Sezon 2008/09 - I runda play-off

Budowlany
Posty: 88
Rejestracja: 7 paź 2007, o 07:26
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - I runda play-off

Post autor: Budowlany »

gonzales pisze:wczoraj odbył się sparing w toruniu z legionovią i budowlane przegrały 2-3
sory ze dopiero teraz, ale moja palma na glowie nie zwrocila na to uwagi. Budowlane wygrały 3:2. a nie przegrały :) pozdrowienia!
tak się zastanawiam, z kim Budowlani i KSZO będą mogli zagrać sparingi.. chyba tylko z juniorkami, albo kadetkami sąsiadów, którzy szykują się do finałów.. bo przecież prawie wszyscy albo mają już koniec, albo sami się biją w PO..
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - I runda play-off

Post autor: PicelTPS »

Z Torunia do Rumi jest blisko :P
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
patiszon
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2009, o 07:47
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - I runda play-off

Post autor: patiszon »

Czyżby Rumia miała przerwę w sezonie? i potrzebuje gier kontrolnych.
O tej porze kompletuje się już składy na następny sezon, a dziewczyny trenują "Na niby".
Ale jeżeli rzeczywiście można z Wami sparować..... to z pewnością trzeba to wykorzystać!
Do zobaczenia w Rumi.......
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - I runda play-off

Post autor: PicelTPS »

Rumia jest już po sezonie więc może udało by się namówić władze klubu na jakiś sparing.
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
prokonstal
Posty: 114
Rejestracja: 22 lut 2009, o 13:15
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sezon 2008/09 - I runda play-off

Post autor: prokonstal »

A tego jeszczo nie było. Decydujące mecze fazy play-off, szansa na awans a napewno baraże, a podstawowa środkowa Piasta Szczecin - Edyta Rzenno zachodzi w ciążę. Niewiadomo czy się śmiać czy płakać. Z pewnością należy pogratulować, ale czy nie jest to trochę brak odpowiedzialności?
Chyba można już pogratulować Budowlanym awansu. Nie potrafię sobie wyobrazić co w tej sytuacji zrobi trener Mierzwiński, który na zmianę ma tylko Irinę Archangielską i Martę Szymańską. Żadna z nich nie ma nawet 180cm. Jak miałyby dać sobie radę na pozycji środkowej w bloku zwłaszcza, ze są rozgrywającymi? - Nie wiem. Bedzie bardzo ciezko, ale w sporcie podobno wszystko jest możliwe.
Wszystko sie w tym sezonie sprzysiegło przeciwko nam. Teraz mozna to powiedziec z czyściutkim sumieniem :|
Ostatnio zmieniony 1 kwie 2009, o 22:11 przez prokonstal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - I runda play-off

Post autor: evija »

Było, było zeszłoroczne play-offy w ciąży grała Julka Shelukhina. W Pekinie to w ciąży była Masza Liktoras, czyż nie(?). Gdzieś koło 2002 roku w połowie sezonu u nas (w Pałacu) w ciążę zaszła Jadzia. Można? A można. Tzn. bez uzgodnienia z klubem tak być nie powinno, ale się czasem dzieje. Cóż, życie. Pozostaje życzyć Edycie wszystkiego najlepszego i szczęścia z pociechy, a przede wszystkim dużo zdrowia.

Dla samego klubu i zespołu jest to jednak fatalna sytuacja... fakt jest faktem, stało się.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
MisieeekSz-n

Re: Sezon 2008/09 - I runda play-off

Post autor: MisieeekSz-n »

przecież to Prima Aprillis ;D
prokonstal
Posty: 114
Rejestracja: 22 lut 2009, o 13:15
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sezon 2008/09 - I runda play-off

Post autor: prokonstal »

Ale nie wszyscy wchodzą na naszą sronę i nie mogłem się oprzeć żeby tego tutaj nie napisać po to by kogoś nabrać, np. Evije.
Mam nadzieję, że nie masz mi tego za złe? :P
(prima aprilis bo się pomylisz! :D )
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - I runda play-off

Post autor: evija »

Od tego Prima Aprillis jest :D Pewnie, że spoko.

Zabawne, bo to był jedyny numer, który kupiłam, może pod wieczór czujność spadła ;D

A Edycie wtedy pozostaje życzyć... planowanego potomka.
Piastowi - 2 zwycięstw w Szczecinie!!!!!
Trzymam kciuki :)
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/09 - I runda play-off

Post autor: Robert »

Uważam, że rywalizacja w parze Szczecin - Łódź zakończy się jak nie dziś to jutro. Łódź ma lepszy skład i trudno przypuszczać, aby doszło do piątego meczu, choć w sporcie wszystko jest możliwe, ale nie tym razem. Kluczowy będzie dzisiejszy mecz, a w zasadzie jego pierwszy set oraz opanowanie nerwów. Łódź jest w bardzo dobrej sytuacji, a Szczecin musi wygrać, aby przedłużyć rywaliacaję.
prokonstal
Posty: 114
Rejestracja: 22 lut 2009, o 13:15
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sezon 2008/09 - I runda play-off

Post autor: prokonstal »

Wiele jest prawdy w tym co napisałeś, ale najprawdziwsze jest to, że w sporcie wszystko jest możliwe.
Pamiętasz sezon, w którym awansowała Dąbrowa Górnicza. Wtedy też po rundzie zasadniczej wielkim faworytem była Wisła, a jednak to dziewczyny z Dąbrowy awansowały i jak widać radzą sobie całkiem nieźle w +LK. Dlaczego nie miałoby udać się Piastowi? :D
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Sezon 2008/09 - I runda play-off

Post autor: mAt »

Z tego co pamiętam Dąbrowa nie przegrywała w finale 0-2. To jednak znaczna różnica, choć w sporcie wszystko zdaje się być możliwe.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2008/09 - I runda play-off

Post autor: jasson »

Dokładnie, MKS wygrał pierwszy mecz na wyjeździe i to sprawiło że był w lepszej sytuacji. Zawsze w takiej rywalizacji bardzo ważny jest pierwszy mecz. Jak przeciwnika się złamie - wtedy jest łatwiej. Piast w Łodzi zbyt długo nie powalczył więc chyba jednak rywalizacja zakończy się dziś...
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/09 - I runda play-off

Post autor: Robert »

Było tak jak napisał jasson. DG nie przegrywała 0-2. Pamiętam wszystkie mecze w PO ponieważ na nich byłem i przedstawiało się to nastepująco: w Krakowie zwycięstwo 3:2 DG, i porażka 0:3, w DG dwa zwycięstwa DG: najpierw 3:0 potem po zaciętym meczu 3:2 ( z tego co mi utkwiło w pamięci w czwartym secie DG przegrywała 4:8 ,a potem 8:16 i dzięki Marzenie Wilczyńskiej dziewczyny wygrały seta a potem mecz). Wtedy Wisła była murowanym faworytem pamiętam nawet, że przed meczami PO z DG mieli już założony plan kogo kupią.

Wiem, że w sporcie wszystko jest możliwe i w pełni zgadzam się z przedmówcami. Jednak Piast nie powalczył w Łodzi i nie wygrał choćby seta.
prokonstal
Posty: 114
Rejestracja: 22 lut 2009, o 13:15
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sezon 2008/09 - I runda play-off

Post autor: prokonstal »

No cóż, przegrały, ale chyba w najlepszy możliwy sposób, bo
1. Ta porażka nie boli je tak, jak bolałaby po w czorajszym meczu, czy meczu w Łodzi. Nie powinny być załamane, rywal był lepszy i już.
2. Przegrały w trzech meczach, a więc straciły stosunkowo mało sił.
3. Będą miały więcej czasu do przygotowania się do baraży.
4. Mimo meczy przegrywanych w średnim stylu udowodniły sobie, że rywal nie jest nie do pokonania, tylko poprostu one muszą wyeliminować swoje, często banalne błędy.

Uważam, że Piaściary nie stoją na tak zdecydowanie straconej pozycj jak dotychczasowe zespoły z I ligi, które grały baraże.
Powinny sobie uświadomić to, że grały z zespołem, który w obecnej +LK znalazłby się prawdopodobnie w środku tabeli, a teraz zagrają z zespołem, który był na koncu tabeli.

Mimo wszystko, jeżeli w tym sezonie nie awnsują nie powinny mieć do siebie pretensji. Prawie cały sezon "leciał na wariata".
Grały w ósemkę, na początku sezonu nie miały gdzie trenować. Wiem, że to brzmi jak wymówka, ale aby zespół, który nie jest 100% faworytem do awansu awansował, musi mieć zapewniony wokół siebie ład i harmonię. Nie oszukujmy się, Piast tego w tym sezonie nie miał. Teraz pozostają już tylko baraże i wielka niewiadoma, jaki wynik przyniesie zestawienie 9 zespołu +LK i drugiego I ligi kobiet, napewno jest szansa. Do boju !!! :P
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Sezon 2008/09 - I runda play-off

Post autor: mAt »

Łódź w połowie stawki PLK? Chyba jednak nie. Niestety ale uważam, że Piast może nie ugrać seta z 9 drużyną ligi.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - I runda play-off

Post autor: mikasa1 »

oj tak MAT - budowlanki siłą aktualnie porównywalne są z D.G ( widziałem oba zespoły po kilka razy stąd moja ocena ) - natomiast w barażach przewaga jest po stronie LSK ale wg mnie nie aż tak duża aby były to jednostronne pojedynki.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2008/09 - I runda play-off

Post autor: jasson »

Biorąc pod uwagę to jak czasami gra Dąbrowa to być może Łódź by powalczyła z tym zespołem w lidze tak jak w PP. W perspektywie całego sezonu Budowlane walczyłyby jednak co najwyżej o utrzymanie. Tak przy okazji to gratulacje dla zepołu z Łodzi. Byli faworytem i nie zawiedli - teraz do boju ruszają działacze. Żeby mieć spokojną głowę w przyszłym sezonie zespół ten potrzebuje kilku zawodniczek i to najlepiej do gry.
Podobno Niemczyk deklarowała że po awansie skończy karierę bo chce się skupić na innych sprawach a przede wszystkim na komentowaniu meczy w Polsacie. Chyba nie da się połączyć obu funkcji...

Jeśli chodzi o Piast to oprócz wygrania pojedynczych setów przegra baraże w trzech mecach. Lepsze zespoły nie dawały rady w barażach (np. Wisła rok temu).
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/09 - I runda play-off

Post autor: Robert »

Zgadzam się, że Piast raczej większych szans w barażach nie ma. Wystarczy spojrzeć na trzy sezony wstecz. DG powalczyla wówczas z Poznaniem i ulegla 1-3 ( w Poznaniu dwa razy wygrał AZS, a w DG raz MKS, a w czwartym meczu dziewczyny nie wykorzystały piłek meczowych i przegrały) później dwa razy z rzędu Wisłą walczyla z AZS-em i nie wygrała meczu. Dlatego też uważam ,zę jak nie w trzech to góra w czterech meczech rozstrzygnie się sprawa.

Budowlne z Łodzi miały za cel awans i plan zrealizowały, muszą być wzmocnienia dla Łodzi, jesli chcą na dłużej zadomowić się w LSK, gratuluję awansu, który stał się dziś faktem. Piast najpóźniej do wtorku poczeka na rywala w walce o LSK. Większe szanse daję Stali Mielec niż Calisii.

Ciekawą drużynę ma - jak na chwilę obecną Trefl Gdańsk, który awanował do turnieju finałowego w 2 lidze. Ciekawe, czy będą się piąć tak jak Budowlane Łódź, wprawdzie pozostał jeszcze turniej finałowy.
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Sezon 2008/09 - I runda play-off

Post autor: mAt »

Robert pisze: Ciekawą drużynę ma - jak na chwilę obecną Trefl Gdańsk, który awanował do turnieju finałowego w 2 lidze. Ciekawe, czy będą się piąć tak jak Budowlane Łódź, wprawdzie pozostał jeszcze turniej finałowy.
Trefl Gdańsk to spadł z PLS. ;)
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
PerezRTS
Posty: 11
Rejestracja: 11 lut 2009, o 11:53
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - I runda play-off

Post autor: PerezRTS »

Do nas nalezy PlusLiga do nas nalezy!! :D
BTW..."bez prowokcji" oznacza co innego dla Szczecinian niz dla Łodzian...nie ma co rozwijac tematu ale mysle ze ewentualnie keidys w Łodzi tez bedzie "bez prowokacji" .
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/09 - I runda play-off

Post autor: Robert »

mAt - pomyłka z mojej strony powinno być TREFL GDYNIA. Za zaistniałą pomyłkę przepraszam. No to pozostały jeszcze mecze z udziałem Piasta oraz KSZO i Torunia i w maju zacznie się karuzela transferowa.
Awatar użytkownika
kibic58 TPS Rumia
Posty: 66
Rejestracja: 7 lut 2009, o 16:24

Re: Sezon 2008/09 - I runda play-off

Post autor: kibic58 TPS Rumia »

Gratulacje dla łodzianek za awans !!! Gratulacje dla Piasta za WALKĘ !!! !!! !!!
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/09 - I runda play-off

Post autor: Robert »

Przedmówcy wspominali wcześniej o tym jakważne jest wygranie choćby jednego meczu wyjazdowego w rywalizacji PO. Leginovia Legionow -tydzień temu wygrała w Aleksandrowie Łódzkim i dzięki temu dwa zwyciętwa we włąsnej hali pozwoliły jej awansować do turnieju finałowego. Podobnie też Szóstka Biłgoraj. Mamy zatem cztery drużyny: Biłgoraj, Legionowo, Gdynia i Pszczyna. Dwie z tych drużyn awansują bezpośrednio z turnieju jaki rozegrają miedzy sobą zainteresowane drużyny, a trzecia i czwarta zagra kolejny turniej z KSZO i Toruniem.
gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - I runda play-off

Post autor: gonzales »

moje typy turnieju mistrzów 2 lig
1.trefl
2.legionovia
3.pszczyna
4.biłgoraj
w turnieju dodatkowym
1.touń
2.pszczyna
3.kszo
4.biłgoraj
w\w pozycje będą również uwarunkowane miejscem rozgrywania w\w zawodów ;)
Budowlany
Posty: 88
Rejestracja: 7 paź 2007, o 07:26
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - I runda play-off

Post autor: Budowlany »

nie będę zakładał nowego wątku, to napisze w najbardziej aktualnym.

Dziś rano zmarł nagle, prawdopodobnie na zawał, Jerzy Polkowski. Właściciel drukarni Zapolex, były prezes TKS-T Budowlani Toruń. Jeden z najbardziej zasłużonych ,mecenasów sportu w Toruniu, szczególnie dla szermierki, siatkówki i koszykówki.
RIP!

.. jeszcze w piątek obiecał pomóc klubowi..
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga kobiet”