Plus Liga 2016/2017

Czy +L zyska dzięki wprowadzeniu nowego przepisu o licencji? Kto odniesie korzyści ze zmian?

Czas głosowania minął 2 lis 2016, o 22:49

Tak, zyska
8
8%
Nie, nie zyska(straci)
33
33%
Ani nie zyska, ani nie straci
5
5%
Polska siatkówka
8
8%
Polscy zawodnicy
15
15%
Managerowie
10
10%
Mocne kluby
3
3%
Słabsze kluby
2
2%
Sponsorzy
0
Brak głosów
Nikt
15
15%
 
Liczba głosów: 99

mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: mily66 »

StanLee pisze::D
mily66 pisze:Czy Hebda byłby w formie czy bez nie ma tu znaczenia, pewnego poziomu jak na razie nie przeskoczył. Generalnie mega przereklamowany zawodnik, a pisanie o tym, że nawet bez rzekomej formy jest wzmocnieniem zespołu i dużo lepszym zawodnikiem na tę chwilę od Pietruczuka, który został rzucony na głęboką wodę jest bardzo niesprawiedliwe. Więcej obiektywizmu.
Nawet Anastasi wolał stawiać na słabego Hebdę po kontuzji.
Jakbyś miał swojego ulubieńca to też byś za wszelką cenę na niego stawiał.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
attendance
Posty: 4
Rejestracja: 4 lis 2016, o 09:09
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: attendance »

Co myślicie o lidze składającej się z 16 klubów, to chyba rekord świata w siatkówce, zdało to egzamin ?
ciorny17
Posty: 8537
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: ciorny17 »

Nie wiem gdzie o tym napisać więc dodaję to tutaj, jeśli moderacja uzna inaczej proszę o przeniesienie.
Wojciech Czayka wiceprezes PLPS pisze:My staramy się cały czas pracować nad uatrakcyjnieniem tych rozgrywek, dlatego powiem tutaj po raz pierwszy publicznie, że mamy nowy pomysł: nawiązaliśmy współpracę z brazylijską federacją siatkówki i wspólnie chcemy zorganizować wyjątkowe wydarzenie – triumfator Pucharu Polski zagra z mistrzem Polski o Superpuchar, z kolei zwycięzca tej rywalizacji zmierzy się ze zdobywcą brazylijskiego Superpucharu! To na pewno kolejny czynnik, który może uatrakcyjnić także Puchar Polski
Jakby nie patrzeć bardzo ciekawa koncepcja. Jeśli strona brazylijska się zgodzi to ja jestem za.
Kłamca.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: StanLee »

Biorąc pod uwagę potencjalny problem z terminem i prestiż brazylijsko-polskiego superpucharu, osobiście byłbym sceptyczny.

Swoją drogą niezła kompromitacja, we Włoszech zorganizowali turniej o Superpuchar ze świetną frekwencją, u nas chyba nic nie zorganizowali ostatnio, naprawdę rozczulające są takie wypowiedzi.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: aezakmi »

Ja proponowałbym więcej meczów w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki, 1 transmisję na kolejkę (aby ludzie bardziej wyczekiwali przed TV na mecz), narzucić odgórnie ceny biletów zwiększając je no tak z x2 na wszystkich halach oraz zwiększyć ligę do 20 zespołów na wzór piłkarskiej ligi angielskiej - Premiership. Finał pucharu Polski rozgrywać w Nowosybirsku, a Superpuchar w Belo Horizonte i oczywiście transmisja w kanale volleyball 1 - pay per view. Zabierają się od d**y strony i nie za to, co trzeba.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: madlark »

ciorny17 pisze:Nie wiem gdzie o tym napisać więc dodaję to tutaj, jeśli moderacja uzna inaczej proszę o przeniesienie.
Wojciech Czayka wiceprezes PLPS pisze:My staramy się cały czas pracować nad uatrakcyjnieniem tych rozgrywek, dlatego powiem tutaj po raz pierwszy publicznie, że mamy nowy pomysł: nawiązaliśmy współpracę z brazylijską federacją siatkówki i wspólnie chcemy zorganizować wyjątkowe wydarzenie – triumfator Pucharu Polski zagra z mistrzem Polski o Superpuchar, z kolei zwycięzca tej rywalizacji zmierzy się ze zdobywcą brazylijskiego Superpucharu! To na pewno kolejny czynnik, który może uatrakcyjnić także Puchar Polski
Jakby nie patrzeć bardzo ciekawa koncepcja. Jeśli strona brazylijska się zgodzi to ja jestem za.
Prościej by było z włoską, ale chłopaki chcą się wybrać na wycieczkę do Rio, bo przecież nie zorganizują tego w PL :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Noworoczny »

A jednak ze względu na awansem rozgrywany mecz to Lubin będzie miał szanse zająć miejsce w czwórce. Choć już po kolejce 19. to się zmieni.

Tu disklejmer. Zostałem poinformowany przez przemiłą koleżankę na priwie, jakoby istnieje antykoncepcja, iż jeśli z kontextu wynika, że liczebnik jest porządkowy, to kropki się nie daje. Tym samym zwracam honor StanowiLee.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
kibic_siatki
Posty: 2596
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: kibic_siatki »

Poziom przyjęcia w tym sezonie w naszej lidze jest marny, porównywalny z ligą rosyjską. Nie trzeba Maceraty, aby wbić polski zespół w ziemię. Dzisiaj Katowice pokazały to dobitnie z Bielskiem, a ich wygrana z Resovią też nie była przypadkiem. 7 asów Kalembki!!! Jedynym polskim zespołem dobrze zbilansowanym jest Zaksa, w której nie ma zawodników wybitnych, ale jako całość funkcjonuje świetnie.
W wątku Resovii ciągnięty jest temat gwiazd światowych jakie występowały (występują) w naszej lidze. W przypadku Zaksy trudno takie wymienić- jedyni jacy mi przychodzą na myśl to: Zatorski i Toniutti (ale można polemizować ze względu na jego warunki fizyczne- ktoś może to wykorzystać). Żadnych zawodników ofensywnych. Pozostali zawodnicy są dobrzy i bdb: Konarski, Deroo, Tillie, Buszek, Wiśniewski, Bieniek.
qtp
Posty: 2278
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: qtp »

No dwóch na sześciu klasa światowa, reszta tylko bardzo dobrzy, faktycznie biednie, biednie :]
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Noworoczny »

W Dzień Kobiet i 25 marca odbędą się dwa mecze mające decydujący wpływ na kształt czwórki walczącej o medale. Póki co Olsztyn będzie odskakiwał, ale później ciężko im będzie utrzymać czwarty plac. Najlepiej dla nich, żeby 8 marca nastąpił podział punktów.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Chal »

Mocno jednak upraszczasz. Bardzo ważne będą też mecze z Gdańskiem i Radomiem, ale tak naprawdę przy tych różnicach trzeba śledzić każdą kolejkę, bo na koniec decydujący może być każdy jeden punkcik zyskany na potęgach lub stracony na dole. Dzisiaj Cuprum straciło okazję na bonus.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: ldz »

widzę, że set z Bielskiem w meczu ostatniej kolejki w poprzednim sezonie, mający decydujący wpływ na miejsca 2-3 niczego niektórych nie nauczył.
Wam sprawia frajdę jakieś takie bajdurzenie "ten a ten mecz będzie miał wpływ na ostateczną tabelę", "mecz z zespołem X zdecyduje kto zakończy sezon na 1 miejscu w tabeli" itd?
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
astronauta
Posty: 2904
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: astronauta »

Frajdę średnią ;) Ale gdy sobie przypomnę mecz JW z Będzinem bądź ataki Strzeżka w końcówkach setów numer trzy i cztery w Olsztynie, to mam wrażenie, że JW może za to bardzo słono zapłacić :< A byłoby szkoda, chyba dla całej ligi.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Chal »

astronauta pisze:A byłoby szkoda, chyba dla całej ligi.
Mi by nie było ani trochę ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Noworoczny »

I faktycznie jest to najbardziej wyrównany sezon ostatnich lat. Pomiędzy pierwszą trójką tylko jedno zwycięstwo różnicy. Pomiędzy pierwszym a szóstym - tylko 3.
Walka o czwórkę również zapowiada się pasjonująco i decydujące mogą być ostatnie mecze.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: StanLee »

Od sezonu 12/13.
Just#
Posty: 165
Rejestracja: 15 sty 2017, o 17:31
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Just# »

Czy naprawdę są na forum osoby, które uważają, że rozszerzenie i zamknięcie PlusLigi to dobry pomysł. Im częściej widzi się BBTS, Łuczniczkę, Effector, Częstochowę czy Espadon to po prostu znowu zaczyna się o tym wszystkim myśleć.

Ilu zawodników z tych drużyn tak naprawdę coś wnosi? Ilu z nich tak naprawdę zasługuje na grę w PlusLidze? Śmiem twierdzić, że większość z nich to jednak zupełnie nie ten poziom.

Nie wliczam tutaj Będzina, bo z tych słabszych drużyn razem z Katowicami grają przyzwoitą siatkówkę. Widać w tym sezonie w Będzinie pomysł na zespół i to się może podobać.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Noworoczny »

Niezwykle ciekawa walka o czwarte miejsce się zapowiada.
Sześć drużyn ma realne szanse.
Ale i w samej czwórce mogą być przetasowania. Ustawek chyba jednak nie będzie, bo Giorgi wygląda na gościa, który będzie chciał wygrywać wszystko jak leci i nie będzie wzorem Lamy się podkładał, a inni nie będą mieć jak. Wszyscy będą się bić o 2. i 3. miejsce. Chyba nawet Skra mając do wyboru Zaxę i Reskę, będzie chciała wybrać tych drugich, mimo dodatniego bilansu z kędzierzaninami-koźlanami.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: ldz »

Tak jakby Skra grała tak, że byłaby w stanie o czymkolwiek decydować... Bitch, please.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Noworoczny »

A jednak sytuację, że drużyna z miasta z wielkim dołem w ostatnim meczu kolejki może mecz przegrać i zająć miejsce numer cztery, by mierzyć się z ubiegłorocznym mistrzem, lub wygrać i w półfinale mierzyć się ze swoim głównym wrogiem ostatnich kilku lat, można sobie wyobrazić, a nawet powiem, że jest całkiem prawdopodobna, i chyba ja na miejscu Blaina bym przegrał.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
kuchcik77
Posty: 2342
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: kuchcik77 »

Ostatni kluczowy mecz rozegra Sovia z Zaksa..i tu do konca nie bedziemy wiedziec ile w tym gry a ile aktorstwa zwlazzcz po stronie gospdarzy....
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: reeman »

StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: StanLee »

Kadziewicz to chyba mój ulubiony komentator Polsatu, zgadzam się ze zdecydowaną większością jego uwag jako eksperta.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: aezakmi »

No i Kadziewicz nie stawia 50 przecinków w jednym zdaniu, jak Ignaczak.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Kamil92 »

No tak, bardzo dobry wywiad z Kadziewiczem, który idealnie zdiagnozował wszystkie problemy PlusLigi i ogólnie polskiej siatkówki.
Just#
Posty: 165
Rejestracja: 15 sty 2017, o 17:31
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Just# »

StanLee pisze:Kadziewicz to chyba mój ulubiony komentator Polsatu, zgadzam się ze zdecydowaną większością jego uwag jako eksperta.
W wywiadach czy w programie Polska 2017 też go lubię, ale zupełnie nie pasuje na komentatora. Albo się ma to "coś" albo się tego nie ma. Kadziewicz i Ignaczak zdecydowanie nie mają.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: StanLee »

Poproszę listę komentatorów którzy mają to ''coś''. :D
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: pewniak »

StanLee pisze:Poproszę listę komentatorów którzy mają to ''coś''. :D
Cris Collinsworth i Al Michaels :)

sorry za OT :)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
kader14
Posty: 665
Rejestracja: 1 kwie 2010, o 14:08
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: kader14 »

Tego "coś" na pewno nie ma Juruś Mielewski,który widzę,że będzie występował w jakimś śmiesznym programie na polsacie.Jeszcze trochę i będzie jurorem w tańcu z gwiazdami.Boi kogoś(siatkarza,działacza..) skrytykować,przeciwieństwo Mateusza Borka który jest bezkompromisowy i mówi jak jest.Nie będę pisał o Wanio bo ten jest w świecie,który ciężko zrozumieć.
Mam nadzieję,że dożyje czasów,kiedy siatkarze staną na olimpijskim pudle
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Noworoczny »

Rafał Jewtuch i Przemysław Kruk, a z siatkówki zdecydowanie Romański - nie ma równych wśród komentatorów. Spośród tzw. ekspertów Kadzio może nosić mikrofony za Dacewiczem i Radziem.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”