Sezon 2023/2034

slawek93
Posty: 295
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Sezon 2023/2034

Post autor: slawek93 »

ŁKS - gorszy rezultat od ubiegłorocznego a mogło być naprawdę gorzej. Amanda Campos która z początku grała w kratkę z czasem odnalazła się w drużynie i ciągnęła grę zespołu niejednokrotnie. Liczę po cichu że wróci jak nie do ŁKSu to do Tauron Ligi.
xeron
Posty: 197
Rejestracja: 29 maja 2017, o 18:42

Re: Sezon 2023/2034

Post autor: xeron »

slawek93 pisze: 30 kwie 2024, o 18:49 Liczę po cichu że wróci jak nie do ŁKSu to do Tauron Ligi.
Myślę, że ze względu na wiek już nie wróci. Chociaż faktycznie z przyjemnością się patrzyło na nią na boisku.

Abstrahując, jestem ciekawy jaki skład zbuduje Sokół Mogilno. To, że dostaną akces do gry w lidze jest raczej pewne (Wisła Warszawa parę lat temu dostała zgodę, a niezłe cyrki tam się działy), więc myślę, że w Sokole to formalność. Hala nie wygląda najgorzej, a jeśli nie spełniłaby wymogów, zawsze można rozrywać swoje mecze w Inowrocławiu, który jest niedaleko. Mam tylko wielką nadzieję, że nie skończy ta drużyna jak Joker parę lat temu. Pani prezes wygląda na osobę, która "ogarnia" temat, więc na pewno będą starać się pozostać jak najdłużej w TL, tym bardziej, że dla tak małego miasta to ogromne wyróżnienie i dowód na to, że Kujawsko-Pomorskie siatkówką stoi. Szkoda, że na przestrzeni lat w grze została tylko Bydgoszcz (Toruń dwa sezony w TL, Świecie również, Włocławek grał w I lidze - a teraz wielka szansa dla Sokoła).
slawek93
Posty: 295
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Sezon 2023/2034

Post autor: slawek93 »

Nie wypada mi wypominać wieku ale Amanda jest młodsza np od swojej rodaczki Regis, która nadal jest aktywna w siatkówce i mimo tego że nie jest już tak z kondycją, nadal stanowi o sile zespołu i potrafi niejednokrotnie odwrócić losy meczu. Odnośnie Regis zauważyłem coś takiego że do jakiego klubu nie trafi, ten kończy wynik z rezultatem spełniającym oczekiwania np Wrocław który od kilku sezonów nie łapie się do play-off a tu Regis zaprowadziła zespół do 7 miejsca, kolejne BKD Bielsko Biała gdzie zdobyła brąz i odegrała niebagatelną rolę w zdobyciu Pucharu Polski.
Czy ktoś wie gdzie będzie grała w kolejnym sezonie?
xeron
Posty: 197
Rejestracja: 29 maja 2017, o 18:42

Re: Sezon 2023/2034

Post autor: xeron »

Tyle, że Regis rozegrała już 6 sezonów w Polsce (w tym 4 z rzędu) i nie wracała między sezonami do Brazylii. Ja ten powrót do Fluminense FC czytam jako powrót na zakończenie kariery. Tak jak np. zrobiła Glinka wracając do Chemika po mistrzostwo Polski. Oczywiście to tylko moje domysły.

Co do Bidias, to chyba tylko w Pałacu cele się nie spełniły, bo wtedy zakończył sezon poza 8, a skład był szyty na play-offy (wtedy grały Mucha, Żurowska, Dascalu, Pol, Jagła). Ja mam nadziej, że zostanie w Polsce, bo to nadal świetna zawodniczka, mimo może już nie świeżej motoryki.
stan pl
Posty: 100
Rejestracja: 26 lut 2014, o 14:18
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Sezon 2023/2034

Post autor: stan pl »

Seweryn1908 pisze: 30 kwie 2024, o 17:25 Jak oceniacie ŁKS Commercecon Łódź w sezonie 23/24?
Moim zdaniem, ŁKS mógł spokojnie przejść Budowlane w ćwierćfinale, i to nawet pomimo braku panny Diouf na pozycji atakującej.
Skład wyglądał na sensowny, ale z biegiem czasu jakby się panie zaczęły sobą męczyć.
ROZEGRANIE- Roberta od połowy sezonu bardzo przeciętnie. Na szczęście mieliście Paulinę Zaborowską, która w mojej opinii grała powyżej swoich umiejętności, które pamiętam jeszcze hoho- z czasów Radomia i Świecia. Z resztą- co by nie mówić, ŁKS ma jakąś dobrą rękę ostatnio do drugich rozgrywających, wszak Angie bardzo ładnie pociągnęła zeszłoroczne P-O.
PRZYJĘCIE- Przehypowana Piasecka, nierobiąca progresu Dudek, Amanda próbująca coś tam ciągnąć na skrzydle i wyglądająca na tle swoich koleżanek chyba najsolidniej. Ciekawe, do jakiego poziomu dojdzie Górecka. Czy/jak szybko uda się ją odbudować (na kadrze?).
ŚRODEK- solidnie i bardzo równo. Dziewczyny stanowiły chyba drugą-trzecią siłę jako para blokujących. Klaudii Alagierskiej jeszcze tu nie oceniam- mimo wszystko sezon na rekonwalescencję.
ATAK- panna Diouf, zazwyczaj wskakująca na kartkę papieru (sorry za kolokwializm, ale nawet przytaczana tu wcześniej Regis we Wrocku miała słabą motorykę, a i tak skakała wyżej). Anastazja, która po końcówce zeszłego sezonu nie pokazała "efektu wow" i niespecjalnie pomagała drużynie. Miałem nadzieję na więcej z jej strony- było mocno przeciętnie. Liczę jednak, że ta dziewczyna się rozwinie, bo ma ciekawy styl gry.
LIBERO- Pani Paulina robiła co mogła. Im dalej w sezon, tym wyglądała lepiej. Końcówka to już popis umiejętności i cech wolicjonalnych.

Natomiast skład na 24/25 budujecie mega. Będzie co oglądać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”