Transfery i plotki na sezon 2022/23

Arw165
Posty: 1428
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Arw165 »

Na pewno chodzi o tego Semeniuka? :D
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Lucarelli »

A wy dalej łykacie wszystkie bzdety Pasiniego jak pelikany.
W obecnej sytuacji geopolitycznej to z Rosji siatkarze raczej będą uciekać niż się do niej przenosić.
Rosja w przeciągu miesięcy czy nawet tygodni to może być kraj izolowany i objęty bardzo ciężkimi sankcjami.
Według mnie ten cały news to nonsens
ciorny17
Posty: 8555
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: ciorny17 »

Lucarelli pisze: 26 sty 2022, o 21:09 A wy dalej łykacie wszystkie bzdety Pasiniego jak pelikany.
tygodni to może być kraj izolowany i objęty bardzo ciężkimi sankcjami.
Według mnie ten cały news to nonsens
Łykam tak samo jak kibice KK info które mówiło i Christensonie w Zaksie.
Kłamca.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Lucarelli »

ciorny17 pisze: 26 sty 2022, o 21:14
Lucarelli pisze: 26 sty 2022, o 21:09 A wy dalej łykacie wszystkie bzdety Pasiniego jak pelikany.
tygodni to może być kraj izolowany i objęty bardzo ciężkimi sankcjami.
Według mnie ten cały news to nonsens
Łykam tak samo jak kibice KK info które mówiło i Christensonie w Zaksie.
Ten news pewnie tak samo wiarygodny jak ten, o którym wspominasz. No chyba, że czegoś nie wiem i ten Christenson gdzieś się w Kędzierzynie ukrywa :D
dezerter
Posty: 1274
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: dezerter »

kamil1999 pisze: 26 sty 2022, o 13:12
Streeter pisze: 26 sty 2022, o 12:25 W Nysie ponoć zainteresowanie Cavanną i Szalachą. Jeżeli rzeczywiście rozmawiają, to można uznać za potwierdzenie, że szukają nieco "wyżej" niż dotychczas.

Z obecnej Stali zostawiłbym osobiście Ben Tarę i Bućko na rezerwę. No i jeżeli nie będzie problemów z limitami to Stahla na środku - co tłucze na zagrywce i nieraz dołoży na środku siatki to moim zdaniem rekompensuje braki tego zawodnika, jeżeli mówimy o ekipie dołu/środka tabeli. No chyba że przyblokują limity, to do wchodzenia na zagrywkę można ściągnąć Kalembke i też będzie.

Streeter
Stahl w ogóle się nie bilansuje. Słaby nie tylko na bloku, ale i w ataku. Zawodnik po prostu za słaby na PlusLigę. Niepotrzebnie zostawiać w drużynie tego zawodnika tym bardziej skoro budżet się ma zwiększyć. Sama zagrywką nie zrekompensuje jego wad no chyba, że będzie na tyle tani, że mógłby wchodzić za Cavannę(jeśli ten tam trafi) tylko na zagrywkę.
Z Mitchem był/jest problem zdrowotny, ale główny jego problem, to Komenda, który mu chyba żałuje dać piłkę, nawet, jak ma przyjęcie na "czoło". Jak wiadomo, Komenda po tym sezonie odchodzi. Myślę, że jeżeli problem z zdrowiem uda się pozytywnie i szybko zakończyć, to jest duża szansa, że Mitch zostanie.
Ktoś się w ogóle orientuje, czy Anis może u nas grać na polskiej licencji? ;)
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: johnnyrotten »

dezerter pisze: 26 sty 2022, o 22:04
Ktoś się w ogóle orientuje, czy Anis może u nas grać na polskiej licencji? ;)
Musiałby się zrzec gry w tunezyjskiej kadrze, a potem poczekać na polską licencję (tak jak Masny, Gladyr czy Szerszeń).

A co do transferów - Komendę zna trener ze wspólnej pracy w Katowicach, podobnie jak Nowakowskiego i paru innych. To, że przepłacają (np. ktoś to pisał w kontekście Filipiaka), mnie nie dziwi. Przed aferą w Gieksie z odejściem Daszkiewicza były głosy, że zawodnicy od Michalaka mają spore kontrakty, a ten menadżer paru z nich chyba właśnie przeniósł do Lublina.

Plotki co do Lublina czy pierwsze dotyczące Suwałk raczej sugerują walkę o spokojny byt/wejście z ósmego miejsca, jeśli weźmiemy pod uwagę, że górna część tabeli raczej się osłabić nie zamierza. Ciekaw jestem nyskiego PSG :D i tego, co Skra zrobi z potencjalnie większą kasą, bo ponoć tam też miał być nowy sponsor. Ja bym tam widział Lipińskiego z Trefla, choć przy Kacprze wiadomo że lekko w przyjęciu by nie miał.
dezerter
Posty: 1274
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: dezerter »

Czyli same posiadanie polskiego paszportu nic nie zmienia i liczy się w jakiej kadrze gra? A gdyby zawodnik nie grał w żadnej kadrze?
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: johnnyrotten »

dezerter pisze: 26 sty 2022, o 22:26 Czyli same posiadanie polskiego paszportu nic nie zmienia i liczy się w jakiej kadrze gra? A gdyby zawodnik nie grał w żadnej kadrze?
Najważniejsze jest to, która federacja wydaje licencję. Przykładowo - Szerszeń nie grał jeszcze dla żadnej kadry, ale miał licencję francuską. Wystąpił o polską, w związku z czym musiał się zrzec francuskiej i jakoś w połowie sezonu w Suwałkach grał już jako Polak. Wcześniej mimo że polski paszport oczywiście miał, grał jako zagraniczny - właśnie przez kwestie licencyjne.

Czyli w konkretnym przypadku Wassima musiałoby być trochę to, co w sytuacji wymienionych przeze mnie plusligowców z zagranicy albo Kooya, który gra na włoskiej licencji od pewnego czasu - zrzeczenie się licencji macierzystej federacji, wystąpienie o inną i bodajże 2 lata oczekiwania (choć tu nie mam pewności).
dezerter
Posty: 1274
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: dezerter »

johnnyrotten pisze: 26 sty 2022, o 22:34
dezerter pisze: 26 sty 2022, o 22:26 Czyli same posiadanie polskiego paszportu nic nie zmienia i liczy się w jakiej kadrze gra? A gdyby zawodnik nie grał w żadnej kadrze?
Najważniejsze jest to, która federacja wydaje licencję. Przykładowo - Szerszeń nie grał jeszcze dla żadnej kadry, ale miał licencję francuską. Wystąpił o polską, w związku z czym musiał się zrzec francuskiej i jakoś w połowie sezonu w Suwałkach grał już jako Polak. Wcześniej mimo że polski paszport oczywiście miał, grał jako zagraniczny - właśnie przez kwestie licencyjne.

Czyli w konkretnym przypadku Wassima musiałoby być trochę to, co w sytuacji wymienionych przeze mnie plusligowców z zagranicy albo Kooya, który gra na włoskiej licencji od pewnego czasu - zrzeczenie się licencji macierzystej federacji, wystąpienie o inną i bodajże 2 lata oczekiwania (choć tu nie mam pewności).
Dziękuję pięknie za pełne objaśnienie zagadnienia i moich wątpliwości.
ciorny17
Posty: 8555
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: ciorny17 »

Rosjanie potwierdzają Semeniuka w Biełgorodzie.
https://sport.business-gazeta.ru/news/271510
Kłamca.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 867
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Jacek »

ciorny17 pisze: 27 sty 2022, o 09:09 Rosjanie potwierdzają Semeniuka w Biełgorodzie.
https://sport.business-gazeta.ru/news/271510
Ciorny ale oni w tym artykule powołują się na źródło, którym jest dziś utworzy kanał na Telegramie, który ma aż 15 sybskrybentów :)
Ja wiem, że Semeniuk ma propozycje i z Rosji i z Włoch ale raczej decyzji jeszcze nie podjął.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7947
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Jacek pisze: 27 sty 2022, o 09:31Ciorny ale oni w tym artykule powołują się na źródło, którym jest dziś utworzy kanał na Telegramie, który ma aż 15 sybskrybentów :)Ja wiem, że Semeniuk ma propozycje i z Rosji i z Włoch ale raczej decyzji jeszcze nie podjął.
Oni tam powołują się też na swoje źródła, ale ta stronka potrafiła w przeszłości dziwne rzeczy podawać. Tak czy siak, kilku (finansowych) potentatów będzie szukać przyjmujących.
Streeter
Posty: 7355
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

Jacek pisze: 27 sty 2022, o 09:31 Ja wiem, że Semeniuk ma propozycje i z Rosji i z Włoch ale raczej decyzji jeszcze nie podjął.
Byłoby bardzo dziwne, gdyby nie miał. A czy skorzysta to zobaczymy. Byłaby to strata dla ligi, ale sezon czy dwa we Włoszech mogłyby go nieco rozwinąć - czy w Rosji - możliwe, że też.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
przemik
Posty: 1576
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: przemik »

Kuba Popiwczak na 3 kolejne lata w JW.
https://jastrzebskiwegiel.pl/jakub-popi ... 2025-roku/

Zgodnie z tym co nieoficjalnie podał wczoraj kolega Artem - dwóch podstawowych środkowych Projektu na nastepny sezon to
Andrzej Wrona i Piotr Nowakowski.
___
Noworoczny Kibic Siatki
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Orduna »

przemik pisze: 27 sty 2022, o 10:06 Kuba Popiwczak na 3 kolejne lata w JW.
https://jastrzebskiwegiel.pl/jakub-popi ... 2025-roku/

Zgodnie z tym co nieoficjalnie podał wczoraj kolega Artem - dwóch podstawowych środkowych Projektu na nastepny sezon to
Andrzej Wrona i Piotr Nowakowski.
Czyli Kłos zostaje w Skrze. Lisinaca nie będzie.
Szary Wilk
Posty: 8013
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

No i w sumie to jest trochę smutne, że takie Biełogorie mogłoby wyłożyć sporo większą kasę za Semeniuka niż ZAKSA, a sportowo to mogliby sobie rywalizować z AZSem Olsztyn, bo finalnie to będzie skład w stylu młody Tietiuchin, Semeniuk, Al Hachdadi i jakieś 4 kawałki drewna, w tym sypacz, co jest dalej niż 5 w hierarchii w Rosji, która raczej nie jest kopalnią talentów na tej pozycji.
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1491
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Biciut »

Semen za Osmanego mi się marzy - oczywiście w kontekście jego rozwoju sportowego, a nie rozbioru rywala ligowego zza miedzy
przemik
Posty: 1576
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: przemik »

Podobno Kamil ma też oferte z Perugii.
Rosja ? Włochy ? - cięzki orzech do zgryzienia ma Kamil. ;)
Jesli to wszystko prawda.
___
Noworoczny Kibic Siatki
ciorny17
Posty: 8555
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: ciorny17 »

przemik pisze: 27 sty 2022, o 10:52 Podobno Kamil ma też oferte z Perugii.
Rosja ? Włochy ? - cięzki orzech do zgryzienia ma Kamil. ;)
Jesli to wszystko prawda.
Sam Kamil stanowczo ponoć zaprzecza ofercie z Biełgorodu.

Btw. Kto jest menago Semena, może ktoś ferment sieje i cenę Sirciemu podbija, bo Bednorz jednak nie chce wracać do Włoch, bo wczesniej miał odrzucić podchody Cormio i stawia Kazań ponad Perugię.
Kłamca.
Streeter
Posty: 7355
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

Szary Wilk pisze: 27 sty 2022, o 10:30 bo finalnie to będzie skład w stylu młody Tietiuchin, Semeniuk, Al Hachdadi i jakieś 4 kawałki drewna
Jest gdzieś potwierdzenie, że Marokańczyk zostaje w Biełgorodzie? Do tej pory to był taki Bartman o nieco ciemniejszej karnacji, nigdzie miejsca za długo nie zagrzał.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: BuenoSausage »

Orduna pisze: 27 sty 2022, o 10:21
Czyli Kłos zostaje w Skrze. Lisinaca nie będzie.
I bardzo dobrze. Ostatnie czego trzeba Skrze to wzmocnień na środku. Tu potrzeba konkretnego przyjmującego, bo inaczej kaplica.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Vilgefortz »

Streeter pisze: 27 sty 2022, o 11:30
Szary Wilk pisze: 27 sty 2022, o 10:30 bo finalnie to będzie skład w stylu młody Tietiuchin, Semeniuk, Al Hachdadi i jakieś 4 kawałki drewna
Jest gdzieś potwierdzenie, że Marokańczyk zostaje w Biełgorodzie? Do tej pory to był taki Bartman o nieco ciemniejszej karnacji, nigdzie miejsca za długo nie zagrzał.

Streeter
W grudniu przedłużył do 2024, z tej okazji pojechał JW, bo chyba wtedy udzielał wywiadu
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
ciorny17
Posty: 8555
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: ciorny17 »

Streeter pisze: 27 sty 2022, o 11:30
Szary Wilk pisze: 27 sty 2022, o 10:30 bo finalnie to będzie skład w stylu młody Tietiuchin, Semeniuk, Al Hachdadi i jakieś 4 kawałki drewna
Jest gdzieś potwierdzenie, że Marokańczyk zostaje w Biełgorodzie? Do tej pory to był taki Bartman o nieco ciemniejszej karnacji, nigdzie miejsca za długo nie zagrzał.

Streeter
https://www.instagram.com/p/CX08dhEsiZW ... e=ig_embed
https://sport.business-gazeta.ru/article/270633
Kłamca.
Streeter
Posty: 7355
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

Ok, dzięki chłopaki. Jakoś uciekł mi ten news ;)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
sal
Posty: 285
Rejestracja: 17 gru 2009, o 21:37
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: sal »

Lisinac pasowałby do ZAKSY za Smitha.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7947
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Dziwią mnie te aktywne spekulacje o Lisinacu, niby w teorii możliwe, ale Włochy > Polska (zwłaszcza mając małe dziecko), włoskie kluby z czołówki mają w teorii wakaty na zagranicznym środku (kończy się kontrakt Sole, Holta, a Simon ma być wykupiony), a jak Veljkovic wróci na poważnie do siatkówki (tzn. nie wiadomo, czy wróci, to inna sprawa), to raczej wróci do siatkówki we Włoszech, a nie w Polsce. Za to wciąż dobry Holt w miejsce Smitha - pewnie godne rozważenia.
randomNick26
Posty: 53
Rejestracja: 25 mar 2021, o 12:34
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: randomNick26 »

Obecnie trwa licytacja i podbijanie kontraktow w najlepsze:
- Bednorz w Perugii https://dal15al25.gazzetta.it/2022/01/2 ... a-bednorz/
- Nimir w Zenicie https://dal15al25.gazzetta.it/2022/01/2 ... per-nimir/
- Wyżej wspomniany Semeniuk
przemik
Posty: 1576
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: przemik »

PSG Stal Nysa potwierdziła - Ben Tare na 2 lata.
___
Noworoczny Kibic Siatki
Szary Wilk
Posty: 8013
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

randomNick26 pisze: 27 sty 2022, o 13:04 Obecnie trwa licytacja i podbijanie kontraktow w najlepsze:
- Bednorz w Perugii https://dal15al25.gazzetta.it/2022/01/2 ... a-bednorz/
- Nimir w Zenicie https://dal15al25.gazzetta.it/2022/01/2 ... per-nimir/
- Wyżej wspomniany Semeniuk
Nimir w Zenicie to pewnie czyste science-fiction. Nierealne, żeby Michajłowa przestawiali na przyjęcie znowu, zwłaszcza przy Wołkowie. Tak samo nie chce mi się wierzyć, że mieliby z Michajłowa zrezygnować. 12 lat w klubie, wiele sukcesów, wciąż klasowy zawodnik.

Bednorz pewnie będzie chciał zostać w Zenicie i nie zdziwię się, jak przedłużą. Bo kogo wezmą za Bednorza? Nie ma za bardzo klasowych przyjmujących na rynku. Lucarelli,Leal,Kovacević,Leon - Zajęci. Ngapth już był, Mozić zostaje w Weronie. Reszta Polaków mało realna, Włosi na pewno nie przyjdą. Anderson już grał i jest podstarzały, to samo Juantorena, który raczej idzie do Chin na emeryturę. Defensywny Clevenot raczej nie pasuje do stylu Zenita.

Reszta to byłaby zmiana na minus (Perrin,Conte,Russell,Douglas,Rossard,Płotnicki,Mauricio,Deroo,Ivović,Urnaut,Petrić etc)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7947
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Nimir miałby iść do drugiego Zenita, bo na Poletajewa ciężko liczyć, co jest możliwe, a Kazań/Perugia wezmą sobie kogo będą chcieli spoza modenowo-civitanovo-trydenckiej bańki jeśli będą musieli, więc lepiej żeby przereklamowany Anderson przedłużył z tymi drugimi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”