Sezon 2007/08 - XVIII kolejka

jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Sezon 2007/08 - XVIII kolejka

Post autor: jasson »

Po dwutygodniowej przerwie wracamy na boiska I ligi. Dziwna to będzie kolejka: jeden mecz już się odbył awansem, dziś grają w Czętochowie, a w Toruniu dopiero w środę...
Piast-Skra 3:2. Mecz kolejki. O problemach w Szczecinie jest głośno od dłuższego czasu. Brak pieniędzy czy kłopoty zdrowotne środkowych to główne problemy Piasta. Podopieczne trenera Mierzwińskiego jednak do tej pory wygrały wszystkie mecze za 3pkt z zespołami, które są pod nimi. Jak długo to potrwa? Skra grająca coraz lepiej ma spore szanse na punkty i wyprzedzenie Sokoła w walce o czwarte miejsce.
SPS-Gwardia 1:3. Zwycięstwo częstochowianek nad Pszczyną był tylko przerywnikiem w paśmie kolejnych porażek. Dojście nowej rozgrywającej nie zmieni obrazu gry w tak krótkim czasie (vide Centrostal) więc wrocławianki powinny wywieźć trzy punkty spod Jasnej Góry. Pamiętajmy jednak że Wisła w I rundzie w Częstochowie omal nie przegrała 1:3...
KSZO-Wisła 1:3. Blamaż ostrowczanek z Gwardią pokazał ile zespołowi KSZO brakuje do najlepszych. Do tego z zespołu odeszła szóstkowa Walawender co obniża szanse na zajęcie bezpiecznego szóstego miejca. Wisła ostatnio traci punkty ale z solidnymi zespołami, w Ostrowcu więcej niż jednej partii nie straci...
Budowlani-Pszczyna 3:0. Pojedynek beniaminków nie powinien przysporzyć emocji. Torunianki walczą o czwórkę i w takich meczach muszą wygrywać za trzy punkty. PLKS po pierwszym zwycięstwie ma ambicje na drugie ale moim zdaniem to zbyt szybko nie nastąpi...
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - XVIII kolejka

Post autor: mikasa1 »

Kilka słów ode mnie jesli chodzi o zbliżającą się kolejeczkę
Piast-Skra - meczyk kolejki - ciekawe czy i kiedy problemy zawodniczek ze Szczecina będą rzutować na ich grą. Dla chętnych oglądania meczu - jest jak zawsze relacja telewizji interaktywnej i meczyk można oglądać w necie.
Mój typ 3:1
SPS-Gwardia - mecz może być wyrównany ostatnie słowo w kazdym secie będzie należeć do Wrocławianek
Mój typ 0:3
KSZO-Wisła - ciekawe jak bez swego lidera zagrają gospodynie - na pewno braknie "siły ognia". Wisła chyba dośc spokojnie wygra.
Mój typ 1:3
Budowlani-Pszczyna - a ja o dziwo spodziewam się nie wiem czy słusznie, że Pszczynianki tak łatwo meczu nie oddają. Ale o punkcik będzie baaaaardzo ciężko
Mój typ 3:1
Awatar użytkownika
PaStKa
Posty: 174
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:19
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sezon 2007/08 - XVIII kolejka

Post autor: PaStKa »

Piast-Skra Trudno się nie zgodzić z przedmówcami - mecz kolejki. Piast mimo problemów radzi sobie dobrze. Skra jest zespołem solidnym, zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie kilka tygodniu temu, we Wrocławiu. Kto zwycięży? Raczej skłaniam się ku Szczeciniankom, choć łatwo na pewno nie będzie. Być może wynik będzie w drugą stronę, ale obstawiam 3:1.
KSZO-Wisła Mecz może być ciekawy, ale nie musi. To zależy od ostrowiczanek. Jeśli zagrają dobrze mogą powalczyć, ale w ich dobrą grę śmiem wątpić. Wisła jest lepsza, i trochę wody w Wiśle upłynie zanim zmienię zdanie. Tak więc 0:3.
Budowlane-PLKS Wygranie seta przez Pszczynianki zaskoczy mnie. Według mnie wynik nie może być inny, jak 3:0.

SPS-Gwardia Obstawiłbym 0:3, ale prawda okazała się inna. W dzisiejszym meczu było 1:3 (13:25, 25:21, 18:25, 26:28). Ten stracony set nie martwi mnie bardzo. Na pewno lepiej wygrywać 3:0 niż 3:1, ale obecna sytuacja pozwala na pewien margines błędu. Trzeba cieszyć się z trzech punktów i iść dalej do przodu.
„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.” - Albert Einstein
molten1
Posty: 21
Rejestracja: 15 gru 2007, o 20:59
Płeć: K

Re: Sezon 2007/08 - XVIII kolejka

Post autor: molten1 »

gratuluje znawcom , Wisła - Kszo 3:2
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - XVIII kolejka

Post autor: mikasa1 »

Molten1 - gratulacje :) - ale napisz może coś o meczu ??
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - XVIII kolejka

Post autor: mikasa1 »

ze strony Skry Bełchatów:

"Siatkarki Skry wygrały w Szczecinie!
Siatkarki Skry wygrały w Szczecinie z Piastem 3:0!
Brawo dziewczyny!"


czyli kolejna kolejka niespodzianek
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2007/08 - XVIII kolejka

Post autor: jasson »

I znów mamy kilka ciekawych wyników. Wyjaśniła się też kolejność w pierwszej trójce...
Piast przegrywa ze Skrą 0:3 i już na pewno nie będzie się liczył w walce o drugie miejsce. Bełchatowianki natomiast są już na czwartym miejscu i o tym kto zajmie to miejsca na koniec przesądzi niedługo mecz Skra - Sokół. Na dziś akcje bełchatowianek stoją wyżej. Co więcej uważam, że Skra jest w stanie powalczyć w samych play-offach z Gwardią. A wracając do Piasta: problemy tego zespołu są tak duże, że ich sezon powoli się kończy bo nic im już nie grozi...
Wisła ponownie traci punkt. Tym razem potrzebowała pięciu setów by wygrać w Ostrowcu. KSZO po blamażu z Gwardią i odejściu Walawender się zmobilizowało i powalczyło z krakowiankami. Wisła nie wygrała za 3 punkty od miesiąca i to już chyba nie jest przypadek...
Liderki z Wrocławia nie bez kłopotów uporały się w Częstochowie. SPS czy gra dobrze czy źle i tak przegrywa. Tym razem zagrał poprawnie ale jak zwykle skończył mecz bez punktów. Gwardia jak grała na 100% możliwości lekko wygrywała sety. W drugiej i czwartej partii jednak SPS mocno powalczył...
>Petr<
Posty: 353
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 19:39
Płeć: M
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Re: Sezon 2007/08 - XVIII kolejka

Post autor: >Petr< »

Nie chcę być złym prorokiem, bo chciałbym aby siatkówka w ekstraklasowym wydaniu wróciła pod Wawel, ale jeśli Wisła bezpośrednio nie awansuje do lsk to w barażach może być nieciekawie...
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - XVIII kolejka

Post autor: mikasa1 »

jasson zgadzam się z tobą.
Prognozowana tabela po rundzie zasadniczej
Pierwsze miejsce - wiadomo kto
Drugie - słabnąca Wisełka
Trzecie - Piast swoje zrobiły i tej sytuacji klubu chcą spokojnie dograc do końca
Czwarte - Skra - wygrana w Szczecicie robi wrażenie+mecz z Sokołem u siebie (wygrana 3:0 i 3:1 daje 4 pkt przewagi a 3:2 2 punkty przewagi nad Sokolem)
Piąte - Sokół - jedynie zwycięstwo w Bełchatowie lub porażka 3:2 może dać jeszcze szanse na play off
Szóste - zwycięstwa z Pszczyna i Sosnowcem tj. 31 pkt- powinny wystarczyć
Siódme- Kszo - tylko zwycięstwo z Piastem na wyjeździe daje szanse na więcej
Osme - Police - bez szans na więcej
Dziewiąte- Politechnika
Ostatnie - bez względnie Pszczyna

Jest kilka spotkań: między nieobliczalnym Kszo,Skrą, Sokołem gdzie głównie miejsce czwarte roztrzygnie się.
W meczach tych zespołów i ligowych i towarzyskich jest róznie przeważnie Skra Wygrywa z Sokołem i przegrywa z Kszo natomiast Kszo wygrywa z Bełchatowem - do ostatnie kolejki może więc być ciekawie
mazi
Posty: 40
Rejestracja: 4 wrz 2007, o 19:05
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - XVIII kolejka

Post autor: mazi »

Mecz Wisły - KSZO 3:2
Rzeczywiście Wisła gra ostatnio nieco mniej efektywnie, ale nie wyciągałbym z tego powodu zbyt pochopnych wniosków na jej niekorzyść :) . Praca w klubie jest w toku i cele, które są nakreślone się nie zmieniły i są spokojnie realizowane. Jedyną poważną uwagą do gry Wiślaczek, jaką mam jest dziwny i niezrozumiały brak radości z tego co robią na boisku, robią dość dobrze. Niestety nie wystarczy BYĆ jak pewnie niektórym się wydaje.
Jeżeli chodzi o zespół KSZO to czasami podobne sytuacje, (czyli zostawienie zespołu przez liderkę w czasie rozgrywek, w mojej osobistej ocenie praktyka zła, ale skoro mieści się w ramach przepisów PZPS to nic nie zrobimy) dodają zespołowi skrzydeł i myślę, że w Ostrowcu wyjdzie ta sytuacja na dobre w końcówce ligi. Z Wisłą zagrały bardzo dobrze w każdym elemencie a przegrały w piątym secie, bo uświadomiły sobie, że mogą wygrać. Super jazda na trybunach, w pewnych momentach kibole tak się darli, jakby obdzierano ich ze skóry, fajnie i o to chodzi. Mecz był ładny, bo grały równe zespoły ;)PS Petr. Kilka zespołów chce awansować, kilka będzie chciało się utrzymać w LSK, ale żaden nie ma żadnych gwarancji, że napewno będzie tak jak chce- i to jest najfajniejsze w tym wszystkim. Trzymaj kciuki za swój zespół i tyle ;)
molten1
Posty: 21
Rejestracja: 15 gru 2007, o 20:59
Płeć: K

Re: Sezon 2007/08 - XVIII kolejka

Post autor: molten1 »

rzeczywiście jak piszecie Kszo przestraszyło się chyba możliwości wygranej . macz mógł zakończyć sie chyba juz w drugim secie który Kszo mogło w pewnym momencie przeważyc na swoją stronę i nic nie uratowałoby Wiślaczek , ale niefortunna zagrywka przy stanie 19:18 pociągnęla za sobą lawine błędów . co do ostatniego seta to tak naprawde nie Wisła go wygrała a Kszo przegrało go własnymi błędami . niestety nie sprostały zadaniu dwie najmłodsze zawodniczki popełniając pięć niewymuszonych błędów . w sumie mecz bardzo równy . ogromny plus dla Kszo za wole walki i nieustępliwość . ucieczka Walawander do >dobrobytu< chyba dobrze zrobiła zespołowi , wyzwalając w nim pokłady zaangażowania i waleczności. duży plus za stabilne przyjęcie i niezły debiut Wardzińskiej. dwa punkty dla Wisły ale gdyby oba zostały w Ostrowcu to nikt nie miałby zastrzeżeń jeżeli chodzi o strone sportową tego widowiska.
>Petr<
Posty: 353
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 19:39
Płeć: M
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Re: Sezon 2007/08 - XVIII kolejka

Post autor: >Petr< »

mazi pisze:Trzymaj kciuki za swój zespół i tyle ;)
Trzymam kciuki za swój zespół! ...ale nie jest nim Wisła :P
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2007/08 - XVIII kolejka

Post autor: Robert »

Wyniki Wisły w części sezonu zasadniczego nie przekonują to fakt należy jednak pamiętać, że prawdziwa gra zacznie się w PO. W ubiegłym sezonie Wisła kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa a jak się skończyło, wszyscy wiedzą. Obecnie mają przewagę psychologiczną nad Gwardią gdyż dwukrotnie je pokonały. Na pewno w Po zadecyduje dyspozycja dnia lub dyspozycja zjednej czy dwóch zawodniczek. Mecze 1/2 PO też będą ciekawe. Gwardia trafi na zwycięzcę meczu Piast- Budowlani (Torunianki raczej powinny zająć 6 miejsce), a Wisła Kraków spotka się ze zwycięzcą meczu: Skra-Sokół. (W tamtym sezonie obowiązywał taqki regulamin, ze drużyny z miejsc 1-2 nie grały w pierwszej rundzie, a zaczynały dopiero od drugiej rundy grę). Gwardia Wrocław poza stratą punktów w obu meczach z Wisła i jednego w szczecinie wykazuje bardziej ustabilizowaną formę.

W dolnej części tabeli też chyba miejsca zostały juz ustalone i cięzko przypuszczać aby coś się zmieniło.

Za parę tygodni rozpocznie się prawdziwa "gra"
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - XVIII kolejka

Post autor: mikasa1 »

Nie nie w tym roku kalendarz rozgrywek jest inny:
Play-off
zespoły I-IV i II-III a nastepnie zwycięskie zespoły o awans do LSK
zespoły V i VI - mecz i rewanż - dla mnie bezsensowne po co tyakie mecze się rozgrywa
zespoły VII-X i VII-IX o pozostanie (wygrane zespoły pozostają w lidze)
molten1
Posty: 21
Rejestracja: 15 gru 2007, o 20:59
Płeć: K

Re: Sezon 2007/08 - XVIII kolejka

Post autor: molten1 »

mecze o miejsca 5 i 6 są istotne o tyle , że ustawiają kolejność rozgrywania meczy i tabele par w kolejnym sezonie . to wiedzieć znani redaktorzy powinni .
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - XVIII kolejka

Post autor: mikasa1 »

Ale to jest wiadome miła pani :).
A nie uważasz, że można miejsca przyznać (V i VI) w takiej kolejności jakie miejsca zajęły zespoły po rundzie zasadniczej - czyli miejsca są a zespołom i klubom zaoszczędzisz dobre kilka tysięcy na nikomu nie potrzebne dwa mecze (mecz i rewanż).
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2007/08 - XVIII kolejka

Post autor: jasson »

Robert pisze:Gwardia Wrocław poza stratą punktów w obu meczach z Wisła i jednego w szczecinie wykazuje bardziej ustabilizowaną formę.
Gwardia z Piastem wygrała dwa razy po 3:1...
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2007/08 - XVIII kolejka

Post autor: jasson »

K. Mróz po meczu KSZO-Wisła:

"Mecz w naszym wykonaniu nie wyglądał zbyt ładnie, co spowodowane było tym, że chyba jesteśmy w słabszej formie. Mamy sporo kontuzji w zespole, przyjechaliśmy tutaj w ośmioosobowym składzie. Druga połowa naszego zespołu jest niestety kontuzjowana, każda z nas grających ma również jakieś urazy. Dlatego ta gra nie wyglądała dobrze. Mam nadzieję, że do fazy play-off wszystkie dziewczyny się wyleczą i nasza forma będzie już dobra."

Chyba mamy odpowiedź na słabsze wyniki Wisły...
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2007/08 - XVIII kolejka

Post autor: Robert »

Trochę zmienili te PO, nie wiedziałem żę takibędzie system. W ubiegłym sezonie troch.ę inaczej to wyglądało. Ponadto pragnę zauważyć, ze w zeszłym sezonie PZPS zobowiązał Piast Szczecin i Sokół Chorzów do meczu o 3 miejsce. Bez sensu jak dla mnie, gdyż odległości duże a w klubach się nie przelewa. Podobnie pewnie będzie w tym sezonie. Jak Szczecin będzie miał jechać do Chorzowa czy Bełchatowa to pewnie będą walkowery dla drużyny przeciwnej. Rozgrywania meczu o 5 miejsce w 1 lidze nie rozumię, po co i dla kogo?
molten1
Posty: 21
Rejestracja: 15 gru 2007, o 20:59
Płeć: K

Re: Sezon 2007/08 - XVIII kolejka

Post autor: molten1 »

Co do przemyśleń na temat słabszej gry Wisły to chyba nie jest tak do końca . Wisła w Ostrowcu wystąpiła składem 9 osobowym ( ale przecież jedna z zawodniczek to w końcu nie duża pomyłka ). Brakowało rzeczywiście pozostałych dziewcząt , ale nie ujmując nic nikomu to przecież nie podstawowe zawodniczki . Gdyby jednak przyjąć takie kryteria tłumaczenia postawy na boisku to Kszo przystąpiło do meczu bez podstawowej przyjmującej i z dwoma zawodniczkami po zabiegach operacyjnych sprzed kilku tygodni. NIe bawmy się więc w tego typu spekulacje , bo nie duży mają one sens . Wisła rzezcywiście zagrała słabo , Kszo lepiej niż w ostatnich meczach ( może dlatego że z pierwszą rozgrywającą , bez której wystąpiło w meczu z SMS i Gwardią ) i tyle. Inne cele w tej chwili przed Wisła inne przed Kszo. Jeden zespół musi forsować gre o każdy punkt , drugi będzie szukał swojej szansy za cztery tygodnie.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2007/08 - XVIII kolejka

Post autor: jasson »

molten1 pisze:Wisła rzezcywiście zagrała słabo , Kszo lepiej niż w ostatnich meczach ( może dlatego że z pierwszą rozgrywającą , bez której wystąpiło w meczu z SMS i Gwardią ) i tyle. Inne cele w tej chwili przed Wisła inne przed Kszo. Jeden zespół musi forsować gre o każdy punkt , drugi będzie szukał swojej szansy za cztery tygodnie.
A ja się nie zgodzę z tobą. KSZO z Gwardią wystąpiło w pełnym składzie: z Walawender i obiema rozgrywającymi. Powód odejścia Walawender jest dla mnie niewiadomą ale podejrzewam że to było chyba jakieś małe czyszczenie w zespole. W takim momencie wyróżniającej się zawodniczki by nie puścili, bo walka o utrzymanie za rogiem.
Wisła trzeci mecz z rzędu nie wygrywa za trzy punkty a to już nie jest przypadek. I nie rozumiem tekstów, że jeden zespół (Gwardia) forsuje grę by wygrać wszystkie mecze a inny odpuszcza (Wisła). Jak krakowianki wygrywały 9 meczów rzędu to tego faktu nie komentowałaś. Moim zdaniem Wisła w Ostrowcu była w pełnym podstawowym składzie i powinna wyrać taki mecz 3:0. A co gdyby Piast wygrał ze Skrą i wskoczył na drugie miejsce? Czy Wisła lekceważy wszystkich bo w PO i tak wygra?
Awatar użytkownika
mazia
Redaktor
Redaktor
Posty: 372
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:07
Płeć: K
Lokalizacja: Podłopień/Kraków
Kontakt:

Re: Sezon 2007/08 - XVIII kolejka

Post autor: mazia »

Wisla zagra w PO z Piastem i to bez wzgledu na to czy zajmmie 2 czy 3 miejsce. Co sie dzieje w Piascie - wszyscy wiemy. Dlatego tez pierwsza runda PO nie powinna sprawic Wisle wiekszych klopotow (zwlaszcza ze w rundzie zasasdniczej dwukrotnie wygraly). W zeszlym sezonie pierwsze dwa zespoly mialy kilka tygodni przerwy po rundzie zasadniczej. Zawodniczki Wisly narzekaly na nia bo wybila je z rytmu gry, ale wystarczy popatrzec na Dabrowe - podczas tej przerwy zespol zupelnie sie odmienil. Wszystko zalezy od trenera i przygotowan. Wg mnie trener Mazurek juz teraz robi "oboz treningowy" z "meczami kontrolnymi". Dziewczyny dostaja niezly wycisk no ale z kim beda grac do konca sezonu? Chyba moze sobie na to pozwolic.. oby
I kiedy czego gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - XVIII kolejka

Post autor: mikasa1 »

generalnie mówicie o tym samym:
Wisła co razem przyznajecie zagrała słabo - i każdy z was wie, że to nie jest ta sama Wisełka co kilka miesięcy temu - walczy o punkty (przecież przed tym meczem drugie miejsce Wisły nie było takie pewne) ale nie jest to taka skuteczna gra jak wcześniej i na pewno nie jest to jakieś "czajenie" się przed PO gdyż morale zespołu po porażkach trochę upada (no chyba że to będzie podstawa do powolnej odbudowy - w co ja jak juz kilka razy pisałem nie wierzę - ale pomny wydarzeń zeszłorocznych MMKS który grał jak w tym roku gra Wisła (kilka porażek w rundzie zasadniczej) nie jest to niemożliwe. Nawet z tego co pamiętam Mróz mówiła po meczu, że zabrakło wiary, woli zwycięstwa i radości na parkiecie
i KSZO - które również mimo znacznych ubytków pokazało się jako zespół i zaimponowało (w Kszo jest chyba jeszcze gorzej niż w Wiśle z ubytkami (Wardzińska,Ząlińska po kontuzjach, brak Walawender) zagrało o zwycięstwo i ..... zasłużenie wygrało czego Moletn1 serdecznie gratuluję.
Podsumowując:kandydatkom do LSK może się przytrafić jeden lub dwa słabsze mecze w całym sezonie ale trzy pod rząd to nie jest przypadek natomiast Kszo pokazało kibicom i może najwazniejsze sobie, że nie zapomniały jak się gra w siatkówkę i zdobyły cenny punkt w walce o siódme miejsce (pojedynek z Pszczyną) jakże wazne gdyż dla osmego w tabeli gra z Politechnikę częstochowską absolutnie nie będzie żadnym spacerkiem:)
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2007/08 - XVIII kolejka

Post autor: jasson »

Mazia - z tobą się zgadzam.
Tylko nie lubię jak ktoś pisze że zespół nie wygrywa meczów za 3 punkty bo nie musi. Czytając w piątek wywiad z trenerem Błaszczykem można się dowiedzieć że Gwardia też ciężko pracuje, cały czas trenuje dwa razy dziennie i czasami gra jakieś sparingi z LSK. Nie cierpi na tym jednak gra i wyniki wrocławianek. A na pewno w Gwardii też wiedzą że to PO są najważniejsze.
Wisła może mieć ułatwione zadanie w I rundzie PO bo rozbitemu Piastowi raczej nie będzie zależało na awansie, za to Gwardia ze Skrą może mieć trudniejszą przeprawę. Choć oczywiście nie uważam że Skra jest w stanie wygrać trzy razy. A może to będzie nieobliczalny Sokół albo Budowlani? Myślę że dużo wyjaśni się po meczu Skra - Sokół za tydzień.
gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - XVIII kolejka

Post autor: gonzales »

jasson pisze:
molten1 pisze:Wisła rzezcywiście zagrała słabo , Kszo lepiej niż w ostatnich meczach ( może dlatego że z pierwszą rozgrywającą , bez której wystąpiło w meczu z SMS i Gwardią ) i tyle. Inne cele w tej chwili przed Wisła inne przed Kszo. Jeden zespół musi forsować gre o każdy punkt , drugi będzie szukał swojej szansy za cztery tygodnie.
A ja się nie zgodzę z tobą. KSZO z Gwardią wystąpiło w pełnym składzie: z Walawender i obiema rozgrywającymi. Powód odejścia Walawender jest dla mnie niewiadomą ale podejrzewam że to było chyba jakieś małe czyszczenie w zespole. W takim momencie wyróżniającej się zawodniczki by nie puścili, bo walka o utrzymanie za rogiem.
Wisła trzeci mecz z rzędu nie wygrywa za trzy punkty a to już nie jest przypadek. I nie rozumiem tekstów, że jeden zespół (Gwardia) forsuje grę by wygrać wszystkie mecze a inny odpuszcza (Wisła). Jak krakowianki wygrywały 9 meczów rzędu to tego faktu nie komentowałaś. Moim zdaniem Wisła w Ostrowcu była w pełnym podstawowym składzie i powinna wyrać taki mecz 3:0. A co gdyby Piast wygrał ze Skrą i wskoczył na drugie miejsce? Czy Wisła lekceważy wszystkich bo w PO i tak wygra?

co do meczu kszo- gwardia to kolega ma złe informacje bo 1 rozgrywająca była po" grypowaniu" jak to określił trener ostrowaca a nikomu nie musze mówić co znaczy np 2 tyg przerwa w grze i to jeszcze na pozycji rozgrywającej !!!!! co do braku walawender to widać że zespół wcale nie gra gorzej , być może kszo ją puściło bo złą atmosfere w drużynie robiła bo jeżeli byłoby wszystko ok to nie puszcza sie przed decydującymi meczami zawodnika który trzyma przyjęcie !!!!i wg niektórych trenerów powinna być na pozycji libero
pozdrawiam
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2007/08 - XVIII kolejka

Post autor: jasson »

gonzales pisze: co do meczu kszo- gwardia to kolega ma złe informacje bo 1 rozgrywająca była po" grypowaniu"
Nie wiem czy chorowała czy nie, wyszła w szóstce i to wiem. Trener więc podjął decyzję że może grać. A set 1 czy 3 tamtego meczu (przegrany 9:25) to chyba nie jej wina...
gonzales pisze: co do braku walawender to widać że zespół wcale nie gra gorzej , być może kszo ją puściło bo złą atmosfere w drużynie robiła bo jeżeli byłoby wszystko ok to nie puszcza sie przed decydującymi meczami zawodnika który trzyma przyjęcie !!!!
Też mam takie odczucia bo kiedyś widziałem to na boisku...

Obu stronom wyszło to na dobre bo KSZO zanotował niespodziankę a AZS Białystok wręcz sensację!
molten1
Posty: 21
Rejestracja: 15 gru 2007, o 20:59
Płeć: K

Re: Sezon 2007/08 - XVIII kolejka

Post autor: molten1 »

Jak już ktoś przed chwilą napisał niestety Jasson grubo się myli. Kszo przedostatnie dwa mecze grało bez ( lub z na ławce ) podstawowej rozgrywającej . W meczu z Gwardią weszła na 5 pierwszych piłek i okazało się że jeszcze się nie nadaje . I to tyle co do pierwszego zarzutu Jassona. Jeżeli chodzi o kwestie drugą , czyli to kto może sobie pozwolić na słabszą gre w chwili obecnej, to absolutnie słowa nie było o Gwardii , tylko o tym że Wisła prawdopodobnie już teraz przygotowuje się do fazy playoff a Kszo walczy aby jej uniknąć w dolnej czwórce . Stąd możliwa wg. mnie słabsza postawa Wiślaczek .Tak więc jak widzisz Jassonie nie ma co się oburzać tylko czytać uważnie , a do tego sprawdzać informacje które się podaje , bo to chyba Twoje słowa >... Chyba mamy odpowiedź na słabsze wyniki Wisły... <, a nie cytowanie K. Mróz , która nie do końca przedstawiła prawdziwe fakty , lub po prostu się pomyliła , co jest jak wszyscy wiemy rzeczą bardzo ludzką i zdaża się najlepszym. Pozdrawiam i oby emocji nam nie zabrakło , nie tylko tych na parkiecie.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2007/08 - XVIII kolejka

Post autor: jasson »

Ale ja się nie oburzam, naprawdę tak to odebrałaś?
Czytając relację i skład KSZO z meczu z Gwardią nie można wywnioskować że pierwsza rozgrywająca zeszła po pięciu piłkach. Tego nie wiedziałem a dla osoby która tylko czytała o meczu sprawa nie jest taka jasna.
Co do drugiego sformułowania to zabrzmiało to jakby dotyczyło Gwardii. Przynajmniej ja tak to odebrałem. Ale rzczywiście może to dotyczyć każdego zespołu. Jednak nadal uważam że jak zespół wychodzi na boisko i nie chce wygrać 3:0 tylko np. 3:2 to dla mnie to jest ustawianie meczu a więc ...korupcja. Oczywiście żartuję:) Gwardia też teraz ciężko trenuje (polecam wywiad z trenerem Gwardii), ale póki co nie widać tego po wynikach tak jak widać to po Wiśle. I tyle...
Na to że K. Mróz nie wie co mówi póki co nie mam wpływu:)
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga kobiet”