Asseco Resovia 2018/2019

Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

Robert77 pisze:Grzegorz dyskusja z Tobą jest jak gonienie własnego ogona- sensu żadnego, a i przyjemność wątpliwa.
Po chrześcijańsku wybaczam kolejna osobista wycieczkę i odpowiadam merytorycznie - nie wiem, nie mam pojecia. Ja ogona nie mam, a ze swoim psem nie rozmawiam na takie tematy, bo tego nie robi. Zresztą, świniak jeden, w ogóle nie chce ze mna rozmawiac, nawet w Wigilię. Może to i lepiej? Powiedziaby zapewne: "Zostaw ten komputer, znasz przecoież Lema. Chodz ze mna na spacer!"
Co niniejszym czynię...
kanimo

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: kanimo »

Nie wiem skad te aroganckie bzdury o drewnianych srodkowych.
Roznie mozna okreslic Klosa i Wrone ale drewniani nie sa. Borac pod uwage poziom zawodnikow na tej pozycji sa dobrzy.
Na Simona i Podrascanina nie bylo i nie bedzie nas stac, niezaleznie od limitow.
Rosyjscy srodkowi poza Dima tez nie sa wybiltni.
Kto chce to moze sobie sciagnac Averilla, solidnego Terymienke itp.

Limit 3 zawodnikow to polowa skaldu obecnego na bosku. Nie uwazam go za wysoki.
Napedza ceny? O dziwo podobne zjawisko zachodzi w Rosji i bardziej jeszcze we Wloszech, gdzie limit jest bardziej liberalny. Jakos to nie spowodowalo blyskotliwego rozwoju wloskiej mlodziezy. Wiec teoria, ze Polacy, szczegolnie mlodzi , wzieli by sie ostrzej do roboty (rozumiem, ze kolega zna wielu, i wie ze teraz glownie sie obijaja ;) nie ma oparcia w faktach.

Zreszta chyba troche legend jest w tych zarobkach mlodych siatkarzy. Jesli Szalupa obecnie ceni sie mocno, to moze dlatego, ze zwyczajnie jest dobry? Biedniutka PW bylo stac na jego uslugi przez 2 lata od debiutu w Plus Lidze.
Zalinski w PW mial taka kase, ze nie byl w stanie wynajac mieszkania w Warszawie i dojezdzal na treningi.

I sorki ale niby dowcipne uwagi do rozmowcy, o lataniu po boisku, rozmowcy ktorego nie znasz, to szczyt arogancji i niestety slabosc logiczna.
Nie widze luk matematycznych w wywodach @grzegorza. Wrecz przeciwnie, wydaje mi sie logiczne, ze za 1/3 oszczednosci na pensji srodkowego nie podniesie sie bardzo poziomu przyjmujacego.
Wystarczy popatrzec na wymiane pomiedzy biedniejszym Olsztynem a bogatszmi Katowicami. Przyjmujacy dostal wieksze pieniadze w Katowicach, a biedny Olsztyn z kolei bylo stac na podbicie ceny dla srodkowego z GKSY.

Siatkowka to sport dosyc niszowy i sprawdzonych, niezlych zawodnikow nie ma tak wielu. Chyba, ze chce sie zapchac klub przecietniakami, co kiedys robiono w ramach pozyskiwania zawodnikow z polskim paszportem.
Alternatywnie mozna rozwinac skauting w Czechach, Slowenii, itp. Tylko ryzyko bedzoie zblizone do ryzyka wziecia mlodego Polaka. Owszem, moze taki Sloweniec bedie o 1/4 maks 1/3 tanszy. Tylko to nie bedzie zawodnik z miejsca mogacy stanowic o sile zespolu.
Co do Miki, to pragne zwrocic uwage, ze poprzedni sezon klubowy mial nienajgorszy, a jeszcze wczesniej gral w klubie dobrze.
Ponadto nalezy obecnie do grona przyjmujacych wzglednie wszechstronnych, z doskonala technika, waskiego grona, potrafiacego grac na wysokim poziomie. Grajek, ktory dal nam zloto MS.
Po cholere go obrazac, bo jest kontuzjowany. Pistoletu do glowy prezesowi nie przystawil by wynegocjowac swoj kontrakt.
A gdyby Resovia nia zaplacila Mice, to na Kubiaka czy N’gapetha, nie mowiac o Leonie nie byloby jej stac.
Mielismy kiedys Kaliberde, ktory zagral mniej niz Mika. Jakos nikt go nie hejtowal z tego powodu.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: SevenUP »

kanimo pisze:Zalinski w PW mial taka kase, ze nie byl w stanie wynajac mieszkania w Warszawie i dojezdzal na treningi
No padłem :] :] :] myślę, że w kategorii post roku już w marcu możemy przyznać nagrodę.

Co to znaczy że nie było go stać na wynajęcie mieszkania w Warszawie? Po 1. mieszkania w Warszawie nie są dużo droższe od tych poza Warszawą (poza jakimiś wymysłami i luksusami). Po 2. skoro Żalińskiego nie było stać to jak przeciętny obywatel jest w stanie się utrzymać w ogóle? Przecież niektóre lepsze polskie siatkarki w polskiej lidze zarabiają 80-130 tys. rocznie, a Żaliński też nie jest jakimś ogórkiem...
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Simao »

SevenUP pisze:
kanimo pisze:Zalinski w PW mial taka kase, ze nie byl w stanie wynajac mieszkania w Warszawie i dojezdzal na treningi
No padłem :] :] :] myślę, że w kategorii post roku już w marcu możemy przyznać nagrodę.

Co to znaczy że nie było go stać na wynajęcie mieszkania w Warszawie? Po 1. mieszkania w Warszawie nie są dużo droższe od tych poza Warszawą (poza jakimiś wymysłami i luksusami). Po 2. skoro Żalińskiego nie było stać to jak przeciętny obywatel jest w stanie się utrzymać w ogóle? Przecież niektóre lepsze polskie siatkarki w polskiej lidze zarabiają 80-130 tys. rocznie, a Żaliński też nie jest jakimś ogórkiem...
Mi również rzuciło to się w oczy, trochę abstrakcja..
@kanimo
Może jakieś źródło, ponieważ brzmi to kompletnie niewiarygodnie, ja osobiście nie przypominam sobie, aby miały miejsce takie problemy. Trzeba przyznać, że w ostatnich latach i obecnym sezonie niektóre nasze kluby zmierzały się z dużymi problemami finansowymi. Jednak w tym momencie z całym szacunkiem, trochę przeszarżowałaś... :)
kanimo

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: kanimo »

Wywiad z Zalinskim z czasow gdy przeszedl do PW bodajze z Jadaru, zamieszczany na siatka.org.
Co do wymagan mieszkaniowych zawodnika -nie mam pojecia, niemniej problem istnial i wskazuja, ze ramach PL jest jakas rozpietosc propozycji.
Abstarkcja jak abstrakcja. Moi koledzy, mlodzi lekarze, wynajmujac kawalerke w Warszawia czesto nie mieli kasy na jedzenie.
Jak pewnie wiele innych osob.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Noworoczny »

Chyba nikt nie pamięta, czym wtedy był warszawski klub. Sam pamiętam wywiad z jakimś ówczesnym dyrektorem, który bezczelnie cieszył się, że klub nie płaci a zawodnicy i tak muszą grać, bo nie mają wyjścia.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Simao »

Może jest coś na rzeczy, nie neguję tego, ponieważ nie mam żadnych informacji w tym temacie. Jednak z drugiej strony brzmi to mało prawdopodobnie, aby te problemy finansowe były tak bardzo znaczące. To jest Polska...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

Simao pisze:Mi również rzuciło to się w oczy, trochę abstrakcja..
@kanimo
Może jakieś źródło, ponieważ brzmi to kompletnie niewiarygodnie
Może i brzmi niewiarygodnie, ale tak było, dokładnie pamietam.

PS Z rzeczy, które mi wtedy utkwiły w pamięcie, było cos o organizowaniu "posiłków" na wyjazdach
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: aezakmi »

grzegorzg pisze:
Simao pisze:Mi również rzuciło to się w oczy, trochę abstrakcja..
@kanimo
Może jakieś źródło, ponieważ brzmi to kompletnie niewiarygodnie
Może i brzmi niewiarygodnie, ale tak było, dokładnie pamietam.
Żaliński w wywiadzie dla konkurencyjnego portalu, 11 kwietnia 2012:

Co mówią działacze o kiepskiej sytuacji klubu?

- Nie wiem, bo dawno z nimi nie rozmawiałem. Nie łatwo z nimi się skontaktować. Czekamy na razie na transzę z miasta i pod koniec miesiąca mamy otrzymać zaległe pieniądze.

Chyba nie łatwo przychodziło ci dojeżdżanie ponad 100 kilometrów z Radomia na treningi?

- Nie ukrywam, że dalekie podróże odbiły się na mojej dyspozycji fizycznej i psychicznej, a ostatni miesiąc w moim wykonaniu był wręcz żenujący pod względem sportowym. No ale liczyłem się z tym, gdy opuszczałem mieszkanie w Warszawie. Zrobiłem to z bardzo prozaicznego powodu – nie miałem pieniędzy na jego wynajmowanie. Trzy godziny dziennie spędzałem w samochodzie, zamiast odpoczywać przed kolejny treningami. Takie jest życie.

oraz również kilka słów m.in. Wojtka o ówczesnych problemach finansowych PW w artykule na siatka.org: https://siatka.org/pokaz/2012-04-20-w-w ... ekaja-sie/

O właśnie, trochę dorzucę do pieca. :D Kto kazał płacić Mice tak duże pieniądze, skoro wiadomo było, jak duże ma problemy zdrowotne? Wybór był! Żaliński pewnie zgodziłby się grać za 50% tego, co Mika, tylko on nie jest etatowym reprezentantem więc pewnie nie może być dobry. xD Buszek i Mika - mistrzowie, reprezentanci kraju... A z Wojtkiem, jak z Grześkiem Łomaczem. Czasem warto docenić gościa, który nie schodzi poniżej pewnego dobrego poziomu. I kto teraz zagra w playoff, a nawet o medale? Żaliński! Do tego Malinowski, Filip, Waliński i reszta. Dobrze, że tacy siatkarze mają gdzie grać, zamiast stać w kwadracie. Właśnie dlatego liga musi być 14-zespołowa, aby tacy siatkarze mogli pokazać, że są lepsi od zawodników np. Resovii, aby nikt ich nie trzymał w kwadracie. Kasa nie zawsze gra, nazwiska i przeszłość też. Sport jest piękny. A ostatnie słabsze mecze Wojtka, to efekt braku Vincicia na rozegraniu. Giger męczy bułę. ;)
Kolcz_ps
Posty: 430
Rejestracja: 7 paź 2011, o 18:55
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Kolcz_ps »

Wpadacie w nieźle skrajności i podawanie patologi w postaci niewypłacalności klubu w kontekście akurat Resovii jest mocno chybione. Generalnie uznawanie takiej patologi i podawanie jako argument jest chore bo po takiej akcji klub powinien zostać wywalony z ligi.

W kwestii oszczędności to prosty przykład, 50 tyś euro wystarczyłoby aby zatrzymać Grozer w Resovii.

Mamy bardzo małe grono Polskich zawodników którzy faktycznie zarabiają tyle na ile mają umiejętności, większość na otwartym rynku (bez limitów w każdej lidze) nie dostałaby tyle ile sobie żądają a klubu są zmuszone to płacić bo tak mówi regulamin.

Doprowadza to do sytuacji takich jak w tym roku w Resovii czy w poprzednich latach w JW czy innych klubach gdzie było po 5-6 obcokrajowców i jest problem aby w 100% skorzystać z składu. Oczywiście można to zrobić mądrze i trochę oszukać limity w ten sposób że zakupić np. 2 zagranicznych rozgrywających i 4 przyjmujących, ale jak widać po przykładzie Resovii to nawet to nie jest takie proste ;)

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Simao »

Tak wracają jeszcze, wiedziałem że swego czasu klub z Warszawy miał poważne probleny finansowe. Jednak to że dochodziło do takich sytuacji absurdalnych nie wiedziałem. Zwracam honor :) Rzeczywiście wrecz patologiczne sytuacje były, aby w profesjonalnym klubie dochodziło do takich sytuacji.
Odnośnie środowiska i całego otoczenia klubu znacznie bardziej boli sytuacja gdy sa pieniądze, wydaje sie odpowiedni zawodnicy, którzy maja wszystko zapewnione a sa tak beznadziejne wyniki jak obecnie w naszym klubie. Mam nadzieję, ze to taki sezon oczyszczenia, taki detoks. Osobiście jako kibica Resovii od zawsze, człowieka z Rzeszowa, dotyka mnie to ze nie awansowalismy nawet do PO, bo mieliśmy drużynę, dla ktorej wydaje sie że powinna to być formalność.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Noworoczny »

Jastrzębie ładnie umiało w obcokrajowców. Brało np. sześciu, ale na trzy pozycje (dwóch na sypie i czterech przyjmujących). Nie było możliwości powstania problemu.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

aezakmi pisze:O właśnie, trochę dorzucę do pieca.
Na szczęście materiał nie byl wybuchowy. :D
Dzieki za znalezienie wypowiedzi Żalińskiego.
aezakmi pisze:Kto kazał płacić Mice tak duże pieniądze
Mika miał nie taki zły sezon, tak jak napisała Kanimo. Była nadzieja, z róznymi zawodnikami ryzykowano, np Skra z Conte. Moze Rossarda rozliczymy za gre? Pewnie tez mało nie zarabiał. Dwaj beznadziejni sypacze, paranoiczny Jarosz, którego nawet ja nie mam siły bronic i na domiar złego Schulz prawdopodobnie schorowany. Troche sie zebrało...
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: reeman »

Gdyby nie pieniądze Resovii Filip i Śliwka nie utrzymali by się Warszawie, Resovia dopłacała 50% wartości kontaktu w Wawie, as mieli po 2 tys. + 1 tys z Rzeszowa, takie były wówczas warszawskie realia
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: aezakmi »

grzegorzg pisze:Mika miał nie taki zły sezon, tak jak napisała Kanimo. Była nadzieja, z róznymi zawodnikami ryzykowano, np Skra z Conte. Moze Rossarda rozliczymy za gre? Pewnie tez mało nie zarabiał. Dwaj beznadziejni sypacze, paranoiczny Jarosz, którego nawet ja nie mam siły bronic i na domiar złego Schulz prawdopodobnie schorowany. Troche sie zebrało...
Nie no racja, zaryzykowali - nie udało się. Mogą sobie wypić co najwyżej Piccolo. Zawiedli wszyscy od A-Z.
solanum
Posty: 324
Rejestracja: 4 maja 2012, o 21:51

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: solanum »

NAJLEPSZY SPORTOWIEC GDAŃSKA
2014 - Mateusz Mika zajął 1 miejsce
2015 - po raz drugi z rzędu Mateusz Mika
2016 - 3 miejscu
2017 - na 9 miejscu.
Warto nadmienić, że w 2017 po meczach 16 trójmiejskich klubów, fani mogli oceniać aż 438 sportowców i trenerów

2015: MVP Pucharu Polski
2015: MVP Superpucharu Polski
2018: Najlepszy przyjmujący Pucharu Polski

Mistrzostwa Polski
2015 - srebrny medal
2018 - brązowy medal
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: pewniak »

Tak czytam zaległości w temacie i uśmiecham się pod nosem. Nie wiem na ile ten ogólny temat limitów odnosi się do samej Resovii (bo dyskusja jest jednak ogólna), ale naprawdę uważacie, że zmiana limitów byłaby panaceum na poziom? No moim zdaniem jednak nie. Niech kluby najpierw poszukają problemu u siebie i zastanowią się nad swoimi strategiami budowania drużyny. Z moich obserwacji wynika, że najczęściej strategia zaczyna się i kończy na danym jednym okienku transferowym.

Limity są bez znaczenia.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Bartek O »

pewniak pisze:Tak czytam zaległości w temacie i uśmiecham się pod nosem. Nie wiem na ile ten ogólny temat limitów odnosi się do samej Resovii (bo dyskusja jest jednak ogólna), ale naprawdę uważacie, że zmiana limitów byłaby panaceum na poziom? No moim zdaniem jednak nie. Niech kluby najpierw poszukają problemu u siebie i zastanowią się nad swoimi strategiami budowania drużyny. Z moich obserwacji wynika, że najczęściej strategia zaczyna się i kończy na danym jednym okienku transferowym.

Limity są bez znaczenia.
Ja również mam wątpliwości, czy zmiana (podniesienie) limitów rzeczywiście wpłynęłaby na wzrost poziomu naszych ligowych rozgrywek? Czy dopuszczenie możliwości przebywania na boisku np. pięciu obcokrajowców spowodowałoby, że ZAKSA ściągnęłaby do siebie Russella, PGE Skra Urosa Kovacevicia a Resovia Sandera i Clevenota?
Ja mam raczej obawy, że poszłoby to w druga stronę. I dany klub mógłby uznać, że nie będzie "przepłacał" Kwolków, Szalpuków i Mateuszów Mików (czy Mikich ;-) ? :-D ), ale w ich miejsce zaczęłoby się ściąganie w ilościach hurtowych, tańszych niż nasi rodzimi gracze np. Marcelów Luxów albo Jaków Langloisów ;-). A Anderson, Leon, Sander, Atanasijević czy Russell tym bardziej byliby dla naszych zespołów poza zasięgiem. Zdecydowanie wolę oglądać na przyjęciu np. parę Ebadipour - Szalpuk w Bełchatowie, niż ewentualny duet Milad - Cebulj, Ter Horst czy Barnes. Żaden z ww. nie jest graczem lepszym od Artura, ale może zechciałby mniej pieniędzy za grę dla Skry?
Dominik96
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2019, o 18:11
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Dominik96 »

Riad69
Posty: 493
Rejestracja: 2 paź 2010, o 21:33
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Riad69 »

pewniak pisze:Tak czytam zaległości w temacie i uśmiecham się pod nosem. Nie wiem na ile ten ogólny temat limitów odnosi się do samej Resovii (bo dyskusja jest jednak ogólna), ale naprawdę uważacie, że zmiana limitów byłaby panaceum na poziom? No moim zdaniem jednak nie. Niech kluby najpierw poszukają problemu u siebie i zastanowią się nad swoimi strategiami budowania drużyny. Z moich obserwacji wynika, że najczęściej strategia zaczyna się i kończy na danym jednym okienku transferowym.

Limity są bez znaczenia.

Może poziom byłby wyższy nieznacznie ale ucierpiała by reprezentacja. We Włoszech masz kosmiczny poziom w 4 pierwszych ekipach. Reszta ściąga już szrot bo nie ma żadnych wartościowych Włochów. Oczywiście są wyjątki jak Marouf , nimir czy Boyer. Spójrz w jakim miejscu stoi nasza reprezentacja a w jakim squadra azurra. Moim zdaniem to właśnie brak limitów jest tego powodem .
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Simao »

Łudzilem sie, że to co sie dowiedziałem i o czym sie mówi, nie sprawdzi sie ostatecznie. Jednak sie sprawdziło. Kosok, Bartman, Rousseaux, Możdzonek na dwa lata, wybitne ruchy transferowe. Igła mówił, że chce aby Resovia odzyskała dawny blask. Jednak wolałbym aby na stanowisku został Górski, trochę z deszczu pod rynnę tak oceniając w tej chwili. Patrząc na ruchy transferowe, to wydaje mi się, ze raczej będziemy tkwić w marazmie, az żal. Z Resovii w ciągu kilku sezonów stał się klub przecietniakow...
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: mmb »

To z tych 10mln chyba kilka obcięto? ;)
Kiko
Posty: 278
Rejestracja: 20 kwie 2015, o 18:46

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Kiko »

Jestem ciekawy jakie ceny karnetów będą w następnym sezonie oraz ilu na nie będzie chętnych ?
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Murilo0 »

Teraz przynajmniej nie będziemy się denerwować, kiedy przegramy 3:0 z Olsztynem. Olsztyn z Miką, Żalińskim, Hadravą czy Vigrassem będzie po prostu faworytem :]
All work and no play makes Jack a dull boy...
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: pewniak »

Simao pisze:Igła mówił, że chce aby Resovia odzyskała dawny blask.
Ja też myślałem wtedy, że on użył przenośni :( A on mówił wprost. Szkoda.
Powtarzam się, ale to czy zawodnik chce zapuścić w Rzeszowie korzenie okazuje się po roku, dwóch latach gry. A nie po obejrzeniu filmiku na YT i rozmowie z nim. Tak się stało z Achremem, Igłą, prawie korzenie zapuścił Jochen, Tichacek i prawie zrobił to Nowakowski z Drzyzgą. Plus z zakorzenionego zawodnika jest taki, że on bardziej będzie cenił niższy (nieznacznie, ale jednak) kontrakt, ale przy rodzinie niż gdzieś w świecie. Ale jeśli jest to wartościowy zawodnik to trzeba czasem mu dać podwyżkę - racjonalną.
W Resovii zatrzymanie cennych, z powyższego punktu widzenia, graczy nie było priorytetem. Nie połapano się też w pewnym momencie, że pewnym wspólnym problemem stawał się trener Kowal. Gdyby wcześniej nastąpiła zmiana, to Pit pewnie nadal byłby naszą opoką na środku, a Fabian kierowałby grą razem z Komendą lub Kozubem.

Odzyskanie dawnego blasku to jest proces. Wieloletni proces. Na razie zabrano się do tego od dupy strony.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Olwap
Posty: 195
Rejestracja: 29 kwie 2016, o 21:49
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Olwap »

pewniak pisze:
Simao pisze:
Odzyskanie dawnego blasku to jest proces. Wieloletni proces. Na razie zabrano się do tego od dupy strony.
Trudno się do tego zabrać solidnie podczas gdy do wywalenia jest 90% drużyny a minimum połowa z tych 90% ma ważne kontrakty. Za zerwany kontrakt trzeba płacić i to niemało. Jest to trudna sytuacja, przebudowa RR musi trwać minimum 2-3 lata.
dyletant
Posty: 5104
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: dyletant »

Reszta ściąga już szrot bo nie ma żadnych wartościowych Włochów. Oczywiście są wyjątki jak Marouf , nimir czy Boye
Kolega trochę odleciał: Sole, Kaziyski, Maar, Clevenot, Dzavoronok, Plotnicki, Josifow, Hernandez wzmocniliby każdy polski klub a tacy zawodnicy jak Skrimov, Włodarczyk, Louati, Rychlicki, Petkovic, Zhukouski, Renan podnieśliby poziom ligi. Rosjanom limity w lidze nie pomogły wejść do 4 MŚ od 2002 r., więc nie wszystko można tym wytłumaczyć. Tym bardziej, że siłę naszej kadry stanowili w połowie zawodnicy, którzy z polskiej ligi wyjechali.

Co do Resovii. Słabszy skład to mniejsza presja wyników, może u niektórych jakaś dodatkowa motywacja. W dodatku odpada problem z limitami. Powinni być solidnym ligowym średniakiem, groźnym zwłaszcza u siebie. Zresztą liga się mocno wyrównała, więc na starcie nie ma co ich skreślać.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: reeman »

TwieRRdza już dawno padła
dyletant
Posty: 5104
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: dyletant »

reeman pisze:TwieRRdza już dawno padła
Wiadomo, ale czy ktoś przed sezonem przewidział, że Warta przegra u siebie tylko z ZAKsą? A personalnie nazwiska przecież tam nie powalają.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: pewniak »

Olwap pisze:
pewniak pisze:
Odzyskanie dawnego blasku to jest proces. Wieloletni proces. Na razie zabrano się do tego od dupy strony.
Trudno się do tego zabrać solidnie podczas gdy do wywalenia jest 90% drużyny a minimum połowa z tych 90% ma ważne kontrakty. Za zerwany kontrakt trzeba płacić i to niemało. Jest to trudna sytuacja, przebudowa RR musi trwać minimum 2-3 lata.
Oczywiście, że to musi trwać. Ale mam nieodparte wrażenie, że nadal nie wyciąga się wniosków. Znowu "rozpierducha" i to budująca na bazie Bartmana, Możdżonka i Kosoka? Kolejny stracony rok.

Nie znam się, to się wypowiem. Gdyby to ode mnie zależało, to zacząłbym budowanie na tegorocznych zgliszczach, zamiast ryzykować kolejny rok nietrafionych transferów. Schulz zasługuje na drugi rok. Widzieliśmy że może więcej niż pokazał w tym roku, więc trzeba to z niego wyciągnąć. Lepszych polaków na tej pozycji jest.... jeden, a my się chcemy go pozbyć.
Na rozegraniu zostaje Kawika i dochodzi Komenda - i to jest rozsądne rozwiązanie. Shoji to doświadczenie + dobra zagrywka. Komenda to przyszłość.
Największa wyrwa pojawia się na przyjęciu, po odejściu Rossarda i to jest miejsce na jeden "duży" transfer po tym sezonie. Buszek pokazał, że może być ostoją przyjęcia, ale potrzeba do niego kogoś solidnego. Russo może być kimś takim, ale to niewiadoma. Mam obawy co do zdrowia Szerszenia, bo przez ciągłe kontuzje właściwie niczego nie mógł pokazać. Jeśli będzie w stanie grać, to powinien zostać i dostawać szanse. Potrzeba jeszcze czwartego.
Środek powinien być polski i powinni w nim zostać Możdżonek i Lemański, jednak tylko z powodu chęci do stabilizacji. Możdżonek do mnie nie przemawia swoją grą w ataku, a Lamański jest totalnie zagubionym dzieciakiem. Ktoś do niego musi wreszcie dotrzeć, a jeśli nie, to nic z niego nie będzie i szkoda go trzymać.
I na koniec libero. Mariański to dobry wybór. Jednak wbrew większości ja bym go zostawił razem z Masłowskim a nie zamiast niego.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”