Sezon 2017/18 - kolejka 23

ciorny17
Posty: 8553
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 23

Post autor: ciorny17 »

Skrzypek, odnosząc się do Twojego posta. Jak dzisiaj na początku transmisji po zagraniu krótkiej tyłem do Guni jednogłośnie Swędrowski i Kadziu powiedzieli, że Masny to czołówka rozgrywających w Pluslidze, parsknąłem śmiechem. Dla mnie gra już samym nazwiskiem. O ile faktycznie dalej ze środkiem potrafi grać, o tyle im dalej tym gorzej. Kaczmarek serio atakował ze śmieci.

Teraz płynnie przejdę do analizy JW.

Zostawię w spokoju Muzaja, bo dzisiaj zagrał poprawnie. Tyle i aż tyle. Pozwolę sobie na dłuższą dygresję nad ojcami ubiegłorocznych zachwytów nad grą drużyny ze Śląska, mianowicie Kampą i Oilvą. Niemiecki rozgrywający zaczyna tracić to, co do tej pory było jego atutem, czyli nieszablonowość. Dlaczego zaczyna to tracić? Bo Hidalgo już tak nie fajerwerkuje jak rok temu. Widać masę pomyłek na między tymi dwoma panami. Oliva jest dla mnie taką mentalną kotwicą w Jastrzębiu. Jak mu nie idzie, to spojrzenia na rozgrywającego, że zła piłka, na kolegów czemu nie podbili, jak samemu ewidentnie coś wywali w aut to na sufit. Wielka indywidualność w pozytywnym, ale coraz bardziej negatywny tego słowa znaczeniu. U niego nie ma restartów ze słabej do dobrej gry. Swoją grą i coraz bardziej zachowaniem ciągnie drużynę na dno. Nie wiem czemu Fefe wyszedł dzisiaj z nim na 3. seta. Nie rozumiem tej decyzji.
Kłamca.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 23

Post autor: leeon »

Słaby mecz. JW gaśnie w oczach. Oliva dziś jakby na odwal się.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 23

Post autor: grzegorzg »

ciorny17 pisze:Zostawię w spokoju Muzaja, bo dzisiaj zagrał poprawnie. Tyle i aż tyle.
Nie chcie sie pastwic nad Muzajem, ale dla mnie to był jego słaby mecz. Owszem, sklutecznośc niezła, ale ratio +5 pkt (Kaczmar 10) to jest i na aspiracje, i na mozliwosci, ale przede wszystkim na dzisiejsze potrzeby Jastrzębia, zdecydowanie za mało.
Nie widac po nim jakiegokolwiek rozwoju, ani nawet jego namiastki. Dzisiaj wykonał 1 (jeden !!! ) atak po konkretnym skosie. Zresztą doskonale widac, jaka jest taktyka bloku przeciwko Muzajowi - przede wszystkim szeroko rozumiana prosta.
kibic_siatki
Posty: 2601
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 23

Post autor: kibic_siatki »

Wyrównane 2 pierwsze sety i wynik ich mógł pójść w obie strony. Kaczmarek po chorobie w statystykach wypadł słabo, ale w ważnych momentach setów zrobił to czego się od niego oczekuje. Grał inteligentnie i trochę szczęśliwie. Ponad oczekiwania zagrał Biegun, obciążony mocno zagrywką w ataku poradził sobie najlepiej w zespole. Duża w tym zasługa Masnego, który młodego ostrożnie wprowadzał do ataku i często przerzucał grę: skrzydłowi, środkowi. W Lubinie słabo sobie radził w ataku Taht, który jednak trzymał przyjęcie.
W JW słabo radził sobie kolejny raz Oliva, nic dziwnego, że został zmieniony w 2 secie. Miało to duże znaczenie, bo oprócz niego nie ma kto mentalnie pociągnąć drużyny, jak nie idzie. Muzaj tradycyjnie w statystykach wypada dobrze, ale jego gra jest niepewna. Sposób wyprowadzania przez niego ataku jest dziwny, ciągnie ją bardzo długo, jakby wyciągał rękę z kieszeni i rzadko kiedy jest w stanie zmieścić się w luce między środkowym a skrzydłowym, stąd te 4 czapy.
Robi się ciekawa sytuacja: znowu na miejsce w 6 może liczyć 8 zespołów.
barti522
Posty: 1811
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 23

Post autor: barti522 »

5.Resovia(42) - Warszawa(W), Radom(W), Lubin(D), Będzin(W), Katowice(D), Szczecin(D), Bydgoszcz(D)
6.Olsztyn(39) - Gdańsk(W), Lubin(W), Warszawa(D), Radom(D), Katowice(W), Będzin(D), Bydgoszcz(W)
7.Jastrzębski(39) - Warszawa(D), Radom(D), Katowice(W), Szczecin(W), Będzin(D), Bydgoszcz(W), Kielce(D)
8.Lubin(38) - Gdańsk(W), Resovia(W), Warszawa(W), Radom(W), Olsztyn(D), Katowice(D), Bydgoszcz(D)

Logika wskazuje Jastrzębski i Resovie a serce ? :D
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 23

Post autor: drukjul »

ciorny17 pisze:Skrzypek, odnosząc się do Twojego posta. Jak dzisiaj na początku transmisji po zagraniu krótkiej tyłem do Guni jednogłośnie Swędrowski i Kadziu powiedzieli, że Masny to czołówka rozgrywających w Pluslidze, parsknąłem śmiechem. Dla mnie gra już samym nazwiskiem.
Śmiech to zdrowie i warto być uśmiechniętym, ale akurat z Myszkina drwiłeś niezasłużenie. O tym, że Masny nie gra samym nazwiskiem świadczy najlepiej bilans w bloku 13:4 dla Lubina w tym meczu.

O ile faktycznie dalej ze środkiem potrafi grać, o tyle im dalej tym gorzej. Kaczmarek serio atakował ze śmieci.
Z takiego stawiania sprawy wynikałoby, że Biegun też atakował dziś głównie ze śmieci. A tu proszę debiutant w "6" Lubina wykręcił w ataku prawie 80% 7/9 i co więcej miał niewiele mniej break-pointów co Kaczmarek (4 ver 6), który teoretycznie jest właśnie po to żeby czyścić trudne sytuacje i kończyć trudne piłki. Może warto nauczyć się po "śmiecie" schylać? ;)
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1050
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 23

Post autor: hunter »

Lucarelli pisze:Obstawiam Konarskiego, Bołądzia i Schulza.
Tak jest! Bołądź i jego potężny flot zmasakruje każdą linię przyjęcia.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 23

Post autor: mily66 »

A Daszkiewicz motywuje zespół niczym Kapitan Bomba. :]
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 23

Post autor: Noworoczny »

Komisarz łamie prawo. Przy challenge wydaje odgłos paszczą a przepisy mówią, że ma patrzeć ale milczeć.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 23

Post autor: iron »

Noworoczny pisze:Komisarz łamie prawo. Przy challenge wydaje odgłos paszczą a przepisy mówią, że ma patrzeć ale milczeć.
Nie on pierwszy i nie jedyny niestety.
No sympathy for fools...
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 23

Post autor: Aranger »

Hahahahahahahaha.

Ten fachowy komentarz to dotyczy oczywiście tego, co zrobili gracze z Kielc w ostatnich akcjach meczu. Zwłaszcza w ostatniej. :]
Pawel9221
Posty: 1186
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 23

Post autor: Pawel9221 »

W Kielcach do gry na tym poziomie nadaje sie jedynie Wachnik , momentami Dokic i to na tym koniec. Szymański to melodia przyszlosci
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 23

Post autor: aezakmi »

Aranger pisze:Hahahahahahahaha.

Ten fachowy komentarz to dotyczy oczywiście tego, co zrobili gracze z Kielc w ostatnich akcjach meczu. Zwłaszcza w ostatniej. :]
Jak mawia Jacek Gmoch: He he, ta akcja to jest majstersztyk. Nawet senior Drzyzga nie mógł powstrzymać śmiechu po "dograniu" piłki przez Stępnia. Oglądałem z 10 razy na polsatsport.pl, od 4 minuty. Reakcja, jak: Nicolas Cage smile gif :] Siatkarze z Kielc ułożyli mi poduchę do snu, tą akcją. :D Dobre. Ma coś w sobie, a komentarz komentatorów też fajnie się wkomponował.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”