Resovia Rzeszów

Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: leeon »

Jak to przecież Ivovic potrafi przyjąć :]
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: VernonRoche »

W poprzednim jego sezonie w Resovii jako tako przyjmował. W tym sezonie w ogóle jest bez formy, więc i przyjęcie leży.

A o Tichacku pamiętam, że też mówiło się że do bólu czasem wykorzystuje środek. A w Resovii raczej odwrotnie.
Avenged_7x
Posty: 93
Rejestracja: 22 paź 2016, o 01:04
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Avenged_7x »

Wniosek z tego taki, że w RR mało gra się środkiem dla zasady (założeniem taktycznym bym tego nie nazwał, bo to raczej strzał we własne kolano). Nie obciążałbym za to winą rozgrywających.
#kowalout
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: leeon »

W poprzednim sezonie?
Jak się ma rozgrywającego lubiacego grać środkiem a dodaje mu się skład na granie skrzydłami...
Avenged_7x
Posty: 93
Rejestracja: 22 paź 2016, o 01:04
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Avenged_7x »

Bez jaj Leeon, nie mów mi, że którykolwiek ze środkowych RR miałby problem ze skończeniem dobrze rozegranej krótkiej. Był taki czas, że Nowakowski zbijał przy podwójnym bloku i nikogo to specjalnie nie dziwiło. Może Możdżonek jest mniej ofensywny, Leman niedoświadczony, a Dryja więcej grzeje ławę niż gra, ale nie lećmy sobie w kulki :D

Środkowi w ataku mają taką przewagę, że atakują na co najwyżej pojedynczym bloku. Chyba, że sypacz da dupy...
#kowalout
kanimo

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kanimo »

Ale przeciez mowa o przyjeciu do grania ze srodkiem a nie o slabych srodkowych.

Z ciekawosci zajrzalam do statystyk Lemana z zeszlego i tego roku, i sa z grubsza podobne. W zeszlym blok 69/289; atak 137/215
i obecnie blok 30/112 i atak 74/124.
Avenged_7x
Posty: 93
Rejestracja: 22 paź 2016, o 01:04
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Avenged_7x »

No prawda, ale Leeon chyba próbuje powiedzieć, że mocni skrzydłowi uniemożliwiają częstą grę środkiem, co się zbytnio nie trzyma kupy :P
#kowalout
rocky
Posty: 1185
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: rocky »

Ja mam wrażenie że Kowal za bardzo wierzy w schematy, cyferki i założenia taktyczne. Dlatego Resovia chyba jak żadna inna drużyna potrafi zagrywać w gościa co ma 70% pozytywnego czy inne tego typu rzeczy.
kanimo

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kanimo »

Avenged_7x pisze:No prawda, ale Leeon chyba próbuje powiedzieć, że mocni skrzydłowi uniemożliwiają częstą grę środkiem, co się zbytnio nie trzyma kupy :P
A nie probuje powiedziec, ze dwoch przyjmujacych z przewaga umiejetnosci ofensywnych utrudnia gra srodkiem?
Ostatnio zmieniony 27 lut 2017, o 16:40 przez kanimo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: leeon »

:x
Avenged_7x pisze:No prawda, ale Leeon chyba próbuje powiedzieć, że mocni skrzydłowi uniemożliwiają częstą grę środkiem, co się zbytnio nie trzyma kupy :P
Nie do końca. Ci mocni skrzydłowi średnio przyjmują...
Kanimo mnie wyprzedziła.
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: estril1992 »

W meczu z Bydgoszczą Piotrek Nowakowski akurat tak źle nie zagrał , ale tam 3 błędy miał , atak w aut , dotknięcie siatki i zagrywka w aut.Poza tymi błędami wyglądało to nieźle.Co do Marko , jak Marko ma formę to jest jednym jak nie najlepszym przyjmującym naszej ligi.Jak by grał na tym poziomie co w tym sezonie co odchodził do Rosji to nie boję się powiedzieć byśmy mieli poziom przyjęcia taki jak ma Zaksa z Tillie i Deroo.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pewniak »

estril1992 pisze:Co do Marko , jak Marko ma formę to jest jednym jak nie najlepszym przyjmującym naszej ligi.Jak by grał na tym poziomie co w tym sezonie co odchodził do Rosji to nie boję się powiedzieć byśmy mieli poziom przyjęcia taki jak ma Zaksa z Tillie i Deroo.
Gdyby babka miała wąsy!
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: leeon »

Ivovic w formie byłby jednym z najlepszych przyjmujących, ale nie najlepiej przyjmujących.
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: estril1992 »

leeon pisze:Ivovic w formie byłby jednym z najlepszych przyjmujących, ale nie najlepiej przyjmujących.
A kogo stawiasz wyżej od Marko(w formie) , przyjmujących Zaksy ? No sorry , ale Deroo nie jest jeszcze takim zawodnikiem co Marko.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: weary_skier »

Ale Ci się zaraz hejt zbierze.
Prawda jest taka, że pod względem wszechstronności Belg bije Serba na głowę. O ile w pierwszym sezonie Ivovic mógł startować do porównania z Belgiem tak teraz nei ma o czym mówić.
Z drugiej strony Ivovic ma to MVP LŚ, ale o zasadności tej nagrody się nie wypowaidam bo byłem na wkaacjach. warto też dodać, że była to LŚ w roku olimpijskim.
A ostatnei co chciałem zaznaczyć, to to że mam głęboki przekonanie, że Ivović w Zaksie prezentowałby się świetnie. Czy lepiej niż Belg - nie wiem.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: estril1992 »

weary_skier pisze:Ale Ci się zaraz hejt zbierze.
Prawda jest taka, że pod względem wszechstronności Belg bije Serba na głowę. O ile w pierwszym sezonie Ivovic mógł startować do porównania z Belgiem tak teraz nei ma o czym mówić.
Z drugiej strony Ivovic ma to MVP LŚ, ale o zasadności tej nagrody się nie wypowaidam bo byłem na wkaacjach. warto też dodać, że była to LŚ w roku olimpijskim.
A ostatnei co chciałem zaznaczyć, to to że mam głęboki przekonanie, że Ivović w Zaksie prezentowałby się świetnie. Czy lepiej niż Belg - nie wiem.
Dla mnie po prostu lepszym zawodnikiem jest Serb.Ale to moje zdanie.A , że ktoś mam inne zdanie co do lepszysz zawodników to cóż ?:D
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: weary_skier »

No wypadałoby jeszcze je jakoś zaargumentować...Mogę również napisać, że dla mnie Adamajtis jest lepszym graczem niż Konarski i na tym skończyć.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
kanimo

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kanimo »

Dodatkowo Deroo od zeszlego sezonu poprawil przyjecie. W ataku jest inny niz Serb ale wnosi co najmniej tyle samo.
Dogranie sytuacyjnej -Belg dwie dlugosci przed Serbem.
Blok-nie wiem. Zaden nie blokuje wybitnie. Serb chyba lepszy na zagrywce ale aktualnie ma sporo bledow wlasnych.
Staty z tego roku to ciezko porownywac, bo duza rotacja w Resovii. Ewentualnie procenty, choc te spadaja z reguly w ilosci powtorzen. Sam ma ponad 50% skutecznosci, Ivovic wyraznie ponizej.
Nie uwazam Ivovica za gracza wybitnego, Sama cenie wyzej.
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: estril1992 »

W zagrywce większy potenciał ma Ivović , a że gra jak gra w tym sezonie to już inna sprawa. W ataku Serb ma jak dobrze 350 cm , Belg 360 cm , tylko według mnie Ivović ma większy potenciał w ataku. Poza tym każdy cenni innego zawodnika mniej czy więcej.
Ostatnio zmieniony 27 lut 2017, o 11:24 przez estril1992, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: madlark »

Gavin ma wrócić za dwa tygodnie
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Avenged_7x
Posty: 93
Rejestracja: 22 paź 2016, o 01:04
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Avenged_7x »

kanimo pisze:
Avenged_7x pisze:No prawda, ale Leeon chyba próbuje powiedzieć, że mocni skrzydłowi uniemożliwiają częstą grę środkiem, co się zbytnio nie trzyma kupy :P
A nie probuje powiedziec, ze dwoch przyjmujacych z przewaga umiejetnosci defensywnych utrudnia gra srodkiem?
A kto wg Ciebie jest w RR taki defensywny? :D
#kowalout
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Szampon093 »

Avenged_7x pisze:
kanimo pisze:
Avenged_7x pisze:No prawda, ale Leeon chyba próbuje powiedzieć, że mocni skrzydłowi uniemożliwiają częstą grę środkiem, co się zbytnio nie trzyma kupy :P
A nie probuje powiedziec, ze dwoch przyjmujacych z przewaga umiejetnosci defensywnych utrudnia gra srodkiem?
A kto wg Ciebie jest w RR taki defensywny? :D
Winters iii Winters?
qtp
Posty: 2278
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: qtp »

Żeby było śmieszniej to jedynymi zawodnikami z wyraźnie słabszym przyjęcie są Ivovic i Wojtaszek... Reszta przyjmuje co najmniej dobrze.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: reeman »

Dlatego obaj siedzą na ławie
kanimo

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kanimo »

Jasne, ze mialo byc ofensywnych. Juz wyedytowalam.

Ivovic to raczej wychodzi w 6ce.
qtp
Posty: 2278
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: qtp »

reeman pisze:Dlatego obaj siedzą na ławie
Mam dziwne przeczucie że mimo obiecujących występów Masłowskiego, Andrzej "Beton" Kowal przy pierwszym teoretycznie trudniejszym przeciwniku(AZS) wróci do Wojtaszka.
kanimo

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kanimo »

Dlaczego?
Maslak wniosl sporo pozytywnej enrgii i zaangazowania. I jest ofensywny :]
qtp
Posty: 2278
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: qtp »

kanimo pisze:Dlaczego?
Ponieważ:
qtp pisze: Andrzej "Beton" Kowal
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: TommyLeeJones »

W jakim sensie Kowal to "beton"?. Andrzej w tym sezonie rotował na środku między Nowakowskim, Lemańskim i Możdżonkiem, Dryja jako czwarty też coś pograł. Na ataku grało już czterech zawodników - Schmitt, Schops, Rossard i nieco Jaeschke. Na przyjęciu zagrali wszyscy, nawet Winters był na parkiecie. Na rozegraniu Tichacek wchodzi gdy Fabian sabotuje, obecnie Kowal zamienił libero, z Wojtaszka, teoretycznie libero szerokiej kadry, na młodziutkiego Masłowskiego.

Może "mag Andrew" ma czarodziejski zeszyt po czarnoksiężniku Travicy, wypchany przeróżnymi receptami i zaklęciami. I mnie, zwykłemu śmiertelnikowi trudno zrozumieć jego niektóre decyzje, jednak w tym sezonie składu nie betonuje przed nikim, nawet piątym przyjmującym i czwartym środkowym.

Poza tym wypada nieśmiało wspomnieć, że Skrę można usmażyć zagrywką, szczególnie "zabójczym flotem" czyli jednym z ulubionych zaklęć trenera RR. Kędzierzyn nie ma Tillie, za to Buszek może nie odtajać po pobycie w zamrażarce. Tylko JW taki niepokorny ale gdy wróci Schmitt, a Kowal zrobi "accio forma na playoff'y"... To dla mnie Reska ma spore szanse na tytuł. Kwestia tego po jakich męczarniach.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Chal »

TommyLeeJones pisze: za to Buszek może nie odtajać po pobycie w zamrażarce
Ten Buszek, co to w meczu z Olsztynem był najlepszym ze skrzydłowych Zaksy?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”