Transfery 2017/18

erminka89
Posty: 32
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 20:31
Płeć: K

Re: Transfery 2017/18

Post autor: erminka89 »

leworęczna , wysoka :) ale czy to aż taki świetny transfer jak na Chemika chyba przeciętnie
krzysiu
Posty: 5485
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: krzysiu »

Chemik to przeciętny klub więc zawodniczka idealna ;) lepsza niż Montano i za mniejszą kase
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: SerCos »

Zaroślińska zostaje, więc kogo mieli ściągnąć? Amerykanka ma bardzo dobre opinie w Stanach.
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: phil »

erminka89 pisze:leworęczna , wysoka :) ale czy to aż taki świetny transfer jak na Chemika chyba przeciętnie
Pewnie Zaroślińska będzie pierwszą atakującą. Amerykanka grała już w kilku turniejach dla reprezentacji, więc nie jest to jakaś przypadkowa zawodniczka.
Najważniejsze pytanie to kogo ściągną na rozegranie i na przyjęcie za Jagieło i Blago.
erminka89
Posty: 32
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 20:31
Płeć: K

Re: Transfery 2017/18

Post autor: erminka89 »

Przy tym budżecie myślałam, że będą gwiazdy.
Teraz kiedy trochę przetasowania będzie ciekawe jak trener się zachowa.
krzysiu
Posty: 5485
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: krzysiu »

Gwiazda to była Glinka ,a budzet bedzie mniejszy
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: phil »

Zmiany w Legionowie.
http://www.orlenliga.pl/news/id/31476.html
Odchodzi m.in. Monika Bociek
erminka89
Posty: 32
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 20:31
Płeć: K

Re: Transfery 2017/18

Post autor: erminka89 »

Ewa Kwiatkowska zostaje w ŁKS
krzysiu
Posty: 5485
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: krzysiu »

Wygląda na to, że w Volleyball Wrocław SA pojawi się kolejna amerykańska rozgrywająca z USA. Valerie Nichol, bo o niej mowa, "zdradziła się", komentując zdjęcie nowej siatkarki Chemika Police. - SF
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: phil »

To bardzo dobra zawodniczka. W lidze niemieckiej błyszczała przez ostatnie 2 sezony. Chociaż nie wiem czy w Polsce są zawodniczki stworzone do szybkiej gry, którą preferuje.
krzysiu
Posty: 5485
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: krzysiu »

Czyli Impel nadal będzie grał :) a do tego umiemy wyszukiwać ciekawe Amerykanki
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: phil »

Nichol została nawet powołana do kadry USA na ten sezon. Chyba nie jest tam aż tak źle z finansami.
erminka89
Posty: 32
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 20:31
Płeć: K

Re: Transfery 2017/18

Post autor: erminka89 »

No i dobrze. Cisza w tej OL
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: phil »

Erminko, zawodniczki mają ważne kontrakty do 31 maja. Na początku czerwca kluby zaczną ogłaszać transfery.
krzysiu
Posty: 5485
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: krzysiu »

Jakoś inne kraje pierdzielą te kontrakty :p
Camillo Marcotti

Re: Transfery 2017/18

Post autor: Camillo Marcotti »

U nas zawsze jest takie gadanie, że kontrakty, że nie można ogłaszać, a potem 1 czerwca taka sama cisza jak i przedtem :D i tak co roku
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: phil »

Muszynianka zawsze podaje pełny skład na nowy sezon 1 czerwca :)
Developres też zapowiada, że ogłoszą transfery na początku czerwca.

Erminko, wiem, że interesuje Cię PTPS Piła. Podobno negocjują z Katie Carter.
erminka89
Posty: 32
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 20:31
Płeć: K

Re: Transfery 2017/18

Post autor: erminka89 »

Najpierw niech zapłacą zaległe wypłaty obecnym zawodniczkom ;) wiem, że negocjują ;) no i ktoś na OL podał info o rozgrywającej
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: phil »

Roksana Brzóska prawdopodobnie odchodzi z KSZO. Ma oferty z Bielska i Muszyny.
krzysiu
Posty: 5485
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: krzysiu »

Kaja Grobelna dołączyła do zespołu z Łodzi przed startem poprzedniego sezonu. W kolejnych miesiącach była wiodącą zawodniczką Budowlanych, prowadząc swój zespół ostatecznie do finału mistrzostw Polski i krajowego pucharu. Zatrzymanie jej w zespole na nastepny rok było jednym z najważniejszych zadań, jakie w przerwie między rozgrywkami stało przed włodarzami klubu.

- Nie ukrywam, że ogromnie zależało nam na tym, by Kaja została w naszym zespole. Kaja była i jest jednym z filarów naszej drużyny. Cieszymy się, że udało nam się porozumieć i tak wartościowa zawodniczka zostaje z nami - przyznał prezes łódzkiego klubu, Marcin Chudzik.

Zadowolona z takiego obrotu sprawy jest również 22-letnia zawodniczka. - Bardzo się cieszę, że przez kolejny sezon będę mogła reprezentować barwy Grot Budowlanych Łódź. Ostatni sezon był dla mnie niesamowity! Pobyt w Polsce, Łodzi, zdobycie srebra, poznanie wielu życzliwych i wspaniałych osób, to wszystko niewątpliwie przyczyniło się do mojej decyzji. Podjęłam decyzję, którą dyktowało mi serce - przyznała Grobelna.
bielszczanek
Posty: 124
Rejestracja: 1 maja 2016, o 10:08
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: bielszczanek »

Martyna Świrad (sms Szczyrk) nową środkową BKS-u :D
bielszczanek
Posty: 124
Rejestracja: 1 maja 2016, o 10:08
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: bielszczanek »

Perlińska odchodzi z BKS-u

Bociek w Muszynie , Wilk w Pile
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: phil »

Perlińską to pewnie trener Wiktorowicz zabierze ze sobą do Kalisza ;)
DeRosa
Posty: 140
Rejestracja: 19 maja 2017, o 23:09
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: DeRosa »

Wiadomo co z Impelem
Camillo Marcotti

Re: Transfery 2017/18

Post autor: Camillo Marcotti »

Mam nadzieję, że Monia na pierwszą pójdzie do Muszyny :) byłoby fajnie
krzysiu
Posty: 5485
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: krzysiu »

Sporo mówi się też o powstaniu innego klubu - Klubu Polska. Miałaby to być żeńska drużyna, która występowałaby w lidze, a jej barwy reprezentowałyby młode kadrowiczki potrzebujące doświadczenia. Co dzieje się z tą inicjatywą?

Aktualnie jesteśmy na etapie szukania sponsora. To kluczowa kwestia. Sytuacja jest taka, że naprawdę ciężko jest znaleźć kogoś, kto pomoże sfinansować tę inicjatywę. Myślę, że w ciągu roku powinniśmy ruszyć z tym projektem.

Gdzie zespół będzie miał swoją siedzibę?

Rozważamy różne opcje, mamy propozycje z wielu miast. Głównie małych. Chcielibyśmy żeby był to ośrodek, w którym na meczach będą się pojawiać kibice. Istotne jest też to, żeby dziewczęta po Szkole Mistrzostwa Sportowego dalej się uczyły. Nauka w siatkówce jest bardzo ważna. Trzeba pamiętać o tym, aby nie było rozdzierania szat, gdy zawodniczce przydarzy się kontuzja, która przekreśli jej karierę. Dlatego szukamy też miejsca, gdzie siatkarki mogłyby zdobyć dobre wykształcenie.

Wywiad z Kasprzykiem ;)
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: Artek1967 »

Hahahahaha Legionovia już sie do tego projektu przymierza, a gość ściemnia że szukają... ech... Nawrocki juz sie tam okopuje. Czyli końcówka przyszłego sezonu bedzie wygladała tak: dwa zespoły mają spaść z ligi , ale wprowadzamy nowy projekt- Klub Polska- czyli Legionovia ma zagwarantowane miejsce w OL po wsze czasy.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Transfery 2017/18

Post autor: Elgarten »

Artek1967 pisze:Hahahahaha Legionovia już sie do tego projektu przymierza, a gość ściemnia że szukają... ech... Nawrocki juz sie tam okopuje. Czyli końcówka przyszłego sezonu bedzie wygladała tak: dwa zespoły mają spaść z ligi , ale wprowadzamy nowy projekt- Klub Polska- czyli Legionovia ma zagwarantowane miejsce w OL po wsze czasy.
Artek co Ty taki cięty jesteś na Legionovię? Czy to wina klubu, że w PLPS jest taki bałagan? Czy to ich wina, że ostatni zespół po fazie zasadniczej nie spadł do I ligi? Fakty są takie, że dziewczyny z Mazowsza sportowo obroniły miejsce w lidze po pokonaniu KSZO. Poza tym według mnie ten klub powinien być stawiany za wzór. Nikt tak dobrze nie trenuje z młodzieżą jak 50-tysięczne Legionowo. Przypomnę dla mniej zorientowanych najważniejsze ostatnie sukcesy, czyli trzykrotne z rzędu zdobycie tytułu mistrzyń Polski juniorek (2015, 2016, 2017). Za tydzień młodsze koleżanki będą broniły tytułu mistrzyń kraju kadetek. I tak dalej, można wymieniać ;)
Warto pamiętać, że młodzieżowy klub ma świetnego (ale i bardzo skromnego) trenera - Wojciecha Lalka. Wczorajsze wydarzenia z Dębicy pokazały również fantastyczną, sportową postawę sztabu szkoleniowego Legionovii. W podkarpackim mieście odbywały się zawody o mistrzostwo Polski młodziczek. Po fazie grupowej ogłoszono, że awans do 1/2 uzyskały bohaterki mojego posta. Jednak trenerzy z Legionowa zasygnalizowali sędziemu głównemu, że są błędy w zapisie ich wyniku z MOSem. W rezultacie do półfinałów kosztem Legionovii awansowały zawodniczki z Poznania. Takie zachowanie zgodne z ideą fair - play powinno być odpowiednio nagłośnione i nagrodzone :)
Wracając do seniorek: kolejnym wielkim plusem jest fakt, że cały skład drużyny stanowią młode Polki. Część z nich może za kilka lat być ważnymi postaciami narodowej reprezentacji. Moim zdaniem lepiej trzymać kciuki za takie dziewczyny, niż za ekipy zatrudniające "gwiazdy" z Trynidadu i Tobago. Nie zapominam też o sympatycznych i oddanych sympatykach siatkarek, którzy jeżdżą za klubem po całym kraju. Z uwagi na niewielką odległość do Legionowa może nie jestem obiektywny, ale nie widzę żadnych przesłanek, bym miał temu zespołowi nie kibicować w przyszłości :)
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: Artek1967 »

Cięty? To już chyba przesada, może po prostu inaczej patrzę na to co się tam dzieje. Do trenera Lalka mam szacunek od czasu prowadzenia przez Niego pierwszego zespołu Legionovii i wywalczonego awansu do OL. Pamietasz zapewne jak zakończył prace z pierwszym zespołem? Sukcesom drużyn młodzieżowych nie ujmuję ale.. popraw mnie jeśli żle kojarzę, bo wydaje mi się iż jedyna wychowanka biorącą udział w tych sukcesach jest Ola Rasińska. Bo nawet Iga Chojnacka nie osiągneła nic w tych rozgrywkach, a była jeśli dobrze pamiętam kapitanem w reprezentacji juniorek rocznika 94 :) Rozumiem, taka jest droga do sukcesu, że zbieramy (wybieramy) co najlepsze dziewczynki ze wszystkich klubów w okolicy (blizszej i dalszej) i zapewniamy im grę w mocnym zespole. Kupujemy kartę za czapkę śliwek, wystawiamy do kwadratu w OL i mamy czysty zysk. Jesli namówimy jeszcze gościa żeby powołał kilka z nich na zgrupowanie kadry to juz mamy dodatkowy bonus, który za chwile przełozy sie na zysk finansowy. Nie jest to moze właściwy dział, ale wytłumacz mi jak to sie dzieje że ten klub, majacy w składzie taką ilość reprezentantek Polski (największa ilość z jednego klubuw Polsce) zajmuje przedostatnie (!) miejsce w lidze? Rozumiem, osiągnęły ogromny sukces SPORTOWY, że ograły KSZO i unikneły baraży. Duma i Chwała! coś tu jest chyba nie tak...
Ostatnio zmieniony 22 maja 2017, o 14:18 przez Artek1967, łącznie zmieniany 1 raz.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Transfery 2017/18

Post autor: mewa »

Artek1967 pisze: popraw mnie jeśli żle kojarzę, bo wydaje mi się iż jedyna wychowanka biorącą udział w tych sukcesach jest Ola Rasińska.
Aleksandra Rasińska na podstawie wypożyczenia trafiła w 2012 do Legionovii (rok później przeprowadzono transfer) z UKS Dębina Nieporęt.
Zablokowany

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”