PlusLiga 2018/19 mecze o złoto i o brąz

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

PlusLiga 2018/19 mecze o złoto i o brąz

Post autor: Noworoczny »

Widać, że układ tabeli po fazie zasadniczej nie był przypadkiem, bo najpierw zespoły z miejsc 3-4 odprawiły te z pozycji 5-6 a potem drużyny zajmujące miejsca 1-2 pokonały odpowiednio czwartą i trzecią. Tak więc w finale zmierzy się ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Onico Warszawa a o brąz zawalczą Jastrzębski Węgiel z Aluron Virtu Warta Zawiercie. Faworytami są drużyny wymienione jako pierwsze, a jak będzie zadecyduje boisko.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Thundervoll
Posty: 6
Rejestracja: 24 kwie 2019, o 09:43
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/19 mecze o złoto i o brąz

Post autor: Thundervoll »

Gdyby nie długa przerwa po fazie zasadniczej, to Zaksa zapewne by sprawniej poradziła sobie z Zawierciem. Z Onico sprawa jest trochę inna z racji kontuzji w drużynie. Ogólnie to czekanie do półfinału to słaba sprawa, dla drużyny z 1 i 2 miejsca. A w meczu o trzecie miejsce, jednak stawiałbym na Zawiercie.
kanimo

Re: PlusLiga 2018/19 mecze o złoto i o brąz

Post autor: kanimo »

Ja tam zycze dobrze Onico, ale watpie troche czy pociagna te min 4 mecze na zblizonym poziomie. Nie maja juz wielkiego odejscia na przyjeciu. Lukasik gra bardzo fajnie ale bardzo fizycznie i lekko odcina mu prad. A Deroo ma ostatnio sporo sil, a technika nieporownanie lepsza.
Penczew gra swoje. Moze szanse Onico bylyby wieksze gdyby ten gracz wszedl na wyzszy poziom w ataku.
W kazdym razie mysle, ze widowisko powinno byc lepsze niz w sytuacji gdyby awansowal JW.

W drugiej parze trzymam kciuki za Warte. Jednoczesnie, jesli sprawa problemow budzetowych istnieje, to zawodnicy moga miec mniejszy naped zeby walczyc o 3 miejsce.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1587
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/19 mecze o złoto i o brąz

Post autor: lukecik »

Warta z Jastrzębskim nie wygrała jeszcze meczu, teraz mieliby wygrać trzy? Mało prawdopodobne. Wg mnie skończy się 3-1 dla Ptoków, w najlepszym wypadku.
ZielonoCzerwoni
Posty: 111
Rejestracja: 13 kwie 2019, o 16:35
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/19 mecze o złoto i o brąz

Post autor: ZielonoCzerwoni »

Mam wielką nadzieję, że Onico, nawet w tym okrojonym składzie, nareszcie coś pozmienia w tej lidze. W takim sensie, że odprawi minimalistyczną Zaksę, tak jak odprawiła minimalistyczne Jastrzębie. A następnie w kolejnym sezonie, wzmocnione o ubytki kadrowe z tego sezonu i dobre transfery, postawi na tyle wysoko poprzeczkę, że inne zespoły do pokonania ich będą musiały szukać poważnych wzmocnień, tak jak to robiły przez wiele lat kiedy liga stała na wysokim poziomie.

Już mnie zaczynają nudzić te "hity" transferowe pokroju Śliwki, Konarskiego, Guni czy n-tych przedłużeń kontraktu z Wlazłym. Z całym szacunkiem do tych zawodników, ale w rzeczywistości w silnej lidze pasowaliby to zespołów walczących o miejsca 5-8 a nie 1-3.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: PlusLiga 2018/19 mecze o złoto i o brąz

Post autor: Noworoczny »

Potwierdza się, że sezon zasadniczy idealnie określił kolejność pierwszej szóstki. Skra dzisiaj zagrała na miarę potencjału i przegrała z piątą drużyną round robin.
To samo prawdopodobnie nastąpi w decydujących starciach.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PlusLiga 2018/19 mecze o złoto i o brąz

Post autor: leeon »

Przed sezonem oceniałeś ten potencjał z obawą że zdobędą kolejne MP. Coś płynny ten potencjał u Ciebie. Podobnie jak logika...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: PlusLiga 2018/19 mecze o złoto i o brąz

Post autor: Noworoczny »

Myliłem się. I to mocno. Sezon wszystko zweryfikował.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
kanimo

Re: PlusLiga 2018/19 mecze o złoto i o brąz

Post autor: kanimo »

lukecik pisze:Warta z Jastrzębskim nie wygrała jeszcze meczu, teraz mieliby wygrać trzy? Mało prawdopodobne. Wg mnie skończy się 3-1 dla Ptoków, w najlepszym wypadku.

Nie mowie, ze wygra. To moje zyczenia czy jesli wolisz sypatie. Warta grajaca to co w pierwszym meczu finalu moglaby. Niemniej watpie w mobilizacje, wobec doniesien o problemach finansowych. Ferreira juz zjechal z forma.

Ale JW tez nie powala. Konarski byl za konia trojanskiego, Fromm bez formy...
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4623
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/19 mecze o złoto i o brąz

Post autor: niepoinformowany »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2019, o 08:48 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 23. Regulaminu Forum.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: PlusLiga 2018/19 mecze o złoto i o brąz

Post autor: Hirako »

Myślicie, że w jakim ustawieniu jutro zacznie Onico? Z Kanadyjczykiem na ataku czy jednak Muzaj + Vigrass? Najpewniej ta pierwsza opcja moim zdaniem, a Muzaj będzie wchodził w razie kłopotów. Żal jednak patrząc ze strony Warszawy rezygnować z usług kanadyjskiego środkowego no ale limity limitami.

A Gardini zaskoczy np. Szymurą w pierwszej szóstce? Pewnie wyjdzie stała szóstka, ale Rafał niech się dogrzewa mocno od początku meczu :D
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Thundervoll
Posty: 6
Rejestracja: 24 kwie 2019, o 09:43
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/19 mecze o złoto i o brąz

Post autor: Thundervoll »

Myślicie że powołania do kadry mogą zaważyć na dyspozycji np Malinowskiego?
kanimo

Re: PlusLiga 2018/19 mecze o złoto i o brąz

Post autor: kanimo »

Nie wiem. Wez pod uwage, ze zawodnicy powolani wiedza juz o tym od jakichs 2 tygodni. To male srodowisko i pewnie wiadomosc, ze Heynen juz rozmawial z wybranymi przez siebie zawodnikami sie rozniosla.
Zreszta reakcja moze byc rozna. Moze Malina zechce udowodnic, ze jest liczacym sie graczem.
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: PlusLiga 2018/19 mecze o złoto i o brąz

Post autor: iron »

Bardzo ciekawe kogo wypuści Santili. Aż się prosi o Buckiego w pierwszej 6. Jednak rozum podpowiada, że znowu wyjdzie Konar.

A może właśnie brak powołania dał Malinie solidnego kopa motywacyjnego do pokazania, że jemu też się należało i dlatego teraz tak gra.
No sympathy for fools...
zibibobi
Posty: 797
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: PlusLiga 2018/19 mecze o złoto i o brąz

Post autor: zibibobi »

W walce o złoto, jako kibic Zaksy, oczywiście liczę, że tytuł ten wróci do KK, uważam że kluczowe, przynajmniej w dzisiajszym meczu będzie wyłączenie z gry/zatrzymanie Łukasika.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: PlusLiga 2018/19 mecze o złoto i o brąz

Post autor: Hirako »

Jego zatrzymanie to klucz patrząc ze strony Zaksy do wygrania tego finału. Bo już na ławce Onico nie ma za bardzo kogo wpuścić, żeby pomógł. Tu widzę dwa zagrożenia. Może go Kędzierzyn trafić kilkoma zagrywkami i zrobi się problem no i on zdecydowanie bazuje na fizyczności więc zobaczymy jak będzie wyglądać przy ciężkim, przedłużającym się meczu. No i kolejny znak zapytania jak sobie poradzi Vernon na ataku.

Ze strony Zaksy pytanie brzmi czy ktoś z duetu Kaczmarek/Śliwka zagra wreszcie dobry mecz w tych play-offach (na ten moment żaden się jeszcze nie zaprezentował solidnie, może poza tym manewrem w Zawierciu, ale Olek zagrał nieźle na młocie bo Kaczmarek był tragiczny).
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
ZielonoCzerwoni
Posty: 111
Rejestracja: 13 kwie 2019, o 16:35
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/19 mecze o złoto i o brąz

Post autor: ZielonoCzerwoni »

Nie rozumiem robienia z Zaksy jakiegokolwiek faworyta, zwłaszcza po tym, co zaprezentowali w półfinale. Jak nadal Kaczmarek i Śliwka będą grali tak tragicznie to nie mają szans, Deroo im nie wygra sam 3 meczów. Tym bardziej, że Onico nawet bez Kurka i Kwolka to drużyna zdecydowanie silniejsza od Zawiercia.

Pewnie się powtarzam, ale jeśli jednak tak przeciętna Zaksa wygra złoto, to nie mam wątpliwości, że tylko dzięki kontuzjach w Onico. Byłoby to słabe dla prestiżu ligi, bo jednak zwyciężcy w poprzednich latach prezentowali znacznie wyższy poziom gry.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: PlusLiga 2018/19 mecze o złoto i o brąz

Post autor: Hirako »

ZielonoCzerwoni pisze:Pewnie się powtarzam
Nieee no ty i powtarzanie się?! Ależ skąd. Każda twoja kolejna uwaga wnosi wiele ciekawego i nowego do dyskusji ;)
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Krzaczastobrewy
Posty: 7
Rejestracja: 2 maja 2016, o 12:52
Płeć: K

Re: PlusLiga 2018/19 mecze o złoto i o brąz

Post autor: Krzaczastobrewy »

ZielonoCzerwoni pisze:Nie rozumiem robienia z Zaksy jakiegokolwiek faworyta, zwłaszcza po tym, co zaprezentowali w półfinale. Jak nadal Kaczmarek i Śliwka będą grali tak tragicznie to nie mają szans, Deroo im nie wygra sam 3 meczów. Tym bardziej, że Onico nawet bez Kurka i Kwolka to drużyna zdecydowanie silniejsza od Zawiercia.

Pewnie się powtarzam, ale jeśli jednak tak przeciętna Zaksa wygra złoto, to nie mam wątpliwości, że tylko dzięki kontuzjach w Onico. Byłoby to słabe dla prestiżu ligi, bo jednak zwyciężcy w poprzednich latach prezentowali znacznie wyższy poziom gry.
To zrozum i przestań już męczyć ludzi tymi w kółko powtarzanymi wywodami, bo nikogo to nie interesuje, chyba, że twoje sklonowane wcielenia. Jesteś jak wrzód na tyłku. Jedno forum obsmarowujesz cały sezon, to teraz sobie następne znalazł. Masz kompleks Zaksy i wszyscy to już wiedzą. Proponuje jakieś leczenie sobie załatwić, bo tych głupot już się czytać nie da.
kkoozlak
Posty: 28
Rejestracja: 13 kwie 2019, o 16:02
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/19 mecze o złoto i o brąz

Post autor: kkoozlak »

ZielonoCzerwoni pisze:Nie rozumiem robienia z Zaksy jakiegokolwiek faworyta, zwłaszcza po tym, co zaprezentowali w półfinale. Jak nadal Kaczmarek i Śliwka będą grali tak tragicznie to nie mają szans, Deroo im nie wygra sam 3 meczów. Tym bardziej, że Onico nawet bez Kurka i Kwolka to drużyna zdecydowanie silniejsza od Zawiercia.

Pewnie się powtarzam, ale jeśli jednak tak przeciętna Zaksa wygra złoto, to nie mam wątpliwości, że tylko dzięki kontuzjach w Onico. Byłoby to słabe dla prestiżu ligi, bo jednak zwyciężcy w poprzednich latach prezentowali znacznie wyższy poziom gry.

Na to powinien być już jakiś paragraf, oczy krwawią jak się takie bzdety czyta... Zasłużenie wygra ligę ta drużyna która w finałowym play-offie wygra 3 mecze. Kropka. To co było do tej pory liczy się tak samo jak zeszłoroczny śnieg, za chwilę zaczynamy pierwszą batalię i niech wygra lepszy.
kanimo

Re: PlusLiga 2018/19 mecze o złoto i o brąz

Post autor: kanimo »

Powtarzasz sie.
I jest to meczace.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: PlusLiga 2018/19 mecze o złoto i o brąz

Post autor: Noworoczny »

Kursy:
Załączniki
Zrzut ekranu 2019-04-27 o 14.50.14.png
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ciorny17
Posty: 8556
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/19 mecze o złoto i o brąz

Post autor: ciorny17 »

Niby finał a na trybunach bardzo dużo wolnych miejsc. Chyba moda na siatkówkę w Kędzierzynie trochę wyhamowała.
Kłamca.
ZielonoCzerwoni
Posty: 111
Rejestracja: 13 kwie 2019, o 16:35
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/19 mecze o złoto i o brąz

Post autor: ZielonoCzerwoni »

Warszawa widze znowu nic nie zagrywa. Sami sobie zabierają najlepszą broń na Zaksę. Wystarczy sobie przypomnieć jak Skra rozstrzelała Zaksę rok temu o tej porze.

Warszawa już nic nie gra. Ale żenada.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2019, o 14:03 przez ZielonoCzerwoni, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hrabia_Monte_Christo
Posty: 137
Rejestracja: 17 kwie 2019, o 19:25
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/19 mecze o złoto i o brąz

Post autor: Hrabia_Monte_Christo »

ciorny17 pisze:Niby finał a na trybunach bardzo dużo wolnych miejsc. Chyba moda na siatkówkę w Kędzierzynie trochę wyhamowała.
Mnóstwo osób stoi przy barierkach, dlatego są wolne miejsca.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: PlusLiga 2018/19 mecze o złoto i o brąz

Post autor: Noworoczny »

Experci FSO typują mecz 23 do 3 na Zaxę. W identycznym s*tosunku wynik rywalizacji.

Wacek (swoją drogą jaki trafny nik) chyba załamany wycofał się z zawodów.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
mucha-07
Posty: 25
Rejestracja: 30 wrz 2017, o 15:50
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: PlusLiga 2018/19 mecze o złoto i o brąz

Post autor: mucha-07 »

Chyba wszędzie poza Warszawą i efektem Kurka da się zauważyć wyhamowanie mody na siatkówkę, paradoksalnie zainteresowanie spada wraz z sukcesami.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/19 mecze o złoto i o brąz

Post autor: drukjul »

Czekaliśmy od początku na wejście Muzaja i się doczekaliśmy w połowie I seta. Może to nawet dobrze dla Onico, że Evans na razie nie gra nic. Im szybciej Antiga zdecyduje się na zmiany, tym rosną szanse Warszawy, że nawiążą jakąś walkę w tym meczu.
Szary Wilk
Posty: 8004
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/19 mecze o złoto i o brąz

Post autor: Szary Wilk »

Z Kurkiem (najlepszy blok z trójki atakujących), Kwolkiem (lepszy serwis i atak niż Penchev) i Vigrassem (lepszy w każdym elemencie od Nowakowskiego), Warszawa by była w gazie, a tak..cóż.

Mecz zaczął się wyrównywać, bo ONICO się zjarzyło, że Toniutti nie gra nic do Śliwki.
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/19 mecze o złoto i o brąz

Post autor: ciacho23 »

Bez Łukasika to ja nie widzę tego
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”