Transfery w LSK przed sezonem 2008/09

Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Transfery w LSK przed sezonem 2008/09

Post autor: Robert »

Pora zacząć spekulacje kto moze odejść z jakiego klubu, a kto zasilić. Tak jak pisałem wcześniej najwięcej "ruchów" kadrowych możemy się spodziewać w Kaliszu i Bielsku Białej. Pierwszy już nastąpił odszedł trener Wiktor Krebok, poza tym akces do gry w LSK zgłosiła Paulina Chojnacka ze Szczecina. Widziałem tą zawodniczkę i powiem tak warto ją sprowadzić do klubu LSK ma potencjał i wiele może osiągnąć.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2008, o 20:10 przez Robert, łącznie zmieniany 1 raz.
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Transfery

Post autor: mAt »

Po tym sezonie z Gdańsk może odejść niemal każda zawodniczka. Będą chętni? :D

Chojnacka grała już sporo w LSK, a wcześniej w serii A kobiet więc każdy w miarę obeznany z tematem kibic wie na co ją stać. Jednak działacze Piasta znaleźli podobno sponsora więc nie wiem czy Paulina będzie chciała odejść. Jeśli za rok będą te obiecane pieniądze to Piast obok spadkowicza z LSK będzie głównym kandydatem do awansu.

W Dąbrowie i Gdańsku transfery będą uzależnione od tego czy zespół wystąpi w Pucharach czy też nie.

Co do Kalisza to pewne jest odejście Milady Spalovej (macierzyństwo).
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Transfery

Post autor: Robert »

mAt - puchary, pucharami, może się okazać, że zarówno DG jak i Gdańsk zagrają jedną rundę i na tym się skończy. Poza tym w gdańsku grają ciekawe zawodniczki i co niektóre widziałbym w ... DG. Aha w sosnowcu gra wołosz fajnie rozgrywa podobno jest wychowanką Gedanii, zobaczysz, ze za parę lat bedzie grała w reprezentacji Polski.

Co do obietnic Szczecina - musiałbym zobaczyc na papierze, żeby uwierzyć. Tam zawodniczki mają zaległości i jak któraś dostanie propozycje z LSK to jestem pewiemn, że odejdzie. (Kasprzak, która gra w Gedanii "wyciąga" kasę ze Szczecina przez prawnika), więc...

Ten sezon transferowy może być bardzo ciekawy. Skorupa podobno miała propzycję z włoskiego klubu, lecz nie chce być rezerwową, więc nie przejdzie. Sadurek z BB jest zwiąana kontraktem, więc zostaje. Zobaczymy co będzie z Barańską i Dziekiewicz, czy zmienią barwy klubowe?
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Transfery

Post autor: jasson »

A ja przychylę się do prośby redakcji Strefy i wstrzymam się z opiniami o transferach do faktycznego końca sezonu...
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Transfery

Post autor: mAt »

Jakbym miał pisać artykuł o transferach to mogę się z Tobą zgodzić. Także nie chciałbym w nim niesprawdzonych informacji. Tu mamy forum więc nie przesadzajmy z tym. Poza tym jeśli nie chcesz brać udziału w tym temacie nie musisz. ;) Ja lubię sobie podyskutować o ewentualnych zmianach w kadrach klubowych.

Robert, Wołosz widziałem w tym sezonie. Będzie jedną z najlepszych rozgrywających w kraju. Kwestia kilku sezonów.

To kogo byś widział w Dąbrowie? Nie krępuj się. :)
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
ludi14
Posty: 139
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 19:31
Płeć: M

Re: Transfery

Post autor: ludi14 »

mAt pisze:
Co do Kalisza to pewne jest odejście Milady Spalovej (macierzyństwo).
Nie wiedziałem.Jest już czy dopiero zamierza być?
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Transfery

Post autor: Robert »

mAt mam swoje typy, lecz poczekam do wtorku, góra środy po zakończeniu rywalizacji i wtedy napiszę. Jest kilka ciekawych zawodniczek, które chętnie wudizałbym w DG, ale wszystko zależy od ... pieniędzy.
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Transfery

Post autor: mAt »

Ludi zamierza:) Juz rok temu planowała urlop, ale dała sie jeszcze namówić na kolejny sezon.Teraz juz raczej przesądzone jej odejście o czym mowila nawet kibicom po meczach w Muszynie.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Transfery

Post autor: Robert »

Zobaczymy czy w LSK będą tak spektakularne transfery jak w PLS. Zobaczymy też ile zawodniczek opuści Polskę i zawita do lepszych lig w Europie. Piła raczej scementuje swój skład, choć chodzą słuchy, ze Skorupa może odejść, gdyż jest wyróżniającą sie zawodniczką. Z Kalisza oprócz Spalovej może odejść zarówno Barańska jak i Dziekięwicz jak dostaną oferty spoza PL. Poza tym turniej w JAponii bedzie bardzo dobrym sprawdzianem dla niektórych zawodniczek, które myślą o wyjeździe z PL.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Transfery

Post autor: jasson »

Jak już piszecie na temat transferów to piszcie jakieś konkrety bo gadanie w stylu może odejść Barańska lub Dziękiewicz to typowe lanie wody. Każdy przecież może odejść a tym bardziej reprezentacyjne zawodniczki. Póki co nikt jeszcze niczego sensownego nie napisał oprócz przepisania wiadomości ze Strefy lub stwierdzenia czegoś co wszyscy wiedzą...
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Transfery

Post autor: mAt »

Skoro wiedziałeś o Spalovej to nie znaczy, że wiedzą inni. Nie widziałem również żeby było takie info na Strefie. Pisałem już wcześniej, że jeśli Ci nie odpowiada ten temat to nie czytaj, nie pisz, nie ingeruj itp. Bezsensem jest krytykować posty innych, tym bardziej że to właśnie taki temat typowo plotkarski. Choć ja będę starał się pisać wyłącznie sprawdzone info.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Transfery

Post autor: jasson »

mAt bardzo nerwowy jesteś ostatnio. Czy to walka Gedanii o puchary tak na ciebie wpływa?

Naprawdę nie mam nic do plotkowania (np. o Spalovej) ale przepisywanie newsów które są na Strefie jest bez sensu. Pojawia się informacja na stronie głównej że jakaś zawodniczka ma propozycję z Włoch. Po czym na forum ktoś pisze że "chodzą słuchy..." albo że "ta i ta mogą odejść..." Taki przykład tylko. Piszmy o tym kto z kim gada albo o czymś czego powszechnie się nie wie np. o ciąży Spalovej:) Trzymajmy jakiś poziom na tym forum...

mAt możesz się ze mną nie zgadzać ale nie możesz zabronić mi się wypowiadać na forum...
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Transfery

Post autor: Ted »

Tymczasem Jerzy Matlak przymierzany jest do BKS-u.
Jakoś nie wydaje mi się, aby ta przeprowadzka doszła do skutku.
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Transfery

Post autor: mAt »

Nerwowy przez Gedanię? A to Ci dopiero teoria. :)

Przecież wyraźnie napisałem, że ja nie będę pisał niesprawdzonych informacji. To że Ty i ja wiemy o Spalovej, nie znaczy że wiedzą to inni.

Poza tym ostatni post napisany przez Ciebie może mylić kogoś, że to ja przepisuje niby te rewelacje ze strony. Jest tak? Chyba nie. Bardziej o to mi chodzi niż to, że masz nie pisać.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
Roberto36
Posty: 123
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Transfery

Post autor: Roberto36 »

Ted pisze:Tymczasem Jerzy Matlak przymierzany jest do BKS-u.
Jakoś nie wydaje mi się, aby ta przeprowadzka doszła do skutku.
Z tego co ja wiem on jeszcze ma kontrakt,a pozatym jakos nie ma zamiaru odchodzic.
Czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham cie,bo najlepszy w Polsce jest Pilski klub PTPS
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Transfery

Post autor: jasson »

mAt pisze: Poza tym ostatni post napisany przez Ciebie może mylić kogoś, że to ja przepisuje niby te rewelacje ze strony. Jest tak? Chyba nie. Bardziej o to mi chodzi niż to, że masz nie pisać.
Nie, nie o Ciebie chodziło. I to był tylko przykład. Ale skończmy tą wymianę a skupmy się na temacie.

Pozdrawiam
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Transfery

Post autor: Arff »

okazuję się że nie tylko trener Matlak przymierzany jest do BKSu... tworzy się tam istna Resovia w LSK...
Największe szanse na trenerski angaż ma Jerzy Matlak, który z Farmutilem Piła walczy teraz przeciw Muszyniance o mistrzostwo Polski. W przeszłości zdobył już z bielszczankami mistrzostwo i Puchar Polski. Jego akcje stoją wyżej od Igora Prielożnego z Winiar, czy Wiesława Popika z Dąbrowy Górnicza, których kandydatury są również rozważane. Nazwisko nowego szkoleniowca poznamy w przyszłym tygodniu, po powrocie z urlopu prezesa Czesława Świstaka.

Duże zmiany zajdą w drużynie. Odejdą: Edyta Kucharska, Beata Strządała i Iwona Waligóra. - Chcemy sprowadzić z Winiar Horkę i Dziękiewicz. Klub z Kalisza boryka się z problemami finansowymi, a my możemy zaproponować im stabilność - wyjawia Maciej Mąka, wiceprezes BKS i dyrektor finansowy firmy Aluprof. - Z Rosji powraca Anna Podolec i mam nadzieję, że również nas wzmocni.
źródło: sports.pl
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
ludi14
Posty: 139
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 19:31
Płeć: M

Re: Transfery

Post autor: ludi14 »

A:Bamber(Horka)
R:Sadurek
Ś:Dziękiewicz i Gajgał
P:Ciaszkiewicz i Staniucha-Szczurek

Na ławce trenerskiej Matlak.

Niezły dream-team ;-) Jeszcze nie wiadomo gdzie pójdzie Barańska(może Winiary będą Częstochową a BKS Resovią i też Barańska przejdzie? )

Chociaż na razie to są tylko spekulacje
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Transfery

Post autor: Robert »

Nazwiska niezłe szykują w BB, ale to nic dobrego nie wróży Kaliszowi. Podobno niewesoło tam z kasą, co lepsze zawodniczki na pewno zmienią barwy klubowe. Kalisz słabenie w oczach, a to nic dobrego nie wróży, czyżby potęga jaką był Kalisz gasła?
ludi14
Posty: 139
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 19:31
Płeć: M

Re: Transfery

Post autor: ludi14 »

Jak w Częstochowie.Wielki rozbiór.
kayah252
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2008, o 16:24
Płeć: K

Re: Transfery

Post autor: kayah252 »

O ile sie dziś dowiedziałam to Winiary mają coraz mnie kasy, dziewczyny są wściekłe ze nie dostają pensji za grę. Jeśli chodzi o Bks to są takie spekulacje ze ma tam trafic Dziekiewicz, Horka oraz Anna Podolec ( jeśli nie otrzyma oferty z Rosji wraca do Bks-u). Jeśli chodzi o ławkę trenerską to duża możliwość że bedzie ona zajeta przez Matlaka, propozycję ma też Pielrożny oraz trener z Dabrowy Górniczej, jednak Matlak góruje... decyzja zostanie zapadnieta w przyszłym tygodniu. Z bksem może sie pożegnac Edyta Kucharska Beata Strządała i Iwona Waligóra.
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Transfery

Post autor: mAt »

Z tą małą różnicą, że w Kaliszu brak prawie 2mln, które gdzieś wyparowały. Stąd całe zamieszanie.

kayah na przyszłość czytaj zanim coś napiszesz, bo powtarzasz informacje sprzed 3 postów.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
sensi
Posty: 63
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:38
Płeć: K
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Transfery

Post autor: sensi »

mAt pisze:Z tą małą różnicą, że w Kaliszu brak prawie 2mln, które gdzieś wyparowały. Stąd całe zamieszanie.

kayah na przyszłość czytaj zanim coś napiszesz, bo powtarzasz informacje sprzed 3 postów.
I newsa:-)
Miłościwie panująca Anna Maria Katarzyna I Sensi :P
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Transfery

Post autor: mAt »

I mamy po temacie. Teraz czujna pani redaktor z Piły będzie nas prześladować. :D
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
sensi
Posty: 63
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:38
Płeć: K
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Transfery

Post autor: sensi »

Spokojnie:-)
Chętnie się wypowiem na ten temat, ale pod dwoma warunkami:

1) Skończy się sezon
2) Będą to pewne informacje, a nie plotki rangi Gamova w Winiarach:)


Pozdrawiam
Sensi
Miłościwie panująca Anna Maria Katarzyna I Sensi :P
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Transfery

Post autor: jasson »

sensi pisze: plotki rangi Gamova w Winiarach:)
Albo Anna Barańska w Gwardii :)
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery

Post autor: PAWKENS »

ludi14 pisze:A:Bamber(Horka)
R:Sadurek
Ś:Dziękiewicz i Gajgał
P:Ciaszkiewicz i Staniucha-Szczurek

Na ławce trenerskiej Matlak.

Niezły dream-team ;-) Jeszcze nie wiadomo gdzie pójdzie Barańska(może Winiary będą Częstochową a BKS Resovią i też Barańska przejdzie? )

Chociaż na razie to są tylko spekulacje
Czy ja wiem czy dream-team ??? Skład praktycznie się nie zmieni, za dobrą Studzienną bdb Dziękiewicz, Horka na rezerwę i trener Matlak, chyba to ostatnie wzmocnienie byłoby najlepsze :P
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
sensi
Posty: 63
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:38
Płeć: K
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Transfery

Post autor: sensi »

PAWKENS pisze:
ludi14 pisze:A:Bamber(Horka)R:Sadurek
Ś:Dziękiewicz i Gajgał
P:Ciaszkiewicz i Staniucha-Szczurek

Na ławce trenerskiej Matlak.

Niezły dream-team Jeszcze nie wiadomo gdzie pójdzie Barańska(może Winiary będą Częstochową a BKS Resovią i też Barańska przejdzie? )

Chociaż na razie to są tylko spekulacje
Czy ja wiem czy dream-team ??? Skład praktycznie się nie zmieni, za dobrą Studzienną bdb Dziękiewicz, Horka na rezerwę i trener Matlak, chyba to ostatnie wzmocnienie byłoby najlepsze :P

Radziłabym jednak ostrożnie podchodzić do informacji na temat przejścia Leny, Heleny, a już najbardziej trenera Matlaka do Bielska. Tego ostatniego jeszcze przez rok obowiązuje kontrakt w Pile.

To są jedynie spekulacje i według mnie lista życzeń bielskich działaczy bardziej niż realne transfery:-)


Pzdr
Sensi
Miłościwie panująca Anna Maria Katarzyna I Sensi :P
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Transfery

Post autor: evija »

Zgadzam się z Sensi, dla mnie to są zachciewajki panów działaczy BKS-u, co do Winiar są one dla mnie możliwe do spełnienia, patrząc na to co się wyrabia w kaliskim klubie (wycofanie sponsora, UrzadSkarbowy, a jeszcze chwila i prokurator tam wkroczy w końcu blisko 2mln nie wyparowują sobie od tak). Dziwie się, że niektóre zawodniczki deklarują nawet chęć poczekania na wyjaśnienia, ale niektóre są faktycznie dość mocno z Kaliszem związane. Dziś w PS jest napisane, że Kalisz w przyszłym roku w europejskich pucharach nie wystąpi - czyli się "zaczęło".

Co do trenera Matlaka, to dla sympatyków BKS małe pytanie... co ma takiego BKS żeby trener Matlak chciał do niego przyjść (no może oprócz większej kasy):
* Ligę Mistrzyń?
Nie ma!
* Stabilność i pewność pracy?
Nie ma! (2 sezony z rzędu zmiany trenerow zimą najpierw Krzyżanowski> Skork, Skrok>Krebok, teraz przed meczami o brąz Krebok> Wiktorowicz&Jasek)
* Uwielbienie kibiców?
Nie takie jak w Pile ;)

To tak pokrótce... ja osobiście nie widzę powodu dla jakiego trener Matlak miałby opuścić Piłę, tym bardziej, że Farmutil nadal będzie wspierał $$$ klub,
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Transfery

Post autor: Robert »

Nieciekawie zaczyna się dziać w Kaliszu, a to o niczym dobrym nie świadczy. Nie wiem ile w tym prawdy, lecz dwa miliony PLN na minusie to sporo, a zqa taką kwotę w LSK można spokojnie się utrzymać, lub nawet grać o środek tabeli. Poza tym te pierwsze niepokojące ruchy - strajk dziewczyn, chyba odbiły się szeoprkim echem. Nazwa hali Winiary Arena co z tym? Sponsor się wycofał i czy ta nazwa pozostanie.

Co do zawodniczek, czekają do końca maja gdyż mają tak podpisane kontrakty. Z drugiej strony na pewno prowadzą rozmowy z innymi klubami w sprawie gry. Zobaczymy co będzie dalej z tą drużyną? Z pucharów się wycofali, a co będzie z ligą?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”