Sezon 2008/09 - 11. kolejka

damianho
Posty: 748
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Sezon 2008/09 - 11. kolejka

Post autor: damianho »

13.12.08r
Avia Świdnik MCKiS Jaworzno
GTPS Gorzów Wlkp. : Orzeł Międzyrzecz
Siatkarz Wieluń : MKS MOS Będzin
Gwardia Wrocław : Pronar Parkiet Hajnówka
AZS PWSZ Nysa : SMS PZPS I Spała
BBTS Bielsko-Biała : pauzuje

Ciekawy mecz z Gorzowie zobaczymy jak orzeł zagra po przegranym meczu ???
zobaczymy co prezentuje Będzin, może lider we Wieluniu
:P
Awatar użytkownika
Booli
Posty: 23
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:37
Płeć: M
Lokalizacja: Będzin

Re: sezon 2008/09 - 11 kolejka

Post autor: Booli »

Niestety rozczaruje cie Wieluń nie ma szans na fotel lidera ( nawet gdy by wygrał z Będzinem za 3 punkty w co wątpię) Bielsko ma i dalej będzie miało lepszy bilans setów. A co poprzedniego twojego posta taka mała gromadka kibiców nas przyjedzie do Wielunia:) Pozdrawiam
damianho
Posty: 748
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: sezon 2008/09 - 11 kolejka

Post autor: damianho »

Siatkarz Wieluń 3:1 MKS MOS Będzin
co do meczu 1 set wygrana Będzina do 23
2 i 3 set to odmiana zawodnikó z Wielunia do 17 i 15
4 set to prowadzenie 7:1 dla Będzina , Będzin prowadził do 22;22, trochę szczęścia Pamapolu i wygrana do 23 :D
Gabrych zagrał tylko w 1 secie i chyba w drugim kawałek ale niczego takiego niezwojował i wszedł Legień który w ostatnim secie powinien dostać żółtą kartkę za długie rozmowy z sędzią.
gremlin
Posty: 6
Rejestracja: 9 lis 2008, o 01:37
Płeć: M
Lokalizacja: Międzyrzecz

Re: sezon 2008/09 - 11 kolejka

Post autor: gremlin »

Orzeł przegrał po walce z gorzowem 3:1, gra byla wyrownana i na przewagi, w ostatniej parti doszlo do niespodziewanych rzeczy siatkarze Orla dostali w bardzo kontrowersyjnch okolicznosciach pod rzad 3 zolte kartki i jedna czerwona !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! Sedzia wykazal sie niekompetencja i porywczoscia, zachowal sie poprostu jak smarkacz bo nie daje sie tylu kartek i to na dodatek pod koniec seta!!!!!!! I na koniec podsumuje prace sedziego Sędzia ch....!!!!! :x :x
Awatar użytkownika
Booli
Posty: 23
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:37
Płeć: M
Lokalizacja: Będzin

Re: sezon 2008/09 - 11 kolejka

Post autor: Booli »

damianho pisze:Siatkarz Wieluń 3:1 MKS MOS Będzin
co do meczu 1 set wygrana Będzina do 23
2 i 3 set to odmiana zawodnikó z Wielunia do 17 i 15
4 set to prowadzenie 7:1 dla Będzina , Będzin prowadził do 22;22, trochę szczęścia Pamapolu i wygrana do 23 :D
Gabrych zagrał tylko w 1 secie i chyba w drugim kawałek ale niczego takiego niezwojował i wszedł Legień który w ostatnim secie powinien dostać żółtą kartkę za długie rozmowy z sędzią.
kolego Legien rozmawiał bo w tym momencie by kapitanem a sędzia to powinien dostać żółta kartkę za sędziowanie mecz fajny gratuluje zwycięstwa ale u nas już będzie inaczej:)
Kali BBTS
Posty: 460
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: sezon 2008/09 - 11 kolejka

Post autor: Kali BBTS »

gremlin pisze:Orzeł przegrał po walce z gorzowem 3:1, gra byla wyrownana i na przewagi, w ostatniej parti doszlo do niespodziewanych rzeczy siatkarze Orla dostali w bardzo kontrowersyjnch okolicznosciach pod rzad 3 zolte kartki i jedna czerwona !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! Sedzia wykazal sie niekompetencja i porywczoscia, zachowal sie poprostu jak smarkacz bo nie daje sie tylu kartek i to na dodatek pod koniec seta!!!!!!! I na koniec podsumuje prace sedziego Sędzia ch....!!!!! :x :x
Kolejny mecz przegrany przez Orła dzięki wkładowi sędziego :D co im zrobiliście,że tak was karcą?
Naprzód małymi łyżeczkami :)
gremlin
Posty: 6
Rejestracja: 9 lis 2008, o 01:37
Płeć: M
Lokalizacja: Międzyrzecz

Re: sezon 2008/09 - 11 kolejka

Post autor: gremlin »

To chyba nie jest normalne ze sedzia daje tyle kartek i to pod koniec seta...
Sojek
Posty: 224
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:47
Płeć: M
Lokalizacja: Międzyzrecz
Kontakt:

Re: sezon 2008/09 - 11 kolejka

Post autor: Sojek »

My dopiero możemy im coś zrobić !!!!! ale wtedy to będą chodzili jak zegarki .....
Artek
Posty: 335
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: sezon 2008/09 - 11 kolejka

Post autor: Artek »

Półmetek za nami a na czele niespodziewanie zespół z Podbeskidzia, co mnie też cieszy. No i faworyci z Wielunia którzy o dwa sety mniej mają też w czołówce. Myślę że jeszcze ciekawie będzie w lidze i że może się poodwracać do góry nogami. 12 pkt między liderem a przedostatnią drużyną to wcale nie musi być tak dużo. A SMS powinni chyba zdegradować aby w niższych ligach się szkolił albo w rozgrywkach juniorskich.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: sezon 2008/09 - 11 kolejka

Post autor: dreamer »

Artek pisze:...A SMS powinni chyba zdegradować aby w niższych ligach się szkolił albo w rozgrywkach juniorskich.
Ja bym tam SMS zostawił w spokoju. I liga nie jest na pewno dla nich poziomem astralnym, który ich paraliżuje. Grają bardzo często jak równy z równym nawet z klubami z czołówki. Ale ogólnie uważam, że docelowo taki SMS ie jest rozwiązaniem na szerszy dostęp młodych do drużyn PlusLigi i I ligi. SMS może być dobry na tym etapie, kiedy ci najlepsi z młodzieży są "skoszarowani" i szlifują formę i technikę, a jednocześmie przecież jeszcze się uczą.
Problem z młodymi polega u nas na tym, że w każdym klubie powinni być wtedy, gdy już skończą naukę w SMS-ie - ale też powinni mieć zagwarantowaną przepisami grę w każdym meczu (np. dwóch w drużynie.

Jeżeli chodzi o rywalizację w tym sezonie, to II runda chyba będzie niezwykle zacięta i emocjonująca. Wydaje mi się, że jeszcze bardziej wyrówna się stawka w II rundzie, bo obecne pozycje Nysy, Wrocławia czy Gorzowa uważam za zaskakująco niskie. A zespoły te już w pojedyńczych meczach pokazywały, że problemem jest u nich raczej stabilizacja gry, niż np. brak potencjału ludzkiego do tego, aby lepszą grę móc pokazać.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 11. kolejka

Post autor: lucass90 »

A ja ciekaw jestem, ilu kibiców tak średnio przychodzi we Wrocławiu na mecze Gwardii ? Bo jeśli chodzi o wrocławskie kobitki, to podczas niedawnej transmisji widziałem, że z tą frekwencją było wcale nieźle...
AZS CZĘSTOCHOWA!
Kali BBTS
Posty: 460
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: sezon 2008/09 - 11 kolejka

Post autor: Kali BBTS »

dreamer pisze: Problem z młodymi polega u nas na tym, że w każdym klubie powinni być wtedy, gdy już skończą naukę w SMS-ie - ale też powinni mieć zagwarantowaną przepisami grę w każdym meczu (np. dwóch w drużynie.
Owszem powinni mieć zagwarantowaną grę, ale tylko wtedy gdy jest ich w klubie co najmniej 6. Dwóch to za mało..Jak będzie patrzeć się reszta zespołu na nich, nie jestem pewien czy rozwijaliby się wtedy.
Co do SMSu to ta runda jest chyba jedną z gorszych w ostatnich latach- w zeszłym roku mieli 3 sety wygrane na półmetku, dwa lata temu 6 punktów.
Naprzód małymi łyżeczkami :)
Awatar użytkownika
borek
Redaktor
Redaktor
Posty: 28
Rejestracja: 21 sie 2007, o 20:50
Lokalizacja: Międzyrzecz/Zielona Góra

Re: Sezon 2008/09 - 11. kolejka

Post autor: borek »

Początkowo chciałem nie zajmować stanowiska w tej sprawie ale po przeczytaniu tekstu z gazety.pl jednak się odniosę do sytuacji z meczu GTPS-Orzeł. Na początku kilka ważnych uwag:
-Nie podważam faktu, że GTPS był w tym meczu lepszy
-Nie mówię, że gdyby nie te kartki wynik meczu byłby inny bo to nierealne
-Moim zdaniem Orzeł sam jest winien takiego wyniku bo w drugim secie mieli piłkę setową (mogło być 0:2) a w trzecim roztrwonili chyba 5punktową przewagę (mogło być 1:2) i obraz gry byłby zapewne zupełnie inny.

Chciałbym jednak dotknąć tematu akcji, od której zaczęła się żółto-czerwona fala w czwartym secie. Sytuacja wyglądała następująco: Akcja przy zagrywce Orła, zawodnicy pod siatką nie zmieniają swojej pozycji bo środkowy stał na środku a rozgrywający na prawym skrzydle. Zagrywka i gwizdek! Sędzia pokazuje błąd ustawienia. Przypominam, nie może być mowy o za szybkiej zmianie pozycji bo zawodnicy nawet nie drgnęli pod siatką. Pełniący rolę kapitana Fijałek idzie i pyta sędziego: "Panie sędzio co jest nie tak? Przecież stoimy dobrze". Stałem niedaleko mogę z całą pewnością powiedzieć, że w tym pytaniu nie padł żaden epitet pod adresem arbitra. Sędzia Jarosław Rostek w odpowiedzi wyciąga żółtą kartę, która ruszyła lawinę późniejszych fatalnych zdarzeń.

Ja to widzę tak: sędziemu "się gwizdnęło" nie pierwszy raz zresztą z tym meczu i na szybko pokazał błąd ustawienia. Nie mógł widzieć za szybkiej zmiany pozycji (bo jej nie było) a jako sędzia pierwszy nie miał na bieżąco wglądu do protokołu zawodów.
Dalsze żółte i czerwona kartka były efektem nerwów zawodników i trenerów ekipy Orła. Akcję później i po kolejnej żółtej kartce sędzia Rostek wezwał do siebie pomagającego mu Jarosława Waleriańczyka, który jak widziałem nie potwierdził jego wersji wydarzeń i po wglądzie w protokół stwierdził, że wszytko jest OK w ustawieniu Orła. Niestety trzech żółtych kartoników i dwóch punktów z akcji cofnąć się nie dało.

Nie chcę tu usprawiedliwiać nerwów w szeregach Orła ale szukam odpowiedzi skąd się one wzięły. Moim zdaniem emocje były za duże ale wywołane były wyciągniętą z rękawa decyzją sędziego. A wystarczyło zwątpić na moment w swoją nieomylność i zajrzeć do protokołu...
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 11. kolejka

Post autor: Ted »

lucass90 pisze:A ja ciekaw jestem, ilu kibiców tak średnio przychodzi we Wrocławiu na mecze Gwardii ? Bo jeśli chodzi o wrocławskie kobitki, to podczas niedawnej transmisji widziałem, że z tą frekwencją było wcale nieźle...
Bo Darek Gintowt, menedżer sekcji kobiet, robi co może, aby frekwencja na meczach PlusLigi Kobiet była jak największa. Akcje promocyjne, konkursy, zabawy itd
gremlin
Posty: 6
Rejestracja: 9 lis 2008, o 01:37
Płeć: M
Lokalizacja: Międzyrzecz

Re: Sezon 2008/09 - 11. kolejka

Post autor: gremlin »

borek pisze:Początkowo chciałem nie zajmować stanowiska w tej sprawie ale po przeczytaniu tekstu z gazety.pl jednak się odniosę do sytuacji z meczu GTPS-Orzeł. Na początku kilka ważnych uwag:
-Nie podważam faktu, że GTPS był w tym meczu lepszy
-Nie mówię, że gdyby nie te kartki wynik meczu byłby inny bo to nierealne
-Moim zdaniem Orzeł sam jest winien takiego wyniku bo w drugim secie mieli piłkę setową (mogło być 0:2) a w trzecim roztrwonili chyba 5punktową przewagę (mogło być 1:2) i obraz gry byłby zapewne zupełnie inny.

Chciałbym jednak dotknąć tematu akcji, od której zaczęła się żółto-czerwona fala w czwartym secie. Sytuacja wyglądała następująco: Akcja przy zagrywce Orła, zawodnicy pod siatką nie zmieniają swojej pozycji bo środkowy stał na środku a rozgrywający na prawym skrzydle. Zagrywka i gwizdek! Sędzia pokazuje błąd ustawienia. Przypominam, nie może być mowy o za szybkiej zmianie pozycji bo zawodnicy nawet nie drgnęli pod siatką. Pełniący rolę kapitana Fijałek idzie i pyta sędziego: "Panie sędzio co jest nie tak? Przecież stoimy dobrze". Stałem niedaleko mogę z całą pewnością powiedzieć, że w tym pytaniu nie padł żaden epitet pod adresem arbitra. Sędzia Jarosław Rostek w odpowiedzi wyciąga żółtą kartę, która ruszyła lawinę późniejszych fatalnych zdarzeń.

Ja to widzę tak: sędziemu "się gwizdnęło" nie pierwszy raz zresztą z tym meczu i na szybko pokazał błąd ustawienia. Nie mógł widzieć za szybkiej zmiany pozycji (bo jej nie było) a jako sędzia pierwszy nie miał na bieżąco wglądu do protokołu zawodów.
Dalsze żółte i czerwona kartka były efektem nerwów zawodników i trenerów ekipy Orła. Akcję później i po kolejnej żółtej kartce sędzia Rostek wezwał do siebie pomagającego mu Jarosława Waleriańczyka, który jak widziałem nie potwierdził jego wersji wydarzeń i po wglądzie w protokół stwierdził, że wszytko jest OK w ustawieniu Orła. Niestety trzech żółtych kartoników i dwóch punktów z akcji cofnąć się nie dało.

Nie chcę tu usprawiedliwiać nerwów w szeregach Orła ale szukam odpowiedzi skąd się one wzięły. Moim zdaniem emocje były za duże ale wywołane były wyciągniętą z rękawa decyzją sędziego. A wystarczyło zwątpić na moment w swoją nieomylność i zajrzeć do protokołu...
Zgadzam się w 100% sędzia przesadził z kartkami i wykazał się niekompetencją, chyba ma za małe jaja żeby sie do błędu przyznać, a co do tekstu z gazety.pl to w większości naprawde brednie i wymysły... !!! !!! !!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga mężczyzn”