Transfery 2017/18

phil
Posty: 1283
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: phil »

Agata Sawicka oficjalnie w Developresie.
http://www.developres.rzeszow.pl/aktual ... laczy.html
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: Szampon093 »

W Rzeszowie ładna paka.
phil
Posty: 1283
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: phil »

Zdecydowanie. Jest potencjał, by po raz kolejny walczyć o medale.
Camillo Marcotti

Re: Transfery 2017/18

Post autor: Camillo Marcotti »

Byłem sceptycznie nastawiony do ruchu z Agatą, bo sądziłem, że wiąże się to z odejściem Lucyny. Przy pozostaniu Lucyny jest to bardzo dobry ruch - choć niestety ze zdrowiem Agaty krucho. Oby była zdrowa i pograła, a jak nie, to przynajmniej będzie ją kim zastąpić.
phil
Posty: 1283
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: phil »

Ponikowska i Filip oficjalnie odchodzą z Proximy.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: Artek1967 »

phil pisze:Ponikowska i Filip oficjalnie odchodzą z Proximy.
Filip w Proximie była raczej "papierowo" bo warunkiem realizacji kontraktu była Jej zdolnośc do gry, lecz niestety zdrowie nie pozwoliło. Dlatego informacja, że odchodzi to określenie ciut przesadzone :)
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
bielszczanek
Posty: 124
Rejestracja: 1 maja 2016, o 10:08
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: bielszczanek »

Iza Lemańczyk nowa libero BKS-u ! Dobry ruch , ciekawy skład w tym BKS :) jeszcze jak kupia ciekawa atakujaca, oraz zatrzymają na środku Jarke to może być skład na medal :)
phil
Posty: 1283
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: phil »

Do tej pory Bielsko nie zakontraktowało jeszcze żadnej zagranicznej zawodniczki, więc 3 miejsca pozostają wolne. Jak dla mnie to atakująca i obie środkowe mogą być z zagranicy.
Mam nadzieję, że Pencova zostanie w klubie, chociaż może mieć lepsze oferty. Rok temu miała grać we Włoszech (w Modenia), ale z powodu kontuzji kontrakt nie został zrealizowany.
BKS1922
Posty: 12
Rejestracja: 29 kwie 2017, o 10:22

Re: Transfery 2017/18

Post autor: BKS1922 »

Prezes bielskiego klubu w wywiadzie sprzed dwóch tygodni mówił że rozmowy z Jaroslavą Pencovą są na finiszu i liczy iż zawodniczka zostanie w klubie. Mam wielką nadzieję iż zostanie bo to było wielkie wzmocnienie klubu kiedy znalazł się w ogonie tabeli. Ciekaw jestem atakującej bo raczej pewne że Ola Wańczyk zostanie w klubie ale kto w zamian za Sonie Mikyskovą????
kondzio
Posty: 100
Rejestracja: 24 kwie 2017, o 12:58
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: kondzio »

chyba nie znowu Horka xD
phil
Posty: 1283
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: phil »

Horka podobno wraca do Czech.
Rok temu Helena mówiła, że miała nadzieję, że swoją karierę zakończy w Bielsku, jednak z powodów organizacyjno-finansowych opuściła klub. Nie rozstała się z BKSem w dobrej atmosferze. Nie wiem czy pamiętacie, ale była taka akcja, że BKS przestał płacić zawodniczkom, bo "wyniki były gorsze niż oczekiwane".
MuchaLover
Posty: 79
Rejestracja: 22 cze 2016, o 15:27
Płeć: K

Re: Transfery 2017/18

Post autor: MuchaLover »

W Bielsku na ataku na 90% Rivero, Pencova zostaje, a środkowe mają być jeszcze dwie, rozmawiano z Mróz, Połeć i Sredić, ale nie wiadomo co z tego wyszło. Krążą plotki, że Bednarek-Kasza bierze przykład z Jagieło i też się przeprowadza na południe Polski, ale traktowałabym to z przymrużeniem oka. Myślę, że Mróz i Sredić to dobre wybory, ale wolałabym choćby Justynę Łukasik ;) Czwartą przyjmujacą ma być podobno Niemka - Stigrot. Nie słyszałam wcześniej, poszukałam informacji - 23 lata, 182cm, ósma w klasyfikacji najwięcej punktujących w niemieckiej lidze, więc nie byłby to zły transfer ;)
kondzio
Posty: 100
Rejestracja: 24 kwie 2017, o 12:58
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: kondzio »

MuchaLover pisze:W Bielsku na ataku na 90% Rivero, Pencova zostaje, a środkowe mają być jeszcze dwie, rozmawiano z Mróz, Połeć i Sredić, ale nie wiadomo co z tego wyszło. Krążą plotki, że Bednarek-Kasza bierze przykład z Jagieło i też się przeprowadza na południe Polski, ale traktowałabym to z przymrużeniem oka. Myślę, że Mróz i Sredić to dobre wybory, ale wolałabym choćby Justynę Łukasik ;) Czwartą przyjmujacą ma być podobno Niemka - Stigrot. Nie słyszałam wcześniej, poszukałam informacji - 23 lata, 182cm, ósma w klasyfikacji najwięcej punktujących w niemieckiej lidze, więc nie byłby to zły transfer ;)
w razie czego mogą wymieniać Rivero ze Stigrot pozycjami - obie mogą grać i na lewym, i na prawym w razie potrzeby ;)
kondzio
Posty: 100
Rejestracja: 24 kwie 2017, o 12:58
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: kondzio »

właśnie przeczytałem że plotka o Lenie Stigrot to bzdura - ona zostaje w Rote Raben Vilsbiburg ;)
bksbielsko
Posty: 1
Rejestracja: 15 cze 2017, o 21:49
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: bksbielsko »

MuchaLover pisze:W Bielsku na ataku na 90% Rivero, Pencova zostaje, a środkowe mają być jeszcze dwie, rozmawiano z Mróz, Połeć i Sredić, ale nie wiadomo co z tego wyszło. Krążą plotki, że Bednarek-Kasza bierze przykład z Jagieło i też się przeprowadza na południe Polski, ale traktowałabym to z przymrużeniem oka. Myślę, że Mróz i Sredić to dobre wybory, ale wolałabym choćby Justynę Łukasik ;) Czwartą przyjmujacą ma być podobno Niemka - Stigrot. Nie słyszałam wcześniej, poszukałam informacji - 23 lata, 182cm, ósma w klasyfikacji najwięcej punktujących w niemieckiej lidze, więc nie byłby to zły transfer ;)
ciekaw jestem skąd Ty masz takie informacje :) hehe bo z moich informacji wynika, że z tych dziewięciu zawodniczek, które wymieniasz to w BKS zagrają dwie (czyli Jagieło, którą klub już ogłosił i jeszcze jedna). skutecznością więc nie grzeszysz :)
kondzio
Posty: 100
Rejestracja: 24 kwie 2017, o 12:58
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: kondzio »

Aleksandra Trojan w Impelu Wrocław, a nie jak mówiono w Proximie:
http://impelwroclaw.pl/news,2424-aleksa ... lawiu.html

także mamy już szóstkę w Impelu:
R: Nichol, Wołodko
A: Szczurowska, ?
P: Murek, ?, ?, ?
Ś: Trojan, Chojnacka, ?
L: Stenzel

Ktoś wie co z Izą Bałucką i Kasią Konieczną, też odchodzą z Wrocławia? Chodziły też plotki o Idze Chojnackiej...
Ostatnio zmieniony 16 cze 2017, o 19:39 przez kondzio, łącznie zmieniany 1 raz.
phil
Posty: 1283
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: phil »

kondzio pisze:Aleksandra Trojan w Impelu Wrocław, a nie jak mówiono w Proximie
W Proximie na środku pewnie zagrają Łukasik, Mróz, Clement i Jaroszewicz.
xeron
Posty: 199
Rejestracja: 29 maja 2017, o 18:42

Re: Transfery 2017/18

Post autor: xeron »

erminka89
Posty: 32
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 20:31
Płeć: K

Re: Transfery 2017/18

Post autor: erminka89 »

Krawulska e Calisi Kalisz
Camillo Marcotti

Re: Transfery 2017/18

Post autor: Camillo Marcotti »

erminka89 pisze:Krawulska e Calisi Kalisz
I dobrze. Szkoda miejsca w OrlenLidze dla takich zawodniczek.
MuchaLover
Posty: 79
Rejestracja: 22 cze 2016, o 15:27
Płeć: K

Re: Transfery 2017/18

Post autor: MuchaLover »

Z cyklu "hity" transferowe - Piekarczyk bardzo blisko KSZO, Czyżnielewska wraca po kontuzji, więc też Ostrowiec. Chyba mamy pierwszego kandydata do spadku. Trochę szkoda, że ta drużyna zajmuje miejsce Wisły, która z pewnością by zbudowała mocniejszy skład :(
phil
Posty: 1283
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: phil »

Kiedyś grać w KSZO nie chciała, bo była za dobra na tę drużynę, a teraz tam wraca :D Mam nadzieję, że JN rozważy jej powołanie do reprezentacji w przyszłym sezonie.
Mnie tam nie jest szkoda KSZO. Wygląda na to, że po raz 4ty z rzędu będą na samym dnie tabeli.
Pewnie ściągną jeszcze jakąś Albankę, Gruzinkę i młodą Białorusinkę i mogą walczyć o 13 miejsce :D
Camillo Marcotti

Re: Transfery 2017/18

Post autor: Camillo Marcotti »

Jak czytam o tym klubie to mi się niedobrze robi... W tamtym roku prezes dumnie zapowiadał, że mają już praktycznie podpisany kontrakt z Fuchs, że zbudują solidną drużynę, która będzie walczyć o środek tabeli i co? I nic z tego nie wynikło... Ale w tym roku już nie będzie taryfy ulgowej i jak zbudują równie świetny skład to spadną z hukiem.
kondzio
Posty: 100
Rejestracja: 24 kwie 2017, o 12:58
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: kondzio »

KSZO pewnie pozostanie kandydatem do spadku, zobaczymy kto obok nich tam będzie, może Bydgoszcz, może Piła, może Legionowo, może Toruń jak nie zrobią wzmocnień, wydaje mi się że Wrocław jakoś zbuduje sensowną drużynę
ostrowianka
Posty: 17
Rejestracja: 16 cze 2017, o 21:12
Płeć: K

Re: Transfery 2017/18

Post autor: ostrowianka »

Co do Ostrowca to się pochwalę co w trawie piszczy ;)
Volha na libero będzie sama, mam nadzieję, że się obejdzie bez kontuzji, a najśmieszniejsze jest to, że nie chciała już dłużej grać w Polsce, ale jej chłopak/narzeczony/mąż dostał tutaj pracę.. :]
Co do Piekarczyk to już raczej przesądzone, natomiast na drugą nie wiadomo kto przyjdzie, bo Polak już się "wygadała" bliższym kibicom, że w Budowlanych zagra.
Na środku zostaną Soter i Stroiwąs, natomiast Piotrowska miała oferty, pewnie Legionowo, pierwsza liga albo jednak zostanie, Pani Savie na szczęście dziękujemy, ale obawiam się czy jakaś Cypryjka albo Fińka nie zajmie jej miejsca..
Przyjęcie no to wiadomo Dorota, Szałankiewicz też zostaje, chodziły pogłosy o Cikiriz i że jakaś młoda, czyli pewnie Urbańska albo Ciesielczyk.
Na ataku Kapturska no i Czyżnielewska o ile jej znowu kontuzja nie wykluczy, w razie czego Stepaniuk z młodych.
Czyli mniej więcej takie coś wyjdzie:
A: Kapturska, Czyżnielewska, Stepaniuk (?)
P: Ściurka, Szałankiewicz, Cikiriz/Szabo/Nuszel (?), Ciesielczyk/Urbańska
Ś: Stroiwąs, Soter, Szymańska/Perlińska (?), Piotrowska/Skorupa (?)
R: Piekarczyk, Pasznik/Szczygieł (?)
L: Volha

Ale znając zarząd to będą szukać jakiś pereł na Bałkanach i znowu przyjdą Jocicie i inne gwiazdy, albo zawodniczek z ciepłych wysp uciekajacych po tygodniu...
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: krzysiu »

Mega paka - a to Czyżnielewska w tamtym sezonie tez miala kontuzje :D?
kondzio
Posty: 100
Rejestracja: 24 kwie 2017, o 12:58
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: kondzio »

krzysiu pisze:Mega paka - a to Czyżnielewska w tamtym sezonie tez miala kontuzje :D?
tak, niestety jest "kryształowa"
Camillo Marcotti

Re: Transfery 2017/18

Post autor: Camillo Marcotti »

Lepiej zapytaj, kiedy nie miała :D choć wtedy może się okazać, że było to zanim zaczęła karierę siatkarską :D
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: krzysiu »

I popatrzmy na Nasze kluby - zawodniczka nie gra praktycznie w ogóle i jeszcze ktoś ją bierze do drużyny - jeżeli nie ma kontraktu skonstruowanego ,że grasz masz pieniądze - masz kontuzje nie masz kasy - to jest to jakaś wada w głowie danego Prezesa/Prezeski
phil
Posty: 1283
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: phil »

Camillo Marcotti pisze:Lepiej zapytaj, kiedy nie miała :D choć wtedy może się okazać, że było to zanim zaczęła karierę siatkarską :D
W sezonie 2011/12 chyba nie miała żadnej kontuzji, ale musiałbym to sprawdzić :D Przez ostatnich 5 sezonów pewnie zagrała w 20-25 spotkaniach.

Podobno w Dąbrowie Górniczej zagrają: Barbora Purchartova (środkowa, Czechy) oraz Agata Michalewicz (rozgrywająca). Wygląda na to, że reprezentantka Polski - Ewelina Tobiasz po raz kolejny może wylądować na ławce :D
Zablokowany

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”