Prognozy na sezon 2023/2024

Pomocniczka
Posty: 2061
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: Pomocniczka »

Klugenhammer pisze: 27 lut 2024, o 11:14
Pomocniczka pisze: 27 lut 2024, o 10:43 W ostatnich dwóch kolejkach Zawierciu i Jastrzębiu może zależeć na awansie K-K ponad miejsce 7.
Niestety to działa w dwie strony, tzn jeśli będzie choć cień szansy, żeby ZAKSę wypchnąć z ósemki, to Zawiercie i JW zmobilizują się na maksa, żeby to zrobić.
To jest oczywiste, dlatego muszą startować z pozycji w miarę gwarantującej udział w samych play offs. Ale Bono ma rację, za wcześnie robić tabelki z przewidywaniami.
Pomocniczka
Posty: 2061
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: Pomocniczka »

Jeszcze słówko nt. systemu rozgrywek. Ligowy, przedstawiany jako sprawiedliwy, ma swoje poważne mankamenty. Jak Radom czy Lubin będą grali z Resovią czy JW szykującym się do rewanżu w 1/2 LM, to wygrają mecz i pozostaną w lidze a ich rywal do spadku przegra i spadnie. Tu warunki nie są dobre.

A żeby uniknąć sytuacji niesportowego zachowania polegającego na podkładkach (co w historii Plusligi miało miejsce wiele razy), można zastosować system z polskiej ligi hokeja na lodzie (system ten jest powszechny podobno w brydżu sportowym, czy to w kraju czy na imprezach międzynarodowych). Jeśli do 1/4 awansuje osiem drużyn, to pierwszy wybiera sobie przeciwnika z miejsc 5-8, potem drugi spośród tych, które zostaną, potem trzeci, a czwarty gra z dotychczas nie wybranym.
Streeter
Posty: 7315
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: Streeter »

I jak miałoby to pomóc w niewygrywaniu przez Radomie tego świata z drużynami będącymi w treningu przed ważnymi starciami LM? Taka np. Warszawa ma 9 punktów przewagi nad Resovią obecnie, więc gdyby chciała dowalić porządny trening przed decydującym starciem to może przegrać 2 mecze bez zmiany miejsca, a znając Resovię która pewnie coś i tak gdzieś zgubi to nawet 3. W czasie tego "planowanego dołka" Warszawa może przegrać z jakąś Nysą, która przez to wejdzie do Play-off'ów zamiast Olsztyna.

Nigdy się nie zrobi w pełni sprawiedliwego systemu, a już zwłaszcza żeby przy tym był ciekawy. Miałeś wczoraj niby sprawiedliwy finał Pucharu Challenge - no i oglądasz finał pucharu, który po dwóch setach się skończył i biegają po boisku jakieś Borkowskie z Gruszczyńskimi. Reklama siatkówki jak się patrzy, a jakie emocje! No ale sprawiedliwe, bo inaczej możnaby przegrać 3:2, potem wygrać 3:0 i trzeba grać złoty set mimo 5:2 czy punktowo 5:1.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Pomocniczka
Posty: 2061
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: Pomocniczka »

Finał pucharu na tych zasadach to nieporozumienie. Albo V-day albo na poprzednich zasadach - liczymy zwycięstwa a nie duże punkty, potem ew. golden.
Streeter
Posty: 7315
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: Streeter »

Pomocniczka pisze: 28 lut 2024, o 18:18 Finał pucharu na tych zasadach to nieporozumienie. Albo V-day albo na poprzednich zasadach - liczymy zwycięstwa a nie duże punkty, potem ew. golden.
To swoją drogą, no ale na wcześniejszych fazach często tak się gra - zresztą w LM też przecież. I generalnie są dwie grupy i obydwie mają rację. Teraz przy głosie jest ta, że bez sensu po 3:0 i przy 2:0 oglądać starcie ogórków (i mają rację), z kolei wcześniej przy głosie byli Ci, co mówili, że bez sensu wygrać 3:0, prowadzić 2:0 i wciąż nie być pewnym awansu do kolejnej rundy (i też mieli rację).

Siatkówka ma ten problem, że w pewnym momencie albo będzie niesprawiedliwie, albo nudno. Bo w nogę nawet jak Ci w pierwszym meczu Barcelona wygra 5:0 z jakąś Borussią, a potem prowadzi 2:0, to po pierwsze nie jest w stanie zmienić całego składu, a po drugie zawsze istnieje ryzyko (niewielkie, ale jednak), że Borussia jakimś cudem strzeli 7 bramek i wyciągnie. W ręczną też awans będzie otwarty do końca, bo widziałem jakiś mecz kiedyś co prowadziliśmy typu 20:6, a potem była zacięta końcówka. No a w siatce jak padło 3:0 i jest 2:0 to coś musisz zepsuć - albo sprawiedliwość, albo jakość widowiska. Ewentualnie może jakiś półśrodek dałoby się wymyślić typu na kolejny set spotkania musi wyjść 80% zawodników, którzy zagrali w poprzednim minimum 3 ustawienia, chyba że niezależny lekarz potwierdzi niezdolność zawodnika X do gry, no ale to przecież już by taka przepisowa patologia była jak ten koncept VNL'a co kiedyś miał wejść, że ileś % zawodników z imprezy mającej sens musi grać w VNL, bo nikt nie chcę patrzeć jak siódmy garnitur Polaków gra z drugim Kanady. Zresztą przecież nikt nie zabroniły Śliwce przyjąć 10 piłek w buraki, żeby nie trzeba było się męczyć z akcjami, tylko szybko dopykać na 3:2 dla rywala.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Pomocniczka
Posty: 2061
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: Pomocniczka »

Powinno być widowiskowo. Sprawiedliwość nie jest taka ważna. Sport to widowisko a widowisko jest dla widzów, nie dla sportowców.
Pomocniczka
Posty: 2061
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: Pomocniczka »

Pomocniczka pisze: 20 paź 2023, o 19:59 Nie z tego wątku, gdyż przewidywania nie są podane w jednakowym formacie a ręcznie przepisywać mi się nie chce, lecz z typera, co jest o tyle lepsze, że nie obarczone napinkami międzyklubowymi, wziąłem forumową kolejność końcową. Powstała ona w ten sposób, że przy każdym typie drużynom towarzyszyły liczby od 1 do 16 i liczby z wszystkich typów zostały zsumowane a kluby ułożone od najniższej sumy do najwyższej.

Obok umieszczam dzisiejsze przedsezonowe kursy buków. Różnice są minimalne. Przewidywania są niemal identyczne. Zobaczymy, kto wypadł lepiej, ale wiele mądrości się z tego i tak nie wyciągnie.

Obrazek
Pomocniczka pisze: 20 paź 2023, o 20:50 Jeśli się przyjrzeć tym rankingom, to jedyna różnica między typerem a bukami większa niż 0,5 miejsca to JWE, który w typerze jest na miejscu 3,5 a u buków 2,5.

My stawiamy Ptoki na miejscu 2. Zobaczymy (jak dożyjemy).
No, i okazało się, że jednak buki lepiej się znają na siatkówce, bo umieściły JW ponad Zawierciem. A ja umieściłem jeszcze wyżej. A pretypera wygrał Jootpe (ja byłem na drugim).
Streeter
Posty: 7315
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: Streeter »

Równie dobrze umieściły Zakse i Resovię przed Zawierciem. O ile Zaksa wiadomo, o tyle nawet z Boyer Resovia nie przeskoczyłaby Zawiercia.

Katowice też średnio dwunaste i Częstochowa ostatnia. Więc jedyne co można wywnioskować z tych rankingów, to to że jeden i drugi się nie sprawdził. Co też w sumie nie jest dziwne, bo jakby się sprawdzały, to nie byłoby sensu oglądać rozgrywek, skoro z góry wiadomo kto i gdzie skończy, a oprócz tego bukmacherzy by nie mieli racji bytu - z czego by żyli, jeśli ich listy by się sprawdzały 1:1?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: kuchcik77 »

Przejrzałem trzy strony prognoz. Oczywisty wniosek:
-większość typowała kedzierzynski walec zastrzegając ze sa najbardziej podatni na kontuzje/urazy i wąską ławkę
-Patry i Sedlaczek mieli być wyraźnie słabsi niż poprzednia para i o ile medal-ok to raczej złoto niekoniecznie;)


Proponuję do poduszki, przed następnym sezonem przeczytać nasze wypowiedzi od momentu zakończenia sezonu 22/23
bez Gladyra,Patry i Szymury to juz nie bedzie to samo Jastrzębie;)!!
Pomocniczka
Posty: 2061
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: Pomocniczka »

Streeter pisze: 29 kwie 2024, o 12:21 Równie dobrze umieściły Zakse i Resovię przed Zawierciem. O ile Zaksa wiadomo, o tyle nawet z Boyer Resovia nie przeskoczyłaby Zawiercia.

Katowice też średnio dwunaste i Częstochowa ostatnia. Więc jedyne co można wywnioskować z tych rankingów, to to że jeden i drugi się nie sprawdził. Co też w sumie nie jest dziwne, bo jakby się sprawdzały, to nie byłoby sensu oglądać rozgrywek, skoro z góry wiadomo kto i gdzie skończy, a oprócz tego bukmacherzy by nie mieli racji bytu - z czego by żyli, jeśli ich listy by się sprawdzały 1:1?

Streeter
Jeden i drugi się nie sprawdził, ale w typowaniu nie chodzi o to, że się wszystko trafi. Nikt wszystkiego nie trafi. W typerze chodzi o to, kto się najmniej pomyli i były bardzo kategoryczne stwierdzenia, że internetowi eksperci siatkarscy znają się lepiej od buków. Jak się okazało, buki znają się lepiej od internetowych ekspertów siatkarskich, bo pomyliły się mniej niż internetowi eksperci siatkarscy.
astronauta
Posty: 2918
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: astronauta »

Pomocniczka pisze: 29 kwie 2024, o 10:51 No, i okazało się, że jednak buki lepiej się znają na siatkówce, bo umieściły JW ponad Zawierciem. A ja umieściłem jeszcze wyżej. A pretypera wygrał Jootpe (ja byłem na drugim).
No a ja byłem chyba trzeci od końca w PT, ale wygrałem klasyfikację sezonu regularnego pomimo kilku spóźnień z powodu dziwnych godzin, terminów i życia osobistego. Czyli jestem cymbał czy znawca? :D Wszystko z humorem. W sumie w tym sezonie jestem na duuuużym plusie, mimo totalnej porażki w PT. I tego Wam również życzę.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023. Lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019, 2023/2024 i ziemniaka 2016/2017.
Pomocniczka
Posty: 2061
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: Pomocniczka »

Swistolinka pisze: 18 paź 2023, o 15:26
Pomocniczka pisze: 17 paź 2023, o 20:38 Dawaj lepsze.
Nie mam lepszych, nie o to mi chodziło. Na Betclicu jest jeszcze śmieszniej bo faworytem jest Jastrzębie (2.65). Co jest tak samo śmieszne jak rok temu Zaksa bez Semeniuka za 1.70. Buki po prostu nie mają wiedzy o siatkówce i sugerują się poprzednim sezonem, a nie realną sytuacją i transferami. Więc wklejanie tutaj screenów od buka, żeby na koniec sobie porównać to niezbyt dobry pomysł. Chyba nikt by się nie zgodził, że ZAKSA z przyjęciem Śliwka Staszewski Zalinski Karyagin czy Jastrzębie z przyjęciem Fornal Szymura Sedlacek i Jóźwik to jest materiał na złoto. A wklejając coś takiego sugerujesz, że jeśli ktoś obstawi inaczej niż to co sugeruje bukmacher to jest w błędzie.

Tymczasem my wszyscy tutaj zebrani mamy większą wiedzę o siatkówce niż bukmacherzy.

Chodziło mi głównie o ten post.
Swistolinka
Posty: 281
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: Swistolinka »

Pomocniczka pisze: 29 kwie 2024, o 19:55
Swistolinka pisze: 18 paź 2023, o 15:26
Pomocniczka pisze: 17 paź 2023, o 20:38 Dawaj lepsze.
Nie mam lepszych, nie o to mi chodziło. Na Betclicu jest jeszcze śmieszniej bo faworytem jest Jastrzębie (2.65). Co jest tak samo śmieszne jak rok temu Zaksa bez Semeniuka za 1.70. Buki po prostu nie mają wiedzy o siatkówce i sugerują się poprzednim sezonem, a nie realną sytuacją i transferami. Więc wklejanie tutaj screenów od buka, żeby na koniec sobie porównać to niezbyt dobry pomysł. Chyba nikt by się nie zgodził, że ZAKSA z przyjęciem Śliwka Staszewski Zalinski Karyagin czy Jastrzębie z przyjęciem Fornal Szymura Sedlacek i Jóźwik to jest materiał na złoto. A wklejając coś takiego sugerujesz, że jeśli ktoś obstawi inaczej niż to co sugeruje bukmacher to jest w błędzie.

Tymczasem my wszyscy tutaj zebrani mamy większą wiedzę o siatkówce niż bukmacherzy.

Chodziło mi głównie o ten post.
Sam umieściłeś Zaksę której nawet w playoffach nie było na 1 miejscu i wkleiłeś screena z bukmachera gdzie byli faworytami do złota a mi będziesz cytował i pogrubiał wpis, w któym napisałam, że Fornal/Szymura/Sedlacek/Jóźwik to nie jest materiał na złoto :] :] :] śmieszny jesteś, ja tam nie narzekam na moje typy, w tym roku wiele razy obłowiłam się u bukmachera który non stop wystawiał błędne kursy na zaksę stawiając ich jako faworytów, więc chyba jednak nie za bardzo tam się znają.
Swistolinka
Posty: 281
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: Swistolinka »

Pomocniczka pisze: 31 lip 2023, o 13:42 Nie jest to żaden przytyk w stronię Zawiercia. Lubię klub i mu kibicuję. Przeciwskazaniem dla typowania ich na wysoką pozycję jest dziura na pozycji atakującego. Może w SZ jakoś to będzie wyglądać, ale w kluczowych momentach było do tej pory bardzo słabo. A nie wygrywa się ligi nie wygrywając play off.
faktycznie, 2 to bardzo niska pozycja :D :D :D
Pomocniczka
Posty: 2061
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: Pomocniczka »

Nic nie zrozumiałaś (ale mnie to nie dziwi). Nie można krytykować, że ktoś nie trafił poszczególnego typu (rzutu w koszykówce, strzału w piłce ręcznej, itd). Liczy się tylko kto wygrał.

Jeśli w jednym półfinale w zawodach łuczniczych padnie wynik 99% do 98% to ten pierwszy przechodzi do finału. Jeśli w drugim padnie wynik 12% do 11% to ten pierwszy też przechodzi do finału.

Padło stwierdzenie, że eksperci internetowi znają się lepiej od buków a okazało się, że tak nie jest.

Jeśli chcesz udowodnić, że ty się znasz lepiej, to wykaż to, ale a priori. Podaj przed zdarzeniem swój typ sprzeczny z kursami, zrób tak 20 razy i po tych 20 razach porównamy, kto się lepiej zna.

A jak chcesz się sprawdzić ze mną, weź udział w kolejnym typerze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”