PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

PabloFX
Posty: 820
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: PabloFX »

Szary Wilk pisze: 19 kwie 2023, o 20:04
Pomocniczka pisze: 19 kwie 2023, o 19:40 @Szary Wilk

Lubisz statystyki, Butryna i Konara:

Butryn 31 ataków, 39% skuteczności, 2 asy, 7 zepsutych serwisów, 16 wykonanych, 3 bloki 1 wyblok
Konarski 28 ataków, 50% skuteczności, 3 asy, 8 zepsutych serwisów, 21 wykonanych, 3 bloki 1 wyblok
To daj jeszcze wskaźnik inflacji GUS za marzec i się pochwal co postujesz na twitterze.
Liczby nie pasują do tezy, co? ;)
PioterZJastrzebia
Posty: 1228
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: PioterZJastrzebia »

Nie przesadzajmy znowu. Decyzja pod koniec 3. seta absurdalna (chociaż wg sędziego Maroszka decyzja słuszna, więc albo błąd sędziego, albo idiotyczne przepisy), ale mimo wszystko swoją grą AZS zbytnio nie zasłużył na wygranie tego meczu. Stali przed niezłą szansą doprowadzenia do tie-breaka, ale jej nie wykorzystali. Gdyby decyzja w 3. secie była w drugą stronę też nie jest powiedziane że AZS by tego seta wygrał. Z resztą Zawiercie też powinno prowadzić 2:0, po czym cholernie trudno byłoby Olsztynowi to wyciągnąć. Mimo wszystko, Zawiercie wygrało zasłużenie, choćby dlatego że Kwolek się obudził a Konarski nie grał dla przeciwnika.

Może i sędziowie popchnęli Zawiercie do półfinału, ale przede wszystkim to Olsztyn ich tam wpuścił.
Szary Wilk
Posty: 7962
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Szary Wilk »

PabloFX pisze: 19 kwie 2023, o 20:46
Szary Wilk pisze: 19 kwie 2023, o 20:04
Pomocniczka pisze: 19 kwie 2023, o 19:40 @Szary Wilk

Lubisz statystyki, Butryna i Konara:

Butryn 31 ataków, 39% skuteczności, 2 asy, 7 zepsutych serwisów, 16 wykonanych, 3 bloki 1 wyblok
Konarski 28 ataków, 50% skuteczności, 3 asy, 8 zepsutych serwisów, 21 wykonanych, 3 bloki 1 wyblok
To daj jeszcze wskaźnik inflacji GUS za marzec i się pochwal co postujesz na twitterze.
Liczby nie pasują do tezy, co? ;)
Ale co ma jeden mecz do tego, bo nie kumam. Pisałem już dużo wcześniej, że Butryn ma słaby sezon i nie gra tego co rok temu.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2023, o 22:15 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
Delont
Posty: 410
Rejestracja: 1 gru 2021, o 20:23
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Delont »

Moim zdaniem blokujący dotykał zarówno piłki (na kamerze za plecami widać jak mu palce się ruszają nienaturalnie i piłka odchodzi), dotykał też ręki wystawiającego, czyli błąd ewidentny. Nawet od kamery z boku moim zdaniem widać dotknięcie i uskok piłki.

Będąc sędzią meczu po takiej analizie, przy założeniu, że dalej nie mam zielonego pojęcia czy był błąd, to nawet trochę perfidnie i z wyrachowania dałbym punkt dla Olsztyna (bo to nie kończy seta i skandal mniejszy). Dziwne zachowanie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7865
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

PioterZJastrzebia pisze: 19 kwie 2023, o 20:53 Może i sędziowie popchnęli Zawiercie do półfinału, ale przede wszystkim to Olsztyn ich tam wpuścił.
Tak, bez przesady, tam by było 1-1 i 29-29. Zawiercie grało źle, ale Olsztyn nie potrafił zrobić tego co Mediolan w serii z Perugią: zabrakło clutchyzmu + przypeakowania z formą na kluczowy mecz. Karlitzek z Butrynem -9%/13% efektywności ataku w III i 17%/-20% w IV, tak że raczej bym stawiał tezę, że sędziowie niczego nie przesądzili i Olsztyn tak czy siak znalazłby sposób na porażkę. A szkoda, bo Andringa miał wprawdzie super serię na zagrywce, ale też zrobił 29% przyjęcia i 13% ataku, i Lipiński dał świetną zmianę, podobnie Ciunajtis. Ciężko ocenić ten Olsztyn, bo z jednej strony wielbłąd sędziego, z drugiej strony przegrali na własne życzenie, z trzeciej strony Jankiewicz mocno sabotował, z czwartej strony duży pech z urazem Tuanigi, z piątej strony - jak chcesz sprawić niespodziankę, to czasami trzeba jednak poradzić sobie z niedogodnościami losu (np. Mediolan wygrał z Perugią końcówkę grając na trzech środkowych i też mogliby się żalić na pecha gdyby przegrali), a z szóstej Olsztyn to najfajniej chyba budowany zespół w PL, więc mimo wszystko szkoda.

Cieżko to ocenić.
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: barti522 »

Butryn kolejny raz odpada w play-off. Chłop karierę skończy i nie zdąży awansować do strefy medalowej. Tymczasem Muzaj z Kaczmarkiem szykują się do rywalizacji półfinałowej hehe.
Szary Wilk
Posty: 7962
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Szary Wilk »

Mi z jednej strony jest bardzo szkoda, bo darzę dużą sympatią AZS i do nich oraz Trefla mi najbliżej. Z drugiej strony patrząc przez pryzmat siły polskich drużyn w europejskich pucharach, to lepiej żeby o LM walczyła Warta, bo w przyszłym sezonie będą jeszcze mocniejsi.

Koniec końców według mnie jeśli Jastrzębie się nie wykolei, to powinni przejść Zawiercie, a jeśli tak będzie, to według mnie powalczą z Resovią o 3 miejsce.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1584
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: lukecik »

Matko kochana, jakie to były emocje. Dawno mi serce tak nie waliło, jak przy grze na przewagi w trzecim secie. To była mega emocjonująca i wyrównana rywalizacja. Chyba nawet przebiliśmy pod względem emocji starcie Zaksy z Projektem. Może nawet poziom siatkarski tak bardzo nie odstawał, bo momentami działy się niestworzone rzeczy. Kwolek nagle ożył i wreszcie zaczął grać jak na reprezentanta kraju przystało. Bartek, jeśli moja krytyka cię zmobilizowała, to bardzo się cieszę. :D

Po tym frajersko przegranym drugim secie, gdy nagle od 24-20 zrobiło się 24-26, bałem się, że po tym ciosie się nie podniesiemy, ale na szczęście nikt się nie załamał. AZS też się nie podłamał po tym, co sędzia odwalił w trzecim secie i gdy wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały na piąty set, to Olsztyn postanowił pójść w nasze ślady i od stanu 23-20 stracił 5 punktów z rzędu przegrywając seta i mecz. Niesłychany się scenariusz ułożył.
Brawa dla AZS za walkę, stworzyliśmy razem fajne widowisko. Rok temu niewiele wam brakło, by wejść do półfinału, teraz podobnie. Życzę Olsztynowi półfinału za rok pod warunkiem, że nie spotkamy się w ćwierćfinale. : )

Szkoda tylko, że teraz najwięcej będzie się mówiło o Twardowskim, zamiast o samym meczu. Nie rozumiem, dlaczego przyznał nam punkt. Jakim cudem on nie zauważył, że Szalacha dotknął piłkę to nie mam bladego pojęcia. Maroszek i Bednaruk piszą na twitterze, że sędzia mógł podjąć taką decyzję, bo kwestia interpretacji takich i owakich czynników, no ale nie, nie wydaje mi się. W piątkowej 7.strefie będzie ten temat poruszany, Bednaruk ma bezpośrednio omówić tę sytuację z sędzią Twardowskim, więc zobaczymy, jak się będzie tłumaczył. Niby jest radość z awansu, ale jednak szkoda, że nam się teraz zarzuca nie wiadomo co. Może byłoby sprawiedliwiej, gdyby tę rywalizację rozstrzygnął tie-break, ale przecież sędzia nie kazał Olsztynowi roztrwonić przewagę w końcówce.

Przykro mi, że przez ten sędziowski błąd spadają gromy na nas, jakbyśmy byli temu winni. Mnóstwo krzykaczy się na nas rzuca i oskarża o przekupienie sędziów etc. Oczywiście najwięcej do powiedzenia mają twitterowi fani Resovii, których tylna cześć ciała najbardziej piecze. Ogromnych kompleksów Zawiercia się nabawili i są cięci na nas w zasadzie od początku naszej przygody z Plusligą. Nie wiem z czego to wynika, ale bardzo to jest słabe. Tym bardziej mi szkoda, gdyż w czasach, gdy drużyna z mojego miasta błąkała się kilka szczebli niżej, to największą sympatią darzyłem właśnie Resovię i do tej pory, choćby z powodu mojego przyjaciela mieszkającego w Rzeszowie, sentyment i sympatię do Resovii mam.

Oczekiwań w półfinale nie mam żadnych. Wiara kibica gdzieś z tyłu głowy daje o sobie znać i pozwala mieć delikatną nadzieję na sprawienie niespodzianki, ale trzeba byłoby chyba rozpatrywać w kategoriach cudu inny scenariusz, niż awans JW i to dość gładki. Przed sezonem marzyła mi się powtórka medalu, aby znów grać w LM i wciąż jest to możliwe. Liczę, że jeśli przyjdzie nam grać o 3. miejsce, to zagramy z Rzeszowem, który ze wszystkich półfinalistów najbardziej nam leży, co miało potwierdzenie przed rokiem i w obecnej fazie zasadniczej. Na Zaksę to nawet nie mamy po co się przebierać w szatni, bo nas leją kiedy i jak chcą.
Vivo
Posty: 477
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Vivo »

To, przy jakim stanie meczu Twardowski wydrukował, to jest jedna kwestia.

Ale druga jest taka, że po to było instalowane w tym kurniku to całe tałatajstwo, żeby ten Twardowski nie miał nawet takich możliwości.

Co jeszcze miał zrobić Szalacha, żeby gwizdnąć to dla Olsztyna? Oprócz piłki, rąk przeciwnika, jeszcze siatki dotknąć? Mimo że już jasno tutaj padło, że nawet w chwili przekroczenia granicy siatki przez Szalache był koniec akcji.

Olsztyn przegrał swoją grą, ale efekt psychologiczny jest taki jakby Twardowski był 7. zawodnikiem Zawiercia.

A w tej całej śmiesznej 7# strefie będzie wielkie G o tym, bo przecież Twardowski nie może tak po prostu w telewizji Solorza, przy samych swoich, zostać uznany za drukarza - "Sędzia miał prawo podjąć taką decyzję, gdyż jest to kwestia interpretacji". Można się rozejść.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2023, o 23:02 przez Vivo, łącznie zmieniany 3 razy.
asps
Posty: 370
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: asps »

Szary Wilk pisze: 19 kwie 2023, o 22:03 Pisałem już dużo wcześniej, że Butryn ma słaby sezon i nie gra tego co rok temu.
Niby ma ten słabszy sezon ale nadal w rankingach wszędzie w czołówce jak co sezon zresztą od paru lat.
barti522 pisze: 19 kwie 2023, o 22:20 Butryn kolejny raz odpada w play-off. Chłop karierę skończy i nie zdąży awansować do strefy medalowej. Tymczasem Muzaj z Kaczmarkiem szykują się do rywalizacji półfinałowej hehe.
Pechowo pod tym względem układa się to dla Karola, pierw niepotrzebnie dogadany transfer Muzaja przez Resovie, teraz rozpad Skry i za rok jak wyląduje w Gdańsku to szansa na półfinał znowu średnia.
Nawet dziś w wywiadzie dziennikarz pytał tego miernego Konarskiego, który to już jego półfinał PlusLigi, a Butryn nadal musi poczekać mimo, że jest wartościowszym dla drużyny atakującym. Jednak myślę, że w końcu dostanie jakiś kontrakt w klubie z czołówki ligi, jeszcze 30stki nie skończył, a jak na ligowca to dalej młody wiek, tym bardziej, że Karol później wszedł na topowy poziom i nie jest tak wyeksploatowany, także spokojnie jeszcze parę lat na najwyższym poziomie może pograć.
dyletant
Posty: 5092
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: dyletant »

Ekh znowu powrót na tarczy, znowu 19 kwietnia i znowu z meczu, który absolutnie był do wygrania. Choć może jednak nie tym składem. Na początku 4ego seta powiedziałem koledze z sektora, że Jankiewicz powinien do porzygu orać środkiem przy dobrym przyjęciu, bo te granie prawe lewe robi się coraz bardziej czytelne a Butryn wcale nie ma swojego dnia i to się źle skończy, a wysokość piłek granych do Karlitzka minimalnie nie spotykała się z niskim sufitem. Widać było, że w końcówkach Jankiewicz bał się wystawić jakąkolwiek piłkę do Jakubiszaka i od tego zaczęła się pogoń Zawiercia z 20:23.

Twardowski ma zakaz wjazdu do Olsztyna dożywotnio. To była piłka tylko i aż na 29:29, ale jednocześnie jeden z największych wałków ostatnich 10 lat, jakie ta liga widziała. Nie na tym poziomie, nie przy tej technologii...
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Adamde
Posty: 821
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Adamde »

Butryn slabego sezonu na pewno nie ma, ale na kluczowe mecze, jakby nie dojezdza. Drugi DeFalco. Jankiewicz tak jak zagral dobre zawody w Olsztynie, tak polozyl mecz na wyjezdzie.
Diomedea
Posty: 4370
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Diomedea »

Coz, Olsztyn ulegl dopiero w piatym meczu, pomimo gry z rezerwowym rozgrywajacym. To nie jest zly wynik, bo podejrzewam ze finansowo jest przepasc miedzy tymi zespolami.
W przyszlym sezonie wroci Tuaniga, choc srodek bedzie slabszy.
Moze nie bedzie zle.
Awatar użytkownika
Mosze Bernsztajn
Posty: 154
Rejestracja: 9 mar 2023, o 13:14
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Mosze Bernsztajn »

Po kręgach siatkarskich rozeszły się pogłoski:
błąd Szalachy widział każdy, tylko nie Twardowski.
Co sprawiło, że zanikł mu obraz w tamtej chwili?
Ponoć Winiar z asystentem kamerę podwędzili!
TheDaniel
Posty: 99
Rejestracja: 22 maja 2017, o 20:57
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: TheDaniel »

Mosze Bernsztajn pisze: 20 kwie 2023, o 11:38 Po kręgach siatkarskich rozeszły się pogłoski:
błąd Szalachy widział każdy, tylko nie Twardowski.
Co sprawiło, że zanikł mu obraz w tamtej chwili?
Ponoć Winiar z asystentem kamerę podwędzili!
Hehe zatrzymajmy tę karuzelę śmiechu - to miało być śmieszne?
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1584
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: lukecik »

Zobaczcie jaki cyrk tutaj sędziowie urządzili.

https://twitter.com/polsatsport/status/ ... 5980535809

Jakubiszak wręcz łapie się siatki trzymając ją chwilę i nic, punkt dla Olsztyna. Przyznam się, że sam wczoraj w tym całym zamieszaniu tego nie widziałem, tak samo jak nikt z naszego sztabu, ale żeby drugi sędzia stojący przy słupku tego nie widział? Obaj sędziowie powinni być zawieszeni i to porządnie za to pożal się Boże sędziowanie.
dyletant
Posty: 5092
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: dyletant »

lukecik pisze: 20 kwie 2023, o 11:44 Zobaczcie jaki cyrk tutaj sędziowie urządzili.

https://twitter.com/polsatsport/status/ ... 5980535809

Jakubiszak wręcz łapie się siatki trzymając ją chwilę i nic, punkt dla Olsztyna. Przyznam się, że sam wczoraj w tym całym zamieszaniu tego nie widziałem, tak samo jak nikt z naszego sztabu, ale żeby drugi sędzia stojący przy słupku tego nie widział? Obaj sędziowie powinni być zawieszeni i to porządnie za to pożal się Boże sędziowanie.
W drugim secie to powtórzyli, tylko tym razem z punktem dla Zawiercia.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Vivo
Posty: 477
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Vivo »

Żeby być sędzią na tym poziomie to są lata szkoleń i certyfikacji... I wspinaczka po szczeblach.

Przy czym to i tak jest mniejszy skandal (ale nadal), bo było minęło, umknęło.

Ale widzieć akcje, kilkunastokrotnie, w różnym tempie, z różnych ujęć, w wysokiej rozdzielczości, i nadal mimo to gwizdnąć przeciwko...

Jutro Bednaruk będzie na rękach chodził w Polsacie, żeby usprawiedliwić Twardowskiego.
WROMEK
Posty: 110
Rejestracja: 10 lis 2012, o 12:17
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: WROMEK »

Bednaruk już broni decyzji Twardowskiego na Twitterze i wdaje się w niepotrzebne pyskówki z różnymi osobami
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 415
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: JootPe2 »

To może przydałoby się przy stoliku obok obsługujących VCH (techniczny, a ten drugi to nie wiem za co odpowiada - jakiś protokolant?) dokooptować trzeciego sędzinę licencjonowanego, decyzyjnego (coś na wzór VAR), który coś by podpowiedział i doradził temu drugiemu podczas oględzin na monitorku i ewentualnie krzyknął na słuchawkę: Twardowski towarzyszu drogi, zastanów się jeszcze raz zanim podejmiesz ostateczną decyzję, zanim kibice cię tu zlinczują na miejscu i pogrzebią :D
Awatar użytkownika
Mosze Bernsztajn
Posty: 154
Rejestracja: 9 mar 2023, o 13:14
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Mosze Bernsztajn »

TheDaniel pisze: 20 kwie 2023, o 11:41
Mosze Bernsztajn pisze: 20 kwie 2023, o 11:38 Po kręgach siatkarskich rozeszły się pogłoski:
błąd Szalachy widział każdy, tylko nie Twardowski.
Co sprawiło, że zanikł mu obraz w tamtej chwili?
Ponoć Winiar z asystentem kamerę podwędzili!
Hehe zatrzymajmy tę karuzelę śmiechu - to miało być śmieszne?
Nie, bo wcale nie było. Gorzkie raczej. Jeśli jedziesz ponad 500 kilometrów i przegrywasz mecz, którego można było nie przegrać, to jesteś wkurzony, to chyba normalne, ale przecież to sport.
Ale co czujesz, gdy przegrywasz taki mecz także dla tego (nie tylko, oczywiście, że nie), że sędzie odwala takie cuda, jak odwalił Twardowski, to wierz mi, że szczery i autentyczny śmiech jest ostatnią rzeczą, która przychodzi do głowy.
lukecik pisze: 20 kwie 2023, o 11:44 Zobaczcie jaki cyrk tutaj sędziowie urządzili.

https://twitter.com/polsatsport/status/ ... 5980535809

Jakubiszak wręcz łapie się siatki trzymając ją chwilę i nic, punkt dla Olsztyna. Przyznam się, że sam wczoraj w tym całym zamieszaniu tego nie widziałem, tak samo jak nikt z naszego sztabu, ale żeby drugi sędzia stojący przy słupku tego nie widział? Obaj sędziowie powinni być zawieszeni i to porządnie za to pożal się Boże sędziowanie.
No i nic dodać, nic ująć. Masakra jakaś. Też tego z trybun nie widziałem, ale że sędziowie? Kolejny głaz do ogródka.
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2023, o 21:59 przez Mosze Bernsztajn, łącznie zmieniany 2 razy.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: krzysiu »

kamien
Posty: 217
Rejestracja: 28 lut 2012, o 15:55

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: kamien »

A w nagrodę pan Maciej dostanie któryś finał 😲
reprezentacyny rozrywający:" gdyby wiosną 2020, w momencie przerwania rozgrywek, Warszawa lub Bełchatów były na pierwszym miejscu to mielibyśmy Mistrza Polski"
Nuriel
Posty: 841
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Nuriel »

Siatki nie można dotknąć tylko podczas "gry piłką".

Tutaj była sytuacja, gdy dotknięcie było już po akcji, więc teoretycznie nie był to błąd.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1584
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: lukecik »

Nuriel pisze: 20 kwie 2023, o 14:56 Siatki nie można dotknąć tylko podczas "gry piłką".

Tutaj była sytuacja, gdy dotknięcie było już po akcji, więc teoretycznie nie był to błąd.
Jeśli piszesz o tej sytuacji, którą wrzuciłem wyżej, to obejrzyj jeszcze raz lub 10 razy. Dobre 3 sekundy przed tym, jak piłka wpadła w nasze pole, Jakubiszak bujał się na siatce, wchodząc w nią po wykonaniu ataku, więc to ciągle było uczestnictwo w akcji.
przemik
Posty: 1565
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: przemik »

lukecik pisze: 20 kwie 2023, o 15:00
Nuriel pisze: 20 kwie 2023, o 14:56 Siatki nie można dotknąć tylko podczas "gry piłką".

Tutaj była sytuacja, gdy dotknięcie było już po akcji, więc teoretycznie nie był to błąd.
Jeśli piszesz o tej sytuacji, którą wrzuciłem wyżej, to obejrzyj jeszcze raz lub 10 razy. Dobre 3 sekundy przed tym, jak piłka wpadła w nasze pole, Jakubiszak bujał się na siatce, wchodząc w nią po wykonaniu ataku, więc to ciągle było uczestnictwo w akcji.
Jakubiszak dotyka siatki w czasie gdy akcja jeszcze trwa. Ewidentny punkt dla Warty.
Sędziowie nie mieli wczoraj najlepszego dnia - delikatnie mówiąc.
___
Noworoczny Kibic Siatki
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 622
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: MAG siatki »

Wielkie gratulacje dla Zawiercia i Olsztyna za piękny i emocjonujący spektakl. Prawdziwy dreszczowiec. Niezwykle wyrównany pojedynek. Bardzo lubię Zawiercie i kibiców tej drużyny, zatem cieszę się ich sukcesem, ale teraz poprzeczka zostanie zawieszona jeszcze wyżej. Co za sezon... Powodzenia !!!
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: grzegorzg »

Panom Maroszkom, Bednarukom i innym chciałem tylko nieśmiało przypomnieć, że Jankiewicz był w drugiej linii, więc o żadnym bloku środkowego nie mogło być mowy. Oczywiście, druga piłka też może być atakiem, ale zarówno próba rozegrania (zawodnik drugiej linii w wyskoku) jak i to, ze ta piłka nie miała w zasadzie szans przejc sama na drugą stronę w tej konfiguracji piłka rozgrywający,każe takie przekładanie rąk w świetle przepisu:
"14.3 BLOKOWANIE PO STRONIE PRZECIWNIKA
W chwili blokowania zawodnik może przekładać ręce nad siatką, pod warunkiem że nie wpływa to na grę przeciwnika. Dotknięcie piłki po stronie przeciwnika nie jest zatem dozwolone przed wykonaniem ataku przez zawodnika."
zakwalifikować jednoznacznie jako właśnie " wpływ na grę przeciwnika" skoro ręce rodkowego znajdują się w bezporedniej blskości, awkoncowym fragmencie odbica wręcz dotykąją rąk rozgrywającego.

Wtyd....

PS Podczas róznych transmisji w przeszłości wielokrotnie podnoszono kwestię prawidłowego zachowania rodkowych w takim momencie - o ile sie zdecydują na wyskok,lub choćby na wyciągnięcie rąk, te maja pozostać po własnej stronie dopóki piłka nie bedzie atakiem...
Pomocniczka
Posty: 2039
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Pomocniczka »

Szary Wilk pisze: 19 kwie 2023, o 20:04
Pomocniczka pisze: 19 kwie 2023, o 19:40 @Szary Wilk

Lubisz statystyki, Butryna i Konara:

Butryn 31 ataków, 39% skuteczności, 2 asy, 7 zepsutych serwisów, 16 wykonanych, 3 bloki 1 wyblok
Konarski 28 ataków, 50% skuteczności, 3 asy, 8 zepsutych serwisów, 21 wykonanych, 3 bloki 1 wyblok
To daj jeszcze wskaźnik inflacji GUS za marzec i się pochwal co postujesz na twitterze.
To jest forum siatkarskie, nie ekonomiczne, więc inflacji w marcu nie będę podawał, ale musisz się zdecydować:
Albo
- statystyki są miarodajne i mówią coś o jakości gracza czy tam występu i wtedy musisz przyznać, że w decydujących spotkaniach Konarski jest o niebo lepszy od Butryna (Butryn może sobie fikać w meczach grupowych turniejów towarzyskich, ale medale w siatkówce zdobywa się w play offach).
albo
- statystyki nie są miarodajne, to wtedy powinieneś przestać zasypywań nimi forum.
Vivo
Posty: 477
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Vivo »

Tak jest! To już jutro! W Samo Południe, punktualnie o 16, na antenie Polsat Sport TVP Info, redaktor Bednaruk, w asyście redaktora Magiery, wygłosi orędzie, w którym przedstawi obowiązującą linię interpretacji decyzji sędziowskich arbitra Twardowskiego.

W celu wzmocnienia siły przekazu, trener Jakub, który 2,5 raza spuścił plusligową drużynę, będzie jeszcze silniej otwierał oczy niedzielnym dyletantom.

Do zobaczenia!

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”