Sezon 2007/08 - 16. kolejka

lolexxx488-myslenice
Posty: 137
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:19
Płeć: M

Sezon 2007/08 - 16. kolejka

Post autor: lolexxx488-myslenice »

MKS Dąbrowa Górnicza - Centrostal Bydgoszcz
Ciekawy mecz, który może zadecydować o tym, która drużyna ominie baraży.
Mój typ: 2:3
AZS Białystok - Stal Mielec
Kolejny mecz, który ma znaczenie dla dołu tabeli. Stal, jeśli zwycięży - na 90 % ominie baraży. Jednak Białystok ma świetną passę.
Mój typ: 2:3
Winiary Kalisz - Gedania Gdańsk
Myślę, że Gedania powalczy, jednak nic nie wywalczy.
Mój typ: 3:1
Farmutil Piła - AZS AWF Poznań
AZS gra ostatnio poniżej oczekiwań. Słabo gra Joasia Frąckowiak.
Mój typ: 3:1
Aluprof Bielsko-Biała - Muszynianka Muszyna
Zdecydowanie mecz na szczycie. Bielsko podniosło się po serii porażek, jednak Muszyna osłabiona brakiem Kamili Frątczak, w meczu z Piłą poradziła sobie bardzo dobrze.
Mój typ: 1:3
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Zapowiedź 16 kolejki

Post autor: jasson »

A to moje typy:
MKS DG - Centrostal B. 3:2. Dąbrowa jest u siebie bardzo silna. Może to wpływ "cięzkiej" hali, może waleczności. Tydzień temu MKS ograł Aluprof, który z kolei gładko ograł Centrostal. W takim meczu jednak wszystko się może zdarzyć. Lepszy skład mają bydgoszczanki ale na wyjazdach grają bardzo słabo. Przegrywający za trzy punkty może szykować się do baraży.
AZS Białystok - Stal M. 3:1. AZS gra coraz lepiej i wątpię żeby w tym meczu stracił punkty. Mielec na wyjazdach gra słabiutko i ciężko się spodziewać wygranej tego zespołu. Myślę że realny jest jeden punkt, który również ucieszy kibiców w Mielcu.
Winiary - Gedania 3:0. Tu raczej nie spodziewam się niespodzianki. Kaliszanki co najwyżej oddadzą jeden set. Choć forma Gedanii nie zwiastuje nawet tego.
Farmutil - AZS AWF 3:1. Pilanki nie mają już co prawda szans na trzecie miejsce ale trener Matlak nie odpuści żadnego punktu. Poznanianki jedną nogą są w PO i szukają jeszcze punktów. Wobec ciągle zawodzącej Frąckowiak będzie to ciężkie.
Aluprof - Muszyna 3:2. Bielsko gra średnio ale wygrana w takim meczu może podbudować zawodniczk. Muszyna jeśli wygra będzie miała szansę nawet na pierwsze miejsce. Emocji nie powinno zabraknąć.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zapowiedź 16 kolejki

Post autor: Robert »

Czy to jest "SPORTOWA RYWALIZACJA"??????
Dziś dozwiedziałem się, że mecz pomiędzy Muszyną a Bydgoszczą z przedostatniej kolejki ma zostać przełożony na inny termin czyli po świętach. Regulamin stanowi, że wszystkie mecze dwóch ostatnich kolejek mają być rozgrywane o tej same godzinie i w tym samym dniu. MUSZYNA nie zgodziła się na grę w WIELKI PIĄTEK. Inne drużyny mają grać, a ktoś nnie gra, czegoś tu nie rozumię, albo robi się wyjątek dla wszystkich, labo dla nikgo, albo się przekłada całą kolejkę, albo nie???? Czyli dla mnie jest jasny wniosek są RÓWNI I RÓWNIEJSCI???
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Zapowiedź 16 kolejki

Post autor: mAt »

Rozumiem Twoje obawy Robercie, tym bardziej że walczycie z Bydgoszczą o awans do ósemki.

Niby mecz Piły z Poznaniem miał odbyć się dzisiaj, ale tutaj rozumiem powody przełożenia meczu. Na dobrą sprawę Piła była w domu dopiero w niedzielę w nocy. Jednak nie granie meczu, gdy cała liga gra jest co najmniej dziwne.

Mógł PZPS pomyśleć, że Wielki Piątek to nie dla każdego odpowiedni czas do rozgrywania meczów.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
Macka
Posty: 157
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:38
Płeć: K

Re: Zapowiedź 16 kolejki

Post autor: Macka »

W Wielki Piątek nie powinno być meczy, całą kolejke powinni przelożyc. A jak nie przekładają kolejki to Muszyna z Bydzią powinny grac tak jak wszyscy. Na nic apele i telefony do władz... brak słów ... :/
"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.”
AZS Białystok
ppoh
Posty: 107
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 17:31

Re: Zapowiedź 16 kolejki

Post autor: ppoh »

Cieszę się, że Bialystok wygral, ale strata punktu może dużo kosztować. Trzeba można już liczyć tylko na cud, by zająć 8. miejsce.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zapowiedź 16 kolejki

Post autor: mewa »

A czemu nie powinno być spotkań w piątek?
Awatar użytkownika
Macka
Posty: 157
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:38
Płeć: K

Re: Zapowiedź 16 kolejki

Post autor: Macka »

Bo to jest Wielki Piątek - dla wielu bardzo wazny dzień, dzień skupienia,zadumy, żałoby ... i według mnie nie powinno byc imprez sportowych tego dnia.
"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.”
AZS Białystok
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Zapowiedź 16 kolejki

Post autor: jasson »

To że kolejka wypada w Wielki Piątek to jeszcze nie jest problem. Inne ligi - a szczególnie piłkarskie na zachodzie - w święta przyśpieszają i grają nawet dwie kolejki w trzy dni. Problemem jest natomiast fakt, że nie wszystkie mecze odbędą się w jednym terminie. Skoro jest tak w regulaminie to dlaczego są wyjątki? Chyba, że Muszyna (i Bydgoszcz) ma takie prawo do przełożenia przedostatniego meczu...
Mewa wiesz coś o tym?
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Zapowiedź 16 kolejki

Post autor: evija »

Serwiński się uparł i przełożył, nam to mało na "rękę", bo można by się z Dąbrowy Górniczej od razu na piątek przenieść do Muszyny lub okolic. A tak mieliśmy jeden długi wyjazd, święta, następny będzie najdalszy w sezonie, a po nim 3 dni najważniejszy mecz w sezonie z AZS Poznań w ostatniej kolejce, więc dla nas też jest to trochę lipa. A swoją drogą, jakie prawo do odstępstw ma Poznań, który z Piłą gra dzisiaj o 18, zamiast wczoraj jak cała liga? Albo gramy wszyscy albo...
Samowolka się robi i tyle.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zapowiedź 16 kolejki

Post autor: mewa »

jasson pisze:Skoro jest tak w regulaminie to dlaczego są wyjątki? Chyba, że Muszyna (i Bydgoszcz) ma takie prawo do przełożenia przedostatniego meczu...
Mewa wiesz coś o tym?
Wiem tyle, że jestem przerażony łamaniem wcześniej ustalonych przez PZPS regulaminów, i to nie tylko w tej lidze. Co ciekawe, regulaminy ustalone przez PZPS łamie sam PZPS.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Zapowiedź 16 kolejki

Post autor: jasson »

evija pisze:A swoją drogą, jakie prawo do odstępstw ma Poznań, który z Piłą gra dzisiaj o 18, zamiast wczoraj jak cała liga? Albo gramy wszyscy albo...
Teraz mogą grać kiedy chcą. Jednak zgodnie z regulaminem ostatnie dwie kolejki muszą odbyć się w jednym terminie o jednej godzinie. Dzisiejszy mecz to ciąg dalszy trzeciej kolejki od końca...

Dziwne że Serwiński ma taką władzę w LSK. Czyżby jego "zwiezdy" chciały się rozjechać do domu na święta? Dla Centrostalu to problem bo mają dwa dalekie wyjazdy a w międzyczasie święta. Winę więc zwalam na Muszynę. Choć to bydgoszczanki mogą na tym skorzystać...
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zapowiedź 16 kolejki

Post autor: Robert »

Działacze z DG zapowiedzieli, że zrobią wszystko aby grać o tej samej porze co Bydgoszcz, czyli będą chcieli przełożyć mecz. Naprawdę jak dla mnie jest to totalne nieporozumienie to co zaczyna się wyprawiać w LSK. Skoro ktoś z góry narzucił granie w dany dzień, to albo grają wszyscy albo nikt, czyli przepisy sobie, a życie sobie. Podobnie wypowiadali się wczoraj działacze z Bydgoszczy, że bliżej im do Muszyny z DG niż jechać do Bydgoszczy i z powrotem na południe PL. Poza tym w PLS z tego co wiem dwie ostatnie kolejki były rozgrywane o tej samej godzinie i w tym samym dniu, tam nie bylo odstępstw. Panowie z PZPS i LSK mam dla WAS rozwiązanie póki nie jest za późno wyslijcie pisma do wszystkich klubów i przełóżcie całą kolejkę z piątku na środę i będzie po sprawie. Tak byłoby najrozsądniej.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Zapowiedź 16 kolejki

Post autor: jasson »

Nic się już nie zmieni. Dąbrowa musi jutro wyjeżdzać do Białegostoku więc nikt nie będzie czekał do ostatniej chwili. Trzeba jechać i ten mecz rozegrać chyba że coś się zmieni w ...nocy.
Mam nadzieję, że ta "afera" nie będzie miała wpływu na wynik i na to, kto wejdzie do ósemki.

PS: PLS też gra w piątek. I czwartek. Kluby miały dwa dni na organizację...
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zapowiedź 16 kolejki

Post autor: Robert »

Tak to jest pewne, że DG jedzie zawodniczki już potwierdziły. Poza tym co się dzieje w Kaliszu? Czyżby było aż tak źle, klub zalega z wyplatami za pięć miesięcy i dziewczyny nie trenowały. Sponsorów mają możnych, a tu taka wiadomość. ostatnia kolejka zapowiada się bardzo ciekawie. zobaczymy jak to się ułoży. Kalkulacje będą na pewno kto z kim i o co?
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Zapowiedź 16 kolejki

Post autor: jasson »

Widocznie ci sponsorzy możni są tylko z nazwy. Tym bardziej że chyba Kaliszanka (wchłonięta przez Goplaną) kasy już nie daje. 5 miesięcy to szmat czasu. Nie dostawać wypłat od początku sezonu to skandal. Na szczęście nie widać tego w tabeli ale na pewno wkrótce to zobaczymy. Strajk jest tylko zwróceniem uwagi na te problemy, które w mniejszym lub większym stopniu już się pojawiały. Czyżby na naszych oczach umierała potęga?
Co do kalkulacji... Nie ma co kalkulować. Na pozycjach 1-4 nic się już nie zmieni. 5-7 tylko się wymieszają i te zespoły nie myślą na kogo trafić - i tak odpadną w I rundzie. Walka na całego jest na pozycjach 8-10. Z tej trójki tylko jeden zespół będzie szczęśliwy. Najtrudniej chyba ma obecnie ósma Dąbrowa - chyba że wygra w piątek za 3 punkty. Będzie ciężko bo Białystok u siebie wygrywa a w DG kolejna kontuzja. Jeśli AZS wygra to ostatnia kolejka będzie niesamowita. Wszyscy z radiem na uszach:)
Brad
Posty: 74
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:22
Płeć: M

Re: Zapowiedź 16 kolejki

Post autor: Brad »

Ale to swoją drogą niezła paranoja żeby nawet te najlepsze ekipy podpisywały kontrakty nie mając zamkniętego budżetu... Czy Ci wspaniali działacze liczą na jakiś cud w trakcie sezonu i wygraną w totka? Jak się okazuje takich zespołów jest więcej a w przypadku tych najlepszych zawodniczek 5 miesięcy to naprawdę spore pieniądze. Nie sztuka ściągnąć najlepsze siatkarki obiecując góry pieniędzy. Niestety wiele dziewczyn nabiera się na te obietnice mimo, że Klub ma już w środowisku reputacje mało poważnego i mało wypłacalnego...
AZS
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Zapowiedź 16 kolejki

Post autor: jasson »

Skoro takie kluby jak Winiary nie są wypłacalne to po sezonie możemy spodziewać się jednego: wyjazdy, wyjazdy, wyjazdy. Takie zawodniczki jak Barańska, Dziękiewicz czy Spalova spokojnie znajdą klub w Europie gdzie płaci się więcej i na czas. Jesli Muszyna nie zdobędzie złota to pewnie też się w jakiś sposób rozleci i czołowe zawodniczki odejdą. Za granicę - bo tylko tam dostaną lepsze warunki...
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zapowiedź 16 kolejki

Post autor: Robert »

Eksodus zawodniczek spowoduje obniżenie poziomu sportowego ligi i klubów. Jasnym jest dla nas wszystkich, że "wirtualne" pieniądze są tylko na papierze, a jka przychodzi do konkretów to jest klops. Z Kalisza zaczną pewnie wyjeżdżać, Piła też ma niejsaną sytuację i Poznań. Patrząc ogólnie na te zawirowania w klubach to nasuwa mi się jedna myśl, po co obiecywać "złote góry", a potem nie płacić? Szansę gry będą w przyszłym sezonie dostawały młode zawodniczki i to może być kolejnym etapem do budowania reprezentacji PL. Może taki "zimny prysznic" pomoże co niektórym działaczom aby podchodzić realistycznie do sprawy transferów. Dziwi mnie jedno Kalisz podpisał umowę sponsorską z Bakalland i od 5 miesięcy nie wpłynęła złotówka na konto klubu?
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zapowiedź 16 kolejki

Post autor: Robert »

Po nieoczekiwanym zwycięstwie DG, zaczną się szachy kto z kim i o co? Asy z rękawa będzie wyciągała Muszyna. Ciekawy jestem jak podejdą do meczu z Bydgoszczą. Jeśli będzie wynik Muszyna - Bydgoszcz 0-3, 1-3 lub 2-3 to dla mnie jest sprawa oczywista..... Dlatego przełożenie tego meczu przez Muszynę było bez sensu. Kolejna rzecz Muszyna gra w ostatniej kolejce z DG. Zobaczymy jak GWIAZDY z Muszyny zagrają. Jedno jest pewne Białystok gra w barażach. Pościg tej drużyny okazał się zbyt późny i brakło tych przegranych meczy z pierwszej rundy. Ostatnia kolejka może być kolejką "CUDÓW" sety mogą decydować kto zajmie miejsce w pierwszej ósemce.
1. Muszyna aby zająć trzecie miejsce musi zdobyć 4 pkt w dwóch ostatnich meczach i zobaczymy czy zagrają na maksa?
2. Mecz Winiary - Białystokk chyba bez znaczenia, Białystok zajmie msc 9-10,
3. Piła - Mielec, może dojść do kalkulacji ile setów może wygrać Mielec, czy jeden czy dwa.
4. Bielsko Biała- Gdańsk podobnie jak wyżej, choć BKS złapał formę i może zakończyć się na 3-0, ale.....
4. Bydgoszcz - Poznań prawdziwa walka i wojna nerwów. Wszystko będzie w tym meczu zależeć od potyczki w Muszynie..., który to mecz Pałac rozegra w środę. W przypadku zerowej zdobyczy punktowej przez Pałac i porażki 3-0 lub 3-1 Bydgoszcz musi wygrać z Poznaniem 3-0 lub 3-1, aby wskoczyć na ósmą pozycję porażka w Muszynie 2:3, Pałacu przyczyni się do walki na "całego" w meczu z Poznaniem. Bydgoszcz wtedy musi wygrać za 3 pkt.
Czekamy do środy.

Swoją drogą jakim prawem i za czyją zgodą jedne drużyny grają, a inne przekładają mecz. Czy ktoś z PZPS nad tym panuje i sledzi to? Toż to jasne łamanie regulaminów i przepisów stworzonych prze dzialaczy i łamanych przez ..... DZIAŁACZY.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Zapowiedź 16 kolejki

Post autor: jasson »

Radzę policzyć małe punkty bo może zdarzyć się tak że Centrostal i Poznań wyjdą idealnie w punktach i setach...

Dobrze że DG wygrała. W przekroju całego sezonu gra lepiej niż Białystok. AZS-owi brakło punktów z I rundy ale w walce o utrzymanie nie stoi na straconej pozycji. Poczekajmy jednak do końca rozgrywek...
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zapowiedź 16 kolejki

Post autor: Robert »

To są tylko moje przypuszczenia i masz rację należy liczyć punkty i sety, ale prawdziwe liczenie zacznie się po meczu Muszyna - Bydgoszcz. Zwycięstwo Muszyny 3-0 lub 3-1, postawi kropkę nad "i". Wówczas mecz o życie zagrają Bydgoszcz z Poznaniem. Każde inne zwycięstwo Muszyny niż za 3pkt da "DUŻO DO MYŚLENIA". Tam nikt oprócz Bielska Białej nie wygrał. Każda ekipa przegrywała za 3pkt. Ostatnia kolejka jak pisałeś to : komputer lub radio przy uszach.
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Zapowiedź 16 kolejki

Post autor: mAt »

Dokładnie. Jeśli Muszyna przegra mecz 1-3 lub 0-3 a potem Bydgoszcz ustawi się na przegraną 2-3 z Poznaniem to w barażach zagra Gedania. Liczę jednak, że wszystko odbędzie się w sportowej rywalizacji.

Najpewniej w barażach zagra Bydgoszcz lub Poznań. Oj pisałem już po pierwszej rundzie, że będzie to mecz o wszystko, chociaż wtedy Poznań miał spokojne 5 miejsce. Porobiło się na koniec ligi.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Zapowiedź 16 kolejki

Post autor: evija »

My się z nikim ustawiać nie będziemy, bo mamy o co grać.

Nasze zwycięstwo w Muszynie - b.mało prawdopodobne - wygrał tam tylko BKS. Z jednego punktu będzie wielka radość, bo to może być wręcz bezcenne. O zwycięstwie nie śnię nawet (choć może jako kibic powinnam).
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Zapowiedź 16 kolejki

Post autor: jasson »

Robert pisze: Każde inne zwycięstwo Muszyny niż za 3pkt da "DUŻO DO MYŚLENIA".
Wiesz, tak samo można było mówić przed meczami Dąbrowa - Aluprof, Bydgoszcz - Winiary, Białystok - Farmutil czy Mielec - Muszyna. W Muszynie wygrało tylko Bielsko ale kto przed meczami które wypisałem wyżej typował takie wyniki?
Jasne jest jednak że każdy zdobyty przez Bydgoszcz punkt w Muszynie będzie podejrzany, mimo że może będzie wywalczony słusznie. Nieraz zespoły po świętach mają po prostu zadyszkę albo jeszcze coś tam innego, to się zdarza. Pamiętajmy jednak że różne cuda się zdarzają i nawet jak cała Polska patrzy to niektórym to nie przeszkadza (vide Mielec-Piła rok temu).
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zapowiedź 16 kolejki

Post autor: Robert »

W sporcie wszystko może się zdarzyć. Masz rację, że wygraną Bydgoszczy w Muszynie należy trakotować w ramach MEGASENSACJI, również zdobycie jednego punktu tak samo. Dla mnie jest to nieporozumienie, że wszystkie druzyny grają w jeden dzień o jednej godzinie, a Muszyna mówi STOP! dla Bydgoszczy kłopot - z DG byłoby bliżej raptem 200 km do Muszyny niż jechać do Bydgoszczy, wracać na Południe PL. Bydgoszcz grając w pt, zaoszczedziałaby czas i pieniądze, a tak ponad 2000 tys km przez czyjeś widzimisię. Tak jak pisałem wyżej są równi i równiejsi. Argumenty Muszyny do mnie nie trafiają, gdyż regulamin LSK stanowi jasno: "dwie ostatnie kolejki mają być rozgrywane o tej samej godzinie i w tym samym dniu". W ten sposób sportowa rywalizacja została wypaczona. Jedni wiedzą jak grali drudzy, a tak być nie powinno.
Sytuacja jest taka mecz w Muszynie zadecyduje o wszystkim, zwycięstwo Muszyny za 3pkt i mecz o "życie" w Bydgoszczy. Ewentualna porażka Muszyny za 3 pkt sprawi, że będzie "układanka" w ostatniej kolejce, kto ma co ugrać. Czekamy do środy na mecz w Muszynie i wtedy wszystko będzie jasne.

Traz można byc pewnym tylko jednego w barażach o utrzymanie w LSK gra Białystok i pierwsze miejsce ma Bielsko, a drugie Kalisz, reszta pozostaje niewiadomą.
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zapowiedź 16 kolejki

Post autor: PAWKENS »

AZS Białystok-MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (25:20, 19:25, 24:26, 21:25)
Goniły, goniły, ale nie dogoniły. Tak nazwałbym ten sezon zasadniczy Białegostoku w LSK. Duże znaczenie miał 3 set wygrany przez Dąbrowę na przewagi. A MKS prawie pewny utrzymania, chyba, że Bydgoszcz wygra w Muszynie.

Stal Mielec-Winiary Kalisz 1:3 (13:25, 25:23, 19:25, 15:25)
Poza drugim setem kaliszanki przejechały się po Stali. W ten sposób zapewniły sobie drugie miejsce po fazie zasadniczej.
A mielczanki prawie pewne utrzymania, chyba że Bydgoszcz wygra w Muszynie.

Gedania Gdańsk-Farmutil Piła 0:3 (19:25, 11:25, 24:26)
Pilanki wciąż liczą się w walce o trzecią lokatę. Gdańsk prawie pewny utrzymania, chyba że Bydgoszcz wygra w Muszynie.

AZS AWF Poznań-Aluprof Bielsko-Biała 0:3 (14:25, 13:25, 15:25)
Bielszczanki notują wyraźną zwyżkę formy, po prostu przejechały się po poznaniankach. Widać, że po zadyszcze nie ma śladu, zwycięstwo z Muszyną i zmiażdżenie Poznania. Szkoda mi tylko, że w drodze do FF trafiły na Pesaro. Jestem pewien, że byłyby drugie w pucharze CEV. A Poznań w ostatniej kolejce rozegra arcyważny mecz z Centrostalem.

Jak widać wiele zależy od tego słynnego przełożonego meczu Muszyna-Bydgoszcz.

Wydaje mi się że rozmawiamy o 17 kolejce nie ???
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zapowiedź 16 kolejki

Post autor: Robert »

Tak rozmawiamy o 17 kolejce. Zrobiło się oj zrobiło. Mecz Muszyna - Bydgoszcz zadecyduje o wszystkim.

Dziwne jak dla mnie, że sam PZPS jak pisał MEWA tworzy przepsiy i je łamie!!! Przepraszam, ale w PLS dwie ostatnie kolejki były grane równorzędnie, wszystkie mecze o tej samej porze i godzinie. Taki mecz powinien być objęty "specjalnym nadzorem" powinien byc bezstronny obserwator, który stwierdziłby czy mecz był rozgrywany fair czy nie. Takiego cięzaru gatunkowego nie będzie miał żaden mecz jak najbliższy w Muszynie. Muszyna moze kalkulować w każdą stronę i jak chce.
Zablokowany

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”