Superpuchar 2022

Awatar użytkownika
belushi70
Posty: 25
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 06:11
Płeć: M

Re: Superpuchar 2022

Post autor: belushi70 »

oglądałeś mecz??
Awatar użytkownika
firefoxkk
Posty: 315
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 17:40
Płeć: M

Re: Superpuchar 2022

Post autor: firefoxkk »

Kicu pisze: 26 paź 2022, o 21:07 Najbardziej w ZAKS-ie martwią mnie przestoje w grze. To nie pierwszy mecz, gdzie albo mają wysoką przewagę i tracą ją w jednym ustawieniu, albo przeciwnik wychodzi na kilka punków przewagi, również w jednym ustawieniu.

Natomiast trochę zaskoczony jestem, że Bułgar dziś w ogóle parkietu nie powąchał. Do tej pory wychodził w pierwszym składzie, przyszedł mecz o trofeum i nawet na chwilę nie wszedł na parkiet. Jeśli ma jakiś uraz to rozumiem. Jeśli to taktyka Sammelvuo, to odrobinę dla mnie niezrozumiała.
Racja 100%, budował go poprzednimi meczami nawet w Nysie, gdzie było 2:0 i było prawie po meczu, dopiero Zalinski wszedł.
Prawda tez taka, ze flota to on przyjmuje najgorzej od 3 pozostałych, więc do kwadratu by go spowrotem dali po 10-15minutach, moze Sammelvuo juz mu chciał oszczędzić wstydu.
zulugula
Posty: 21
Rejestracja: 13 maja 2022, o 20:24
Płeć: M

Re: Superpuchar 2022

Post autor: zulugula »

Imo mecz mocno zdeterminowany przez przyjęcie.
Jak w jakimś ustawieniu nie podchodziło przyjęcie, to leciały często słabe wystawy i przez to tyle bloków.
W Jastrzębiu na początku i nie wchodziła zagrywka i kulało przyjęcie i Zaksa robiła sobie duże przewagi.
Jak później np Clevenot i Szymura klepali floatami, to Zaksa też miała problemy
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3240
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Superpuchar 2022

Post autor: Kicu »

belushi70 pisze: 26 paź 2022, o 21:11 oglądałeś mecz??
Do kogo do pytanie?
firefoxkk pisze: 26 paź 2022, o 21:13 Racja 100%, budował go poprzednimi meczami nawet w Nysie, gdzie było 2:0 i było prawie po meczu, dopiero Zalinski wszedł.
Prawda tez taka, ze flota to on przyjmuje najgorzej od 3 pozostałych, więc do kwadratu by go spowrotem dali po 10-15minutach, moze Sammelvuo juz mu chciał oszczędzić wstydu.
Myślę, że były momenty, gdy można było spróbować go wpuścić. Nie spodziewam się po tym zawodniku równej gry na wysokim poziomie, ale liczę, że czasem trafi mu się dzień konia i wniesie coś pozytywnego na boisko.

Z innej beczki - szacun dla kibiców. Lublin ewidentnie lubi siatkówkę, co widać na meczach LUK-u, ale tym bardziej na takich meczach jak dzisiejszy. Środek tygodnia, przyjechały dwie obce drużyny, a jakieś 3/4 hali było zapełnione. Spodziewałem się, że będzie dużo gorzej. Atmosfera bardzo fajna. Zdecydowana większość była za Jastrzębskim... z piszczącymi nastolatkami na czele ;).
vdzg
Posty: 36
Rejestracja: 17 paź 2021, o 18:13
Płeć: M

Re: Superpuchar 2022

Post autor: vdzg »

MAG siatki pisze: 26 paź 2022, o 20:23 Zespołowi skazanemu na pożarcie przed tym meczem, sędzia powinien dać przynajmniej szansę w postaci równego traktowania, a o czymś takim nie było tu mowy. O dziwo SALONY były zaskoczone, że ZAKSA mimo tak potwornego osłabienia jeszcze bryka, jeszcze miała czelność się postawić. Salonowiec Mielewski z niedowierzaniem ocenił postawę ZAKSY. Tyle sił włożyli w rozsadzenie tego zespołu, a on jeszcze walczy :o To jest jakieś nieporozumienie :x Może by tak jeszcze wyciągnąć paru siatkarzy z Kędzierzyna i wpuścić na parkiet juniorów oraz mopersów? Wtedy radość na twarzach będzie jeszcze większa.
tak, redaktor Jureczek jest prezesem zaksy i ściągnął kariagina zamiast jakiegokolwiek sensownego przyjmującego, po czym chodził przez cały tydzień diabolicznie się śmiejąc. typie, ochłoń trochę, bo żadni "oni" nie rozsadzają ci zespołu.
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 631
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Superpuchar 2022

Post autor: bez_nazwy »

MAG siatki pisze: 26 paź 2022, o 20:23 Zespołowi skazanemu na pożarcie przed tym meczem, sędzia powinien dać przynajmniej szansę w postaci równego traktowania, a o czymś takim nie było tu mowy. O dziwo SALONY były zaskoczone, że ZAKSA mimo tak potwornego osłabienia jeszcze bryka, jeszcze miała czelność się postawić. Salonowiec Mielewski z niedowierzaniem ocenił postawę ZAKSY. Tyle sił włożyli w rozsadzenie tego zespołu, a on jeszcze walczy :o To jest jakieś nieporozumienie :x Może by tak jeszcze wyciągnąć paru siatkarzy z Kędzierzyna i wpuścić na parkiet juniorów oraz mopersów? Wtedy radość na twarzach będzie jeszcze większa.
uważasz zę to był dobry mecz w wykonaniu siatkarzy z Jastrzebia?
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: Superpuchar 2022

Post autor: jeep »

Przede wszystkim to był słaby mecz. Może zacięty, bo oba zespoły grały gorzej jeden od drugiego i żaden nie mógł zdobyć przewagi. Oba praktycznie bez lewego skrzydła. Śliwka tragiczny. Co do ZAKSy, to spodziewano się tego, ale Jastrzębie mimo wygranej nie powinno się tak męczyć, jeżeli ma taki, jak mówią, super team. Ja go nie widzę. Nie wiem, jeżeli mówi się o zmęczeniu na samym początku sezonu to co będzie potem? W tym sezonie ani jedni ani drudzy nie zwojują wiele w LM.
Rafal_01
Posty: 6
Rejestracja: 13 paź 2022, o 09:38
Płeć: M

Re: Superpuchar 2022

Post autor: Rafal_01 »

Dopiero zacząłem od tego sezonu w miarę regularnie oglądać siatkę, czy te "rzucanki" Śliwki są zgodne z regulaminem? Częściej on tą piłkę chyba rzuca niż atakuje.
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 624
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Superpuchar 2022

Post autor: MAG siatki »

bez_nazwy pisze: 26 paź 2022, o 23:28
MAG siatki pisze: 26 paź 2022, o 20:23 Zespołowi skazanemu na pożarcie przed tym meczem, sędzia powinien dać przynajmniej szansę w postaci równego traktowania, a o czymś takim nie było tu mowy. O dziwo SALONY były zaskoczone, że ZAKSA mimo tak potwornego osłabienia jeszcze bryka, jeszcze miała czelność się postawić. Salonowiec Mielewski z niedowierzaniem ocenił postawę ZAKSY. Tyle sił włożyli w rozsadzenie tego zespołu, a on jeszcze walczy :o To jest jakieś nieporozumienie :x Może by tak jeszcze wyciągnąć paru siatkarzy z Kędzierzyna i wpuścić na parkiet juniorów oraz mopersów? Wtedy radość na twarzach będzie jeszcze większa.
uważasz zę to był dobry mecz w wykonaniu siatkarzy z Jastrzebia?
Ja nigdzie nie napisałem, że JW zagrał wczoraj bardzo dobry mecz. Moje przesłanie jest takie, że JW ma doskonały, ograny już skład (i najdłuższą w kraju ławkę doświadczonych, klasowych rezerwowych), który powinien jak walec rozjeżdżać po kolei wszystkie zespoły w PLS i LM, a już na pewno ZAKSĘ, której obecna sytuacja kadrowa jest nadzwyczaj trudna. Tymczasem ja wczoraj tej różnicy na parkiecie nie widziałem. Powiem więcej - ZAKSA zasłużyła na ten Superpuchar i mogła (powinna) wygrać 3:0, bo w pewnych istotnych detalach prezentowała się nieznacznie lepiej. Ale bardzo skutecznie tę delikatną przewagę zneutralizował niezwykle "obiektywny" i "bezstronny" sędzia. Dlatego mamy taki, a nie inny wynik.
Awatar użytkownika
KentuckiFan
Posty: 395
Rejestracja: 29 maja 2011, o 21:33
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Superpuchar 2022

Post autor: KentuckiFan »

Gdzieś pomiędzy wierszami w wypowiedziach przed meczowych zawodników ZAKSY było powiedziane wyraźnie, że oni 2 tygodnie szykowali się konkretnie pod ten mecz o superpuchar. Czyli zapewne ten skład i takie a nie inne warianty gry, ustawień, reakcji były maglowane na maxa. Stąd wyglądało to dobrze, tylko czy to oznacza, że np. na Nysę szykowali się niedostatecznie dobrze? Nie chciał bym tak myśleć, natomiast może po prostu właśnie tutaj tkwi ten szkopuł, że dziś na każdy najbliższy mecz musisz być naszykowany jak na mecz o życie, bo takie "trytytkowanie", bo jakoś to da radę, już na takim poziomie nie przejdzie.
Dyskutować zawsze warto.
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 624
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Superpuchar 2022

Post autor: MAG siatki »

vdzg pisze: 26 paź 2022, o 23:09
MAG siatki pisze: 26 paź 2022, o 20:23 Zespołowi skazanemu na pożarcie przed tym meczem, sędzia powinien dać przynajmniej szansę w postaci równego traktowania, a o czymś takim nie było tu mowy. O dziwo SALONY były zaskoczone, że ZAKSA mimo tak potwornego osłabienia jeszcze bryka, jeszcze miała czelność się postawić. Salonowiec Mielewski z niedowierzaniem ocenił postawę ZAKSY. Tyle sił włożyli w rozsadzenie tego zespołu, a on jeszcze walczy :o To jest jakieś nieporozumienie :x Może by tak jeszcze wyciągnąć paru siatkarzy z Kędzierzyna i wpuścić na parkiet juniorów oraz mopersów? Wtedy radość na twarzach będzie jeszcze większa.
tak, redaktor Jureczek jest prezesem zaksy i ściągnął kariagina zamiast jakiegokolwiek sensownego przyjmującego, po czym chodził przez cały tydzień diabolicznie się śmiejąc. typie, ochłoń trochę, bo żadni "oni" nie rozsadzają ci zespołu.
Redaktor "Jureczek" - jak raczyłeś go pieszczotliwie nazwać - jeszcze w listopadzie 2020 (czyli na samym początku sezonu) zachowywał się wręcz jak prezes wszystkich prezesów. Już wtedy poczuł moc i "rozdawał karty" w kwestii składu personalnego ZAKSY na kolejny sezon, informując opinię publiczną o planowanym odejściu trzech filarów klubu z Kędzierzyna, czyli: Bena, Kochana oraz Zatora - chcąc tym samym zamieszać i popsuć bardzo dobrą atmosferę panującą w klubie. To tak jakby dziś "Jureczek" ogłosił wszem i wobec, że po obecnym sezonie Fornal przechodzi do Lube, Ben do Trentino, Popiwczak do Perugii, a Gladyr wraca do Kędzierzyna. Najlepiej wrzucić granat do szamba i udawać, że wszystko jest cool prawda? Czy tak zachowuje się życzliwie nastawiony redaktor? Ci "oni" to nie jest jakaś tam fikcja. Zatem proszę mnie nie wyzywać od "typów", bo ja Ciebie nie obrażałem.
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Superpuchar 2022

Post autor: qtp »

KentuckiFan pisze: 27 paź 2022, o 10:06 Stąd wyglądało to dobrze
Oj dobrze to to zdecydowanie nie wyglądało, ani z jednej ani z drugiej strony. Bielsko z Radomiem bardziej mi się podobało...
Awatar użytkownika
KentuckiFan
Posty: 395
Rejestracja: 29 maja 2011, o 21:33
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Superpuchar 2022

Post autor: KentuckiFan »

qtp pisze: 27 paź 2022, o 10:30
KentuckiFan pisze: 27 paź 2022, o 10:06 Stąd wyglądało to dobrze
Oj dobrze to to zdecydowanie nie wyglądało, ani z jednej ani z drugiej strony. Bielsko z Radomiem bardziej mi się podobało...
Oj nie bądź taki detalista ;) Wyglądało zdecydowanie lepiej jak rozstrzelanie w Twierdzy Nysa, tam z oglądu sytuacji miałem wrażenie, że Zaksa Strzelce Opolskie grała w maskach zawodników zdobywcy Ligi Mistrzów.
Dyskutować zawsze warto.
Awatar użytkownika
x-man
Posty: 65
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:50
Płeć: M
Lokalizacja: Nysa/Cieszyn

Re: Superpuchar 2022

Post autor: x-man »

MAG siatki pisze: 27 paź 2022, o 10:09
vdzg pisze: 26 paź 2022, o 23:09
MAG siatki pisze: 26 paź 2022, o 20:23 Zespołowi skazanemu na pożarcie przed tym meczem, sędzia powinien dać przynajmniej szansę w postaci równego traktowania, a o czymś takim nie było tu mowy. O dziwo SALONY były zaskoczone, że ZAKSA mimo tak potwornego osłabienia jeszcze bryka, jeszcze miała czelność się postawić. Salonowiec Mielewski z niedowierzaniem ocenił postawę ZAKSY. Tyle sił włożyli w rozsadzenie tego zespołu, a on jeszcze walczy :o To jest jakieś nieporozumienie :x Może by tak jeszcze wyciągnąć paru siatkarzy z Kędzierzyna i wpuścić na parkiet juniorów oraz mopersów? Wtedy radość na twarzach będzie jeszcze większa.
tak, redaktor Jureczek jest prezesem zaksy i ściągnął kariagina zamiast jakiegokolwiek sensownego przyjmującego, po czym chodził przez cały tydzień diabolicznie się śmiejąc. typie, ochłoń trochę, bo żadni "oni" nie rozsadzają ci zespołu.
Redaktor "Jureczek" - jak raczyłeś go pieszczotliwie nazwać - jeszcze w listopadzie 2020 (czyli na samym początku sezonu) zachowywał się wręcz jak prezes wszystkich prezesów. Już wtedy poczuł moc i "rozdawał karty" w kwestii składu personalnego ZAKSY na kolejny sezon, informując opinię publiczną o planowanym odejściu trzech filarów klubu z Kędzierzyna, czyli: Bena, Kochana oraz Zatora - chcąc tym samym zamieszać i popsuć bardzo dobrą atmosferę panującą w klubie. To tak jakby dziś "Jureczek" ogłosił wszem i wobec, że po obecnym sezonie Fornal przechodzi do Lube, Ben do Trentino, Popiwczak do Perugii, a Gladyr wraca do Kędzierzyna. Najlepiej wrzucić granat do szamba i udawać, że wszystko jest cool prawda? Czy tak zachowuje się życzliwie nastawiony redaktor? Ci "oni" to nie jest jakaś tam fikcja. Zatem proszę mnie nie wyzywać od "typów", bo ja Ciebie nie obrażałem.
Redaktor Jureczek jest "dziennikarzem", dostał info, sprzedał, z tego żyje. Trzeba było pilnować własnego ogródka i zatykać przecieki jak szambo wybija, obwarować umowy wsępne klauzulami itp. Przestań w końcu chłopie biadolić i skup się na kibicowaniu klubowi, bo jak na razie z każego posta płynie przekaz, że cała Polska winna i czycha na upadek ZAKSY. Redaktor Jureczek wrzuca granaty do szamba, Bortniczuk śmiał załatwić PSG Nysie a nie ZAKSIE, bo nie pochodzi z Blachwni, tylko z Głuchołaz. Sędziowei czychają na każdą sposobność, zeby pogrążyć KK. Ok, podwójna Wojtkowi odgwizdana wg mnie niesłusznie. Co do siatki Gładyra, ciężko wyrokować, bo nie było perspektywy kontaktu piłki z podłożem. Z drugiej strony jednak nie odgwizdali tez żadnego Śliwko-lotu.
WIecej optymizmu, mniej teorii spiskowych, będzie dobrze, o medal na pewno powalczycie.
Pozdrawiam :)
Na zawsze wierni, na zawsze STAL!!
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Superpuchar 2022

Post autor: Simao »

x-man pisze: 27 paź 2022, o 14:56
MAG siatki pisze: 27 paź 2022, o 10:09
vdzg pisze: 26 paź 2022, o 23:09

tak, redaktor Jureczek jest prezesem zaksy i ściągnął kariagina zamiast jakiegokolwiek sensownego przyjmującego, po czym chodził przez cały tydzień diabolicznie się śmiejąc. typie, ochłoń trochę, bo żadni "oni" nie rozsadzają ci zespołu.
Redaktor "Jureczek" - jak raczyłeś go pieszczotliwie nazwać - jeszcze w listopadzie 2020 (czyli na samym początku sezonu) zachowywał się wręcz jak prezes wszystkich prezesów. Już wtedy poczuł moc i "rozdawał karty" w kwestii składu personalnego ZAKSY na kolejny sezon, informując opinię publiczną o planowanym odejściu trzech filarów klubu z Kędzierzyna, czyli: Bena, Kochana oraz Zatora - chcąc tym samym zamieszać i popsuć bardzo dobrą atmosferę panującą w klubie. To tak jakby dziś "Jureczek" ogłosił wszem i wobec, że po obecnym sezonie Fornal przechodzi do Lube, Ben do Trentino, Popiwczak do Perugii, a Gladyr wraca do Kędzierzyna. Najlepiej wrzucić granat do szamba i udawać, że wszystko jest cool prawda? Czy tak zachowuje się życzliwie nastawiony redaktor? Ci "oni" to nie jest jakaś tam fikcja. Zatem proszę mnie nie wyzywać od "typów", bo ja Ciebie nie obrażałem.
Redaktor Jureczek jest "dziennikarzem", dostał info, sprzedał, z tego żyje. Trzeba było pilnować własnego ogródka i zatykać przecieki jak szambo wybija, obwarować umowy wsępne klauzulami itp. Przestań w końcu chłopie biadolić i skup się na kibicowaniu klubowi, bo jak na razie z każego posta płynie przekaz, że cała Polska winna i czycha na upadek ZAKSY. Redaktor Jureczek wrzuca granaty do szamba, Bortniczuk śmiał załatwić PSG Nysie a nie ZAKSIE, bo nie pochodzi z Blachwni, tylko z Głuchołaz. Sędziowei czychają na każdą sposobność, zeby pogrążyć KK. Ok, podwójna Wojtkowi odgwizdana wg mnie niesłusznie. Co do siatki Gładyra, ciężko wyrokować, bo nie było perspektywy kontaktu piłki z podłożem. Z drugiej strony jednak nie odgwizdali tez żadnego Śliwko-lotu.
WIecej optymizmu, mniej teorii spiskowych, będzie dobrze, o medal na pewno powalczycie.
Pozdrawiam :)
Niektórzy kibice ZAKSY mają taki syndrom oblężonej twierdzy, cały świat przeciw Nim. Odnośnie tej sytuacji, gdzie wydawało się ,że Gladyr popełnił błąd, była po meczu powtórka. W studiu Polsatu Sport wrócili do tej sytuacji i ewidentnie było widać, że piłka była już styczna z boiskiem, odbiła się (właściwie to z pół metra po za linią końcową boiska). Następnie Gladyr zawiesił się o siatkę, nie było żadnego błędu.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Superpuchar 2022

Post autor: michal1983 »

Ja uważam, subiektywnie że wystarczy grać tak żeby nie trzeba było w końcówkach klepać na przewagi i szukać punktów w challengach. Takie granie na przewagi to jest prawie zawsze 50/50 przy wyrównanym meczu.
Tak na prawdę możemy mieć pretensje tylko i wyłącznie do siebie że nie wykorzystaliśmy swoich szans w odpowiednim momencie.
Cała reszta to gdybanie.

Niemniej, sędziowanie niestety na poziomie okręgówki późnych lat 90tych. :]
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
bono
Posty: 3522
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Superpuchar 2022

Post autor: bono »

Jeszcze tak na szybko - co do JW - chyba póki tam będzie sypał Ben - Ptokom zawsze będzie się ciężko grało z Zaksą.Nawet jak będą grali w 4 bo w pięciu było na styk ;)
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 624
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Superpuchar 2022

Post autor: MAG siatki »

x-man pisze: 27 paź 2022, o 14:56
MAG siatki pisze: 27 paź 2022, o 10:09
vdzg pisze: 26 paź 2022, o 23:09

tak, redaktor Jureczek jest prezesem zaksy i ściągnął kariagina zamiast jakiegokolwiek sensownego przyjmującego, po czym chodził przez cały tydzień diabolicznie się śmiejąc. typie, ochłoń trochę, bo żadni "oni" nie rozsadzają ci zespołu.
Redaktor "Jureczek" - jak raczyłeś go pieszczotliwie nazwać - jeszcze w listopadzie 2020 (czyli na samym początku sezonu) zachowywał się wręcz jak prezes wszystkich prezesów. Już wtedy poczuł moc i "rozdawał karty" w kwestii składu personalnego ZAKSY na kolejny sezon, informując opinię publiczną o planowanym odejściu trzech filarów klubu z Kędzierzyna, czyli: Bena, Kochana oraz Zatora - chcąc tym samym zamieszać i popsuć bardzo dobrą atmosferę panującą w klubie. To tak jakby dziś "Jureczek" ogłosił wszem i wobec, że po obecnym sezonie Fornal przechodzi do Lube, Ben do Trentino, Popiwczak do Perugii, a Gladyr wraca do Kędzierzyna. Najlepiej wrzucić granat do szamba i udawać, że wszystko jest cool prawda? Czy tak zachowuje się życzliwie nastawiony redaktor? Ci "oni" to nie jest jakaś tam fikcja. Zatem proszę mnie nie wyzywać od "typów", bo ja Ciebie nie obrażałem.
Redaktor Jureczek jest "dziennikarzem", dostał info, sprzedał, z tego żyje. Trzeba było pilnować własnego ogródka i zatykać przecieki jak szambo wybija, obwarować umowy wsępne klauzulami itp. Przestań w końcu chłopie biadolić i skup się na kibicowaniu klubowi, bo jak na razie z każego posta płynie przekaz, że cała Polska winna i czycha na upadek ZAKSY. Redaktor Jureczek wrzuca granaty do szamba, Bortniczuk śmiał załatwić PSG Nysie a nie ZAKSIE, bo nie pochodzi z Blachwni, tylko z Głuchołaz. Sędziowei czychają na każdą sposobność, zeby pogrążyć KK. Ok, podwójna Wojtkowi odgwizdana wg mnie niesłusznie. Co do siatki Gładyra, ciężko wyrokować, bo nie było perspektywy kontaktu piłki z podłożem. Z drugiej strony jednak nie odgwizdali tez żadnego Śliwko-lotu.
WIecej optymizmu, mniej teorii spiskowych, będzie dobrze, o medal na pewno powalczycie.
Pozdrawiam :)
Chyba żartujesz :D Redaktor Jureczek (dzisiejszy solenizant, któremu z okazji urodzin życzę wszystkiego najlepszego w życiu prywatnym i zawodowym), dostał cynk o planowanych transferach, ale nie z Kędzierzyna :D Zapominasz chyba, że Jurek ma kontakty ze wszystkimi prezesami, a przede wszystkim z menadżerami poszczególnych zawodników. Zresztą kogo on nie zna w świecie siatkówki. To po pierwsze ;)

Po drugie - jak to mówią - uderz w stół, a .... Widzę kibicu Stali Nysa, że uważnie czytasz moje posty, skoro pamiętasz ten sprzed wielu tygodni o pewnym ministrze z Głuchołaz. Wiem, wiem - trafiłem w cholernie czuły punkt. No bo przecież kto Wam uratował cztery litery? Chyba nie zaprzeczysz oczywistym faktom. Gdyby nie powiększenie PlusLigi o dwa zespoły, to już dawno - podobnie jak Będzin - gralibyście w 1 Lidze. Tylko, że za Będzinem nie miał się kto wstawić, a za Wami owszem. Jesteście największymi beneficjentami wprowadzonych na wariackich papierach zmian. Oczywiście obok zespołu ze Lwowa, który nie za swoje osiągnięcia sportowe gra w PlusLidze, do której - jak wiemy - trafił na skróty. Powinni swą drogę w Polsce rozpocząć od rywalizacji w 1 Lidze i tak by było uczciwie i najrozsądniej. Ale o wszystkim - jak wiemy - zdecydowały względy pozasportowe. Oczywiście pomogły też publiczne pieniążki. A Ty myślisz, że ten banner Ministerstwa Sportu i Turystyki, w hali w Krakowie, gdzie Barkom-Każany Lwów rozgrywa swoje mecze domowe znalazł się tam przez przypadek? :D

Tak jak pisałeś, pan minister faktycznie pochodzi z Głuchołaz w powiecie nyskim (gdzie najwyraźniej dba o swoich wyborców), bo jakby pochodził z Blachowni, to by wiedział, że należący do Waszego głównego sponsora gazociąg biegnący ze Zdzieszowic do Kędzierzyna, którym transportują bardzo toksyczny gaz koksowniczy jest od wielu wielu lat dziurawy jak sito 8-) !!! O dziwo na jego naprawę (wymianę na nowy) od zawsze brakuje kasy. No i tym sposobem od wielu wielu lat zatruwają nam środowisko w Kędzierzynie, a kasiorka na siatkówkę popłynęła do Nysy !!! :o Przyznasz, że to pewien paradoks. Wyobraź sobie analogiczną sytuację, że mielibyście w Nysie zatruwającą powietrze spalarnię śmieci, która byłaby głównym sponsorem klubu w Kędzierzynie, bo jakiś dygnitarz tak załatwił. Ale byłby jazgot z tego powodu. Tymczasem my mamy siedzieć cicho i udawać, że wszystko jest w porządku ;) Już pomijam fakt, że ten sponsor był jak św, Mikołaj, bo wyskoczył z hojnymi prezentami w momencie, kiedy Stal szorowała dno tabeli i nie było najmniejszych szans na ratunek. No i wtedy wydarzył się CUD. Naprawdę wielkie słowa uznania dla pana ministra. Jego skuteczność jest godna pozazdroszczenia.
Awatar użytkownika
x-man
Posty: 65
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:50
Płeć: M
Lokalizacja: Nysa/Cieszyn

Re: Superpuchar 2022

Post autor: x-man »

Żeby całkowicie nie było off topicowo, na początek (w poprzednim poście zapomniałem, przepraszam) serdeczne gratulacje dla JSW za wywalczenie SP :)
Sam mecz pod kątem sportowym porywającym widowiskiem co prawda nie był, zawodnicy obu drużyn wyglądali, jakby na siłę ich zapędzono na parkiet, lecz emocje w tie-breaku jednak były :)

Teraz do meritum, bo widzę, że temat zszedł z wątku głównego na klub, któremu od kilkudziesięciu lat kibicuję i w którym za bajtla piłkę podbijałem 8-)
Widzę kibicu Stali Nysa, że uważnie czytasz moje posty, skoro pamiętasz ten sprzed wielu tygodni o pewnym ministrze z Głuchołaz. Wiem, wiem - trafiłem w cholernie czuły punkt.
Nie dorabiaj sobie "głębokiego" pióra ;) Uwierz lub nie, od 15 lat czytam to forum. Cenię je sobie. Wiele ciekawych smaczków można wyłapać, jak również wyczytać troszkę idiotyzmów - dopasuj sobie odpowiednią motywację do napisania mojego postu po kilkunastu latach przerwy :)
No bo przecież kto Wam uratował cztery litery? Chyba nie zaprzeczysz oczywistym faktom. Gdyby nie powiększenie PlusLigi o dwa zespoły, to już dawno - podobnie jak Będzin - gralibyście w 1 Lidze. Tylko, że za Będzinem nie miał się kto wstawić, a za Wami owszem. Jesteście największymi beneficjentami wprowadzonych na wariackich papierach zmian. Oczywiście obok zespołu ze Lwowa, który nie za swoje osiągnięcia sportowe gra w PlusLidze, do której - jak wiemy - trafił na skróty. Powinni swą drogę w Polsce rozpocząć od rywalizacji w 1 Lidze i tak by było uczciwie i najrozsądniej. Ale o wszystkim - jak wiemy - zdecydowały względy pozasportowe. Oczywiście pomogły też publiczne pieniążki. A Ty myślisz, że ten banner Ministerstwa Sportu i Turystyki, w hali w Krakowie, gdzie Barkom-Każany Lwów rozgrywa swoje mecze domowe znalazł się tam przez przypadek? :D

...Już pomijam fakt, że ten sponsor był jak św, Mikołaj, bo wyskoczył z hojnymi prezentami w momencie, kiedy Stal szorowała dno tabeli i nie było najmniejszych szans na ratunek. No i wtedy wydarzył się CUD. Naprawdę wielkie słowa uznania dla pana ministra. Jego skuteczność jest godna pozazdroszczenia.
Czyli poza Redaktorem Jureczkiem, głównymi winowajcami "letnich transferów" i chwilowej, słabszej dyspozycji KK są Ministerstwo Sportu, Minister, Stal i Barkom ??
Wiem, że ciężko jest się pogodzić z tym, że jakikolwiek podmiot państwowy śmie sponsorować w opolskim kogoś innego ale cóż, takie jest życie, nie ja w tym palce maczałem :) .
Nota bene śmieszne są tego rodzaju wycieczki, pretensje i rwanie włosów od kibica klubu, którego wieloletnim Prezesem był poseł na Sejm RP a sam klub na przestrzeni lat jest jednym z większych beneficjentów zaangażowania Spółek Skarbu Państwa w polską siatkówkę 8-)

Uprzedzając pytanie, jestem zwolennikiem 12 drużyn w PLS, obecny format jest chory i wyniszczający dla zawodników...i tak, sportowo Stal powinna spaść, zajęliśmy ostatnie miejsce w poprzednim sezonie, nie wiedzę problemu w przyznaniu tego faktu a już na pewno nie jest to "cholernie czuły punkt".
Nie zmienia to jednak mojego podejścia do klubu dla którego zdzierałem gardło w kotle w latach 90tych na Głuchołaskiej, jak walczyliśmy o medale, później kibicowałem mu jak szorował dno, grał w pierwszej lidze i kibicuję dalej :) . 1,2,3 liga ? Kibicem się jest a nie bywa ;)

... bo jakby pochodził z Blachowni, to by wiedział, że należący do Waszego głównego sponsora gazociąg biegnący ze Zdzieszowic do Kędzierzyna, którym transportują bardzo toksyczny gaz koksowniczy jest od wielu wielu lat dziurawy jak sito 8-) !!! O dziwo na jego naprawę (wymianę na nowy) od zawsze brakuje kasy. No i tym sposobem od wielu wielu lat zatruwają nam środowisko w Kędzierzynie, a kasiorka na siatkówkę popłynęła do Nysy !!! :o
Idziemy w zieloną linię :-)
Niestety ze względu na edukację, obecne życie rodzinne i zawodowe nie mieszkam już w Nysie od ponad 20 lat, więc nie pomogę :(
O gazociągu się nie wypowiem, gdyż nie znam tematu. Lecz jeżdżąc w latach 90 z Nysy po naukę do Gliwic z przesiadką w KK, musze przyznać rację, zapachy nie były ciekawe, jak jest teraz nie wiem. Perła turystyki to nie jest, nie odwiedzałem dawno :)
Mogę jednak podrzucić ciekawy pro-ekologiczny pomysł z tamtego podwórka. Czytując to forum, zauważyłem, że szanowny kolega jest mocno związany ze środowiskiem siatkarskim w swoim mieście i ma wiele znajomości (?). Proponuję zwrócić Zarządowi uwagę na wydajność stacji uzdatniania wody przy zakładach azotowych nad kanałem kędzierzyńskim ;)
Jakby sponsor zainwestował pieniążki przekazywane na siatkówkę w jej rozbudowę, modernizację i szeroko pojętą ekologię, to może nie byłoby ponadprogramowych "spustów", ładniej by pachniało, żyłoby się Wam lepiej a i rybki w Odrze nie trzęsłyby ze strachu ogonkami na myśl o przyszłorocznym okresie letnim? 8-)

Na zakończenie radzę mieć oczy szeroko otwarte, bo podobno Reptilianie również zagięli parol na ZAKSę ;)
Życzę dużo zdrówka, chłodniejszej głowy, będzie dobrze :)
Pozdrawiam
Na zawsze wierni, na zawsze STAL!!
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 624
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Superpuchar 2022

Post autor: MAG siatki »

Kibicem się jest, a nie bywa. Podzielam Twoje zdanie w 100%. Myśmy też mieli słabsze momenty w historii i kibice wiernie stali przy swoim zespole. Zatem nie wiem do czego lub kogo pijesz :-) Pudło !!! Podobnie jak z wątkiem o ochronie środowiska w K-K, o której nie masz bladego pojęcia. No ale skąd miałbyś wiedzieć, zatem możesz się czuć rozgrzeszony z powodu swojego braku wiedzy w tym temacie :D

Jest mi Ciebie trochę żal, skoro (pisząc o nich) wierzysz w "reptalian". W Twoim przypadku czas aktywności na forum ewidentnie idzie w parze z rozwojem bujnej wyobraźni :D Ale ponieważ mam dziś doskonały nastrój to oszczędzę sobie pewnych sformułowań pod Twoim adresem. Gorąco namawiam Kolegę do czytania ze zrozumieniem. Ja wiem, to dziś rzadka cecha u internautów, ale mimo wszystko warto spróbować.

P.S. Pozdrowienia dla Pana Ministra. Jak na Pomorzu wybudują elektrownię atomową, to może zostanie ona sponsorem Stali Nysa. Przecież wystarczą dwa telefony i sprawa załatwiona. PSG Atom Stal Nysa. Prawda, że ładnie brzmi?

Pozdrawiam serdecznie i życzę bardzo miłego dnia ;)
PabloFX
Posty: 822
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Superpuchar 2022

Post autor: PabloFX »

Czarodziej skończ już z tą martyrologią bo ciężko się to czyta. Skoro jesteś tak blisko klubu to może pomóż w dopięciu transferów na przyszły rok, bo energii masz dużo tylko ukierunkowana nie tam gdzie trzeba
dezerter
Posty: 1274
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Superpuchar 2022

Post autor: dezerter »

MAG siatki pisze: 28 paź 2022, o 09:45 Kibicem się jest, a nie bywa. Podzielam Twoje zdanie w 100%. Myśmy też mieli słabsze momenty w historii i kibice wiernie stali przy swoim zespole. Zatem nie wiem do czego lub kogo pijesz :-) Pudło !!! Podobnie jak z wątkiem o ochronie środowiska w K-K, o której nie masz bladego pojęcia. No ale skąd miałbyś wiedzieć, zatem możesz się czuć rozgrzeszony z powodu swojego braku wiedzy w tym temacie :D

Jest mi Ciebie trochę żal, skoro (pisząc o nich) wierzysz w "reptalian". W Twoim przypadku czas aktywności na forum ewidentnie idzie w parze z rozwojem bujnej wyobraźni :D Ale ponieważ mam dziś doskonały nastrój to oszczędzę sobie pewnych sformułowań pod Twoim adresem. Gorąco namawiam Kolegę do czytania ze zrozumieniem. Ja wiem, to dziś rzadka cecha u internautów, ale mimo wszystko warto spróbować.

P.S. Pozdrowienia dla Pana Ministra. Jak na Pomorzu wybudują elektrownię atomową, to może zostanie ona sponsorem Stali Nysa. Przecież wystarczą dwa telefony i sprawa załatwiona. PSG Atom Stal Nysa. Prawda, że ładnie brzmi?

Pozdrawiam serdecznie i życzę bardzo miłego dnia ;)
Strasznie nudny i powtarzalny jesteś, jedną z wad tego forum jest brak opcji czarnolistowania użytkowników. :<

Kolega wyżej napisał jak jest, od blisko dwudziestu lat jesteście największym beneficjentem państwowej kasy z SSP na Opolszczyźnie i jedynym rozgrzeszeniem wg. Ciebie, to to, że zakład znajduje sie na waszym terenie. No więc PSG nie jest wydobywcą gazu, a operatorem systemu dystrybucji gazu, i działa na terenie całego kraju, jedna z placówek znajduje sie na terenie Nysy. :]
Jeżeli już tak chcesz sie trzymać lokalizacji, to toruński "Polski Cukier" sponsoruje Avię Świdnik, pewnie też nie może, bo za daleko, nie? 8-)

I na koniec, nie martw się, nadal kasa przekazywana przez Grupa Azoty Kędzierzyn ma Twój klub, jest nieporównywalnie większa, od tej przekazywanej przez PSG na Stal. I to się pewnie jeszcze dłuuuugo nie zmieni. Nadal spokojnie będziecie sobie spijać piankę z piwka. ;)

"Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy to jest zły uczynek.
Dobry, to jak Kali zabrać komuś krowy"
Ostatnio zmieniony 28 paź 2022, o 13:02 przez dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
przemik
Posty: 1576
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Superpuchar 2022

Post autor: przemik »

x-man pisze: 28 paź 2022, o 08:37 Czyli poza Redaktorem Jureczkiem, głównymi winowajcami "letnich transferów" i chwilowej, słabszej dyspozycji KK są Ministerstwo Sportu, Minister, Stal i Barkom ??
... i dziurawy gazociąg.

Radze nie prowokować kolegi MAGa, bo napisze coś takiego,że się forum i srodowisko siatkarskie przez 3 dni nie podniesie.
___
Noworoczny Kibic Siatki
PioterZJastrzebia
Posty: 1242
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Superpuchar 2022

Post autor: PioterZJastrzebia »

Szczerze, w życiu bym nie pomyślał, że spotkam się z teoriami spiskowymi na forum siatkarskim :] Spodziewaj się niespodziewanego.

Czyli, jeśli dobrze rozumiem, do tego wielkiego, globalnego wręcz, zorganizowanego spisku dziennikarzy, twitterowych anonimów, części działaczy (także z KK), innych klubów (zwłaszcza Nysy) i niektórych zawodników, stworzonego celem obalenia niewygodnej dla reszty świata potęgi Zaksy, należy doliczyć także i sędziów, tak?
bono
Posty: 3522
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Superpuchar 2022

Post autor: bono »

No cóż jak nie kolega na L(znany brazyliski siatkarz) to kolega Mag - i potem idzie opinia o uciemiężonych 8-) Musi ktoś być - nudno by było ;)
To normalne że jak KK i środowisko siatkarskie nie pała do jaśnie nam panujących - to owi troszkę uszczuplą budżet i tu dadzą Odrze a tu Nysie - zresztą x razy było wałkowane że mocodawcy znudzeni są tą Zaksą i jej wygrywaniem i próbują jak najmniejszym nakładem ugrać maxymalnie dużo.
Kamyczek do ogródka klubu - taka marka i takie sukcesy powinny być wprost proporcjonalne do ilości sponsorów i większego budżetu(a nie tylko azoty i azoty)
Niestety to nie czasy Sabiny i PO gdzie Zaksa miała dużo większy budżet niż obecny(a nie miała takich wyników)i płaciła ile kto chciał.
Jesli to prawda co ptaszki ćwierkają to kolega Mag powinien być zadowolony z ruchu transferowego z PSG na przyszły sezon;)
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 624
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Superpuchar 2022

Post autor: MAG siatki »

PioterZJastrzebia pisze: 28 paź 2022, o 13:03 Szczerze, w życiu bym nie pomyślał, że spotkam się z teoriami spiskowymi na forum siatkarskim :] Spodziewaj się niespodziewanego.

Czyli, jeśli dobrze rozumiem, do tego wielkiego, globalnego wręcz, zorganizowanego spisku dziennikarzy, twitterowych anonimów, części działaczy (także z KK), innych klubów (zwłaszcza Nysy) i niektórych zawodników, stworzonego celem obalenia niewygodnej dla reszty świata potęgi Zaksy, należy doliczyć także i sędziów, tak?
Piotruś, a o jakich Ty teoriach spiskowych mówisz? :D Ten sędzia z meczu ZAKSA vs. JW to była porażka roku :] :] :] I przestań udawać, że nie wiesz o co chodzi. Oczywiście można zaklinać rzeczywistość, ale nawet ślepy widział, że sędziego przerosło to spotkanie. Nie mówiłem o sędziach z całej naszej ligi, tylko konkretnie o tym jednym gostku. Gdy kibice komentują błędne decyzje arbitrów z innych spotkań i jadą po nich jak po burej su... to też będziesz pisał o teoriach spiskowych? A co do kół ratunkowych rzuconych Stali przez polityków, to nawet kibice z Nysy przyznali, że tak było. Z faktami się nie polemizuje Piotruś :D
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 624
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Superpuchar 2022

Post autor: MAG siatki »

bono pisze: 28 paź 2022, o 13:17 No cóż jak nie kolega na L(znany brazyliski siatkarz) to kolega Mag - i potem idzie opinia o uciemiężonych 8-) Musi ktoś być - nudno by było ;)
To normalne że jak KK i środowisko siatkarskie nie pała do jaśnie nam panujących - to owi troszkę uszczuplą budżet i tu dadzą Odrze a tu Nysie - zresztą x razy było wałkowane że mocodawcy znudzeni są tą Zaksą i jej wygrywaniem i próbują jak najmniejszym nakładem ugrać maxymalnie dużo.
Kamyczek do ogródka klubu - taka marka i takie sukcesy powinny być wprost proporcjonalne do ilości sponsorów i większego budżetu(a nie tylko azoty i azoty)
Niestety to nie czasy Sabiny i PO gdzie Zaksa miała dużo większy budżet niż obecny(a nie miała takich wyników)i płaciła ile kto chciał.
Jesli to prawda co ptaszki ćwierkają to kolega Mag powinien być zadowolony z ruchu transferowego z PSG na przyszły sezon;)
Bono, ale ja się z Tobą zgadzam w całej rozciągłości. Natomiast nie wiem o czym ptaszki ćwierkają na temat planowanego ruchu transferowego i lepiej tego nie ujawniaj, bo zaraz się zaczną telefony z centrali :] :] :]
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 631
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Superpuchar 2022

Post autor: bez_nazwy »

Uwaga uwaga
MAG ma takie informacje których nie zawaha się użyć, po ich ujawnieniu, forum nie będzie umiało się pozbierać.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”