Przed sezonem 2008/09 - karuzela transferowa

Scarlett
Posty: 47
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 04:14
Płeć: K

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: Scarlett »

Forester pisze:Pek
a co się dzieje z Grot?
Pek nie jestem, ale wydaje mi się, że Iza miała jakieś problemy z kontuzjami i że zakończyła karierę. W każdym razie w ubiegłym sezonie w ogóle nie grał, ani w I, ani w II lidze. Mam nadzieję, że nic nie pomyliłam :)
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: Robert »

Czy Izabela Kunc będzie nadal grała w Wiśle Kraków? Proszę o bliższe informacje na temat tej zawodniczki. Z tego co wiem to trener Wojciech Lalek złożył wymówienie z AZS jak zaczął się sypać skład. Jagodzińska grała niemal w każdym meczu SMS w ubiegłym sezonie i była wyróżniającą się zawodniczką. Druga sprawa, ze z takim zapałem i tempem budowania drużyny to Poznań wiele nie osiągnie.
Scarlett
Posty: 47
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 04:14
Płeć: K

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: Scarlett »

Robert pisze:Czy Izabela Kunc będzie nadal grała w Wiśle Kraków? Proszę o bliższe informacje na temat tej zawodniczki.
Ponoć zdecydowała się na urlop macierzyńcki - pek o tym pisał. Na rozegraniu w Wiśle w nowym sezonie zagrają więc najprawdopodobniej: Ola Filip (była w kadrze już w sezonie 2007/2008, grywa też w plażówkę), Iwona Kuskowska (grała w 2gim zespołe Wisły i jest dobrze zgrana z tymi zawodniczkami, które mają grać w I lidze) - obie rocznik 1989 i Joanna Mokrzycka (rocznik 1991) - zdaniem trenera Kędryny duży talent, jeśli dobrze pamiętam to w drugim zespole Wisły grała od sezonu 2007/2008.
gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: gonzales »

Robert pisze:Czy Izabela Kunc będzie nadal grała w Wiśle Kraków? Proszę o bliższe informacje na temat tej zawodniczki. Z tego co wiem to trener Wojciech Lalek złożył wymówienie z AZS jak zaczął się sypać skład. Jagodzińska grała niemal w każdym meczu SMS w ubiegłym sezonie i była wyróżniającą się zawodniczką. Druga sprawa, ze z takim zapałem i tempem budowania drużyny to Poznań wiele nie osiągnie.
i tu kolega się trochę myli zawodniczka w Jagodzińska w ostatnim sezonie praktycznie wogóle nie grała w smsie z dwu powodów była zbyteczną zawodniczką dla pecia , który prowadzi rocznik 90 \91 oraz przez znaczną część sezonu leczyła kontuzję ręki ........więc trochę prawdy nie zaszkodziłoby
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: Robert »

W pierwszych czterech meczach grała i była podstawową zawodniczką pani Jagodzińska, potem tak jak piszesz kontuzja wyeliminowała ją z gry i pod koniec sezonu grała w dwóch - trzech meczach, można sprawdzić.
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: pek »

Odnośnie Wisły:
- W kadrze są 4 starsze zawodniczki - Opalińska, Surma, Żochowska i Przybyło. W poprzednim sezonie zdarzało się, że wszystkie 4 grały w podstawowym składzie. Jest też Hatala, która w ubiegłym sezonie grywała dosyć sporo i Filip, która nie mogła się przebić z oczywistych powodów (M. Śliwa).
- Iza Kunc chyba nie szukała innego klubu, a na pewno nie negocjowała z Wisłą. Na pierwzym spotkaniu dot. nowego sezonu zakomunikowała decyzję o o urlopie macierzyńskim. Ludzka sprawa.
- Nie wiem, z czym problemy ma Iza Grot; faktem jest, że od połowy stycznia nie pojawiła się w klubie. Podobno ma studiować i grać w Stanach. Nie wiem, na którym uniwersytecie.
- Wisła w ogóle nie rozmawiała z Sojką, bo ma trzy utalentowane rozgrywające. Olę Filip (rocznik 1989), Iwonę Kuskowską (1989) i Joannę Mokrzycką (1991), która z reprezentacją Małopolski zdobyła złoty medal Turnieju Nadziei Olimpijskich i 5. miejsce w OOM.
- Nie wiem, czy w tym sezonie sprawdzą się pesymistyczne, czy optymistyczne przewidywania na tym forum. Na razie jest jeden fakt - trener Kędryna dokonał już podobnego manewru w 1986 r., kiedy oparł drużynę w ekstraklasie o złote medalistki MP kadetek. W pierwszym sezonie Wisła walczyła o utrzymanie, w następnym zdobyła brązowy medal, a dwa lata później - srebrny.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: Robert »

Chemik Police jest po pierwszym obozie w Zakopanem i mierzy w szóste miejsce. Plany bardzo ambitne i jak nic nie stanie na przeskodzie to dziewczyny powinny zająć miejsce w pierwszej szóstce. Wiecej na http://ligowiec.net/news/16552-cel-6-mi ... lidze.html
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: PicelTPS »

Drużynę z Rumi wzmocniły oprócz Sandry Biernatek, atakująca Gedani II Joanna Kocemba, Emilia Reimus także z Gedani oraz z zespołem trenuje także doświadczona rozgrywająca która ma za sobą epizod w reprezentacji Polski :D
Z Rumi odeszły Anna Hohn i Ania Farbotko do Alpatu Gdynia, do Trefla Gdynia Anna Brodacka. Ola Goździewicz odeszła do drużyny Czarnych TPS Słupsk oraz klub zrezygnował z usług Katarzyny Ćwikły która była wypożyczona z Pałacu Bydgoszcz. Na tym nie koniec kolejnych ruchów transferowych w naszym zespole. Jak pisza w gońcu rumskim teraz działacze skłaniają się do szukania zawodniczek na rynku zagranicznym. A więc czekamy na nowe Bułgarki ^^ pokroju Danieli Tyurel Todorowej ;)
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: mAt »

Może chodzi o Monikę Gorszyniecką na rozegraniu? :)
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: PicelTPS »

a możesz opisać tą zawodniczkę w kilku zdaniach ??? gdzie grał itd ;)
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: mAt »

Rok teraz nie grała i to było dzisiaj widać na sparingu. Wcześniej grała m.in. w Gedanii. Muszynie i chyba w Mielcu.

A tak poza tym w sparingu:

Gedania-TPS 2-2 (-23, 19,-23, 13)

4 set grano do 15 punktów.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: PicelTPS »

do 23 wygrywała Gedania ???
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: mAt »

Nie, TPS wygrał oba sety do 23.

Gdańsk grał bez środkowych i z rozgrywającą rocznik 91.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Forester
Posty: 31
Rejestracja: 4 wrz 2007, o 09:45
Płeć: M

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: Forester »

czy ktoś z Was może zna dokładny rozkład jazdy turnieju w Słupsku?
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: PicelTPS »

a w Słupsku ma się odbyć jakiś turniej ???
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: Robert »

Picel - to rewolucja kadrowa doktnęła Rumię. Za miesiąc rozgrywki 1 ligi, a tu kadra w "proszku". Mam nadzieję, że te zagraniczne wzmocnienia pomogą Waszemu klubowi w walce o utrzymanie.
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: evija »

Siwka już oficjalnie wypożyczona do Szczecina.

Znalazłam na stronie Piasta o coś takiego ciekawego:

Japonka w Szczecinie!?

http://www.piastszczecin.pl/index.php?s ... news_id=36

czy ktoś bardziej wtajemniczony mógłby się odnieść ? ;)

brzmi ciekawie, tylko na ile poważnie jest ta opcja rozpatrywana... szkoda, że Japonka siedzi w Osace, gdyby była w Europie, mogłaby dojechać i trener mógłby ją na żywo zobaczyć, bo kasety mimo swoich kilku zalet jednak wszystkiego nie oddają, a ściąganie za przeproszeniem "kota w worku" i to z Japonii najlepszym pomysłem chyba nie jest...
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: Robert »

Zapowiada się ciekawy transfer w Szczecinie, ale słusznie napisałaś, że jest to kupowanie kota w worku. Same nagrania to trochę mało. W Piaście podobnie jak w Łodzi przypuścili ofensywę transferową i może być naprawdę ciekawie w 1 lidze.
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: mAt »

Napisałem tak długiego posta o Rumi i mi go wcięło.

Ogólnie zespół ok, ale muszą wzmocnić środek siatki. Rozegranie dobre bo Jeronim i Gorszyniecka to gwarancja dobrego rozegrania. Na skrzydłach dużo szkód innym zespołom narobi Ola Theiss. Biernatek też nieźle się prezentuje. Najlepsza zawodniczka na tę chwilę w Rumi to libero Jagodzińska.

Środki muszą dojść do zespołu, bo bez nich może być ciężko z utrzymaniem. Jeśli jakieś dojdą to Skrobecki może nieźle namieszać w lidze.

Ten transfer Piasta to wg mnie robienie hałasu. Pewnie nie dojdzie do skutku.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: evija »

Zgodnie z tym, co było napisane w artykule - "grała we Francji" to sprawdziłam kluby PRO A po kolei, także statystyki z poprzedniego sezonu i niestety tam jej nie znalazłam... czyli grała raczej w ichniej I-lidze. Hmm... pytanie jak ma się I liga we Francji do tej z Polski? Dla mnie nasza mocniejsza, przy wszystkich swoich "urokach" finansowo-zamiennych. U nas zagraniczne zawodniczki w I lidze nie grają generalnie (z paroma wyjątkami z Czech, Słowacji etc), ale Polki są mocniejsze i to bardzo od Francuzek w ogóle, więc już sama nie wiem czy taki transfer byłby wzmocnieniem.

Patrząc ogólniej nie każda Japonka musi być wzmocnieniem, przecież nawet niektóre z reprezentacji Japonii jak były to w 100% jakoś w Europie nie mogły się pokazać, jak w swojej kadrze. A była Sano w Cannes, czy Shin w Minetti wtedy jeszcze Vicenza, obecnie Imola. Zobaczymy jak Erica Araki w Bergamo, ok, starczy OT.
Przykład dał pan Ptak Antonii, że z Brazylii, to nie musi być dobre, a wręcz przeciwnie - wielkie nieporozumienie. Ale to już inna piłka... ;)

Wracając już do tematu to ja nie jestem przekonana... choć z drugiej strony taka zawodniczka mogłaby być ciekawa - w końcu wiemy jak polska obrona i blok zazwyczaj (nie)radzi sobie z Japońskim stylem gry - tylko Irka musiałaby wystawiać po Japońsku ;) bez świeczek, bo z wysokiej to będą tzw. siatkarskie "buty", "czapki" - ale jeśli byłaby bardzo dobra w przyjęciu to można by było grać bardzo szybko i wtedy byłoby z niej zapewne trochę pożytku ;)

tylko na dzień dzisiejszy dużo tego "gdyby, jeśli, byłoby, może" - poczekajmy na te płyty/kasety o ile w ogóle dojdą ;)
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Forester
Posty: 31
Rejestracja: 4 wrz 2007, o 09:45
Płeć: M

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: Forester »

PicelTPS pisze:a w Słupsku ma się odbyć jakiś turniej ???
"Drugie zgrupowanie potrwa do 27 sierpnia, a wówczas ekipa Budowlanych rozpocznie trzydniowy turniej w Słupsku. - Będzie to czas na odpowiednie ustawienie zespołu - dodaje Ewa Openchowska. Przeciwniczkami torunianek oprócz gospodyń (Czarni Słupsk) będą krakowianki (Wisła). Trzeci rywal nie jest jeszcze znany."

http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosci.6.28517
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: PicelTPS »

dzięki Forester za informacje :)

Do Roberta: Odeszły zawodniczki rezerwowe wiec za nimi nie płaczemy ;)

a z Matem w 100% sie zgodzę w tej chwili naszą najlepsza zawodniczką jest Misia Jagodzińska :D co do środka też sie zgodzę ponieważ Zygmuntowicz i Jarosiewicz mało nam punktów nabijają. Zyga ma momenty kiedy dobrze "wali" ze środka ale to za mało.
Liczę ze to nie koniec Rumskiej ofensywy na rynku transferowym w tym sezonie ;) hehe
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: pek »

mAt pisze:Rok teraz nie grała i to było dzisiaj widać na sparingu. Wcześniej grała m.in. w Gedanii. Muszynie i chyba w Mielcu.
To się zgadza, była też na pewno w reprezentacji Polski juniorek. Poza tym grała w Bielsku (krótko) i w Bydgoszczy (dłużej) - w tym drugim klubie prowadził ją chyba właśnie Skrobecki. Mam wrażenie, że pracowali razem co najmniej w dwóch zespołach. To generalnie dobra rozgrywająca i nie taka stara (rocznik 75). Tylko ten rok przerwy...

Ten turniej w Słupsku jeśli się odbędzie, to w innym składzie, bo Wisła właśnie dzisiaj wróciła z Ustki. Miał być turniej z udziałem Czarnych, Wisły, Gedani i Budowlanych Toruń, ale coś nie mogli się dogadać. Zamiast tego Wisła zagrała 2 sparingi z Czarnymi. Wygrała 6:0 i 4:2; w przegranych setach tego drugiego meczu występował skład drugoligowej drużyny AZS AGH Wisły.

5-6 albo 6-7 września w Pszczynie odbędzie się turniej z udziałem gospodyń, Wisły, Mysłowic i Sokoła Chorzów.
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: PicelTPS »

Skrobecki pracował chyba z nią jeszcze w Gedani ;) a i w niedziele w Cetniewie TPS zagra z Pałacem Bydgoszcz :D a ostatni środowy sparing z Gedanią TPS wygrał 3:1 :D (25:17, 14:25, 24:26, 20:25)
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
ttb
Posty: 32
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 22:37

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: ttb »

ostatnia z nowych zawodniczek Piasta:
Marta Siwka
Obrazek

oraz cały zespół PRO KON STAL PIAST SZCZECIN
(relacja z prezentacji i fotki na http://www.ligowiec.net)
Obrazek
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: PicelTPS »

Emilia Rejmus jednak nie będzie grała w Rumi a w jej miejsce do TPSu trafi Kinga Kasprzak !!! a więc kibice w Rumi nie mają powodów do narzekania ;)
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: mAt »

Jeśli to prawda to nie chcieli Kingi ani w Turcji ani w Grecji.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: PicelTPS »

lepiej dla nas ;)
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: mAt »

Oby zaczęła grać, nawet w 1 lidze. W LSK to nie miała za dobrego sezonu.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: PicelTPS »

byłem na 2 meczach w Gdańsku i fakt nic ciekawego nie grała mam nadzieje, że złapie jak najszybciej formę i będziemy mieli z niej duża pocieche w Rumi ;)
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga kobiet”