Sezon 2007/08 - XVII kolejka

jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Sezon 2007/08 - XVII kolejka

Post autor: jasson »

Coraz ciekawiej robi się w I lidze i najbliższa kolejka również zapowiada wiele emocji.
Piast-Sokół 3:2. Czy wygrana chorzowianek z Wisłą to przypadek? W I rundzie po zdobyciu w Krakowie 3pkt przyszła porażka tydzień później z Piastem. Czy teraz będzie podobnie? Myślę, że tak choć uważam że mecz skończy się po piątym secie.
Skra-Wisła 2:3. Czy porażka krakowianek z Sokołem to przypadek? Wobec coraz lepszej dyspozycji Skry i chyba lekkiego załamania w Krakowie tu również obstawiam tie-break.
KSZO-Gwardia 1:3. Wrocławianki mają teoretycznie najłatwiejsze zadanie w tym tygodniu. Jednak KSZO nie można lekceważyć. Gospodynie aby myśleć o czwórce czy o szóstce (bo ta też ucieka), muszą zdobywać punkty na Gwardii, Wiśle, Piaście... Będzie ciężko...
SMS-SPS 2:3. Wygrana (z małymi problemami) częstochowianek z Pszczyną pewnie przełamie ten zespół. Przed sezonem obstawiałbym 3:0 dla SPS, jednak pod wodzą Kardasa zespół zawodzi i znów będzie miał problemy. SMS gra w kratkę choć coraz lepiej i może coś urwie.
Pszczyna-Chemik 1:3. Bliższy jestem obstawiania że Chemik nie straci w ogóle seta niż że straci dwa.
mazi
Posty: 40
Rejestracja: 4 wrz 2007, o 19:05
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - XVII kolejka

Post autor: mazi »

Piast-Sokół 3:1 wprawdzie trener Mierzwinski ma problemy ze środkowymi, ale to za mało, aby w sumie niezły Sokół poradził sobie w Szczecinie. Prawdą jest, że ogrywa damy z Wisły, ale jeszcze daleko do naprawdę dobrej siatkówki. Na dziś żaden z tych zespołów nie ma szans ani możliwości na grę w LSK a szumne zapowiedzi w Szczecinie bardziej na celu mają naganiać drobnych sponsorów jak mówić o prawdziwych możliwościach zespołu.
Skra-Wisła 0:3 pomimo niezłej postawy Skry w ostatnich meczach, uważam, że zespół ten gra zbyt przeciętnie jak na pierwszą czwórkę a Wisła po ostatnim występie ma, nad czym myśleć i pewnie maksymalnie się skoncentruje, choć pewność siebie bywa zgubna;)
KSZO- Gwardia 0:3 nie liczcie na cud. Pomiędzy tymi zespołami jest różnica Klasy w każdym elemencie, pewnie nawet w odpoczynku hehe Ostrowiec gra stabilnie słabo i nie ma szans nawet na równą walkę. Gwardia natomiast w przyszłym sezonie tak czy inaczej będzie w LSK.
SMS- SPS 3:1 zespół z Sosnowca zrobił od początku ligi największe postępy, widać tam dobrą robotę i fachowość sztabu szkoleniowego, całkiem odwrotnie niż w Częstochowie, która pomimo dobrego składu zawodzi coraz bardziej, a ostatni mecz z Pszczyną wcale nie jest zwiastunem zmian, trener Kardas niestety nie poderwał zespołu do walki- może problem jest jeszcze gdzie indziej? Jak na dziś to zespól z „miasta cudów” jest największym rozczarowaniem sezonu jak Białystok czy Bydgoszcz w LSK, ale tam za zły stan „zdrowia” odpowiadają zarządy, mniej trenerzy.
Pszczyna –Chemik 0:3 gospodarze praktycznie powinni już myśleć o przyszłym II ligowym sezonie i mecze końca kolejki traktować jako początek przygotowań do przyszłego sezonu w niższej lidze. Chemik rozbije Pszczynę zagrywką w mojej ocenie to zdecydowanie lepszy zespól.
Awatar użytkownika
PaStKa
Posty: 174
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:19
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sezon 2007/08 - XVII kolejka

Post autor: PaStKa »

Piast-Sokół Mecz na pewno zacięty. Sokół sprawia ostatnio dobre wrażenie. Może być różnie, ale na pewno dla niekogo nie będzie łatwo:2:3.
Skra-Wisła Kolejny mecz, na którym może być gorąco. Skra zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Wisła też, ale to było troche dawniej, wynik z Chorzowa nie wskazują na tak dobrą grę. Z drżącą ręką(i nieukrywaną nadzieją na stratę punktów rywalek do awansu):3:2.
KSZO-Gwardia Łatwo nie będzie, ale 3 punkty będą. 0:3.
SMS-SPS Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Częstochowianki wygrały z Pszczyną, bo grając za słabo na I ligę, gra się lepiej od Pszczyny. SMS gra różnie, ostatnio wyrwał 2 punkty z Ostrowca, więc czemu nie, gdy podejmuje Częstochowę? 3:2.
Pszczyna-ChemikBez wątpliwości 0:3.
„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.” - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Sezon 2007/08 - XVII kolejka

Post autor: Ted »

Chorzowianki są dość chymeryczne. Wiadomo zwycięstwa z Wisłą mało kto się spodziewał, no może poza nimi i mną ;) ale czy się uda wygrać kolejne ważne spotkanie? Nie to, żebym nie wierzył w ten zespół, ale jakoś nie jestem przekonany, że ponownie uda im się wznieść na wyżyny. Szczecinanki z pewnością również są pod wrażeniem tej wygranej, jednak miały tydzień na spokojne przygotowywanie się do tego meczu.

W Bełchatowie również powinno być pysznie. Tydzień temu Gwardia, teraz Skrę czeka Wisła. Własny parkiet to napewno argument na korzyść bełchatowianek, jednak myślę, że Wisła podejdzie do tego meczu odpowiednio zmotywowana. Chociaż mam wątpliowści czy uda się jej zająć 1. miejsce przed play-off.

W Pszczynie też sądzę, że będzie bez rewelacji. Szybciutkie 0:3 i Chemik wraca do domu.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2007/08 - XVII kolejka

Post autor: Robert »

"Prawdziwa gra" zacznie się w PO. Miejsce w tabeli, czy to 1 czy 2 o niczym nie świadczy. PO rządzi się swoimi prawami. Tam dyspozycja jednej zawodniczki, czy poszczególne elementy jak zagrywka, czy blok decydują o zwycięstwie. W ubiegłym sezonie o awansie DG zdecydował pierwszy mecz w Krakowie, wygrana 3-2, potem porażka 0-3 i w perspektywie dwa mecze u siebie zadecydowały o awansie. Moim zdaniem w układzie tabeli sezonu zasadniczego w tym seoznie nic się nie zmieni do końca: pierwsze miejsce zajmie Gwardzia, drugie Wisła, a trzecie Piast. Gwardia Wroclaw poniosła dwie portażki z ... Wisłą, i przed PO w lepszej sytuacji będą krakowianki. Tak jak wcześniej pisłałem mecze w PO wywołują dodatkowy bodziec, tu już nie będzie straconych piłke, tu będzie walka do upadłego. Niespodzianką in minus jak dla mnie jest postawa Piasta Szczeecin. Szczecinianki przegrały zarówno z Gwardią oraz Wisłą i raczej w tym sezonie chyba nie powalczą o LSK. Ciekawie zapowiada się walka o byt w 1 lidze. Wielką sympatią i szacunkiem darzę CHEMIK POLICE i życzę tej drużynie z całego serca utrzymania. Dziewczyny przez niemal całą pierwszą rundę jeździły na mecze .... pociągami i na nóżkach z dworców PKP chodziły na halę. Grają z sercem i zaangażowaniem, ale wcześniejsza strata punktów nie pozwoli im na zajęcie szóstego miejsca dającego prawo gry w PO z druzytnami z miejsc 3-4. Na rozkładzie mają jeszcze: Piast, Gwardię i Wisłę i w tych meczach jakakolwiek zdobycz punktowa będzie sukcesem. SMS Sosnowiec powalczy o kolejne 3 pkt z Częstochową. Ambicja i młodość i ciekawie zapowiadające się zawpodniczki (Bryda, Wołosz) przyczynią się do zwycięstwa. Obserwuję SMS od poczatku obecnego sezonu i z każdym meczem gra tej drużyny jest coraz lepsza i widowiskowa. W następnym sezonie dziewczyny będą "urywać" pkt mocniejszym zespołom. W ubiegłym sezonie SMS pokonał Piast Szczecin, DG. Częstochowa z kolei będzie musiała do końca walczyć o uniknięcie spadku, a łatwo im nie będzie. Belchatów, Chorzów to drużyny środka, grające raz dobrze raz źle. KSZO z Budowlanymi do końca będą grać o "spokojne" szóste miejsce przed PO.
1 liga do końca będzie emocjonująca.
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - XVII kolejka

Post autor: mikasa1 »

I ja pokuszę sie o mała ocenę
Piast-Sokół - Piast ma "patent" na chorzowianki - juz trzy mecze oglądałem i zagsze Piast grał ....średnio i zawsze wygrywał - czy tak będzie i tym razem ??? Chorzowianki ostnie dwa mecze oba oglądałem - niebo i ziemia - jesli wyjdą z nastawieniem wyjść i walczyć - wygrają - jak nie to meczyk będzie króciutki
Mój typ 1:3 (jak zawsze serce górą :) rozum podpowiada 3:2 lub 3:1
Skra-Wisła - mimo wszystko zdecydowana przewaga po stronie Wisły aczkolwiek Skra zadziwia skuteczna grą - wygrywa ze słabszym i przegrywa z wyżej notowanymi w ligowej tabeli
Mój typ 1:3
KSZO-Gwardia - przegrać u siebie z sosnowiczankami to niezła klapa. Ciekawe czy po takim meczu mozliwa jest pełna mobilizacja - ale to i tak będzie zdecydowanie ma mało.
Mój typ 0:3
SMS-SPS - chyba wygrana z Kszo to był "wypadek przy pracy" :). Sps powinien sobie spokojnie poradzic - jak nie to potwierdzi swoja słabość w tym sezonie
mój typ 1:3
Pszczyna-Chemik - jak nie teraz to kiedy ???? pewnie pytaja się kibice z Pszczyny marząc o pierwszym zwyciuęstwie - ale.... chyba jeszcze nie teraz.
Mój typ 2:3
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sezon 2007/08 - XVII kolejka

Post autor: mewa »

I okazuje się, że mecz w Sosnowcu dopiero w środę, 6 lutego (o 18:00).
Marcin64
Posty: 6
Rejestracja: 13 paź 2007, o 19:04
Płeć: M
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Re: Sezon 2007/08 - XVII kolejka

Post autor: Marcin64 »

PLKS Pszczyna - SPS Chemik Police... 3:1 !!!
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - XVII kolejka

Post autor: mikasa1 »

gratulacje dla Pszczyny - pierwsze zwycięstwo w lidze - czyżby powolny come-back :)
Sokół w szczecinie walczył - ale doświadczenie i spokój po stronie szczecinianek - główna różnica to skończone czy nieskończone kontry - wynik + 15 pkt dla szczecinianek (liczyłem :)).W pozostałych elemaentach w zasadzie remis a w bloku górą chorzowianki - ale zwycięstwo zasłużone Piasta.
Kszo - zgodnie z przypuszczeniami.
I Wisełka - widać, że spuchła pytanie jak bardzo :). ale drugie miejsce po rundzie zasadniczej chyba utrzyma.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2007/08 - XVII kolejka

Post autor: jasson »

No tak, wygrana pszczynianek to sensacja. Ale ja się z tego cieszę, do końca będzie ciekawie na wszystkich frontach. Choć PLKS ma przed sobą mecze z czubem to najważniejsze że już wiedzą jak smakuje wygrana w I lidze. W perspektywie play-outów to dużo, tymbardziej że mogą zmierzyć się w nich z ...Chemikiem...
Wisła znów zgubiła punkt, choć mogła trzy! Kosztowałoby to utratę drugiego miejsca w tabeli. Co ma na to wpływ? Na pewno dobra postawa Skry. Wydaje mi się, że trener Mazurek przyłożył dziewczynom mocniejsze treningi by złapać formę na PO. Z drugiej strony Wisła na pewno specjalnie nie odpuszcza meczów bo we Wrocławiu też wiedzą że najważniejsze są play-offy...
Gwardia rozniosła Ostrowiec, który miał walczyć o wygraną. Gdyby nie słabsza postawa wrocławianek w drugim secie doszłoby do blamażu. Choć taki i tak miał miejsce w secie trzecim. Gwardia może myśleć już o PO do którego przystąpi z pierwszego miejsca.
Osłabiony Piast ograł Sokół i powtórzyła się sytuacja z I rundy. Chorzowianki po ograniu Wisły tracą punkty z Piastem. W obliczu coraz lepszej gry Skry (mecz tych zespołów niedługo w Bełchatowie) walka o czwarte miejsce nabiera rumieńców. Swoją drogą jak to jest, że Sokół ma patent (jaki?) na Wisłę a w innych meczach gra przeciętnie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga kobiet”