Co dalej z Kaliszem

spioch
Posty: 57
Rejestracja: 11 kwie 2008, o 11:43
Płeć: M

Co dalej z Kaliszem

Post autor: spioch »

Kurdę szkoda żeby się posypał tak zasłużony KLUB
Awatar użytkownika
Roberto36
Posty: 123
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Co dalej z Kaliszem

Post autor: Roberto36 »

szczerze mówiąc nie lubie zespołu z Kalisza.ale to jest rywalizacja kibiców.powiem tyle mam nadzieje ze jakoś wyjdzie klub z opresji ni będzie grał na równym i dobrym poziomie w przyszłym sezonie ;) .co to za liga bez meczów na najwyższym poziomie PIłA-KALISZ :D
Czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham cie,bo najlepszy w Polsce jest Pilski klub PTPS
ludi14
Posty: 139
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 19:31
Płeć: M

Re: Co dalej z Kaliszem

Post autor: ludi14 »

Dyrektor Witczak podał sie do dymisji więc klub może sie jakoś w miarę pozbiera.
Awatar użytkownika
Macka
Posty: 159
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:38
Płeć: K

Re: Co dalej z Kaliszem

Post autor: Macka »

Szkoda Kalisza, klub z tradycjami, od lat w czołówce, a tutaj takie problemy. Mam nadzieje, że jakoś się pozbierają
"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.”
AZS Białystok
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Co dalej z Kaliszem

Post autor: Robert »

Wiele zależeć będzie od "uporzadkowania" spraw pieniężnych. Nieoficjalnie mówi się o dwóch milionach długu. co się stało z kasą? Zainteresowani z Kalisza wiedzą najlepiej, dlatego wycofał się sponsor. Co dalej z nimi będzie? Obietnice na pewneo nie pomogą, muszą być ku temu stosowne decyzje i tyle. Na chwilę obecną nie ma kasy to nie bedzie drużyny, chyba że zagrają juniorkami. Żal takiego klubu gdyż były sukcesy, a teraz pozostanie cisza...
peai
Posty: 5
Rejestracja: 6 maja 2008, o 21:25
Płeć: M
Lokalizacja: Kalisz

Re: Co dalej z Kaliszem

Post autor: peai »

Na wstępie chciałbym powitać wszystkich na forum.

Jako, że ten temat jest "bliski mojemu sercu" właśnie tu zdecydowałem się napisać pierwszego posta. Otóż przedstawię to wg. mojej (jakże obiektywnej) opinii.
Panowie działacze -owszem w przeszłości- budowali potęgę i markę kaliskiego klubu o czym zapomnieć nie możemy. Jednak za zasługi to leży sie na Powąskach, a nie zarządza klubem i obraca setkami tysięcy złotych. Niestety..."stojąc w miejscu cofasz się". Taką tez zasadę wybrał pan Witczak i cała jego ekipa (takie określenie jak najbardziej pasuje, gdyż każdy w Kaliszu wie kto tym klubem zarządza. Dodam tylko tyle ze pewna osoba dość wysoko postawiona (choć raczej jest to taki "przynieś, podaj) zamieniła koszulkę ZK na SSK). Takich długów nie narobi się w jeden sezon. To już musiało dziać się wcześniej. Pan Kolański (właściciel Goplany- sponsora z sezonu 05/06) wycofał się po roku ze sponsorowania. Powód? Łagodnie rzecz ujmując bałagan w księgowości, wystawianie faktur za rzeczy, których nie było. Postąpił bardzo mądrze nie pozwalając sobie dmuchać w kaszę i zainwestował w siatkówkę męska. Winiary także nie chciały, aby przez naszych kochanych działaczy ich marka miała mieć wyrobioną zła opinię w konsekwencji czego wypowiedziała umowę sponsorską (bo przecież dla przeciętnego Kowalskiego informacje typu: "Winiary nie płacą; Problemy finansowe Winiar" etc. były dość jednoznaczne). Jednak uważam, że wina leży także po stronie Nestle (sporo sporo mniejsza, ale...)Jak można wydawać miliony nie kontrolując tego na co one tak na prawdę idą? Przecież jako główny sponsor mogli mieć kogoś w zarządzie nawet na najwyższym stanowisku. Nie można było spłacić dlugów wcześniej kiedy sięgały dziesiątek a nie setek tysięcy? Można było...ale przecież trzeba wziąć jak najwięcej dla siebie, a to odłożyć na później.
Pan Witczak podał sie do dymisji ku uciesze wszystkich kaliskich kibiców i pozostaje mieć nadzieję, że jest to początek przemian idących w dobrym kierunku. Odchodząc pan dyrektor zostawił klub z długami, które ktoś musi spłacić. Pewnie uniknie on kary a tylko zmartwienie pozostawi innym sponsorom i działaczom. Uważam, że sponsorów w Kaliszu by nie brakowało, nie chwaląc się mamy klub z najlepszym zapleczem w Polsce (hala, odnowa, kibice-zainteresowanie, frekwencja :)) tylko te wszystkie zawirowania ich odstraszają.
Z dobrego źródła wiem, że potencjalny sponsor liczy "grosze" i sprawdza czy opłacalne jest inwestowanie w siatkówkę. Nic więcej powiedzieć nie mogę.
Jak wpsomnialem pozostaje mieć nadzieję, że jakos to wszystko będzie i Calisia wróci do walki o mistrzostwo bo strata takiego klubu byłaby wielkim ciosem w plecy dla Polskiej źenskiej siatkówki.

Na koniec słówko do kolegów z Piły xD
Nie martwcie się!! Byliśmy, jesteśmy i będziemy!! Nikt nie powiedział, że lecimy w dół i Calisia przestaje istnieć :) Jeszcze nie raz wam napsujemy nerwy w derbach :) Jednak nie chce tu wywoływać zbędnej napinki :P
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Co dalej z Kaliszem

Post autor: Robert »

Życzę powodzenia i mam nadzieję, że skompletujecie skład, który pozwoli na dobra grę. Włos się jeży na głowie, jak się to wsystko czyta co napisałeś. Klub ze szczytu może spaść na dno i to jest według mnie niezdrowa sytuacja. Trzymam kciuki i mam nadzieję, ze dacie radę.
spioch
Posty: 57
Rejestracja: 11 kwie 2008, o 11:43
Płeć: M

Re: Co dalej z Kaliszem

Post autor: spioch »

"Nie martwcie się!! Byliśmy, jesteśmy i będziemy!! Nikt nie powiedział, że lecimy w dół i Calisia przestaje istnieć :) Jeszcze nie raz wam napsujemy nerwy w derbach :) Jednak nie chce tu wywoływać zbędnej napinki :P
Pozdrawiam " Przykro mi ale według mnie to wy jesteś już widmem drużyny nikt nie zaufa klubowi w którym dwie bańki wyparowały nie wiadomo gdzie może i wystąpicie ale dla mnie już jesteście skazani na grę o utrzymanie.
Jeżeli wasza sekcja nie spłaci zadłużenia to moim zdaniem do Ligi was nie powinni wpuszczać takie mam zdanie czas kończyć z klubami których zdolność finansowa opiera się jedynie na fikcji
peai
Posty: 5
Rejestracja: 6 maja 2008, o 21:25
Płeć: M
Lokalizacja: Kalisz

Re: Co dalej z Kaliszem

Post autor: peai »

spioch pisze: Przykro mi ale według mnie to wy jesteś już widmem drużyny nikt nie zaufa klubowi w którym dwie bańki wyparowały nie wiadomo gdzie może i wystąpicie ale dla mnie już jesteście skazani na grę o utrzymanie.
Jeżeli wasza sekcja nie spłaci zadłużenia to moim zdaniem do Ligi was nie powinni wpuszczać takie mam zdanie czas kończyć z klubami których zdolność finansowa opiera się jedynie na fikcji
Widzę kolego, że ogromna nienawiść przez Ciebie przemawia...
Ciekawe co byś mówił, gdyby to twój klub znalazł się w takiej sytuacji? Hmm... Pewnie drużyna, której kibicujesz jest światową potęgą i nigdy nie miała żadnego dołka czy tez problemów finansowych.. Podziel się z nami informacjami i powiedz skąd jesteś i komu kibicujesz. Będziemy mieli przynajmniej jakiś pogląd na ten temat...

Nic jeszcze oficjalnie nie zostało powiedziane, a Ty już od razu "skazani na grę o utrzymanie". Owszem, pogodziłem się z taka sytuacją i z pewnością ona nastąpi jeśli nic się nie poprawi...może jednak...? Wtedy będziemy mówić o konkretach i celach stawianych na przyszły sezon przed kaliskim klubem. Takie gadanie możesz na razie wsadzić między bajki...
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Co dalej z Kaliszem

Post autor: Robert »

Po co się kłócić. Myślę, że Kalisz wystartuje i oby się tak stało, gdyż kibice tego klubu zasługują na to, poza tym bardzo fajnie zaprezntowali się w DG na inauguracji sezonu. Peai napisał słusznie- nic nie wiadomo, wg mnie Kalisz stać będzie na skompletowanie składu, który powalczy o środek tabeli, a to bedzie mały krok ku wyjściu na prostą. Cóż czasami taki upadek może wyjść tylko na dobre, a nie na złe.
Uważam, ze Kalisz tak łatwo się nie podda i da radę...
Awatar użytkownika
Calisia
Posty: 27
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:37
Płeć: K
Lokalizacja: Kalisz

Re: Co dalej z Kaliszem

Post autor: Calisia »

Dług wcale nie wynosi 2mln. Tylko 700tyś a to spora różnica !!!
Sponsorów dla Calisii jest kilku..jednak każdy ma swoje wymagania. Jeśli one będą spełnione( a wszystko na to wskazuję) zobaczymy znowu Kalisz w walce o najwyższe cele ;)
Odchodzą jedynie Czeszki..reszta dziewczyn chce pozoztać w Kaliszu i grać dalej. Jednak to wszystko zalezy od sponsora, kiedy dogada się z działaczami.
Największy balast czyli JERZY WITCZAK już nie jest dyr. klubu..a to właśnie z jego winy mamy taki dług jaki mamy.

NIe tylko Kalisza ma problemy finansowe..niestety o nas jest głośno gdyż byliśmy Mistrzem Polski, i takie sytuacje nie powinny mieć miejsca.

Mecze między Piłą i Kaliszem były, są i będą NAJWAŻNIEJSZE w całej lidze. Wielkie Derby Wielkopolski to kompletnie inny mecz niż reszta. Kto nie był na meczu w Pile, wiele stracił.Czemu akurat w Pile?? Proste..tylko na tej hali kibice siedzą na przeciw siebie i widzą gesty przeciwnika :D
spioch
Posty: 57
Rejestracja: 11 kwie 2008, o 11:43
Płeć: M

Re: Co dalej z Kaliszem

Post autor: spioch »

Przpraszm jeśli kogoś uraziłem.
Ja uważam iż kluby które nie mają kasy nie powinny grać niestety nie ma osoby w władzach LSK która się tym powinna zająć
jeżeli słyszę od pana Kasprzaka podczas Pucharu Polski iż w LSK nie ma żadnych długów. A ztego co mi przekazują zawodniczki w Poznaniu nie płacą od grudnia w Kalisz 8 miesięcy duże zaległości ma Białystok który nie wywiązał się jeszcze z zobowiązań z tamtego roku. To pytam po co nam taka liga podstawowa czwórka będzie uciekać wypadł z niej kalisz ale ogromny szacunek dla Dąbrowy bardzo wiarygodny klub.

Dobry produkt można sprzedać ale przeterminowany i wdodatku robaczywy już nie. Ja nie stosuję żadnej nagonki ale czy wam kibicą miło jest czytać iż wasz klub ma potężne zadłużenia ????? chyba nie ???

Nikt nie wymagaod nikogo wycofania się z ligi tylko trzeba mierzyć siły na zamiary a nie zamiary na siły. Nie jestem też zwolenikie odsprzedawania miejsc przez kluby przykład za bankrutujące myślenice do ligi dostał się nie wypłacalny Białystok. czyli zamienił stryjek siekierkę na Kijek. Ja jestem za tym iż klub powinien przedstawiać gwarancję finansowe oraz mieć zabespieczene w postaci 70% budrzetu na koncie dodatkowo powinien być ustalony minimalny budrzet.
Postwcie się wsytłacji dziewczyn któr są nacinane co roku one tak jak każdy znas ciężko na te pieniądze pracują często poswięcają życie rodzinny. Chcą za swoją pracę godziwej zapłaty jak każdy z nas
Awatar użytkownika
Roberto36
Posty: 123
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Co dalej z Kaliszem

Post autor: Roberto36 »

Mecze między Piłą i Kaliszem były, są i będą NAJWAŻNIEJSZE w całej lidze. Wielkie Derby Wielkopolski to kompletnie inny mecz niż reszta. Kto nie był na meczu w Pile, wiele stracił.Czemu akurat w Pile?? Proste..tylko na tej hali kibice siedzą na przeciw siebie i widzą gesty przeciwnika


i tu sie z tobą zgodzę,zawsze była napięta atmosfera :] i rywalizacja na trybunach. 8-)
Czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham cie,bo najlepszy w Polsce jest Pilski klub PTPS
Awatar użytkownika
sensi
Posty: 63
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:38
Płeć: K
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Co dalej z Kaliszem

Post autor: sensi »

spioch pisze:mieć zabeZpieczenIe w postaci 70% budŻetu na koncie dodatkowo powinien być ustalony minimalny budŻet.
PostAwcie się w sytUacji dziewczyn które są nacinane co roku one tak jak każdy znas ciężko na te pieniądze pracują często poświęcają życie rodzinny. Chcą za swoją pracę godziwej zapłaty jak każdy z nas

Drogi śpiochu,
Czytam Twoje wypowiedzi i może i się czepiam, ale popełniasz tyle błędów, że posty tracą wiarygodność. Proszę, zanim coś napiszesz przeczytaj swoją wiadomość. To nie jest jakaś gra na czas:-)
Miłościwie panująca Anna Maria Katarzyna I Sensi :P
spioch
Posty: 57
Rejestracja: 11 kwie 2008, o 11:43
Płeć: M

Re: Co dalej z Kaliszem

Post autor: spioch »

Widzisz ja pisze szybko i czasami błędy robię ale jeśli uważasz iż moja wiarygodność jest niska zawsze moje komentarze możesz pomijać
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Co dalej z Kaliszem

Post autor: Robert »

Śpioch - nic dodać, nic ująć. Napisałeś prawdę i tak wygląda niestety LSK. Wirtualne kontrakty, podpisywane na wyrost, a potem płacz i zgrzytanie zębów... Mierz siły na zamiary, a więcej osiągnięsz i dalej zajdziesz.

Po ostatnim meczu DG - Muszyna prezes DG powiedział, że czuje się bardzo urażony artukełm iż LSK są tylko dwa w pełni wiarygodne i wyplacalne kluby tj. Muszyna i BB. Powiedział wprost my nie mamy zaległości, a niektóre z zawodniczek z LSK same kontaktowały się z naszym klubem w sprawie gry. Z tego co wiem w DG własnie zmierzono siły na zamiary, a nie odwrotnie.

W Kaliszu - oby się udało, oby zmontowali silną ekipę, oby grali w LSK czego im życzę gdyż każde wycofanie się jakiejkolwiek drużyny z rozgrywek LSK pociągnie za sobą spadek poziomu sportowego, a chyba o to nie chodzi.
W zupełności masz rację, żę powinny być gwarancje fiansowe, po to aby nie było takich sytaucji jak w obecnym sezonie w Poznaniu. Ciekawie jest w Białymstoku, czyżby tam też były zaległości finansowe?
peai
Posty: 5
Rejestracja: 6 maja 2008, o 21:25
Płeć: M
Lokalizacja: Kalisz

Re: Co dalej z Kaliszem

Post autor: peai »

Zachęcam do przeczytania oświadczenie Rady Sponsorów SSK Calisia, które znajduje się na stronie głównej naszego klubu (calisiassk.pl). Niewiadomo czy śmiać się czy płakać....Prezes zrzuca winę na kibiców i mówi także o tym, że mając niedopięty budżet musieliśmy startować w LM bo negocjacje z potencjalnymi sponsorami się nie powiodły....ehh...Mimo to zarząd doskonale wiedział jakie problemy i wydatki wiążę ze sobą gra w tych rozgrywkach, a najgorsze jest to (jak donosi kaliska gazeta "Nasz Rynek") iż ani p. Kolańskiemu ani Nestle nie pozwolili "wrzucić" swojego człowieka do władz klubu dając im tym samym możliwość kontrolowania wydatków....
Generalnie wszyscy rżną głupa i udają, że wszystko jest ok...
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Co dalej z Kaliszem

Post autor: Robert »

No to mamy problem - zaczyna się szukanie winnych wszędzi i coś mi się wydaje, ze chyba Kalisz będzie miał problemy. Skoro po zdobyciu MP pwiedzieli, że będą grć w LM to logicznym było, że będzie potrzebna na to większa kasa. To oświadczenie jak dla mnie jest masłem maślanym. Skoro nie ma pieniędzy, to gdzie są? wyparowały? Są przychody i są wydatki, a bilans powinnien być dodatni lub zerowy a nie ujemny. Poza tym nikt ze sposnorów nie kontrolował, co dzieje się z pieniędzmi. Dawali kasę i była "radosna twórczość" lub "róbta co chceta"? Czegoś tu nie rozumię, skoro ktoś dawał kasę to powinien rozliczać osoby odpowiedzialne za jej wydawanie... Na pewno jest coś nie tak skoro głowny sponsor się wycofał.

Kaliszowi życzymy przstąpienie do gry w LSK.
peai
Posty: 5
Rejestracja: 6 maja 2008, o 21:25
Płeć: M
Lokalizacja: Kalisz

Re: Co dalej z Kaliszem

Post autor: peai »

Robert pisze: Poza tym nikt ze sposnorów nie kontrolował, co dzieje się z pieniędzmi. Dawali kasę i była "radosna twórczość" lub "róbta co chceta"? Czegoś tu nie rozumię, skoro ktoś dawał kasę to powinien rozliczać osoby odpowiedzialne za jej wydawanie... Na pewno jest coś nie tak skoro głowny sponsor się wycofał.
Robert właśnie to jest powód dla którego najpierw pan Kolański (Grześki-Goplana) a teraz Nestle (Winiary) się wycofali. Jak napisałem wcześniej klub NIE DOPUŚCIŁ ww sponsorów "do kontroli wydatków oraz do podejmowania strategicznych decyzji. Odmówiono im też wejścia do ścisłego kierownictwa". W takiej sytuacji nie mam nic więcej do powiedzenia..Należy jak najszybciej zrobić z tym porządek i zatrudnić na to miejsce ludzi odpowiedzialnych, a przede wszystkim uczciwych, pałających miłościa i chęcią do tego co robią. Igor (trener) sam podkreślił, że bardzo dobrze mu się tu pracuje, że spotkał tu ludzi chcących na prawdę zbudować silny klub ale....
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Co dalej z Kaliszem

Post autor: Robert »

Prezes zrzuca winę na kibiców? Co oni zrobili? Ech niewesoło się dzieje w Kaliszu, a jak nie przyjdzie ktoś komu będzie zależało na sitce w Kaliszu i ktoś kto połozy kres takim działaniom jakie obecnie mają miejsce to nic z tego nie będzie. To co napisała Rada Sponsorów to według mnie przeczą samym sobie...

Jest sponsor-wchodzi w skład zarządu klubu, kontroluje finanse i jest wsystko w porządku. Przychodzi do sposnora pan x-isiński z klubu i mówi. Panie y... gramy w LM brakuje nam tyle i tyle kasy wydaliśmy tylei i tyle i tyle i wszyscy wiedzą o co chozi. Pan y. analizuje wszystko i zapewne stwierdziłby w porzadku damy kasę.

Sytuacja w jakiej znalazł się Kalisz jest ciężka, lecz można z niej wyjść, do tego potrzebny jest sztab ludzi, którym będzie zależeć na dobru sportu.
ludi14
Posty: 139
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 19:31
Płeć: M

Re: Co dalej z Kaliszem

Post autor: ludi14 »

No to Calisia ma "zapewnionych" kibiców.Będzie jak z kibicami Legii i ITI.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”