Chemik Bydgoszcz

Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: madlark »

evija pisze:A ja skomentuję wywody pana Piotra Sieńko tak: w Bydgoszczy, w środowisku sportowym jest takie powiedzenie - nikt Ci tyle nie da, co Chmara obieca. Parafrazując: Nikt Ci takiej bajki nie opowie jak Sieńko zacznie rozprawiać o transferach Delecty ;)
Wg mnie Makowski dokonał złego wyboru. Skoro zdecydował się odejść z Pałacu, to były lepsze wybory.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: evija »

O trenerze nie będę pisać, bo mi jeszcze za trudno się głębiej wypowiedzieć bez żalu (który jest głęboki i może zachwiać wypowiedzią), po tylu latach. Z jednej strony to super gość i życzę mu jak najlepiej, by to była odskocznia do jeszcze większej kariery, bo na to zasługuje, jest dobrym człowiekiem, ma talent i ciężko pracuje - a z drugiej bym chciała, by szybko jak Rastio Chudik z Delecty wyleciał i wrócił do nas :DD

Jeżeli miał udział w wyborze składu to uważam, że jego wybory są trochę naiwne i oparte na wierze, że będzie dobrze, że np. Wika będzie w dobrej formie. Oczywiście zostaje kwestia finansów, bo to też jest ciekawa sprawa, konfrontacja rzeczywistości z wypowiedziami prezesa. U nas w Pałacu wszystko jest przejrzyste, mówimy o jakie cele gramy i tak się dzieje, czy lepiej, czy gorzej, nie zapowiadamy, że przyjdzie reprezentantka Niemiec, Bułgarii przymierzając do zapowiedzi Delecty i zamiast Angeliny Grun i Evy Janewej mamy wracającą do formy polską zawodniczkę "x", która najlepsze lata ma za sobą ;) Ale Chemik, Chemik, wróćmy do Chemika. Wiele zależy od zespołu (bo zgranie, czucie siebie i dobra forma dają piękne efekty-patrz świetny sezon AZS Cze-wa) oraz czy będą kontuzje czy nie (choć limit pecha powinien zostać wyczerpany po minionym sezonie).
Zestawienie Wika-Sitala (raczej on zostanie) będzie według mnie słabe w przyjęciu i Michał (Masny) może mieć problemy z kreowaniem gry. Drugi Michał też będzie miał problem, bo będzie tyrał w przyjęciu za troje ;) Z kolei z Wojtkiem Gradowskim siła ognia spada, a środkowi też nie są z tych co sadzą bomby (z wyjątkiem Cervena może), więc nie ma siły rażenia. Dodając młodych na ataku, ta układanka jest dość ryzykowna, na dłuższą metę. Oczywiście na pewno będą dobre mecze, ale takie zestawienie musi zdawać sprawdzian na dłuższą, sezonową metę, by nie walczyć o utrzymanie. Cóż, dla mnie będzie ciężko, ale Makoś może to poukładać. No nic pożyjemy zobaczymy, osobiście nie wierzę, by ktoś miał jeszcze nowy dojść do zespołu
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
kubik94
Posty: 34
Rejestracja: 12 lut 2009, o 14:57
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: kubik94 »

Nie wie ktos czy sie szykuje jakis hit transferowy w delekcie ?
Kamil Serowiecki
Posty: 37
Rejestracja: 17 maja 2011, o 17:36
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Kamil Serowiecki »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 8 cze 2011, o 09:39 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Regulamin Forum, pkt. 23. - nie spamuj
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: KadrO »

kubik94 pisze:Nie wie ktos czy sie szykuje jakis hit transferowy w delekcie ?
Widzę, że nie na czasie jesteś. Gradowski i Wika przyszli. ;) ( :] )
Awatar użytkownika
kubik94
Posty: 34
Rejestracja: 12 lut 2009, o 14:57
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: kubik94 »

Up tyle to ja wiem... chodzi mi o jakis hit a nie te transfery , ktore moim zdaniem delecty nie wzmocnia w zadnym stopniu...(poza Debcem)
Awatar użytkownika
nicram
Posty: 1372
Rejestracja: 7 lut 2010, o 19:34
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: nicram »

kubik94 pisze:Up tyle to ja wiem... chodzi mi o jakis hit a nie te transfery , ktore moim zdaniem delecty nie wzmocnia w zadnym stopniu...(poza Debcem)


ze stu zawdoników jeden musi okazać się hitem :] ;)
Karol Kłos - Potem naskakujemy na sędziów a oni nas jeszcze karzą
StanLee - Miano najlepszej drużyny Europy w październiku-listopadzie aż tak prestiżowe to nie jest...
Andrzej Kowal- Gdyby każdy w teorii wygrywał to cóż to byłby za sport
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: evija »

Antti zostaje w Delekcie.

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /534552099
Datego, jeśli uznamy, że nas stać, to niewykluczone, że poszukamy jeszcze jednego dwóch graczy. Ale nie musimy się spieszyć.
Bla, bla... znamy tę gadkę ;)

Można uznać, że skład zespołu jest na 90% zamknięty.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: KadrO »

evija pisze:Antti zostaje w Delekcie.

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /534552099
Datego, jeśli uznamy, że nas stać, to niewykluczone, że poszukamy jeszcze jednego dwóch graczy. Ale nie musimy się spieszyć.
Bla, bla... znamy tę gadkę ;)

Można uznać, że skład zespołu jest na 90% zamknięty.
Mamy więc kandydata do spadku nr 1.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Arff »

a ja bym jednak zaczekał ze skazywaniem Delecty na pożarcie... ich skład wygląda naprawdę przyzwoicie i jeśli wszystko zagra tak, jak zagrać powinno, to Delecta utrzyma się bez najmniejszego problemu... przypominam, że największym wzmocnieniem zespołu będzie stanowisko trenera... Wspaniały ciągnął ten zespół na dno i każdy byłby od niego lepszy... a Makowski to nie jest "każdy" :)

Na pewno nie będą walczyć o medale, Sieńko tym stwierdzeniem absolutnie się zbłaźnił... ale też nie popadajmy ze skrajności w skrajność, bo to nie jest skład na spadek z ligi...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Chal »

Arff pisze:a ja bym jednak zaczekał ze skazywaniem Delecty na pożarcie... ich skład wygląda naprawdę przyzwoicie i jeśli wszystko zagra tak, jak zagrać powinno, to Delecta utrzyma się bez najmniejszego problemu... przypominam, że największym wzmocnieniem zespołu będzie stanowisko trenera... Wspaniały ciągnął ten zespół na dno i każdy byłby od niego lepszy... a Makowski to nie jest "każdy" :)

Na pewno nie będą walczyć o medale, Sieńko tym stwierdzeniem absolutnie się zbłaźnił... ale też nie popadajmy ze skrajności w skrajność, bo to nie jest skład na spadek z ligi...
Jeśli inni ściągną lepszych siatkarzy, to to będzie skład na spadek z ligi, a i Trefl, i Fart, z tego co się mówi, ambicje mają spore, jedynie w Częstochowie jak zwykle ostatnio cisza. To już nawet Olsztyn ma chyba lepszą ekipą, i do tego nawet u nas jest mniej niewiadomych, niż w Bydzi. Bo oczywiście, Chemik może zaskoczyć, ale do tego potrzeba powrotu formy Wiki, który szuka jej od 3 lat, Siltali, który zaliczył cieniutki sezon, a także Wrony i Konarskiego po długich kontuzjach. No i do tego trener-debiutant w męskiej siatkówce. Trochę sporo tych warunków, więc nie dziwne, że stawia się ich w roli kandydata do spadku.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
HejdaBDG
Posty: 155
Rejestracja: 9 wrz 2007, o 16:30
Płeć: M
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: HejdaBDG »

Na oficjalnej stronie drużyny po informacji odnosnie przedluzenia kontraktu przez Siltale jest jedno bardzo wazne zdanie.


Wciąż nie jest to jednak ostateczny skład na nowy sezon.

Moze jednak nasi dzialacze nas czyms zaskocza? Moze Marcel na atak? Moze jakis przyjmujacy jednak? :) :)
CHEMIK BYDGOSZCZ
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: akukuk »

"Początkowe mecze reprezentacji Finlandii w Lidze Światowej pokazały jednak, iż przyjmujący [Siltala] powoli wraca do optymalnej dyspozycji." źródło: oficjalna strona Delecty

Ciekawe. Fin zdobył dzisiaj zaszczytne 2 punkty w pięciosetowym pojedynku z Serbią. W poprzednich meczach również nie błyszczał. Zatem gdzie te oznaki powrotu do dyspozycji? Ja takowych nie widzę. I utwierdzam się w przekonaniu, że pozostawienie Siltali w zespole było ruchem złym i niezrozumiałym.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: dreamer »

akukuk pisze:...utwierdzam się w przekonaniu, że pozostawienie Siltali w zespole było ruchem złym i niezrozumiałym.
Nie przesadzałbym, bo do startu PlusLigi mamy jeszcze dobrych kilka miesięcy. Myślę, że jednak doświadczenia tego zawodnika w drużynie bydgoskiej nie sposób będzie przecenić.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Napoleon
Posty: 38
Rejestracja: 15 cze 2011, o 19:31

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Napoleon »

Skoro skład drużyny jest na takim samym poziomie jak ten w poprzednim sezonie(słowa trenera) to znaczy, że Bydgoszcz przestała się rozwijać. Przy wzmocnieniach większości przeciwników Chemik wygląda blado. Bez dobrych skrzydłowych raczej nie będą walczyć o nic innego jak utrzymanie. Jeżeli budżet pozwala to proponuję ściągnąć przyjmującego i atakującego.
Domelinho
Posty: 586
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 17:53
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Domelinho »

Wg mnie to jeszcze sie osłabili.Przede wszystki siła ataku ze skrzydel.Sopko radzil sobie w ataku a w jego miejsce przychodzi Wika.Zostaje Siltala ktory z całym szacunkiem (za walecznosc i profesjonalizm) w ataku rzadko przekracza 40 %.Duze wyzwanie przed Konarskim ktory bedzie obciazony bardzo mocno.
Awatar użytkownika
jast
Posty: 127
Rejestracja: 6 cze 2011, o 22:43
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: jast »

Bydgoszcz tworzy team latających zawodników.

Wika - 338 cm
Gradowski - 335 cm
Jurkiewicz - 350cm SZAŁ !
Konarski - 350 cm
Cerven - 350 cm
Kozłowski - 340 cm
Wrona - 350 cm
Siltala - 348 cm
Owczar - 340 cm]
Waliński - 338 cm

Zasięgi zawodników nie powalają :)
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: weary_skier »

Gdyby rozdawali medale za zasięg drużyna Brazylii nigdy nie byłaby w czołówce a Giba czy Andre nie mieliby wejścia nawet do takiej Bydgoszczy.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Nagor »

I co po tych zasięgach, Antiga ma pewnie 320 i co ? Starović to samo, gdyby nie te jego 207 czy ileś cm to by łapał 330, bo skacze jak słoń.
...
Rav_M
Posty: 66
Rejestracja: 30 maja 2011, o 13:20
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Rav_M »

Zasięg zasięgiem, ale skład niestety nie zachwyca. Będę bardzo zaskoczony, jeśli Bydgoszcz powalczy o coś więcej, niż utrzymanie... ;)
GJ0
Posty: 6
Rejestracja: 17 lip 2011, o 20:18
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: GJ0 »

Dla mnie Bydgoszcz ma przed sobą 2 opcje - albo skład zaskoczy i powalczy, jak rok temu Cze-wa, albo walka o utrzymanie.
Czy Wika zaskoczy? Będzie grał solidnie, ale bez szału.
Czy Antti zaskoczy? Myślę, że tak.
W tym sezonie będę bardzo kibicował Konarskiemu, aby zaczął grać na naprawdę wysokim poziomie, bo papiery na to ma. W nim i Anttim doszukiwałbym się liderów tego zespołu. Masny będzie grał swoje, ma bagaż doświadczeń i zgranie, bo większość składu pochodzi z tamtego sezonu. Dębiec jest naprawdę solidnym libero i powinien poradzić sobie z braniem odpowiedzialności za przyjęcie drużyny. Martwi mnie środek, bo Cerven nigdy mnie nie przekonywał, a Jurkiewicz najlepsze lata ma za sobą.
Jak dla mnie - 5-6, albo 9-10. ;P
yeti98
Posty: 50
Rejestracja: 12 lut 2010, o 14:44
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: yeti98 »

weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: weary_skier »

Znając politykę informacyjną Delecty to pewnie Pęcherz, Józefacki, albo Kacprzak.

A tak na poważnie to może Millar? Na 90% miał grac w Pluslidze:D.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: akukuk »

W sobotę, tj. 6 sierpnia w południe odbędzie się konferencja prasowa pod hasłem "Słoneczne wieści ze Słonecznego Młyna", na której to oficjalnie przedstawiony zostanie nowy siatkarz bydgoskiej Delecty. Strona klubu zapewnia, że chodzi o zawodnika klasy światowej, który na pewno będzie wzmocnieniem zespołu. Na myśl przychodzi mi Stephane Antiga.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: KadrO »

Na pewno będzie to przyjmujący. Józefacki może trafi tam ale na rezerwowego atakującego. A kto ze światowej klasy skrzydłowych jest wolny?
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: akukuk »

KadrO pisze:A kto ze światowej klasy skrzydłowych jest wolny?
Jak już wspomniałam wyżej - Antiga jest cały czas wolny. Stephan byłby sporym wzmocnieniem Delecty.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Pele »

akukuk pisze:
KadrO pisze:A kto ze światowej klasy skrzydłowych jest wolny?
Jak już wspomniałam wyżej - Antiga jest cały czas wolny. Stephan byłby sporym wzmocnieniem Delecty.
Gdyby faktycznie był to Antiga to taki krok był ZNAKOMITYM pociągnięciem Delecty! Przeciez tam jest tylu młodych chłopaków ze mieliby się od kogo uczyć profecjonalizmu!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
rafik30
Posty: 371
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 17:12
Płeć: M
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: rafik30 »

Najprawdopodobniej nowym zawodnikiem Delecty zostanie Rosjanin, Maksim Michajłow!
Jest ponoc informacja na stronie zenitu Kazań!
Moze ktos to potwierdzić?
Rafał Osiński : Bydgoszczanin z krwi i kości-fan Chemika/Delecty,Pałacu,Zawiszy,Polonii,Artego
jinx
Posty: 6286
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: jinx »

Nieźle ktoś cię w bambuko zrobił. Nie ma na stronie takiej informacji. Nagle delecta miałaby 500 tyś euro??


Może Maxim przyjdzie w zamian za Konarskiego:D
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
rafik30
Posty: 371
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 17:12
Płeć: M
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: rafik30 »

Na stronie volley24 pod artykulem o hitowym transferze Delekty ktoś dodał(45 komentarz) link do tej strony,ale czy to prawda?
Rafał Osiński : Bydgoszczanin z krwi i kości-fan Chemika/Delecty,Pałacu,Zawiszy,Polonii,Artego
Zablokowany

Wróć do „I liga mężczyzn”