PGE Skra Bełchatów 2019/2020

adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: adamow »

Olwap pisze: Już widzę jak Ruscy marnują swój i tak wąski limit na zagranicznego środkowego z tak słabymi warunkami fizycznymi. Nie wierzę żeby ktokolwiek w Rosji chciał Kochanowskiego.
Weź tylko pod uwagę, że Kuba wcale nie musi grać jako środkowy ;) Równie dobrze może przestawić się na pozycję atakującego i nawet były takie pomysły właśnie ze względu na jego warunki fizyczne i naturalne predyspozycje. Kuba w tym sezonie wyjątkowo dużo pracuje na siłowni i być może jest to podyktowane właśnie chęcią zmiany pozycji ;)
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: Re_soviaczka »

Skąd w ogóle taki pomysł? Kochanowski już nie raz mówił, że kiedyś mógł być przyjmującym (nie atakującym), ale postawiono go na środku i nie zamierza zmieniać pozycji.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: Bartek O »

treonik pisze:Słuchając „Kropki nad i” nie dziwię się że Skra nie wygrała- trzeba by było odebrać nagrodę MVP.
Wypchnęliby Grześka Łomacza ;). Już kilka statuetek MVP w tym sezonie odebrał, a i w Pałacu Prezydenckim był nie tak dawno gościem
WysokiPortorykanczyk pisze:W Rosji na środku grali obcokrajowcy pokroju Todorowa, Nikołowa czy Krsmanovicia. Ten wzrost to przereklamowana sprawa, nie sądzę by w naszej lidze grali słabsi środkowi, raczej odwrotnie.

Taubate na razie nie płaci zawodnikom.
Ale wszyscy przez Ciebie wymienieni mają powyżej 205 centymetrów ;) .
Oczywiście żartuje i w pełni się z Tobą zgadzam. Kuba już w tej chwili prezentuje nieporównywalnie wyższy poziom niż każdy z wyżej wymienionych kiedykolwiek osiągnął. W razie czego da radę. Ale myślę ze jednak Nie będziemy mieli okazji się o tym przekonać; ).

Nie miałem pojęcia o kłopotach finansowych brazylijskiego zespołu.
Natomiast Argentyna? Nie wiem z jakiego powodu Kuba miałby iść do zdecydowanie jednak słabszej ligi.
Re_soviaczka pisze:Skąd w ogóle taki pomysł? Kochanowski już nie raz mówił, że kiedyś mógł być przyjmującym (nie atakującym), ale postawiono go na środku i nie zamierza zmieniać pozycji.
Pamiętam odcinek Prawdy Siatki, w którym Kuba rzeczywiście mówił, że jest środkowym i żadna zmiana pozycji nie jest brana pod uwagę.
kamil1999
Posty: 5587
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

W Argentynie są co najmniej 2 kluby które są wstanie zakontraktować gracza pokroju Kochanowskiego. Choć liga faktycznie dużo słabsza, ale przy obecnych tendencjach to Brazylijska za niedługo nie będzie lepsza. Jak dla mnie albo Rosja albo kuszą go jakieś większe japońskie czy koreańskie pieniądze. Albo faktycznie ta Zaksa. Która utrzymała już najważniejszych zawodników, więc w przyszłym sezonie może być mocniejsza.
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: skrowiec »

Skra dzisiaj bez milada...
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: adamow »

No to zaczyna się w Skrze szpital, tylko 2 miesiące później niż w poprzednim sezonie.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: leeon »

Ależ dziś drimtim na przyjęciu Katic-Orczyk-Piechocki. Klękajcie narody.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: ursula127 »

jeśli przez to sugerujesz , że te dwa sety Skra przegrała przez przyjęcie , to może oglądasz nie ten mecz
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: leeon »

Nie no przecież przyjęcie było boskie. Łomacz wszystko na nos dostawał. Libero bronił co popadnie, Orczyk z Katicem tłumiki jak Leon z Lealem... Skra zaliczy teraz mega zjazd.
mac 1
Posty: 238
Rejestracja: 12 maja 2016, o 10:52

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: mac 1 »

Bez Artura i Milada w ćwierćfinale będzie mega ciężko. Oby tylko na czas zdrowie wróciło i forma też. Mam wrażenie, że bez nich półfinał mało realny. Szczęście w nieszczęściu że awans do ósemki pewny i trochę czasu jednak do ćwierćfinałów zostało.
dyletant
Posty: 5110
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: dyletant »

Skra pokazała, że jej rezerwy na przyjęciu to poziom strefy spadkowej. To już kolejna porażka z zestawieniem Katic Orczyk
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: TommyLeeJones »

No cóż, nie łudźmy się, że jakakolwiek ekipa bez dwójki podstawowych atakujących podtrzyma dotychczasowy poziom. Civitanova bez Juantoreny i Leala, albo Perugia bez Leona i Płotnickiego/Lanzy też by nie poszalały w walce o tytuły.

Tym bardziej jeśli na tym duecie oparta jest jest gra zespołu, a tak jest w Skrze ze znakomitymi środkowymi, cieniującym libero i średnimi atakującymi. Bo Petković czterech liter nie urywa, nawet uwzględniając, że Łomacz jest względem niego dziwnie nieufny.

Edit: napisałem bez dwójki podstawowych atakujących ale nie zmieniam, bo z jednej strony wiadomo, że chodzi o przyjmujących, a z drugiej w Skrze to przyjmujący od paru lat są bardziej atakujący od atakującego. Jakkolwiek dziwnie to brzmi.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

TommyLeeJones pisze:No cóż, nie łudźmy się, że jakakolwiek ekipa bez dwójki podstawowych atakujących podtrzyma dotychczasowy poziom. Civitanova bez Juantoreny i Leala, albo Perugia bez Leona i Płotnickiego/Lanzy też by nie poszalały w walce o tytuły.

Tym bardziej jeśli na tym duecie oparta jest jest gra zespołu, a tak jest w Skrze ze znakomitymi środkowymi, cieniującym libero i średnimi atakującymi. Bo Petković czterech liter nie urywa, nawet uwzględniając, że Łomacz jest względem niego dziwnie nieufny.
Jednak trzeba zauważyć, że Zaksa ma na ławce Parodiego i Łukasika, a w JW za Lyneela wszedł Fromm (Depowski może szału nie robi, ale coś tam potrafi). Warszawa i Bełchatów mają największy problem na przyjęciu w razie kontuzji - tylko Grobelny na zmianę, a w Skrze Orczyk z Katiciem.
Szalpuk pewnie zaraz wróci, ale ani lewe, ani prawe nie gra za dobrze, a Łomacz nie pomaga. Słaby mecz wizualnie dziś Kochanowskiego.

Skra może grać w playoffie z Gdańskiem, jak się jej źle przytrafi, więc może być ciekawie.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: TommyLeeJones »

To zdecydujcie się. Albo ciśniecie po Resovii za koncepcję dwóch równych szóstek albo po Skrze, że nie ma ławki.

Poza tym Katić i Orczyk to nie takie ogóry, żeby przegrywać z kim popadnie, po prostu wtedy trudniej przykryć problem Skry na libero i ataku. Ani Katić ani Orczyk nie wymyślili RnŚ.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

TommyLeeJones pisze:To zdecydujcie się. Albo ciśniecie po Resovii za koncepcję dwóch równych szóstek albo po Skrze, że nie ma ławki.

Poza tym Katić i Orczyk to nie takie ogóry, żeby przegrywać z kim popadnie, po prostu wtedy trudniej przykryć problem Skry na libero i ataku. Ani Katić ani Orczyk nie wymyślili RnŚ.
Ale to nie chodzi o takie popadanie w skrajności. Popatrz, że Kędzierzyn ma pewną hierarchię i Jastrzębie też, a jednocześnie dwóch-trzech gości na ławce, którzy byliby wzmocnieniem każdego klubu spoza top 4 (wspomniani wcześniej przyjmujący, Hain, Szalacha).

Atak atakiem, ale to już urok Łomacza, że nie gra lewym skrzydłem nie od wczoraj, no i urok Kacpra, że ma tatę-prezesa. Chyba nie ma wątpliwości, że Skra ma najlepiej obsadzony środek w lidze, co jest pewną stratą dla Hubera, który nie gra, ale pozostałe pozycje - zwłaszcza libero i rezerwowi przyjmujący i sypacz - są już kulawe.

Po przekątnej jest taki problem, że nie wiadomo, kto jest pierwszym. Niby Petković ma fajne momenty, ale Mariusz swoje zagrać musi. Te dwa kontrakty mogłyby pójść na jakiegoś kozaka, ale wiadomo - Wlazły dopóki skacze, to kariery nie skończy, a fizycznie nadal wygląda bardzo dobrze, więc na to bym nie liczył...
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: TommyLeeJones »

Nie popadam w żadne skrajności. Katić i Orczyk wcale nie są gorsi od Depowskiego, a czy Parodi taki dobry... Jakoś tego nie pokazuje.

Jednakże to, że gra Skry (a mówimy o jednym meczu z mocnym rywalem podrażnionym po porażce z Radomiem) siada, gdy są na parkiecie nie wynika z ich ułomności lecz z obnażonych ułomności libero, ataku i być może rozegrania (chociaż Grzesiek raczej nie sabotuje). Stąd posty takie jak...:
dyletant pisze:Skra pokazała, że jej rezerwy na przyjęciu to poziom strefy spadkowej.
...są dla mnie przekłamaniem. Bo w Skrze od lat szwankuje co innego.

Zatem Johnny, nakazujesz mi nie przesadzać ale w drugiej części postu tłumaczysz to samo co ja :D .
dyletant
Posty: 5110
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: dyletant »

TommyLeeJones pisze:To zdecydujcie się. Albo ciśniecie po Resovii za koncepcję dwóch równych szóstek albo po Skrze, że nie ma ławki.

Poza tym Katić i Orczyk to nie takie ogóry, żeby przegrywać z kim popadnie, po prostu wtedy trudniej przykryć problem Skry na libero i ataku. Ani Katić ani Orczyk nie wymyślili RnŚ.
Jest różnica między posiadaniem jednego 2 dobrych zmienników a graniem w każdym meczu innym składem, co powoduje destabilizację gry.

Dokładnie ta sama para Katic Orczyk przyjechała rok temu do Olsztyna i po pierwszych 2 setach została zmieciona. Orczyk już dawno powinien być przestawiony na atak, bo takiego sęku w przyjęciu nie widziałem nigdy.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2020, o 23:06 przez dyletant, łącznie zmieniany 2 razy.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: TommyLeeJones »

dyletant pisze:Jest różnica między posiadaniem jednego 2 dobrych zmienników a graniem w każdym meczu innym składem, co powoduje destabilizację gry.
Z tego co wiem, rotacje są na ataku. W mniejszej skali na libero i środku. Reszta podług zdrowia zawodników. Także teza "granie w każdym meczu innym składem" jest fałszywa. Przecież Gogol nie wyjdzie z Miladem i Arturem, żeby biegali o kulach, bo inaczej zdestabilizowałby skład.
dyletant
Posty: 5110
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: dyletant »

TommyLeeJones pisze:
dyletant pisze:Jest różnica między posiadaniem jednego 2 dobrych zmienników a graniem w każdym meczu innym składem, co powoduje destabilizację gry.
Z tego co wiem, rotacje są na ataku. W mniejszej skali na libero i środku. Reszta podług zdrowia zawodników. Także teza "granie w każdym meczu innym składem" jest fałszywa. Przecież Gogol nie wyjdzie z Miladem i Arturem, żeby biegali o kulach, bo inaczej zdestabilizowałby skład.
W najlepszych sezonach Skry to zmiennicy na przyjęciu ratowali jej tytuły, najpierw Bąkiewicz potem Penczew.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: TommyLeeJones »

dyletant pisze:W najlepszych sezonach Skry to zmiennicy na przyjęciu ratowali jej tytuły, najpierw Bąkiewicz potem Penczew.
I ma się to nijak do obecnego sezonu i oczywistego faktu, że problemy Skry mają swoje źródło na innych pozycjach niż przyjęcie i objeżdżanie Katicia z Orczykiem za to.

Poza tym... Nie mów jeszcze hop ;) .
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: knightrider »

TommyLeeJones pisze:
dyletant pisze:W najlepszych sezonach Skry to zmiennicy na przyjęciu ratowali jej tytuły, najpierw Bąkiewicz potem Penczew.
I ma się to nijak do obecnego sezonu i oczywistego faktu, że problemy Skry mają swoje źródło na innych pozycjach niż przyjęcie i objeżdżanie Katicia z Orczykiem za to.

Poza tym... Nie mów jeszcze hop ;) .
Ostatnimi znanymi mi libero w Skrze byli to Tille oraz Zatorski za Falaski oraz Conte czyli dobre 5 lat temu :D
kanimo

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: kanimo »

TommyLeeJones pisze:
dyletant pisze:Jest różnica między posiadaniem jednego 2 dobrych zmienników a graniem w każdym meczu innym składem, co powoduje destabilizację gry.
Z tego co wiem, rotacje są na ataku. W mniejszej skali na libero i środku. Reszta podług zdrowia zawodników. Także teza "granie w każdym meczu innym składem" jest fałszywa. Przecież Gogol nie wyjdzie z Miladem i Arturem, żeby biegali o kulach, bo inaczej zdestabilizowałby skład.
Patrz, ja zrozumialam, ze wypowiedz o rotacji dotyczyla Resovii i jej koncepcji 2 rownych szostek, a nie Skry.
I byla odpowiedzie na zdanie, ze trzeba sie zdecydowac, a nie jechac na Resovie i Skre.

Katic jak na 3 nie jest moze najmocniejszy, do najslabszych tez nie nalezy, ale juz Orczyk jak na 4 jest OK. W belgijskim okresie, przed kontuzjami notowal na tyle dobre wystepy w LM, ze pol forum pchalo go do repry. No, moze 1/3. Aktualnie Depowski wydaje sie wygladac lepiej, ale to moze byc wtorne do formy fizycznej, trenera, atmosfery w zespole itp.
Naprawde, nie w jakosci 3 i 4tego przyjmujacego lezy glowny problem Skry.


A moze libero sie zmobilizuje i znowu w PO zagra ze 2 takie mecze jak... kiedy to bylo? 2 lata temu.
Mysle, ze przy solidnym libero i solidnym atakujacym to przejsciowo daliby rade. Katic ubiegly sezon, przy kontuzji Szalupy gral calkiem fajnie, stopniowo sie rozkrecajac.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2020, o 23:47 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
dyletant
Posty: 5110
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: dyletant »

kanimo pisze:
TommyLeeJones pisze:
dyletant pisze:Jest różnica między posiadaniem jednego 2 dobrych zmienników a graniem w każdym meczu innym składem, co powoduje destabilizację gry.
Z tego co wiem, rotacje są na ataku. W mniejszej skali na libero i środku. Reszta podług zdrowia zawodników. Także teza "granie w każdym meczu innym składem" jest fałszywa. Przecież Gogol nie wyjdzie z Miladem i Arturem, żeby biegali o kulach, bo inaczej zdestabilizowałby skład.
Patrz, ja zrozumialam, ze wypowiedz o rotacji o rotacjach dotyczyla Resovii i jej koncepcji 2 rownych szostek, a nie Skry.
I byla odpowiedzie na zdanie, ze trzeba sie zdecydowac, a nie jechac na Resovie i Skre.

Katic jak na 3 nie jest moze najmocniejszy, do najslabszych tez nie nalezy, ale juz Orczyk jak na 4 jest OK. W belgijskim okresie, przed kontuzjami notowal na tyle dobre wystepy w LM, ze pol forum pchalo go do repry. No, moze 1/3. Aktualnie Depowski wydaje sie wygladac lepiej, ale to moze byc wtorne do formy fizycznej, trenera, atmosfery w zespole itp.
Naprawde, nie w jakosci 3 i 4tego przyjmujacego lezy glowny problem Skry.

Mysle, ze przy solidnym libero i solidnym atakujacym to przejsciowo daliby rade. Katic ubiegly sezon, przy kontuzji Szalupy gral calkiem fajnie, stopniowo sie rozkrecajac.
Sam go pchałem, chociaż już na przyjęciu mocno krwawił, ale gorszy od tych mistrzów lania ze Słowenią z 2017 roku nie był. Potem próbowano go też jako zmiennika Tuerlinckxa i z tą jego lewą ręką bardziej bym go widział na ataku.

P.S Dobrze zrozumiałaś.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
kanimo

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: kanimo »

No wlasnie.
Jak zestawic Orczyka z Kopysciem, ktorego najwyzszym poziomem byly 2 dobre mecze w MPJuniorow, to przepasc jest.

Zreszta, poza 1 czy tez 2 osobami, to forumowicze zgadzaja sie w diagnozie.
Przyjecie Skry oparte jest na Miladzie i ewentualnie Katicu; atak, szczegolnie z sytuacyjnychtez tez na Miladzie i Szalpuku.
To jak ma wygladac gra jak zabraknie podstawowych przyjmujacych, i dodatkowo bedzie mniej srodka?

Kacper266 przyjec, 25%pozytywnego.
Milad 351, 23 pozytywnego.
Konkurencja- slusznie zganiony za spadek poziomu Popiwczak-351, 30% pozytywnego.

Mozna tez policzyc ile atakow ma MW a ile pozostali skrzydlowi i srodek.

Szkoda troche, ze kruki i wrony rozdzibaly nam statystyki, bo porownania robia sie meczace i pracochlonne, a niektorych danych w ogole nie ma.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2020, o 00:09 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
dyletant
Posty: 5110
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: dyletant »

To właśnie o tym mówię, wypadnięcie choćby jednego z pary Messi Szalpuk już komplikuje grę, a jak wyleci 2 i jeszcze są w ustawieniu z libero, którego gra napędza przeciwnika to nawet nie starczy na drużyny ze strefy spadkowej o czołówce nie wspominając, bo Jastrzębie mocno dziś te braki zweryfikowało.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
kanimo

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: kanimo »

Mnie martwi w tym wszystkim jedno.
MMGi jego brak samodzielnosci. A martwi mnie w zwiazku z perspektywa dziedziczenia po Vitalu. Ktoremu chyba nikt by sie nie odwazyl powiedziec, kto ma grac. A nawet jakby sie odwazyl, to Vital by to tak ustawil, ze osoba proponujaca sama by doszla do wniosku, ze absolutnie nie miala racji, albo w ogole nigdy o podobne rzeczy nie prosila.
solanum
Posty: 324
Rejestracja: 4 maja 2012, o 21:51

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: solanum »

"Patrz, ja zrozumialam, ze wypowiedz o rotacji o rotacjach dotyczyla Resovii i jej koncepcji 2 rownych szostek "
Koncepcja dwóch równych szóstek miała również na celu osłabienie drużyn przeciwnika, gdyż zawodnicy "drugiej szóstki" nie mogli być wykorzystani przez inne kluby.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: leeon »

dyletant pisze:
TommyLeeJones pisze:
dyletant pisze:Jest różnica między posiadaniem jednego 2 dobrych zmienników a graniem w każdym meczu innym składem, co powoduje destabilizację gry.
Z tego co wiem, rotacje są na ataku. W mniejszej skali na libero i środku. Reszta podług zdrowia zawodników. Także teza "granie w każdym meczu innym składem" jest fałszywa. Przecież Gogol nie wyjdzie z Miladem i Arturem, żeby biegali o kulach, bo inaczej zdestabilizowałby skład.
W najlepszych sezonach Skry to zmiennicy na przyjęciu ratowali jej tytuły, najpierw Bąkiewicz potem Penczew.
Kłania się to co mówiono od początku sezonu. Nie ma Skra tak naprawdę zmiany w celu ew. poprawy przyjęcia. Ma tylko 1 przyjmującego z dobrym przyjęciem. Przy niestabilnych libero to jest wręcz gwoźdź do trumny. W PO będą celować dokładniej i dopiero to zaboli. Ww tym składzie jedyny ratunek to zagrywka ale z tym jest różnie.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: Szampon093 »

Moim zdaniem, największy problem jest kiedy mecz zaczyna Wlazły. Kazdy inny atakujący wyleciałby 3 razy z boiska, a on miał kredyt zaufania na półtorej seta.
Ja jako wieloletni kibic Bełchatowa kilka sezonów temu kiedy piłka rzucana była do Wlazłego było ,, przekonanie", że skończy, aktualnie jest odwrotnie - ,, o Boże nie na prawe".
Skra 1 seta wcale nie przegrała przez Orczyka czy Katica, którzy grali bardzo poprawnie, a przez niedokładności Piechockiego jak zwykle oraz totalną nieskuteczność na prawym skrzydle. Środek ciągnął to jakoś przez 2 sety, ale i to się skończyło.

Z całym szacunkiem, ale niech Mariusz po sezonie zasiądzie jako dyrektor sportowy bo prawdopodobnie to kwestia czasu i niech ściągną konkretnego atakującego, który na wysokiej piłce będzie miał coś do powiedzenia. Petko jak dla mnie fajny grajek.
Katic na 3 mógłby zostać bo to dobry zmiennik ze stabilną zagrywką.
kanimo

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: kanimo »

solanum pisze:
"Patrz, ja zrozumialam, ze wypowiedz o rotacji o rotacjach dotyczyla Resovii i jej koncepcji 2 rownych szostek "
Koncepcja dwóch równych szóstek miała również na celu osłabienie drużyn przeciwnika, gdyż zawodnicy "drugiej szóstki" nie mogli być wykorzystani przez inne kluby.
Akurat do obecnej Skry ciezko to odniesc. Do tamtej sprzed lat owszem.
Obecnie zamrozeni w lodowce Katic i Orczyk nie bija na gole Kwasowskiego czy Buchowskiego, a drozsi moga byc.
Przyjecie jest dobrze obsadzone w Skrze, tylko przeciazone zadaniami wobec slabosci atakujacego i libero.
Teoretycznie MMG moze wpuscic na poprawe przyjecia Milczarka na zadaniowa. Tyle, ze Milczarek, przez te kilka lat lawkowania niezaleznie od prezentowanej formy, nie jest w stanie pomoc. Kolejna konsekwencja programu RNS.


Co do Reski, to koncepcja ta powstala po kontuzji Achrema (grajacego az do urwania nogi w kazdym meczu) na PO.
Wtedy Reska przegrala, bodajze z Zaksa, mimo dobrego wejscia zamrozonego przez caly sezon Penczewa.
I po tej traumie powstaly 2 rowne szostki. Niestety okazalo sie, ze w obydwu jest Ignaczak. Wiec jego kontuzja w kolejnym sezonie sklonila wlodarza/wlodarzy do rozbudowy a nawet przejscia na 2,5 rownych szostek.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”