Trenerzy

FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: FLPman »

Coś się zaczyna układać w spójną całość - Dacewicz zawieszony w funkcji I trenera:

http://www.mksbanimex.bedzin.pl/wiadomo ... ,2647.html
PustynnaBurza
Posty: 214
Rejestracja: 28 lut 2014, o 11:13
Płeć: K

Re: Trenerzy

Post autor: PustynnaBurza »

nie no to jest chore w tym co robi Bedzin..
coz jest winny Dacewicz jak ma zawodników którzy nie nadawali by się na rezerwowych większosci klubów ..
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: Milten »

Seriously?

Trentino-Stojczew, Macerata-Giuliani, Modena-Lorenzetti
Skra- Falasca, Resovia-Kowal, ZAKSa-Świderski.

Za to Heynen w Bydgoszczy, Anastasi w Gdansku i Santilli w Będzinie. Co jest nie tak z ta liga?!
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Trenerzy

Post autor: weary_skier »

Milten pisze: Za to Heynen w Bydgoszczy, Anastasi w Gdansku i Santilli w Będzinie.
Można dodać jeszcze śmiało Piazze w Jastrzębiu i Cretu w Lubinie.
Co jest nie tak z ta liga?!
Jest coraz lepiej.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: pewniak »

weary_skier pisze:
Milten pisze: Za to Heynen w Bydgoszczy, Anastasi w Gdansku i Santilli w Będzinie.
Można dodać jeszcze śmiało Piazze w Jastrzębiu i Cretu w Lubinie.
Co jest nie tak z ta liga?!
Jest coraz lepiej.
Koledze chyba raczej chodziło o fakt, że u nas jakość klubów nie idzie w parze z jakością trenerów.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Trenerzy

Post autor: weary_skier »

Czemu macie mnie za debila? :|
Wiem o co chodziło, ale nie sposób nie zauważyć, że ten sezon jest jeśli chodzi o klasę trenerów dużym krokiem. Jeśli Gdańsk zdobędzie medal a Transfer wejdzie do 1/2 to może to dać dużo do myślenia włodarzom czołowych klubów.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: Skrzypek »

Milten pisze:Trentino-Stojczew, Macerata-Giuliani, Modena-Lorenzetti
Skra- Falasca, Resovia-Kowal, ZAKSa-Świderski.
W czym ci 2 są gorsi? Zarówno drużyny tych pierwszych, jak i drugich miewają kryzysy i grają słabo. Skończmy wreszcie z tymi kompleksami "z urzędu"!!!
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Trenerzy

Post autor: lucass90 »

Nie ma co robić z Santillego wielkiej gwiazdy, choć jego przejście akurat do Będzina jest ogromną sensacją. Nie wiem, czy Włoch do końca wie, w co się pakuje. Skład MKS-u w tej chwili mocno I-ligowy. Dla mnie to tak, jakby Robert Kubica został motorniczym. Kompletne marnotrawstwo.
Poza tym, pisząc o klasie zespołów z Gdańska i Bydgoszczy, warto spojrzeć w tabelę, w której obie drużyny wyprzedzają te rzekome potęgi z Jastrzębia i Kędzierzyna.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Trenerzy

Post autor: adi_tiger »

Ja akurat Santiliego bardzo cenie. Przychodził do Jastrzębia i co rok notował progres. 4 miejsce, 3 miejsce w końcu vice mistrzostwo + Puchar Polski. Umiał mądrze oszczędzać siły Hardego i Abramova. Obaj mieli inaczej ułożone treningi. Santili inteligenty gość, ale czy w Będzinie będzie podobnie?
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Trenerzy

Post autor: Noworoczny »

Stęskniłem się za kultowymi "Keep the ball high" oraz "don't be afraid" na czasach (-:
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: StanLee »

Skrzypek pisze:W czym ci 2 są gorsi?
:D
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Trenerzy

Post autor: lucass90 »

adi_tiger pisze:Ja akurat Santiliego bardzo cenie.
Również go cenię, ale nie jest to dla mnie trener formatu Heynena, czy Anastasiego.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: Murilo0 »

Skrzypek pisze: W czym ci 2 są gorsi? Zarówno drużyny tych pierwszych, jak i drugich miewają kryzysy i grają słabo. Skończmy wreszcie z tymi kompleksami "z urzędu"!!!
Chociażby w tym, że ci pierwsi wykreowali sporo gwiazd, a zawodnicy pod ich skrzydłami grają zazwyczaj na miarę swoich możliwości. Kowal, Świderski i Falasca nie odkryli żadnego zawodnika, żaden zawodnik pod ich skrzydłami nie zaczął grać wyraźnie lepiej niż wcześniej, nie mówiąc już o tym że u dwóch pierwszych zazwyczaj zawodnicy grają poniżej swoich możliwości.
All work and no play makes Jack a dull boy...
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: StanLee »

O, ktoś odpowiedział, dla mnie odpowiadanie na pytanie w czym Kowal jest gorszy od Stojczewa to trochę strata czasu, i mówi to osoba dla której stratą czasu nie jest sprawdzanie statystyk argentyńskich kadetów. :)
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: pewniak »

lucass90 pisze:Nie ma co robić z Santillego wielkiej gwiazdy, choć jego przejście akurat do Będzina jest ogromną sensacją. Nie wiem, czy Włoch do końca wie, w co się pakuje. Skład MKS-u w tej chwili mocno I-ligowy. Dla mnie to tak, jakby Robert Kubica został motorniczym. Kompletne marnotrawstwo.
Może Będzin chce iść droga Lotosu - najpierw trener i nas mile (dobra drużyna) zaskoczy w przyszłym sezonie. Nie musi to być zespół od razu do walki o medal, ale mocny średniak na pewno wplynalby na poziom ligi.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Trenerzy

Post autor: lucass90 »

StanLee pisze:O, ktoś odpowiedział, dla mnie odpowiadanie na pytanie w czym Kowal jest gorszy od Stojczewa to trochę strata czasu, i mówi to osoba dla której stratą czasu nie jest sprawdzanie statystyk argentyńskich kadetów. :)
Obrazek
AZS CZĘSTOCHOWA!
Edyta

Re: Trenerzy

Post autor: Edyta »

.
lucass90 pisze:Skład MKS-u w tej chwili mocno I-ligowy. Dla mnie to tak, jakby Robert Kubica został motorniczym. Kompletne marnotrawstwo.
A może w Będzinie uznali, że potrzebują kogoś, kto przekaże także trochę wskazówek, jak zorganizować pracę w klubie i zespole na wysokim poziomie. MKS jest debiutantem w najwyższej klasie rozgrywkowej. Nie trzeba się wstydzić, że się coś nie do końca wie i umie. Mądrzy prezesi biorą kogoś, kto przekaże swoją wiedzę. Santilli to o tyle dobry wybór, że na pewno nie jest tak drogi jak gwiazdy włoskiej trenerki, do tego w trakcie sezonu. Za to zna najlepsze możliwe wzorce treningowe i organizacyjne, czyli włoską Serie A. Jeśli faktycznie tam pójdzie to tylko im przyklasnąć. Polski klub na pewno na tym zyska, pod różnymi względami.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Trenerzy

Post autor: Noworoczny »

Edyta pisze:.
lucass90 pisze:Skład MKS-u w tej chwili mocno I-ligowy. Dla mnie to tak, jakby Robert Kubica został motorniczym. Kompletne marnotrawstwo.
A może w Będzinie uznali, że potrzebują kogoś, kto przekaże także trochę wskazówek, jak zorganizować pracę w klubie i zespole na wysokim poziomie. MKS jest debiutantem w najwyższej klasie rozgrywkowej. Nie trzeba się wstydzić, że się coś nie do końca wie i umie. Mądrzy prezesi biorą kogoś, kto przekaże swoją wiedzę. Santilli to o tyle dobry wybór, że na pewno nie jest tak drogi jak gwiazdy włoskiej trenerki, do tego w trakcie sezonu. Za to zna najlepsze możliwe wzorce treningowe i organizacyjne, czyli włoską Serie A. Jeśli faktycznie tam pójdzie to tylko im przyklasnąć. Polski klub na pewno na tym zyska, pod różnymi względami.
https://www.facebook.com/thomas.ens.73
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Trenerzy

Post autor: Elgarten »

Jeśli Santilli podpisze kontrakt, to będzie dla mnie spora niespodzianka. Może faktycznie w przyszłym sezonie Będzin będzie w stanie zmontować ciekawy skład (o ile ich nie zdegradują po obecnym ;) ).
Noworoczny pisze:Stęskniłem się za kultowymi "Keep the ball high" oraz "don't be afraid" na czasach (-:
Nie utkwił mi w pamięci zwrot "keep the ball high". Ja właśnie zapamiętałem go ze zlepku dwóch słówek: "high ball". Na każdym czasie powtarzało się to przynajmniej kilka razy :D .
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trenerzy

Post autor: grzegorzg »

StanLee pisze:O, ktoś odpowiedział, dla mnie odpowiadanie na pytanie w czym Kowal jest gorszy od Stojczewa to trochę strata czasu, i mówi to osoba dla której stratą czasu nie jest sprawdzanie statystyk argentyńskich kadetów. :)
A i owszem, czytuję forum, ale wdawanie sie w podobne polemiki i argumentowanie tezy odwrotnej (pewnie też nieprawdziwej) dla mnie także jest stratą czasu. Ale podsmiewam sie podobnie jak Kolega. ;)
Ale żeby nie było tak gołosłownie - pierwszy z brzegu argument na poparcie akurat tezy nieodwrotnej - trenerzy zagraniczni lepsi sa dlatego, ponieważ z (oczywiście głupiej) natury rzeczy wierzymy im bardziej...
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: StanLee »

Tak sprawdziłem na szybko i jeżeli zaliczymy Moculescu, który ma niemieckie obywatelstwo, i przed objęciem niemieckiej reprezentacji 30 lat grał i trenował w Niemczech - za Niemca, to z czołowej 40-tki rankingu FIVB jedynie my i Kamerun przez ostatnie 10 sezonów nie mieliśmy rodzimego trenera reprezentacyjnego. Przypadek, Grzegorzu, przypadek. :)
Klawy
Posty: 343
Rejestracja: 20 paź 2010, o 20:18
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: Klawy »

StanLee pisze:Tak sprawdziłem na szybko i jeżeli zaliczymy Moculescu, który ma niemieckie obywatelstwo, i przed objęciem niemieckiej reprezentacji 30 lat grał i trenował w Niemczech - za Niemca, to z czołowej 40-tki rankingu FIVB jedynie my i Kamerun przez ostatnie 10 sezonów nie mieliśmy rodzimego trenera reprezentacyjnego. Przypadek, Grzegorzu, przypadek. :)
No niestety bieda :P
Alkohol konserwuje wszystko prócz tajemnic
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: StanLee »

A, i przypadkiem, a być może i spowodowane było to zakompleksionym myśleniem - wysłano Nawrockiego na szkolenie do wspomnianego Lorenzettiego. Nawrockiego - najbardziej utytułowanego polskiego trenera ostatnich lat. Nie twierdzę, że to źle, dobrze, że uczą się od lepszych, ale... :) A, no i oczywiście przypadkowe zupełnie jest, że najbardziej chwaleni trenerzy tego sezonu to Anastasi, Cretu, Heynen i Bednaruk, w momencie, gdy w lidze mamy więcej polskich trenerów. Ale to pewnie kompleksy albo ta obłudna ludzka natura, nie? :D
Awatar użytkownika
Pawel_RZ
Posty: 870
Rejestracja: 17 maja 2011, o 18:33
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Trenerzy

Post autor: Pawel_RZ »

Panie, drama to dopiero będzie jak Kowal skusi się na tego doktora, czy coś.
Awatar użytkownika
michaek
Posty: 918
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Trenerzy

Post autor: michaek »

Pawel_RZ pisze:Panie, drama to dopiero będzie jak Kowal skusi się na tego doktora, czy coś.
Kiedyś powiedział, że na doktóra ni ma czasu, bo Resovię trenuje. No nic, wybaczę Andrzej jak się poświęcisz nauce. :D
W sercu moim Sovia

"Co z tego, że mamy tak szeroki skład, skoro na boisku i tak może grać tylko sześciu z nas."
Paul Lotman
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Trenerzy

Post autor: Klugenhammer »

Klawy pisze:
StanLee pisze:Tak sprawdziłem na szybko i jeżeli zaliczymy Moculescu, który ma niemieckie obywatelstwo, i przed objęciem niemieckiej reprezentacji 30 lat grał i trenował w Niemczech - za Niemca, to z czołowej 40-tki rankingu FIVB jedynie my i Kamerun przez ostatnie 10 sezonów nie mieliśmy rodzimego trenera reprezentacyjnego.
No niestety bieda :P
Bieda jest większa niż nam się wydaje. Ilu polskich trenerów prowadziło w ciągu ostatnich 10 lat reprezentacje narodowe grające w LŚ/MŚ/ME lub zagraniczne kluby grające w LM CEV? Ryś i Sordyl. Bieda aż piszczy.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trenerzy

Post autor: grzegorzg »

StanLee pisze:Tak sprawdziłem na szybko i jeżeli zaliczymy Moculescu, który ma niemieckie obywatelstwo, i przed objęciem niemieckiej reprezentacji 30 lat grał i trenował w Niemczech - za Niemca, to z czołowej 40-tki rankingu FIVB jedynie my i Kamerun przez ostatnie 10 sezonów nie mieliśmy rodzimego trenera reprezentacyjnego. Przypadek, Grzegorzu, przypadek. :)
Sęk w tym, ze nijak ma się to do tezy wyjściowej :D , natomiast doskonale świadczy o tym co napisałem, a co kiedys podkreslali Bosek z Drzyzgą. Wiara przenosi góry. :D A bez niej sie nie da, co jesli przeszedłeś szkolenie, zapewne Ci wpoili ( w rozumieniu nie tylko wiary we własne umiejętności. Także trenerowi zawierzyć trzeba). Takiemu Wagnerowi trafiła się tylko jedna ekipa, która mu uwierzyła. Przykładów na poparcie tego jest aż nadto. Roli trenera nie wolno nie doceniać, ale przeceniac także, co jest częstym zjawiskiem wśród marnych sportowców i ...
A poza tym Stoch, Bródka. Szczególnie przypadek Stocha jest wyrazisty. Na Kruczka wylano tony fekalii. Tymczasem Stoch zaznaczył kiedyś, że nikomu nie chciało się pracowac tak jak jemu...
Amen
Ostatnio zmieniony 31 gru 2014, o 15:22 przez grzegorzg, łącznie zmieniany 1 raz.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: StanLee »

A jaka jest teza wyjściowa?
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trenerzy

Post autor: grzegorzg »

:D
O wyższosci jednych nad drugimi...
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: StanLee »

Nie no, teza wyjściowa to chyba stwierdzenie, że Stojczew, Lorenzetti, Świderski i Kowal to podobny poziom, a inna opinia to kwestia kompleksów. Teza pochodna to ''polscy trenerzy ligowi są (zbyt) słabi", dlatego taka opinia jest śmieszna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”