Plusliga 2017/18 - kolejka 28

Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Plusliga 2017/18 - kolejka 28

Post autor: Aranger »

Obrazek

Mecze trwają, zaraz po zakończeniu tego w Gdańsku dodam rozpiskę.

Póki co dwie uwagi - po pierwsze, mam nadzieję, że Ziobrowski w przyszłym sezonie pogra w szóstce gdziekolwiek, bo to może potencjał nie na wielkiego gracza, ale na bardzo solidnego atakującego na pewno, a od klaskania w kwadracie wygląda trochę jakby oduczył się grać w siatkówkę.

Po drugie - Szalpuk chyba naprawdę doprowadził swoją zagrywkę i przyjęcie do bardzo przyzwoitego poziomu, oby tak dalej.

A, jak już gdzieś wspominałem, ostatnio nie oglądałem za wiele siatkówki, ale Schulz aktualnie raczej jest lepszym atakującym od Kaczmarka.

Łuczniczka wygrywa w Lubinie i chyba zapewnia sobie baraże.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 28

Post autor: TommyLeeJones »

Bydgoszcz bohatersko nawiewa ze strefy spadkowej. Ze statystyk wynika, że Gryc wszedł na atak za zawodzącego Filipiaka, stawał do przyjęcia (13 prób ale 0% perfekcyjnego) a przede wszystkim zrobił godne odnotowania 18/22 w ataku. Paweł gdy ma dzień konia jest niesamowity. Inna sprawa, że to zdarza się bardzo rzadko.

Niech ktoś wreszcie przestanie patrzeć na to, że Sacharewicz nie ma dwóch metrów wzrostu i wyciągnie do niego rękę, na ligę to wyśmienity zawodnik, obecnie wyciąga 0,9 bloku na set w cieniutkiej Łuczniczce.

Edit: dodam jeszcze, że lider (Kochanowski) ma 0,68 bloku/set i Sacherewicz wracał po dość długiej kontuzji.
szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 28

Post autor: szatow »

Ostatnio zachwycano się 80% Szalpuka- dziś przy praktycznie takiej samej ilości ataków Gryc robi o 1 procent więcej :o . Ktoś porównywał jego motorykę do Hebdy- to prawda, że od czasu tych dwóch paskudnych urazów nie wygląda już tak płynnie i dynamicznie jak kiedyś(trudno się dziwić), ale mimo wszystko nie posuwałbym się w tych parabolach tak daleko. Mam nadzieję, że Grycu powróci z czasem do formy przynajmniej takiej jaką prezentował nawet już po 1. kontuzji - wtedy, jak już kiedyś pisałem, stać go na ponad-Muzajowe granie.

Ciekawe co by się stało, gdyby nie mająca już na sobie większej presji Zaksa odpuściła sobie nieco mecz z Bielszczanami..
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 28

Post autor: ursula127 »

myślę że nawet odpuszczająca mecz ZAKSA wygra
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 28

Post autor: kuchcik77 »

Ciekawe co by się stało, gdyby nie mająca już na sobie większej presji Zaksa odpuściła sobie nieco mecz z Bielszczanami..
odpuścić mogą Trefl i Bełk....Mecz w Bielsku musi byc 3-punktowy bo inaczej niezapewnianą sobie jeszcze wygrania RZ.A nie czarujmy się-mecz pomiędzy Fryderykami to można sobie totalnie odpuścić (Trefl) a ostatki beda po awansie lub braku do FF i podróży z Niemiec..Myślę ze Bielsko spotka się z typowa kędzierzyńska siódemką
cwirek
Posty: 320
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:08
Płeć: M
Lokalizacja: Żory

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 28

Post autor: cwirek »

Niezmiernie zaskakujący wynik w Lubinie...

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
kanimo

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 28

Post autor: kanimo »

Nie wiem czy Schulz jest lepszy. Ale za to widze, ze Kaczmarek ma 59 atakow w tym meczu. Facet moze miec lekko dosyc.
Pytanie czy ten rozklad ataku jest wynikiem: slabego przyjecia (statystyki potwierdzaja), kompletnego upadku Masnego, czy slaboscia i brakiem zaufania do 2 przyjmujacych. Obu przyjmujacych razem ma mniej atakow niz Lukasz.

Schulz ma jednak wieksze wsparcie.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 28

Post autor: Noworoczny »

cwirek pisze:Niezmiernie zaskakujący wynik w Lubinie...

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Bo nie w niedzielę grany mecz.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
luka
Posty: 59
Rejestracja: 27 lut 2012, o 10:01
Płeć: K

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 28

Post autor: luka »

TommyLeeJones pisze:Bydgoszcz bohatersko nawiewa ze strefy spadkowej. Ze statystyk wynika, że Gryc wszedł na atak za zawodzącego Filipiaka, stawał do przyjęcia (13 prób ale 0% perfekcyjnego) a przede wszystkim zrobił godne odnotowania 18/22 w ataku. Paweł gdy ma dzień konia jest niesamowity. Inna sprawa, że to zdarza się bardzo rzadko.

Niech ktoś wreszcie przestanie patrzeć na to, że Sacharewicz nie ma dwóch metrów wzrostu i wyciągnie do niego rękę, na ligę to wyśmienity zawodnik, obecnie wyciąga 0,9 bloku na set w cieniutkiej Łuczniczce.

Edit: dodam jeszcze, że lider (Kochanowski) ma 0,68 bloku/set i Sacherewicz wracał po dość długiej kontuzji.
ale w tym meczu przyjęcie perfekcyjne w obu drużynach było słabe, a Gryc popełnił jeden błąd na 13 przyjęć. A Bieńkowski też zaliczył bardzo dobry występ. Szkoda tylko że Bednaruk bardziej ufa zagranicznym zaciągom, Paweł Gryc w drugim secie zmienił przyjmującego a w trzecim Bartka i na przyjęciu i na ataku sobie poradził
Awatar użytkownika
Marquss
Posty: 354
Rejestracja: 5 paź 2013, o 12:37
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 28

Post autor: Marquss »

Kurcze to juz dzis teoretycznie mecz ktory rostrzygnie kto w 6? Resovia i Jastrzebskji teoretycznie nie maja juz z kim przegrac wiec Olsztyn z Warszawa zadecyduje?
Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 950
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 28

Post autor: Indyk AZS Ol »

Marquss pisze:Kurcze to juz dzis teoretycznie mecz ktory rostrzygnie kto w 6? Resovia i Jastrzebskji teoretycznie nie maja juz z kim przegrac wiec Olsztyn z Warszawa zadecyduje?
Jeśli Olsztyn wygra to zdecyduje i nie będzie raczej Resovii w "6" Co prawda Olsztyn będzie miał jeszcze mecz na wyjeździe z Katowicami. Zawodnicy Olsztyna zdają sobie sprawę jaka stawka tego meczu jest i co muszą dziś zrobić.
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
Marcy$
Posty: 2085
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 28

Post autor: Marcy$ »

Romać w 6stce:)
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 28

Post autor: mmb »

Mag Andrew to dziecko szczęścia, więc Resovia będzie w PO :]
Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 950
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 28

Post autor: Indyk AZS Ol »

Ale Olsztynianie zamurowali Warszawę :)
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 28

Post autor: Aranger »

Kochanowski chyba wyleczył ten uraz barku (bo chyba takowy miał ?) albo motywacja mu powróciła, bo znów wygląda jak na początku sezonu.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 28

Post autor: ursula127 »

tak jakby wygranie jednego seta warszawiaków zupełnie satysfakcjonowało
a Olsztyn wcale nie jest pewien czy chce grać w szóstce
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 28

Post autor: niepoinformowany »

Ten set może zdecydować, czy w PO zagra Olsztyn czy Resovia.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 28

Post autor: Nagor »

Widzimy wyrazna wade kwolka - szybko sie pali
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 28

Post autor: ursula127 »

Raczej nie wytrzymuje meczu fizycznie po zabiegu
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 28

Post autor: ursula127 »

Resovia out ????
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 28

Post autor: niepoinformowany »

No i dobrze, ja się cieszę że raczej z głowy mam oglądanie popisów pod wodzą Sir Andrew w tym sezonie.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 28

Post autor: kuchcik77 »

Przynajmniej Olsztyn dalej ma wszystko w swoich rekach, choc myślę, że Olsztyn pogrzebie jeszcze swoja szansę (w Katowicach)Hm Kielce ogrywają Skre na pożegnanie z Plusligą...
Skra jednak zwycięża.

Jutro 3-2 dla Zaksy?bez sensu sie przemęczac...

na dziś playoffs Zaksa v Warszawa/Jastrzębie
Skra v Trefl/Olsztyn lub Resovia
ta druga para wygląda niezwykle ciekawie
Ostatnio zmieniony 30 mar 2018, o 19:31 przez kuchcik77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 950
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 28

Post autor: Indyk AZS Ol »

kuchcik77 pisze:Przynajmniej Olsztyn dalej ma wszystko w swoich rekach, choc myślę, że Olsztyn pogrzebie jeszcze swoja szansę (w Katowicach)Hm Kielce ogrywają Skre na pożegnanie z Plusligą...
Istnieje takie ryzyko ale oni wiedzą o co grają i nie sądzę że w Katowicach nagle się położą na boisku. Jak w Katowicach zagrają podobny mecz na siatce i na zagrywce to nie ma szans aby Olsztyn wypadł z "6"
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
barti522
Posty: 1811
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 28

Post autor: barti522 »

Nie no Olsztyn już teraz musi zrobić wszystko byleby jakoś przepchnąć za 3pkt w Katowicach chociaż myślę , że Resovia w Będzinie tak gładko jak dziś nie wygra ;) Espadon właśnie wygrywając w Zawierciu znowu zepchnął Będzin do strefy barażowej.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 28

Post autor: drukjul »

ursula127 pisze:Resovia out ????
Trzeba brać pod uwagę również to, że teraz także Warszawa znalazła się niemalże pod ścianą - żeby zagwarantować sobie miejsce "6" muszą wygrać za 3 punkty z Lubinem 8 kwietnia. Wówczas, nawet przy ewentualnej porażce z Radomiem na wyjeździe, drużyna Antigi wyprzedziłaby Resovię większą liczbą zwycięstw. Natomiast strata nawet jednego punktu z Lubinem sprawi, że Onico znajdzie się w sytuacji wyjątkowo nieciekawej przed ostatnią kolejką. Czarni w obecnym sezonie, a zwłaszcza w rundzie rewanżowej często potrafili wykorzystywać atut swojej nietypowej, małej hali, bo i wszystkim przyjezdnym gra się tam bardzo ciężko.
barti522
Posty: 1811
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 28

Post autor: barti522 »

drukjul pisze:
ursula127 pisze:Resovia out ????
Trzeba brać pod uwagę również to, że teraz także Warszawa znalazła się niemalże pod ścianą - żeby zagwarantować sobie miejsce "6" muszą wygrać za 3 punkty z Lubinem 8 kwietnia. Wówczas, nawet przy ewentualnej porażce z Radomiem na wyjeździe, drużyna Antigi wyprzedziłaby Resovię większą liczbą zwycięstw. Natomiast strata nawet jednego punktu z Lubinem sprawi, że Onico znajdzie się w sytuacji wyjątkowo nieciekawej przed ostatnią kolejką. Czarni w obecnym sezonie, a zwłaszcza w rundzie rewanżowej często potrafili wykorzystywać atut swojej nietypowej, małej hali, bo i wszystkim przyjezdnym gra się tam bardzo ciężko.
Racja tylko, że Lubin od jakiegoś czasu gra bardzo przeciętnie, praktycznie sam Kaczmarek to ciągnie i sporą niespodzianką byłoby gdyby urwał jakiś punkt Warszawie na ich terenie.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 28

Post autor: Elgarten »

drukjul pisze: Trzeba brać pod uwagę również to, że teraz także Warszawa znalazła się niemalże pod ścianą - żeby zagwarantować sobie miejsce "6" muszą wygrać za 3 punkty z Lubinem 8 kwietnia.
Dobrze, że dodałeś niemalże :) Pod ścianą to jest Resovia. Warszawianie mają nadal wszystko w swoich rękach - mało tego, mogą sobie nawet pozwolić na jedną porażkę za 0.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 28

Post autor: Re_soviaczka »

Lubinowi już średnio chce się grać, więc nie sądzę, żeby mieli cokolwiek utrudniać Warszawie.
Marcy$
Posty: 2085
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 28

Post autor: Marcy$ »

Piazza speniał przed TB i wrzucił Łomacza i Wlazłego do 6stki.
ciorny17
Posty: 8588
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 28

Post autor: ciorny17 »

U Noworocznego na chacie po tym jak Czarnowski dostał MVP

Obrazek
Kłamca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”