Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2015/2016

Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 950
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2015/2016

Post autor: Indyk AZS Ol »

Witam serdecznie. Dawno nie udzielałem się na forum i w związku z tym że większość drużyn ma składy raczej skompletowane postanowiłem założyć temat o przewidywanych miejscach drużyn w nadchodzącym sezonie. A więc tak o mistrza raczej będą biły się (moim zdaniem) dwie drużyny: Rzeszowa i Kędzierzyna-Koźla mają ciekawe mocne składy przynajmniej na papierze w grze różnie może być.

1. Asecco Resovia Rzeszów - Najlepiej wykorzystała okres transferowy pozyskanie Bartosza Kurka, Damiana Wojtaszka, Juliena Lyneela to duże wzmocnia. Przy czym z tym ostatnim może być różnie. Mają największe szanse na zdobycie MP jak i PP czy Super pucharu .

2. Zaksa Kędzierzyn - Koźle - Silny i ciekawy skład Sam Deroo, Kevin Tillie, Dawid Konarski, Rafał Buszek, Benjamin Toniutti. Jeśli dodać do tego wyleczonego Grzegorza Boćka to mogą mieć największe szanse w walce z Asecco Resovią o MP.

3. Skra Bełchatów - Jakoś nie zrobiła spektakularnych zmian w swoich szeregach. Pozyskanie Marcela Gromadowskiego to chyba jeden z największych (+) solidny zawodnik przy czym też łapiący spektakularne czapy. :) Robert Milczarek wielki Come back do Bełchatowa. Dlatego Skra uplasowana zostanie na 3 miejscu.

4. Lotos Trefl Gdańsk - W Gdańsku podobnie jak w Bełchatowie zmiany kosmetyczne widać że w Gdańsku stawiają na zgranie ale to może być troszkę za mało.

5. Tutaj naprawdę ciężko wytypować waham się miedzy Ptakami, Indykami, Czarnymi, Bydgoszczą, Wiem jedno walka o piątą lokatę będzie ciekawa.

9. Walka o 9 lokatę też będzie ciekawa pomiędzy dwoma klubami z Warszawy i Lubina z jednej strony doświadczony Zagumny i Samica + młody Filip z drugiej zaś Malinowski, Włodarczyk + ciekawy środek Bohme i Możdżonek. Co prawda samym środkiem meczu nie wygrasz ale będzie ciekawie.

11. AZS Częstochowa po marnym poprzednim sezonie myślę że odbiją się od dna i zajmą 11 miejsce mały progres powinien być widoczny czego im życzę.

12. Effector Kielce po mimo osłabień myślę że są wstanie zająć w/w miejsce w lidze Buchowski, Wierzbowski, Bieniek i Jungiewicz będą to zawodnicy na których będzie się opierać gra.

13. i 14 to miejsca raczej dla BBTSu Bielsko-Biała i Banimexu Będzin jak na razie no chyba że jeszcze zaskoczą transferami.

Uprzejmie proszę o wasze propozycje. :D
Ostatnio zmieniony 10 sie 2015, o 14:03 przez Indyk AZS Ol, łącznie zmieniany 1 raz.
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2015/2016

Post autor: StanLee »

Jak Winiarski będzie zdrowy... ;)
HardcoreFan
Posty: 54
Rejestracja: 23 lip 2014, o 23:24
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2015/2016

Post autor: HardcoreFan »

No to moje typy:

1. Asseco Resovia Rzeszów- niepodważalny faworyt do wygrania ligi. Wzmocnili pierwszą szóstkę oraz znacząco wzmocnili skład b.

2. Zaksa Kędzierzyn Koźle- Świetne ruchy transferowe na pozycjach przyjmującego i rozgrywającego. Niepewni atakujący i średni środek bez mocnego zmiennika na tej pozycji może przekreślić ich szansę na złoty medal.

3. Skra Bełchatów- Utrzymanie 6 z poprzednich rozgrywek może nie wystarczyć na finał tym bardziej, że mocno osłabili ławkę.

4. Lotos Trefl Gdańsk- Najsłabszy zespół z nowej wielkiej czwórki. Fajna 6, brak zmienników. W osiągnięciu podobnego wyniku przeszkodzić mogą europejskie puchary oraz brak elementu zaskoczenia.

5. Cuprum Lubin- Świetny środek, reprezentacyjny rozgrywający, perspektywiczne przyjęcie, wyrównany, solidny jak na plusligowe warunki atak, oraz niezły doświadczony libero.

6. ???? Bydgoszcz- Przegrać walkę o 5 miejsce mogą przez słabo obsadzone przyjęcie. Plusem ciekawy rozgrywający, wzmocniony środek oraz dobry atakujący z lepszym niż rok temu zmiennikiem.

7. Jastrzębski Węgiel- Nie jest tak źle jak mówiono. Doświadczeni mocni przyjmujący, nadal jeden z najlepszych rozgrywających w pluslidze, solidny ligowy środek, brak obciążenia europejskimi pucharami. Jedyną niewiadomą pozycja libero. Z lepszym atakującym można by było walczyć nawet o 5 miejsce.

8. Politechnika Warszawska- Zagumny, Samika plus młodzi zdolni powinni wystarczyć na 8 miejsce.

9. Czarni Radom- Poza Szalpukiem brak wzmocnień. Niepewny atak, dobry rozgrywający, średni środek, słabi libero. Obraz zespołu może zmienić wciąż nieznany nowy przyjmujący.

Dalsze miejsca ciężko przewidzieć, gdyż składy są nie do końca znane plus walka o ostatnie miejsce w tabeli jest bardzo nieprzewidywalna.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2015/2016

Post autor: Noworoczny »

To i ja się zabawię:
1. RRZ - najpełniejszy skład. Brak słabych punktów.
2. ZKK - ale tylko wtedy, jak Boć będzie grał jako tako. Niestety, ani The Rock ani Tillie ani Lil Bush nie gwarantują odpowiedniej siły ataku a środki kruche.
3. Skra - mimo wszystko chyba drugi raz nie dostaną batów od Lotusa.
4. Lotus - nowy czł*onek wielkiej czwórki.
5. Cuprum - Cretu i s-ka.
6. Radom - Lozano (boję się jednak, że się rozczaruję).
7. i dalej - niespecjalnie mnie to już kręci.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2015/2016

Post autor: pewniak »

Nie wiem, czy wszyscy mają amnezję czy jak :) Tylko ja (nie kibic Bełchatowa) pamiętam jak oni grali do lutego? W tym samym niemal składzie co mają teraz? Falasca wyciągnie wnioski i jak dla mnie to Bełchatów i Resovia mają równe szanse na MP. Zdecyduje forma w kwietniu, a ta będzie zależeć od wielu zmiennych - teraz nie do przewidzenia. Na przykład, jeśli Resovia dostanie FF LM a Skra do niego awansuje sama, to szanse Bełchatowa na MP znacząco spadną.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2015/2016

Post autor: madlark »

Skra i Lotos na starcie będą miały bonus ze względu na zgranie. Sovia i Zaksa będą musiały się zgrywać w ekspresowym tempie.
Ciekawy jestem co wyciśnie Lozano. Pewnie coś tam będzie chciał udowodnić ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
materazzi
Posty: 4
Rejestracja: 16 maja 2015, o 08:47
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2015/2016

Post autor: materazzi »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 10 sie 2015, o 20:36 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 23. Regulaminu Forum. Nie bawimy się w wyliczanki.
Matius

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2015/2016

Post autor: Matius »

Trzeba pamiętać, że mecze będą lepiej rozłożone (jeden na tydzień) i playoffy będą krótsze.

1) Resovia Rzeszów - skład na podobnym poziomie, potencjalnie lepszy i bardziej rozbudowany ale najmniej pewne przyjęcie: Akhrem z Lyneelem nie wiadomo czy wrócą do formy, Jaeschke nie wiadomo jak się zaaklimatyzuje, dalej nie wiem co z Penchevem.

2) Skra Bełchatów - myślę że udźwigną ciężar sezonu, Winiar z Wlazłym wypoczęci fizycznie i psychicznie, Conte z Uriarte chyba też nie będą mieli problemów fizycznych. Jedynie zobaczymy co z Kłosem, jaki wróci z kadry i nie sądzę aby Uriarte utrzymał formę z lutego przez cały sezon, a jak nie jest w formie to nie pomaga a wręcz może przeszkadzać w grze.

3) Zaksa - przyjęcie trochę gorsze od drużyn wyżej, środkowi nie pewni zdrowotnie, mnie osobiście atakujący nie przekonują do walki o złoto, ale z drugiej strony świetny rozgrywający i trener którzy mogą fajnie poukładać ekipę.

4) Lotos Trefł Gdańsk - brak ławki i do tego przewiduje słabszą niż w poprzednim sezonie grę, głównie za sprawą Miki który będzie miał pierwszy tak morderczy sezon reprezentacyjny w nogach i nie utrzyma na dystansie równego poziomu. Są w stanie wygrać z każdym ale stracą na tyle punktów przed playoffami, że przewiduje miejsce 4 po zasadniczej i 4 po playoffach.

Dalsze miejsca może kiedy indziej.
brzydal
Posty: 141
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 17:45
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2015/2016

Post autor: brzydal »

Matius pisze:Trzeba pamiętać, że mecze będą lepiej rozłożone (jeden na tydzień) i playoffy będą krótsze.
Prawdopodobnie 8 kolejek w środy
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2015/2016

Post autor: Murilo0 »

1) Skra Bełchatów- na papierze szóstkę mają najmocniejszą, a przy formule ligi bez playoffów to ich stawia w roli faworytów. Wszystko w rękach Falaski
2) Resovia Rzeszów- świetny wyjściowy skład i nie gorsza rezerwa. Może jednak brakować jakości na przyjęciu, muszą liczyć na to, że Lyneel/Jaeschke odpali, a Penczew utrzyma poziom z najlepszych momentów ubiegłego sezonu.
3) Zaksa KK- wzmocnili się względem ubiegłego sezonu, ale pozycja atakującego wciąż wygląda średnio. Do miejsc 1-2 brakuje Boćka w najlepszej dyspozycji.
4) Trefl Gdańsk- Jeśli liderzy zespołu będą zdrowi mogą powalczyć z Zaksą o 3-cie miejsce, jeśli Troy/Mika/Schwarz/Falaschi nie będą w pełni dyspozycji mogą spaść w okolice 5-6 miejsca.
5) Czarni Radom- liczę, że Szalpuk wreszcie odpali, a Bołądź zagra tak jak potrafi. Potencjalnie groźna drużyna mogąca sprawić trochę kłopotu faworytom.
6) Cuprum Lubin- wiele zależy od przyjmujących, a właściwie od ich przyjęcia. Jeśli będą sobie radzić z przyjęciem mogą namieszać i wskoczyć na 5-te miejsce
7) AZS PW- ciekawa mieszanka młodości i doświadczenia. Ich miejsce będzie odzwierciedleniem gry duetu Filip- Hałaba, im lepiej zagra ta dwójka na przestrzeni sezonu tym wyżej w tabeli będzie Politechnika.
8) Patrząc na składy typowałbym Olsztyn, ale jako że ta drużyna jest wiecznie nieogarnięta i gra poniżej możliwości stawiam na Jastrzębie. Lebedew powinien poukładać zespól. Wiele będzie zależeć od dyspozycji Muzaja.
9) Olsztyn
10) Chemik Bydgoszcz
11) AZS Cz-wa
12) Effector
13) Będzin
14) Bielsko-Biała
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2015/2016

Post autor: leeon »

1. Skra. Ciągle pierwszy skład z największym potencjałem w PLS. Jak Falaska nie położy kolejnego sezonu zespół będzie groźny, tym bardziej, że czołowi gracze (w tym duet MW) mieli szanse na odpoczynek. Potencjalna mina - kontuzja kogokolwiek z pierwszego składu (może prócz libero) kończy marzenia o złocie.
2. Resovia. Najszerszy skład, ale czy: 1. A.Kowal przy nowych zasadach z tego będzie potrafił/chciał korzystać? 2. nie za dużo potencjalnych min na przyjęciu? Dwóch zawodników po megakontuzjach, trzeci ma klub w nosie, a czwarty to żółtodziób.
3. Zaksa. Mocne i ciekawe transfery. Czy to wystarczy na finał? Chyba zabraknie atakującego w prawdziwego zdarzenia.
4. Lotos. Stabilność nie wystarczy na powtórzenie wyniku. Teraz to Lotos będzie musiał też łączyć ligę z LM.

Oczywiście to tylko prognozy. Czarni mogą być czarnym koniem rozgrywek.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2015/2016

Post autor: sb.slav »

W sumie zgadzam się z przedpiścą co do uszeregowania zespołów "Nowej Wielkiej Czwórki"(NWC) z jednym wyjątkiem - na 4 typuję ZAKSĘ na 3 Trefla. Natomiast nie zgadzam się z jego argumentacją.

1. SKRA
2. Resovia
3. Trefl
4. ZAKSA
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2015/2016

Post autor: Hirako »

sb.slav pisze:W sumie zgadzam się z przedpiścą co do uszeregowania zespołów "Nowej Wielkiej Czwórki"(NWC) z jednym wyjątkiem - na 4 typuję ZAKSĘ na 3 Trefla. Natomiast nie zgadzam się z jego argumentacją.

1. SKRA
2. Resovia
3. Trefl
4. ZAKSA
Do niedawna pisałeś że Resovia jest poza zasięgiem wszystkich :] :]
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2015/2016

Post autor: sb.slav »

So what? Jeśli powtórzą to co Trefl rok temu to mogą wygrać PlusLigę. W Trefla i ZAKSĘ nie wierzę, bo zaszły za duże zmiany. Podobnie w Resovii, ale tu mamy do czynienia z powiedzeniem "nie lekceważ serca Mistrza".

Stawiam na Skrę nie dlatego, że w Resovię nie wierzę, ale by nie zapeszyć:)
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
marakuja
Posty: 447
Rejestracja: 27 maja 2009, o 13:17
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2015/2016

Post autor: marakuja »

1. Resovia - najlepszy skład w lidze, na każdej pozycji jest dwóch w zasadzie równorzędnych graczy... mimo czasem niepochlebnych opinii trener Kowal potrafi dobrze układać rzeszowskie klocki więc Resovia dla mnie faworyt ligi...

2/3. ZAKSA/Skra - 2. i 3. miejsce może przypaść między ZAKSĘ (choć wolę mistrzostwo) i Skrę... Kędzierzyn się wzmocnił na przyjęciu, rozegraniu, ataku (Konarski lepszy niż van Dijk) i przede wszystkim na ławce trenerskiej... niestety kruchy środek i brak wartościowego zmiennika, średni atak i czas na zgranie drużyny są to duże minusy ZAKSY...

Skra ma bardzo dobrą i zgraną szóstkę... Winiarski i Wlazły nie grają w kadrze, dodając krótszy sezon to Skra będzie bardzo groźna dla ZAKSY i nawet Resovii więc w zasadzie miejsca 1-3 może przypaść każdej z tych drużyn w każdym możliwym wariancie. Dobrze może być, że faworyzowana Resovia zdobędzie tylko brąz ;) ...po cichu na to bym liczył ;)

4. Trefl - Trefl postawił na zgraną ekipę to jest bardzo dobrym rozwiązaniem... po sezonie reprezentacyjnym Mika może być totalnie zajechany, dodając brak zeszłorocznego farta pod względem kontuzji, mecze Ligi Mistrzów, wzmocnienie ZAKSY, odpoczynek głównych graczy Skry i to nawet świetny warsztat Anastasiego może nie wystarczyć... powalczą o medal, ale jednak czegoś zabraknie...

5. Cuprum - świetny środek, (świetnego Ukraińca, zastąpiło dwóch bardzo dobrych graczy), dobre rozegranie, mimo wszystko solidny atak, nieobliczalne przyjęcie, ligowy wyjadacz na libero i trener Cretu... dla mnie miedziowa drużyna wywalczy 5 plac, oczywiście będąc solidną przeszkodą dla drużyn z czwórki...

6-9. BKS, Czarni, Politechnika, Jastrzębski (losowa kolejność)...

Bydgoszcz osłabiła się na przyjęciu, ale za to wzmocniła rozegranie i ma za libero Żurka...

Czarni Radom, wiadomo Lozano, Szalpuk, przyjęcie solidne, solidny rozgrywający, atak w zasadzie też (jestem ciekaw i Bołądzia bo może być podstawowym graczem i tego La Cavery) i cała drużyna solidnie wygląda...

Politechnika wzmocniła się Zagumnym i Samicą... ale brak Śliwki i Szalpuka może być odczuwalny. Dodatkowo zdolny Halaba, wzmocniony środek przez doświadczonego I-ligowca i ręka Bednaruka to może dać świetny efekt (oczywiście w miarę możliwości Warszawy)

Jastrzębski - skład w sumie nieznany do końca, ale klub niestety z wiadomych powodów się znacząco osłabił, dobrze, że został chociaż Masny... zakup 3 przyjmujących daję nadzieję, że nie będzie jednak totalnej klapy... jestem ciekaw kto będzie konkurentem Muzaja... suma sumarum JW będzie solidnym zespołem i tylko tyle...

10-11. Effector, Olsztyn

Kielce jeszcze nie do końca jest znany skład, ale wiadome, że zaś to będzie przeciętny skład... nawet rozbłysk gwiazdy Bieńka i ściągnięcie Wierzbowskiego i Kędzierskiego nie doda kielczanom tego czegoś potrzebnego do gry o te wyższe miejsca...

Olsztyn nie przekonał mnie swoimi zakupami... oczywiście, może być tak, że Gardiniemu się uda te klocki tak poustawiać, że nawet AZS wskoczy o walkę o miejsca 6-9 bo niby ten skład personalny potencjał na to ma, ale szczerze jednak w to wątpię...

12-14. Reszta stawki - BBTS, AZS Bosek i Będzin...

Nie chce mi się rozpisywać na temat tych drużyn... bardzo przeciętne składy się zapowiadają, no może AZS Bosek jeszcze jako tako się wzmocnił i ta drużyna się wysuwa na prowadzenie w walce o miejsca 12-14, a to pozostała dwójka to z lekka kiszka...
Marakuja - zwycięzca pretypera Typera Forum Strefy Siatkówki 2015/2016 !!!
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2015/2016

Post autor: Noworoczny »

Wydaje mnie się, że jeśli ktoś stawia Resovię na drugim miejscu i argumentuje to małym zgraniem z powodu zmiany squadu, popełnia niejaki błąd logiczny. Brak zgrania może mieć wpływ na wyniki pierwszych kolejek a stracone wtedy punkty uniemożliwią pogoń za pierwszą dwójką. Jeśli jednak najsilniejszy na papierze zespół do finałów już się dostanie, to tylko jako zgrana drużyna.
Ale oczywiście Skra może wygrać zawody, choć raczej powtórzą ubiegłoroczny sukces.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
agr1
Posty: 214
Rejestracja: 8 sty 2012, o 21:22
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2015/2016

Post autor: agr1 »

1-2 Skra/Resovia
Duzo zalezy od kontuzji, panowie MW odpoczeli w sezonie reprezentacyjnym, ale i tak duza szansa na kontuzje zwlaszcza Michala.
Skra bylaby dla mnie minimalnym faworytem, ale Falasca na lawce i slabsza rezerwa nie przekonuja.
3-4 Zaksa/Lotos
KK dobre transfery, wreszczie zmieniony trener, fajne przyjecie, ale znow srodek podatny na kontuzje, a i atak nieprzekonuje.
Lotos utrzymany sklad i o to chodzilo. Ale juz nie beda lekcewazeni, dojda puchary, a lawka uboga i trener u ktorego zawsze 'bez zmian'. Jak wyskaczy jakas kontuzja to bedzie bardzo ciezko.
5-6 Cuprum/Radom, ze wskazaniem na Cuprum.
Lubin znow fajnie zbudowany sklad, bardzo mocny srodek, nowe przyjecie, ale jakos dziwnie jestem o nie spokojny, mala niewiadoma to atak.
Czarni z porzadnym trenerem musza grac lepiej, do tego dochodzi Szalpuk. Mam uraz do Kampy i nie podoba mi sie libero, nie wiem czy beda jeszcze tu jakies zmiany. Srodek tez bez szalu, ale chyba jeszcze ktos dojdzie.
7-8-9-10 Olsztyn/Bydzia/Jastrzebski/Wawa
Indyki w calkiem odmienionym skladzie, zle to nie wyglada choc przyjecie mi sie niezbyt podoba.
Bydgoszcz niestety juz bez Heynena, poza tym nie jest zle, ale tez to przyjecie moglo byc lepsze zwlaszcza, ze nie ma problemu limitow. Ciekawy sypacz, dobry atak, srodek tez w porzadku i co wazne doszedl dobry libero.
Ptaki w rozpadzie, ale przyszedl dobry trener, zostal Masny, przyjecie zalatane, o libero sie nie obawiam, srodek moze jeszccze sie wzmocni bo narazie tak srodnio bym powiedzial.
Mlode wilki juz nie tak mlode, szalu nie ma, ale czary mary Bednaruka i cos tam ugraja.
11-12-13-14 Czewa, Kielce, Bielsko, Bedzin (tu najwiecej niewiadomych co do skladow, jak bedziemy wiedziec wiecej to mozna lepiej zaplanowac progrnozy)
Czestochowa jak dotad z najslabszych zespolow wyglada najlepiej, ale ciezko sie gra bez trenera.
Plan pewnie jak zawsze ostatnio jest wygrac conajmniej 5 wymaganych spotkan i miec reszte w odbycie.
Kielce costam buduja, 11-12 miejsce pewnie bedzie.
Bielsko tu nie wiemy prawie nic poza wreszcie jakims trenerem.
Obserwujac transfery w lidze mozna sie spodziewac slabego skladu.
Bedzin tu tez jeszcze malo wiemy, ale tez wiele sie nie mozna spodziewac.
NAJWIĘKSZY SZKODNIK POLSKIEJ SIATKÓWKI - POLSAT.
----------------------------------------------------------------
Nie kibicuję drużynom, kibicuję ładnej grze.
Awatar użytkownika
tclancy22
Posty: 1167
Rejestracja: 21 wrz 2008, o 19:46
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2015/2016

Post autor: tclancy22 »

sb.slav pisze: W Trefla i ZAKSĘ nie wierzę, bo zaszły za duże zmiany.
Faktycznie. W Gdańsku nastąpiły OGROMNE zmiany :)

Dla mnie właśnie utrzymanie tej drużyny w Gdańsku to kluczowy czynnik, dzięki któremu Trefl spokojnie włączy się do walki o finał. Ale łatwo mieć nie będzie, bo przecież rok temu też łatwo nie było (gdyby nie ogromny dołek Skry, to kto wie czy byłby medal). A o tą ławkę to też bym się tak strasznie nie stresował. Jasne, że jest słabsza niż w kilku innych klubach, ale nie ma też samych juniorów. Przy Anastasim może beztalencie Hebda będzie dawał w miare dobre zmiany, a taki Schulz nie jest przecież taki słaby. Brak play-off, Liga Mistrzów może zakończyć się po rundzie grupowej... No i znakomicie zgrana i silna pierwsza szóstka. To ma prawo wypalić po raz drugi.

Nie jest łatwo wytypować czołówkę, bo jakby każdy zespół miał odpalić na wyżyny to byłby niezły ogień w tabeli. Zatem trochę postrzelam:

1. Skra - na przekór ekspertom. Przyjęcie w Bełchatowie, zakładając zdrowego Winiarskiego, jest bardzo silne. W Rzeszowie, bo taki typuje finał - ma kilka znaków zapytania. Achrem - póki co źle to wygląda, Śliwka - za młody raczej, Penczew - nie wiem czy to już jest gracz który cały sezon będzie motorem napędowym drużyny, Jaeschke - pierwszy sezon poza USA no i Andersonem to on jeszcze nie jest, Lynell - też coś jak Achrem. Na innych pozycjach tam jest poziom Ligi Mistrzów ale to przyjęcie ma wiele znaków zapytania.
2. Resovia - w zasadzie w punkcie 1 uzasadnione.
3. Trefl - zgraniem, walką i atmosferą wywalczą po 5 meczach brąz 8-)
4. ZAKSA - skład bardzo fajny, ale po tej przebudowie nie wszystko musi od razu zaskoczyć. No i atakujący taki sobie.
5. Transfer - całkiem wyrównany, ogarnięty skład. Szału nie ma, ale za nimi też rywale nie poszaleli.
6. Czarni - magia Lozano podziała.
7. Lubin- typuję tą druzynę jako rozczarowanie sezonu. Przynajmniej dla tamtejszych działaczy. Drużyny na pozycjach 1-6 cenię wyżej. Środek rewelacja, rozegranie reprezentacyjne, ale obawiam się na przyjęciu sporo stracili.
8. JW - niestety, wygląda na to, że kibice Jastrzebia będą musieli poradzić sobie w innej rzeczywistości. Szansa na to, że będzie lepiej, ale na chwilę obecną nie wiem czy sytuacja i ogólny klimat pozwolą na coś więcej.
9. Politechnika - Bednaruk coś wymyśli, no i ma trochę doświadczenia w szeregach. Ale będą lepsi.
10. AZS Czwa - oczywiście jak w trakcie sezonu nastąpi zmiana trenera
11. Olsztyn - z Częstocową walka o 9 miejsce. Znowu spora zmiana składu na graczy, którzy wcale niczego nie gwarantują na 100%
12. Kielce
13. Będzin.
14. Bielsko
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2015/2016

Post autor: fwasilcz »

Jak dla mnie to:
1/2 Skra/Resovia - jeśli obędzie się bez kontuzji, to Skra, jeśli im ktoś na dłuższy okres z szóstki wypadnie, to Reska
3. Zaksa - świetny rozgrywający i libero, 3 bardzo dobrych przyjmujących, środkowi dobrze atakujący, więc jeśli się nie połamią od razu, to będzie można odciążyć trochę atakujących. I myślę, że Konarski jest trochę niedoceniany, jeśli chodzi o granie w lidze. W drużynie ze zrównoważonym rozkładem ataku powinien spełniać swoje zadania co najmniej dobrze. Byle tylko nie przesadzali z rotacjami na pozycjach (szczególnie ataku).
4. Lotos - nie do końca wiem dlaczego, ale pesymistycznie nie wierzę w powtórzenie dobrego wyniku z tego sezonu. Niby potencjalnie można grać lepiej (w zeszłym sezonie ani razu się Mika ze Schwarzem nie byli w formie na raz), ale dużo niewiadomych: kontuzje, forma Troya i osłabienie LM.
5. Lubin - nie wiadomo, jak Malinowski się sprawdzi na dystansie sezonu, ale wydaje się, że powinien podołać. Myślę, że będą takim ligowym jeźdźcem bez głowy z chimerycznym Włodarczykiem, nieogranym Malinowskim, Łomaczem z dużymi ciągotami do gry środkiem, dwoma wysokimi i dobrze blokującymi środkowymi, mogą postraszyć czołówkę i wtopić z dołem tabeli, jak coś się zatnie.
6/7. JW/Transfer
7/8. Olsztyn/Warszawa
A z ogona chyba Częstochowa wygląda najlepiej, może bym ją nawet wyżej wstawił, ale od jakiegoś czasu grają raczej poniżej oczekiwać, a atmosfera wokół klubu pozostaje gęsta.
orw3ll
Posty: 701
Rejestracja: 1 cze 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2015/2016

Post autor: orw3ll »

1-2. Skra-Resovia Tu chyba zaskoczenia nie ma. Skra ma lepszych przyjmujących w pierwszej szóstce. Na reszcie pozycji jest remis lub przewaga Resovii, szeroka ławka to najmocniejsza strona Rzeszowian, tu deklasują Skrę. Jeśli Bełchatowianie nie opadną z sił, jak to miało miejsce w minionym sezonie, lub nie wypadnie im ktoś z trójki Wlazły-Conte-Winiarski to najprawdopodobniej między tymi zespołami rozstrzygnie się walka o MP.
3. Zaksa Jakby zatrzymali Kooya i udałoby im się zakontraktować Bieńka to mogliby się bić nawet o mistrza. Mimo wszystko bardzo ciekawy i zbilansowany skład. Jedynym mankamentem jest brak trzeciego klasowego środkowego. Wiśniewski i Gladyr często łapią kontuzje i jak któryś z nich wypadnie, może pojawić się problem.
4. Lotos utrzymanie składu było największym sukcesem na rynku transferowym Lotosu, szkoda że nie udało im się zakontraktować jeszcze jednego zbliżonego poziomem gracza do pary Mika-Schwarz. W nadchodzącym sezonie dojdą jeszcze europejskie puchary (dodatkowe zmęczenie) i szczerze wątpię, żeby udało im się powtórzyć wynik, który nie umniejszając zasług gdańszczanom wziął się też stąd, że Skra grała na oparach, a Zaksa pod wodzą Świderskiego nie mogła się odnaleźć i grała momentami beznadziejnie.
5. Cuprum Cretu robi dobrą robotę w Lubinie, ściąga anonimowych graczy, którzy stają się gwiazdami ligi. Dlatego nie martwię się co pokaże taki Taht, czy Pupart. Ostatnie wyniki naszej kadry B z Estonią pokazują, że Ci gracze mają ogromny potencjał.

reszta drużyn nie skompletowała składu (może poza Olsztynem i Częstochową), ciężko coś o nich powiedzieć. Raczej na ogonie będą Bielsko i Będzin. Kielce trzecie od końca, potem Częstochowa. Wydaje mi się, że JW mimo wszystko powalczy o 6 lokatę z Bydgoszczą. Warszawa z Radomiem i Olsztynem o 8 miejsce.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2015/2016

Post autor: StanLee »

Nie wiem na jakiej podstawie ktoś stawia Skrę ponad Resovią, i Zaksę ponad Skrą. Nie twierdzę, ze Bełchatów nie może wygrać tytułu, ale na ten moment wygląda to tak, że Skra w optymalnej formie wszystkich zawodników BYĆ MOŻE wygra z Resovią. Wg mnie największym atutem Skry jest obecny kalendarz w sezonie reprezentacyjnym, bo widzieliśmy w 2012 roku jak można przegrać mistrzostwo z powodu obciążenia na kadrze, a teraz w takiej sytuacji jest Rzeszów. Oczywiście, nie mają Pucharu Świata w połowie sezonu, ale początek sezonu ligowego chyba nie jest tak daleko od Mistrzostw Europy, no a łącznie LŚ+PŚ+ME+granie na poważnie LM + granie na poważnie rundy zasadniczej to jednak niesamowita dawka która dotyczy kilku kluczowych zawodników dla Resovii...
Ostatnio zmieniony 11 sie 2015, o 16:55 przez StanLee, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tclancy22
Posty: 1167
Rejestracja: 21 wrz 2008, o 19:46
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2015/2016

Post autor: tclancy22 »

Gwoli ścisłości - AZS Czestochowa nie zamknał jeszcze składu, ale raczej Boski nic ciekawego nie wymyśli.
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2015/2016

Post autor: azsiak88 »

Podam "czwórkę", bo dalej to dla mnie totalny kocioł może być.

1. Rzeszów - ma na papierze najmocniejszych zawodników ( a czy to wypali to już druga sprawa)
2. Skra - podstawa zachowana, zgranie będzie no i 10% do następnego levela dla Falaski jako trenera.
3. Lotos - to samo co w Skrze - zachowanie podstawowego składu, a że podstawy mają gorsze nazwiska niż Skra, to są niżej.
4. Kędzierzyn - totalna niewiadoma, duża przebudowa, jako jedyni zmienili trenera (nie zawsze to wypala) i do tego najsłabszy atak w całej czwórki, bo nie liczy się ilość a jakość i tej ostatniej mi brakuje. Stąd za podium.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2015/2016

Post autor: Hirako »

1. Resovia, chyba nie trzeba wiele komentować najsilniejszy skład i najlepsza ławka, para Schops - Kurek na ataku robi ogromne wrażenie, przyjmujący dobrzy choć nie powiedziałbym że to wielkie gwiazdy. Tak czy owak mogą się bić na wszystkich frontach o wygraną.

2/3 Skra/ZAKSA, wcale nie powiedziałbym że zdrowy i pełny przez cały sezon skład KK musi specjalnie ustępować Skrze. Libero i rozegranie moim zdaniem lepsze może mieć ZAKSA, na przyjęciu bardzo ciekawa walka, zakładając że Gladyr i Wiśniewski (pokładam ogromną wiarę że Fefe go odbuduje) się nie wysypią to na środku też batalia (żal Bieńka...), atak oczywiście lepszy ma Skra, zobaczymy czy co pokaże duet Konar - Bociek. Skra podrażniona i zgrana może też zdeklasować wszystkich, najsłabiej oczywiście wypadają na libero.

4. Lotos, plusy zgranie i świetny trener ale... z ich strony już zero zaskoczenia i brak rezerwowych a AA raczej będzie musiał z nich skorzystać. Nie wiem czy nie padnie Mika kondycyjnie, straszne obciążenie go czeka.

Za plecami tych zespołów dla mnie najlepiej wypada Cuprum, mogą sprawić kilka niespodzianek no i ich środek mnie szokuje :o
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2015/2016

Post autor: StanLee »

Zakładając, że Skra i Zaksa są w optymalnej formie, to Zaksa ma lepsze chyba tylko przyjęcie. Rozegranie (nawet nie dlatego, że Uriarte jest lepszy od Toniuttiego, bo tu nie chce mi się dyskutować) dla Skry, blok i zagrywka też, prawy atak to najlepszy gracz ligi versus Konarski, lewe skrzydło też mają lepsze, środek na remis. Oczywiście Zaksa będzie bardzo dobra, za to Lotos raczej nie będzie się liczyć w walce o finał.
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2015/2016

Post autor: jinx »

StanLee pisze:Zakładając, że Skra i Zaksa są w optymalnej formie, to Zaksa ma lepsze chyba tylko przyjęcie. Rozegranie (nawet nie dlatego, że Uriarte jest lepszy od Toniuttiego, bo tu nie chce mi się dyskutować) dla Skry, blok i zagrywka też, prawy atak to najlepszy gracz ligi versus Konarski, lewe skrzydło też mają lepsze, środek na remis. Oczywiście Zaksa będzie bardzo dobra, za to Lotos raczej nie będzie się liczyć w walce o finał.
Czy Uriarte jest lepszy...?

1. Resovia: Skład na LM i ligę, więc może byc optymalna forma bez zmęczenia zawodników. Duża siła rażenia w ataku i zagrywce. Niewiadome to oczywiśćie Kurek, młody USA, po ACLu Lyneel i Olieg

2. ZAKSA: Skład przemeblowany z nowym trenerem. Bez pucharów ograniczona będzie liczba spotkań i wyjazdów. Przyjęcie, rozgranie na plus: Niewiadome to oczywiście zgranie na początku, forma Boćka i Konarskiego. O środek się nie martwię jak inni.

3. Skra. Jak Falasca teraz nie miał pomysłu jak pociągnąć LM i ligę to przy gorszych zmiennikach tym bardziej sobie nie poradzi.
Niewiadome to oczywiście łamliwy Winiarski, który x lat bez formy, Wlazły, który bez gry może mieć słaby początek, no i libero najgorszy zdecydowanie z całej 4

4. Lotos. Zdecydowanie uważam, że nie pociągnę ligi i LM. Krótka ławka, poza tym Mika będzie zmęczony na początku ligi i przeciwnicy będą mieli więcej materiału do studiowania o grze Lotosu. Minus mimo wszystko środek i libero.
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2015/2016

Post autor: compact »

Przeciez Skra nie ma gorszych zmienników niż w minionym sezonie.
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2015/2016

Post autor: jinx »

compact pisze:Przeciez Skra nie ma gorszych zmienników niż w minionym sezonie.
A wg mnie ma:D
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
lobmar
Posty: 761
Rejestracja: 22 mar 2015, o 23:38
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2015/2016

Post autor: lobmar »

1.Skra(odskoczy na początku ligi i pewnie wygra rundę zasadniczą) 2.Zaksa (po morderczej walce na finiszu wyprzedzi Asseco) 3.Lotos(pokona Asseco w meczu o brąz,gdyz Resovia po zajęciu 3 miejsca w rundzie zasadniczej i nieudanym finale LM w Krakowie będzie zespołem przegranym) 4.Asseco
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2015/2016

Post autor: Hirako »

Akurat się nie zgodzę że Toniutti to gorszy reżyser gry niż Uriarte ;)
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”