Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Szampon093 »

Kert Toobal w Cuprum.
RobertBaklarzan
Posty: 145
Rejestracja: 7 lut 2018, o 14:38
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: RobertBaklarzan »

No to musi być mega biednie w Lubinie skoro starego przeciętnego dziadka sprowadzają
Awatar użytkownika
Szampon
Posty: 63
Rejestracja: 13 sty 2008, o 20:42
Płeć: M
Lokalizacja: Stolica

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Szampon »

RobertBaklarzan pisze:No to musi być mega biednie w Lubinie skoro starego przeciętnego dziadka sprowadzają
Michal Masny - rocznik 1979
Kert Toobal - rocznik 1979

Rocznikowo wszystko zostaje po staremu ;)
Sportowo również nie powinni ucierpieć na tej zmianie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: drukjul »

Szampon pisze:
RobertBaklarzan pisze:No to musi być mega biednie w Lubinie skoro starego przeciętnego dziadka sprowadzają
Michal Masny - rocznik 1979
Kert Toobal - rocznik 1979

Rocznikowo wszystko zostaje po staremu ;)
Sportowo również nie powinni ucierpieć na tej zmianie.
Kert Toobal to mocno niedoceniany rozgrywający i jak pokazuje gra w reprezentacji Estonii wciąż znajdujący się w bardzo dobrej formie. Ten nowy włoski szkoleniowiec Lubina zna go już zresztą bardzo dobrze, bo w sezonie 2010/11 kiedy Estończyk grał w Olsztynie, to on był asystentem Cretu. Podejrzewam zresztą, że i w jednym i w drugim wypadku - wyboru samego szkoleniowca, jak i transferu estońskiego rozgrywającego do Lubina rekomendacja Cretu mogła być decydująca.
meduza123
Posty: 348
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: meduza123 »

Tichacek gra jako Polak?
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: TommyLeeJones »

Popieram przedstawiciela Królestwa Smoka, Toobal w kadrze prezentował się całkiem solidnie, bardzo poprawnie prowadził grę zespołu. Może nie wirtuoz ale pewniak na swojej pozycji, wstydu nie przyniesie. Otwartą i najważniejszą kwestią pozostają skrzydłowi (jak dla mnie na środku mogą zasadzić drzewa), na karuzeli transferowej cisza jak makiem zasiał. Trochę szkoda Lubina ale skoro KGHM wybrał inne dyscypliny do wspierania, będą klepać biedę.

Tichacek w Stoczni to dobry transfer dla obu stron. Myślę, że polski Czech nieco odżyje.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: drukjul »

TommyLeeJones pisze: Otwartą i najważniejszą kwestią pozostają skrzydłowi (jak dla mnie na środku mogą zasadzić drzewa), na karuzeli transferowej cisza jak makiem zasiał. Trochę szkoda Lubina ale skoro KGHM wybrał inne dyscypliny do wspierania, będą klepać biedę.
Wiemy że na przyjęciu w Lubinie zagra Igor Grobelny (wracający - już jako Belg - do Lubina dobrym sezonie w austriackiej drużynie z Tyrolu występującej w ubiegłym sezonie także w niemieckiej Bundeslidze), Kuba Wachnik, Biegun. Wygląda, że polują na zagranicznego atakującego...
meduza123 pisze:Tichacek gra jako Polak?
Na 99% nie. Żeby mógł grać na polskiej władze FIVB musiałby mu zatwierdzić zmianę licencji. Mogłoby to nastąpić najwcześniej w listopadzie - poza tym w przypadku zawodników poniżej 38 roku życia to jednak kosztuje 25 000 CHF. Lukas ma teraz 36 lat, więc jeżeli nie zamierza jeszcze kończyć kariery, to opłaca mu się jeszcze dwa lata poczekać i trochę forsy zaoszczędzić. :D
meduza123
Posty: 348
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: meduza123 »

drukjul pisze:
TommyLeeJones pisze: Otwartą i najważniejszą kwestią pozostają skrzydłowi (jak dla mnie na środku mogą zasadzić drzewa), na karuzeli transferowej cisza jak makiem zasiał. Trochę szkoda Lubina ale skoro KGHM wybrał inne dyscypliny do wspierania, będą klepać biedę.
Wiemy że na przyjęciu w Lubinie zagra Igor Grobelny (wracający - już jako Belg - do Lubina dobrym sezonie w austriackiej drużynie z Tyrolu występującej w ubiegłym sezonie także w niemieckiej Bundeslidze), Kuba Wachnik, Biegun. Wygląda, że polują na zagranicznego atakującego...
meduza123 pisze:Tichacek gra jako Polak?
Na 99% nie. Żeby mógł grać na polskiej władze FIVB musiałby mu zatwierdzić zmianę licencji. Mogłoby to nastąpić najwcześniej w listopadzie - poza tym w przypadku zawodników poniżej 38 roku życia to jednak kosztuje 25 000 CHF. Lukas ma teraz 36 lat, więc jeżeli nie zamierza jeszcze kończyć kariery, to opłaca mu się jeszcze dwa lata poczekać i trochę forsy zaoszczędzić. :D
Dzięki, wydawało mi się, że po zmianie przepisów 1 rok się załapał jako Polak, ale chyba to już dalej w takim razie nie działa.

Wiadomo czy Fin zostaje i czy razem tworzą parę?

Czy może dojdzie Żygadło i będzie ich trzech:p
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: TommyLeeJones »

drukjul pisze:Wiemy że na przyjęciu w Lubinie zagra Igor Grobelny (wracający - już jako Belg - do Lubina dobrym sezonie w austriackiej drużynie z Tyrolu występującej w ubiegłym sezonie także w niemieckiej Bundeslidze), Kuba Wachnik, Biegun. Wygląda, że polują na zagranicznego atakującego...
Dziękuję, musiałem to jakoś przeoczyć (prócz Bieguna). Zestaw dość nietypowy. Przede wszystkim żaden z tej trójki nie jest specem od przyjęcia (chyba że Grobelny przeszedł metamorfozę) więc pewnie szukają przyjmującego-przyjmującego. Ekipa na doły okrojonej ligi.
Crosby
Posty: 188
Rejestracja: 13 sty 2017, o 15:21
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Crosby »

Tervaportti czeka na decyzje klubu bo wyraził chęć pozostania ale trwają rozmowy z Łukaszem więc jeśli Żygadło nie dogada się ze Stocznią to będzie Fin
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Pawel9221 »

Crosby pisze:Tervaportti czeka na decyzje klubu bo wyraził chęć pozostania ale trwają rozmowy z Łukaszem więc jeśli Żygadło nie dogada się ze Stocznią to będzie Fin
Zamiana Fina na Żygadłe , to bedzie wielka glupota wedlug mnie.
Gandalf
Posty: 239
Rejestracja: 23 kwie 2018, o 11:34
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Gandalf »

U temat Żygadło w Stoczni chyba skończony Tichy będzie kierował ich grą a Wika Michułka i Gogol zostają
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Adik_wwy »

Gandalf1 pisze:U temat Żygadło w Stoczni chyba skończony Tichy będzie kierował ich grą a Wika Michułka i Gogol zostają
Mówisz tak bo masz taka widzę czy to są tylko Twoje przypuszczenia?
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: lucass90 »

Z tym Kazijskim i Kurkiem w Stoczni to tak na poważnie? Czy bajeczki, jak kiedyś z Kurkiem w Częstochowie?
AZS CZĘSTOCHOWA!
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Adik_wwy »

lucass90 pisze:Z tym Kazijskim i Kurkiem w Stoczni to tak na poważnie? Czy bajeczki, jak kiedyś z Kurkiem w Częstochowie?
Z tego co mi dzisiaj jeden gość pisał to był temat albo Kurek albo Kazijski albo jeszcze ktoś. Klepneli Kurka więc temat Bułgara już podobno nie aktualny. Natomiast Żygadło nadal jest w grze
Gandalf
Posty: 239
Rejestracja: 23 kwie 2018, o 11:34
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Gandalf »

Adik_wwy pisze:
Gandalf1 pisze:U temat Żygadło w Stoczni chyba skończony Tichy będzie kierował ich grą a Wika Michułka i Gogol zostają
Mówisz tak bo masz taka widzę czy to są tylko Twoje przypuszczenia?
https://siatka.org/pokaz/tichacek-pokie ... a-stoczni/ stąd to info
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Szampon093 »

Lotos oglosil odejscie Szalpuka oficjalnie. Za chwile pewnie odejscie Milana i oficjalne ogloszenie w Bełchatowie. Ciekawe co z tym 4.. Jesli Pers, to Szalpuk znowu bedzie sie bic mocno.
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Adik_wwy »

Szampon093 pisze:Lotos oglosil odejscie Szalpuka oficjalnie. Za chwile pewnie odejscie Milana i oficjalne ogloszenie w Bełchatowie. Ciekawe co z tym 4.. Jesli Pers, to Szalpuk znowu bedzie sie bic mocno.
A skąd pewność że idzie na pierwszego?
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Szampon093 »

Adik_wwy pisze:
Szampon093 pisze:Lotos oglosil odejscie Szalpuka oficjalnie. Za chwile pewnie odejscie Milana i oficjalne ogloszenie w Bełchatowie. Ciekawe co z tym 4.. Jesli Pers, to Szalpuk znowu bedzie sie bic mocno.
A skąd pewność że idzie na pierwszego?
Jakiego pierwszego? O czym Ty mowisz? :(
Gandalf
Posty: 239
Rejestracja: 23 kwie 2018, o 11:34
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Gandalf »

Artur Ratajczak, Rafał Faryna czy Szymon Gregorowicz zostają w MKS
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: barti522 »

slimak pisze:Warda w Olsztynie
Serio duet Pietraszko - Warda za Kochanowski - Pliński ?
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Adik_wwy »

barti522 pisze:
slimak pisze:Warda w Olsztynie
Serio duet Pietraszko - Warda za Kochanowski - Pliński ?
Dla mnie Olsztyn się skompromitował jesli chodzi o transfery. Mozna było się pokuscic o jakiegos Polskiego przyjmującego do Holendra i na srodek zakontraktowac kogos z zagranicy. Juz lepszą opcją byłoby pozostawienie Buchowskiego niz sciąganie jakiegoś półamatora ze Słowacji ktory nie łapie sie nawet do swojej kadry. Jesli jeszcze sie okaze ze jego zmiennikiem będzie Kapelus to brak słow. Jestem tez ciekaw czy Andringa zagra rownie dobry sezon. A jesli juz sie uparli na zagranicznego przyjmujacego to jest naprawde tylu ciekawych zawodnikow na rynku za rozsądną cene ze ja naprawde nie rozumiem co im odbiło z tym Luxem. Widziałem go na paru fragmentach to nie wiem czy jest to poziom na I lige
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Pawel9221 »

Adik_wwy pisze:
barti522 pisze:
slimak pisze:Warda w Olsztynie
Serio duet Pietraszko - Warda za Kochanowski - Pliński ?
Dla mnie Olsztyn się skompromitował jesli chodzi o transfery. Mozna było się pokuscic o jakiegos Polskiego przyjmującego do Holendra i na srodek zakontraktowac kogos z zagranicy. Juz lepszą opcją byłoby pozostawienie Buchowskiego niz sciąganie jakiegoś półamatora ze Słowacji ktory nie łapie sie nawet do swojej kadry. Jesli jeszcze sie okaze ze jego zmiennikiem będzie Kapelus to brak słow. Jestem tez ciekaw czy Andringa zagra rownie dobry sezon. A jesli juz sie uparli na zagranicznego przyjmujacego to jest naprawde tylu ciekawych zawodnikow na rynku za rozsądną cene ze ja naprawde nie rozumiem co im odbiło z tym Luxem. Widziałem go na paru fragmentach to nie wiem czy jest to poziom na I lige
Gdyby mieliu lepsza opcje to by nie sciagali Luxa , ciezko znalezc dobrej klasy europejskiej gracza lub nawet Polaka ( przewijal sie temat Wachnika) , ktory by sie zgodzil grac za takie kieszonkowe.
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Adik_wwy »

Dla mnie Olsztyn się skompromitował jesli chodzi o transfery. Mozna było się pokuscic o jakiegos Polskiego przyjmującego do Holendra i na srodek zakontraktowac kogos z zagranicy. Juz lepszą opcją byłoby pozostawienie Buchowskiego niz sciąganie jakiegoś półamatora ze Słowacji ktory nie łapie sie nawet do swojej kadry. Jesli jeszcze sie okaze ze jego zmiennikiem będzie Kapelus to brak słow. Jestem tez ciekaw czy Andringa zagra rownie dobry sezon. A jesli juz sie uparli na zagranicznego przyjmujacego to jest naprawde tylu ciekawych zawodnikow na rynku za rozsądną cene ze ja naprawde nie rozumiem co im odbiło z tym Luxem. Widziałem go na paru fragmentach to nie wiem czy jest to poziom na I lige[/quote]

Gdyby mieliu lepsza opcje to by nie sciagali Luxa , ciezko znalezc dobrej klasy europejskiej gracza lub nawet Polaka ( przewijal sie temat Wachnika) , ktory by sie zgodzil grac za takie kieszonkowe.[/quote]

to az taka bieda w Olsztynie zeby kontraktowac półamatora? Przeciez taki Matej Patak to jest przy nim światowa klasa a i on miał problemy w naszej lidze z jakością. Przeskok z ligi Słowackiej do Polskiej to jest przepaść i to do klubu ktory ma ambicje bycia w 6...brak słow poprostu brak słow. Nikt mi nie powie ze nie mozna było zakontraktować np takiego Wojtka Ferensa albo zostawić Adriana Buchowskiego ktorzy poziomem biją na głowe Słowaka
Xenio
Posty: 211
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Xenio »

Jak myślicie, ile tego kieszonkowego Olsztyn proponuje polskim przyjmującym skoro nikogo nie mogą jak do tej pory skusić? :D
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: barti522 »

Najniższa krajowa :]
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Adik_wwy »

Xenio pisze:Jak myślicie, ile tego kieszonkowego Olsztyn proponuje polskim przyjmującym skoro nikogo nie mogą jak do tej pory skusić? :D
No przeciez to jest jakas kpina zeby do czołowego Polskiego klubu sprowadzac siatkarzy ktorzy maja problemy w podstawowych siatkarskich elementach. Zero techniki drewniana siermiężna gra...kombinacyjna szybka gra Woickiego to bedzie dla niego czarna magia...
Awatar użytkownika
AZS OLSZTYN 1978
Posty: 527
Rejestracja: 6 lis 2015, o 13:35
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: AZS OLSZTYN 1978 »

Adik_wwy pisze:Dla mnie Olsztyn się skompromitował jesli chodzi o transfery. Mozna było się pokuscic o jakiegos Polskiego przyjmującego do Holendra i na srodek zakontraktowac kogos z zagranicy. Juz lepszą opcją byłoby pozostawienie Buchowskiego niz sciąganie jakiegoś półamatora ze Słowacji ktory nie łapie sie nawet do swojej kadry. Jesli jeszcze sie okaze ze jego zmiennikiem będzie Kapelus to brak słow. Jestem tez ciekaw czy Andringa zagra rownie dobry sezon. A jesli juz sie uparli na zagranicznego przyjmujacego to jest naprawde tylu ciekawych zawodnikow na rynku za rozsądną cene ze ja naprawde nie rozumiem co im odbiło z tym Luxem. Widziałem go na paru fragmentach to nie wiem czy jest to poziom na I lige
Gdyby mieliu lepsza opcje to by nie sciagali Luxa , ciezko znalezc dobrej klasy europejskiej gracza lub nawet Polaka ( przewijal sie temat Wachnika) , ktory by sie zgodzil grac za takie kieszonkowe.[/quote]

to az taka bieda w Olsztynie zeby kontraktowac półamatora? Przeciez taki Matej Patak to jest przy nim światowa klasa a i on miał problemy w naszej lidze z jakością. Przeskok z ligi Słowackiej do Polskiej to jest przepaść i to do klubu ktory ma ambicje bycia w 6...brak słow poprostu brak słow. Nikt mi nie powie ze nie mozna było zakontraktować np takiego Wojtka Ferensa albo zostawić Adriana Buchowskiego ktorzy poziomem biją na głowe Słowaka[/quote]
No myślę że szybko odszczekasz te słowa.
Słowak jest jak dotąd liderem tej reprezentacji.
nyszek
Posty: 72
Rejestracja: 25 kwie 2018, o 16:23
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: nyszek »

Nie znam tego Słowaka i nie widziałem go więc nie wiem co myśleć o jego transferze - choć skoro przychodzi zawodnik z ligi słowackiej do bądź co bądź czołowej polskiej drużyny to nie wróży dobrze - ale jeśli mówicie że Buchowski jest od niego lepszy, to słabo to wygląda. Być może kogoś jeszcze chcą sprowadzić z zagranicy na przyjęcie?
Awatar użytkownika
AZS OLSZTYN 1978
Posty: 527
Rejestracja: 6 lis 2015, o 13:35
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: AZS OLSZTYN 1978 »

nyszek pisze:Nie znam tego Słowaka i nie widziałem go więc nie wiem co myśleć o jego transferze - choć skoro przychodzi zawodnik z ligi słowackiej do bądź co bądź czołowej polskiej drużyny to nie wróży dobrze - ale jeśli mówicie że Buchowski jest od niego lepszy, to słabo to wygląda. Być może kogoś jeszcze chcą sprowadzić z zagranicy na przyjęcie?
Tak sprowadzą Kapelusa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”