Przed sezonem 2008/09 - prognozy, uwagi, opinie

Awatar użytkownika
kufel
Posty: 175
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Wywiad z Dorotą Wojtczak

Post autor: kufel »

Rozmowa z Dorotą Wojtczak, nową siatkarką MOSiR-u Mysłowice

Polska Dziennik Zachodni: Kibice najbardziej kojarzą panią jako pięciokrotną mistrzynię Polski w siatkówce plażowej. Ostatnio nie występuję pani jednak na plaży...

Dorota Wojtczak: W tym roku robię sobie przerwę, ale w przyszłym, jeśli będą siły, jak najbardziej wrócę do plażówki. Jest to moja ulubiona dyscyplina, uprawiam ją od wielu lat, więc jeśli tylko dam radę, to na pewno znów spróbuję gry.

PDZ: Teraz robi sobie pani wakacje?

DW: Trochę wakacje, ale mam też przygotowania do ślubu, ponieważ niedługo wychodzę za mąż. Na pewno poodwiedzam też znajomych, z którymi nie miałam możliwości widzieć się wcześniej, ponieważ od jesieni do wiosny grałam na hali a w sezonie letnim na plaży. Teraz chcę się zobaczyć ze znajomymi ze studiów i moimi dobrymi przyjaciółmi. Ten okres spędzam na kontaktach z ludźmi.

PDZ: Sprawa ślubu była decydująca?

DZ: Na pewno tak. Nie miałabym kiedy tego wszystkiego załatwiać, a wiadomo, że jest to najważniejszy etap w życiu każdej osoby. Chciałam się do tego dobrze przygotować i po części to zadecydowało, aczkolwiek nie tylko. Doszła kontuzja kolan, chciałam żeby trochę odpoczęły, bym mogła się dobrze przygotować do sezonu halowego.

PDZ:Jak przebiega aklimatyzacja drużynie MOSiR-u?

DW: Część dziewczyn znam, ponieważ w drugiej lidze grałyśmy przeciwko sobie. Znamy się też z plaży, ponieważ kilka dziewczyn grało w turniejach. Na pewno do Mysłowic przychodzi też jedna koleżanka z mojej poprzedniej drużyny, AZS-u Gliwice, być może będzie grała kolejna. Ogólnie w większości znamy się z dziewczynami.

PDZ:O co będziecie walczyć w nadchodzącym sezonie?

DW: W klubie jeszcze o tym nie rozmawialiśmy. Jeszcze ze sobą nie grałyśmy i na razie ciężko to dokładnie określić. Po obozie i treningach klub powie, o co chciałby walczyć. Jesteśmy młodym zespołem i będziemy chciały pokazać, że jesteśmy warte I ligi. Na pewno celem będzie co najmniej utrzymanie, a środek tabeli też jest osiągalny.

PDZ: Poza karierą zawodniczą trenuje pani grupy młodzieżowe.

DW: Tak, jestem też trenerką. W tym roku trenuję kadetki. Mam nadzieję, że uda mi się pogodzić pracę trenerską, wyjazdy na mecze i treningi. Będzie ciężko, bo to w końcu I liga i treningi będę miała codziennie. Mam nadzieję, że jednak pogodzę to tak, że będę mogła się realizować jako trenerka i zawodniczka.

PDZ:W przyszłości zamierza się pani poświęcić pracy trenerskiej?

DW: Nie wyobrażam sobie życia bez siatkówki, dla mnie jest to chleb powszedni. Kiedy skończę karierę zawodniczą, chciałabym się zajmować już w pełni profesjonalnie trenowaniem innych.

PDZ:Czy MOSiR Mysłowice to ostatni przystanek w karierze zawodniczej?

DW: Szczerze powiedziawszy, nie zastanawiałam się jeszcze nad tym. Ja żyję dniem dzisiejszym. Jeżeli jeszcze będę się dobrze czuła, jeżeli się sprawdzę, to być może będę chciała walczyć wyżej. Muszę jednak czuć, że robię to dobrze i jeśli inni też będą mnie tak postrzegać, to wtedy będę myślała o czymś wyżej. Na razie skupiam się na tym, co ma być i chcę to zrobić jak najlepiej.

Rozmawiał: Marcin Szczepański - POLSKA Dziennik Zachodni
Awatar użytkownika
kufel
Posty: 175
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Przed sezonem 2008/09 - prognozy, uwagi, opinie

Post autor: kufel »

AZS AWF Poznań
TS Wisła Enion Energia Kraków
SCS Sokół Chorzów
KS PROKONSTAL Piast Szczecin
MOSiR REMAGUM Mysłowice
TKST Budowlami Toruń
AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
PSPS Chemik Police
KS Organika Budowlani Łódź
EC Wybrzeże TPS Rumia
SMS PZPS Sosnowiec

Terminarz do pobrania tutaj: http://pzps.home.pl/www/upload/newsPubl ... minarz.doc
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09

Post autor: PicelTPS »

ooo dzięki kufel za link do terminarza ;) a wiadomo kiedy będą znane pary Pucharu Polski ?
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/09

Post autor: Robert »

Terminarz, terminarzem, a kluby i tak będą przekładały mecze, zobaczycie. Przykładowo jak Chorzów będzie grał u siebie w sobotę mecz ligowy z Policami i w tym samym czasie w sobotę bedzie grał Sosnowiec to Police na pewno dogadają się z Sosnowcem po to aby nie jechać kolejny raz na Południe Polski i zagrają z Sosnowcem następnego dnia. W ubiegłym sezonie tak było i w tym również tpewnie tak będzie.
Awatar użytkownika
kufel
Posty: 175
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09

Post autor: kufel »

4 sierpnia zespół MOSiR REMAGUM Mysłowice rozpoczął przygotowania do nowego sezonu.
Do kadry dołączyły Monika Pielecka, przyjmująca występująca ostatnio w MCKiS Jaworzno i środkowa Maria Romel z AZS Politechnika Śl. Gliwice mająca za sobą występy również w MKS Dąbrowa Górnicza.

Do polowy sierpnia zawodniczki będą trenować na własnym obiekcie. Następnie w drugiej połowie miesiąca wyjadą na obóz do Pniew, gdzie rozegrają sparingi m. in. z MMKS Gaudia BUDMEL Trzebnica oraz zespołem MOSiR II przygotowującym się do rozgrywek II ligi. Być może uda się rozegrać sparingi z innymi drużynami.

Następnie powrót do Mysłowic gdzie podczas zawodów SWATCH FIVB WORLD TOUR 08 MYSŁOWICE OPEN na dzień 7 września zaplanowano oficjalną prezentację drużyny.

W dniach 12-14.09 zespół wyjedzie na turniej do Torunia zorganizowany przez tamtejszego pierwszoligowca TKS-T Budowlani a w następny weekend 20-21 września planowany jest turniej w Mysłowicach z udziałem m. in. SCS Sokół Chorzów

Kadra MOSiR REMAGUM Mysłowice:
Barbara Bawoł - przyjmująca
Karolina Bojdak - środkowa
Katarzyna Boroń - rozgrywająca
Dorota Ciechnowska - środkowa
Anna Gawron - atakująca
Katarzyna Gołda - wszechstronna
Barbara Kubieniec - przyjmująca
Dominika Najmrocka - przyjmująca
Magdalena Olszówka - atakująca
Karolina Pazderska - środkowa
Monika Pielecka - przyjmująca
Maria Romel - środkowa
Natalia Staniucha - rozgrywająca
Dorota Wojtczak - libero
Awatar użytkownika
ark
Posty: 408
Rejestracja: 11 wrz 2007, o 11:22
Płeć: M
Lokalizacja: Kęty

Re: Sezon 2008/09

Post autor: ark »

Od kilkunastu dni siatkarki beniaminka pierwszej ligi, Organiki Budowlanych, przygotowują się do nowego sezonu. Wczoraj odbyła się oficjalna prezentacja zespołu, który po wielu latach ma przywrócić Łodzi ekstraklasę.

Podopieczne najwyższego w tej klasie rozgrywkowej trenera Jacka Pasińskiego ćwiczą na razie w gościnnej hali przy ul. Małachowskiego. Nie mają czasu na nudę, trenują bowiem dwa razy dziennie.

Tak będzie do piątku, kiedy łodzianki wyjadą na zgrupowanie do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale. Tam praca ma być jeszcze bardziej intensywna, urozmaicona jedynie dwoma lub trzeba meczami sparingowymi z przebywającymi w ośrodku siatkarkami z Białegostoku.

Po powrocie ze Spały Organika na pewno weźmie udział w dwóch turniejach. Pierwszy zostanie rozegrany w dniach 10-11 września w Wiśle (będzie bardzo mocno obsadzony), natomiast drugi w dniach 12-14 września w Toruniu. Być może podobne zawody odbędą się również w Łodzi (20-21 września), jednak nie jest to jeszcze przesądzone. Przypomnijmy, że łodzianki zainaugurują ligę spotkaniem na własnym parkiecie z Piastem Szczecin.

Nowe zawodniczki Organiki, czyli środkowa Katarzyna Jaszewska, rozgrywająca Marta Pluta, atakujące Karolina Wiśniewska oraz Katarzyna Jóźwicka, już zdążyły zadomowić się w zespole. Zabrakło Julii Szeluchiny, ale jej absencja jest w pełni usprawiedliwiona (za kilka tygodni zostanie mamą i powinna wrócić do gry pod koniec roku).

Zdaniem Pasińskiego, perspektywa awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej jest w pełni realna. Podobnie uważają prezes Budowlanych Wiesław Chudzik oraz prezes Organiki Sylwester Szymalak. Obaj panowie liczą, że mecze łódzkiej drużyny będzie oglądało coraz więcej kibiców.


Źródło: Ekspress Ilustrowany
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09

Post autor: evija »

Taaa Jaszewska środkowa, Wiśniewska atakująca :]

Łodź jest głównym fawoytem, ale pozostaje jeszcze Piast. Na Łodzi wydaje się, że ciąży presja nazwisk i przez to są postrzegane jako murowany faworyt. Z tego może skorzystać Szczecin, jak dwa lata temu Dąbrowa, która pokonała w finale I ligi Wisłę, ku pewnemu zaskoczeniu, bo wtedy Wiślaczki wymiatały. Dziewczyny z Łodzi miały dużą przerwę w graniu-Marta i Kasia Jaszewska, Jula jest w ciąży... ja z pobudek regionalnych liczę na dobrą postawę Budowlanych Toruń.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
mazia
Redaktor
Redaktor
Posty: 372
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:07
Płeć: K
Lokalizacja: Podłopień/Kraków
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09

Post autor: mazia »

A mnie Łódź nie przekonuje. Owszem, nazwiska znane, ale zepsołu na dobrą sprawę nie ma. Grupa zawodniczek - ot co. Poza tymi argumentami o ktorych wspomniała evija, należy dodać jeszcze realia I ligowe - nie wszytskim zawodniczkom udaje się w nich odnaleźć (patrz K. Kosek). Piast ma drużynę, która swoje już na parkiecie razem zagrała. Do tego konkretne wzmocnienia. Po tym co zobaczyłam w zeszłym sezonie (ogromne problemy finansowe, zawodniczki od miesiecy nie dostaja pieniedzy i nie wiadomo czy nie skończą jak Dudi czy Kasprzak, a podczas meczu gryzą parkiet i walczą o każdą piłę, nawet w sytuacji, kiedy w półfinale przegrywały już 0:2 z faworyzowaną Wisłą), jestem pełna szacunku dla tej drużyny. Dodajmy do tego wzmocnienia i wyjdzie faworyt ligi - przynajmneij dla mnie.
I kiedy czego gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.
natii
Posty: 51
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:38
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09

Post autor: natii »

Patrzac na nazwiska zawodniczek i ich doswiadczenie ,to faktem jest ,ze Łodz jest wskazywana na faworyta rozgrywek 1 ligii ale chciałbym przypomniec ze to jest sport i wszystko sie moze zdarzyc,Ja osobiscie uwazaqm ,ze duze szanse w walce o awans ma Piast(jesli nie bedzie miał takich problemow jak w minionym sezonie) , nie nalezy tez zapominac o pozostałych zespołach (Chorzow,Torun,Mysłowice,Ostrowiec)te zespoły tez maja ciekawe składy i napewno powalcza .Osobiscie bede trzymał kciuki za Budowlanych Torun,bo zaimponował mi ten zespoł w minionym sezonie a patrzac na skład to moze smiało walczyc o miejsce w czworce.
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Sezon 2008/09

Post autor: mAt »

Piast jest blisko porozumienia z libero Gedanii Martą Siwką. Jeśli więc dojdzie do wypożyczenia Marty do Szczecina to nie wiem kto ma silniejszy skład. ;)
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/09

Post autor: Robert »

W walce o awans do LSK może być różnie. Przedpisacze mają rację mówiąc, że na Łodzi zaczyna ciązyć presja, a jak się gra pod presją przekonała się dwa lata temu Wisła, o czym pisze Ewa. Piast stworzył bardzo ciekawą ekipę i na pewno łatwo nie odpuści, a rywalizacja między tymi drużynami zapowiada się pasjonująco. Ciakwy skład ma drużyna z Mysłowic, a niewaidomą pozostaje Poznań. Interesującą wydaje się być pstawa dziewczyn z Polic - jesli ustrabilizują skład i nie będzie zawirowań organizacyjnych i finansowych w klubie, to cichy kopciuszek ligi może zagrać o miejsca w środku tabeli.
gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09

Post autor: gonzales »

Robert pisze:W walce o awans do LSK może być różnie. Przedpisacze mają rację mówiąc, że na Łodzi zaczyna ciązyć presja, a jak się gra pod presją przekonała się dwa lata temu Wisła, o czym pisze Ewa. Piast stworzył bardzo ciekawą ekipę i na pewno łatwo nie odpuści, a rywalizacja między tymi drużynami zapowiada się pasjonująco. Ciakwy skład ma drużyna z Mysłowic, a niewaidomą pozostaje Poznań. Interesującą wydaje się być pstawa dziewczyn z Polic - jesli ustrabilizują skład i nie będzie zawirowań organizacyjnych i finansowych w klubie, to cichy kopciuszek ligi może zagrać o miejsca w środku tabeli.
i tutaj nie zgodzę się z rozmówcą co do ciekawego składu mysłowic 2-3 zawodniczki z doświadczeniem 1 ligowym to trochę za mało , ale w sytuacji obniżenia poziomu 1 ligi mogą się utrzymać to wszystko
Awatar użytkownika
kufel
Posty: 175
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09

Post autor: kufel »

gonzales pisze: i tutaj nie zgodzę się z rozmówcą co do ciekawego składu mysłowic 2-3 zawodniczki z doświadczeniem 1 ligowym to trochę za mało , ale w sytuacji obniżenia poziomu 1 ligi mogą się utrzymać to wszystko
A kolega chyba przeczytał skład nie z tego sezonu. Ja naliczyłem 6 zawodniczek z doświadczeniem 1 ligowym.
I widzę też, że kolega w razie wysokiego poziomu ligi skazał nas na spadek. No cóż każdy ma swoje zdanie. Powiem tylko, że nie mamy zamiaru podzielić losów Pszczyny i spaść, a jak będzie pokaże boisko.
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09

Post autor: mikasa1 »

cóż kufel - nikt mysłowic nie skazuje na spadek - chodzi o to, że w zeszłym roku poziom I ligi był dośc wysoki i wyrównany - nawet takie zespoły jak Chemik czy KSZO nie mówiąc juz o Częstochowie walczyły w dole tabeli. W tym roku raczej Szczecin i Łódź (aczkolwiek ja osobiscie w ten zespół nie do końca wierzę) będą może nie poza zasięgiem ale mocne - potem powinna byc cała grupa - KSZO,Police, Toruń, Chorzów może Mysłowice i Rumia. Co do Poznania nie będę się wypowiadał bo nie wiem kto został i będzie grał natomiast dla juniorek Wisły to chyba mogą być za wysokie progi - pytanie brzmi ile podstawowych zawodniczek z zeszłego sezonu zostanie w Wiśle - "ciągnąc" grę. (Byłem na MP juniorek w łańcucie w tym roku i jednak poziom zespołów (może za wyjątkiem Gedanii bardziej jest zblizony do czołówki II ligi)
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/09

Post autor: Robert »

Według mnie liga bedzie ciekawa, a kazdy z nas ma swoje zdanie. Wiadomo, ze decydujące będą PO i co do tego nie mamy wątpliwości. W ubiegłym sezonie Police przez długi okres czasu były w dolnych rejonach tabeli i każdy spisywał tą drużynę na straty, dziewczyny utrzymały się. Weźmy przykład numer dwa. Nikt Politechniki Czestochowa nie skazywał na spadek, a drużyna z meczu na mecz grała coraz gorzej i spadła. Pierwsze opinie oformie poszczególnych drużyn, czy ich szansach będxzie można napisać po 3-4 kolejkach. Jak na chwilę obecną jest jeszcze trochę niewiadomych.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2008/09

Post autor: jasson »

Tak naprawdę to teraz nic nie wiadomo. Przecież nikt nie potrafi powiedzieć co będzie dlatego na razie to można tylko przewidywać. Moim zdaniem poziom się obniży - przecież pół ligi to nowe zespoły. Słady są już domknięte i tylko jeszcze pojedyncze zawidniczki mogą dojść do poszczególnych zespołów. Finał powinien być Szczecin - Łódź ale dalej to bardzo ciężko typować... Spadek Poznań i Rumia? Oj nie wiem...
W ub. sezonie Chemik i SPS przez cały sezon byli w dolnej połówce a że spotkali się z play-out to ktoś musiał spaść...
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/09

Post autor: Robert »

Większość druzyn w 1 lidze jest "nowych": Poznań - jedna wielka niewiadoma, Rumia i Mysłowice odkupiły miejsce, Łódź - awansowała po zwycięstwie nad Rumią. Większość drużyn dokonała przetasowań w składach, dlatego też może być różnie. Zobaczymy co pokaże SMS Sosnoiwiec, dziewczyny dwa lata temu urywały punkty najlepszym, w ubiegłym sezonie był zmieniony skład i pod koniec drugiej rundy "coś" tam ugrały. Drużyna jest zgrana więc powinna powalczyć.
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09

Post autor: PicelTPS »

bardzo bym chciał aby w grupie zespołów za Piastem i Budowlanymi znalazła sie Rumia ale bez wzmocnień tego składu jakoś tego nie widze :<
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/09

Post autor: Robert »

Picel jak na razie do Rumii przyszła jedna zawodniczka z Chorzówa, a składem z 2 ligi cziężko bedzie coś ugrać. Jak TPS nie dokona wzmocnień to będzie walka o utrzymanie.
natii
Posty: 51
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:38
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09

Post autor: natii »

Widze ,ze z tego co napisane na siat.org.,to Torun zmontował niezła paczke.Dziewczyny młode ale juz wiedzace co to seniorska siatkówka,ciekawe wzmocnienia.Trzymam kciuki za TORUNIANKI.
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09

Post autor: pek »

Robert pisze:Według mnie liga bedzie ciekawa.
Ja też tak sądzę. Mimo odejścia Sliwy będzie w niej więcej zawodniczek o nietuzinkowych umiejętnościach. Wiele nowych zespołów też może działać na jej korzyść - zobaczcie, ile wniosły do ligi w poprzednim sezonie Budowlane Toruń.

A co do faworytów, to dla mnie ciągle to Łódź. Mają Gośkę Niemczyk, zawodniczkę, która - o ile będzie miała choć trochę pary - nigdy nie pęknie w decydującym momencie. Żadna inna drużyna nie ma takiego atutu. Nawet jeśli Piast ściągnie Siwkę, to dla mnie ciągle nie będzie silniejszy od Łodzi, ale będzie jednym z dwóch głównych faworytów do wejścia do finału, a potem ma duże szanse w barażach. Biorąc pod uwagę, jak porozbijane są Gwardia i Gedania, może w tym sezonie dwie drużyny wejdą z I ligi do ekstraklasy?
gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09

Post autor: gonzales »

też tak sądze wejdzie i piast i łódż
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09

Post autor: PicelTPS »

Dzisiaj w gazecie napisali, że pierwsze trzy mecze sezonu TPS zagra u siebie na hali w Rumi. Oprócz pierwszej kolejki kiedy faktycznie mieliśmy grać u siebie z Sokołem Chorzów mają się odbyć u nas mecze z Piastem Szczecin i MOSiR-em Mysłowice.
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/09

Post autor: Robert »

Picel - SMS Sosnowiec w ubiegłym sezonie niemal całą rundę grał mecze we własnej hali, a rewanże na wyjazdach. Z reguły tak się gra i jak rywal wyrazi zgodę to jest w porządku.
gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09

Post autor: gonzales »

no nie powiem ciekawie się zapowiada kszo przegrało z gliwicami na AMPach . ktoś powie że przygotowania do sezonu i takie tam , ale zespół 1 ligowy nie powinien tak łatwo przegrać z 2 - ligowcem , druga sprawa dlaczego nie ma azs poznań?
molten1
Posty: 21
Rejestracja: 15 gru 2007, o 20:59
Płeć: K

Re: Sezon 2008/09

Post autor: molten1 »

okres przygotowań jest tu chyba nieistotny . większość zespołów do amp przystępuje bezpośrednio po ciężkich obozach kondycyjnych , bo taki to czas w kalendzrzu . I i II liga zaczynają ten sezon rozgrywek w tym samym czasie , więc kalendarz jest ten sam. po prostu wstyd aby zespoł I ligowy w pełnym składzie przegrał z II ligą na tak wbrew pozorom ważnej dla niego imprezie , \kszo jest srebrnym medalistą sprzed roku > . coś cienko widze dalszą przyszłośc tego zespołu po wprowadzeniu nowych rządów . jakieś ziarnko prawdy w tym że zawierucha w kszo miała charakter czysto ambicjonalny i z lekko zajeżdzający prywatą jest i powoli chyba zaczyna kiełkować . całe szczęście że w lidze jest stosunkowo więcej średnio grających zespołów w porównaniu z poprzednim sezonem , bo daje to szanse na uratowanie się przed spadkiem takim zespołom jak Ostrowiec
bartolina_89
Posty: 193
Rejestracja: 30 sie 2008, o 05:20
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09

Post autor: bartolina_89 »

Moim zdaniem końcowa tabela po play-offach i play-downach:
1.Piast Szczecin - up
2.Budowlani Łódź
3.Budowlani Toruń
4.Mosir Mysłowice
5.AZS Ostrowiec Świętokrzyski
6.Sokół Chorzów
7.Chemik Police
8.AZS Poznań
9.TS Rumia
10.Wisła Kraków - out
11.SMS Sosnowiec
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09

Post autor: PicelTPS »

nie TS Rumia tylko TPS Rumia i nie będzie 9 miejsce na koniec tylko miejsce od 6-8 :P
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
bartolina_89
Posty: 193
Rejestracja: 30 sie 2008, o 05:20
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09

Post autor: bartolina_89 »

Takie jest moje zdanie i przepraszam za złe wpisanie zespołu, ponieważ palec mi się omsknął.
ttb
Posty: 32
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 22:37

Re: Sezon 2008/09

Post autor: ttb »

PicelTPS pisze: Oprócz pierwszej kolejki kiedy faktycznie mieliśmy grać u siebie z Sokołem Chorzów mają się odbyć u nas mecze z Piastem Szczecin
w Szczecinie jest remontowana hala wiec dlatego pierwsze 5 meczy Piast zagra na wyjezdzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga kobiet”