Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Chal »

Z Santillim to chyba była bardziej obopólna decyzja.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
stemar1972
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2014, o 19:03
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: stemar1972 »

Ta liga zeszła na psy całkowicie. Zero klasy tylko kasa misiu, kasa. Poziom żenady jest ogromny,ale według mnie wszystko przed nami. Wszyscy siebie warci, pseudoprezesi, trenerzy bez charakteru i nienapasione gwiazdki. Zapomniałbym o Panach robiących sobie jaja w "prawdzie siatki".A lud się eksytuje. Ale czepiam się, jesteśmy w lidze mistrzów świata no i jesteśmy mistrzami świata.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: hubert »

W piłce na miejscu której tak bardzo siatkówka by chciała być zmiany trenerów są na porządku dziennym. Tak samo winnych ligach. Szlachetne gesty to może w jakichś zawodach w golfa u angielskich gentlemanów ;) A to, że ktoś chce zarobić więcej kasy to normalne. Ilu kibiców wspiera kontuzjowanych graczy drugoplanowych po zakończeniu karier ? Chyba nikt. Wielu zachowań nie pochwalam ale tak już. Dla Olsztyna Gogol to dobra opcja.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
aziente
Posty: 271
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 10:02
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: aziente »

Czy Antoni Krupa jeszcze żyje? Byłby zadowolony, że AZS zasilił właśnie Marcin Wika.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: hubert »

Ja tam się cieszę. Zawsze mogli po Kalinina zadzwonić.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Demandred
Posty: 231
Rejestracja: 6 mar 2018, o 14:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Demandred »

Zgadzam się z hubertem. Sensowne uzupełnienie składu. Facet w treningu cały czas i może wreszcie będzie komu przyjmować pod nieobecność Andringi. Działacze w każdym razie na tą chwilę spisali się nieźle i wysupłali trochę grosza na transfer, który wydawał się konieczny. Nie rozwiązuje to problemu braku ognia na lewym, ale zdaje się, że przyjęcie już owszem.
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: mily66 »

Oficjalnie Gogol w AZS-ie. Myślę, że klub na tym zyskał na pewno finansowo no i zyska zapewne sportowo.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Bartek O »

mily66 pisze:Oficjalnie Gogol w AZS-ie. Myślę, że klub na tym zyskał na pewno finansowo no i zyska zapewne sportowo.
W żadnym innym zespole, chyba nawet na całym świecie nie ma tylu Mistrzów Świata w randze asystenta trenera ;-).
Dobrze, że Michał Mieszko Gogol szybko znalazł nową pracę po upadku niedoszłego Mistrza Polski i wielce prawdopodobnego zwycięzcy przyszłorocznej edycji siatkarskiej Ligi Mistrzów ;-).

Mam nadzieję, że lada dzień przeczytamy informacje o nowych klubach Łukasza Żygadło, Bartłomieja Klutha, Janusza Gałązki, Adriana Mihułki, Simona van de Voorde i Aleksandra Maziarza.
szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: szatow »

Czy Gogol prowadzi jakieś podwójne życie o którym nie wiem? Fajnie, że gość jest sympatyczny, wygląda na otwartego i perspektywicznego (Kowal też tak kiedyś wyglądał, przy bezrefleksyjności kibiców, w siatkówce na ogół się nie zyskuje przy dłuższym poznaniu), ale tak właściwie, to ile "dobrych wyników" udało mu się osiągnąć? A raczej, czy na tyle, żeby być przez niemalże wszystkich uznawany za zbawiciela po Santillim? Nie krytykuję Gogola, sam liczę, że będzie jednym "tych" polskich trenerów, którzy nie będą jednymi z "tamtych".. ale nie powinniśmy zapominać o tym, do czego Włoch doprowadził Olsztyn, choćby w poprzednim sezonie. Przy wiemy jakim budżecie. Nawet w tym roku sama gra nie wygląda tragicznie, wygląda na to, że po prostu czasem brak odpowiednich wykonawców. Czy Gogol naprawdę będzie potrafił coś tu poprawić? Myślę, że kibice z Olsztyna zapominając o kompetencji Santillego i wyczekując, że Mieszko zmieni świat na lepsze, mogą się solidnie rozczarować, a szkoda, bo ofiarą tego błędnego koła może paść za rok sam Gogol. I, podkreślam, nie chodzi mi tu wątpienie w Gogola, lecz o dziwną lekkość z jaką kibice Olsztyna świętują odejście Włocha.


A tak swoją drogą, nie znam innych dyscyplin w zdecydowanej większości, więc nie mam porównania, ale może zróbmy tak, żeby każdy trener prowadził każdy zespół, na przykład przez 2 tygodnie. Albo, wprowadźmy rotację zawodników. Wtedy to już, metodą prawie eksperymentalną, przy takich samych zawodnikach i trenerach wygra najlepszy "klub". Nie wiem na ile poważnie wiele osób to traktuje, ale podejrzewam, że dla sporej ilości kibiców nie pochodzących z danego miasta i nie kojarzących zespołu z halą pod dębem i swoim osiedlem, sprawia to nieco kuriozalne wrażenie. Może takie, że czasem, niektórym aż się odechciewa..?
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Chal »

A kto w Olsztynie świętuje odejście RS?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
stemar1972
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2014, o 19:03
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: stemar1972 »

Prawda jest taka, że na razie Gogol jako trener nic nie osiągnął. Pożyjemy zobaczymy. Jankowski jest dorosły i wie co robi.
Demandred
Posty: 231
Rejestracja: 6 mar 2018, o 14:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Demandred »

Myślę, że nikt nie świętuje odejścia Santillego, a raczej podchodzimy do sprawy realnie, biorąc pod uwagę, że z niewolnika nie ma pracownika. Santilli widać chciał odejść, więc odszedł. Zastępstwo w postaci Gogola na tą chwilę jest chyba najlepszym jakie można było znaleźć. I nikt tu peanów na jego cześć nie będzie wznosił przed owocami jego pracy, ale też nikt nie bedzie załamywał rąk i rozpaczal za trenerem, który już u nas nie chciał pracować. Nie ma co obrażać się na rzeczywistość. Trzeba jechać do przodu bo sezon trwa.
slimak
Posty: 58
Rejestracja: 27 kwie 2018, o 20:54
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: slimak »

Demandred pisze:Myślę, że nikt nie świętuje odejścia Santillego, a raczej podchodzimy do sprawy realnie, biorąc pod uwagę, że z niewolnika nie ma pracownika. Santilli widać chciał odejść, więc odszedł. Zastępstwo w postaci Gogola na tą chwilę jest chyba najlepszym jakie można było znaleźć. I nikt tu peanów na jego cześć nie będzie wznosił przed owocami jego pracy, ale też nikt nie bedzie załamywał rąk i rozpaczal za trenerem, który już u nas nie chciał pracować. Nie ma co obrażać się na rzeczywistość. Trzeba jechać do przodu bo sezon trwa.
Santilli chcial dograc sezon do konca ;)
Przeciez tu potrzebny jest cudotworca, Kapelus wczoraj 3/32 w ataku (9%) ... Ten Lux to tak naprawde nikt nie wie czy on gra z kontuzja czy nie, nie wierze ze gra tak slabo w pelni sil. Nie wiem jak ten Wika, ale tego Andringe nie upatruje tez jako zbawiciela. Jedynie jak on dojdzie to moga przewyzszac poziomem te najslabsze druzyny, ale od tego top5 dalej beda znacznie slabsi. Jak wika odpali to moze jakims cudem wejda do tej 6.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Chal »

Z tym, że Santilli nie chciał pracować, to też nie jest takie proste. Wręcz mówi się, że klub go lekko przekonywał do tego, że to dobry pomysł.

Pamiętajmy, że tu jest mnóstwo czynników. AZS jest biedny. Nie wiadomo, czy JW nie zaproponował jakiejś kwoty za rozwiązanie kontraktu. Nie wiemy, ile zarabiał Santilli, a ile dostanie Gogol. Nie wiemy, jak Włoch zapatrywał się na dalszą pracę w Olsztynie. Wiemy za to, że ostatnio AZS gra źle i ten sezon praktycznie można spisać już na straty, bo nie ma takiego potencjału osobowego, żeby zagrać drugą rundę na poziomie, który pozwoli nadrobić poniesione straty do szóstki. W przyszłym sezonie na 99% nie będzie Hadravy, a nie wiadomo, co z innymi graczami ze szkieletu drużyny.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
jarek8dywan
Posty: 594
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: jarek8dywan »

Gogola przedstawia sie jako utalentowanego trenera, ale to nie daje zadnych gwarancji. Wielu juz bylo utalentowanych siatkarzy, z ktorych nic nie wyszlo. Tu moze byc tak samo. Zgodze sie z przedmowcami, ze nikt tu sie z takiego obrotu spraw nie cieszy. Santilli bez watpienia jest trenerem lepszym, co niejednokrotnie pokazal. Wydaje sie, ze zespole cos sie jednak wypalilo i zmiana moze pomoc, lecz nie musi. Kto wie, moze bedzie jeszcze gorzej. Na pewno sa problemy kadrowe w skladzie i tu nawet Alekno by niewiele zmienil w obrazie gry. Szkoda, ze opuszcza nas nadzieja na jakosc prowadzenia zespolu, ale miejmy nadzieje, ze Gogol da rade dograc ten sezon bez katastrofy. Ja osobiscie w sukces tego skladu, choc w polowie taki jak w zeszlym sezonie, nie wierze...

E: co do Hadravy, to zmiana klimatu wyjdzie mu nawet na dobre, bo troche zaczyna sie kisic w Olsztynie...
kamil1999
Posty: 5528
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

jarek8dywan pisze:Gogola przedstawia sie jako utalentowanego trenera, ale to nie daje zadnych gwarancji. Wielu juz bylo utalentowanych siatkarzy, z ktorych nic nie wyszlo. Tu moze byc tak samo. Zgodze sie z przedmowcami, ze nikt tu sie z takiego obrotu spraw nie cieszy. Santilli bez watpienia jest trenerem lepszym, co niejednokrotnie pokazal. Wydaje sie, ze zespole cos sie jednak wypalilo i zmiana moze pomoc, lecz nie musi. Kto wie, moze bedzie jeszcze gorzej. Na pewno sa problemy kadrowe w skladzie i tu nawet Alekno by niewiele zmienil w obrazie gry. Szkoda, ze opuszcza nas nadzieja na jakosc prowadzenia zespolu, ale miejmy nadzieje, ze Gogol da rade dograc ten sezon bez katastrofy. Ja osobiscie w sukces tego skladu, choc w polowie taki jak w zeszlym sezonie, nie wierze...

E: co do Hadravy, to zmiana klimatu wyjdzie mu nawet na dobre, bo troche zaczyna sie kisic w Olsztynie...
No nie róbmy z Alekno jakiegoś niesamowitego trenera.On po prostu z Michaiłowem ,Leonem ,Werbowem czy Andersonem w składzie nie miał jak przegrywać tytułów.Teraz zobaczymy jak mu pójdzie bez Leona z włoskimi potęgami.Ja jednak stawiam na Peruggie ,którą prowadzi jeden jak dla mnie z najlepszych siatkarskich trenerów.
jarek8dywan
Posty: 594
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: jarek8dywan »

kamil1999 pisze:No nie róbmy z Alekno jakiegoś niesamowitego trenera.On po prostu z Michaiłowem ,Leonem ,Werbowem czy Andersonem w składzie nie miał jak przegrywać tytułów.Teraz zobaczymy jak mu pójdzie bez Leona z włoskimi potęgami.Ja jednak stawiam na Peruggie ,którą prowadzi jeden jak dla mnie z najlepszych siatkarskich trenerów.
Serio wyciagasz z komentarza najmniej istotna kwestie podana bardziej jako przyklad? ;)
Jesli juz, kto jest najlepszym trenerem to mnie srednio interesuje, bo to dyskusyjne jak to, ktore swieta sa wazniejsze - Wielkanocy czy Bozego Narodzenia. Alekno jest niewatpliwie jednym z lepszych i bardziej utytulowanych trenerow, stad go podalem do przykladu.... Nawet kolosa na glinianych nogach, wiecznie nierowna reprezentacje Rosji postawil do pionu na IO 2012... Ale to nie jest dyskusja na ten temat wiec postawie kropke.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: aezakmi »

slimak pisze:Przeciez tu potrzebny jest cudotworca, Kapelus wczoraj 3/32 w ataku (9%) ...
Wystarczy gość, który umie czytać statystyki i nie pozwoli na grę takiego gagatka. Mieszko, to idealny kandydat.
Będzie dwóch uczniów Heynena: Mieszko i Woicki więc to musi się udać! :D Więcej optymizmu.
JettroVillelminii
Posty: 8
Rejestracja: 15 gru 2018, o 18:25
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: JettroVillelminii »

PRzecież zmienił Stanti lii Na Wike i Urbanowicza
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3860
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: tomasol »

Byłem bardzo sceptyczny wobec pomysłu zamiany Santilliego na Gogola, ale po wczorajszym meczu skłaniam się ku temu, że to chyba jednak wyjdzie zespołowi na dobre. Po prostu mam wrażenie, że atmosfera w AZS zaczynała być coraz bardziej duszna, a nie potrafiący zapanować nad swoimi emocjami Włoch raczej jej nie poprawiał. Mimo wszytko uważam Santilliego za dobrego trenera i z tego względu żałuje jego odejścia, ale jak pisałem chyba potrzeba czegoś w rodzaju nowego otwarcia. A włoski szkoleniowiec raczej nie był do tego zdolny.

Zobaczymy jak pójdzie nowemu trenerowi i jaki pomysł będzie miał na zespół. Mam tylko nadzieję, że nie będzie w pewnych kwestiach dogmatykiem jak jego włoski poprzednik. Co do zespołu to bolączek nie chce mi się wymieniać, ale moim zdaniem źródło wielu z nich leży w formie fizycznej zawodników. Coś z tym jest nie tak, bo normalny zespół nie przegrywa setów do 10 czy 11. A olsztynianie czasem wyglądają tak jakby nagle odcinało im prąd. A przy takiej a nie innej filozofii gry Woickiego przygotowanie fizyczne to podstawa.

Gogolowi wypada więc życzyć powodzenia i dać pewien kredyt zaufania, bo z dnia na dzień wszystkiego od razu nie poprawi.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Aershis »

kamil1999 pisze:No nie róbmy z Alekno jakiegoś niesamowitego trenera.On po prostu z Michaiłowem ,Leonem ,Werbowem czy Andersonem w składzie nie miał jak przegrywać tytułów.Teraz zobaczymy jak mu pójdzie bez Leona z włoskimi potęgami.Ja jednak stawiam na Peruggie ,którą prowadzi jeden jak dla mnie z najlepszych siatkarskich trenerów.
Co za ignorancja. Mowa tu o trenerze, który na tie break finał IO wystawił środkowego na ataku, a atakującego na przyjęciu i tym sposobem zdobył tytuł, czy też wziął pamiętny czas po czasie w kluczowym momencie finału Ligi Mistrzów. Ale hitem było uznanie, że Bernardi to lepszy trener. :]
dyletant
Posty: 5089
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: dyletant »

Nawet jeśli wszystkim z tyłu kierował Stojczew, to powierzenie konstelacji gwiazd Gogolowi, świadczy o jakichś jego kompetencjach. Imo Stocznia grała poniżej swojego potencjału prawdziwego, ale nie winiłbym tu trenera. Zobaczymy jak sobie poradzi przy mniejszej presji i bez opcji jak nie idzie to rzucamy do Kaziyskiego albo Kurka
Mimo wszystko szkoda, zawsze to jakaś wypracowana już przez 1,5 roku koncepcja, która przyniosła wyniki ponad oczekiwania.

Teraz przedświąteczne lanie w Kemerovie. Chyba wyszedłbym od początku parą Urbanowicz Wika- do powrotu Andringi najbardziej zbilansowane zestawienie. Potem można kombinować z Luxem, żeby rzucić trochę światła na naszą grę. Broń Boże rzucać Kapelusa na ten blok- Poletajew go zabije przed drugą przerwą techniczną

Weryfikacja teraz w rewanżu z Katowicami. Zawierciu i tak się postawili bardziej niż sięspodziewałem w tym składzie. Ale mecz z solidnie grającą ekipą Gruszki da nam odpowiedź, w którym miejscu jesteśmy.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
spell
Posty: 233
Rejestracja: 18 lis 2008, o 07:50
Płeć: M
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: spell »

dyletant pisze:Nawet jeśli wszystkim z tyłu kierował Stojczew, to powierzenie konstelacji gwiazd Gogolowi, świadczy o jakichś jego kompetencjach..
Jakich?
Wielka nadzieja Polskiej myśli Trenerskiej?
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: hubert »

spell pisze:
dyletant pisze:Nawet jeśli wszystkim z tyłu kierował Stojczew, to powierzenie konstelacji gwiazd Gogolowi, świadczy o jakichś jego kompetencjach..
Jakich?
Wielka nadzieja Polskiej myśli Trenerskiej?
Czy u nas wszystko musi być zero - jedynkowe gdzie trener jest albo debilem albo super utalentowanym. MMG musi gdzieś zacząć pracować i Olsztyn jest dobrym miejscem. Szczecin był jeszcze lepszym. I zgadzam się, że czymś musiał przekonać ludzi w Szczecinie.

Co do odejścia Hadravy to nie byłbym pewien bo ma kiepski sezon i na pewno nie będzie przebierać w ofertach jak rok temu.
Olsztyn musi zwiększyć budżet i obowiązkowo zakontraktować skrzydłowego. Nie wiem jakie ma plany Włodarczyk, ale chętnie bym go z powrotem zobaczył w AZSie.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: iron »

kamil1999 pisze: No nie róbmy z Alekno jakiegoś niesamowitego trenera.On po prostu z Michaiłowem ,Leonem ,Werbowem czy Andersonem w składzie nie miał jak przegrywać tytułów.Teraz zobaczymy jak mu pójdzie bez Leona z włoskimi potęgami.Ja jednak stawiam na Peruggie ,którą prowadzi jeden jak dla mnie z najlepszych siatkarskich trenerów.
Off-top ale nie mogę takiej bzdury nie skomentować. Posłuch i autorytet u wszystkich zawodników oraz umiejętne poukladanie konstelacji gwiazd. Mało, który trener to ma vide Lube.
No sympathy for fools...
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Didek »

hubert pisze: Czy u nas wszystko musi być zero - jedynkowe gdzie trener jest albo debilem albo super utalentowanym. MMG musi gdzieś zacząć pracować i Olsztyn jest dobrym miejscem. Szczecin był jeszcze lepszym. I zgadzam się, że czymś musiał przekonać ludzi w Szczecinie.
Jego ojciec był działaczem klubu że Szczecina a i on mieszkał w okolicy.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2018, o 08:36 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zwracam uwage na odpowiednie cytowanie
dyletant
Posty: 5089
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: dyletant »

Włodarczyk to już raczej nie będzie nasza półka finansowa. Nie wierzę, żeby nakłady na AZS się zwiększyły. Trzeba się modlić o pozostanie Indykpolu. Jestem pesymistą (a może i realistą), spodziewam się odejścia Andringi i Hadravy
Natomiast tak sobie pomyślałem, może powrót Ferensa? Ewentualnie my lubimy odbudowywać zawodników, na których inni się wypięli to może byśmy tego Jakubiszaka przygarnęli
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
kamil1999
Posty: 5528
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

Aershis pisze:
kamil1999 pisze:No nie róbmy z Alekno jakiegoś niesamowitego trenera.On po prostu z Michaiłowem ,Leonem ,Werbowem czy Andersonem w składzie nie miał jak przegrywać tytułów.Teraz zobaczymy jak mu pójdzie bez Leona z włoskimi potęgami.Ja jednak stawiam na Peruggie ,którą prowadzi jeden jak dla mnie z najlepszych siatkarskich trenerów.
Co za ignorancja. Mowa tu o trenerze, który na tie break finał IO wystawił środkowego na ataku, a atakującego na przyjęciu i tym sposobem zdobył tytuł, czy też wziął pamiętny czas po czasie w kluczowym momencie finału Ligi Mistrzów. Ale hitem było uznanie, że Bernardi to lepszy trener. :]
Mnie jakoś nie przekonuje jeśli chodzi o taktyke.W grze Zenitu nie ma jakiś niesamowitych akcji ,wybron a jedynie fizyka.Jego plusem jest ,że umie trzymać gwiazdy w ryzach ,ale wątpię czy by sobie poradził lepiej od Santilliego w Olsztynie ,który z drużyny w zeszłym sezonie wyciągnął więcej niż wydawało się ,że może.A którego zespół idealnie spisywał się w elemencie bloku i obrony a te elementy działają gdy drużyna jest dobrze taktycznie przygotowana.Do Zenitu jest to trener dobry ,ale nie nazwałbym go mianem najlepszy. No może z Bernardim troche popłynąłem ,ale cenię tego trenera zresztą w zeszłym sezonie wygrał mistrza a faworytem Peruggia nie była.Jak był w Halkbanku to ten zespół potrafił wygrywać z najlepszymi.Ostatni jego sezon z tą drużyną to eliminacja pełnej gwiazd Modeny w LM a od jego odejścia pomimo wielkich gwiazd jak Hernandez czy Fonteles kompromitują się co sezon.No i wkońcu Jastrzębski grał za niego bardzo dobrą siatkówkę okraszoną 3 miejscem w LM.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Noworoczny »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 17 gru 2018, o 08:37 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 23 regulaminu
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: iron »

kamil1999 pisze:
Aershis pisze:
kamil1999 pisze:No nie róbmy z Alekno jakiegoś niesamowitego trenera.On po prostu z Michaiłowem ,Leonem ,Werbowem czy Andersonem w składzie nie miał jak przegrywać tytułów.Teraz zobaczymy jak mu pójdzie bez Leona z włoskimi potęgami.Ja jednak stawiam na Peruggie ,którą prowadzi jeden jak dla mnie z najlepszych siatkarskich trenerów.
(...)Mowa tu o trenerze, który na tie break finał IO wystawił środkowego na ataku, a atakującego na przyjęciu i tym sposobem zdobył tytuł, czy też wziął pamiętny czas po czasie w kluczowym momencie finału Ligi Mistrzów. (...). :]
Mnie jakoś nie przekonuje jeśli chodzi o taktyke.(...)
To co powinien jeszcze robić żeby przekonać Cię do swojej taktyki? To co wykonał Alekno z przestawieniem zawodników to chyba szczyt taktyki i kunsztu trenerskiego.
No sympathy for fools...
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”