Sezon 2007/08 - X kolejka

mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Sezon 2007/08 - X kolejka

Post autor: mikasa1 »

Przed nami kolejna kolejka I ligowej tabeli - kolejka dość ciekawa - sporo meczów z dużym znakiem zapytania.
Po kolei:
PLKS Pszczyna-Gwardia Wrocław - faworyt tego meczu jest tylko jeden - aczkolwiek specyficzna mała salka pszczyńskiego zespołu nie każdemu odpowiada - mój typ mimo wszystko 0:3
Budowlani Toruń-Wisła Kraków - cóż tutaj faworyt jest również jeden ale... - Wisła w tym sezonie w moim mniemaniu wcale nie jest zespołem wielkim - jest śliwa ale i ona ma słabsze dni - Toruń do tej pory osiągnął więcej niż sądził. Mój typ 2:3
Chemik Police-Piast Szczecin - siła Piasta jest wielka - każde porównanie pozycji jest po stronie Piasta ale... w zeszłym roku w derbach też Piast był zdecydowanym faworytem a mimo wszystko wygrał Chemik - mój typ 1:3
Politechnika Częstochowa-Sokół Chorzów - kolejny mecz gdzie trudno znależć faworyta - Politechnika dysponuje lepszym składem aczkolwiek wyniki nie są zadowalające - Sokół - zadziwia - potrafi świetnie zagrać kiedy nikt na nich nie liczy (mecz z Wisła czy z Kszo gdzie zagrały bez dwóch "motorów napędowych" zespołu - widać problemy mobilizują) - mój typ 2:3
Skra Bełchatów-KSZO Ostrowiec Św.- ten mecz dla obu zespołów jest ostatnią szansą podążania tuż za pierwszą czwórką - przegrany jest raczej skazany na g o najwyżej 5-6 miejsce jak nie o pozostanie w I lidze - więc ciężar gatunkowy tego meczu jest wielk- tym bardziej, że zespołowi z ostrowca został do rozegrania mecz z Wisła gdzie faworytem absolutnie nie jest - mój typ 3:1

Tak więc może być ciekawie :)).
ZAPRASZAM WSPÓLNIE DO TYPOWANIA
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2007/08 - X kolejka

Post autor: jasson »

No to i ja zatypuję...

Pszczyna - Gwardia 0:3, tu chyba nie ma wątpliwości, mała sala to za mało by postawić się gwardzistkom. Tym bardziej że i tak wszyscy tam wygrywali. Z drugiej strony wrocławianki mają niewiele większą:)
Toruń - Wisła 1:3, porażka przed tygodniem chyba zachwiała toruniankami i teraz również przewiduję porażkę choć emocji nie zabraknie.
Chemik - Piast 1:3, szczecinianki wygrywają kolejne mecze i mimo przeciętnej gry pewnie inkasują po 3 punkty, teraz również tak będzie choć jednego seta tradycyjnie przegrają
Politechnika - Sokół 3:2, i bądź tu mądry... Chorzowianki straciły dwie czołowe zawodniczki i zagrały zdecydowanie lepiej pewnie ogrywając tydzień temu KSZO. SPS znowu po zmianie trenera nie pokazał do tej pory nic szczególnego. Ale gra u siebie i jest bliższy wygranej.
Skra - KSZO 3:1, największe rozczarowanie sezonu czyli ostrowczanki jeśli nie wygrają w Bełchatowie zapewne będą musiały skupić się na walce o miejsca 5-6 dające utrzymanie. Skra gra w kratkę ale i tak powinno to wystarczyć na KSZO.
Awatar użytkownika
PaStKa
Posty: 174
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:19
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sezon 2007/08 - X kolejka

Post autor: PaStKa »

Pszczyna - Gwardia 0:3, trzeba tłumaczyć czemu??
Toruń - Wisła 1:3 Ten jeden set dla Torunianek ze względu na własną halę. Tydzień temu we Wrocławiu Budowlane nie pokazały nic, ale Wisła też nie w najlepszej formie.
Chemik - Piast 0:3 Zdecydowanie, choć w derbach nigdy nic nie wiadomo. Jednak Szczecinanki są zdecydowanym faworytem.
Politechnika - Sokół 2:3 Trudny mecz do oceny. Sokół jest nieobliczalny i myśle, że może tu wygrać. Choć na papierze to może i Politechnika lepsza. Choć z kolei miejsce w tabeli przemawia za Sokołem.
Skra - KSZO 3:2 Bardzo ważny mecz dla układu w środkowej części tabeli. Stawiam na Skrę ze względu na własną halę. Nie potrafię znaleźć większych argumentów za którąkolwiek z tych ekip.
„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.” - Albert Einstein
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - X kolejka

Post autor: mikasa1 »

już za nami X kolejka i ligi - większych sensacji nie było.
Budowlane walczyły patrząc po wynikach setów ale punktów nie ugrały.
Gwardia - wiadomo - nawet się chyba dziewczyny nie zmęczyły.
Piast spotojnie ograł Chemika ( a swoją drogą oprócz Gwardii Piast gra chyba najbardzej równo)
SPS nie dał rady ograć Sokół - mecz wyrównany o wyniku decydowały końcówki setów wygrane przez sokolanki - miały w meczu więcej wiary w zwycięstwo - miło było patrzyć na ich chęć zwycięstwa i walkę o każdy punkt - i tym zdobyły kilka punktów potrzebnych do zwycięstw w poszczególnych setach. Na trybunach wypatrzyłem Małgosię Niemczyk-Wolską (ciekawe co robiła w Cz-wie ;) .
Skra wypunktowała Kszo - a swoją drogą dla mnie Kszo jest największym rozczarowaniem sezonu - niezły skład absolutnie nie przekłada się na wyniki.

Podsumowując - "wielka trójka" robi swoje, potem Budowlani i goniący Sokół a potam patrząc po kilku meczach które widziałem zdecydowanie Skra - czyli sytuacja w tabeli powoli kształtuje się.
gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - X kolejka

Post autor: gonzales »

WIDZIAłEM ostatnie 2 mecze kszo takiej ilości nieskończonych ataków i to jeszcze często na pojedyńczym bloku to nie raz nie widziałem w kilku meczach :o
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2007/08 - X kolejka

Post autor: jasson »

I znowu obyło się bez niespodzianek. Planowe zwycięstwa Gwardii, Wisły, Piasta i Skry. Typowałem jednak, że Budowlane i Chemik powalczą trochę bardziej i coś urwą. Pszczyna jest jednak za słaba na tą ligę więc Gwardia wygrała na stojąco. KSZO nadal rozczaruje i nie wierzę by zajęły miejsce wyższe niż 7 na koniec ligi. Najtrudniej było wytypować wynik w Częstochowie. Zaangażowanie trenera Kardasa na trenera SPS okazuje się błędem. SPS kolejny mecz przegrywa za 3 punkty i o miejscu w pierwszej czwórce może zacząć powoli zapominać. Za tydzień kończymy I rundę...
Budowlany
Posty: 88
Rejestracja: 7 paź 2007, o 07:26
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - X kolejka

Post autor: Budowlany »

Budowlane kazdy z setów przegrały w koncowce. najgorsze jest to, że przez własne błędy. Tu błąd przyjęcia, tam na pojedynczym bloku atak w aut. bywa i tak. wiadomo, ze obie ekipy graja inna siatkowke i o inne cele. jednak mecz byl naprawde ciekawy. mam nadzeije ze budowlanki utrzymaja poziom.
gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - X kolejka

Post autor: gonzales »

i to by było na tyle w wykonaniu budowlanych ciężko widzę 1 czwórke niestety teraz widać co robi własna hala ala kurnik 8-)
Budowlany
Posty: 88
Rejestracja: 7 paź 2007, o 07:26
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - X kolejka

Post autor: Budowlany »

Budowlane juz osiagnely wysraczajaco duzo w tym sezonie. do dojscia do celu brakuje niewiele.
i nie marudz na hale. w 1 lidze sa hale w ktorej jest tyle samo miejsca na bokach. a Ciebie to boli jakos nie wiem czemu.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sezon 2007/08 - X kolejka

Post autor: mewa »

Budowlany pisze:w 1 lidze sa hale w ktorej jest tyle samo miejsca na bokach.
Które? :)
Budowlany
Posty: 88
Rejestracja: 7 paź 2007, o 07:26
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - X kolejka

Post autor: Budowlany »

imho pszczyna chociazby, ta poprzednia hala. w gawrdii tez nie ma wypasu i lotniska, police? tez bez rewelacji.
kizhook_thorn
Posty: 8
Rejestracja: 12 paź 2007, o 21:21
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - X kolejka

Post autor: kizhook_thorn »

na krupniczej jest podobnie ciasno, tylko sufit niemce wyżej pobudowały :) a przypomnijcie sobie, w jakiej hali jeszcze nie tak dawno pałac bydgoszcz grał o medale. tak więc wyluzujcie. jakby była niewymiarowa sala w Toruniu, to by jej do rozgrywek nie dopuścili. proste jak konstrukcja cepa
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - X kolejka

Post autor: mikasa1 »

Wiesz zgadzam się, że wszystkie hale są zgodne z przepisami PZPS ale mi chodzi o to, że nie wszystkie zaspoły są przygotowane do gry na takich halach i muszę powiedzieć, że takie hale jak Toruń czy Pszczyna wypaczają mecz (bez urazy nie mam zamiaru kogokolwiek urazić)- nie ma nic piękniejszego w siatkówce niż piękne obrony a do tego często potrzeba i wysokości hali i przestrzeni boiskowej. I jeszcze raz podkreslę nie mówię tego, żeby pomniejszyć czyjekolwiek umiejtności tylko widowisko siatkarskie do większych halach jest po prostu lepsze. Dlatego miom zdaniem przepisy PZPS w miarę upływu czasu też powinny się zmieniać.
Pozdrowiania dla wszystkich - bez względu na jakich halach gracie ;)
Budowlany
Posty: 88
Rejestracja: 7 paź 2007, o 07:26
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - X kolejka

Post autor: Budowlany »

to racja, powinny byc coraz bardziej wymagajace przepisy pzps, ale co za tym idzie powinno byc wiecej pieniedzy na hale. podobnie bylo w zuzlowej ekstralidze. pojawily sie ostre wymogi co do stadionow i zaczelo sie montowanie oswietlenia i krzeselek. oczywisice budzety zuzlowe a siatkarskie to niebo a ziemia. w Toruniu naprzyklad nie ma gdzie grac, bo jest za duzo druzyn "halowych" dlatego jest problem. ktos powinien na to lozyc kase(miasto, panstwo, związek 8-) ;) )ale jak wiemy doskonale nie ma na to szans. takze kazdy orze jak moze.
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - X kolejka

Post autor: mikasa1 »

wiesz wydaje mi się, że głównie powinno łożyć miasto czy we współudziale UE czy bez to bez różnicy - po prostu we wszystkich większych miastach powinna być hala miejska tzw. MORiS- tak jest w D.G. tak jest w Chorzowie czy wrocławska Orbita a reszta hal w mieście powinan być "ogólnodostępna". Wtedy będą możliwości treningowe na własnej może nie tak ekskluzywnej hali oraz dobry spektakl na "ładnej" sponsorowanej prze miasto hali. Logiczne, że żadnego klubu ligowego I ligi a także i większość LSK nie stać na halę z prawdziwego zdarzenia.
kizhook_thorn
Posty: 8
Rejestracja: 12 paź 2007, o 21:21
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - X kolejka

Post autor: kizhook_thorn »

o przebojach z budową hali sportowo - widowiskowej w Toruniu mozna byłoby napisać dobrych kilkanaście stron tekstu. Oczywiście, Budki mogłyby grać np hali SP 28 - gdzie przed laty grały właśnie ekstraklasowe spotkania, ale to jest tez temat na inną, nie za wesołą opowieść. Mam nadzieję, że już w przyszłym sezonie cos jednak drgnie "w temacie", bo nawet nie chodzi o to, że jest mało miejsca, ale o to, że lepiej jak krzyczy 700 osób a nie 200. Ale pożywiom uwidim. Najpierw musimy się spokojnie utrzymać w lidze, a mimo wszytskich miłych opinii fanów siatkówki z całego kraju, nic nie jest jeszcze przesądzone.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga kobiet”