Resovia Rzeszów

Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: madlark »

Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
lobmar
Posty: 761
Rejestracja: 22 mar 2015, o 23:38
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: lobmar »

pewniak pisze:Hehe to wypas! Stosunek ceny karnetów do jakości drużyny wyjdzie chyba najwyższy w Europie :)
Trochę to słabo wygląda.Tylko jeden klasowy zawodnik Rossard.To nie wygląda nawet na pierwsza czwórkę.Zaksa, Skra ,JW ,Lotos,a nawet Politechnika wygląda lepiej.Szkoda klubu i kibiców.
Kolcz_ps
Posty: 430
Rejestracja: 7 paź 2011, o 18:55
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Kolcz_ps »

Rossard I Perrin + Śliwka wyglądało nie najgorzej, ale Kanadyjczyk rozwalił to a teraz za dużego wyboru nie ma. Nie ma co liczyć że sprowadzimy klasowego.zawodnika na poziomie Perrina, ponieważ takich wolnych na rynku nie ma. Można postawić na kolejnego młodego ale po co ? Aktualnie mamy Śliwkę.i Depowskiego, więcej nie trzeba.

W miejsce Perrina wolałbym ściągnąć Lotmana lub Achrema, ewentualnie Winters. Dwóch jest wolnych ale nie wiem czy da się namówić Amerykanina do wyjazdu z USA.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: barti522 »

Już masz praktycznie potwierdzenie , że będzie to Cupkovic , a nie Lotman czy Winters.
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: VernonRoche »

lobmar pisze: Trochę to słabo wygląda.Tylko jeden klasowy zawodnik Rossard.
Z tym klasowym to też można się zastanawiać. Dobry skład, nie ma co :)
Camillo Marcotti

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Camillo Marcotti »

lobmar pisze:
Michal5 pisze:Podobno za Perrina Cupković. Średnio mi się to widzi, już bym wolał jakiegoś młodego i niech się ogrywa.
Cupkovica potwierdza PS.
https://www.youtube.com/watch?v=F3sXfaaTf3w

Przynajmniej Śliwka pogra...
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: iti »

krzysiu pisze:Mega wzmocnienie..
A kogo sie spodziewales w polowie sierpnia sciagnietego nie za piec dwunasta, a pietnascie po?
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Szary Wilk »

Cupković :D

To już mogli tego Wintersa wybłagać. Widać, że w klubie jest susza finansowa, skład najsłabszy od lat. I jak oni chcą teraz grać, na dwóch leworęcznych przyjmujących? Chyba, że tego zacnego Cupko wstawią do wyjściowego składu :P

Facundo Conte dalej bez klubu? Pewnie zagra gdzieś w Brazylii, jak Uriarte. Nie mniej jednak, gdyby Resovia dysponowała solidnym budżetem, to może i dałaby radę go przekonać. Dobrze czuł się w Polsce. No, ale tu trzeba byłoby dać mu pensję porównywalną, nawet nieco większą niż w Bełchatowie, a na to Resovia nie może sobie pozwolić.

Drzyzga-->Kędzierski
Nowakowski-->Perłowski
Perrin-->Cupković
Jeaschke-->Depowski
Schmitt-->Jarosz
Wojtaszek-->Rusek

Z taką kadrą, to będzie ogromny problem załapać się do półfinału. Przyjęcie jest słabe, atak tak samo. Ratują się środkiem, może ewentualnie Kędzierski odpali na rozegraniu. No i Masłowski solidny, perspetywiczny. Ogólnie rzecz biorąc, to jest kaszana.

Jastrzębie na pewno ściągnie w miejsce Tille lepszego siatkarza, choć też fajerwerków bym się nie spodziewał. To pierwszy sezon, gdy drużyny spoza tego TOPu (Resovia,Trefl,Skra,ZAKSA,Jastrzębie) mają szansę załapać się do półfinału. Na ten moment Resovia odstaje wyraźnie od wspomnianej wyżej czwórki.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Michal5 »

Szary Wilk pisze: Jastrzębie na pewno ściągnie w miejsce Tille lepszego siatkarza, choć też fajerwerków bym się nie spodziewał.
Czy Sossenheimer z VFB jest lepszy od Cupkovicia?
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: VernonRoche »

Chyba najsłabszy skład od 10 lat
kanimo

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kanimo »

Sliwka pogra. :D
Oby. Dzis ponownie pokazal, ze ma potencjal.
Awatar użytkownika
radosoviak
Posty: 731
Rejestracja: 31 paź 2011, o 20:08
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: radosoviak »

Nie ma z kim przegrać rywalizacji o szóstkę po odejściu Perrina .Mi się tam skład podoba młodzi rozwojowi zawodnicy o medal może być ciężko,ale nie zawsze jest się na szczycie :D
"Zagrywką meczu się nie wygrywa. " Ljubomir Travica
Bezowy
Posty: 1418
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Bezowy »

Zależy jak na to spojrzeć. Taki skład też mógłby mi się podobać... ale ceny karnetów mówią "walczymy o złoto"! A tak nie jest!
Oj, ze skrajności w skrajność - albo trzy równe szóstki, albo zmiennicy z dolnych rejonów tabeli. W tej sytuacji marzyłby się niemal każdy gracz, którego Resovia w ostatnich latach lekką ręką puściła - Buszek, Lotman, Akhrem, a nawet Winters.
Jak już się bawimy w taką koncepcję drużyny (o ile jest takowa!), to bardzo szkoda, że nie ma Filipa!

Jak Szops złapie przyzwoitą formę, Kędzior odpali, Śliwka się ustabilizuje a może jeszcze rozwinie, podobnie Masło, jak zabraknie kontuzji, jak coś się nie ułoży któremuś z rywali (strasznie dużo tych "jak"), to może stanie się cud i będzie brązowy medal ;)
A taki krążek smakowałby najlepiej od czasu złota w 2012.
"Blokowanie dostępu do internetu, to jak przybijanie kisielu do ściany." - Zbigniew Boniek
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: StanLee »

Już bez przesady, zakładając, że Schops jednak coś pogra, na papierze Resovia dalej wygląda trochę lepiej niż Gdańsk i Warszawa, powtórzenie wybitnego sezonu JW bez Tillie będzie ciężkie, a Skra i Zaksa raczej się osłabiły. Medal realny, brak czwórki rozczarowaniem, na finał musiałoby się złożyć więcej czynników. Dramatu nie ma.
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: iti »

I na pewno bedzie narzekanie od pierwszych kolejek na gre Resovii "mlodymi", ktorzy potrzebuja tego legendarnego czasu. Najlepszym przykladem niech bedzie Radom z ubieglego sezonu. Kazdy wie jak zaczeli i kazdy tez wie jak byli grozni w dalszej czesciej sezonu.
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Szary Wilk »

@StanLee

Schops? Przecież on ratuje się już tylko techniką, to nie jest już atakujący, który może robić po +20 punktów na mecz, a na srzydłach bieda. Cupković to by mógł grać w Będzinie, Depowski to uzupełnienie składu. Zostają Śliwka i Rossard, ten pierwszy raczej maszynką do zdobywania punktów nie będzie. Obaj leworęczni.

Skoro Resovia zbiera kadrę, bazując na zawodnikach, którzy przyszli z klubów ze środka tabeli, to jak ma coś ugrać? :D

Jarosz i Cupković niedawno grali razem w Bydgoszczy i raczej szło im średnio. Śliwka to jeszcze gracz, z którego może coś być, ale może też stać się ligowym średniakiem, mało doświadczony. Jeden Rossard ratuje kadrę. Solidny środek, ale z kolei na rozegraniu Kędzierski, który się nie może przebić w kadrze przez Drzyzgę i Łomacza. Ten sezon będzie dla niego przełomowy, bo będzie grać w teoretycznie lepszym klubie i może powalczyć za rok, ale tu trzeba czasu.

Na przyjęciu w Gdańsku słaba ławka, ale śmiem twierdzić, że duet Szalpuk-Mika może być lepszy niż Rossard-Śliwka, a na pewno lepszy niż Rossard-Cupković. W ataku Schulz jest dość regularny, czego o Schopsie nie można powiedzieć, a Jarosz, to nie wiadomo. Na rozegraniu jest ograny Sanders, w Rzeszowie młody Kędzierski. Ratuje ich środe siatki i waleczny Masłowski na libero, nic więcej.

Warszawa z Włodarczykiem,Kwolkiem,Samicą (+1 transfer jeszcze, chyba) nie wygląda dużo gorzej od Resovii na przyjęciu, a na pozycji atakującego już lepiej.

Teoretycznie mogłaby ich nieco ratować osoba trenera, ale z jednej strony Anastasi, z drugiej Antiga, to też nie są trenerzy siatkówi w szkole podstawowej. Jednak trener potrafił z Berlinem sporo ugrać, dlatego myślę, że przy dobrych wiatrach do półfinału MOŻE wejdą, ale na medal raczej bym nie liczył.
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: adamow »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 16 sie 2017, o 10:50 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Pkt 23. regulaminu forum
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: madlark »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 16 sie 2017, o 10:50 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 23. regulaminu forum
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: mmb »

Sądząc po cenach karnetów w klubie myślą podobnie :D
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Szary Wilk »

Odleciałeś. Jak dla ciebie Tichacek to rozgrywający światowej klasy, a Jarosza cenisz wyżej niż Torresa, Rossarda wyżej niż Olivę z formy z poprzedniego sezonu, to nieźle masz namieszane. Tak w ogóle to w Skrze gra jeszcze Ebadipour. Stek bzdur to co wypisałeś, spojrzałem na ilość postów przez ciebie napisanych i pomyślałem, że to jakiś fejk, ty chyba nie możesz sądzić tak na prawdę, to jest jakiś żart? Nie dałem się złapać, bo jestem krótko i nie znam wszystkich userów? Proszę, wytłumacz mi ten fenomen :D

Spośród ZAKSY,Resovii,Skry,Jastrzębia i Trefla weźmy pod uwagę PODSTAWOWYCH zawodników na danych pozycjach.

Atakujący: Jarosz wypada najsłabiej na tle Wlazłego,Muzaja,Torresa,Schulza. Nie chcę bawić się w kolejności, bo w reszcie przypadków zadecyduje forma.

Środkowi: Resovia tu akurat wygląda bardzo dobrze, ale reszta klubów (poza Jastrzębiem) też nie wygląda słabo.

Przyjęcie: Resovia wypada słabo, ale Jastrzębie tutaj też nie błyszczy, bo De Rocco jest średni,natomiast ma szalenie skutecznego Olivę i w razie wzmocnienia dobrym przyjmującym spycha Resovię na ostatnie miejsce.

Rozegranie: Kędzierski nie grał jeszcze na wysokim poziomie, nie debiutował w ważniejszym meczu w kadrze. Wśród takich rozgrywających jak Toniutti,Łomacz,Kampa,Sanders wygląda TEORETYCZNIE najsłabiej, a Tichacek (biorę pod uwagę szóstkowych, ale nie wiadomo kto nim będzie) na 100 % jest słabszy od każdego z nich

Libero w Rzeszowie solidny, ale Jastrzębie i ZAKSA też mają się czym pochwalić. Trefl jako tako okej, co do Piechockiego nie jestem przekonany.

Biorąc pod uwagę, że wyjściowy skład będzie wyglądać następująco (Kędzierski-Możdżonek,Lemański-Rossard,Śliwka-Jarosz-Masłowski), to jeśli Jastrzębie nie wzmocni się za Tille i opadnie z formy, a Resovii uda się wygrać z resztą konkurencji, to w najlepszym przypadku ma brąz, w co ja osobiście powątpiewam.

Jak zajdą do półfinału, to powinni być już zadowoleni.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Noworoczny »

Szary Wilk pisze:Tille[/quote
Szary Wilk pisze:Tille[/quote
Szary Wilk pisze:Tillego
Szary Wilk pisze:Tille
Nie mam pojęcia dlaczego Ferdek, sympatyczny niemiecki libero, tyle razy pojawia się w kontexcie Jastrzębia. Raz, że mają Popiwczaka, a dwa, że limit by przekroczyli.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
tedo
Posty: 206
Rejestracja: 13 maja 2016, o 21:34
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: tedo »

a gdzie o tym Ferdku piszą ?? :P :P
tedo
Posty: 206
Rejestracja: 13 maja 2016, o 21:34
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: tedo »

Szary Wilk nie potrafię zrozumieć dlaczego uważasz że JW ma słaby środek.... Kosok i Sobala/Boruch nie odstają od najlepszych
Camillo Marcotti

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Camillo Marcotti »

Sobala odstaje od wszystkiego, co nie jest drzewem. Boruch trochę się wyrobił, to fakt, stanowią z Kosokiem solidną parę, która coś poblokuje, coś skończy, ale ciężko mimo wszystko mówić tu np. o jednym z lepszych środków w lidze. Po prostu solidnie.
tedo
Posty: 206
Rejestracja: 13 maja 2016, o 21:34
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: tedo »

Jakie jest podstawowe zadanie środkowych?? BLOK a żaden z powołanych nawet nie jest w 5 najlepiej blokujących PLS... nie mam pytań Natomiast KOSOK 3-4 miejsce
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Szary Wilk »

Tillie, oczywiście. Nie Tille, mój błąd.

Jastrzębie ma dość słaby środek, na tle najlepszych. W TOPie każdy ma środkowego, który grał regularnie w kadrze, bądź jakiegoś z zagranicy, który również grał u siebie w kadrze. W Jastrzębiu grał Kosok, ale on już nie jest powoływany, Boruch nigdy nie miał z kadrą styczności, z tego co mi wiadomo.

Także para Kosok-Boruch nie wygląda raczej lepiej ,od Lisinać-Kłos, Lemański-Możdżonek, Wiśniewski-Bieniek, Nowakowski-McDonnell. Choć ta ostatnia może nie wypalić, ale na papierze silniejsza.

Na przyjęciu w Jastrzębiu przy braku Tillie też dziura. Ogólnie, to jeśli Jastrzębie dokupi jakiegoś chociaż solidnego przyjmującego, to nie będzie tragedii. W Resovii natomiast nie ma w kadrze kogoś, kto mógłby to pociągnąć w ataku, rozegranie niepewne tak samo.
tedo
Posty: 206
Rejestracja: 13 maja 2016, o 21:34
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: tedo »

Ale jak widać taki środek starczył na brązowy medal przy pierwszym sezonie KAMPA-ŚRODKOWI tak więc wg mnie tylko lepiej będzie
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: VernonRoche »

Może dywagacje na temat składu Jastrzębia przeniescie do odpowiedniego tematu.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: weary_skier »

mmb pisze:Sądząc po cenach karnetów w klubie myślą podobnie :D
W klubie myślą tak, żeby dochód ze sprzedaży karnetów był jak najwyższy. Juz jesteśmy chyba po pierwszym etapie rezerwacji, skończy się drugi i ocenimy czy klub był w błędzie.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: reeman »

Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”