PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: Verdungo »

compact pisze:
Verdungo pisze:Po tym sezonie w Skrze kończy się kontrakt paru zawodnikom, m.in Wlazłemu, Łomaczowi, jak dobrze pamiętam Piechockiemu, Szalpukowi i Kochanowskiemu. Zobaczymy co będzie po sezonie.
Łomacz podpisał w lutym na 2 lata...xD
:] :] Powiem tak, jak Łomacz będzie miał przyjęcie to gra będzie jakoś wyglądała. Chociaż nie ukrywam, że powinni postarać się o innego sypacza.
Jak Skra chce wrócić na tron to do wymiany dodatkowo libero, atakujący za Wlazłego i dobry przyjmujący za Szalpuka (Artur jest dobrym zawodnikiem, ale ewidentnie w Skrze coś mu nie idzie, nie gra tego co w Gdańsku i na MŚ 2018).


Co do Kochana to był dzisiaj najlepszy w Skrze, więc nie wiem skąd twierdzenie, że grał słabo. 11 punktów/ratio+9/3 bloki/ 8/12 w ataku, czyli 67%.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2019, o 17:00 przez Verdungo, łącznie zmieniany 1 raz.
kanimo

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: kanimo »

Z ta Warszawa to bym nie przesadzala. Na razie maja tylko 3 przyjmujacych i dosyc slabego rezerwowego atakujacego.
Duzo grania to wieksze ryzyko kontuzji. Do tego AA nie uznaje rotacji.

Liczyc sie bedzie forma na koncu sezonu, nie na poczatku. Pamietacie jak Skra nijako grala w sezonie, w ktorym zdetronizowala na koniec Zakse?

Zaksa ma styl gry, to fakt. Mysle, ze granie co kilka dni, brak czasu na treningi troche bardziej sprzyja zespolom gdzie zrab druzyny i styl sa mocno zdefiniowane. Nie ma czasu na dopracowanie wlasnego stylu.


Moze jakas reforma, jak u Rosjan?
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: Skrzypek »

Verdungo pisze: Akurat Pers zagrał pierwszy bardzo słaby mecz. Nie da się harować za wszystkich. Problemem jest to, że w przypadku słabszej jego dyspozycji żaden z przyjmujących nie daje takiej jakości jak on. Jego zejście pokazało dzisiaj ile znaczy dla zespołu. Jak tu mieć stabilność na przyjęciu skoro obok jest Piechocki i Szalpuk/Katic/Orczyk. Dwa sezony temu był Penchev i mimo, że w ataku nie dawał dużo to jednak trzymał przyjęcie gdy wchodził za Bednorza. Dzięki temu Łomacz mógł grać pozostałymi strefami.
Ebadipour miał słabe fragmenty, ale to nie oznacza, że po chwili przerwy na ławce, nie podniósłby jakości. Gogol postanowił go utopić w kwadracie i pozostawił na boisku Orczyka, który zresztą nie skończył żadnej piłki w trzecim secie.
Jak tak dalej pójdzie, trener wraz z Łomaczem wykończą także Szalpuka. Artur nie jest w najlepszej formie, ale w drugim secie skończył 3 z 4 ataków. Co się stało w partii trzeciej? Nie dostał ani jednej wystawy od Łomacza na lewe skrzydło. Ani jednej. Jak można oczekiwać punktów od Szalpuka, skoro nie ma możliwości ich zdobywania? Jak ma budować pewność siebie?

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na dystrybucję Łomacza. Znów ten nieskuteczny schemat z nieustanną grą środkiem. Gdy tylko ma dobre przyjęcie, wybiera swoich środkowych. Skrzydłowi praktycznie nie mają komfortowych akcji, na pojedynczym bloku, gdyż, to co może zostać rozegrane 1 na 1, trafia na środek. Podczas gdy skrzydłowi stale muszą walczyć z min. dwójką rywali. To także nie buduje ich pewności.

Jeszcze jedno. Gogol się gubi....
Ostatnio zmieniony 24 lis 2019, o 17:07 przez Skrzypek, łącznie zmieniany 1 raz.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: compact »

Łomacz dostał typa, który ciągnał za uszy słabiutką Sorę, gdzie dostawał jakieś chore ilość piłek na stabilny blok i wychodził z tego obronną reką, a woli raz po raz wrzucać Kłosa na podwojny blok
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: Verdungo »

Skrzypek pisze:
Verdungo pisze: Akurat Pers zagrał pierwszy bardzo słaby mecz. Nie da się harować za wszystkich. Problemem jest to, że w przypadku słabszej jego dyspozycji żaden z przyjmujących nie daje takiej jakości jak on. Jego zejście pokazało dzisiaj ile znaczy dla zespołu. Jak tu mieć stabilność na przyjęciu skoro obok jest Piechocki i Szalpuk/Katic/Orczyk. Dwa sezony temu był Penchev i mimo, że w ataku nie dawał dużo to jednak trzymał przyjęcie gdy wchodził za Bednorza. Dzięki temu Łomacz mógł grać pozostałymi strefami.
Ebadipour miał słabe fragmenty, ale to nie oznacza, że po chwili przerwy na ławce, nie podniósłby jakości. Gogol postanowił go utopić w kwadracie i pozostawił na boisku Orczyka, który zresztą nie skończył żadnej piłki w trzecim secie.
Jak tak dalej pójdzie, trener wraz z Łomaczem wykończą także Szalpuka. Artur nie jest w najlepszej formie, ale w drugim secie skończył 3 z 4 ataków. Co się stało w partii trzeciej? Nie dostał ani jednej wystawy od Łomacza na lewe skrzydło. Ani jednej. Jak można oczekiwać punktów od Szalpuka, skoro nie ma możliwości ich zdobywania? Jak ma budować pewność siebie?

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na dystrybucję Łomacza. Znów ten nieskuteczny schemat z nieustanną grą środkiem. Gdy tylko ma dobre przyjęcie, wybiera swoich środkowych. Skrzydłowi praktycznie nie mają komfortowych akcji, na pojedynczym bloku, gdyż, to co może zostać rozegrane 1 na 1, trafia na środek. Podczas gdy skrzydłowi stale muszą walczyć z min. dwójką rywali. To także nie buduje ich pewności.

Jeszcze jedno. Gogol nie gubi....
Zgadzam się, dlatego liczyłem, że wróci do Irańczyka w 3 secie. Łomacz to taki grajek, że jak idzie drużynie to i jemu idzie, w przeciwnym razie gra padakę jak reszta zespołu. Ja nie kupuję Gogola jako trenera, dla mnie to za wcześnie postawiono na niego. Wolałbym już Bednaruka. Inne kluby potrafią kontraktować lepszych trenerów. Zaksa postarała się o Grbicia, w kontekście JW słyszy się teraz o Bernardnim, Kovacu, Warszawa ma Anastasiego, Zawiercie Lebedeva. W Skrze nie wiem na co liczą. Może gdyby przed sezonem powiedzieli jasno, że awans do play-offów będzie sukcesem to wtedy nikt nie rozwodziłby się nad bezjajeczną drużyną ;)
Ostatnio zmieniony 24 lis 2019, o 17:06 przez Verdungo, łącznie zmieniany 1 raz.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: Lucarelli »

No no ogolić Bełchatów do zera to zawsze jakiś tam sukces, brawo Kentucky!
UISkra
Posty: 6
Rejestracja: 24 lis 2019, o 16:05
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: UISkra »

Ale jaki topowy trener przyjdzie to Skry jak tam już pierwszy warunek przy podpisywaniu kontraktu brzmi: "Kacper Piechocki jest nietykalny i gra w podstawowym składzie Skry do końca kariery" :]?
Żaden poważny trener nie pozwoli sobie być marionetką prezesa.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2019, o 17:11 przez UISkra, łącznie zmieniany 1 raz.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: Verdungo »

UISkra pisze:Ale jaki topowy trener przyjdzie to Skry jak tam już pierwszy warunek przy podpisywaniu kontraktu brzmi: "Kacper Piechocki jest nietykalny i gra w podatawowym składzie Skry do końca kariery" :]?
Żaden poważny trener nie pozwoli sobie być marionetką prezesa.
Dlatego pisałem, że program RnS musi się skończyć, ale to pewnie jak zmieni się prezes. Tylko ciekawe co wtedy będzie, może sponsor się wycofa, może będzie mniejszy budżet? Kto to wie.
kanimo

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: kanimo »

Ja liczylam na powrot Persa i wczesniejsze wejscie Wlazlego w 2 secie. Teoretycznie optymalne skrzydla to Milad/Artur i ???
Aktualnie chyba jednak Mario.
Milad byl sam w ataku, i celowany w przyjeciu, Katic konczyl niewiele. Jakby pograli z Szalupa, ktory odnotowal po wejsciu 75% skutecznosci plus chyba ze trzy fantastyczne obrony...
Zobaczymy po styczniowej przerwie, wtedy kilku zawodnikow bedzie moglo popracowac. Niestety poza Resovia to wiekszosci ekip walczacych o PO zabraknie a to sypaczy, a to najlepszych przyjmujacych. Warszawie jednego i drugiego.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2019, o 17:19 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
UISkra
Posty: 6
Rejestracja: 24 lis 2019, o 16:05
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: UISkra »

Aż się boję pomyśleć, ile by Skra miała punktów gdyby nie Wlazły i Petković. Przecież z Treflem i Gieksą byłaby pewna wtopa, kto wie jak by się potoczył mecz z Bydgoszczą czy Będzinem, nawet Resovia była niebezpieczna.
A przecież poza dzisiejszym meczem graliśmy z prawie samym dołem tabeli. Nic się nie zmiemiłow porównaniu do ostatniego sezonu, poza poprawą gry atakujących :(
kanimo

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: kanimo »

Zmienila sie pilka, wiec mniej bezposrednich bledow Kacpra, szczegolnie przy odbiorze flota.
Na pewno ten argument w ktorejs z wypowiedzi zostanie uzyty , bez wspominania o pilce, oczywiscie. ;) :D
Powiedziane bedzie, ze zawodnicy progresuja bo np X mial tyle i tyle odbiorow pozytywnych wiecej.
kuba94
Posty: 47
Rejestracja: 22 lis 2019, o 09:11

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: kuba94 »

Tak łatwo jak w tym roku wskazać finalistów to chyba nie było nigdy. W zasadzie tylko Warszawa i Zaksa mogą liczyć na tytuł. Reszta drużyn jakby delikatnie nie trzyma poziomu...
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: drukjul »

Widać, że dziś w Treflu gra Jakubiszak zamiast Halaby jako przyjmujący ofensywny. Zobaczymy jak sobie poradzi
ciorny17
Posty: 8555
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: ciorny17 »

compact pisze: Ta jego parodia rozegrania, całkowite odwrócenie wszystkich schematów, którymi gra cały świat, odebrała mi smak życia
A może najzwyczajniej w świecie Grzesiek nie ma predyspozycji do bycia czymś więcej jak solidnym rozgrywającym? W mistrzowskim sezonie miał po kolei od początku sezonu w formie: Bednorza, Lisinaca i Ebadipoura. Także miał komfort grania. Pamiętam jak w meczu z Lube w Łodzi uparł się i 5 piłek w pierwszych akcjach wystawił do Srecko a ten nie skończył nic, bo cały czas miał podwójny blok. Na lewym Bednorz, na prawym Wlazły tak w kontekście tego co pisał Skrzypek. Nie wiem czemu, ale mam nieodparte wrażenie, że to nie jest człowiek do kreacji gry. Dać mu ściśle określone schematy i ramy, ograniczyć do minimum własną inwencję i wówczas wchodzi na swój niebotyczny, średni poziom. Tyle. Niech Gogol to jak najszybciej spostrzeże.

Gratulacje dla Zaksy bo dzisiaj zagrali rewelacyjnie. Nie ma co się oszukiwać, Skra nie miała żadnego argumentu ani punktu zaczepienia. Grbić to z pewnością mniejsza konserwa jak Gardini i potrafi reagować na to co się dzieje na boisku. A że i na ławce ma Semeniuka i Węgra, więc przy dyspozycji takiej jak dzisiaj Bena, nawet jakiś mankament można ukryć. Ale dzisiaj nie musiał nikogo ukrywać, bo wszyscy poza początkiem Olka grali świetnie.

A w meczu Lubina z Gdańskiem, Jakubiszak w miejsce Halaby od początku.
Kłamca.
kinagyo
Posty: 757
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: kinagyo »

czwartego flota psują Gdańszczanie

i szóstego
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: mmb »

Halaba zdrowy?

RnS, KnS - Skra&Resovia, jedna rodzina :D
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: drukjul »

mmb pisze:Halaba zdrowy?
Pewnie nie skoro nie gra, ale Jakubiszak w zastępstwie daje dziś na pewno radę - 10/13 = 77% w ataku po dwóch setach
kanimo

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: kanimo »

Przynajmniej Gdansk mnie nie zawiedzie.
Nie ogladalam od poczatku. Halaba zszedl bo mial slabszy dzien, czy Winiar z zalozenia dal pograc Jakubiszakowi?

Ok juz doczytalam. Kontuzja stawu skokowego. Czy to ta sama noga, ktora Pawel mial operowana przed kilku laty? Mam nadzieje, ze to nie jest nic powaznego.

W tym drugim secie to owszem konczyl ale w przyjeciu jednak jeszcze nie to. Niezla wejscie Janikowskiego. Milo sie patrzy na koncowke grana przez 2 dotad glownie rezerwowych zawodnikow.
mac 1
Posty: 238
Rejestracja: 12 maja 2016, o 10:52

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: mac 1 »

Tak jak pisałam wcześniej, Gogol to nie trener na miarę Skry walczącej o powrót do czwórki +L. Tylko tak jak wcześnie pisano, jaki szanujący się trener przyjdzie do drużyny w której najsłabszy zawodnik ma zaklepane miejsce na boisku. I coś dziwnego dzieje się z da drużyna w polu zagrywki - potencjał jest ale efektów nie widac. Czy tylko ja mam wrażenie, że Gogol czepia się Milada - na czasach i w trakcie seta niezależnie od tego czy gra dobrze czy źle.
Lynn
Posty: 970
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: Lynn »

Gdańsk wywozi pełną pule z Lubina i robi się luka pomiędzy zespołami z pierwszej "ósemki", a pozostałymi drużynami w tabeli. Jak jeszcze Radom zaskoczy i wygra dziś w Warszawie to dla Resovii będzie to bardzo zła wiadomość.
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: mmb »

A do tego Gdańsk ma jeden mecz mniej od Resovii, a Ślepsk aż dwa przy tylko jednopunktowej stracie, więc kto wie. Jak widać póki co Sovia jest na równi z Katowicami, cóż za ironia losu :]
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: johnnyrotten »

Żarty żartami, ale Resovia naprawdę ma niewiele drużyn, z którymi może powalczyć o zwycięstwo. Katowice, Lubin i Bydgoszcz, z którymi już mecze były, może jeszcze Będzin. Ewentualnie musi liczyć na słabszy dzień Gdańska, Radomia, Olsztyna lub Zawiercia. I to w sumie tyle. Z Suwałkami i Katowicami już w plecy, więc pozostaje im nadzieja na wygraną w rewanżu. Nie sądzę, by ekipa Gruszki zanotowała znaczący progres - po prostu nie wierzę.
Z drużyn środka/dołu tabeli Będzin może zacząć grać, Radom już zaczął, a Gdańsk gra dobrze od początku, podobnie jak Suwałki. Nawet Lubin i Katowice mają swoje dobre momenty. Ba - Bydgoszcz jak na potencjał osobowy zaskakuje na plus. A w Resovii jest presja negatywna. Takie Suwałki czy Gdańsk bawią się grą, a rzeszowianie tylko męczą siebie i kibiców. Według mnie 8 miejsce to maksimum możliwości Rzeszowa, ale jak nic się nie zmieni, to będzie 9-10, a chyba brak wejścia do ośmiozespołowego play-offu już przeleje czarę.
kuba94
Posty: 47
Rejestracja: 22 lis 2019, o 09:11

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: kuba94 »

Udrys rozgrzewał się już dzisiaj z zespołem z Warszawy.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: Lucarelli »

Prygiel wychodząc takim składem praktycznie oddaje mecz.
ciorny17
Posty: 8555
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: ciorny17 »

Lucarelli pisze:Prygiel wychodząc takim składem praktycznie oddaje mecz.
Miałem pytać czy Vincic chory czy co. To samo Butryn. Jedynie co to cieszy obecność Firszta to to moim zdaniem bardzo niedoceniany talent.
Kłamca.
kuba94
Posty: 47
Rejestracja: 22 lis 2019, o 09:11

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: kuba94 »

Lucarelli pisze:Prygiel wychodząc takim składem praktycznie oddaje mecz.
Stwierdził że i tak nie ma szans nic ugrać w pełnym składzie i dal odpocząć paru graczom z racji środowego spotkania z JW u siebie, jeśli wygrają można będzie to nazwać niezłym ruchem, gorzej jak z JW też przegraja.
ciorny17
Posty: 8555
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: ciorny17 »

Jak sobie przypomnę, że jeszcze niecały rok temu wpychałem Kędzierskiego do kadry to się sam sobie dziwię i lekko mi wstyd.

Wiem, że Michał nigdy wybitny nie był, bardziej w nim upatrywałem kogoś, a'la Żygadło 2.0 ale dzisiaj widzę, że i to nie wypali.
Masłowski to bardziej jedzie na opinii i tym, że miał farta rodząc się w 1997 roku należąc do kadry złotych juniorów. Gdyby nie to, w najwyższej klasie rozgrywkowej zagrać by nie zagrał. Już młody Szymura wygląda znacznie lepiej jak Mateusz.
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 8011
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: Szary Wilk »

Co wy gadacie, przecież Igła mówił, że montuje drużynę ambitnych walczaków, zgraną paczkę, która będzie wygrywać siłą zespołu
:]
Lynn
Posty: 970
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: Lynn »

Dużo mocnych zagrywek Radomin, ale nic to krzywdy nie zrobiły Warszawianom. Kwolek i Tille przyjmują wszystko w punkt. Wojtaszek to samo.

Edit:
Czy tylko ja mam wrażenie, że Radom przyjechał tylko rozegrać mecz i tyle. Ta drużyna jak na razie wygrywa z kim ma wygrać, a przegrywa z kim ma przegrać. Idealna drużyna na środek tabeli na miejsca 7-8 nic więcej.
Awatar użytkownika
pietrus72
Posty: 534
Rejestracja: 28 cze 2013, o 19:14
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: pietrus72 »

Przez cały weekend nie dane mi było obejrzeć żadnego meczu w danej kolejce ligowej ,oprócz Zaksy :) siła wyższa ,ale w końcu łapię się na meczyk lidera z Radomiem ,patrząc na wynik 1 seta -irracjonalnie do przewidzenia wynik dla gospodarzy /typowałem wynik dla Radomia po dobrej grze/ale to co widzę w 2 secie ,śmiem twierdzić że nawet nie będzie tie -breaka :| bo to wygląda na jednostronne widowisko.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”