Plus Liga 2016/2017

Czy +L zyska dzięki wprowadzeniu nowego przepisu o licencji? Kto odniesie korzyści ze zmian?

Czas głosowania minął 2 lis 2016, o 22:49

Tak, zyska
8
8%
Nie, nie zyska(straci)
33
33%
Ani nie zyska, ani nie straci
5
5%
Polska siatkówka
8
8%
Polscy zawodnicy
15
15%
Managerowie
10
10%
Mocne kluby
3
3%
Słabsze kluby
2
2%
Sponsorzy
0
Brak głosów
Nikt
15
15%
 
Liczba głosów: 99

sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Plus Liga 2016/2017

Post autor: sb.slav »

Zmiany, jakie planuje wprowadzić [edycja] miłościwie nam panująca PLPS - wydają się wprowadzać małe trzęsienie ziemi w klubach siatkarskiej ekstraklasy. Jako że dyskusja o nowych przepisach toczy się już w kilku innych wątkach - otwieram zgodnie z tradycją ten konkretny, poświęcony nowemu sezonowi.

Jest też ankieta, którą zasugerował mi @Madlark. Pytania są dwa. Pierwsze 3 opcje dotyczą pytania pierwszego, 7 pozostałych pytania drugiego, dlatego głosujemy oczywiście dwa razy.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: iron »

Początkowo wydawało się (myślę, że większości), że jest to nieporozumienie. Ja sam uważam, że wszelkie ograniczenie i dyskryminacje to zła droga. Pomijając fakt, że to JEST dyskryminacja i stoi w opozycji do przepisów UE można się pochylić nad problemem komplikacji dla klubów i ewentualnych dywagacji kto za tym lobbował i kto na tym skorzysta. Na chwilę obecną jedyną znaną ofiarą jest Jurek Gladyr. Myślę, że należy poczekać jeszcze trochę na efekty zmian. Z drugiej strony jednak o wielu efektach się nie dowiemy. Jak kiedyś wspominał Szanowny Prezio Grodecki: młodzi polscy zawodnicy "żerują na swoim paszporcie" i żądają niebotycznych kwot. Stąd poszukiwani dziadków i babć u zawodników z Ameryki Pd.

Żeby nie było: Jestem na NIE!
Efekty: czas pokaże.

P.S. Wydaje mi się, że im mniej klubów tym mniejszy ew. "problem".

EDIT: ktoś edytował ankietę i brakło "mojej" opcji: nie wiem
No sympathy for fools...
orw3ll
Posty: 701
Rejestracja: 1 cze 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: orw3ll »

Pierwsze pytanie dotyczące ankiety, co to znaczy "polska siatkówka" i od razu nasuwa się drugie pytanie: czym to się różni od opcji "polscy zawodnicy"? Poza tym wydaje mi się, że stracą i mocne i słabsze kluby (albo inaczej te bogatsze i biedniejsze, bo nie zawsze to idzie w parze), co za tym idzie poziom ligi pójdzie w dół. Pozostaje kwestia kto straci bardziej. Mimo wszystko wydaje mi się, że te biedniejsze, bo zawodników z paszportem niepochodzących z Polski zastąpi się wyróżniającymi Polakami z tych biedniejszych klubów, więc będą musieli się automatycznie posiłkować słabszymi zawodnikami. Z tym, że ci wyróżniający się zawodnicy i tak przed sezonem byli uważani za gorszych od "farbowanych lisków" i nie wiadomo jak się zaprezentują w lepszych klubach, więc też jest wielce prawdopodobne, że się nie sprawdzą. Duża część wydrenowanych graczy skończy na ławie i zatrzyma się ich rozwój. Przydałby się jakiś draft jak w NBA i nasze najzdolniejsze pokolenie od lat, które awansowało do finału 1 ligi, miałoby miejsce w pierwszych szóstkach takiego Bielska, czy nawet JW. Ogromnym plusem takiego rozwiązania jest na pewno fakt, że większa ilość naszych rodzimych zawodników dostanie szanse i istnieje większe prawdopodobieństwo, że jakiś talent wystrzeli.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: mewa »

sb.slav pisze:Zmiany, jakie planuje wprowadzić miłościwie nam panujący prezes PZPS, Paweł Papke

A jakie zmiany próbuje wprowadzić PZPS i Paweł Papke?

Bo w ankiecie jest o zmianach w PLPS...
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: krzysiu »

Nie wiem czy nie większym problemem są ograniczenia rozwojowe drużyn z I ligi , czyli spadków z +Ligi itd. i to jest najwazniejsze a nie skupianie się na 3,4 graczach o dużej klasie sportowej - oni i tak by zabrali/bądź nie z uwagi na kontuzje swoje miejsce Polakom . Ale pewnie lepiej zabronić i zrobić wszystko ,żeby płacili tacy zawodnicy :)
Jestem Ciekaw jakby podeszli do Leona - tylko tego się nie dowiemy , bo on tu nigdy nie zagra :)
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: sb.slav »

mewa pisze:
sb.slav pisze:Zmiany, jakie planuje wprowadzić miłościwie nam panujący prezes PZPS, Paweł Papke

A jakie zmiany próbuje wprowadzić PZPS i Paweł Papke?

Bo w ankiecie jest o zmianach w PLPS...
Mój błąd, gdzieś się zasugerowałem niepoprawnie ;)
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Ked
Posty: 503
Rejestracja: 3 lut 2014, o 02:08
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Ked »

Chyba czeka nas kryzys w lidze. Co chwila słychać, że któryś zespół traci najwazniejszych zadowników albo szykują się chude lata (Resovia, Trefl, Czarni). Z ligii odchodzą "mocne" nazwiska a w zamian nie widać innych na horyzoncie. Jedynie Resovia trzyma poziom góry +ligii jeśli chodzi o transfery. Dwa sezony temu to samo spotkało ligę włoską a widzimy gdzie jest teraz, więc może z nasza ligą będzie podobnie?

Poza tym odnoszę wrażenie, że już nie ma takiej czystej "Wielkiej Czwórki" jak kiedyś Skra, Olsztyn, Częstochowa, Jastrzębie czy później z Zaksą i Resovią. Teraz jest tylko wielka trójka, a za rok może pozostać tylko wielka dwójka.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: madlark »

Ked pisze:szykują się chude lata (Resovia, Trefl, Czarni)...Jedynie Resovia trzyma poziom góry +ligii jeśli chodzi o transfery.
Soviia nie pomyliła Ci się ze Skrą?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
orw3ll
Posty: 701
Rejestracja: 1 cze 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: orw3ll »

Lotos rezygnuje z pucharów ze względów finansowych i robi rewolucje w składzie, transfery Skry to jest łatanie dziur po kolejnych gwiazdach które odchodzą, a najsłabsze ogniwo w zespole jest nie do ruszenia, chodzą słuchy że za rok w Rzeszowie też może być nieciekawie, słabsze kluby tracą najlepszych zawodników, z Radomia już odeszli wszyscy czołowi zawodnicy. Quo vadis Plusligo?
Ked
Posty: 503
Rejestracja: 3 lut 2014, o 02:08
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Ked »

madlark pisze:Soviia nie pomyliła Ci się ze Skrą?
a. No tak, czasem mi się myli i wydaje, że to Bełchatów jest stolicą bieszczadzkiego.

Nie.
Ked pisze: Co chwila słychać, że któryś zespół traci najwazniejszych zadowników albo szykują się chude lata (Resovia, Trefl, Czarni).
Wiele osób na tym forum, w tym ci którzy mają większe pojęcie o siatkówce ode mnie, pisało że za rok w Resovii będzie mniejsza kasa. Oby nie bo lepiej wygrywać z mocną Resovią niż ze słabą. Teraz już na nikim nie robi wrażenia wygrana Zaksy z Częstochową.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: grzegorzg »

orw3ll pisze:Quo vadis Plusligo?
Nie mam bladego pojęcia, ale tak myslę, ze czasami dobrze jest się nieco "cofnac" finansowo. Nie zanosiło się na to, zeby dogonic finansowe potęgi, przynajmniej teraz. Natomiast tych pieniedzy było na tyle dużo, że - przynajmniej ja mam takie wrażenie - ich wydawanie nie zawsze miało sens i logikę. Jakie kluby mam szczególnie na mysli, to sami wiecie. ;)
Oczywiście bez przesady, nie mam na mysli jakiejś totalnej zapasci finansowej.
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: VernonRoche »

Kędzierzyn będzie wygrywać rok w rok bo nie będzie z kim przegrać. Resovia zostanie drugą Politechniką, Lotos spadnie do roli ligowego średniaka. Liczę, że z Resovią to jeszcze okaże się nadmuchana plotka.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Noworoczny »

VernonRoche pisze:Kędzierzyn będzie wygrywać rok w rok
Też nie wiadomo, w wiele lat to będzie, bo azoty również mogą się ze sportu wycofać. A rodzimy biznes (dodajmy jeszcze "nie żyjący z zamówień państwowych"), jak widzimy stać na finansowanie takiego Domexa Tytana, czy też Pamapola.
Dopiero będą yayca, jeśli faktycznie państwowa kasia zostanie przycięta, najlepsi Polacy (powiedzmy - większość szerokiej kadry) poszuka szczęścia za granicą (@VR - zwróć uwagę, proszę), a limity spowodują, że trzeba będzie grać jakimiś paralitykami. Eliminacje LM będą trudne do przejścia.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
mariusz1000
Posty: 121
Rejestracja: 16 sty 2013, o 18:11
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: mariusz1000 »

KS Aluron Virtu z 1 ligi wystartował z akcją #OtwórzcieLigi. Nie wiem czy to cokolwiek da, ale inicjatywa dobra i warta poparcia.
#OtwórzcieLigi
(...)
My, kluby występujące w 1 lidze mężczyzn oraz kobiet ciężko pracujemy przez cały sezon, staramy się dostarczać niezapomniane emocje naszym kibicom i małym lokalnym społecznościom, angażujemy się w wiele działań sportowych, edukacyjnych, charytatywnych, popularyzujemy dobro społeczne i pasję do tej dziedziny w zamian za co po zakończonym sezonie nie mamy możliwości awansu do najwyższych lig w Polsce, zarówno do Plus Ligi oraz Orlen Ligi.

Pokażmy, że środowisko siatkarskie 1 ligi i również niższych lig, potrafi wspólnie się zsolidaryzować i walczyć nie tylko na parkiecie, ale również w głosie, który jest poruszany, co roku.
Czas to powiedzieć!

Rado Nadzorcza PLPS #OtwórzcieLigi!

Obrazek
Camillo Marcotti

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Camillo Marcotti »

Kiedy dokładnie zbiera się ten śmieszny zarząd mający przyjąć przepisy o polskich obcokrajowcach i ilości drużyn w PlusLidze?
Dzej
Posty: 20
Rejestracja: 19 kwie 2016, o 14:14
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Dzej »

Tak w ogóle to kiedy startuje liga?
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Michal5 »

http://www.rzeszow.sport.pl/sport-rzesz ... ruzyn.html

Trochę o przyszłorocznej lidze i jej kształcie. Niektóre rzeczy średnio mi się podobają, np.: "Runda zasadnicza PlusLigi ma zakończyć się 1 kwietnia, a tydzień później zaplanowano play-offy. Ale nie klasyczne, ani nie takie, jak w tym sezonie. Zaproponowany został wariant pośredni. O medale powalczą cztery pierwsze drużyny, które najpierw zmierzą się w półfinałach, granych tylko do dwóch zwycięstw! Pierwszy mecz rozegrany zostanie w hali zespołu niżej sklasyfikowanego, gospodarzem drugiego i trzeciego będzie drużyna z 1. lub 2. miejsca. Finały i mecze o brązowy medal toczyć się będą do trzech zwycięstw."
Dla mnie to jest chybiony pomysł z tymi meczami do dwóch zwycięstw i pierwszym meczem u niżej sklasyfikowanego. Już lepiej byłoby grać 1-1-1 niż 1-2.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: krzysiu »

czyli po najbliższym sezonie będą relegacje,tylko że powrotu do starych PO już nie ma,szkoda
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1799
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: hardy »

ciekawe co z tematem obcokrajowców?
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: weary_skier »

Jak u Smudy.
Ciekawi mnie z jakich zawodników krjaowych zbuduja swe druzyny Szczecin i Katowice, bo że da się wyciągnąć elektryków z Austrii to nie wątpię.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Camillo Marcotti

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Camillo Marcotti »

Świetnie, że ustalili jak gra pierwsza czwórka, może by lepiej ustawili jakie i ile klubów zagra w Lidze?
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Noworoczny »

Czyli nie będzie można zająć "szóstego miejsca". A i czwarte lub trzecie dla zespołów wielkiej trójki będzie obarczone sporym ryzykiem. Zwłaszcza ze względu na formułę 1-2, która może przynieść wieeeelkie emocje, w razie zwycięstwa underdoga u siebie. Rozstrzygnięcia w końcówce SZ będą bardzo ciekawe.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Camillo Marcotti

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Camillo Marcotti »

Skoro mamy mieć te 16 drużyn, co daje 30 meczów fazy zasadniczej, to limit 5 wygranych jest trochę za mały, nie uważacie?
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Milten »

O GKSie i Espadonie sie nie wypowiem, poczekam na składy. Mogą wejść do PLS jak Cuprum albo Radom, a moga jak Będzin. Z drugiej strony, kolejny sezon w którym trzeba bedzie ogladac volleyball international special matches jak Będzin-Czwa czy Effector-ktokolwiek..
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
Camillo Marcotti

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Camillo Marcotti »

Zważywszy, że Espadon wysyła zapytania do Igły i Możdżonka to pewnie jakąś kasę mają na drużynę środka.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Noworoczny »

Ten limit i tak w świetle cytowanych tu przepisów nie ma żadnego znaczenia.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: madlark »

Camillo Marcotti pisze:Skoro mamy mieć te 16 drużyn, co daje 30 meczów fazy zasadniczej, to limit 5 wygranych jest trochę za mały, nie uważacie?
W następnym sezonie ma być 14 drużyn
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Artek
Posty: 335
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Artek »

Nie lepiej zrezygnować całkiem z play-offów? Runda zasadnicza w zupełności wystarczyłaby przy tylu drużynach. Tylko jeszcze Puchar Polski niech zrobią, że każdy gra od tej samej rundy, tak jak dawno temu było, że drużyny z ekstraklasy grały z tymi z niższych lig.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Noworoczny »

Wiele razy drużyny z niższych lig wygrały z extraclassą?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: azsiak88 »

Ha, dobre to wszystko. Jak tak dalej pójdzie to w 2021 bedzie liga trzydzestozespolowa.
Już widzę jak po następnym sezonie wyślą dwie ekipy w truskawkowe pole. Tam ręka rękę myje, bo już teraz nie powinno być z trzech na sezon 2016/17.
Cieszą się tylko starzy wyjadacze bo zamiast podbijać piłkę w I lidze, to będą mieli miejsce w +lidze. Amen
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”