PlusLiga 2024/25

Streeter
Posty: 7290
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

PlusLiga 2024/25

Post autor: Streeter »

Zakładam taki zbiorczy wątek, o rozmowach o przyszłym sezonie.

Oficjalnie: Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów w PlusLidze w miejsce Cuprum Lubin.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PlusLiga 2024/25

Post autor: TommyLeeJones »

Cóż, chyba dobrze się stało, gdyż zainteresowanie siatkówką w Lubinie było znikome. Ciekawe jak ten proces wygląda od strony formalnej. W nożnej pewnie byłaby wielka gównoburza o kupowanie miejsc w lidze, w siatkówce nawet pół słowa nie ma.

Tym samym siatkówka zyskuje pozycję w Ziemi lubuskiej i obecnie stanowi JEDYNY bastion siatkówki w północno-zachodniej Polsce. W ogóle patrząc od strony regionalnej mamy:
- 4 ekipy ze Śląska: Katowice, Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębie-Zdrój i Nysę. Po odejściu Cuprum, z Dolnego Śląska jest tylko Nysa. Górny Śląsk niezmiennie jest bastionem polskiej siatkówki, bo i kluby nie byle jakie.
- 3 zespoły z Małopolski: Lublin, Zawiercie i Częstochowa - znamienne, że dwie z tych ekip są w woj. śląskim i geograficznie znacznie bliżej im do Górnego (a jakże!) Śląska.
- 2 drużyny z... Rusi Czerwonej! Rzeszów i Lwów dumnie reprezentują nasze Kresy. No, wiadomo, Lwów tak na szynach. Gdyby patrzeć na miejsce występowania, Wieluń, ten zespół zasiliłby szeregi Ziemi sieradzkiej (chociaż miejscowi powiedzieliby, że wieluńskiej).

Dalsze ekipy są już pojedynczymi reprezentantami swoich małych ojczyzn. Olsztyn z Warmii (nie Mazur). Bełchatów - Ziemia sieradzka, Warszawa - Mazowsze. Suwałki - Suwalszczyzna, Gdańsk rzecz jasna Pomorze. Spadek Czarnych uszczuplił stan posiadania Małopolski.

Patrząc z kolejnej perspektywy, 5 wielkich dzielnic kraju, mamy 4 dla Śląska, 3 dla Małopolski, po 1 dla Mazowsza i Pomorza. W prężnej Wielkopolsce pustka aż strach. Nie ma nikogo z zachodniej części Pomorza, nie ma też reprezentanta Kujaw. Drobniejszych krain nie liczę. Oznacza to, że na całej zachodniej połaci kraju (od linii Nysa-Gdańsk) Stilon będzie jedyny i jest to spora osobliwość.

Z potencjalnych beniaminków, co by temat zamknąć: Będzin to Małopolska a konkretnie Zagłębie rzut beretem od Śląska i wtedy mielibyśmy 4 ekipy z Małopolski, z czego 3 byłyby w woj. śląskim. Nowa Sól to Dolny Śląsk ale awansu im nie wróżę. Przy awansie Chełmu - Ruś Czerwona miałaby aż 3 (lub 2, zależy jak patrzeć na Lwów) reprezentantów. Lechia z Tomaszowa to Ziemia sieradzka (bo tam jest centrum ale Tomaszów można na siłę podciągnąć do Mazowsza i Małopolski). Kluczbork - Górny Śląsk, BBTS jest nierozstrzygalny, gdyż Bielsko to Śląsk Cieszyński, Biała to Małopolska, a obecnie uciera się, że to Podbeskidzie. Bydgoszcz - Kujawy (chociaż rzadko się tak kojarzy) i Świdnik - Małopolska.

PS Nysa wg. wiki do Dolny Śląsk ale wg. mapy Górnego Śląska na wiki to już Górny Śląsk. Jak tam byłem, wydawała się Górnym Śląskiem ale to już autochtoni wiedzą lepiej. Wówczas nie byłoby nikogo z Dolnego Śląska w naszej lidze.
PS 2 Kluczbork to podobny przypadek do Nysy - także pierwotnie był na Dolnym, by później znajdować się na Górnym Śląsku. W każdym razie obie te ekipy są z pogranicza Górnego i Dolnego Śląska.
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: PlusLiga 2024/25

Post autor: Orzi »

Zgadzam się, w przypadku Cuprum to dobra zmiana. To był klub bez kibiców, bez perspektyw i nawet młodych nie wprowadzał na salony patrząc na to, jak zakisili Kubickiego. Zmiana na Stilon daje nadzieję na poprawę którychś z tych czynników.
Streeter
Posty: 7290
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga 2024/25

Post autor: Streeter »

Nie wiem czy coś zostało w środowisku kibicowskim z poprzedniej epoki Gorzowa w PlusLidze, ale jeżeli tak, to przynajmniej kibice nie powinni się zmieścić w Matizie. A jak się zmieni sportowo, to się okaże. W sumie po plotkach sądząc powinna być to ciekawsza ekipa niż ta z obecnego sezonu.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5542
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga 2024/25

Post autor: kamil1999 »

TommyLeeJones pisze: 13 kwie 2024, o 22:09
Z potencjalnych beniaminków, co by temat zamknąć: Będzin to Małopolska a konkretnie Zagłębie rzut beretem od Śląska i wtedy mielibyśmy 4 ekipy z Małopolski, z czego 3 byłyby w woj. śląskim. Nowa Sól to Dolny Śląsk ale awansu im nie wróżę. Przy awansie Chełmu - Ruś Czerwona miałaby aż 3 (lub 2, zależy jak patrzeć na Lwów) reprezentantów. Lechia z Tomaszowa to Ziemia sieradzka (bo tam jest centrum ale Tomaszów można na siłę podciągnąć do Mazowsza i Małopolski). Kluczbork - Górny Śląsk, BBTS jest nierozstrzygalny, gdyż Bielsko to Śląsk Cieszyński, Biała to Małopolska, a obecnie uciera się, że to Podbeskidzie. Bydgoszcz - Kujawy (chociaż rzadko się tak kojarzy) i Świdnik - Małopolska.

PS Nysa wg. wiki do Dolny Śląsk ale wg. mapy Górnego Śląska na wiki to już Górny Śląsk. Jak tam byłem, wydawała się Górnym Śląskiem ale to już autochtoni wiedzą lepiej. Wówczas nie byłoby nikogo z Dolnego Śląska w naszej lidze.
PS 2 Kluczbork to podobny przypadek do Nysy - także pierwotnie był na Dolnym, by później znajdować się na Górnym Śląsku. W każdym razie obie te ekipy są z pogranicza Górnego i Dolnego Śląska.
Hala BBTS jesat w Bielsku, nie Białej, więc jak by wybrać któreś z dwóch opcji to raczej będzie to Śląsk Cieszyński. Kiedyś mi kumpel też mówił, że kibice BBTS Podbeskidzie Bielsko- Biała się utożsamiają raczej, że Śląskiem Cieszyńskim to pewnie tak też będzie z kibicami z sekcji siatkarskiej czy raczej z ex-sekcji bo teraz to chyba już odrębne byty mimo, że oba funkcjonujące w większej części z budżetu miasta.

A Nysa to na pewno Górny Śląsk
Historycznie. Ale na ile do teraz te historyczne nazwy mają znaczenie dla autochtonów? Pewnie małe/mniejsze niż kiedyś. Obecnie raczej państwo jest mocno scentralizowane a Górny Śląsk czy Dolny Śląsk to dla większości przede wszystkim województwa a mniej już kulturowo-historyczne regiony.
W Cieszynie gdybyś się spytał o Śląsk Cieszyński to większość pewnie ci wymieni Bielsko czy Ostrawę(choć też nie cała) jako część tych ziem, za to w Katowicach zakładam, że gdybyś się spytał o to które z miast: Częstochowa-Opole, jest częścią Górnego Śląska to większość wskaże Częstochowę, która nigdy nie była jego częścią kosztem jego historycznej stolicy. Regionalizmy zanikają. Gdzieniegdzie szybciej a gdzieniegdzie wolniej.
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: PlusLiga 2024/25

Post autor: Orzi »

Za Ewą Mac (tak, wiem) - Będzin wycofał swój wniosek o grę w Pluslidze w sezonie 24/25. Ostatnim zainteresowanym pierwszoligowcem pozostała Arka Chełm. Jeśli i oni zrezygnują, to Czarni zostaną w lidze na następny sezon.

Dom wariatów. Myślę, że Arka nie zrezygnuje, ale znać beniaminka w środku play offów to szaleństwo.
PioterZJastrzebia
Posty: 1233
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: PlusLiga 2024/25

Post autor: PioterZJastrzebia »

Orzi pisze: 16 kwie 2024, o 12:43 Za Ewą Mac (tak, wiem) - Będzin wycofał swój wniosek o grę w Pluslidze w sezonie 24/25. Ostatnim zainteresowanym pierwszoligowcem pozostała Arka Chełm. Jeśli i oni zrezygnują, to Czarni zostaną w lidze na następny sezon.

Dom wariatów. Myślę, że Arka nie zrezygnuje, ale znać beniaminka w środku play offów to szaleństwo.
I Ewa została momentalnie za tego "newsa" zbesztana, ma to być brednia.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2776
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga 2024/25

Post autor: Simao »

Nie sądzę, aby to była prawda. Z tego co wiem, to w Będzinie bardzo zależy im na awansie do PlusLigi. Rok temu było duże rozczarowanie z powodu braku awansu.
Możliwe, że nagle pojawiły się jakieś problemy finansowe, innego powodu nie ma. Mają nawet nową halę i mogą mecze rozgrywać w swoim mieście.
asps
Posty: 373
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: PlusLiga 2024/25

Post autor: asps »

A Bydgoszcz?
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2776
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga 2024/25

Post autor: Simao »

Pomyślałem też o tym, że może być problem ze zbudowaniem drużyny na utrzymanie się w przyszłym sezonie. Beniaminek zawsze ma ciężko, a spadnie trzy kluby. Możliwe, że to taka kalkulacja z braku możliwości stworzenia drużyny zapewniającej odpowiedni poziom na utrzymanie się.
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: PlusLiga 2024/25

Post autor: Orzi »

PioterZJastrzebia pisze: 16 kwie 2024, o 13:36
Orzi pisze: 16 kwie 2024, o 12:43 Za Ewą Mac (tak, wiem) - Będzin wycofał swój wniosek o grę w Pluslidze w sezonie 24/25. Ostatnim zainteresowanym pierwszoligowcem pozostała Arka Chełm. Jeśli i oni zrezygnują, to Czarni zostaną w lidze na następny sezon.

Dom wariatów. Myślę, że Arka nie zrezygnuje, ale znać beniaminka w środku play offów to szaleństwo.
I Ewa została momentalnie za tego "newsa" zbesztana, ma to być brednia.
No została, ale pamiętajmy że w naszej lidze klub z Lubina potrafi zaprzeczać fuzji ogłoszonej przez prezesa PZPS dzień wcześniej, a prezes Kryspin Baran dementować transfery, o których wszyscy wiedzą. Więc może być coś na rzeczy, zwłaszcza że Ewa wbrew obiegowej opinii często ma rację.
Pieczar
Posty: 74
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:49
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: PlusLiga 2024/25

Post autor: Pieczar »

Podobno Chełm mimo zgłoszenia akcesu i papierów do PL, to nie bardzo ma ochotę w tym roku ;-)
Pozdrawiam
Pieczar
Streeter
Posty: 7290
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga 2024/25

Post autor: Streeter »

Obrazek

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7873
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga 2024/25

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Częstochowa w 16-zespołowej lidze dostała za 'free' reprezentacyjnego Polaka (Dulski) i utrzymała się ostatecznie dlatego, że Radom pół roku zbyt późno zatrudnił trenera, tak że wiadomo jak skończy beniaminek w przyszłym sezonie.
Streeter
Posty: 7290
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga 2024/25

Post autor: Streeter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 18 kwie 2024, o 10:56 Częstochowa w 16-zespołowej lidze dostała za 'free' reprezentacyjnego Polaka (Dulski) i utrzymała się ostatecznie dlatego, że Radom pół roku zbyt późno zatrudnił trenera, tak że wiadomo jak skończy beniaminek w przyszłym sezonie.
I tak i nie. Są przykłady z przeszłości, gdzie klub w I lidze zaczynał sezon z jasnym celem - awansem, miał ku temu przygotowany plan i ewentualny budżet, a w trakcie sezonu dopinał transfery - choćby Cuprum Lubin, gdy awansowało - Grzesiu Łomacz podpisał z Nimi kontrakt zanim potwierdzono, że zagrają w PlusLidze. Jeżeli z informacją o tym, kto zagra, czeka się do maja, w międzyczasie wszyscy zbudują drużyny, a klub dopiero zaczyna rozmowy, mając przy tym kasy jak Katowice czy Radom, no to rzeczywiście nie ma już jak i z czego zbudować ekipy na utrzymanie.

A tu skoro Będzin nie chce, to pewnie zbudowałby kolejny dream team Bednaruka, więc może i dobrze że nie chce. Chełm tak zapowiadał jak to zwojuje świat, a pewnie skończy się jak we Wrocławiu. To już chyba rzeczywiście najlepiej jak ten Radom zostanie, bo chociaż mają okołoplusligową podstawę, no i fajny ośrodek kibicowski. Choć pewnie i tak za rok spadną znowu, jak polecą trzy ekipy.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7873
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga 2024/25

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Pisałem o przyszłym sezonie, bo to, że da się zbudować mocnego beniaminka, to fakt. A na przyszły sezon beniaminek, który wywalczy sobie awans, musi się liczyć z tym, że kibice będą jęczeć jak to nie zasługują na grę w Pluslidze co tydzień, a po roku spadną. Taka Skra nie miała wziąć kogo na libero z playoffowym budżetem.
kamil1999
Posty: 5542
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga 2024/25

Post autor: kamil1999 »

Pieczar pisze: 18 kwie 2024, o 09:09 Podobno Chełm mimo zgłoszenia akcesu i papierów do PL, to nie bardzo ma ochotę w tym roku ;-)
Nie dziwię się
To trochę samobójstwo przy 3 spadających drużynach
Chyba zostanie jednak RadomXD
Jeśli tak to pewnie zostawią Meljanaca i dobrze.
Tylko czy lepsze lewe są w stanie ogarnąć? Żaliński nie brzmi źle w sumie, ale on po roku bez gry.
ugly kid joe
Posty: 59
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:28
Płeć: M
Lokalizacja: Radom

Re: PlusLiga 2024/25

Post autor: ugly kid joe »

Jak to jest?Drużyna spadła,a przy braku chętnych na awans to ona zostaje w lidze?Nawet jakby tak mozna było to nie wiem czy to jest dobry pomysł.Z kim,albo kogo sensownego można kupić żeby sie obronić przed spadkiem.
Moim zdaniem niech się martwią ci co awansują,a Czarni spokojnie zbudują skład na grę i awans w 1 lidze
qtp
Posty: 2278
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: PlusLiga 2024/25

Post autor: qtp »

ugly kid joe pisze: 18 kwie 2024, o 12:33 Moim zdaniem niech się martwią ci co awansują
:P
To najlepiej pokazuje poziom absurdu.
Całkiem inaczej było by w sytuacji gdyby kluby otrzymywał uczciwe pieniądze z praw TV, wtedy nawet awans z perspektywą spadku za rok był by kuszący dla wszystkich. Dziwie się że kluby nie potrafią wystąpić przeciwko Polsatowi.
Pieczar
Posty: 74
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:49
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: PlusLiga 2024/25

Post autor: Pieczar »

Spadek powinien być spadkiem. A w przyszłym sezonie spadłyby dwa zespoły, bo nikt nie awansował ;-)
Pozdrawiam
Pieczar
Szary Wilk
Posty: 7973
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga 2024/25

Post autor: Szary Wilk »

Nie czytajcie tego, co pisze Ewa Mac...
rafak
Posty: 558
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: PlusLiga 2024/25

Post autor: rafak »

Szary Wilk pisze: 19 kwie 2024, o 09:44 Nie czytajcie tego, co pisze Ewa Mac...
Bo?

Ewa Mac zła, Artem zły - a na razie 99% informacji z tych źródeł się sprawdza.
dyletant
Posty: 5099
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2024/25

Post autor: dyletant »

Ale Artema to Wy nie obrażajcie, przyrównując jego wiarygodność do Ewy Karlitzek w Skrze Mac. Przy niej to nawet Pasini jest wiarygodny, choć ten ma prostą zasadę przypisywania do danego klubu 6 losowych zawodników i jak łatwo policzyć prawdopodobieństwo wtedy wynosi 50% - trafi, albo nie.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 416
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: PlusLiga 2024/25

Post autor: JootPe2 »

Pieczar pisze: 19 kwie 2024, o 07:16 Spadek powinien być spadkiem. A w przyszłym sezonie spadłyby dwa zespoły, bo nikt nie awansował ;-)
Liga przy nieparzystej liczbie? No pewnie dałoby radę to jakoś ogarnąć z meczami.
Diomedea
Posty: 4384
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga 2024/25

Post autor: Diomedea »

Rotacyjnie jedna ekipa pauzuje i ma wiecej czasu na trening.
Mi to sie wydaje rozsadnym wyjsciem, ale pewnie zostawia Radom.
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 416
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: PlusLiga 2024/25

Post autor: JootPe2 »

Nie przeszło to by przez Polsat, tak m się wydaje. To nie w ich stylu :D Ale i przez akcjonariuszy też pewnie.

Nie chce mi się cos wierzyć że nie będzie awansu z 1L.
Streeter
Posty: 7290
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga 2024/25

Post autor: Streeter »

No skoro nie ma chętnych z pierwszej ligi na awans, to dość logiczne, że zostaje drużyna, która powinna spaść. Co mają tak pytać po kolei w dół aż Spała awansuje do PlusLigi?
WysokiPortorykanczyk pisze: 18 kwie 2024, o 11:46 Pisałem o przyszłym sezonie, bo to, że da się zbudować mocnego beniaminka, to fakt. A na przyszły sezon beniaminek, który wywalczy sobie awans, musi się liczyć z tym, że kibice będą jęczeć jak to nie zasługują na grę w Pluslidze co tydzień, a po roku spadną. Taka Skra nie miała wziąć kogo na libero z playoffowym budżetem.
No wiem, dlatego napisałem że i tak i nie. Ale dalszej części nie rozumiem. Dlaczego mieliby jęczeć, że nie zasługują na grę w PlusLidze? Z definicji klub, który wygrał I ligę (ewentualnie był najwyżej z klubów chcących awansować) zasługuje na PlusLigę. Nawet żeby to znów było Bielsko co nadrze randomów z Rumunii i Mołdawii. Inna sprawa, czy owy klub nadaje się do gry w PlusLidze, ale zasługiwać - zasługuje.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7873
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga 2024/25

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Streeter pisze: 19 kwie 2024, o 12:57Ale dalszej części nie rozumiem. Dlaczego mieliby jęczeć, że nie zasługują na grę w PlusLidze? Z definicji klub, który wygrał I ligę (ewentualnie był najwyżej z klubów chcących awansować) zasługuje na PlusLigę. Nawet żeby to znów było Bielsko co nadrze randomów z Rumunii i Mołdawii. Inna sprawa, czy owy klub nadaje się do gry w PlusLidze, ale zasługiwać - zasługuje.
Wystarczy przypomnieć sobie co pisało się o Bielsku przez właściwie cały sezon 22/23, mało kogo obchodziło, że sportowo wywalczyli awans do Plusligi. Tak że fajnie pograć w Pluslidze, ale nie wiem czy robienie 3-27 na koniec dnia ma jakąś większą wartość.
Streeter
Posty: 7290
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga 2024/25

Post autor: Streeter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 19 kwie 2024, o 20:54 Wystarczy przypomnieć sobie co pisało się o Bielsku przez właściwie cały sezon 22/23, mało kogo obchodziło, że sportowo wywalczyli awans do Plusligi. Tak że fajnie pograć w Pluslidze, ale nie wiem czy robienie 3-27 na koniec dnia ma jakąś większą wartość.
No ale to jęczenie pokroju czemu Kubiaka nie ma w kadrze, przecież nikt normalny tak nie mówił. Sam cały ten sezon miałem bekę z Bielska i się zastanawiałem po co w ogóle się zgłosili do PlusLigi żeby zagrać jak mówisz 3-27, no ale ostatnie co można o nich powiedzieć, to że nie zasłużyli. Bo zasłużyli. A że przy tym zbudowali zespół za 3.60 i zrobili z siebie pośmiewisko to inna para kaloszy.

Swoją drogą to ciekawi mnie, co motywuje takie Bielsko, żeby zagrać w PlusLidze. Czy to są lepsze hajsy dla zarządu chociaż. No bo jeśli nie to nie rozumiem. Ani kibiców klub za bardzo nie zyska, ani marki sobie nie wyrobi, sponsora też nie wypromuje nazwą no bo go w tej nazwie nie ma. Zawodnikom też myślę że większą frajdę sprawia poziom niżej zrobić 27-3 niż poziom wyżej 3-27. Kibicom zresztą też. Więc where sens?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”