Plusliga 2017/18 - kolejka 30

mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: mmb »

No i Warszawa faktycznie gra ONICO.

W końcu BBTS spada, od kiedy weszli do Plusligi nie pokazali zupełnie niczego, zajęte miejsca: 12, 13, 12, 14, 15. Kielce przez ostatnie sezony nie lepsze, ale u nich chociaż Bieniek zabłysnął ;)
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: aezakmi »

Czyli jednak - Warszawie pozostał mecz o nico. :) Kontuzja Vernona wg mnie okazała się kluczowa, bo zaledwie 2 punkty w trzech ostatnich meczach, to m.in. zasługa braku atakującego. I nikt nie pamiętałby tych wtop z początku sezonu... Ale stało się inaczej. Zabrakło tego jednego punktu. Drukjul przewidział.
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2018, o 17:17 przez aezakmi, łącznie zmieniany 1 raz.
qtp
Posty: 2278
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: qtp »

No i stało się, Warszawa frajerem sezonu. Za transferowy niewypał sezonu można już uznać Gjorgiewa.
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: mmb »

Chinenyeze 3 bloki i 7/7 w ataku. Tylko ta zagrywka.. Ale i tak szkoda by było jakby opuścił ligę.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: ursula127 »

qtp pisze:No i stało się, Warszawa frajerem sezonu. Za transferowy niewypał sezonu można już uznać Gjorgiewa.
za transferowy niewypał sezonu można już uznać czwartego przyjmującego Warszawy
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: aezakmi »

Pamiętam, jak Guma narzekał na Filipa, a ten przecież w poprzednich latach ciągnął ten wózek zwany PW :] No to ściągnęli Gjorgiewa na ten sezon. Mają za swoje. Jeszcze tylko życzę dla Bednaruka utrzymania w lidze, bo nie chciałbym, aby został komentatorem w TV.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: pewniak »

Parę słów o meczu Resovii ze Szczecinem...
Fajnie momentami rozgrywał Tichacek. Dużo bomb przyjmował w punkt Rossard, dobrze zaprezentował się Śliwka (ciągle słyszę od kibiców Zaksy jaki to fatalny transfer.... ) no i na kocura wyrasta Chinenyeze.
Jak w trzecim secie było 10:15 myślałem że klasycznie musi coś nawalić. Ale po chwili było 17:16 i wszystko wróciło do normy.
Dodam jeszcze że dzisiaj, chyba pierwszy raz w tym sezonie, była na prawdę fajna atmosfera na trybunach.

Podbijam pytanie dotyczące zachowania Oro po niepodaniu mu ręki przez Gogola(?).
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
qtp
Posty: 2278
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: qtp »

pewniak pisze: Dodam jeszcze że dzisiaj, chyba pierwszy raz w tym sezonie, była na prawdę fajna atmosfera na trybunach.
JW, Cuprum, Bełchatów, tak że bez przesady.
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: Pawel9221 »

pewniak pisze:Parę słów o meczu Resovii ze Szczecinem...
Fajnie momentami rozgrywał Tichacek. Dużo bomb przyjmował w punkt Rossard, dobrze zaprezentował się Śliwka (ciągle słyszę od kibiców Zaksy jaki to fatalny transfer.... ) no i na kocura wyrasta Chinenyeze.
Jak w trzecim secie było 10:15 myślałem że klasycznie musi coś nawalić. Ale po chwili było 17:16 i wszystko wróciło do normy.
Dodam jeszcze że dzisiaj, chyba pierwszy raz w tym sezonie, była na prawdę fajna atmosfera na trybunach.

Podbijam pytanie dotyczące zachowania Oro po niepodaniu mu ręki przez Gogola(?).
Nie kazdy sie domysla kto to jest Oro
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: pewniak »

Pawel9221 pisze:
pewniak pisze:Parę słów o meczu Resovii ze Szczecinem...
Fajnie momentami rozgrywał Tichacek. Dużo bomb przyjmował w punkt Rossard, dobrze zaprezentował się Śliwka (ciągle słyszę od kibiców Zaksy jaki to fatalny transfer.... ) no i na kocura wyrasta Chinenyeze.
Jak w trzecim secie było 10:15 myślałem że klasycznie musi coś nawalić. Ale po chwili było 17:16 i wszystko wróciło do normy.
Dodam jeszcze że dzisiaj, chyba pierwszy raz w tym sezonie, była na prawdę fajna atmosfera na trybunach.

Podbijam pytanie dotyczące zachowania Oro po niepodaniu mu ręki przez Gogola(?).
Nie kazdy sie domysla kto to jest Oro
Lucio Oro - drugi drugi trener Resovii
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: weary_skier »

Tak jak wróżyłem przed sezonem, coś w Onico nie wypaliło i do PO się nie zakwalifikowali. Myślę, że zarządzający klubem bardziej od sprzedaży hot-dogów i wklejaniem gwiazdy w herb powinni się zainteresować ilu przyjmujących powinien liczyć klub z prawdziwego zdarzenia.
Ale dobra nie śmieję się już bo ja myślałem, że Gjorgiew to cudowny transfer.

Resovia cwarta po fazie zasadniczej, to jest dopiero xD.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
Marquss
Posty: 354
Rejestracja: 5 paź 2013, o 12:37
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: Marquss »

pewniak pisze:dobrze zaprezentował się Śliwka (ciągle słyszę od kibiców Zaksy jaki to fatalny transfer.... )
kibice ZAKSY krytykuja? przeciez on za rok u nich zagra z Buszka :D
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: pewniak »

Marquss pisze:
pewniak pisze:dobrze zaprezentował się Śliwka (ciągle słyszę od kibiców Zaksy jaki to fatalny transfer.... )
kibice ZAKSY krytykuja? przeciez on za rok u nich zagra z Buszka :D
Miałem na myśli ich krytykowanie transferu Śliwki do nich :) tego co dopiero nastąpi
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
kibic_siatki
Posty: 2596
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: kibic_siatki »

Wypadnięcie Warszawy z 6 wynika moim zdaniem ze słabej psychiki całego zespołu. O ile przez 80% sezonu grali bardzo dobrze, (wygrane z Resovia i Zaksą) to ostatnie 3 spotkania były katastrofą. Trudno zwłaszcza zrozumieć porażkę u siebie za 3 pkt z Lubinem. Klasowy zespół takich porażek nie ponosi. Wiele osób próbuje zasługę przypisać głównie Gjorgiev-owi. Ja bym jednak więcej "zasług" dał Włodarczykowi. Nie utrzymywał przyjęcia i był zdejmowany- zamiast niego wchodził Samica. Francuz był bardzo dobrym graczem, ale teraz z racji wieku wchodził na zmiany na poprawę przyjęcia. Stał się zawodnikiem pierwszego składu w meczach, które decydowały o kolejności miejsc na finiszu.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: aezakmi »

kibic_siatki pisze:Wypadnięcie Warszawy z 6 wynika moim zdaniem ze słabej psychiki całego zespołu. O ile przez 80% sezonu grali bardzo dobrze, (wygrane z Resovia i Zaksą) to ostatnie 3 spotkania były katastrofą. Trudno zwłaszcza zrozumieć porażkę u siebie za 3 pkt z Lubinem. Klasowy zespół takich porażek nie ponosi. Wiele osób próbuje zasługę przypisać głównie Gjorgiev-owi. Ja bym jednak więcej "zasług" dał Włodarczykowi. Nie utrzymywał przyjęcia i był zdejmowany- zamiast niego wchodził Samica. Francuz był bardzo dobrym graczem, ale teraz z racji wieku wchodził na zmiany na poprawę przyjęcia. Stał się zawodnikiem pierwszego składu w meczach, które decydowały o kolejności miejsc na finiszu.
Tradycyjnie nikt nie widzi, co wyczynia rozgrywający i ogólnie obcokrajowcy więc... Muszę się powtórzyć, sorry za to, ale nie chce mi się tego ponownie pisać:
aezakmi 4 lis 2017, o 21:45 pisze: Tradycyjnie, jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o rozgrywającego. Po tym, co widziałem w transmitowanych meczach Warszawy w TV, to ja uważam, że właśnie grają bez dobrego rozgrywającego. Vernon nie gra na swoim potencjale, bo dostaje takie świeczki, że ciągle musi atakować na potrójnym bloku (tragicznie wyglądają wystawy Brizarda do Vernona). To już Dryzga grał szybciej do Schmitta. Oczywiście rozgrywającym jest Francuz więc to Vernon od razu obrywa za złe ataki i znowu wchodzi Gjorgjev po chwili odpoczynku i tak w kółko (koło zamknięte). Gra dalej się nie klei. Włodarczyk podobnie, z tymi wystawami sobie nie radzi - Woicki grał mu znacznie lepsze piłki. Gra jest za wolna i zbyt prosta. Im więcej porażek tym być może szybciej Antiga będzie próbował to skorygować lub spróbuje coś nowego. Jakby Firlej dostał od początku taki kredyt zaufania, co Brizard, to mogłoby to wyglądać znacznie lepiej. W tamtym roku Warszawa pokonała Skrę - rozgrywał Firlej. Także potrafi, ale ma problem z paszportem - nie ma francuskiego.
aezakmi 14 sie 2017, o 14:40 pisze:Ja sporo meczów Francuzów w LŚ oglądałem i potwierdzam, ten gość u Bednaruka mógłby przegrać z Firlejem :D, który pokazał się z bardzo dobrej strony w poprzednim sezonie. Nie znałem go przed LŚ, ale mecze LŚ pokazały, że to wcale nie jest jakiś super transfer. Taki Pierre Pujol jest od Brizarda lepszy, ale Antoine jest młodszy, to Tillie w niego inwestuje licząc, że ten się rozwinie (na razie to jest bardzo proste i czytelne rozegranie). U Antigi no niestety, jako Francuz będzie faworyzowany. Jednak może wkomponuje się w zespół i machina zatrybi. Szału na pewno nie ma.
Filip + Bednaruk + Firlej - trzymam za Was kciuki Panowie i za polską siatkówkę. To, co wyczyniają w ostatnim czasie obcokrajowcy z naszą siatkówką, to przechodzi ludzkie pojęcie i wcale nie zawsze chodzi o pieniądze, bo Firlej jest lepszy i tańszy od żabojada. I nie żadne limity, liczy się paszport i nazwisko. Psia jego mać. Acha, gratulację dla Zagumnego! 8-)
1 rok i taka zmiana, wow! Słowa jedno, czyny drugie. Kolejny fanboj zachodu lub paszportów zagranicznych, który zapomniał, dzięki komu zawdzięcza swój sukces.
kanimo

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: kanimo »

weary_skier pisze:Tak jak wróżyłem przed sezonem, coś w Onico nie wypaliło i do PO się nie zakwalifikowali. Myślę, że zarządzający klubem bardziej od sprzedaży hot-dogów i wklejaniem gwiazdy w herb powinni się zainteresować ilu przyjmujących powinien liczyć klub z prawdziwego zdarzenia.
Ale dobra nie śmieję się już bo ja myślałem, że Gjorgiew to cudowny transfer.

Resovia cwarta po fazie zasadniczej, to jest dopiero xD.

Zdecydowanie nie wypalilo: wyrostek Kwolka i wypadniecie lidera zespolu na miesiac z treningu, zlamanie przeciazeniowe u drugiego i czesto wchodzacego wobec slabej postawy pierwszego atakiera i brak zakontraktowania 4 przyjmujacego. Raczej trudno to uznac za sportowa porazke.
Choc slaba postawa Wlodarczyka w przyjeciu w sporej czesci meczy juz za taka moze byc uwazana. Gjorgiev-chyba najwieksze rozczarowanie sezonu.
Fornal sie troche odcukal, bo mial kawalek sezonu bezbarwny, choc zdaje sie tez jakis drobny uraz byl.

A i do odnotowania sympatyczna reakcja Bednaruka na sytuacje Onico. Mogl by sie ponabijac, podniesc sobie ego.

Za to kolejne niezle optycznie wejscie Semeniuka.
Pierwszy w calosci grany mecz Jakubiszaka i niezle cyferki. Szalpuk odpoczywa, czy jakis drobny problem ze zdrowiem? Bo AA tez za duzo nie rotowal zazwyczj.
Przyzwoite staty Gryca jako przyjmujacego.
G... staty Kapelusa i Quiroga na lawce?
I juz tradycyjnie fajne statystyki mlodego francuskiego srodkowego. Naprawde Reska chce go na lawke?
Kolcz_ps
Posty: 430
Rejestracja: 7 paź 2011, o 18:55
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: Kolcz_ps »

kanimo pisze:I juz tradycyjnie fajne statystyki mlodego francuskiego srodkowego. Naprawde Reska chce go na lawke?
Czy na ławkę to nie wiadomo. Jak będzie lepszy od Możdzonka i Lemańskiego to będzie w 6 (jak Bartek będzie grał jak w tym sezonie to nie będzie to ciężkie zadanie). Limit także nie sprawi problemu patrzac że oprocz Francuza będzie 2 zagranicznych rozgrywających i 2 przyjmujących (tymczasowo ponieważ Szerszeń może się starać o zmianę federacji)


Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
wolf22
Posty: 15
Rejestracja: 10 sty 2018, o 16:46
Płeć: K

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: wolf22 »

Śliwka na tyle poprawił przyjęcie na przestrzeni sezonu, że teraz celem nr 1 da zagrywających stał się Masłowski ;) I dzisiaj zwłaszcza w 1 secie przydarzyło się MM parę baboli, ale potem już było lepiej; i kilka efektownych obron też było.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: Michal5 »

Masłowski to jest przede wszystkim celowany flotem, którego przyjmuje słabo. Z mocną sobie jakoś radzi.
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: Re_soviaczka »

kanimo pisze: Pierwszy w calosci grany mecz Jakubiszaka i niezle cyferki. Szalpuk odpoczywa, czy jakis drobny problem ze zdrowiem? Bo AA tez za duzo nie rotowal zazwyczj.
Podobno dał odpocząć dzisiaj Szalpukowi i Nowakowskiemu.
Asta
Posty: 1084
Rejestracja: 2 sty 2011, o 12:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: Asta »

pewniak pisze:Podbijam pytanie dotyczące zachowania Oro po niepodaniu mu ręki przez Gogola(?).
Po prostu, Gogol nie podał ręki Oro. Lucio chciał to z Nim wyjaśnić jednak Gogol zignorował go totalnie po czym Oro się zagotował i zaczął dość mocno gestykulować. Potem pod siatką Gawryszewski nie podał mu ręki a całe zajście zostało zapisane w protokole bo dość długo Gawryszewski stał przy stoliku sędziowskim.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: Kiepski »

Co do spadkowiczów, Bielsko i Kielce to już w ubiegłym sezonie powinny spaść za prezentowany poziom sportowy. Uratowało ich zamknięcie Plusligi. W tym roku w Bielsku może było ciut lepiej (m.in. Łukasik się pokazał, obcokrajowcy na tle tych z sezonu wcześniejszego także lepiej), ale nadal amatorką jechało na odległość i dla ligi dobrze się stało. Co do Bydgoszczy - mam mieszane uczucia, magia Bednaruka i jego młodych wilków siada? Wyżej stawiam Będzin, ale w barażach może być różnie. Nóż na gardle i nerwy mogą zrobić swoje.
Camillo Marcotti

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: Camillo Marcotti »

Cieszę się bardzo, że pożegnaniu w tamtym roku ligowej zakały, jaką była Częstochowa, w tym udało się pogonić kolejne dwie i na szczęście nikogo przypadkiem nie wyprzedziły.

W mniejszej lidze, bez takich zespołów liga powinna być ciekawsza i mocniejsza.

Zawsze byłem za zwiększeniem ligi, ale jak widać nie był to najlepszy pomysł - nie z naszymi limitami obcokrajowców i budżetem klubów typu Kielc czy Bielska. 16 zespołów miało sens jedynie wtedy, gdyby limit wynosił 4 zawodników zagranicznych i kluby dołu mogły zaproponować coś więcej poza tym, że są. W obecnych realiach nawet 14 zespołów może okazać się zbyt dużą ilością...
kanimo

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: kanimo »

Jak spijrzy sie w tabele to do 12 miejsca zespoly trzymaja przyzwoity poziom.
Ze spadkowiczow da sie wyciagnac ze 2 zawodnikow.
Ciekawi mnie jak poradzi sobie AZS w barazach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”