Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: skrowiec »

Klugenhammer pisze:
skrowiec pisze:
Artem pisze: Przedłużył z Zaksą.
Nie byłbym tego taki pewien.
Skąd masz takie info? jeśli potwierdzone to kiedy ogłoszenie? Nie da się wiedzieć jednego a drugiego już nie :] coś wiem na ten temat
Jeśli to prawda, to oficjalnego potwierdzenia możemy się spodziewać tuż przed świętami. ZAKSA lubi ogłaszać takie wiadomości jako "prezenty" dla kibiców. Przedłużenie kontraktu Nicoli ogłoszono w Mikołajki, a w minionych latach inne przedłużenia też ogłaszano w okresie świątecznym. Poza tym Świder powinien wysłać silny sygnał, że okręt wciąż płynie we właściwym kierunku.
Jeśli do świąt nie będzie komunikatu, to będzie jasne, że jednak nie podpisał.
Pozwoliłem sobie wrócić do tego postu bo tak jakoś wraz z wyczekiwania mi zapadl mi w pamięci... no cóż nadal nic nie ogłosili... mysle ze temat odejścia Śliwki jest jak najbardziej na rzeczy
Asia_Ku
Posty: 72
Rejestracja: 23 mar 2020, o 10:51

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Asia_Ku »

„- Resovia 2012-2016: 3x złoto, 2x srebro
- Zaksa 2016-2020: 3x złoto, 1x srebro

A ktoś tam pisał, że to Zaksa jest dominatorem dekady”

__

Wieczysta chwała dla Asseco Resovii za te wszystkie tytuły i za finał LM naprawdę świetnie się to oglądało i mam nadzieję że zespół znad Wisłoka przestanie palić banknotami w piecu i wróci kiedyś do takiego stylu. W zestawieniu tym brakuje jednak informacji że w tym czasie drużyna z opolskiego wygrała jeszcze 4 puchary i 2 superpuchary których to trofeów Resovia w tej dekadzie na koncie nie ma. Każdy jednak może mieć w tej kwestii swoje zdanie.

Jakiś miesiąc temu średnia meczów rozegranych przez wszystkie drużyny ligi wyniosła 13 co oznacza że byliśmy mniej więcej na półmetku fazy grupowej a to z kolei było impulsem do podsumowań.

Nie mogę tego teraz znaleźć ale przed sezonem pisałam że faworytem do mistrzostwa Polski jest Grupa Azoty ponieważ posiada najlepszych zawodników ligi na wszystkich pozycjach.

Niedawno zespół Szóstego Seta dokonał oceny połowy sezonu i wybrał po wewnętrznej debacie przy pomocy głosowania kibiców w mediach społecznościowych najlepszych zawodników na poszczególnych pozycjach i wyszło to tak:

Rozegranie:
1.Toniutti
2.Janusz
3.Cavanna

Bez kontrowersji.

Atak:
1.Malinowski
2.Kaczmarek
3.Bołądź

Tutaj nie doceniłam Malinowskiego który rozegrał znakomity początek sezonu. Kaczmarek jest mocnym punktem drużyny i dostał kilka statuetek MVP jednak w mojej opinii poziom czołowych atakujących jest dość wyrównany i nie byłoby dla Łukasza krzywdy gdyby był niżej. Daje on jednak dużo w obronie w bloku i na zagrywce i pewnie to zdecydowało

Środek:
1.Gładyr
2.Crer
3.Kochanowski

Popularny Jura rozgrywa sezon życia i jego dominacja jest bezsprzeczna. Crer wygląda ładnie ale jego statystyki bloku są bardzo słabe. Kochanowski chyba jest tam gdzie powinien być. Biorąc pod uwagę że na 9 jest jeszcze Smith można powiedzieć że GA ma najlepszy środek ale to tylko przez kontuzję Wiśniewskiego. Inaczej to JW trzeba by postawić najwyżej.

Przyjęcie:
1.Śliwka
2.Lipiński
3.Semeniuk


(Kwolek na 6)

Ja osobiście bym dała Semeniuka na drugim miejscu. Lipiński zdobywa dużo punktów na niezłych procentach ale przeciwko silnym zespołom jego statystyki ataku wyglądają fatalnie ze 2 3 razy gorzej niż na przekroju sezonu. Jak się skończy faza grupowa wkleję statystyki poszczególnych zawodników w meczach przeciwko top 4.

Zostali jeszcze Libero:
1.Zatorski
2.Popiwczak
3.Watten
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: grzegorzg »

Na malutkie usprawiedliwienie Lipinskiego trzeba napisac, ze jednak obok ma zdecydowanie słabszych zawodników w ofensie, to i z lepszymi morze gorzej wygladac wiadomo dlaczego. Ale to absolutnie nie przesądzając o pozycji w rankingu.

A gdzie Piechocki na libero? Ponoc aspiruje...
Asia_Ku
Posty: 72
Rejestracja: 23 mar 2020, o 10:51

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Asia_Ku »

Piechocki został sklasyfikowany na miejscu 8. Przed nim jeszcze Wojtaszek Olenderek Potera i Gruszczyński. Niestety jak już pisałam nie ma statystyk obron i innych elementów rzemiosła obrońców takich jak choćby dogranie na kontrze więc tutaj wybory muszą być bardziej subiektywne.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: grzegorzg »

grzegorzg pisze:lepszymi morze gorzej
Śmieje się sam z siebie, chociaż wcale mi nie do śmiechu - ciekawe, czy to początki sklerozy, czy tylko wtórny analfabetyzm... :D No dobra, niech będzie literówka. ;)
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Blanco »

Najlepszym środkowym ligi w tym sezonie jest Kochanowski, Gładyr jest na pewno jej najlepiej zagrywającym zawodnikiem. Za wysoko Cavanna, a Kaczmarek to najsłabszy punkt Zaksy: bardziej 2 opcja w ataku niż 3, przeciętnie serwuje, a rozgrywa mu Toniutti (mógłbym przypomnieć deprecjonowanie sezonów Konara w Zaksie, bo rozgrywał mu Toniutii, ale po co?) Po tym, jak grał w Cuprum - mecze z Rzeszowem po 60+ ataków, po kilka asów, siadł mocno Łukasz.

Olek gra przeciętnie, a i tak jest najlepszym przyjmującym także z tego powodu, że Ebadipour się gubi od początku, że Kwolek też się przez tę kontuzję i zespół zgubił, że Cebujl znika w trakcie meczów, a i Drzyzga mu nie pomaga, że Fornal kontuzja, że Semeniuk też miał wahania, że Sander dopiero wraca, i ta konkurencja na przyjęciu jest marna.
Ostatnio zmieniony 9 sty 2021, o 14:06 przez Blanco, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

Generalnie ten ranking jest bardzo subiektywny.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Blanco »

Jeszcze sobie zrobię erratę: Semeniuk jest najlepszym przyjmującym Plusligi w tym sezonie, ale też ma wahania jeszcze, w ataku przede wszystkim.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Lucarelli »

"Łukasz siadł mocno"
Papier i klawiatura przyjmie nawet największe bzdury.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Blanco »

Lucarelli pisze:"Łukasz siadł mocno"
Papier i klawiatura przyjmie nawet największe bzdury.
Fajny argument.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Lucarelli »

Blanco pisze:
Lucarelli pisze:"Łukasz siadł mocno"
Papier i klawiatura przyjmie nawet największe bzdury.
Fajny argument.
Łukasz to najlepszy atakujący tego sezonu, więc na tego typu teksty szkoda tracić zbyt wiele czasu.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

Lucarelli pisze:
Blanco pisze:
Lucarelli pisze:"Łukasz siadł mocno"
Papier i klawiatura przyjmie nawet największe bzdury.
Fajny argument.
Łukasz to najlepszy atakujący tego sezonu, więc na tego typu teksty szkoda tracić zbyt wiele czasu.
Czym poprzeż te tezę?
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Lucarelli »

Vilgefortz pisze: Czym poprzeż te tezę?
Statystykami, sprawdź sobie który atakujący ma najlepszą efektywność ataku w tym sezonie.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

Lucarelli pisze:
Vilgefortz pisze: Czym poprzeż te tezę?
Statystykami, sprawdź sobie który atakujący ma najlepszą efektywność ataku w tym sezonie.
Obiektywnie, Bołądź w tym sezonie bije go na głowę, jest pierwszą opcja w ataku Ślepska, dokłada zagrywkę i blok, nie wspomnę już o Butrynie.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Marek907
Posty: 182
Rejestracja: 17 kwie 2020, o 12:32
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Marek907 »

Sprawdziłem tego Butryna bo nie chciało mi się wierzyć i rzeczywiście atak o 3% skuteczniejszy, wiecej bloków i asów, no ale Resovia ma jeszcze masę gier z silnymi rywalami, więc zobaczymy czy utrzyma swoje liczby.

A co do Kaczmarka, nawet jak nie ma najlepszych statystyk to i tak w takiej maszynce jak Zaksa to wystarcza do wygrywania meczów
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Blanco »

Kaczmarek jest drugą opcją w ataku Zaksy, i to tylko dlatego, że Śliwka powoli wchodzi w sezon, nie tylko serwuje najgorzej w tym sezonie spośród atakujących, ale on i najsłabiej serwuje z trójki skrzydłowych Zaksy, gra rzeczywiście na najlepszej efektywności z atakujących, ale to znowu wynika z tego, którą jest opcją, ale i też z tego, że Zaksa ma najlepszy blok-obrona w Pluslidze - i wystarczy pooglądać, jakie piłki wpadają Resovii po atakach Butryna, a jakie Zaksie po atakach Kaczmarka.

A atakujący, których bym docenił w tym sezonie, to Bołądź i Jimenez.

Butryn super wygląda w liczbach, w ilości ataków, punktów, zagrywek, MVP, ale on się męczy, zwłaszcza po przerwie covidowej, gra na słabej efektywności i nie pomaga mu też zespół. To jeszcze nie jest to, co grał w Radomiu (a już jest w czubie, i będzie lepiej).
Asia_Ku
Posty: 72
Rejestracja: 23 mar 2020, o 10:51

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Asia_Ku »

Kibice innych drużyn cieszą się już porażkami in spe Zaksy w kolejnych sezonach, a ja wolę się skupiać na obecnym.
Zaintrygowana opinią jakoby skrzydłowi GA w szczególności Aleksander Śliwka są kreowani przez odchodzącego rozgrywającego obejrzałam sobie świeżo wrzucony na iplę przeciętny mecz przeciwko przeciętnej drużynie walczącej z PGE Skrą i Asseco Resovią o prawo gry w play offs i wynotowałam kilka akcji. Podziwiajmy jak Toniutti kreuje Śliwkę.

1 set akcja przy stanie
7-5
8-6
10-8
14-9  
15-9  
20-13
22-15

2 set
12-16
15-18
24-24

3 set
9-5 dla mnie akcja meczu a może i sezonu?
11-6
12-6
13-7

Przy okazji, wczoraj zauważyłam że nie tylko Kwolek ale i druga młoda gwiazda polskiego przyjęcia czyli Fornal probuje wzorem Śliwki atakować oburącz.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1799
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: hardy »

ZAKSA wyrównała rekord 17 zwycięstw z rzędu, należący do niej samej z sezonu 2017/18.
Już w sobotę szansa na poprawienie rekordu.
Marek907
Posty: 182
Rejestracja: 17 kwie 2020, o 12:32
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Marek907 »

Oby brak jakiegokolwiek manewru na ławce nie położył Zaksie całego, pięknie układającego się sezonu(odpukać)

Liczyłem że Łukasik będzie fajnym uzupełnieniem ofensywy w razie kłopotów któregoś z przyjmujących, no ale tak szklanego zawodnika to nie pamiętam. Zagrać 1 niepełny mecz i znowu się uszkodzić to chyba jakiś rekord
PabloFX
Posty: 820
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: PabloFX »

Marek907 pisze:Oby brak jakiegokolwiek manewru na ławce nie położył Zaksie całego, pięknie układającego się sezonu(odpukać)

Liczyłem że Łukasik będzie fajnym uzupełnieniem ofensywy w razie kłopotów któregoś z przyjmujących, no ale tak szklanego zawodnika to nie pamiętam. Zagrać 1 niepełny mecz i znowu się uszkodzić to chyba jakiś rekord
Oglądam od 2. seta. Znowu się "połamał"?
Crosby
Posty: 188
Rejestracja: 13 sty 2017, o 15:21
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Crosby »

Zaksa ma tak komfortową sytuacje że może przegrać z 5 meczów do końca rundy zasadniczej sezonu więc Grbić wcale nie musi cały czas orać pierwszą szóstką. Szczerze to jestem zdziwiony że gonią jakieś rekordy zamiast dać odpocząć podstawowym dzisiaj.
Marek907
Posty: 182
Rejestracja: 17 kwie 2020, o 12:32
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Marek907 »

PabloFX pisze:
Marek907 pisze:Oby brak jakiegokolwiek manewru na ławce nie położył Zaksie całego, pięknie układającego się sezonu(odpukać)

Liczyłem że Łukasik będzie fajnym uzupełnieniem ofensywy w razie kłopotów któregoś z przyjmujących, no ale tak szklanego zawodnika to nie pamiętam. Zagrać 1 niepełny mecz i znowu się uszkodzić to chyba jakiś rekord
Oglądam od 2. seta. Znowu się "połamał"?
Już z Suwałkami go nie było w składzie, dziś także. Wszedł na 2 sety z Katowicami jeszcze wcześniej i tyle go widzieli
bono
Posty: 3508
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: bono »

W LM powinni podstawową 6 wyjść na Skrę i wygrać a dwa pozostałe mecze zagrać rezerwami.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
alimak
Posty: 438
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: alimak »

Crosby pisze:Zaksa ma tak komfortową sytuacje że może przegrać z 5 meczów do końca rundy zasadniczej sezonu więc Grbić wcale nie musi cały czas orać pierwszą szóstką. Szczerze to jestem zdziwiony że gonią jakieś rekordy zamiast dać odpocząć podstawowym dzisiaj.
Mają teraz tydzień przerwy od meczów, a muszą przecież potrenować przed LM.
Marek907
Posty: 182
Rejestracja: 17 kwie 2020, o 12:32
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Marek907 »

Swedrowski ponoć wczoraj powiedział podczas transmisji że to koniec sezonu dla Łukasika
Ejpok
Posty: 628
Rejestracja: 20 cze 2010, o 17:15
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Ejpok »

Witam,
Marek907 pisze:Swedrowski ponoć wczoraj powiedział podczas transmisji że to koniec sezonu dla Łukasika
I tak długo wytrzymał...
Z takimi warunkami to może w ręczną powinien grać. Szkoda chłopaka, podobnie jak Gryca.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1799
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: hardy »

to może jakiś transfer w jego miejsce?
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: BuenoSausage »

hardy pisze:to może jakiś transfer w jego miejsce?
Okienko transferowe jest już zamknięte.
Z kolei transfer medyczny odpada, bo Łukasik nie rozegrał wymaganej liczby setów.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Staszewski de facto i tak był trzecim przyjmującym Zaksy w tym sezonie.

Młody Kaciczak raczej to nie jest jeszcze choćby przyzwoity poziom, ale jednak kędzierzyński klub ma zaplecze w postaci pierwszoligowca ze Strzelec Opolskich. Tam oprócz wspomnianego Kaciczaka grają bardziej doświadczeni Wójtowicz i Zapłacki. Ale może Grbić coś w tym siatkarzu widzi, skoro daje mu szansę nie tylko na treningach, ale również w meczach?

Myślę, że nawet gdyby transfer w ramach okienka lub medyczny był możliwy, to nie miałby wielkiego sensu.
bono
Posty: 3508
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: bono »

Czyli w Staszewskim nadzieja - słabo to wygląda.
Wczoraj w końcówce 5 seta na twarzy Śliwki widać było jakiś grymas. Może to być jakieś przeciążenie + jednak zmęczenie sezonem.
Zresztą mimo że Olek w ataku zagrał dobrze i wiele trudnych piłek skończył ale na zagrywce i w przyjęciu dość przeciętnie to wyglądało.
Ja bym na miejscu Grbica do końca rundy dał pograć rezerwowym - aby podstawowa 6 złapała świeżość na najważniejszą cześć sezonu.
1 miejsce raczej nie zagrożone - więc czy 1 czy np 3 przegrane nie ma to żadnego znaczenia.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”