Chemik Bydgoszcz

siarczanwisni
Posty: 229
Rejestracja: 18 lip 2012, o 10:37
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: siarczanwisni »

eleles pisze: Jeśli zgodzimy się że Ruciak i Kilkenberg to defensywni gracze, to wyjdzie że przyjęcie miał ok i mógł spokojnie rozgrywać..
Zgodzę się, że Ruciak ma opinię defensywnego zawodnika. Niestety w tym sezonie nie dał swojej drużynie za wiele ani w defensywie ani w ofensywie (grał prawie cały sezon a mecze w których uzyskał powyżej 50% skuteczności można policzyć na palcach jednej ręki). Żeby nie być gołosłownym podrzucam statystyki Ruciaka http://stats.plusliga.pl/Statistics.asp ... layerID=51
Skoro już zatrzymałem się na Ruciaku to trochę szkoda mi tego zawodnika bo liczyłem, że po tych wszystkich kontuzjach odbuduje się w Bydgoszczy i pokaże na co go stać. Niestety jest to już cień zawodnika w porównaniu do czasów, gdzie jeszcze łapał się do reprezentacji.


Wracając jeszcze do Murilo, to czy jeżeli Brazylijczyk faktycznie
eleles pisze:grał tragicznie
to nie sądzisz, że Makowski dałby więcej szans Wolańskiemu? Nikodem rzadko pojawiał się na parkiecie a jeśli już, to wchodził jedynie na zagrywkę. Pochwalić go można jedynie za ostatni mecz sezonu i raczej to by było na tyle.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Noworoczny »

Tak bywa, jeśli słabo grający zawodnik był pomysłem trenera. Nie "może" go wtedy zmieniać, bo wyjawiłby, że pomysł był kiepski. Trener nigdy nie jest winny.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
meduza123
Posty: 348
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: meduza123 »

Skoro zawodnik zagraniczny się nie sprawdza i powszechnie wiadomo, że odchodzi to nie rozumiem czemu w ostatnich 6-7 meczach nie grał Wolański. Klub praktycznie o nic nie walczy, a młody chłopak dostałby szanse pokazania czy warto w niego inwestować. Krótkie zmiany w momentach gdy zespół gra słabo niczego nie sprawdzają.

Często komentatorzy piłkarscy opowiadają jak w niemieckiej bundeslidze wygląda selekcja, często ta strategia dot. Polaków. Zagraniczny ma być lepszy 2x od wychowanka. Szkoda, że u nas zagraniczny zawodnik często natomiast ,, musi grać bo mu płacimy''
eleles
Posty: 205
Rejestracja: 2 wrz 2014, o 13:56
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: eleles »

siarczanwisni pisze: Wracając jeszcze do Murilo, to czy jeżeli Brazylijczyk faktycznie
"grał tragicznie"
to nie sądzisz, że Makowski dałby więcej szans Wolańskiemu? Nikodem rzadko pojawiał się na parkiecie a jeśli już, to wchodził jedynie na zagrywkę. Pochwalić go można jedynie za ostatni mecz sezonu i raczej to by było na tyle.
Sądzę że dobry trener dawno dałby szansę w pełnym wymiarze Wolańskiemu. Makowski nie jest dobrym trenerem, a to że stawiał na Brazylijczyka wcale nie oznacza że ten grał dobrze.

W części dotyczącej Ruciaka mówiłem o dobrym przyjęciu które miałoby umożliwiać Radke grę kombinacyjna, tego nie zauważyłem.

Mówi się że Polska nie ma zamiennika dla Gumy i jesteśmy skazani na parę Fabię+Łomacz. Patrząc na Gianelliego aż żal mnie ściska że żaden z trenerów z dolnej połowy tabeli nie ma jak żeby postawić na młodego Polaka...
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Michal5 »

Bydgoszcz ma młodego Droszyńskiego, czy zagrałby gorzej od duetu Radke+Wolański? Stawiam, że nie. Nie śledziłem go jakoś bardzo uważnie, w Spale grał w ostatnim czasie więcej Kozub, ale wszyscy się zachwycają, więc może warto postawić na młodego? Nie wiem kogo tam planują na rozegranie, ale ja bym na ich miejscu ryzyko podjął.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: krzysiu »

Ale co to jest za ryzyko przy lidze z której się nie spada? Ja rozumiem gdyby to dotyczyło piłki ręcznej,nożnej gdzie są spadki a tutaj? Tu nie ma żadnego ryzyka - jak widać ,,można się" ugadać z każdym na wygranie tych ,,zasranych" 5 meczów i zasady spełnione ;)
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Szampon093 »

Wojtek Ferens przedluzyl. Dobry ruch jesli wroci do formy sprzed kontuzji.
Camillo Marcotti

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Camillo Marcotti »

Dobry jesli wróci. Tylko kto wie, czy wróci? Trochę ryzyko budować na nim skład. Powinni od razu założyć, że może go nie być i nabyć jeszcze dwóch sensownych przyjmujących. Tylko czy klub ma na tyle pieniędzy? Pewnie nie...
Camillo Marcotti

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Camillo Marcotti »

Powrót Sienki chyba oznacza Szczurka jako pierwszego rozgrywającego...
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: krzysiu »

Szczerze - dupy nie urywa niestety
Camillo Marcotti

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Camillo Marcotti »

Ciężko mi ocenić Szczurka, bo pomimo że od kilku sezonów gra w PlusLidze to częściej wchodzi na serwis niż na rozegranie. Może wystrzeli jak Pająk jak już w końcu zszedł z ławki, a może będzie padaka. A może Sieńko śladem innego prezesa w PlusLidze nie chce robić konkurencji synkowi :D
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Chal »

Jak ostatnio młody Sieńko był przewidziany do 12, to już po 3 kolejkach ściągali Woickiego.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Michal5 »

Jak Bydgoszcz chce zostać z parą Szczurek-Sieńko to ja życzę powodzenia. Już lepiej było całkiem postawić na Wolańskiego.
orw3ll
Posty: 701
Rejestracja: 1 cze 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: orw3ll »

Kumoterstwo i nepotyzm sięgnie niedługo zenitu (i to nie tego z Kazania).Piechockie i Sieńki to gracze co najwyżej na 1 ligę, no w najlepszym przypadku na ogony Plusligi (w przypadku Kacpra).
DelectaFan
Posty: 141
Rejestracja: 13 maja 2013, o 18:15
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: DelectaFan »

Po pierwsze to bardzo dobry ruch z zakontraktowaniem Sacharewicza, myślę, że skorzysta na tym i klub i sam zawodnik. Co do rozgrywających, to nie jestem fanem Szczurka, ale nic gorszego od Radke to nam się nie może przytrafić. Brazylijczyk potrafił w kluczowych momentach posyłać piłkę bezpośrednio w antenkę, a na początku sezonu dosyć długo trwało zanim zgrał się z zespołem i wyglądało to gorzej niż na sks-ach w gimnazjum, a później też było słabo. Szkoda jeszcze jednego, bo Doroszyński jest zawodnikiem Łuczniczki, choć jak ostatnio widziałem jego grę w finale 1 ligi to też nie wyglądało to zbyt dobrze, niestety w takim wypadku raczej nie będzie dla niego miejsca.
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: chemical_brother »

orw3ll pisze:Kumoterstwo i nepotyzm sięgnie niedługo zenitu (i to nie tego z Kazania).Piechockie i Sieńki to gracze co najwyżej na 1 ligę, no w najlepszym przypadku na ogony Plusligi (w przypadku Kacpra).
Piechocki spokojnie dałby radę w średniaku typu Polibuda, już nie przesadzaj. Bycie w Skrze robi mu krzywdę nie tylko ze względu na gigantyczną presję i zarzuty (słuszne) o nepotyzm, ale np. w Skrze wszyscy nie dają mu dotknąć piłki, jeśli tylko jest taka możliwość - z wiadomych względów. To jak on ma poprawić grę?
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
orw3ll
Posty: 701
Rejestracja: 1 cze 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: orw3ll »

Już w Częstochowie „błyszczał", gdyby AZS nie był filią Skry, gdzie wysyłają różnych Januszów, żeby się ogrywali, to nawet by nie zaznał parkietu Plusligi. Przez 3 sezony jego talent jakoś nie wystrzelił, nie widać jakiejś znaczącej poprawy w jego grze, czy jakiś inny libero dostałby tyle szans, gdyby nie nazywał się Piechocki? W takim zespole jak Skra powinien chcąc nie chcąc stać się dużo lepszym zawodnikiem, zwłaszcza, że mierzy się z najlepszymi zespołami nie tylko w Polsce i jest ciągle pod nieustającą presją, z którą po takim czasie powinien sobie już radzić. Poza tym w Bełchatowie ta pozycja jest tak obsadzona, żeby grał jak najwięcej. W Politechnice przy Olenderku za wiele by sobie nie pograł, bo jest po prostu słabszy, no i Zagumny zniszczyłby go psychicznie.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Szampon093 »

Chal pisze:Jak ostatnio młody Sieńko był przewidziany do 12, to już po 3 kolejkach ściągali Woickiego.
Grałem przeciwko młodemu rok temu na trójkach jesli sie ktos orientuje, jestem zawodnikiem wylacznie ligi Kujawsko Pomorskiej amatorskiej i zaraz napisze pewnie grad ludzi, ze to nie to samo, ze to inna gra, ale nie powiem dokladnie z kim grał, lecz dostali od nas łomot w owych trójkach, a Sieńko sądził, ze chyba gwiazdeczką jest bo po 1 secie nie wiedzial, gdzie sie znajduje.
Nie przepadam za Piotrusiem, nie chce go krytykowac ale zawodnik zdecydowanie nie na PL..
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Noworoczny »

Czy syn pułkownika może zostać generałem?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ciorny17
Posty: 8537
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: ciorny17 »

Noworoczny pisze:Czy syn pułkownika może zostać generałem?
Nie może, bo generałowie też mają synów.
Kłamca.
DelectaFan
Posty: 141
Rejestracja: 13 maja 2013, o 18:15
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: DelectaFan »

Skoro Wiese odchodzi do Radomia, to spodziewam się w Bdg zawodników pokroju Klinkenberg. Ciekawe tylko ilu przyjmujących wymienimy, mam nadzieję, że zostanie tylko Ferens a do drużyny dołączy jeszcze 3 zawodników na tą pozycję. Tylko wydaje mi się, ze większosc sensownych Polaków na tej pozycji ma juz kontrakt.
dia30
Posty: 260
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: dia30 »

Z tym Sienko to chyba zarty? Przeciez on nawet w 2 lidze w UAM Poznan nie blyszczal, slabo sie prowadzi, jest ciezki,.wolny i nie umie odbijac palcami
Camillo Marcotti

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Camillo Marcotti »

dia30 pisze:Z tym Sienko to chyba zarty? Przeciez on nawet w 2 lidze w UAM Poznan nie blyszczal, slabo sie prowadzi, jest ciezki,.wolny i nie umie odbijac palcami
Ale jest synem prezesa :) zresztą jak mu ściągną dobrego rozgrywającego to i tak nic nie pogra. Ale jak rzeczywiście będzie Szczurek, to...
DelectaFan
Posty: 141
Rejestracja: 13 maja 2013, o 18:15
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: DelectaFan »

Jak Sieńko grał w Poznaniu to zajął 3 miejsce, w zeszłym sezonie przed rozwiązaniem drużyny w Chełmży przegrał tylko 1 mecz i zajmował pierwsze miejsce w drugiej lidze. Nie mówię, że z niego drugi Zagumny, ale nie przesadzajmy, że jest nie wiadomo jak słaby. W sumie w +lidze nie dostał nigdy szansy na pokazanie się, więc tak naprawdę ciężko jest cokolwiek powiedzieć. Wiese dopiero w zeszłym sezonie miał szansę rozegrać kilka spotkań, co zaowocowało zaproszeniem na zgrupowanie do kadry i transferem do Czarnych. Nie mówię, że z Sieńko będzie tak samo, ale musi dobrze przepracować okres przygotowawczy i na każdym treningu musi dawać z siebie maksa. Wiadomo, że na papierze para rozgrywających Szczurek, Sieńko nie wygląda to super, ale gorzej od Radke grać nie mogą :)
skysplif
Posty: 160
Rejestracja: 29 mar 2016, o 22:07

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: skysplif »

DelectaFan pisze:Jak Sieńko grał w Poznaniu to zajął 3 miejsce, w zeszłym sezonie przed rozwiązaniem drużyny w Chełmży przegrał tylko 1 mecz i zajmował pierwsze miejsce w drugiej lidze. Nie mówię, że z niego drugi Zagumny, ale nie przesadzajmy, że jest nie wiadomo jak słaby.
Tylko w zespole Chełmży grał jako środkowy , chyba ze się mylę to poprawcie mnie ;)
DelectaFan
Posty: 141
Rejestracja: 13 maja 2013, o 18:15
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: DelectaFan »

skysplif pisze:
DelectaFan pisze:Jak Sieńko grał w Poznaniu to zajął 3 miejsce, w zeszłym sezonie przed rozwiązaniem drużyny w Chełmży przegrał tylko 1 mecz i zajmował pierwsze miejsce w drugiej lidze. Nie mówię, że z niego drugi Zagumny, ale nie przesadzajmy, że jest nie wiadomo jak słaby.
Tylko w zespole Chełmży grał jako środkowy , chyba ze się mylę to poprawcie mnie ;)
Mylisz się :)
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: barti522 »

http://www.pomorska.pl/sport/siatkowka/ ... ,10012980/

Atak: ?, ?
Rozegranie: Szczurek, Sieńko
Przyjęcie: Ferens, Włodarczyk?, Lesiuk, ?
Środek: Sacharewicz, Jurkiewicz, Nowakowski, Siwicki
Libero: ?, ?

Bardzo źle to narazie wygląda, Ferens - Włodarczyk = strzelnica ? , Szczurek - Sieńko = Powodzenia :D
Camillo Marcotti

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Camillo Marcotti »

Ani słowa o Murku w tym artykule.
nerwus
Posty: 534
Rejestracja: 4 cze 2010, o 10:26
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: nerwus »

Skoro w artykule piszą o 2 zawodnikach którzy już dawno podpisali kontrakty z innymi klubami to może właśnie Murek o którym nie piszą zostanie?
DelectaFan
Posty: 141
Rejestracja: 13 maja 2013, o 18:15
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: DelectaFan »

Ale w tym samym artykule piszą, że mamy dwóch przyjmujących na razie. Murek może w końcu skończy karierę? Z całym szacunkiem do jego osoby, to kondycję ma już bardzo słabą i miał problem aby rozegrać całego seta. Cały "deal" jest taki, że zawodnicy mają kontrakty do 30 maja albo czerwca i dopiero po tym terminie zawodnicy będą opuszczać kluby
Zablokowany

Wróć do „I liga mężczyzn”