Transfery 2017/18

Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: Artek1967 »

mewa pisze:
Artek1967 pisze: popraw mnie jeśli żle kojarzę, bo wydaje mi się iż jedyna wychowanka biorącą udział w tych sukcesach jest Ola Rasińska.
Aleksandra Rasińska na podstawie wypożyczenia trafiła w 2012 do Legionovii (rok później przeprowadzono transfer) z UKS Dębina Nieporęt.
Tak cos kojarzyłem Dębe lub Dębina :) Niemniej Nieporęt to takie naprawdę małe miasteczko, w sumie niedaleko Legionowa, powiedzmy że w macierzystym klubie miała zero szans na rozwój :) To jak juz tak dogłębnie wchodzimy w temat to ostatnią wychowanką jest Iga Chojnacka, rocznik 94, i jest to tym bardziej potwierdzenie, że sukcesy nie były dziełem wychowanek.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: phil »

Należy też sobie zadać pytanie dzięki komu były te sukcesy. Np. W sezonie 14/15 dzięki Smarzek czy Bociek, które grały jednocześnie w OL, Młodej Lidze i juniorkach.
W tym sezonie wszędzie grały Grabka, Adamek czy Rasińska, które wychowankami klubu nie są.
Camillo Marcotti

Re: Transfery 2017/18

Post autor: Camillo Marcotti »

krzysiu pisze:Sporo mówi się też o powstaniu innego klubu - Klubu Polska. Miałaby to być żeńska drużyna, która występowałaby w lidze, a jej barwy reprezentowałyby młode kadrowiczki potrzebujące doświadczenia. Co dzieje się z tą inicjatywą?
Jeżeli te wspaniałe młode kadrowiczki nie są w stanie przebić się w lidze na poziomie dna i mułu, gdzie grają Ostrowce i Legionowa, to się je powinno odstrzelić, albo zakazać gry w siatkówkę, a nie im jakiś Klub Polska budować...
kondzio
Posty: 100
Rejestracja: 24 kwie 2017, o 12:58
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: kondzio »

Camillo Marcotti pisze:
krzysiu pisze:Sporo mówi się też o powstaniu innego klubu - Klubu Polska. Miałaby to być żeńska drużyna, która występowałaby w lidze, a jej barwy reprezentowałyby młode kadrowiczki potrzebujące doświadczenia. Co dzieje się z tą inicjatywą?
Jeżeli te wspaniałe młode kadrowiczki nie są w stanie przebić się w lidze na poziomie dna i mułu, gdzie grają Ostrowce i Legionowa, to się je powinno odstrzelić, albo zakazać gry w siatkówkę, a nie im jakiś Klub Polska budować...
może by im to coś dało, Club Italia sobie jakoś radzi w Serie A1, z drugiej strony u Niemek, klub z młodzieżą dostaje równo oklep od wszystkich xD u nas pewnie skończyłoby się jak opcja nr 2 :D
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Transfery 2017/18

Post autor: Elgarten »

Artek1967 pisze:Sukcesom drużyn młodzieżowych nie ujmuję ale.. popraw mnie jeśli żle kojarzę, bo wydaje mi się iż jedyna wychowanka biorącą udział w tych sukcesach jest Ola Rasińska. Bo nawet Iga Chojnacka nie osiągneła nic w tych rozgrywkach, a była jeśli dobrze pamiętam kapitanem w reprezentacji juniorek rocznika 94 :) Rozumiem, taka jest droga do sukcesu, że zbieramy (wybieramy) co najlepsze dziewczynki ze wszystkich klubów w okolicy (blizszej i dalszej) i zapewniamy im grę w mocnym zespole. Kupujemy kartę za czapkę śliwek, wystawiamy do kwadratu w OL i mamy czysty zysk.
Po pierwsze, czy takiej Kasi Niderli, Zuzi Góreckiej, Paulinie Sobolewskiej ktoś nakazał przyjść do Legionowa z mniejszych mazowieckich miasteczek? Jeśli rozumiesz ten mechanizm, to po co w ogóle poruszać ten wątek? Widzisz...przepis prosty, ale jakoś to Legionovia trzykrotnie z rzędu zdobyła MP juniorek. Coś jednak sprawia, że te dziewczyny wybierają kilkudziesięciotysięczne miasto a nie zdecydowanie większe Wrocławie, Łodzie, Bydgoszcze czy Rzeszowy ;)
Teraz sprawa wychowanek. Źle kojarzysz, więc Cię poprawiam. Poniżej lista wychowanek klubu tylko z trzyletniego okresu "złotych" juniorek:
Aleksandra Omelaniuk
Krystyna Pietraszkiewicz
Magdalena Dąbrowska
Katarzyna Salamonik
Milena Paszyńska
Anna Maziopa
Pominąłem już te dziewczyny, które bardzo szybko przyszły do Legionowa i chodziły już tutaj do liceum Konopnickiej ale przygodę z siatkówką rozpoczęły gdzie indziej (np. wspomniana Ola Rasińska). Darowałem już sobie prześwietlanie "złotych" kadetek klubu z zeszłego roku, czy też drużyny która za chwilę będzie broniła tego tytułu. Natomiast uwierz, są tam również kolejne wychowanki.
Artek1967 pisze:Jesli namówimy jeszcze gościa żeby powołał kilka z nich na zgrupowanie kadry to juz mamy dodatkowy bonus, który za chwile przełozy sie na zysk finansowy. Nie jest to moze właściwy dział, ale wytłumacz mi jak to sie dzieje że ten klub, majacy w składzie taką ilość reprezentantek Polski (największa ilość z jednego klubuw Polsce)zajmuje przedostatnie (!) miejsce w lidze?
Po pierwsze, czy to wina Legionovii że zawodniczki z klubu zostały powołane do reprezentacji? No chyba, że w tym poście insynuujesz jakiś spisek, że trener Nawrocki dogaduje się w tej kwestii z prezesem drużyny? To śmiało przedstaw twarde dowody, które to poświadczają. Media na pewno się tematem zainteresują. Bezpodstawnie oskarżyć drugą stronę bardzo łatwo...
Po drugie, osoba niezorientowana w realiach damskiej siatkówki może wysnuć wniosek jakoby do kadry została zaproszona połowa ekipy z Legionowa. Przeglądam najnowsze powołania na turniej kwalifikacyjny do MŚ 2018 http://siatka.org/pokaz/jacek-nawrocki- ... fikacyjny/ Ile reprezentantek Legionovii? Ani jednej! :D Myślę sobie - przestudiuję tę szeroką kadrę z połowy kwietnia, tam to z pewnością będzie tych dziewczyn trenera Bartodziejskiego jak "mrówków". Na 32 nazwiska - mamy szaloną liczbę 3 dziewczyn z Legionovii (Bociek, Grabka, Alagierska).
Tak na marginesie, Chemik Police to też jest klub z Polski. Reprezentantki z 13 kwietnia: Wołosz, Zaroślińska, Stysiak, Krzos, Smarzek i Bałuk.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: Artek1967 »

W odpowiedzi na zarzut ile zawodniczek Legionovii zostało powołanych zerknij i policz:

http://siatka.org/pokaz/szeroki-sklad-r ... arek-2017/

A fakt, że JN stwierdził, że jednak musi coś ugrać i powołał jednak bardziej doświadczone, został już przeze mnie pochwalony w innym dziale :)

A popatrz na to co się dzieje wokół Legionovii bez podniet,dodaj dwa do dwóch, a wyjdzie Ci że coś musi być na rzeczy :) chyba że sam nie chcesz tego zobaczyć z różnych (być może osobistych) względów.

Nie, kilku dziewczynom, które wymieniasz, nikt nie nakazał, zostały "kupione" (przejęte) w pakiecie :) po tym jak trener ich macierzystego klubu stwierdził że musi odpocząć po finałach MMP, chyba kojarzysz Rosario Lubowidz? A z kolei tata Zuzi Góreckiej sam prowadzi jej karierę, i akurat ona niewiele się nauczyła w Legionovii, a została raczej zachęcona aby pomóc klubowi w zrobieniu wyniku, tak jak wczesniej Malwina Smarzek. Czy może coś pominąłem?
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
erminka89
Posty: 32
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 20:31
Płeć: K

Re: Transfery 2017/18

Post autor: erminka89 »

Lepiej podyskutujmy o transferach ;) bo tutaj każdy ma swoje zdanie i tak jeden drugiego nie przekona :)
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: phil »

Jak o transferach to prezes Impelu mówi, że budują skład i budżet. Zespół wystąpi w Orlen Lidze, ale nie będzie grał juniorkami. Mówi nawet, że Cembrzyńska i Stasiak są za słabe na jego drużynę ;)
Pojawiła się niepotwierdzona informacja, że zagra tam Chojnacka.
erminka89
Posty: 32
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 20:31
Płeć: K

Re: Transfery 2017/18

Post autor: erminka89 »

Za słabe hehe..;0 dobre..
ciekawe kto potrenuje Bydgoszcz
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: phil »

Potrenuje Bydgoszcz? Makowski przecież został ich trenerem.

A tu słowa Grabowskiego o Cembrzyńskiej i Stasiak
To dla nich chyba jeszcze za wysokie progi. Najlepiej byłoby, gdyby gdzieś się trochę ograły - mówi prezes Jacek Grabowski, co może sugerować, że obu młodych zawodniczek w przyszłym sezonie we Wrocławiu raczej nie zobaczymy
erminka89
Posty: 32
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 20:31
Płeć: K

Re: Transfery 2017/18

Post autor: erminka89 »

Przepraszam zapomniałam no tak.. Makowski.
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: phil »

Sladjana Mirković zagra w Chemiku Police.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: krzysiu »

Kto to jest? Czyli kolonia Serbska utrzymana
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: SerCos »

Rozgrywająca, często Terzić rotując składem wystawiał ją w szóstce, choć ja osobiście nie jestem jej fanem.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: Artek1967 »

Andrzej Grabowski podpisany w KSZO, zanosi sie na małą rewolucję :)
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: krzysiu »

W KSZO prezesem ma być Grzesiu Szymański ale nei wiem czy chodzi o ten klub i tego Grzesia hehe :D
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: phil »

Szaleństwo w tym KSZO :D Znając ich możliwości to pewnie zaczną kontraktować Cypryjki i Islandki grające na turnieju w Warszawie :D
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: krzysiu »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 25 maja 2017, o 17:16 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zupełnie nie na temat
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: krzysiu »

na inside-volley przychylnych opinii nie było o tej Serbce
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: Kiepski »

Velijković przedłużyła z Chemikiem. Bałem się że może odejść, a jak na obecną Orlenligę ciężko byłoby o lepszą środkową. Blagojević odchodzi, ale może zostanie w Polsce. Są przecieki kto jest nią zainteresowany? Może Rzeszów?

Jak na razie okienko transferowe w Orlenlidze ciężko uznać za ekscytujące, ale już w ubiegłym roku tak było.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: Szampon093 »

Kiepski pisze:Velijković przedłużyła z Chemikiem. Bałem się że może odejść, a jak na obecną Orlenligę ciężko byłoby o lepszą środkową. Blagojević odchodzi, ale może zostanie w Polsce. Są przecieki kto jest nią zainteresowany? Może Rzeszów?

Jak na razie okienko transferowe w Orlenlidze ciężko uznać za ekscytujące, ale już w ubiegłym roku tak było.
Ona czasami nie uzaleznia tez od Lisinaca tego? Tzn obydwoje.. Nie sa para czasami?
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: phil »

Kiepski pisze:Velijković przedłużyła z Chemikiem. Bałem się że może odejść, a jak na obecną Orlenligę ciężko byłoby o lepszą środkową. Blagojević odchodzi, ale może zostanie w Polsce. Są przecieki kto jest nią zainteresowany? Może Rzeszów?
Widziałem taką plotkę, że Rzeszów jest zainteresowany Blagojević.
Inne źródło (lokalny portal internetowy) mówi, że Micelli jest na turnieju w Warszawie i rozmawia z potencjalną zawodniczką zespołu (czyli pewnie jakaś Serbka, ewentualnie Czeszka bądź Słowaczka).

Szampon093, jakiś czas temu Srecko odpowiadał na Worldofvolley na pytania fanów i chyba mówił, że jest singlem. Ale od tego czasu to mogło się 10 razy zmienić :D
Ostatnio zmieniony 26 maja 2017, o 13:41 przez phil, łącznie zmieniany 1 raz.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: krzysiu »

są parą ;)
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Transfery 2017/18

Post autor: Jiroux »

Są parą
Widziałam ich razem, a poza tym chyba ostatnio nawet internetowy comming out mieli
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: SerCos »

Skrzypek pisze:Kąkolewska opuszcza Orlen Ligę. Megan Courtney może przenieść się do Polic.
Courtney zagra w Turcji, w Çanakkale.
DeRosa
Posty: 140
Rejestracja: 19 maja 2017, o 23:09
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: DeRosa »

krzysiu pisze:są parą ;)
Lisinac i Blagojevic czy Lisinac i Veljkovic?
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: krzysiu »

Ci drudzy
Valerie Nichol ma grac we Wrocku podobno -WoV
BKS1922
Posty: 12
Rejestracja: 29 kwie 2017, o 10:22

Re: Transfery 2017/18

Post autor: BKS1922 »

Kornelia Moskwa zostaje na kolejny sezon w BKS-ie
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: phil »

krzysiu pisze:Ci drudzy
Valerie Nichol ma grac we Wrocku podobno -WoV
Pisałem o tym już jakiś czas temu. Napisała o tym na instagramie Alex Holston jakieś 2 tygodnie temu (Jednak później wpis usunięto)
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: krzysiu »

aa kurde zapomniałem sorki , myślałem,że to ktoś inny hehe
Zablokowany

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”