Prehistoria

Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Prehistoria

Post autor: Przemyslaw »

Tak sobie oglądałem stare mecze i naszedł mnie pomysł aby skompletować dreem team.
Nie uwzględniam lat 70 tych bo po prostu nie ma jak oglądnąć.
Niemniej od lat 90 tych kibicuję więc zarzucę:

--- Zagumny ---
--- Wlazły ---
--- Możdżonek --- Nowakowski ---
--- Murek --- Winiarski ---
--- Ignaczak ---

Oczywiście można wpleść tutaj dużo więcej nazwisk ale coś trzeba wybrać.
Zapraszam do zabawy, co o tym myślicie?
Pomocniczka
Posty: 2037
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Prehistoria

Post autor: Pomocniczka »

Temat w dziale Plusligi a zatem zdecydowanie najlepszym środkowym w historii ligi był bez wątpienia Pliński.
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Prehistoria

Post autor: Pawel9221 »

Pomocniczka pisze: 11 lut 2023, o 06:22 Temat w dziale Plusligi a zatem zdecydowanie najlepszym środkowym w historii ligi był bez wątpienia Pliński.
Totalnie sie nie zgodze. Najlepszym był Nowakowski i to moim zdaniem nie ma co nawet dyskutowac. Najlepszym i najbardziej utytulowanym, dalej jest Bieniek, a potem Plinski i Kochan. Chyba, ze to klasyfikacja graczy, ktorzy juz skonczyli kariere?
Fozgen79
Posty: 55
Rejestracja: 26 paź 2014, o 18:33
Płeć: M

Re: Prehistoria

Post autor: Fozgen79 »

Ja widzę to tak...
Zagumny
Papke/Wlazły
Świderski Leon
Gołaś Szczerbaniuk/Bieniek
Ignaczak
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1802
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Prehistoria

Post autor: hardy »

Byli tu już tacy co o Pajenku kiedyś pisali że to najlepszy środkowy ligi.
Paragon
Posty: 292
Rejestracja: 5 maja 2019, o 10:01
Płeć: M

Re: Prehistoria

Post autor: Paragon »

Nieaktywni Polacy:
--- Zagumny ---
--- Papke---
--- Możdżonek --- Pliński---
--- Murek --- Świderski---
--- Ignaczak ---

Wszyscy Polacy:

--- Zagumny ---
--- Kurek/Wlazły (dyspozycja dnia który z nich)---
--- Pliński--- Nowakowski ---
--- Leon--- Winiarski ---
--- Zatorski---
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Prehistoria

Post autor: michal1983 »

Leon nie gral nigdy w lidze a jestesmy w temacie PlusLigi wiec mniemem ze chodzi o zawodnikow z naszej ligi.

Zagumny - Zygadlo (Wagner)
Wlazly - Papke
Mozdzonek - Nowakowski - Szczerbaniuk - Bieniek - (Nowak)
Winiarski - Swiderski - Murek - Gierczynski
Ignaczak - Zator (Gacek)
Ostatnio zmieniony 11 lut 2023, o 12:20 przez michal1983, łącznie zmieniany 2 razy.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Stal Nysa
Posty: 33
Rejestracja: 11 mar 2019, o 21:34
Płeć: M

Re: Prehistoria

Post autor: Stal Nysa »

Zagumny/Szyszko
Gołaś /Nowakowski/Bartuzi/Szczerbaniuk
Świderski/Winiarski/Wójcik /Sordyl/Panas
Ignaczak/Zatorski
Wlazły /Papke/Szewiński
Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Prehistoria

Post autor: Przemyslaw »

Tak, chodzi raczej o polskich zawodników i o polską ligę.
Ja miałem największy zgryz przy libero, Czy Ignaczak czy Zatorski...
Jeszcze mam zagwozdkę odnośnie środkowego ale nie mogę sobie przypomnieć a nie chcę iść na łatwiznę i googlać.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Prehistoria

Post autor: michal1983 »

Marcin Nowak nasz najwyzszy srodkowy w historii.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Prehistoria

Post autor: Przemyslaw »

Już sobie przypomniałem (i na prawdę nie oszukiwałem, nie sprawdzałem w googlach).
Marcin Prus.
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Prehistoria

Post autor: Resofan »

Jak się bawimy, to typy mojej "szóstki":

Zagumny
Winiarski/Murek/Świderski
Nowakowski, Pliński/Możdżonek
Kurek/Wlazły
Zatorski/Ignaczak

Żadnych wątpliwości nie miałem co do dwóch nazwisk: Zagumny i Nowakowski - tutaj dla mnie pola do dyskusji nie ma.
Reszta to już "bicie się z myślami". O ile na ataku za całokształt niewątpliwie Wlazły, to w szczycie formy Kurek jest jednak lepszym zawodnikiem, tylko że on ten szczyt osiągnął stosunkowo późno m.in przez miotanie się między atakiem a przyjęciem. Wśród przyjmujących trzej których wymieniłem są absolutnie równorzędni a na libero chyba jednak Zatorski nieco wyżej od Ignaczaka.
Ktoś tam powyżej wpisał obok Zagumnego Żygadłę. Dowcip roku pomimo, że ten rok się dopiero zaczął.
Wpisywałem zawodników od czasu największej zmiany w siatkówce jaką było wprowadzenie pozycji libero, bo tak naprawdę wtedy wyspecjalizowały się pozycje na boisku jakie dziś widzimy. Trudno więc do dzisiejszej siatkówki wpisywać np Wójtowicza czy Karbarza.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
qtp
Posty: 2278
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Prehistoria

Post autor: qtp »

Zaskakująco dużo Możdżonka, dla mnie Nowakowski, Pliński, Bieniek, Kochanowski to jednak siatkarze o jeden poziom lepsi.

Drzyzga
Wlazły
Nowakowski - Bieniek/Kochanowski
Świderski - Semeniuk
Zatorski
Ostatnio zmieniony 11 lut 2023, o 10:56 przez qtp, łącznie zmieniany 1 raz.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Prehistoria

Post autor: michal1983 »

Resofan pisze: 11 lut 2023, o 10:18
Ktoś tam powyżej wpisał obok Zagumnego Żygadłę. Dowcip roku pomimo, że ten rok się dopiero zaczął.
Szukalem nr2. Zostaje Stelmach, Wagner i Gerymski. Od nich wszytskich Lukasz byl lepszy. Prawda jest taka ze po Zagumnym nie bylo dlugo dlugo nic.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Prehistoria

Post autor: efratello »

Odnoszę się tylko do okresu jakoś mniej więcej od początku profesjonalnej PLS, czyli ~2000, bo od wtedy mniej więcej śledziłem rozgrywki, oczywiście z początku jako dzieciak i z mniejszą świadomością co jest grane, więc pewne skrzywienie jest nieuniknone.

Polacy:
Wlazły - Zagumny
Świderski - Winiarski
Nowakowski - Bieniek
Zatorski

Ogólnie listy all-time, które nie biorą pod uwagę Winiara i Wlazłego są imo niepoważne :D Wlazły jest GOAT i niech tego nie przyćmi jego obecna gra w wieku emerytalnym. Winiarski był zawodnikiem kompletnym, wybitnym w każdym elemencie gry, tego niech nie przyćmi jego wątpliwa obecnie kariera trenerska. Co do Zagumnego chyba nikt nie ma wątpliwości. A cała reszta jest imo do dyskusji, w zależności na jakie kryteria położymy większy nacisk.

Nieaktywni Polacy:
Papke - Zagumny
Świderski - Winiarski
Szczerbaniuk - Pliński
Ignaczak

Gracze zagraniczni:
Grozer - Falasca
Abramov - Conte
Lisinac - Gladyr
Shoji
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Prehistoria

Post autor: michal1983 »

Dodal bym do twojej wyliczanki Zagumnego. Wlazly, Zagumny, Winiarski, Swiderski, Ignaczak/Zatorski. Tu nie ma pola do dyskusji.

Edit
Nie zauwazylem ze Zagumnego tez wymieniles.

Edit2
Gracze zagraniczni:
Grozer - Toniutti
Deroo - Conte
Lisinac - Smith
Shoji
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
qtp
Posty: 2278
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Prehistoria

Post autor: qtp »

efratello pisze: 11 lut 2023, o 12:07 Winiarski był zawodnikiem kompletnym, wybitnym w każdym elemencie gry, tego niech nie przyćmi jego wątpliwa obecnie kariera trenerska.
Bardzo dobrym tak, topowym, ale wybitnym? Nie. I ten jego topowy poziom dotyczy czasów Trentino. W PL młody Winiarski < Semeniuk. Stary Winiarski vs stary Semeniuk jeszcze przed nami.
kuchcik77
Posty: 2345
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Prehistoria

Post autor: kuchcik77 »

Dream team to najlepsi na swojej pozycji/ osoby z najwiekszym wpływem na zespół i zdobyte trofea/ multimedaliści?


Dodal bym do twojej wyliczanki Zagumnego. Wlazly, Zagumny, Winiarski, Swiderski, Ignaczak/Zatorski. Tu nie ma pola do dyskusji.


Guma? Choć najmniej utytułowany z całego grona/ Gerymski
Wlazly/Papke
Swiderski/Semeniuk /Murek/Musielak
Plinski/ Nowakowski/Prus
Zatorski/Ignaczak
Xenio
Posty: 211
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Prehistoria

Post autor: Xenio »

Gołaś?
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Prehistoria

Post autor: Pawel9221 »

Zagumny/ Drzyzga
Winiarski, Semeniuk, Kurek,Murek
Bieniek, Nowakowski, Kochanowski
Zatorski
Wlazly
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Prehistoria

Post autor: michal1983 »

Rzeczywiście Arek Gołaś grał 3 kosmiczne sezony w AZSie.


Btw. Kochan to niech pogra pare lat na tym poziomie i zdobędzie więcej niż jeden medal to się może kiedyś na takie zestawienie złapie.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Prehistoria

Post autor: Pawel9221 »

michal1983 pisze: 11 lut 2023, o 15:25 Rzeczywiście Arek Gołaś grał 3 kosmiczne sezony w AZSie.


Btw. Kochan to niech pogra pare lat na tym poziomie i zdobędzie więcej niż jeden medal to się może kiedyś na takie zestawienie złapie.
Ale mowimy o tym kto ile wygral ? czy mowimy o umiejetnosciach glownie? Sam Plinski powiedzial, ze on w najlepszych latach formy daleko mu bylo do KOchana ( wiadomo troche kurtuazja byla), ale Kochanowski jednak to jest lepszy gracz niz Plinski byl w najlepszych latach nie oszukujmy sie. Gdybysmy mieli patrzec kto ile wygral to taki Maciej Dobrowolski,czy Banach by mieli wieksze osiagniecia niz Kochanowski
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Prehistoria

Post autor: efratello »

qtp pisze: 11 lut 2023, o 13:36
efratello pisze: 11 lut 2023, o 12:07 Winiarski był zawodnikiem kompletnym, wybitnym w każdym elemencie gry, tego niech nie przyćmi jego wątpliwa obecnie kariera trenerska.
Bardzo dobrym tak, topowym, ale wybitnym? Nie. I ten jego topowy poziom dotyczy czasów Trentino. W PL młody Winiarski < Semeniuk. Stary Winiarski vs stary Semeniuk jeszcze przed nami.
Tak, był topowy przez 3 sezony, Trentino go wzięło z przypadku, nagle wyniosło na wyżyny, wygrało z nim scudetto i Ligę Mistrzów, przemieliło i wypluło, bo do niczego się już nie nadawał xdd Winiar grając dla Skry dostawał nagrody dla najlepiej serwującego i przyjmującego zawodnika w turniejach krajowych i międzynarodowych zarówno przed jak i po grze w Trentino, a sezon po przejściu do Trentino został najlepszym blokującym LM, przed nim i po nim nagrodę tę dostawali niemal wyłącznie środkowi.To pokazuje jak kompletnym był zawodnikiem. To, że był wybitny było wiadomo już od juniora, jeszcze przed zdobyciem MŚ juniorów został kluczowym zawodnikiem jednego z dwóch topowych klubów w PLS, naszpikowanego reprezentantami Polski AZS-u Częstochowa, i osiągał w ataku lepsze wyniki od swoich starszych kolegów z zespołu grających na tej samej pozycji - Gierczyńskiego i Bąkiewicza. Rok po MŚ juniorów trafił do seniorskiej kadry, co nie było już tak łatwe jak w przypadku poprzedniego pokolenia MŚ juniorów z roczników 1977/78, które szeroką ławą, w całości niemal weszło do kadry. Dodam, że na tych MŚ juniorów Winiar był kluczowym zawodnikiem kadry, najwięcej punktującym i najlepiej serwującym (miał lepsze osiągi niż Wlazły, który nie miał tak pewnej pozycji i grał na zmianę z Gromadowskim). Ogólnie Winiar rozegrał w PLS 11 sezonów, przeplatanych grą we Włoszech (3 sezony) i Rosji (1 sezon), gadanie, że był w topie tylko w tych relatywnie krótkich przerwach od PLS jest śmieszne i niezgodne z prawdą, zwłaszcza że Skra była w tamtych czasach czołowym klubem Europy.

A to, co piszesz z Semeniukiem to jakiś absurd, jak można porównywać coś co się wydarzyło do czegoś, co nie wiadomo, czy się wydarzy, nie wiemy nawet, czy Kamil wróci do PLS, a jeśli tak to na jakim etapie kariery LOL. Tak samo można powiedzieć o umieszczeniu Zagumnego w takim zestawieniu, może Janusz albo Kubicki po trzydziestce będą lepsi od Gumy xd Mówię to jako wielki od kilku już lat fan Kamila, nie czepiam się tu Kamila (którego nawet rozważałem w miejsce Świdra) tylko nonsensownej argumentacji.

Nie mówiąc o tym, że Winiar, idąc do Trentino, miał 23 lata, a wrócił z niego mając 26, czyli tyle, ile ma teraz Kamil (rocznikowo właściwie ma 27). O jakim młodym Semeniuku i starym Winiarze tu jest mowa pojęcia nie mam - skoro twierdzisz, że Winiar był w topie w Trentino, to chyba Semen jest tym starym w takim porównaniu xdd
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Prehistoria

Post autor: Resofan »

qtp pisze: 11 lut 2023, o 10:32 Zaskakująco dużo Możdżonka, dla mnie Nowakowski, Pliński, Bieniek, Kochanowski to jednak siatkarze o jeden poziom lepsi.
Możdzonka jest dużo, bo miał on świetny główny element za który rozlicza się środkowego, czyli blok. Nowakowski i Pliński element ten mieli na podobnym poziomie (Pit pewnie jeszcze lepszy), ale Bieńka w bloku Możdżon jeszcze 2-3 lata temu zjadał na śniadanie. Teraz Bieniek ten element mocno podciągnął, ale nadal jest w nim od Możdżonka słabszy. W ataku i na zagrywce oczywiście zdecydowanie lepszy, ale w bloku nie. Dlatego ja wpisałem Możdżonka. A Kochanowski niech jeszcze ze 3-4 sezony pogra na tym poziomie jak gra, to będziemy go wpisywać ;).
michal1983 pisze: 11 lut 2023, o 10:36
Resofan pisze: 11 lut 2023, o 10:18
Ktoś tam powyżej wpisał obok Zagumnego Żygadłę. Dowcip roku pomimo, że ten rok się dopiero zaczął.
Szukalem nr2. Zostaje Stelmach, Wagner i Gerymski. Od nich wszytskich Lukasz byl lepszy. Prawda jest taka ze po Zagumnym nie bylo dlugo dlugo nic.
Jeśli szukałeś nr 2, to tu też wątpliwości raczej nie ma - Drzyzga. 2 złote medale MŚ, oba zdobyte jako zawodnik "szóstkowy", choć pierwszy z dużą pomocą Zagumnego. Oczywiście Guma był zawodnikiem co najmniej o klasę lepszym, ale z całym szacunkiem Wagner i Gerymski? No bez jaj.
Co do Żygadły, to dla mnie ten zawodnik jest fenomenem. Taki przeciętniak w takich klubach świadczy, że menadżera to on miał z absolutnego 'topu". Patrzy się na niego przez pryzmat gry w wielkim Trentono, ale prawda jest taka, że był tam zmiennikiem i to żadnego wirtuoza (Raphael był rozgrywającym co najwyżej dobrym), a przy skrzydłach Juantorena, Kaziyski, Sokołow (wszyscy w szczycie formy), głównym zadaniem rozgrywającego było wystawienie w miarę dokładnej "świeczki" na skrzydło. Żygadło "świeczki" wystawiać umiał, ale to absolutnie nie kwalifikuje go do stawiania w czołówce polskich rozgrywających.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Pomocniczka
Posty: 2037
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Prehistoria

Post autor: Pomocniczka »

Aby dyskusja w temacie była owocna, trzeba by podać jakieś kryteria. Czy wybieramy tych, którzy odcisnęli największe piętno na lidze czy tych którzy byli najbardziej utytułowani - a jeśli tak, to w Pluslidze i pucharze czy też w kadrze - a może tych z największą klasą sportową. No bo jednak taki Abramow choć był oczywiście bardzo dobry, to grał jednak tylko jeden sezon i zdobył tylko jedno srebro.
Dalej: Winiarski, Świderski - legendy polskiej siatkówki ale najlepsze sezony mieli jednak za granicą.
Grozera weźmy na tapet. Dwa sezony, jeden taki sobie. Drugi: przerwał hegemonię Skry ale zaraz wyjechał.

Co do Plińskiego i Nowakowskiego. Jasne, że Piotr miał nieporównywalnie więcej sukcesów w kadrze, ale jeśli chodzi o medale ligowe, to Daniel go zjada. W rankingu wszech czasów w blokach prowadzi Plina. W punktach jeszcze też - choć pewnie już bardzo niedługo. W asach pewnie Piotr już nie da rady przeskoczyć Daniela.
qtp
Posty: 2278
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Prehistoria

Post autor: qtp »

efratello pisze: 12 lut 2023, o 07:34
Mamy inne pojęcie wybitności, dla mnie Winiarski zawodnikiem wybitnym nie był. Kompletny ok, ale do wybitności to bardzo dużo mu brakowało.
Z porównywaniem młody vs młody chodziło o etap kariery przed wyjazdem z Polski, ale tu faktycznie Winarski był młodszy, cały czas się zapomina że młody Semeniuk wcale taki młody nie jest.

Resofan pisze: 12 lut 2023, o 10:41 Możdzonka jest dużo, bo miał on świetny główny element za który rozlicza się środkowego, czyli blok.
Pliński ma wyższą średnią bloku na set od Możdżona, a w ataku i serwisie była przepaść ;)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7860
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Prehistoria

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

efratello pisze: 12 lut 2023, o 07:34 Tak, był topowy przez 3 sezony, Trentino go wzięło z przypadku, nagle wyniosło na wyżyny, wygrało z nim scudetto i Ligę Mistrzów, przemieliło i wypluło, bo do niczego się już nie nadawał xdd Winiar grając dla Skry dostawał nagrody dla najlepiej serwującego i przyjmującego zawodnika w turniejach krajowych i międzynarodowych zarówno przed jak i po grze w Trentino, a sezon po przejściu do Trentino został najlepszym blokującym LM, przed nim i po nim nagrodę tę dostawali niemal wyłącznie środkowi.To pokazuje jak kompletnym był zawodnikiem.
Po pierwsze, jak Winiarski odchodził do Trentino to nie do ''topowego'' Trentino, a do ekipy z miejsc 5-8. Obronił się tam swoją grą, ale nie jest tak, że szedł do Włoch jako gwiazda, to było jeszcze przed MŚ 2006.

Po drugie, ten Winiarski to jest fajny przykład jak pozmieniała się siatkówka. On miał we Włoszech odpowiednio 3,3pkt/set i 49/31 procent ataku, 2,7pkt/set i 49/35 procent ataku i 3,1pkt/set i 48/31 procent ataku. Zupełnie inne wymagania stawia się wobec zawodnikom na każdej pozycji, także na przyjęciu, więc porównania graczy z dwóch kompletnie różnych pokoleń są obarczone ryzykiem braku sensu. ;) Zawsze to powtarzam, ale kibicom przez lata mocno zatarła się granica tego, jak wyglądała siatkówka te 15-20 lat temu, ale jak ktoś poogląda te stare mecze analitycznie to jest na wielu płaszczyznach przepaść, więc i tworzenie takiego "historycznego" rankingu z mocnym przymrużeniem oka. Rola "defensywnego przyjmującego" to obecnie anachronizm. Na tym etapie karier, pewnie Winiarski i Semeniuk byli porównywalni, mam nadzieję, że druga część kariery Kamila będzie trochę lepsza.

Zagumny, Drzyzga
Wlazły, Papke/Kaczmarek
Pliński, Bieniek, Nowakowski, Kłos
Winiarski, Gierczyński, ktoś z grupy: Śliwka, Semeniuk, Świderski, Kurek
Zatorski, Ignaczak

Tak by to wyglądało u mnie biorąc pod uwagę kombinację sukcesów/długości grania/poziomu sportowego. Najciężej z przyjmującymi, z wiadomych względów, pewnie Śliwkę za długość grania i sukcesy też trzeba byłoby wyróżnić i dać trochę wyżej.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Prehistoria

Post autor: michal1983 »

Resofan pisze: 12 lut 2023, o 10:41 Jeśli szukałeś nr 2, to tu też wątpliwości raczej nie ma - Drzyzga. 2 złote medale MŚ, oba zdobyte jako zawodnik "szóstkowy", choć pierwszy z dużą pomocą Zagumnego. Oczywiście Guma był zawodnikiem co najmniej o klasę lepszym, ale z całym szacunkiem Wagner i Gerymski? No bez jaj.
Ale jaja. Jakoś wyparłem Fabiana. Oczywiście Nr2 jest bezdyskusyjnie Drzyzga, pełna zgoda.

Chyba się starzeję;)
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Prehistoria

Post autor: Przemyslaw »

Heh, niektórzy chyba nie zrozumieli mojej intencji.
Wiadomo, że nie da się porównać jeden do jednego gracza których dzielą kilkanaście lat. Jak Murek, Zagumny czy nawet Ignaczak grali w lidze to taki Kochanowski to chyba do przedszkola chodził.
Więc nie tędy droga.
A druga rzecz, nie sposób wymienić 30 zawodników, sztuka wybrać 6 (7 z libero) i oczywiście trzeba kogoś odrzucić.
Ja na przykład miałem bardzo duży problem z wybraniem Ignaczak czy Zatorski. Wydaje mi się że tylko z osądu merytorycznego i sportowego to Zatorski i mały włos wyżej jednak Ignaczak miał to coś, charyzmę, osobowość, był po prostu liderem i to było widać w szatni ( miałem przyjemność widzieć to na własne oczy).

A jeśli chodzi o zagranicznych graczy w polskiej lidze to ciężko wybrać, no ale spróbuję.

Falasca
Grozer
Antiga - (tutaj albo Conte albo Akherm ) Conte
Gladyr - Smith
Shdji
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Prehistoria

Post autor: michal1983 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 12 lut 2023, o 14:45 Gierczyński
Cieszę się że w swoim zestawieniu nie zapomniałeś o nim. W moim odczuciu jeden z ważniejszych siatkarzy naszej ligi ever.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”