PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. typy

dyletant
Posty: 5104
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: dyletant »

Dokładnie, to by była ignorancja w stosunku do kibiców, mediów i pozostałych klubów. Albo wysyłamy ludzi powiązanych stricte z klubem w kontekście danego sezonu, albo wysyłamy zawodników, którzy z aktualnym Zawierciem mają tyle wspólnego, że w przeszłości otruli się pierogami od Virtu.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Diomedea
Posty: 4446
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Diomedea »

Patrz, a mi wyslanie samych rezerwowych przez Zakse wydaje sie byc duzo wiekszym lekcewazeniem tych rozrywek.

I akurat w tym przypadku nie dziala tlumaczenie, ze rezerwowi sa lepsi na piasku, jesli wsrod "oszczedzonych" podstawowych jest 2 plazowiczow, z czego jeden z medalami ME i MS na plazy.

Moze naprawde lepiej wyluzowac i nie oskarzac ilnnych.
dyletant
Posty: 5104
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: dyletant »

Nieformalnym warunkiem uczestnictwa miało być wystawienie zawodników halowych z przyszłego sezonu. Nigdzie nie było informacji o tym, że mają to być zawodnicy pierwszoszóstkowi.
To tak jakby Olsztyn teraz sięgnął po Hadravę, bo ten też lubi grać na piasku. To by było uczciwe i normalne, czyż nie?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Camillo Marcotti

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Camillo Marcotti »

Myślę, że dyskusja w tym temacie jest nieco jałowa, bo ani mi i mi podobnym nie uda się wmówić, że mniej czy bardziej przypominający pierwszy skład zespół to mniejsze lekceważenie rywala, a nam się nie uda przekonać was, że w turnieju o pietruszkę nie ma znaczenia kto gdzie zagra, a głównym celem jest zagrać w ogóle.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: mewa »

Camillo Marcotti pisze:w turnieju o pietruszkę nie ma znaczenia kto gdzie zagra, a głównym celem jest zagrać w ogóle.
też tak uważam - ważne, że grają i do tego w TV.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Chal »

W sumie to skąd ten wniosek, że to miał być turniej dla drużyn w tych samych składach, które będą rywalizowały od września w PlusLidze? Czy wskazuje na to cokolwiek poza samymi oczekiwaniami niektórych kibiców? Bo regulamin ewidentnie nie. Miały być rozgrywki, w których wystąpią drużyny klubowe - i wystąpią - i które wypełnią choć trochę długą przerwę od siatkówki oraz choć po części zrekompensują telewizji, klubom, sponsorom i kibicom przedwczesne przerwanie rozgrywek ligowych - i wypełnią oraz zrekompensują. Tyle.

Udowadnianie, że przejawem szacunku jest wysłanie składu z łapanki (bo jak inaczej określić to, że ZAKSA nie zabiera Kaczmarka i Łukasika, Katowice Kwasowskiego, a Będzin Bednaruka, który tak się napinał, nie tylko Brazylijczyków, ale też Makowskiego, czyli jedzie bez rozgrywającego), a jego braku - wysłanie czterech gości, którzy mogą pokazać coś ciekawego (ale też nie muszą, bo z siatkówką plażową ten turniej ma w sumie tyle wspólnego, że... grany będzie na piasku) jest moim zdaniem zadaniem cokolwiek karkołomnym.

W ogóle nie wiem, naprawdę zamierzacie oglądać Banacha i Prokopczuka w rywalizacji z Puczkowskim i Bernadzikiem? Zdajecie sobie sprawę, że to nie jest zabawowy mecz gwiazd trwający 1,5-2 h, sam turniej męski to łącznie 6 dni grania po 9 godzin dziennie? Tak na chłopski rozum wychodzi mi na to, że najgłośniej na ten temat krzyczą chyba jednak ci, którzy prawdopodobnie włączą transmisję na 5 minut, żeby zobaczyć z ciekawości, jak to wygląda, a gdy zobaczą wątpliwej jakości przebijankę w wykonaniu graczy bliższego lub dalszego zaplecza poszczególnych klubów, szybko zmienią kanał. Ale co z tego, ważne, że z szacunkiem.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Crosby
Posty: 188
Rejestracja: 13 sty 2017, o 15:21
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Crosby »

Super rozgrywki szczegolnie dla kibiców śledzących mecze na żywo. Bede w brzeźnie na finałach i nie opuszcze żadnego meczu , oby tylko pogoda dopisała ;) Lato , zimne piwko, plaża i siatkóweczka :D Czego chcieć więcej :P
alimak
Posty: 438
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: alimak »

Chal pisze: W ogóle nie wiem, naprawdę zamierzacie oglądać Banacha i Prokopczuka w rywalizacji z Puczkowskim i Bernadzikiem? Zdajecie sobie sprawę, że to nie jest zabawowy mecz gwiazd trwający 1,5-2 h, sam turniej męski to łącznie 6 dni grania po 9 godzin dziennie? Tak na chłopski rozum wychodzi mi na to, że najgłośniej na ten temat krzyczą chyba jednak ci, którzy prawdopodobnie włączą transmisję na 5 minut, żeby zobaczyć z ciekawości, jak to wygląda, a gdy zobaczą wątpliwej jakości przebijankę w wykonaniu graczy bliższego lub dalszego zaplecza poszczególnych klubów, szybko zmienią kanał. Ale co z tego, ważne, że z szacunkiem.
9 godzin? Tyle to będą trwały mecze wszystkich czterech drużyn każdej grupy łącznie z przerwami między nimi. Przecież ta zabawa na piasku to w każdym meczu będzie po 40 minut i po sprawie.
Swoją drogą dyrektowowi marketingu jednego z klubów chyba nie wypada pisać o innej drużynie "klub-mem".
hvar18
Posty: 305
Rejestracja: 8 maja 2020, o 20:15
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: hvar18 »

Dyrektor marketingu??? Skoro pisze AZS mój klub Olsztyn moje Miasto to z Indykpolu jest gosc?? To co tak Zawiercia broni?
Diomedea
Posty: 4446
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Diomedea »

hvar18 pisze:Dyrektor marketingu??? Skoro pisze AZS mój klub Olsztyn moje Miasto to z Indykpolu jest gosc?? To co tak Zawiercia broni?

Bo profesja obroncy uchodzi za szlachetniejsza niz oskarzyciela.
eleles1
Posty: 20
Rejestracja: 2 gru 2017, o 15:11
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: eleles1 »

Ja akurat wybieram się na turniej jutro i słabym żartem dla mnie jest postawa Zawiercia. Jakbym chciał oglądać zawodników plażówki to bym wybrał się na ich rozgrywki a tak to dla mnie żadna przyjemność na nich patrzeć - w turnieju przygotowawczym dla klubów halowych, chce oglądać zawodników z tej ligi. Jeśli nie wystąpią sami szóstkowicze - też spoko. Rozumiem że jest to turniej podczas cyklu przygotowania i nie każdy wystawi najlepszych, niektórzy są na kadrze itd.

Chętnie pooglądam juniorów albo rezerwowych którzy rzadko mają szansę się pokazać, ale tłumaczenie postawy Zawiercia jest co najmniej dziwne. To jest ich decyzja, typowo biznesowa, ze szkoda dla otoczki wokół całego widowiska

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Aquino »

Jako,że nie oglądam zupełnie kobiecej siatkówki ligowej a oglądam właśnie ,,mecz” pomiędzy Łodzią a Wrocławiem to czy ktoś może odpowidzieć na pytanie czy to są zawodowe siatkarki? Wygląda to bardziej jak spotkanie znajomych z Warszawy na plaży w Świnoujściu.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: mewa »

alimak pisze: 9 godzin? Tyle to będą trwały mecze wszystkich czterech drużyn każdej grupy łącznie z przerwami między nimi. Przecież ta zabawa na piasku to w każdym meczu będzie po 40 minut i po sprawie.
póki co jeden set (kobiet) to ok. 35 minut. Mecze będą trwać więc od godziny do półtorej. Nawet jeśli u mężczyzn trochę krócej, to i tak chyba trzeba będzie się spodziewać od 50 minut do 80.
alimak
Posty: 438
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: alimak »

mewa pisze:
alimak pisze: 9 godzin? Tyle to będą trwały mecze wszystkich czterech drużyn każdej grupy łącznie z przerwami między nimi. Przecież ta zabawa na piasku to w każdym meczu będzie po 40 minut i po sprawie.
póki co jeden set (kobiet) to ok. 35 minut. Mecze będą trwać więc od godziny do półtorej. Nawet jeśli u mężczyzn trochę krócej, to i tak chyba trzeba będzie się spodziewać od 50 minut do 80.
Dzięki. Nadal nie jest to jednak 9 godzin gry.
hvar18 pisze:Dyrektor marketingu??? Skoro pisze AZS mój klub Olsztyn moje Miasto to z Indykpolu jest gosc?? To co tak Zawiercia broni?
Broni się zazwyczaj swoich ;)
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Aquino »

Aquino pisze:Jako,że nie oglądam zupełnie kobiecej siatkówki ligowej a oglądam właśnie ,,mecz” pomiędzy Łodzią a Wrocławiem to czy ktoś może odpowidzieć na pytanie czy to są zawodowe siatkarki? Wygląda to bardziej jak spotkanie znajomych z Warszawy na plaży w Świnoujściu.
Dopiero teraz doczytałem, że dwie siatkarki Budowlanych to ,,profesjonalne" siatkarki plażowe. :]
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: johnnyrotten »

Aquino pisze:
Aquino pisze:Jako,że nie oglądam zupełnie kobiecej siatkówki ligowej a oglądam właśnie ,,mecz” pomiędzy Łodzią a Wrocławiem to czy ktoś może odpowidzieć na pytanie czy to są zawodowe siatkarki? Wygląda to bardziej jak spotkanie znajomych z Warszawy na plaży w Świnoujściu.
Dopiero teraz doczytałem, że dwie siatkarki Budowlanych to ,,profesjonalne" siatkarki plażowe. :]
Ktoś tu pisał, że skandalem są nierówne nagrody dla siatkarek i siatkarzy w tym turnieju ;)

Momentami poziom nie był taki zły, nie przesadzajmy. Ale rzeczywiście Legieta i Gruszczyńska rzeczywiście się jakoś specjalnie nie wyróżniały.
Camillo Marcotti

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Camillo Marcotti »

No widzicie, a Zawierciowi siatkarze plażowi ponoć mają wgnieść wszystkich w parkiet, znaczy w piasek :D
hvar18
Posty: 305
Rejestracja: 8 maja 2020, o 20:15
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: hvar18 »

Skoro Gdańsk nie jedzie na Letnia Lige to może Zawiercie wystawi 2 drużyny aby nie zburzyć planu Turnieju? jak będą 2 ekipy to większa szansa ze ugraja medal.
Diomedea
Posty: 4446
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Diomedea »

I pisze to kibic druzyny, w ktorej nie zagra zaden zawodnik pierwszej szostki, mimo obecnosci w niej dwoch doswiadczonych plazowiczow :] :] :]
Chodzi o to, ze boisz sie braku Zaksy w finale?
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: johnnyrotten »

Diomedea pisze:I pisze to kibic druzyny, w ktorej nie zagra zaden zawodnik pierwszej szostki, mimo obecnosci w niej dwoch doswiadczonych plazowiczow :] :] :]
Chodzi o to, ze boisz sie braku Zaksy w finale?
Monika, ach Monika... :D Po to kluby się zgadzały na występ w tej zabawie, żeby wystawiać swoich zawodników, którzy będą grać w hali. Zaksa wystawia rezerwowych, w Resovii obok Woickiego czy Szerszenia będą juniorzy. Ale to nadal są gracze związani z tymi klubami, czego o najemnikach zawierciańskich powiedzieć nie można.

Czy to naprawdę aż tak zaburza przygotowania? Nie chce mi się w to wierzyć. Jeden lub dwa dni plażowych rozgrywek nikomu formy by nie zrujnowały, a treningi można by też na miejscu jakoś przeprowadzić.

Kluby mają swoje podejście i to ich prawo, więc niech robią to, co uznają za słuszne. Dalsze kłótnie nie mają żadnego sensu, niezależnie od sympatii i antypatii klubowych. Oby to wszystko mogło się w ogóle odbyć, bo Trefl już ma kłopot, a miał grać w mocnym składzie.
Camillo Marcotti

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Camillo Marcotti »

Dlatego ja napisałem, że najważniejsze, że w ogóle zagrają, co jak widać po Gdańsku nie jest pewne.

Po co toczyć tu jakieś burze, skoro sytuacja jest jaka jest, to trzeba się cieszyć, jak w ogóle ktoś zagra. Jak wspominałem jak dla mnie Góral może wystawić Armię Bratanków, Suwałki ekipę księgowych, a Zawiercie może zebrać plażowiczów ile chce. W tym turnieju raczej nie ma to większego znaczenia.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Kamil92 »

johnnyrotten pisze:Po to kluby się zgadzały na występ w tej zabawie, żeby wystawiać swoich zawodników, którzy będą grać w hali.
A kto i gdzie tak powiedział?
Awatar użytkownika
Por.Columbo
Posty: 128
Rejestracja: 10 lis 2018, o 16:51
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Por.Columbo »

Po obejrzeniu 3 spotkań - w tym dwóch z udziałem zespołu z Łodzi - potwierdziło się to, a co miałem pretensje w dyskusji dotyczącej Zawiercia. Plażowiczki w zespole Budowlanych, to nie tylko kwestia uczciwości, ale też coś co mi osobiście odbiera przyjemność z oglądania takich zawodów.
Zdecydowanie wolałbym oglądać drużyny skomponowane nawet z samych juniorek/juniorów - z jednym zastrzeżeniem - aby były to zawodniczki halowe. Siatkówka plażowa i siatkówka halowa, to dwa różne światy. Kiedy wpuścimy do drużyny zawodowe plażowiczki, to nie ma szans na jakąkolwiek uczciwość, bo te swoimi typowo plażowymi zagraniami trenowanymi latami mają ogromną przewagę nad resztą
Wiem, że to jest turniej de facto towarzyski, ale gdy widzę bezradność zawodniczek halowych, które mimo sporego zaangażowania są bezradne na typowo plażowe sztuczki i plasy, to po prostu czuję zwykłą, ludzką irytację odbierającą chęci na oglądanie takiego turnieju.
Diomedea
Posty: 4446
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Diomedea »

johnnyrotten pisze:
Diomedea pisze:I pisze to kibic druzyny, w ktorej nie zagra zaden zawodnik pierwszej szostki, mimo obecnosci w niej dwoch doswiadczonych plazowiczow :] :] :]
Chodzi o to, ze boisz sie braku Zaksy w finale?
Monika, ach Monika... :D Po to kluby się zgadzały na występ w tej zabawie, żeby wystawiać swoich zawodników, którzy będą grać w hali. Zaksa wystawia rezerwowych, w Resovii obok Woickiego czy Szerszenia będą juniorzy. Ale to nadal są gracze związani z tymi klubami, czego o najemnikach zawierciańskich powiedzieć nie można.

Czy to naprawdę aż tak zaburza przygotowania? Nie chce mi się w to wierzyć. Jeden lub dwa dni plażowych rozgrywek nikomu formy by nie zrujnowały, a treningi można by też na miejscu jakoś przeprowadzić.

Kluby mają swoje podejście i to ich prawo, więc niech robią to, co uznają za słuszne. Dalsze kłótnie nie mają żadnego sensu, niezależnie od sympatii i antypatii klubowych. Oby to wszystko mogło się w ogóle odbyć, bo Trefl już ma kłopot, a miał grać w mocnym składzie.
Widzisz, jestem za fair play, ale bez szczucia.
Uwazam, ze za duzo nienawisci i agresji znajduje publiczna akceptacje, a w rezultacie trzeba np ukrywac personalia chorych.

I dlatego pewnie bede kibicowac Olsztynowi. Fajna ekipa, wydaje sie wszechstronna.
I trzymac kciuki by obylo sie bez urazow.
Jesli Reska wypusci juniorow, to przynajmniej beda to "jej" juniorzy. Niestety, po okresie dominacji, obecnie ciut slabsi, ale zawsze finalisci MPJ.
"Najmitami" jest wiekszosc zawodnikow. Czasy, gdy Deyna przegral cala kariere w Polsce w jednym klubie juz sie skonczyly.
Niektorzy, z definicji nie zawieraja kontraktow dluzszych niz rok jak ZB. Czy najmita na rok jest lepszy od tego na miesiac? Jesli wolno np wziac zawodnika na PO w ramach jokera medycznego. Czy najmita na 3 lata to juz swoj, czy trzeba kontraktu na 5 lat?
Zreszta zobaczymy kim zagra Zawiercie, bo cos czuje, ze skladem mieszanym.

Nie zapominajmy, ze wsrod zawodnikow halowych bywaja tacy z sukcesami w plazowce jak ZB, Kaczmarek, Lukasik, na mniejsza skale Droszynski. Wystawiac ich okazujac szacunek, czy nie wystawiac dla wyrownania szans? ;)


Jak sam napisales kluby maja prawo wystawiac kogo chca, kazda sytuacje moze byc inna. Nieobecnosci, problemy zdrowotne i inne niuanse, nie wszystkie nam znane.
To zabawa i uklon w strone sponsorow medialnych.
Camillo Marcotti

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Camillo Marcotti »

Tak a propos tego Waszego fair play: lepiej wspominacie jako trenera reprezentacji Castellaniego, który białorycersko wpakował się w najgorszą grupę na MŚ, gdzie dostał fair łomot, czy cwanego lisa Anastasiego, który zdobył worek medali? No właśnie...
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Tharaster »

Camillo Marcotti pisze:Tak a propos tego Waszego fair play: lepiej wspominacie jako trenera reprezentacji Castellaniego, który białorycersko wpakował się w najgorszą grupę na MŚ, gdzie dostał fair łomot, czy cwanego lisa Anastasiego, który zdobył worek medali? No właśnie...
Trochę offtop ale nie pytany się wtrącę i odpowiem, że tę statuetkę wygrałby Bernardo Rezende po meczu z Bułgarami :D
Camillo Marcotti

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Camillo Marcotti »

I raczej nikt w Brazylii nie pamięta dziś Rezende jako "chama, który wyszedł środkowym na rozegraniu", a jednego z największych geniuszy trenerskich w historii :)

Nawiązując do tematu, skoro Anastasi i Rezende ze swoimi zachowaniami są bogami trenerki, dlaczego czepiamy się jakiegoś Zawiercia w towarzyskim turnieju na plaży?
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: reeman »

"Duży" może więcej :D
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Aquino »

Ten turniej pokazuje jak ważną i niedocenianą pozycją jest pozycja libero. Wczoraj Adamek, dzisiaj Jaglarski przychylają szalę zwycięstwa na swoją stronę.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Vilgefortz »

Aquino pisze:Ten turniej pokazuje jak ważną i niedocenianą pozycją jest pozycja libero. Wczoraj Adamek, dzisiaj Jaglarski przychylają szalę zwycięstwa na swoją stronę.
JW wzięło do Krakowa obydwu swoich libero :]

No i Bielsko wygrało pierwszego seta...
Ostatnio zmieniony 25 lip 2020, o 09:04 przez Vilgefortz, łącznie zmieniany 2 razy.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”