PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: Gierek »

Oto 15 kolejka, która się rozpoczęła dzisiaj o 17:30. Rozpoczęła się ona zwycięstwem Skry Bełchatów 3:0. Oto pozostałe mecze, które zobaczymy:

11 styczeń, godzina 20:30: GKS Katowice - Trefl Gdańsk
12 styczeń, godzina 14:45: ONICO Warszawa - Resovia Rzeszów
13 styczeń, godzina 14:45: Czarni Radom - AZS Olsztyn
13 styczeń, godzina 20:30: Chemik Bydgoszcz - Cuprum Lubin
14 styczeń, godzina 17:30: Jastrzębski Węgiel - Warta Zawiercie

W tej kolejce pauzuje ZAKSA Kędzierzyn - Koźle.

Jakie są moje typy?

Katowice - Gdańsk: Myślę, że wynik może być w dwie strony. Katowiczanie u siebie prezentowali się przyzwoicie, myślę, że wygrają katowiczanie 3:1, ale wynik może być w dwie strony. 3:1 dla katowiczan.
Warszawa - Rzeszów: Tutaj myślę, że warszawianie powinni sobie poradzić. 3:1 dla warszawian.
Radom - Olsztyn: Radomianie w starciu z mocnymi drużynami w tym sezonie sobie zbytnio nie radzą, ale że zagrają w tej kolejce z drużyną, która ma problemy w tym sezonie, to myślę, że raczej powinni sobie poradzić. 3:0 dla radomian.
Bydgoszcz - Lubin: Bydgoszczanie powinni sobie poradzić. 3:1 dla bydgoszczan.
I na koniec - najbardziej ciekawy mecz tej kolejki - Jastrzębski Węgiel vs Zawiercie. Wynik może być w dwie strony, raczej bym przewidywał tie-break dla jastrzębian. 3:2 dla jastrzębian.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: ursula127 »

Gierek pisze: Warszawa - Rzeszów: Tutaj myślę, że warszawianie powinni sobie poradzić. 3:1 dla warszawian.
ktoś zagra z liderów:
Kurek, Kwolek,Tibo?
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: aezakmi »

W Gdańsku kontuzje, czy Anastasi poczuł już głód włoskich konserw po świętach? Jeśli nie kontuzje, to Anastasi oszalał!!! Wygrywa mecz w lidze mistrzów z Berlinem, grając z Kozłowskim na rozegraniu, Majcherskim na libero, Hebdą na przyjęciu. Dzisiaj w szóstce nie ma żadnego z nich...
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: Re_soviaczka »

Olenderek i Mijailovic byli kontuzjowani, a nikt normalny nie będzie grał całego sezonu Hebdą.
Duzy
Posty: 151
Rejestracja: 18 wrz 2012, o 15:03
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: Duzy »

Ciekawe skad info o jakies kontuzji olenderka. Majcherski na pewno od niego gorszy nie jest, i to udowodnil nie raz np puchar polski
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: drukjul »

Jednego break'a Gdańszczanie w tym I secie to mieli - przy 23:18, kiedy Butryn na prawym ataku sam się pomylił.

Natomiast czy oprócz tego po stronie Gdańska jakieś inne bp jeszcze były to już głowy nie dam. Ja nie pamiętam.


Jednak był jakiś drugi - ale i tak w I secie 7:2 w break-pointach dla Katowic http://pls-web.dataproject.com/MatchSta ... 862&Page=S
Ostatnio zmieniony 11 sty 2019, o 21:06 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: Re_soviaczka »

Duzy pisze:Ciekawe skad info o jakies kontuzji olenderka. Majcherski na pewno od niego gorszy nie jest, i to udowodnil nie raz np puchar polski
BYŁ kontuzjowany przed meczem z Berlinem i był kontuzjowany przed Pucharem Polski.
W innych przypadkach Majcherski bardzo rzadko wychodzi na boisko, tylko wtedy, jak już naprawdę AA nie ma pomysłu na inną zmianę.
A że Majcherski nie jest gorszy... to sobie możemy pisać, a Andrea i tak swoje.
kanimo

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: kanimo »

Olenderek przede wszystkim jest bardzo nierowny w przyjeciu.
Przyjecie lepsze w Katowicach i Komenda wie co z tym robic. Fajnie,ze w ciagu ostatniego roku widac przyspieszenie odbicia. Ten paipil z Rousseaux byl przedniej urody jesli chodzi o tempo i parabole. Beda ludzie Komendy.
Czyli 3 mlodych rzeszowskich sypaczy ciagle w grze. :D

Kozlowski chyba jednak ma wiecej spokoju. Co do Hebdy-moze warto sprobowac. Ze slabym Muzajem i 2 nijakimi w ataku przyjmujacymi to ciezko jakas opcje w ataku wybac.

AA jednak nic nie dodaje od siebie w tym roku.
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: Re_soviaczka »

Olenderek przed tą kolejką miał najwięcej bezpośrednich błędów w przyjęciu wśród libero.
On i Janusz to najsłabsze punkty tego zespołu. Maciek nie zachwycał już w zeszłym sezonie, ale przy lepszych kolegach udało się to jakoś ukrywać.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: drukjul »

Re_soviaczka pisze:
On i Janusz to najsłabsze punkty tego zespołu. Maciek nie zachwycał już w zeszłym sezonie, ale przy lepszych kolegach udało się to jakoś ukrywać.
Najsłabszym punktem drużyny Anastasiego to w tym roku obok bloku jest zagrywka. Wszedł Hebda za Serba i jako pierwszy z Gdańska coś konkretnego pokazał na linii 9 metra, ale co z tego jeżeli Muzaj nie skończył dogodnej kontry.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: aezakmi »

Re_soviaczka pisze:Olenderek i Mijailovic byli kontuzjowani, a nikt normalny nie będzie grał całego sezonu Hebdą.
A tu właśnie przydałaby się odrobina wariactwa.
Są już Hebda i Kozłowski, jeszcze Majcherski i mogą to wygrać.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: drukjul »

Jest wreszcie jakieś ryzyko na zagrywce Trefla - jest jakaś walka. Gdańszczanie zdobyli cztery punkty z rzędu, czyli już teraz w połowie seta po tej serii mają dwa razy więcej breaków niż w całej I partii.

Rousseaux odgwizdana niesiona piłka 25:24. Dzięki pomyłce Belga Trefl wygrał pierwszą akcję przy własnej zagrywce od stanu 14:11 :D

29:27 Trefl jakoś II partię ostatecznie przepchnął, ale nieskuteczność siatkarzy AA na kontrach jest dziś zatrważająca.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: aezakmi »

Dawno takiego starcia pod siatką nie widziałem. Miłosz podszedł do Ruso, złapał go za koszulkę pod szyją, spojrzeli sobie w twarz, nastąpiła szybka wymiana zdań, Belg odpycha Miłosza - obaj dostają żółte kartki. :D
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: drukjul »

Trefl po dwóch setach, w tym jednym wygranym, ma w sumie tylko 6 breaków. (2 w I i 4 w II)

Gdańszczanie serwowali w tych dwóch setach 49 razy, więc na jedno przełamanie rywala potrzebują 8 zagrywek.

Zdaje się, że ten jeden bardzo szczęśliwie, bo głównie dzięki błędom rywali wygrany II set to wszystko na co dziś siatkarzy Trefla stać. Myślami są już chyba w szatni. :<
kamil1999
Posty: 5568
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: kamil1999 »

drukjul pisze:
Re_soviaczka pisze:
On i Janusz to najsłabsze punkty tego zespołu. Maciek nie zachwycał już w zeszłym sezonie, ale przy lepszych kolegach udało się to jakoś ukrywać.
Najsłabszym punktem drużyny Anastasiego to w tym roku obok bloku jest zagrywka. Wszedł Hebda za Serba i jako pierwszy z Gdańska coś konkretnego pokazał na linii 9 metra, ale co z tego jeżeli Muzaj nie skończył dogodnej kontry.
Czy zagrywką jest słabym punktem? Przecież Mihailović, Muzaj i Schott solidnie uderzają, grzyb też ma silną Q Nowakowski czy Janusz to dobry flot. Największym problemem Trela w tym sezonie jest chyba atak bo Muzaj pełno błędów robi a przyjmujący są bardziej defensywie usposobienie zwłaszcza Schott. Problemem jest też libero. Kiepski poziom jak na klub w którym gra. Właściwie ciężko mi znaleźć słabszego od niego wśród grających w pierwszym składzie w lidze. Natomiast Mariańska wysoki poziom w tym sezonie. Dla mnie on albo Belg MVP tego meczu.
kanimo

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: kanimo »

Marianski zeszly sezon tez mial juz fajny. To dobry libero, tylko nierozreklamowany.
Ale Komenda raczej zasluzone MVP. Belg mial przestoje. Butryn i Marianski tez fajny mecz. Kohut swoje dolozyl.

Komenda w rozwoju wyprzedzil starszego kolege. Ale to nie dziwota. Janusz jako pierwszy to chyba nawet w Czewie nie pogral. Nie mowie o braku talentu, bo ten jest. W Czewie to byl konflikt z trenerem. Tylko inaczej sie gra, jak sie wchodzi na krotka zmiana, czy nawet na kilka meczy po kontuzji pierwszego sypacza. Jak sie jest pierwszym, to ciezar jest na barkach caly czas.
Komenda, poza pierwszym sezonem w Kielcach, gdzie tez doszlo do kuriozalnej gry na 2 sypaczy to gra w slabszych zespolach ale gra. I co roku widac postep. Gruszka powoli dozuje obciazenia. W kazdym kolejnym sezonie jakby rzadziej zmieniany, uczy sie radzic sobie w trudniejszych momentach. Znacznie zwiekszyl szybkosc gry, nawet w porownaniu do pierwszego sezonu w Katowicach.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: aezakmi »

kamil1999 pisze:Największym problemem Trela w tym sezonie jest chyba atak bo Muzaj pełno błędów robi a przyjmujący są bardziej defensywie zwłaszcza Schott. Problemem jest też libero. Kiepski poziom jak na klub w którym gra. Właściwie ciężko mi znaleźć słabszego od niego wśród 6 w lidze.
Zmiany Anastasiego były niekompatybilne. Kozłowski, Majcherski i Hebda po meczu z Berlinem jeśli mieli grać, to razem, w szóstce. A tu wchodzi raz ten, raz ten... Majcherski pojawił się dopiero w czwartym secie i to zdaje się nie od początku, tylko w trakcie (urywkami tego seta widziałem) - zdecydowanie za późno. Nie rozumiem, jak można tak traktować libero, z którym Anastasi wygrywał chociażby w zeszłym roku: Puchar Polski, a teraz mecz ligi mistrzów z Berlinem. Gra nie ten, co powinien. Po co wygrywać, jak Anastasi i tak ma to głęboko gdzieś. Teraz już na dobre popadli w ligową szarzyznę. I szkoda mi się zrobiło Muzaja, bo Anastasi niby miał wzmacniać tego gościa, a swoim pesymistycznym zachowaniem i dziwnymi decyzjami zaczyna ciągnąć zespół w dół i jego też. :(
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: Re_soviaczka »

Anastasi walczy przecież o 10-12 miejsce. 7 było zbyt wysokie, jak na jego oczekiwania.
A tak naprawdę - nikt nie spada, to po co się starać? Dotrwają jakoś do końca sezonu, AA powie papa i tyle z tego będzie.
W Będzinie też nie wyrzucą trenera, bo i tak nie spadną, to po co? Nie opłaca im się.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: drukjul »

kamil1999 pisze: Czy zagrywką jest słabym punktem? Przecież Mihailović, Muzaj i Schott solidnie uderzają, grzyb też ma silną Q Nowakowski czy Janusz to dobry flot. Największym problemem Trela w tym sezonie jest chyba atak bo Muzaj pełno błędów robi a przyjmujący są bardziej defensywie usposobienie zwłaszcza Schott. Problemem jest też libero. Kiepski poziom jak na klub w którym gra. Właściwie ciężko mi znaleźć słabszego od niego wśród grających w pierwszym składzie w lidze. Natomiast Mariańska wysoki poziom w tym sezonie. Dla mnie on albo Belg MVP tego meczu.
Dziś rzeczywiście najbardziej raziła nieskuteczność Trefla na kontrach - tylko 2 breaki w I secie i potem również tylko dwa w III to są już Himalaje nieskuteczności jeżeli chodzi o grę na kontrze (w statystykach w tym momencie ciągle jeszcze bez uwzględnienia IV seta Trefl ma w ogóle tylko 8 breaków w całym meczu!!! http://pls-web.dataproject.com/MatchSta ... 862&Page=S), ale także dwa asy w całym meczu to nie jest na pewno dobra, czy nawet tylko przyzwoita statystyka. Te 1.5 do 2 oczek breakowych na jeden set to można wymagać w przypadku czołowych zespołów tylko od samej zagrywki.

Niby teoretycznie w Treflu ma kto dobrze serwować i są zawodnicy którzy potrafią zdobyć punkt zagrywką, lub przynajmniej odrzucić rywali serwisem od siatki, ale w praktyce jak potwierdzają to także statystyki udostępnione w sieci przez skauta Bydgoszczy Kamila Kwiecińskiego, Trefl w całej pierwszej rundzie był jedną z najgorzej serwujących drużyn w całej naszej lidze. O on według swojej przyjętej chyba całkiem słusznie metodologii podliczył nie tylko samy asy serwisowe i slash'e, ale wszystkie zagrywki, które odrzuciły przeciwnika od siatki https://pbs.twimg.com/media/DwKojTAXcAUwm9C.jpg
kamil1999
Posty: 5568
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: kamil1999 »

Dziwny skład Cretu desygnował skoro nie gra Rossarda to mógł grać zarówno Shoji jak i tym bardziej dwie klasy od Masłowskiego lepszy Perry. A tak gra Kozub z Masłowskim a Resovią limity nie wykorzystuje. EDIT, jednak gra Perry, ale Masło był na grafice składu.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2019, o 14:56 przez kamil1999, łącznie zmieniany 1 raz.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: Michal5 »

kamil1999 pisze:Dziwny skład Cretu desygnował skoro nie gra Rossarda to mógł grać zarówno Shoji jak i tym bardziej dwie klasy od Masłowskiego lepszy Perry. A tak gra Kozub z Masłowskim a Resovią limity nie wykorzystuje.
Shoji jest lepszy w tym momencie od Kozuba? Gra i tak Perry.
kamil1999
Posty: 5568
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: kamil1999 »

Michal5 pisze:
kamil1999 pisze:Dziwny skład Cretu desygnował skoro nie gra Rossarda to mógł grać zarówno Shoji jak i tym bardziej dwie klasy od Masłowskiego lepszy Perry. A tak gra Kozub z Masłowskim a Resovią limity nie wykorzystuje.
Shoji jest lepszy w tym momencie od Kozuba? Gra i tak Perry.
Lepszy nie jest obaj grają szybko, ale niedokładnie a Shoji to dobra zagrywka, blok i obrona jeszcze.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: Murilo0 »

Schulz same błędy, a Buszek nie skończył chyba w tym sezonie ani jednej piłki sytuacyjnej. Słabo to widzę dzisiaj.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Szary Wilk
Posty: 7999
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: Szary Wilk »

Kozub ma 21 lat, Shoji 31. Według mnie spory potencjał drzemie w tym pierwszym, za pare lat będzie to grajek, z którego kadra się będzie cieszyć. Brakuje mu tylko ogrania i dokładności.
kamil1999
Posty: 5568
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: kamil1999 »

Szary Wilk pisze:Kozub ma 21 lat, Shoji 31. Według mnie spory potencjał drzemie w tym pierwszym, za pare lat będzie to grajek, z którego kadra się będzie cieszyć. Brakuje mu tylko ogrania i dokładności.
Potencjał potencjałem, ale tu trzeba grać tym co najlepsze na już bo ewentualna porażka może bardzo utrudnić Resovi wejście do 6.A co w ogóle z Szerzenie? Gorszy od Buszka nie będzie.
Szary Wilk
Posty: 7999
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: Szary Wilk »

kamil1999 pisze:
Szary Wilk pisze:Kozub ma 21 lat, Shoji 31. Według mnie spory potencjał drzemie w tym pierwszym, za pare lat będzie to grajek, z którego kadra się będzie cieszyć. Brakuje mu tylko ogrania i dokładności.
Potencjał potencjałem, ale tu trzeba grać tym co najlepsze na już bo ewentualną porażka może bardzo utrudnić Resovi wejście do 6.A co w ogóle z Szerzenie? Gorszy od Buzka nie będzie.
To Resovia chwyciła się brzytwy i wzięła młodego Kozuba, który gra dopiero trzeci sezon w PlusLidze i poważnej siatkówce. Ich problem, że nie potrafili dobrze dobrać składu na nowy sezon i czeka ich max środek tabeli.

Dla Kozuba to super doświadczenie i oby jak najwiecej lekcji wyciagnal. Nie wiem tylko, co z przyszłym sezonem, bo Resovia pewnie już weźmie kogoś na wyższym poziomie niż Shoji, a ławka dla niego to będzie opóźnienie tego rozwijajacego się talentu.
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: mmb »

Nowy rok, ale w Rzeszowie bez zmian, dalej jak w dżungli :D
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: Michal5 »

Kolejny mecz, który obrazuje że Rossard to 50% wartości zespołu. Niestety, bez niego nic z tego nie będzie.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: ursula127 »

czy naprawdę Szerszeń jest taj słaby by nie mógł wejśc za Buszka? wydaje się,że gorzej nie będzie :(
Bez Rossarda Resovia nie istnieje
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: aezakmi »

Szerszeń pewnie wyjdzie na drugiego seta. Zobaczymy, co zagra ten siatkarz. Jedno jest pewne - w ataku będzie lepszy od Buszka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”