Sezon 2017/2018 - kolejka 9

kibic_siatki
Posty: 2601
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 9

Post autor: kibic_siatki »

Kaczmarek leje Resovię w I secie. W dłuższej perspektywie, to nie ma szans na pociągnięcie w całym meczu.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 9

Post autor: weary_skier »

Chciałem poczekać do końca pierwszej rundy z podsumowaniem Ruska, ale tu nie trzeba żadnych statystyk żeby zobaczyć, że gość gra beznadziejnie. Gra gorzej niż ogólny poziom Resovii, a to już trudne.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 9

Post autor: Milten »

Ja od początku tonowałem optymistyczne mysli kibicow Resovii o młodym, "walecznym" składzie ale takiego upadku to sie nie spodziewalem..
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
ciorny17
Posty: 8553
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 9

Post autor: ciorny17 »

Podczas meczu z Olsztynem ktoś napisał, że się znęcamy nad Kędzierskim, ale i tak dostał MVP. A dzisiaj to ja na niego patrzeć nie potrafię. Przecież on do lewego gra jak ja albo i gorzej. Powtórzę się po raz kolejny: Michała gra niczym się nie różni od tego po pokazywał w swoim pierwszym sezonie w Pluslidze.
Kłamca.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 9

Post autor: ldz »

ja się ogólnie nie znam, i nie ogarniam, ale czy Resovia nie miała się bić ze średniakami? Bo na razie to chyba dostaje od nich baty, to coś tu chyba nie gra.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 9

Post autor: weary_skier »

Depowski najlepszym graczem Resovii. Jakich ja czasów dożyłem.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 9

Post autor: aezakmi »

ldz pisze:ja się ogólnie nie znam, i nie ogarniam, ale czy Resovia nie miała się bić ze średniakami? Bo na razie to chyba dostaje od nich baty, to coś tu chyba nie gra.
Yyy, ja już też nie ogarniam, bo tutaj nic nie gra w tej Resovii. Ale mecz się jeszcze nie skończył, jest Depowski i Masłowski - Te, ci młodzi wilcy. :D
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 9

Post autor: mmb »

Mecz z AZS to był wypadek przy pracy, a JW to samo przegrało, poza tym wygrana tylko z BB i Kielcami.. "Letko" słabo to wygląda. Choć w sumie patrząc na skład, to raczej wszystko w normie ;)

Rusek przy tych balonikach całe 36%/9% :]

Kaczmar po dwóch setach 18pkt, cała Resovia 22pkt..
kibic_siatki
Posty: 2601
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 9

Post autor: kibic_siatki »

mmb pisze:Mecz z AZS to był wypadek przy pracy, a JW to samo przegrało, poza tym wygrana tylko z BB i Kielcami..
Z drugiej strony: z tym AZS-em to Skra sobie nie poradziła. Raczej mamy syndrom własnego boiska, a na wyjeździe zespoły sobie nie radzą.

tak na marginesie..
Nie rozumiem zachwytów Kadzia nad Jaroszem: po 2 setach z 12 ataków skończył 4, 3 czapy.
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 9

Post autor: Milten »

Ciekaw jestem, czy Cuprum utrzyma czy zrobią to samo co Radom w meczu ze Skrą. Fantastyczne dwa sety a potem padli. Jeśli beda sie opierali tylko na Kaczmarku to przewiduje powtorke. A co do Reski..no coz, nie da sie oszukac przeznaczenia. Kędzierskim, Depowskim czy Ruskiem ligi nie podbijesz. Aż tak słaba jeszcze nie jest.
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 9

Post autor: Aranger »

Tymczasem w Olsztynie...

Kochanowski jest niewiarygodny. :D Po trzech setach 8/11 w ataku, 3 bloki i 2 asy.
Ostatnio zmieniony 10 lis 2017, o 19:37 przez Aranger, łącznie zmieniany 1 raz.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 9

Post autor: weary_skier »

Nie wiem jak to jest, że dużo mniej zamożny Szczecin potrafi ściągnąć, porządnych przejmujących a Resovia musi posiłkować się estońskimi wynalazkami i byłą zapchajdziurą. Politykę obu klubów odzwierciedla pozycja w tabeli.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Pawel9221
Posty: 1186
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 9

Post autor: Pawel9221 »

weary_skier pisze:Nie wiem jak to jest, że dużo mniej zamożny Szczecin potrafi ściągnąć, porządnych przejmujących a Resovia musi posiłkować się estońskimi wynalazkami i byłą zapchajdziurą. Politykę obu klubów odzwierciedla pozycja w tabeli.
Ruciak , Wika , Menzel ? Gra Szczecina wedlug mnie jest ponad stan, sadze ze niedlugo to sie odwroci i beda przegrywac duzo czesciej
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 9

Post autor: grzegorzg »

weary_skier pisze:Nie wiem jak to jest, że dużo mniej zamożny Szczecin potrafi ściągnąć, porządnych przejmujących a Resovia musi posiłkować się estońskimi wynalazkami i byłą zapchajdziurą. Politykę obu klubów odzwierciedla pozycja w tabeli.
Abstrahując od jakości zawodników ogólnie, to W Szczecinie jest lepsze przyjęcie i rozegranie jako elementy.

Śliwka i Rossard na przyjęciu to imho droga donikąd. Jeden nie jest opoką, a drugi jest mocno niepewny.

Wszystko sie zaczyna po prostu od fundamentów. Chyba, że ma się nieziemskie odejścia na zagtrywce lub ataku z wysokiej...
Ostatnio zmieniony 10 lis 2017, o 19:48 przez grzegorzg, łącznie zmieniany 1 raz.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 9

Post autor: Aranger »

grzegorzg pisze:Śliwka i Rossard na przyjęciu to imho droga donikąd.
W sumie dlaczego ? W tamtym sezonie Śliwka grał z Włodarczykiem i Olsztyn zajął 5 miejsce, a taka pozycja na koniec sezonu chyba by satysfakcjonowała kibiców Resovii biorąc pod uwagę jej skład personalny w roku.
Pawel9221
Posty: 1186
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 9

Post autor: Pawel9221 »

grzegorzg pisze:
weary_skier pisze:Nie wiem jak to jest, że dużo mniej zamożny Szczecin potrafi ściągnąć, porządnych przejmujących a Resovia musi posiłkować się estońskimi wynalazkami i byłą zapchajdziurą. Politykę obu klubów odzwierciedla pozycja w tabeli.
Abstrahując od jakości zawodników ogólnie, to W Szczecinie jest lepsze przyjęcie i rozegranie jako elementy.

Śliwka i Rossard na przyjęciu to imho droga donikąd. Jeden nie jest opoką, a drugi jest mocno niepewny.

Wszystko sie zaczyna po prostu od fundamentów. Chyba, że ma się nieziemskie odejścia na zagtrywce lub ataku z wysokiej...
Co to ma zaznaczenie ? Wolalbys miec w swoim zespole Rossarda , Sliwke czy Ruciaka , Wike ?
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 9

Post autor: grzegorzg »

Aranger pisze:
grzegorzg pisze:Śliwka i Rossard na przyjęciu to imho droga donikąd.
W sumie dlaczego ? W tamtym sezonie Śliwka grał z Włodarczykiem i Olsztyn zajął 5 miejsce, a taka pozycja na koniec sezonu chyba by satysfakcjonowała kibiców Resovii biorąc pod uwagę jej skład personalny w roku.
Włodarczyk świetnie funkcjonował jak na realia ligi w ataku, popełniając mało błedów w przyjęciu według relacji kibiuców, chcociaz nie przyjmował perfekcyjnie. Woicki jest na pewno lepszy do sypaczy Reski. No i co sie stało z Olsztynem, kiedy poprawili przyjęcie. Na pewno Woicki radzi sobie lepeij z ciut gorszym przyjęciem niz obaj rozgrywający Reski. Dlatego lepiej im zapewnic przyjecie stabilniejszą skoro są jacy sa a na srodku jest kim grac.
Pawel9221 pisze:Co to ma zaznaczenie ? Wolalbys miec w swoim zespole Rossarda , Sliwke czy Ruciaka , Wike ?
Przeciez to pytanie bez sensu, bo własnie zależy od pozostałych zawodników.

Mam takie wrażenie, ze momentami w Resovii wkrada się jakis chaos i wtedy gra sie sypie.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 9

Post autor: aezakmi »

Kędzierski się skompromitował, ale pozostali: Masłowski, Dryja oraz Depowski wyciągnęli ten mecz i uratowali 2 cenne punkty dla swojego klubu. Depowski zrobił co mógł, zszedł w 4 secie, dalej Rossard grał już tak, jak powinien do końca meczu. Jarosz MVP :)
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 9

Post autor: mily66 »

Azs kolejny mecz bez lewego skrzydła, Andringa najlepiej punktujący ze wszystkich przyjmujących. :|
Ostatnio zmieniony 10 lis 2017, o 20:30 przez mily66, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 9

Post autor: Aranger »

Trefl wygrywa za 2 punkty.

Kochanowski skończył z 22 punktami na koncie. Można się tylko powtarzać, ale rewelacyjny jest.

Nowakowski 17 punktów i 6 bloków punktowych, naprawdę super gra Piotrek w tym sezonie. Szkoda, że państwo tego nie widzą, hehe.
Ostatnio zmieniony 10 lis 2017, o 20:26 przez Aranger, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 9

Post autor: grzegorzg »

Gratulacje dla Resovii. Pojedynek atakujacych w którym zdrowy Jarosz wygrał z zdaje sie po chorobie Kaczmarkiem, był ozdobą meczu.
Ostatnio zmieniony 10 lis 2017, o 22:30 przez grzegorzg, łącznie zmieniany 1 raz.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 9

Post autor: aezakmi »

Olsztyn przegrał po tiebreaku, ale Kochanowski zdobył 22 punkty! Wow. Zapamiętam ten wynik.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 9

Post autor: grzegorzg »

Wrócę do jednej wypowiedzi:
weary_skier pisze:Depowski najlepszym graczem Resovii. Jakich ja czasów dożyłem.
Ba, to sa czasy, w których pierwszym walczakiem jest Jarosz. ;)
kibic_siatki
Posty: 2601
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 9

Post autor: kibic_siatki »

Tak jak pisałem na początku meczu, granie jednym zawodnikiem w ataku nie przyniesie pozytywnego skutku i tak się kolejny raz stało z Lubinem. Kaczmarek po 2 setach miał 18 ataków skończył na 50 i 31 pkt, skuteczność spadła mu z 92 na 52 %. Wiele akcji kończył na potrójnym bloku i z kontry (13). Wiadomo było, że skuteczność mu zjedzie (szczególnie w 4 i 5 secie). W przypadku Resovii dobrze zagrał Jarosz, ale nie wiem czym się tak jego grą zachwycał Kadzio (szczególnie kończonymi piłkami na pojedynczym bloku, przy Masnym), bo trudnych piłek skończył niewiele. Osobiście wolałbym mieć w drużynie Kaczmarka kończącego na trójbloku, niż Jarosza zbierającego filmowe czapy pod nogi w podobnych sytuacjach. Obie drużyny mają rożny potencjał, co widać wśród zawodników rezerwowych: Biegun a Depowski.
Gratulacje dla Resovii za zespołowość i wygranie trudnego wyjazdowego spotkania.
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 9

Post autor: iron »

Co ta liga to ja nawet nie.
No sympathy for fools...
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 9

Post autor: pewniak »

weary_skier pisze:Olsztyn ma czego żałować, że w poprzedniej kolejce przegrał z outsiderem.
Zawiodłem się :( przyrównujesz Resovię do Bielsk Białych tego świata? Z gwiazdami w składzie tam przegrywaliśmy, więc taka obelga i to jeszcze w trakcie meczu.... nie przystoi :)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Pawel9221
Posty: 1186
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 9

Post autor: Pawel9221 »

Pawel9221 pisze:Co to ma zaznaczenie ? Wolalbys miec w swoim zespole Rossarda , Sliwke czy Ruciaka , Wike ?
Przeciez to pytanie bez sensu, bo własnie zależy od pozostałych zawodników.

Mam takie wrażenie, ze momentami w Resovii wkrada się jakis chaos i wtedy gra sie sypie.[/quote]

NIe jest bez sensu , poprostu Rossard i Śliwka to są lepsi zawodnicy , niezaleznie od pozostalych czynnikow. Bez sensu to byłoby porownywac przydatnosc graczy o bardzo podobnych mozliwosciach
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4622
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 9

Post autor: niepoinformowany »

kibic_siatki pisze:Wiele akcji kończył na potrójnym bloku i z kontry (13).
Błagam, powiedz, że nie odczytałeś tego ze statystyki z rubryki "BP"...
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 9

Post autor: grzegorzg »

kibic_siatki pisze:W przypadku Resovii dobrze zagrał Jarosz, ale nie wiem czym się tak jego grą zachwycał Kadzio (szczególnie kończonymi piłkami na pojedynczym bloku, przy Masnym), bo trudnych piłek skończył niewiele. Osobiście wolałbym mieć w drużynie Kaczmarka kończącego na trójbloku, niż Jarosza zbierającego filmowe czapy pod nogi w podobnych sytuacjach.
Z tym, ze jednak trzeba by wziąc poprawkę na jakosc rozegrania, bo np w setowej chyba 4 seta, to Jarosz poszedł niemal na misję straceńczą. ;)
Pawel9221 pisze:NIe jest bez sensu , poprostu Rossard i Śliwka to są lepsi zawodnicy , niezaleznie od pozostalych czynnikow. Bez sensu to byłoby porownywac przydatnosc graczy o bardzo podobnych mozliwosciach
Ogólnie sa lepsi, ale maja zdecydowanie słabsze przyjęcie. No to jak sie ma dobrych srodkowych, ale sypaczy do gry środkiem tylko po dokładnym przyjeciu, to ta "lepszośc" jest dyskusyjna, bo z kolei nie są tacy dobrzy po ataku uniemozliwiajacym grę środkiem, czyli na dwu czy trójbloku.

Ja wiem, że to teza niezbyt popularna bedzie, ale dla mnie parą podstawową powinna byc para Rossard/Krastins. Resovia potrzebuje przyjecia jak tlenu, a ci zawodnicy zapewnia najlepsze. Dodatkowo ten Krastins powinien imho grac coraz lepeij w ataku. W kazdym razie prosta ma opanowaną, to jednak sztuka nieraz przy tych wystawach i robi mało błedów.
kibic_siatki
Posty: 2601
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 9

Post autor: kibic_siatki »

niepoinformowany pisze:
kibic_siatki pisze:Wiele akcji kończył na potrójnym bloku i z kontry (13).
Błagam, powiedz, że nie odczytałeś tego ze statystyki z rubryki "BP"...
Na statystyki spojrzałem po obejrzeniu meczu. Chodzi mi o pierwsze 2 sety: gdzie w pierwszym kończył praktycznie wszystko, a inni skrzydłowi nic i w drugim, gdzie też ciągnął atak. W 3 secie wszedł na zagrywkę przy piłkach setowych dla Resovii i niewiele brakowało i dobiłby ją zagrywką.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”