PGE Skra Bełchatów 2017/2018

andrzej13
Posty: 178
Rejestracja: 21 maja 2015, o 16:24
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: andrzej13 »

placid pisze:Może Skra przedstawiła ciekawą wizję zespołu na przyszły sezon, zagwarantowała miejsce w 6, kolega z zespołu Daniel doradził.
W ZAKSIE też miałby zagwarantowaną I szóstke. Gdyby Kochanowski przyszedł Wisnia nie zostałby w KK, gdyż uzależniał swoj pobyt od transferu Kochanowskiego. Cóż płakać nie będziemy, widać było wczoraj gre Łukasza i Kuby. Jak ktoś wcześniej pisał czasem doświadczenie jest ważniejsze. Zyczę Kubie powodzenia.
kibic_siatki
Posty: 2596
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: kibic_siatki »

Spojrzałem na statystykę, bo wczoraj obejrzałem mecz w telewizji, a dane statystyczne często przekrzywiają rzeczywistość. Przyjęcie Bednorza: 12 na 5 setów (wiem, że zdjęty w końcówce pierwszego i w całym 2), 4 błędy bezpośrednie. Najgorzej grający Milad 20 i 7 błędów- dla porównania. Po 2 przyjęcia wzięli: Wlazły, Lisinac i Kłos. Myślę, że gdyby postawić Wlazłego czy Katicia, to tyle błędów by nie zrobili. Wiem, że nadrabia to atakiem, ale gdyby zamienić Wlazłego z Bednorzem pozycjami, to i atak i przyjęcie pewnie byłoby lepsze. Fakt- to był zespół czołówki ligi, ale teraz przyjeżdża Nowosybirsk do Łodzi i będzie strzelnica na Bednorzu.
Zdziwiłem się, że Piazza w meczu z dobrym zespołem na wyjeździe wystawił Milczarka, który nie gra cały sezon i podobno prezentuje się dużo gorzej od Piechockiego. Wczorajszy mecz tego nie pokazał: w pierwszym secie przyjmował staroświecko z wysoką parabolą, ale dokładnie. Potem w 2 trafiony 3 razy świetną zagrywką Rossarda, której Junior też by nie przyjął. Robertowi brakuje grania. Zamiast ogrywać się z dołem tabeli, dostaje na dzień dobry przeciwnika z górnej półki. Poczuł się pewnie tak jak Gromadowski wystawiony 2 lata temu na Zenit.
koddi
Posty: 10
Rejestracja: 12 maja 2010, o 18:19

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: koddi »

Kochanowski w Skrze ?, jeśli tak, to będzie chyba najgorszy wybór z możliwych tego młodego chłopaka. Tylko Włochy, plus liga to zaścianek a jeszcze trafić do "konserwy" Skra, masakra.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: leeon »

Myślę że jest już pora mówić o rozczarowaniu grą Irańczyka. Chyba każdy oczekiwał lepszej gry zarówno w przyjęciu jak i ataku.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Noworoczny »

Ja nie. Wg mnie gra na miarę oczekiwań.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Verdungo »

W przyjęciu jakoś słabo to nie wygląda. Ale linia przyjmujących wygląda jak wygląda. Natomiast w ataku zgoda, bo za dużo klepania na tej lewej stronie tak jakby nie byl pewny siebie. Jedynie ataki z 6 strefy wychodzą mu najlepiej. Piazza mógłby dać pograć Penchevowi więcej. Gorzej nie przyjmuje a w ataku wydaję mi się, że móglby dać więcej.

PS. Mam takie pytanie. Czemu teraz nie atakuje się już z lewego skrzydła z 5 strefy? W meczu Skry z Trentino z 2009 w KMŚ widziałem takie ataki.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Bo 6 jest lepsza - jes np wystarczająca róznica czasu aby nie było konfliktów pomiędzy strefami. 5 strefa jest co najwyżej sytuacyjna.

PS Oczywiście chodzi mi o róznice czasu pomiędzy krótką a pajpem. Na 5 strefie byłoby dois osobliwie, bo tam mamy jeszce lewe skrzydło. I tak często sie tego pajpa przesuwa w lewo, pod krótka, bo tylko wtedy jest sens jego stosowania, jesli pod krótka chodzi.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: leeon »

Nie mam statystyki w tym zakresie, ale wydaje mi się, że dużo punktów zdobywa przeciwnik na Miladzie serwisem.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Verdungo »

Chodziło mi o to, że ten zawodnik na lewym skrzydle cofał się, żeby atakować z 5 strefy, mimo, że mógł wykonać atak normalnie będąc w pierwszej linii.
leeon pisze:Nie mam statystyki w tym zakresie, ale wydaje mi się, że dużo punktów zdobywa przeciwnik na Miladzie serwisem.
Jak sie przyjmuję najwięcej w zespole i dodatkowo bierze większy kawałek boiska niż normalnie to co się dziwić.
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Castard8 »

KMŚ 09 były rozgrywane wg tzw "złotej reguły" czy jak ten idiotyzm się nazywał. W skrócie chodziło o to, że pierwszą akcję zespół miał zagrac tak by atak był wykonany z drugiej linii, stąd tak duża ilość ataków z lewej strony z 3go metra. Dopiero w swoim drugim ofensywnym podejściu w danej akcji można było grać normalną akcję.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Verdungo »

Castard8 pisze:KMŚ 09 były rozgrywane wg tzw "złotej reguły" czy jak ten idiotyzm się nazywał. W skrócie chodziło o to, że pierwszą akcję zespół miał zagrac tak by atak był wykonany z drugiej linii, stąd tak duża ilość ataków z lewej strony z 3go metra. Dopiero w swoim drugim ofensywnym podejściu w danej akcji można było grać normalną akcję.
Dzięki. Teraz wszystko jasne. Bo trochę dziwne to było dla mnie, że we wcześniejszych latach zawodnicy atakowali normalnie z lewego skrzydła a tu 2009 r i atakują z 5 strefy zza 3go metra.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Nie, takie rzeczy się zdarzają jak zawodnik będacy w pierwszej linii czasem w ferworze walki, z piłki sytuacyjnej, w jakims odruchu podświadomym stara się nie nadepnąc linii 3 metra. Bardzo rzadko, ale się zdarza.
Generalnie 5 strefa to piłki sytuacyjne, czyli atak z 3 metra wynikajacy najczęściej z okoliczności obrony.
Castard8 pisze:KMŚ 09 były rozgrywane wg tzw "złotej reguły" czy jak ten idiotyzm się nazywał.
Ale to nie byłA "normalna" siatkówka. :D ;)
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Castard8 »

grzegorzg pisze:Nie, takie rzeczy się zdarzają jak zawodnik będacy w pierwszej linii czasem w ferworze walki, z piłki sytuacyjnej, w jakims odruchu podświadomym stara się nie nadepnąc linii 3 metra. Bardzo rzadko, ale się zdarza.
Generalnie 5 strefa to piłki sytuacyjne, czyli atak z 3 metra wynikajacy najczęściej z okoliczności obrony.
Castard8 pisze:KMŚ 09 były rozgrywane wg tzw "złotej reguły" czy jak ten idiotyzm się nazywał.
Ale to nie byłA "normalna" siatkówka. :D ;)
Była całkiem ciekawa ale stworzona dla typowych zespołów. Tamte Trento było wręcz modelowo skonstruowane pod te zasady. Badziewni ofensywnie środkowi (Sala i Birarelli) i latający skrzydłowi (Juantorrena, Kazisyki i Vissotto) idealnie pasowali do takiej gry. Skra która grała wtedy bez konztuzjowanych Winiarskiego, Wlazłego i Novotnego nie pasowała do tej siatkówki kompletnie. Trójka Kurek-Bąkiewicz-Antiga nie miała teoretycznie prawa zaistnieć przy tych regułach, ale...zaistniała dzięki temu że Kurek zdobywał po 30 punktów w meczu. Co ciekawe w tej siatkówce bardzo interesująco grał Cimed Florianopolis gdzie przy przyjęciu tak się sprytnie ustawiali że środkowy Lucas zaczynał akcję po lewej stronie i to do niego szła większość piłek posyłana przez Bruno na lewe skrzydło z drugiej linii
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: pewniak »

Castard8 pisze:KMŚ 09 były rozgrywane wg tzw "złotej reguły" czy jak ten idiotyzm się nazywał. W skrócie chodziło o to, że pierwszą akcję zespół miał zagrac tak by atak był wykonany z drugiej linii, stąd tak duża ilość ataków z lewej strony z 3go metra. Dopiero w swoim drugim ofensywnym podejściu w danej akcji można było grać normalną akcję.
Ja z tamtych KMŚ przed oczami mam grę którejś z arabskich drużyn, w której w prawie każdej akcji ofensywnej w momencie wystawy przez sypacza w powietrzu równolegle (w tym samym czasie) było trzech zawodników! :)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Castard8 »

pewniak pisze:
Castard8 pisze:KMŚ 09 były rozgrywane wg tzw "złotej reguły" czy jak ten idiotyzm się nazywał. W skrócie chodziło o to, że pierwszą akcję zespół miał zagrac tak by atak był wykonany z drugiej linii, stąd tak duża ilość ataków z lewej strony z 3go metra. Dopiero w swoim drugim ofensywnym podejściu w danej akcji można było grać normalną akcję.
Ja z tamtych KMŚ przed oczami mam grę którejś z arabskich drużyn, w której w prawie każdej akcji ofensywnej w momencie wystawy przez sypacza w powietrzu równolegle (w tym samym czasie) było trzech zawodników! :)
Paykan Teheran z takim okrągłym półemereytem na rozegraniu. Rzeczywiście ciekawie grali.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Castard8 pisze:Była całkiem ciekawa


Czy ja wiem? Takie "łubudu"...
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: knightrider »

Szampon093 pisze:
knightrider pisze:Pytanko czy może są jakieś ploty o tym czy Penchev i Ebadipur zostają w Skrze ?
Ebadipour podpisał 1+1, a Bułgarowi kończy się kontakt po sezonie. Możemy nie zobaczyć żadnego za rok.

Linia przyjęcia w Skrze jest najgorsza od czasów Nawrockiego. Penchev z Persem nie grają nawet na 1/2 tego co grał Marechal czy Bąkiewicz czyli przytrzymać przyjęcie i mieć regularnie co mecz 45-50 % ataku, a kasę biorą pewnie sporą.
14jarek19
Posty: 46
Rejestracja: 16 maja 2016, o 12:02
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: 14jarek19 »

knightrider pisze:
Szampon093 pisze:
knightrider pisze:Pytanko czy może są jakieś ploty o tym czy Penchev i Ebadipur zostają w Skrze ?
Ebadipour podpisał 1+1, a Bułgarowi kończy się kontakt po sezonie. Możemy nie zobaczyć żadnego za rok.

Linia przyjęcia w Skrze jest najgorsza od czasów Nawrockiego. Penchev z Persem nie grają nawet na 1/2 tego co grał Marechal czy Bąkiewicz czyli przytrzymać przyjęcie i mieć regularnie co mecz 45-50 % ataku, a kasę biorą pewnie sporą.
Podpisuje sie obiema rekami... Marechal bije obu na glowe pod kazdym wzgledem ;)
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Skrzypek »

Do lamentujących z powodu tego, że Skra grywa swoje mecze w LM w Atlas Arenie - bełchatowianie potrafią zagrywać równie źle w hali Energia jak w Atlas Arenie. 8-)
xavi
Posty: 24
Rejestracja: 28 maja 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: xavi »

Bednorz całe 0% w ataku, Penczew-27%, Wlazły-40% i Ebadipour-48%... no skrzydła nie poszalały dzisiaj za bardzo, do tego 25 zepsutych zagrywek. Nie wiem z czego bardziej się cieszyć: z 2 punktów czy z tego że wszyscy dotrwali do końca, bo bałagan jaki panuje na boisku po stronie Skry jest zatrważający - cud że się nie pozabijali... czy leci z nami pilot (trener)???
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Ze statystyk to kłuje w oczy wniosek, ze gdyby Skra popełniła na zagrywce tyle błedów ile Olsztyn, to dawno byłoby po meczu.

Najwięcej zagrwyek Janusza - przyczynek do błedów (najlpesze ratio zagrywki)

Te 48% Persa, to na pewno jeden z wyzszych wyników. Kapitalnie tez w przyjęciu.

Dobry mecz Piechockiego. ;) Świetny Janusza.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: ursula127 »

grzegorzg pisze: Dobry mecz Piechockiego. ;)
nie pisz tego głośno
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
kibic_siatki
Posty: 2596
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: kibic_siatki »

Jakoś zawodnicy w tym sezonie nie mogą się zgrać: poprzedni mecz z Resovią dobrze zagrali: Bednorz, Wlazły i Penczew. Słabo Ebadipour, Lisinac , Kłos i Piechocki. Dzisiaj się zamienili, tylko Penczew w obu meczach punktował w ważnych momentach. Zastanawiam się kiedy wszyscy zagrają dobrze razem, bo źle już grali (Zawiercie).
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: leeon »

ursula127 pisze:
grzegorzg pisze: Dobry mecz Piechockiego. ;)
nie pisz tego głośno
Trzeba o tym pisać. To takie rzedkie.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Ba, spieszmy się o tym pisac, tak szybko odchodzi...


Te błedy komunikacji o których pisał Kolega wyżej, mogły winknąc ze zmiany ustawienia Skry. Penczew nie wszedł na pozycje Bednorza, tylko Ebadipoura w 3 secie, a ten w miejsce Bednorza.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Szampon093 »

Co jak co ale 24 pkt serba robi wrazenie.. Konczyl wszystko.. 77% w ataku

I nalezy podkreslic dobra gre Kłosa 72% w ataku. Srodek dzis na 5+.

Obydwoje po 3 bloki.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Marcy$ »

Co wystawia przede wszystkim świetną notę Januszowi.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Szampon093 »

Marcy$ pisze:Co wystawia przede wszystkim świetną notę Januszowi.
Dokladnie, gral do bolu srodkiem i robil to umiejetnie. Naprawde Janusz gra bardzo solidnie. Gra tym co idzie.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: leeon »

kibic_siatki pisze:Jakoś zawodnicy w tym sezonie nie mogą się zgrać: poprzedni mecz z Resovią dobrze zagrali: Bednorz, Wlazły i Penczew. Słabo Ebadipour, Lisinac , Kłos i Piechocki. Dzisiaj się zamienili, tylko Penczew w obu meczach punktował w ważnych momentach. Zastanawiam się kiedy wszyscy zagrają dobrze razem, bo źle już grali (Zawiercie).
Wlazły z Resovią zagrał dobrze czy raczej przeciętnie ? Moim zdaniem to drugie.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Szampon093 pisze:Naprawde Janusz gra bardzo solidnie. Gra tym co idzie.
Bo czasami ( a może nawet często) wielką sztuka jest nie kreowac gry na siłę, tylko stosowac naczelną zasadę "zgrywania atutów". Ale trzeba tez przyznać, zże świetnie w pewnych momentach tę grę odwracał - np ponowienie wystawy do Wlazłego w tb.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”