PlusLiga 2018/2019 - 16 kolejka

Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 16 kolejka

Post autor: Aershis »

Bartek O pisze: Czyli sprawa jest wg. Ciebie jasna i całość winy leży po stronie kibiców? Nie czytałem facebookowych wpisów, widziałem tylko oświadczenie klubu kibica Czarnych, w którym podana jest przyczyna nazywania swojego atakującego "człowiekiem bez nazwiska" lub "wkładem do koszulki".
W żadnym wypadku. Po prostu wątpię, że będą to ludzi skorzy do ugody od tak. ;)
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 16 kolejka

Post autor: aezakmi »

janek50 pisze:Oprócz rozgrywających brakuje Lipińskiego i Gryca. Bydgoszcz naprawdę ma szczęście ,że Stocznia się wycofała
Bydgoszcz "nie ma szczęścia", tylko zapracowała sobie sama na tak korzystną sytuację w tabeli. To Będzin ma w tej chwili szczęście, bo to oni w tej chwili są latarnią ligi i najsłabszym zespołem w stawce. ;)
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 16 kolejka

Post autor: aezakmi »

janek50 pisze:Oprócz rozgrywających brakuje (...)
A, jeszcze... Jakich rozgrywających?! Jedynym rozgrywającym w Bydgoszczy był Vinhedo. Od Sieńki, to mój kolega w szkole średniej lepiej wystawiał mi piłki, także tego... Trzeba mieć zmysł, to coś, trochę arogancji i szaleństwa, i finezji oraz "czucia", i pewność siebie, którego "drugiemu" Bydzi brak. Gra, bo "gra"- takie życie. Nie ma Vinhedo, nie ma Bydgoszczy. To jedyny rozgrywający w tej drużynie. Kawał gracza, z fajną przeszłością. Ahhhh... Zdrowia!
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 16 kolejka

Post autor: Aranger »

Co do tych niewiarygodnych wyników skuteczności ataku, to Nimir w eliminacjach bodajże do ME wykręcił 20/21 z Mołdawią, może później poszukam statystyk tego meczu.
MrArtist
Posty: 225
Rejestracja: 23 wrz 2010, o 14:08
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 16 kolejka

Post autor: MrArtist »

Serio? Bez Schulza a z Jaroszem? Jedyny który grał ostatnio ze skrzydłowych a dziś siedzi od początku :o
kanimo

Re: PlusLiga 2018/2019 - 16 kolejka

Post autor: kanimo »

Jak obsatwiacie?
Mnie interesuje jak pogra Komenda. Myslalam ze pogra Szerszen a tu powrot Rossarda. Co daje plusa Resce, bo to jednak ich najlepszy zawodnik Zaluja, ze Lemana nie zobacze i Nicolasa. jakub Jarosz??? I Maslowski???

Wiec trzymam za Katowice.
Wilinho10
Posty: 132
Rejestracja: 25 maja 2010, o 12:23
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 16 kolejka

Post autor: Wilinho10 »

MrArtist pisze:Serio? Bez Schulza a z Jaroszem? Jedyny który grał ostatnio ze skrzydłowych a dziś siedzi od początku :o
Podejrzewam że kolejny juz w drużynie mikrouraz. Ehh...
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: PlusLiga 2018/2019 - 16 kolejka

Post autor: Klugenhammer »

Stary, dobry Jarosz. Po dwudziestym punkcie w secie jak zawsze przemienia się z księcia w żabę :D
kanimo

Re: PlusLiga 2018/2019 - 16 kolejka

Post autor: kanimo »

Moze warto tez zmienic trenera przygotowania fizycznego?
Coc tych urazow i mikrourazow sporo.

Butryn swietnie. W grze Komendy troche srodka brakuje. Lewe tez nieregularne, ale moze jakby chlopcy dostali pare pilek to by sie rozegrali. Za to Butryn ma dzien konia. Zobaczymy, czy pociagnie caly mecz.

Jarosz jak kolega napisal. W ogole Reska-stabilnie. Mniejszy obciach niz przy Kowalu ale bez fajerwerkow. Smith i Rossard cos graja. Reszta?

Co ten Kadzio? Jaki Filip.
Janusz gra pierwszy sezon w szostce. Nie ma tajemnic. W swoim pierwszy sezonie Komenda wygladal gorzej a mial mniejsze obciazenia.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2019, o 18:19 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 16 kolejka

Post autor: ursula127 »

Filip - rozgrywający w Gdańsku :D :D :D Kadziu zabłądził
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
kanimo

Re: PlusLiga 2018/2019 - 16 kolejka

Post autor: kanimo »

Katowice bez zagrywki. Same balony a Butryn w siatke.
Marianski super.
perykles
Posty: 263
Rejestracja: 14 maja 2016, o 18:58
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 16 kolejka

Post autor: perykles »

kanimo pisze:Katowice bez zagrywki. Same balony a Butryn w siatke.
Marianski super.
No właśnie gramy fatalnie zagrywką, a i tak sobie jakoś radzimy. Butryn dzisiaj za to gra kosmos :)
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PlusLiga 2018/2019 - 16 kolejka

Post autor: grzegorzg »

Ten ostatni atak (na 24) pokazał ciekawą charakterystykę Butryna - ma wiele stopni swobody . Potrafi po prostu wykonac mocny, kierunkowy atak będąc nawet teoretycznie trochę "pod" piłką. Znaczy się, mocny jest i szybki "w krzyzu", Zresztą, nie tylko... ;)
Ostatnio zmieniony 20 sty 2019, o 18:43 przez grzegorzg, łącznie zmieniany 1 raz.
lobmar
Posty: 761
Rejestracja: 22 mar 2015, o 23:38
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 16 kolejka

Post autor: lobmar »

Zegnamy dziś Resovię z walki o play-offy.Trochę dziwne z takim składem.Byc może nawet największy budżet w lidze.
ciorny17
Posty: 8536
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 16 kolejka

Post autor: ciorny17 »

Mam nieodparte wrażenie, że każdy najmniejszy ruch sprawia Mice ból bądź conajmniej dyskomfort.

Widać ślady kontuzji i braku gry u Rossarda. Póki co Jarosz jako tako. Shoji słabiutko.
Kłamca.
chrison
Posty: 105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:52
Płeć: M
Kontakt:

Re: PlusLiga 2018/2019 - 16 kolejka

Post autor: chrison »

Ten sezon Plusligi to miód na serce moje. Gratulacje dla GKS.
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 16 kolejka

Post autor: dyletant »

Katowice, które niektórzy umieszczali nawet na pozycji spadkowej: 6:1 z Olsztynem, 6:0 z Rzeszowem, 3:0 ze Skrą.
Ale to może być i tak za mało, żeby wejść do 6. Jednak spore słowa uznania dla Gruszki, który to dobrze poukładał.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: PlusLiga 2018/2019 - 16 kolejka

Post autor: Noworoczny »

Stopka zaktualizowana i różnica punktowa do ostatniego miejsca wchodzącego do play offs największa od początku sezonu.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PlusLiga 2018/2019 - 16 kolejka

Post autor: grzegorzg »

Gratulacje dla GKS-u. Miałem wątpliwosci, czy wytrzymaja grę "na styk", ale nieuzasadnione.
Szkoda Resovii, ale cóż...
kanimo

Re: PlusLiga 2018/2019 - 16 kolejka

Post autor: kanimo »

Jak wyzej.
Nikt Gieksie nie dal, sami sobie wywalczyli, wiec choc Reski i jej potencjalu szkoda...
Gratki.

Zwraca uwage dobra gra GKSy w obronie. W trzecim secie zrobilo sie troche chaosu na kontrach, ale poza tym dobrze poukladana gra. Wiec moze ten Grucha nie taki zly jako treneiro. Wyrabia sie.
Latwiej sypaczowi jak ma pewniaka, ktory nie przestanie grac po 20 punkcie, ale Komenda tez niezle. Zeby jeszcze poprawil zagrywke. W ogole poze Kohutem i Butrynem to zagrywka GKSy taka wiecej ...taktyczna.
Az dziw, bo Grucha przy Fefe stazowal a nie przy Heynenie.

Mika najlepsze ataki mial bez odrywania sie od ziemi. Technika sluzy ale fizyka...
Zobaczymy co dalej z Mateuszem, bo wielka szkodatego zawodnika.
kamil1999
Posty: 5528
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga 2018/2019 - 16 kolejka

Post autor: kamil1999 »

Szkoda Resovii ,bardzo liczyłem na ten skład przed sezonem. Kowal niestety całkowicie zepsuł przygotowania. Co do dzisiejszego meczu to Resovia nie grała tak źle. Shoji nawet grał całkiem dobry mecz ,ale Katowice zagrały fenomenalnie. Jak zwykle przyzwoite przyjęcie i dobra obrona. Ogólnie bardzo dobrze taktycznie są poukładani ,ich dyspozycja to w znacznym stopniu chyba zasługa Gruszki no i tej metamorfozy Roussoux i Mariańskiego ,który w tym sezonie jak na razie jest top 3 libero. Komenda i Butryn też robią postępy. No i ten Krulicki w tym sezonie to duża wartość. Kohut i Quiroga grają swoje. Kto wie ,może Katowice będą w 6 ,chociaż osobiście wolę Zawiercie bo podoba mi się ich polityka transferowa i to ,że ciągle małymi krokami się rozwijają. Będzie ciekawie ,Resovia odpadła z rywaliszacji ,ale dalej 6 nie jest wyklarowana. Szkoda też tych kontuzji w Bydgoszczy bo może by oni o coś powalczyli.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PlusLiga 2018/2019 - 16 kolejka

Post autor: grzegorzg »

kamil1999 pisze:Szkoda Resovii ,bardzo liczyłem na ten skład przed sezonem. Kowal niestety całkowicie zepsuł przygotowania.
Nie wiem, o co chodzi z tymi "przygotowaniami". Dawno temu, ze dwadziescia lat bedzie, jak sportowcy badali się dośc dokładnie i wiadomo było, o co chodzi. A dzisiaj ??? Wiadomo jeszcze więcej, wiadomo dokładnie, czy trzeba przykręci, czy odkręcic. O zindywidualizowaniu treningów, wobec parametrów "osobniczych", na 100% w Rzeszowie wiedzą, tak ze 100 razy więcej ode mnie. Kowal zepsuł, ale nie przygotowania, tylko dobór personaliów. Same przygotowania dawno by Cretu poprawił.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2019, o 19:55 przez grzegorzg, łącznie zmieniany 1 raz.
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 16 kolejka

Post autor: dyletant »

W sumie GKS ma wszystko w swoich rękach. 3 drużyny mają po 24 punkty

Teraz Bydgoszcz jedzie do Zawiercia a Skra do Olsztyna. Warta po tym co pokazała ostatnio pewnie zgarnie 3 punkty. Skra w tym sezonie w ogóle nie jest wiarygodna, a w z nami ostatnio gubi sporo punktów. Katowice jadą do Lubina, z którym przegrali u siebie, więc łatwo pewnie nie będzie, ale będą faworytem po tym co ostatnio pokazują. Nie jest powiedziane, że na początku lutego GKS nie zastąpi Skry w 6 i od tego momentu zacznie się walka do ostatniej kolejki, łącznie z ich meczem bezpośrednim.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
perykles
Posty: 263
Rejestracja: 14 maja 2016, o 18:58
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 16 kolejka

Post autor: perykles »

Super, że udało się wygrać i to w dodatku 3:0 bo Gieksa dzisiaj na prawdę nie zagrała w pełni swoich możliwości. Zagrywka bardzo słabo, a całą grę ciągnął Butryn. Słabszy mecz przytrafił się też Rousseaux. Trochę to świadczy o słabości Resovi bo nawet nie grając na 100% udało się spokojnie wygrać.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PlusLiga 2018/2019 - 16 kolejka

Post autor: grzegorzg »

Ale macie lepsz-ego (-ych) sypacza, a to bardzo ważne. Jest hierarchia, jest pewnośc, jest zgranie.
kamil1999
Posty: 5528
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga 2018/2019 - 16 kolejka

Post autor: kamil1999 »

perykles pisze:Super, że udało się wygrać i to w dodatku 3:0 bo Gieksa dzisiaj na prawdę nie zagrała w pełni swoich możliwości. Zagrywka bardzo słabo, a całą grę ciągnął Butryn. Słabszy mecz przytrafił się też Rousseaux. Trochę to świadczy o słabości Resovi bo nawet nie grając na 100% udało się spokojnie wygrać.
Przecież zagrywka to nie jest mocna strona Gieksy. Dzisiaj i tak jak na nich to dobrze w tym elemenie im szło. A Belg naprawdę aż tak źle zagrał? Na mnie i dzisiaj dobre wrażenie zrobił.
lipa210
Posty: 407
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:11
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 16 kolejka

Post autor: lipa210 »

Nie zdziwię się jak po sezonie na ławkach w czołowych klubach dostaną szanse Polacy. Dobrą robotę w tym sezonie robi Bednaruk, Gruszka, Mieszko tak sobie ale jest ceniony w środowisku. Jeśli Skra rozstanie się z Piazza i nie trafi tam Antiga to obstawiam właśnie Gruszke. Bednaruk przymierzany był do Zaksy zanim zatrudnili Gardiniego więc przy słabym sezonie mógłby Świderski dać mu szansę.
perykles
Posty: 263
Rejestracja: 14 maja 2016, o 18:58
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 16 kolejka

Post autor: perykles »

kamil1999 pisze:
perykles pisze:Super, że udało się wygrać i to w dodatku 3:0 bo Gieksa dzisiaj na prawdę nie zagrała w pełni swoich możliwości. Zagrywka bardzo słabo, a całą grę ciągnął Butryn. Słabszy mecz przytrafił się też Rousseaux. Trochę to świadczy o słabości Resovi bo nawet nie grając na 100% udało się spokojnie wygrać.
Przecież zagrywka to nie jest mocna strona Gieksy. Dzisiaj i tak jak na nich to dobrze w tym elemenie im szło. A Belg naprawdę aż tak źle zagrał? Na mnie i dzisiaj dobre wrażenie zrobił.
Jestem prawie na każdym meczu jeszcze od czasów jak Gieksa występowała pod nazwą TKKF Czarni i zagrywka zawsze była naszą mocną bronią. A co do Rousseaux to dzisiaj zagrał na prawdę przeciętnie, a przyzwyczaił już nas do naprawdę wysokiego poziomu dlatego akurat jemu poprzeczkę stawiam bardzo wysoko. Ważne jest to że w przypadku jego słabszej dyspozycji grę na siebie wziął Butryn.
perykles
Posty: 263
Rejestracja: 14 maja 2016, o 18:58
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 16 kolejka

Post autor: perykles »

perykles pisze:
kamil1999 pisze:
perykles pisze:Super, że udało się wygrać i to w dodatku 3:0 bo Gieksa dzisiaj na prawdę nie zagrała w pełni swoich możliwości. Zagrywka bardzo słabo, a całą grę ciągnął Butryn. Słabszy mecz przytrafił się też Rousseaux. Trochę to świadczy o słabości Resovi bo nawet nie grając na 100% udało się spokojnie wygrać.
Przecież zagrywka to nie jest mocna strona Gieksy. Dzisiaj i tak jak na nich to dobrze w tym elemenie im szło. A Belg naprawdę aż tak źle zagrał? Na mnie i dzisiaj dobre wrażenie zrobił.
Jestem prawie na każdym meczu jeszcze od czasów jak Gieksa występowała pod nazwą TKKF Czarni i zagrywka zawsze była naszą mocną bronią. A co do Rousseaux to dzisiaj zagrał na prawdę przeciętnie, a przyzwyczaił już nas do wysokiego poziomu dlatego akurat jemu poprzeczkę stawiam bardzo wysoko. Ważne jest to że w przypadku jego słabszej dyspozycji grę na siebie wziął Butryn.
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 16 kolejka

Post autor: Szary Wilk »

Rzeszów katastrofa. Ich transfery to też katastrofa. Jeśli ten sezon ich niczego nie nauczy, to nie nauczy ich już nic. Szczyt możliwości przy skoku formy, to 8 miejsce, szanse na play offy zerowe. Niech się ciesza, że Stocznia upadła, bo przy takiej grze, to by musieli drżeć o utrzymanie.

Trzeba wyciagnac wnioski. Przede wszystkim podziękować Mice. Skoro on ciagle łapie kontuzje i nie jest w stanie się w 100 % przygotować, to nie powinni go tu trzymać, w dodatku za 1,5 miliona za sezon (!) Podziękować Smithowi, bo zabiera miejsce dla obcokrajowca, a jego gra pozostawia wiele do życzenia. Podziękować też Buszkowi,Shojiemu.

W skrócie. Out: Mika,Buszek,Shoji,Smith
Zostawić koniecznie: Schulz,Rossard,Kozub,Lemański + Szerszeń,Możdżonek jako opcje głębszej rezerwy.
Pozyskać: 2 przyjmujacych,środowego,rozgrywajacego


I tu sypaczy na poziomie jest jak na lekarstwo, więc jeśli Kozub zdobędzie zaufanie trenera, to może być tym pierwszym. Tak czy siak, kogo nie ściagna, nie będzie to grajek, który bez przeszkód przeskoczy Kozuba, skoro nawet dość znanego Shojiego sadzaja kosztem limitu dla Smitha, to tym bardziej kogoś, kto mniej obciazy budżet.


I tu pojawia się problem środek-libero. Musza według mnie z czegoś zrezygnować, bo te limity psuja koncepcje. No i albo wywala Perry'ego i wezma Chinenyeze z wypożyczenia, albo zostawia Perry'ego i wezma polskiego środkowego (tylko kogo? Bo raczej wszyscy zajęci. Chyba, że Norbert Huber...?) No i przyjmujacy i to najlepiej taki z atakiem i tu też dziura, bo nikt nie przyjdzie, hah


Kozub, (?)
Lemański,Chinenyeze/(?) ,Możdżonek,Dryja
Rossard, (?), (?), Szerszeń
Schulz,Jarosz
Perry/(?),Masłowski

Wedug mnie Resovia powinna zainteresować się siatkarzami takimi jak Rychlicki(o ile gra na przyjęćiu w tej chwili), Cebulj, Maar, Hoag. I rozgrywajacych, tu jest wielki problem, jeśli nie miałby być to pewniak, a nie będzie kogoś wysokiej klasy, bo nie ma kogo, to nawet postarać się o kogoś takiego jak Zhukouski,Orduna,Cavanna ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”