PlusLiga sezon 2022/23 - finały i mecze o brąz

KibicSiatki
Posty: 619
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - finały i mecze o brąz

Post autor: KibicSiatki »

Polsat Sport bojkotujje kibiców i przesyła im falowanie meczów obraz jak z przed 30 lat VHS , bo wypominamy im , że płacą klubom śmieszne pieniądze na sezon . :D
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - finały i mecze o brąz

Post autor: mmb »

Potężny Klemen po dwóch setach 3pkt :D
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - finały i mecze o brąz

Post autor: Simao »

mmb pisze: 2 maja 2023, o 20:49 Potężny Klemen po dwóch setach 3pkt :D
Mam nadzieję, że władze klubu szybko przedłużą z Nim kontrakt. Najlepiej na kolejne dwa, albo trzy lata 🤦
Resovia żałośnie, ciągle potrafią zaskakiwać swoich kibiców. Szkoda tylko, że przeważnie negatywnie.
Ostatnio zmieniony 2 maja 2023, o 20:55 przez Simao, łącznie zmieniany 1 raz.
Diomedea
Posty: 4398
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - finały i mecze o brąz

Post autor: Diomedea »

W drugim secie chyba zagrywka bardziej siadla Resce, szczegolnie przyjecie Kovacevica, choc i atakowal chyba lepiej.
Plus bledy w serwisie.
Kwolo wizualnie dobrze. Money time.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - finały i mecze o brąz

Post autor: Simao »

To jest dramat co dzieje się na boisku, dużo szczęścia mieliśmy wygrywając drugiego seta. Muzaj dzisiaj pokazuje, dlaczego nie będzie go w kolejnym sezonie w Rzeszowie. Cebulj i DeFalco żałosne co robią Ci gracze w tym secie. Cebulj na kolejny sezon w Resovii, ktoś chyba pod wpływem jakiś środków odurzających podjął taką decyzję. Ta rywalizacja zakończy się jeszcze w trzech meczach na korzyść Zawiercia. Przeciwko Resovii dobrze wygląda nawet Konarski, bardzo dobrze zawodzący w ostatnim czasie Kwolek.
Patrząc na to co dzieje się na boisku w głowie mam same niecenzuralne słowa, taka kasa, a jakości brak. Cebulj w obronie dramat. Z takim graczem można zapomnieć o medalach w PlusLidze.
Ostatnio zmieniony 2 maja 2023, o 21:20 przez Simao, łącznie zmieniany 1 raz.
ciorny17
Posty: 8553
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - finały i mecze o brąz

Post autor: ciorny17 »

Świetny mecz póki co ogranego ligowca.

Ale śmieci rozgrywa Drzyzga
Kłamca.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3866
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - finały i mecze o brąz

Post autor: tomasol »

Czy był w tym sezonie choć jeden mecz, gdzie trójka Konarski-Kovacevic-Kwolek robiła po 60% ataku każdy ??? Rychło w czas odgruzował się Kwolek a Konarski w końcu przypomina porządnego atakującego (tylko ta zagrywka coś słabo siedzi). Bawi się momentami Zawiercie. Resovia za to jakby lekko spięta i chyba też lekko zeszło z nich powietrze, bo nie ma tego ognia który jednak był w rywalizacji z ZAKSĄ.
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - finały i mecze o brąz

Post autor: jeep »

Przysłuchiwałem się komentatorom Polsatu. Wyglądało to tak, że ogólnie Resovia miała więcej dobrych akcji niż Zawiercie. A wszystkie akcje Fabiania, jako jedynego na boisku, były na najwyższym poziomie, często rewelacyjne. Atakujący popełniali błędy i marnowali wspaniałe rozegrania Fabiana. Teraz rozumiem, dlaczego opinia publiczna tak protestuje przeciwko pominięciu Fabiana przez Grbicia.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - finały i mecze o brąz

Post autor: Simao »

tomasol pisze: 2 maja 2023, o 21:21 Czy był w tym sezonie choć jeden mecz, gdzie trójka Konarski-Kovacevic-Kwolek robiła po 60% ataku każdy ??? Rychło w czas odgruzował się Kwolek a Konarski w końcu przypomina porządnego atakującego (tylko ta zagrywka coś słabo siedzi). Bawi się momentami Zawiercie. Resovia za to jakby lekko spięta i chyba też lekko zeszło z nich powietrze, bo nie ma tego ognia który jednak był w rywalizacji z ZAKSĄ.
Tego trzeciego seta z Resovią wygraliby nawet Czarni. Z całym szacunkiem dla tej drużyny, gdyby nie BBTS spadliby z ligi. Tak słabej gry ze strony Resovii nie spodziewałem się, łudziłem się że zdobędziemy ten brązowy medal. Nie zasługujemy z taką grą. Wstyd mi za drużynę której kibicuje, trzeba konkretnej zmiany na przyjęciu. Cebulj powinien już żegnać się z Rzeszowem. DeFalco dostac jeszcze sezon na rehabilitację. Borges jest chyba bardziej wartościowym graczem dla drużyny niż Cebulj, to samo się komentuje. Poziom organizacji gry, obrony Resovia ma na żenująco niskim poziomie. Zawiercie gra po prostu solidnie jak do tej pory, to wystarczy na Resovie. Trzeba chyba zmienić skrzydłowych i rozgrywającego, aby Resovia prezentowała odpowiednią jakość.
Szary Wilk
Posty: 7998
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - finały i mecze o brąz

Post autor: Szary Wilk »

Przed półfinałami pisałem, że Resovia skończy bez medalu i problem stanowią Fabian i Klemen i może w obu kwestiach wyjdzie na moje.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3866
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - finały i mecze o brąz

Post autor: tomasol »

Wygląda jakby kryzysik dotknął Zawiercie, ale tak naprawdę to oni w tym meczu od pierwszego seta niemal nie punktują blokiem i serwisem. Atakiem można wiele, ale też jak rywal popełnia mało błędów to samym atakiem jest jednak ciężko. Resovia ożywiła się w tym czwartym secie, ale trochę to wygląda jak dzisiejsza gra Defalco, sporo chaosu. Zaczęli jednak blokować, to i są cały czas ten punkcik, dwa z przodu.
Diomedea
Posty: 4398
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - finały i mecze o brąz

Post autor: Diomedea »

Tavares zawala grajac bez przerwy Urosem.
Az sie prosi o wejscie Kozlowskiego. Albo powojna.
Winiar tez nzawala pozwalajac na to.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - finały i mecze o brąz

Post autor: Simao »

Mecz na słabym poziomie, ciekawe kto ostatecznie wygra. W tym piątym secie wszystko jest możliwe.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3866
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - finały i mecze o brąz

Post autor: tomasol »

Pochwalił człowiek Wartę, a tu w czwartym secie powrót do dobrze znanego obrazka z sezonu - nie ma Urosa, nie ma Warty. Będzie ten piąty set bo Zawiercie w setach 2-4 ma 1 as i 1 blok; bo po drugim secie zapaść Kwolka (set 3 - 2/6, set 4 - 2/9 i 0% efektywności), bo Uros set czwarty 2/6 i ujemna efektywność ataku, bo Tavares zupełnie nie obczaił co się działo na boisku. Z kolei Resovia w secie czwartym 4 bloki, dużo środka (7/8 w ataku), dobry w końcu set DeFalco (8 pkt. i 3 BP) i w ogóle jakby życie wróciło do Resovii.

No i tie break dla Zawiercia. Obudził się Kwolek, atakował, zagrywał, swoje dołożył Uros.

Komentatorzy jednak zabawni - DeFalco najlepszy punktujący Resovii dziś wedle nich najsłabszy :] . MVP - potężny Dawid Konarski ;) .
Ostatnio zmieniony 2 maja 2023, o 22:19 przez tomasol, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7900
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - finały i mecze o brąz

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Muzaj zmiana, Cebulj kontuzjowany, Zatorski ogrywany przez kolejnego klasowego libero, za to na sypie status quo - i tak nieźle, że ugrali tiebreaka.

Dobrze widzieć dobrze grającego Kwolka, ale wbrew narracji Uros jest warunkiem sine qua non mocnego grania tej ekipy, żeby cała reszta mogła grać w ramach określonego systemu.

Koszmarny to będzie sezon dla przegranego tej rywalizacji, realnie zero pozytywów pomimo pozorów grania o medale. Aż człowiek zastanawia się komu życzyć porażki, ale doszedłem do wniosku, że medal dla potężnego Konara i wszechmocnego Winiara to będzie solidny chichot losu, więc chwilowo kibicuję tej opcji.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - finały i mecze o brąz

Post autor: Simao »

Resovia to przegrywy, jeśli chodzi o mecze pieciosetowe w tym sezonie. Przegraliśmy chyba większość meczów. Z czołówką na pewno wszystkie. Wstyd to co prezentuje Resovia, nie będzie nawet brązu. Cieszę się, że przynajmniej reprezentacja uwolniła się od Drzyzgi. W Rzeszowie to chyba będzie do końca kariery, podobnie Cebulj. Decydenci w Resovii muszą przemyśleć swoje zachowanie, inaczej medale będą wyłącznie w sferze marzeń. Zawiercie we własnej hali wygra w trzech lub czterech setach
Ostatnio zmieniony 2 maja 2023, o 22:21 przez Simao, łącznie zmieniany 1 raz.
Zygzaczeq
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - finały i mecze o brąz

Post autor: Zygzaczeq »

Tak. potwierdzam, ale gdyby Resovia wygrała, byłoby inaczej. tylko szkoda że Resovia grała pięciosetówkę. cóż. nie wiem co powie trener Resovii po porażce?
hottakesbot
Posty: 1033
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - finały i mecze o brąz

Post autor: hottakesbot »

Widzę że było nomen omen grubo skoro Mauricio musiał ratować Resovie w tie-breaku meczu o brązowy medal 8-) Najlepsza liga wszechświata.
Szary Wilk
Posty: 7998
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - finały i mecze o brąz

Post autor: Szary Wilk »

hottakesbot pisze: 2 maja 2023, o 22:21 Widzę że było nomen omen grubo skoro Mauricio musiał ratować Resovie w tie-breaku meczu o brązowy medal 8-) Najlepsza liga wszechświata.
Jest najlepsza. Jak niedawno Kovar Lube ratował, to pewnie nic nie pisałaś. A nawet cię na forum nie było. A Mauricio to w karierze półka wyżej co najmniej. Ale spoko, kompleks Polaka.
hottakesbot
Posty: 1033
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - finały i mecze o brąz

Post autor: hottakesbot »

Szary Wilk pisze: 2 maja 2023, o 22:23
hottakesbot pisze: 2 maja 2023, o 22:21 Widzę że było nomen omen grubo skoro Mauricio musiał ratować Resovie w tie-breaku meczu o brązowy medal 8-) Najlepsza liga wszechświata.
Jest najlepsza. Jak niedawno Kovar Lube ratował, to pewnie nic nie pisałaś. A nawet cię na forum nie było. A Mauricio to w karierze półka wyżej co najmniej. Ale spoko, kompleks Polaka.
Wagowo również co najmniej półka wyżej. W Pluslidze grają rezerwowi z największą nadwagą więc jest najlepszą ligą na świecie, logika się kłania.
Szary Wilk
Posty: 7998
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - finały i mecze o brąz

Post autor: Szary Wilk »

hottakesbot pisze: 2 maja 2023, o 22:27
Szary Wilk pisze: 2 maja 2023, o 22:23
hottakesbot pisze: 2 maja 2023, o 22:21 Widzę że było nomen omen grubo skoro Mauricio musiał ratować Resovie w tie-breaku meczu o brązowy medal 8-) Najlepsza liga wszechświata.
Jest najlepsza. Jak niedawno Kovar Lube ratował, to pewnie nic nie pisałaś. A nawet cię na forum nie było. A Mauricio to w karierze półka wyżej co najmniej. Ale spoko, kompleks Polaka.
Wagowo również co najmniej półka wyżej. W Pluslidze grają rezerwowi z największą nadwagą więc jest najlepszą ligą na świecie, logika się kłania.
Ale cię boli. Pomarudziłabyś sobie, jaka Polska słaba, polaczki do dupy, ale nie masz okazji, bo w siatkówce akurat wszystko jest na odwrót.
KibicSiatki
Posty: 619
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - finały i mecze o brąz

Post autor: KibicSiatki »

Simao pisze: 2 maja 2023, o 22:19 Resovia to przegrywy, jeśli chodzi o mecze pieciosetowe w tym sezonie. Przegraliśmy chyba większość meczów. Z czołówką na pewno wszystkie. Wstyd to co prezentuje Resovia, nie będzie nawet brązu. Cieszę się, że przynajmniej reprezentacja uwolniła się od Drzyzgi. W Rzeszowie to chyba będzie do końca kariery, podobnie Cebulj. Decydenci w Resovii muszą przemyśleć swoje zachowanie, inaczej medale będą wyłącznie w sferze marzeń. Zawiercie we własnej hali wygra w trzech lub czterech setach
W Resovi są najemnicy co otrzymują jedną z największa kasy i wcale jak widać im nie zależy żeby jakiś sukces sportowy zdobyć, grają bez ambicji , zadziornosci . Byłem przekonany że wygra mecz Resovia, bo 3 miejsce to jest medal i premiuje grą w Lidze Mistrzów.
Arw165
Posty: 1423
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - finały i mecze o brąz

Post autor: Arw165 »

Cóż, prawda jest taka, że po raz kolejny Resovia ma problemy zdrowotne w plej offie i znowu ten sam gracz. Trudno winić Cebulja za chorobę, ale nad tegoroczną kontuzją na pewno można się zastanowić, czy pech czy jakiś błąd w prowadzeniu gry zawodnika. Rok temu sytuację musiał ratować Buszek, w tym docelowo powinien być Rossard i na pewno byłoby to lepsze niż Mauricio, ale tu znowu można gdybać, czy decyzja o transferze pechowa czy jednak ktoś mógł dokonać lepszego wyboru.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3240
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - finały i mecze o brąz

Post autor: Kicu »

Z punktu widzenia kibiców Resovii chyba ciężko być optymistą przed kolejnym sezonem. Wielu się podnieciło fazą zasadniczą i pierwszym miejscem Rzeszowa, ale jakby się przyjrzeć wynikom to wcale tak różowo nie jest. Nie jestem przekonany czy na przestrzeni całego sezonu Boyer da więcej jakości niż Muzaj, który jakby nie patrzeć gra naprawdę dobry sezon. Kłos raczej wielkiej różnicy nie zrobi.
Szary Wilk
Posty: 7998
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - finały i mecze o brąz

Post autor: Szary Wilk »

Hipotetycznie. Wymieniacie w Resovii Drzyzgę i Cebulja na Firleja i Tillie i gracie o złoto. I jeszcze finansowo jesteście na plus. Taka prawda. Beka z zarządu Resovii, co ściągał Fabiana jako mega gwiazdę za mega atrakcyjny kontrakt (o tym sam Fabian mówił), a mają co mają. Teraz jeszcze to lipne mvp rundy zasadniczej i chyba dalej są przekonani, że mają najlepszego polskiego sypacza. Fantaści :D

Z tym Klemenem tez heca. Gwiazdą on też jest tylko w oczach włodarzy Resovii. Ciekawe czy w ogóle znają jego realną wartość, czy się za mało znają.

A najlepsze jest to, że niektórzy kibice w Resce twierdzą, że Fabian trzęsie szatnią, więc nie wiem kto w ogóle tęskni w kadrze za nim. Jak niby wytłumaczyć 4 rok Klemena w Resovii, skoro każdy był co najwyzej taki sobie.
przemik
Posty: 1572
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - finały i mecze o brąz

Post autor: przemik »

Nie mogę sobie darować ze Projekt nie trafił na jedną z tych drużyn na starcie PO
___
Noworoczny Kibic Siatki
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - finały i mecze o brąz

Post autor: Simao »

W tej chwili chyba tylko jakaś poważna kontuzja (oczywiście tego nie życzę nikomu) mogłaby uwolnić Resovie od Drzyzgi i Cebula. Prezes Resovii raczej nie należy do wybitnie inteligentnych ludzi, bądź jest bardzo naiwny, podatny na manipulacje. Po tym sezonie bez medalu powinien być koniec Drzyzgi i Cebula w Resovii. Kompletnie nie wiem z czego wynika tak silna pozycja tych graczy w klubie. Fabian szantażuje prezesa, ma coś na Niego. Oczywiście żartuję sobie :) Naprawde, ten Drzyzga mógłby jeszcze zostać do końca kontraktu. Jednak sam dla swojego zdrowia powinien być za wymianą Cebula na kogoś ze stabilnym przyjęciem, przede wszystkim. Fabiana zapraszam na siłownię, można też pobiegać, może nie wypluje płuc. W końcu jest zawodowcem, uprawiającym sport na poziomie profesjonalnym. Ja obecnie nie uprawiam żadnego sportu profesjonalnie, to powinien wciągnąć mnie nosem mówiąc kolokwialnie pod względem kondycyjnym. Tak na marginesie to mają treningi na siłowni, dla mnie jest to ewenement wręcz, aby chodzić na siłownię regularnie i tak wyglądać. Nie chcę myśleć jak on będzie wyglądał za kilka lat po zakończeniu kariery. Tak naprawdę to już jest wyłącznie jego prywatna sprawa, obecnie jest obciążeniem dla klubu pod każdym względem :)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7900
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - finały i mecze o brąz

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Pisanie po meczu, gdzie Resovia wykręciła 52/41% ataku, pomimo faktu, że przez połowę meczu grała z typem zbyt słabym na Czarnych Radom na przyjęciu, o Drzyzdze, to jednak podchodzi pod fetysz.

Tak jak pisanie o Drzyzdze po serii porażek, gdzie Resovia wykręciła średnio 54/37% ataku.

I pisanie o Drzyzdze, gdzie na pozycji OH2 dostają produkcję rzędu 30% pozytywnego przyjęcia i 18% efektywności ataku od duetu Cebulj-Mauricio w meczach o medale.

Oczywiście nie chcę zaburzać rytualizmu kilku użytkowników, ale Resovia przegrywa przez dwie rzeczy:

1. Dziura na przyjęciu wręcz ordynarnych rozmiarów.
2. Mocno ograniczona wszechstronność wyjściowego składu.

Oczywiście na to drugie Drzyzga też wpływa (niekoniecznie dzisiaj, skoro miał dwa bloki, dwa wybloki, najwięcej zagrywek i najwięcej obron w Resovii) - ale tak samo wpływają Muzaj (blok, zagrywka, obrona), DeFalco (przyjęcie), Cebulj (wszystkie elementy poza zagrywką w playoffach) i Zatorski (obrona, przyjęcie momentami także).

Drzyzga oczywiście wirtuozerii na rozegraniu nie uprawia, ale poza pierwszym meczem, gdzie DeFalco zagrał słabo, to Resovia robi w ataku splitsy rzędu 57/41%, 55/38% i 52/41%, z 38% przyjęcia, biorąc pod uwagę poziom rywali/dziurę na przyjęciu, to jest i tak poziom, którego Resovia nie utrzyma pewnie do końca sezonu (bo tu Kozamernik robi np. kilkanaście punktów na mecz na +80% ataku).

Resovia i Zawiercie niczego nie zbudowały sportowo w tym sezonie, kompletnie, brązowy medal będzie sukcesem (LM, wyrównanie najlepszego wyniku/najlepszy wynik od lat) - ale czwarte miejsce to z grubsza zmarnowany sezon.

Czy na konto Drzyzgi idzie ew. brak medalu, gdy Resovia ma najlepszy atak w lidze w całym sezonie z dwunastego przyjęcia? Nie wiem, ale się domyślam. Resovia ma w playoffach (3x Nysa, 3x Zaksa, 1x Zawiercie) 56/41% ataku - JW ma 54/41% z 3x Gdańskiem i 3x Zawierciem bez Urosa. Resovia ma 3-4, JW ma 6-0. JW ma w całym sezonie 54/40% ataku, Resovia ma 55/41% ataku. Toniutti ma w całym sezonie 5 bloków i 4 asy - Drzyzga ma 37 bloków i 19 asów. Zatorski ma 1,6 obrony na set, Drzyzga ma 1,3 obrony na set. Factos. I ciekawe dane.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7900
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - finały i mecze o brąz

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

O, i jeszcze - Resovia miała w rundzie zasadniczej:

- pierwszy atak w lidze po pozytywnym przyjęciu;
- drugi atak w lidze po przyjęciu na 3 metr;
- ex aequo drugi atak w lidze po negatywnym przyjęciu/na high ballu po przyjęciu (tu dokładnie nie wiem jaka jest różnica między przyjęciem na 3 metr/high ballem - tzn. wiem, na logikę, ale możliwe, że nie wiem);
- drugi atak w lidze na kontrze;
- pierwszy atak w lidze.

Nieźle, że w najlepszej lidze świata można robić takie rzeczy z przyjęciem rotowanej zagrywki na poziomie Bielska i rozgrywającym, który dostaje podobno zawału za każdym razem jak musi się ruszyć dwa metry w bok, zwłaszcza, że DeFalco, Cebulj i Muzaj to raczej nie jest mocniejsze zestawienie skrzydłowych aniżeli np. Fornal-Clevenot-Boyer. Jak jest w playoffach - nie mam danych, ale pewnie podobnie, skoro całościowo mają najlepsze % w ataku.

Oczywiście nie mam wystarczająco danych by ilościowo móc wskazać nie korelację, a związek przyczynowo-skutkowy między osobą Drzyzgi, a procentami w ataku Resovii. Mam za to dane by postawić tezę, że z racji faktu, że Resovia w tych meczach miała 51/35% ataku, a rywale 52/36% ataku, to efektowny bilans 1-10 z top4 sezonu na ten moment w tych spotkaniach raczej bierze się z innych czynników (jedyna wygrana to Zaksa bez Bednorza na starcie sezonu).

To jest w ogóle ciekawe, bo Resovia w rundzie zasadniczej miała świetne cyfry efektywności ataku rywali (IMHO najważniejsza statystyka we współczesnej siatkówce, która opisuje poziom synergii zagrywki/bloku/obrony drużyny X, ale której nigdzie nie ma, więc trzeba liczyć w Excelu) - a w playoffach wzorem poprzednich sezonów to wszystko padło. I tu kolega @Simao ma rację, że ten skład Resovii to do przebudowy gruntownej, skoro z tym problemem nie uporali się Mendez, Giuliani i Medei (już bez względu na wynik tych meczów o brąz). Ale warto być obiektywnym i to samo pisać o Zatorskim oraz Muzaju, zwłaszcza, że Drzyzga w bloku i obronie to pewnie statystycznie jest powyżej średniej dla rozgrywających (Zatorski jest poniżej średniej w przyjęciu/obronie, a Muzaj jest na poziomie średniej w bloku/grubo poniżej średniej w zagrywce/nie wiem jak w obronie), ale już załóżmy, że te cyfry kłamią, bo nie chcę, żeby z tego wyszła jakaś apoteoza Fabiana (ot co uważam, że na tym etapie kariery ani nie przeszkadza, ani nie pomaga, ale całościowo to samo bym napisał pewnie też o Toniuttim, ale ktoś tam się obruszy na porównanie Drzyzgi do Francuza, więc uznajmy, że tego nie było). Fabiana, którego mam w sumie gdzieś (with all due respect) na poziomie osobistym, ale któremu się niezmiennie dostaje za to, że Resovia jako całość gra w sposób, w jaki na najwyższym poziomie się po prostu nie gra (wątpliwe przyjęcie i sami jednowymiarowi gracze). Po prostu takiego Zatorskiego każdy lubi, więc prawie nikt nie napisze, że wyjął w 5 setów 6 piłek i gra przeciętnie cały sezon, a o Drzyzdze i owszem, napisze, że jest gruby i niech schudnie, nawet jak wyjął 8 piłek w obronie w tym samym meczu.
Pomocniczka
Posty: 2068
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - finały i mecze o brąz

Post autor: Pomocniczka »

Pisanie po meczu, gdzie Resovia wykręciła 52/41% ataku, pomimo faktu, że przez połowę meczu grała z typem zbyt słabym na Czarnych Radom na przyjęciu, o Drzyzdze, to jednak podchodzi pod fetysz.
i dalej... całe dwa posty w zasadzie.

Widzisz drzewa a nie widzisz lasu.
Ale mniejsza, bo mnie zależy na silnej pozycji Fabiana. Jak najdłużej.

A dla miłośników:
a) biedastatystyk
b) Muzaja w kadrze
c) Konara - zwłaszcza dla Szarego Wilka

mam takie porównanie:
Mazi 50/39
Konar 56/47.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”