Sezon 2015/16 - kolejka 21.

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Sezon 2015/16 - kolejka 21.

Post autor: Noworoczny »

Dziś przed nami pucharowe emocje (lub też pseudoemocje, bo obie drużyny mogą odpuścić LM, żeby powalczyć w Pluslidze) a dwa dni po nich zaczyna się kolejka nr 21.

Zmierzą się w niej:

06.03.2016, 17:00
MKS Będzin - AZS Częstochowa

TV 04.03.2016, 17:30
Indykpol AZS Olsztyn - Effector Kielce

04.03.2016, 18:00
Cerrad Czarni Radom - BBTS Bielsko-Biała

06.03.2016, 19:00
AZS Politechnika Warszawska - Asseco Resovia Rzeszów

TV 05.03.2016, 20:00
Cuprum Lubin - LOTOS Trefl Gdańsk

TV 06.03.2016, 14:45
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów

04.03.2016, 18:00
Łuczniczka Bydgoszcz - Jastrzębski Węgiel

Z punktu widzenia ligi mamy szereg spotkań niezwykle ważnych dla walki o medale.

Radom może powiększyć stado ślimaków.
Rzeszów w obecnej formie nie jest murowanym faworytem do zwycięstwa w stolicy, zwłaszcza, że Warszawa już raz z nim wygrała.
Gdańsk ma trudny mecz wyjazdowy z pogromcami Rzeszowa właśnie.
A Bełchatów jedzie do jaskini lwa - wynik tego meczu może sporo wyjaśnić.

Dla mnie osobiście bardzo ciekawy jest mecz Będzina z Częstochową. Zupełnie nie wiem, na kogo postawić. Z jednej strony Będzin ma jakieś nowego rozgrywającego i atakującego (?), którzy nieźle sobie radzą. Z drugiej - do Częstochowy wróciła ich czołowa armata. Po nazwiskach Czewa chyba przeważa: Bandero, Redwitz, Polański. Ale z kolei Banimex wygrał dwa z ostatnich trzech spotkań a AZS przegrał ileś tam z rzędu (sporo w każdym razie).
Niby Medaliki są wyżej w tabeli, ale na Konstruktorów są dużo niższe kursy.
Co byście mi doradzili?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
marakuja
Posty: 447
Rejestracja: 27 maja 2009, o 13:17
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 21.

Post autor: marakuja »

Noworoczny pisze: Co byście mi doradzili?
Oczywiście, że zwycięstwo Będzina za 3 pkt :P
Marakuja - zwycięzca pretypera Typera Forum Strefy Siatkówki 2015/2016 !!!
ciorny17
Posty: 8555
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 21.

Post autor: ciorny17 »

Chciałem napisać, że mi oczy krwawią oglądając Kielce. Jednak nie zrobię tego bo jest mi ich najnormalniej w świecie żal.
Tymczasem Bielsko wygrywa seta w Radomiu.
Kłamca.
Awatar użytkownika
stranger
Posty: 55
Rejestracja: 20 sty 2014, o 16:04
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 21.

Post autor: stranger »

Quo vadis Radomiu? :(
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 21.

Post autor: sb.slav »

No to teraz poproszę zwolenników trenerskiego warsztatu z zagranicy o wyjaśnienie tego co sie dzieje w Radomiu, bo chyba można nazwać ich ostatni(e) miesiąc(e) kompromitacją?
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 21.

Post autor: madlark »

sb.slav pisze:No to teraz poproszę zwolenników trenerskiego warsztatu z zagranicy o wyjaśnienie tego co sie dzieje w Radomiu, bo chyba można nazwać ich ostatni(e) miesiąc(e) kompromitacją?
Raul myślami w Iranie
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 21.

Post autor: Chal »

Nie ma Żalińskiego, nie ma Czarnych. Zaczęli ponad stan, teraz są pod kreską, średnia i tak wychodzi co najmniej na zero.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Pawel_RZ
Posty: 870
Rejestracja: 17 maja 2011, o 18:33
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 21.

Post autor: Pawel_RZ »

Kompromitacją bo przegrywają czy w sposób w jaki to robią?
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 21.

Post autor: Kamil92 »

sb.slav pisze:No to teraz poproszę zwolenników trenerskiego warsztatu z zagranicy o wyjaśnienie tego co sie dzieje w Radomiu, bo chyba można nazwać ich ostatni(e) miesiąc(e) kompromitacją?
A to bardzo ciekawe, bo ostatnimi czasy przegrali tylko z Olsztynem mecz na styku, który równie dobrze mógł pójść na ich korzyść i mecz z Warszawą, który był słaby w ich wykonaniu. Biorąc pod uwagę 5 ostatnich meczów (czyli od 10 lutego), to są na 4 miejscu pod względem zdobytych punktów, więc gdzie ta kompromitacja?
Przypomnę tylko, że w poprzedniej rundzie, jedyny mecz, w którym Radom się męczył z dołem tabeli, to mecz z BBTSem właśnie. Wygrali go po tiebreaku i dzisiaj nadal nie można wykluczyć, że też tak będzie.

Co do Żalińskiego to fakt, jest bez formy, niestety. Niestety, bo z nim w formie mogliby ograć Resovię w następnej kolejce. Sam Szalpuk, choć gra od dłuższego czasu świetnie i Bołądź, który od czasu do czasu też się włącza do gry, mogą nie wystarczyć.
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 21.

Post autor: iron »

Radom wyciąga na 3:2 a Jastrzębski kasuje kolejne 3 pkt.
No sympathy for fools...
kanimo

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 21.

Post autor: kanimo »

sb.slav pisze:No to teraz poproszę zwolenników trenerskiego warsztatu z zagranicy o wyjaśnienie tego co sie dzieje w Radomiu, bo chyba można nazwać ich ostatni(e) miesiąc(e) kompromitacją?
`

Halo, obudz sie.
Rzeszow i Radom-po 21 kolejce te zespoly sasiaduja w tabeli. Dzieli je raptem 3 pkt.

Czy budzety i ilosc/jakosc zawodnikow sa zblizone???

Statystyki pokazuja ze Boladz od wejscie byl silnym punktem druzyny. 2 mlodych ciagnie ten wozek.
Matius

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 21.

Post autor: Matius »

Radom uciekł spod topora. Żaliński to cień samego siebie, Szalpuk jak zwykle ciągnie ten wózek, Bołądź ma wzloty i upadki ale dzisiaj dobrze. Teraz mają po kolei Rzeszów, Gdańsk i Bełchatów, a na dokładkę JW i Lubin. Końcówka sezonu może być ciekawa.
kanimo

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 21.

Post autor: kanimo »

Tak krotki kontakt i juz Antiga kompletnie zniszczyl Zalinskiego.
astronauta
Posty: 2918
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 21.

Post autor: astronauta »

kanimo pisze:Halo, obudz sie.
Rzeszow i Radom-po 21 kolejce te zespoly sasiaduja w tabeli. Dzieli je raptem 3 pkt.
Tak gwoli ścisłości to 21 kolejka dopiero się zaczęła, więc tych punktów dzielących Radom i Rzeszów może być więcej i drużyny wcale nie muszą sąsiadować w tabeli.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023. Lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019, 2023/2024 i ziemniaka 2016/2017.
kanimo

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 21.

Post autor: kanimo »

astronauta pisze:
kanimo pisze:Halo, obudz sie.
Rzeszow i Radom-po 21 kolejce te zespoly sasiaduja w tabeli. Dzieli je raptem 3 pkt.
Tak gwoli ścisłości to 21 kolejka dopiero się zaczęła, więc tych punktów dzielących Radom i Rzeszów może być więcej i drużyny wcale nie muszą sąsiadować w tabeli.

Mea culpa, masz racje. Co nie zmienia meritum:
Pisalam o sasiadowaniu i 3 pkt roznicy. Taki stan byl po 20tej. Dzis wieczor jest jeden punkt.Jesli Reska wygra a Skra przegra....Jesli.... ;)
Radom z 5 pozycji po tej kolejce juz nie spadnia. Moze wiec sasiadowac np ze Skra. Tez niezly rezultat. A o oddalenie sie Resovii az na 3 pozycje nie wierze :D .
Wypada sie zastanowic, czy na koniec ligi roznica bedzie ogromna, czy tylko bardzo duza.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 21.

Post autor: StanLee »

Rodzi się pytanie na ile kontrakt ma w Radomiu Szalpuk.

Muzaj chyba powinien jeszcze pograć rok w zespole pokroju JW.
kanimo

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 21.

Post autor: kanimo »

StanLee pisze:Rodzi się pytanie na ile kontrakt ma w Radomiu Szalpuk.
Przedwczesne.
totmes
Posty: 306
Rejestracja: 1 lut 2014, o 22:50
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 21.

Post autor: totmes »

Moim zdaniem Radom ma bardzo małe szanse na utrzymanie 5 miejsca. Faworytem jest JW, Czarni mają bardzo niekorzystny układ gier. Możliwe, że nawet w kolejnych 5 kolejkach ugrają 0 pkt. Mają mecze z Zaksą, Skrą, Resovią, Cuprum i JW. Jastrzębie ma jednak 2 słabszych przeciwników. Zdecyduje bezpośredni mecz pomiędzy tymi drużynami.
Dzisiaj Resovia ma ostatnią szansę na grę w finale- taka okazja sie nie powtórzy Skra i Lotos po wyjazdach w LM, mogą byc zmęczone i przeciwników mają wymagających i grają na wyjazdach. Bardzo ważna jest postawa Zaksy bo ona już nic nie musi a Skra na pewno będzie grac na maksimum możliwości.
betkrzys
Posty: 883
Rejestracja: 6 maja 2012, o 10:41
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 21.

Post autor: betkrzys »

Mnie się wydaje że zarówno Skra jak i Resovia pokazała w poprzednej kolekcje jak bardzo zasługują na grę w finale, Zaksa wiadomo, Trefl jest mega solidny i w gazie. Jesli Gdańsk nie straci punktów w tej kolejce to już nie wypuszcza finału z rąk.
zespół nie da rady to sędzia pomoże - finał czelendż 2019.
ciorny17
Posty: 8555
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 21.

Post autor: ciorny17 »

Nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że pomimo poniekąd liderowania Kampa nie ma "zaufania" do Szalpuka. W dwóch przegranych setach dostaje łącznie 9 piłek w ataku z czego kończy 7. Widać, że mu idzie to czemu nie grać do niego.
W kontekście kadry widać, że Żaliński mocno od powrotu z Berlina cieniuje.
kanimo pisze:Tak krotki kontakt i juz Antiga kompletnie zniszczyl Zalinskiego.
Najpierw Drzyzga teraz Wojtek. Ehhhh szkoda gadać. Na miejscu młodych bałbym się jechać na kadrę bo wrócą słabsi i zamęczeni.
Kłamca.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 21.

Post autor: StanLee »

kanimo pisze:
StanLee pisze:Rodzi się pytanie na ile kontrakt ma w Radomiu Szalpuk.
Przedwczesne.
Wręcz przeciwnie, w zasadzie Szalpuk powinien dostać dużo gry w LŚ i trafić do klubu z czołówki.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 21.

Post autor: Kamil92 »

totmes pisze:Mają mecze z Zaksą...
Nieprawda.
Co do Antigi i kadry, to mam nadzieję, że to żart.
@ciorny17
Wydaje mi się, że to taki styl gry Kampy, bo Szalpuk dostaje zdecydowanie najwięcej piłek w drużynie. Niemiec często rozpoczyna mecz pomijając go i próbując otworzyć inne strefy, ale trudne piłki i tak trafiają do niego. Nie dostaje do ataku łatwych piłek i przez to może się wydawać, że Kampa go pomija.

Co do gry Artura w klubach z czołówki, to moim zdaniem byłby lepszy od Deroo, grałby na podobnym poziomie na jakim gra Conte, a w Rzeszowie były zbawieniem.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 21.

Post autor: StanLee »

Kamil92 pisze:grałby na podobnym poziomie na jakim gra Conte, a w Rzeszowie były zbawieniem.
Czyli na poziomie finału Pucharu Polski trzymałby całe przyjęcie i atak swojej drużyny? Tak, już to widzę... Za to na pewno grałby przed Marechalem, który przyjmuje bardzo przeciętnie w tym sezonie, w Lotosie i Resovii, to wiadomo, od Deroo jest lepszy. Przyjęcie to najsłabszy punkt zespołów z Plusligi od zawsze i w sezon nic się nie zmieni. Ale na ile podpisał w tym Radomiu?
ciorny17
Posty: 8555
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 21.

Post autor: ciorny17 »

StanLee pisze: Wręcz przeciwnie, w zasadzie Szalpuk powinien dostać dużo gry w LŚ i trafić do klubu z czołówki.
Tylko gdzie? Póki co wakaty w klubach czołówki zajęto no chyba, że do pary z Miką w Gdańsku.
Kłamca.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 21.

Post autor: Kamil92 »

StanLee pisze:Czyli na poziomie finału Pucharu Polski trzymałby całe przyjęcie i atak swojej drużyny? Tak, już to widzę... Za to na pewno grałby przed Marechalem, który przyjmuje bardzo przeciętnie w tym sezonie, w Lotosie i Resovii, to wiadomo, od Deroo jest lepszy. Przyjęcie to najsłabszy punkt zespołów z Plusligi od zawsze i w sezon nic się nie zmieni. Ale na ile podpisał w tym Radomiu?
Dlatego napisałem, że na podobnym. Conte jest lepszy w przyjęciu i serwisie, dlatego nie byłby w stanie zastąpić go w Skrze, bo po prostu Argentyńczyk jest, na tę chwilę, lepszy (moim zdaniem najlepszym przyjmującym w polskiej lidze i najlepszym, obok Kurka, siatkarzem). Nad przyjęciem musi jeszcze sporo pracować i dobrze, że gra w Radomiu, gdzie bardzo dużo przyjmuje, bo w takiej Zaksie byłby kryty jak Deroo.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 21.

Post autor: StanLee »

Jest też słabszy w ataku, bloku i obronie... Nie, to nie jest podobny poziom.

Deroo wcale mało nie przyjmuje.
ciorny17
Posty: 8555
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 21.

Post autor: ciorny17 »

Kamil92 pisze:Nad przyjęciem musi jeszcze sporo pracować i dobrze, że gra w Radomiu, gdzie bardzo dużo przyjmuje, bo w takiej Zaksie byłby kryty jak Deroo.
Ostatnie kilka spotkań gdzie grała drużyn zbudowana na zasadzie jeden ofensywny przyjmujący, drugi defensywny, zwracałem szczególną uwagę na to w jaki sposób są celowani zagrywką przyjmujący ci usposobienie ofensywnie. Wczorajszy mecz i celowanie w Bednorza. Nie oglądasz meczu patrzysz, ale wykręcił cyferki 64%/23%. Połowa zagrywek to balony tylko po to aby w niego trafić. To samo w meczu Olsztyn vs Czarni gdzie już miałem ochotę krzyknąć do telewizora, że zagrywka ostrzejsza, ale powiedzmy mniej kierowana przynosi lepszy skutek niż balon w defensywnego ułomka. Inną sprawą jest, że tak jak kiedyś już pisałem jest mocne ingerowanie w środek parkietu gdy Artur jest na lewym. Ja wiem, że Żaliński nie gra tego co 3 miesiące temu, ale też sobie Artur nie pomaga bo: a) mocno wbiega w głąb parkietu, b) te przyjęcia nie są dokładne. Młody jest to ma też inne ambicje i być może większą wole walki.
Z chęcią popatrzę właśnie na młodych przyjmujących podczas LŚ. Mika/Szalpuk/Bednorz w zestawieniu z Kubiakiem i Zatorskim i źle to nie wygląda. Jeśli Antiga da odpocząć Kubiakowi to już wesolutko nie jest.
Kłamca.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 21.

Post autor: Kamil92 »

StanLee pisze:Jest też słabszy w ataku, bloku i obronie... Nie, to nie jest podobny poziom.

Deroo wcale mało nie przyjmuje.
W ataku i bloku, w cyferkach wygląda lepiej, zaś obrona jest pod tym względem niemierzalna, ale akurat uważam, że Szalpuk dużo broni.
Sam jest kryty w przyjęciu, co pokazały mecze o coś, czyli w PP, gdzie przyjął ~21% piłek.
kanimo

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 21.

Post autor: kanimo »

StanLee pisze:
kanimo pisze:
StanLee pisze:Rodzi się pytanie na ile kontrakt ma w Radomiu Szalpuk.
Przedwczesne.
Wręcz przeciwnie, w zasadzie Szalpuk powinien dostać dużo gry w LŚ i trafić do klubu z czołówki.
W Rzeszowie maja juz Sliwke i Jaeschke i moze jeszcze Achrema. Chcesz zeby Kowal znowu zaczal manewry z wchodzeniem raz na 3-4 mecze? Podobno Olek ma dostac wiecej gry a do pary z Arturem to jeszcze przedwczesnie na ten poziom ambicji(przyjecie).
W Zaksie owszem by pasowal. W Gdansku tez.
Skra ma Conte, i slabego libero, sredniego trenera i malo kasy. Do tego Bednorza i Fornala.

Do tego zdaje sie, ze sa sprawy osobiste trzymajace Artura blisko Warszawy.

Dla mnie zalezy glownie od ewentualnego pozostania Lozano. Co do oceny jego aktualnych umiejetnosci w porownaniu do Deroo zgadzam sie z Kamilem, podobnie co do koniecznosci pracy nad przyjeciem.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 21.

Post autor: StanLee »

No, tylko, że porównujesz statystyki zawodnika A (Szalpuk), który gra w optymalnie przygotowanej do sezonu drużynie, do zawodnika B (Conte), który gra w drużynie, gdzie nikt nie gra na swoim poziomie. Widać to było dobrze na PP, gdzie Skra zaczęła grać na swoim poziomie i Conte miał ~60% ataku w całym turnieju. Rok temu Conte w rundzie zasadniczej grał na 45% efektywności ataku, Szalpuk gra w tym sezonie na 35-36% bodaj, na PŚ Conte był - wyłączając mecze gdzie był przestawiany na atak- drugim najskuteczniejszym po Juantorenie przyjmującym, i drugim najlepiej punktującym imprezy.

No a co do bloku, to zawsze jest subiektywna opinia, wg mnie w tej czołówce przyjmujących na świecie nikt nie ma lepszego bloku, na PŚ - Conte był zdecydowanie najlepszym skrzydłowym pod względem liczby punktowych bloków, i 5. w tej klasyfikacji w ogóle. Szalpuk ma b. dobry ten blok, ale jesteś w stanie napisac, że aż tak?

@kanimo, mnie raczej chodzi o to, że to obok Conte najlepszy przyjmujący ligi, więc nie ma co już stosować argumentu "niech się uczy przy Lozano", zwłaszcza, że w 2017 jestem w stanie się założyć, że Kljuka, Wołkow, Douglas Souza czy może Bruno Lima będą wiodącymi postaciami swoich reprezentacji. Nie wiem czy by pasował do Resovii i Skry, kto wie, ale to ma małe znaczenie w kontekście tej uwagi.
Ostatnio zmieniony 5 mar 2016, o 13:05 przez StanLee, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”