Sezon 2008/09 - 14. kolejka

Awatar użytkownika
Numokebe
Posty: 26
Rejestracja: 4 sty 2009, o 23:40
Płeć: M
Kontakt:

Sezon 2008/09 - 14. kolejka

Post autor: Numokebe »

14. kolejka (10.01.09)
Sokół Chorzów - AZS AWF Poznań
Piast Szczecin - SMS Sosnowiec (8.02.2009)
MOSiR Mysłowice - TPS Rumia
Budowlani Toruń - Budowlani Łódź
AZS KSZO Ostrowiec - Chemik Police
Wisła Kraków - pauzuje

Najciekawiej zapowiada sie oczywiscie mecz pomiedzy Budowlanymi Toruń oraz Budwolanymi Łódź. Najgorzej po tej kolejce moze wygladac pozycja Piasta poniewaz jesli Chemik i Rumia wygraja swoje spotkania wyprzedza Piasta i spadnie on na 6 pozycje. A moze AZS AWF Poznań sprawi kolejna niespodzianke i zdobedzie kolejne bardzo cenne pkt? Miejmy nadzieje ze ta kolejka bedzie kolejka w ktorej w kazdym meczu zobaczymy bardzo zacięta walke i pojedynki nie skoncza sie szybkimi 3:0.
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2008/2009 14 Kolejka

Post autor: pek »

Ciekaw jestem, kto zagra z Piastem, bo 8 lutego to termin dodatkowych finałów wojewódzkich, w kategorii juniorek starszych, w których wezmą udział kluby, które mają zawodniczki w SMS. Chyba że wystąpią zawodniczki, których macierzyste kluby nie zgłosiły drużyn do rozgrywek juniorek st. Tylko czy uzbiera się ich 6?
Awatar użytkownika
kufel
Posty: 175
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Sezon 2008/2009 14 Kolejka

Post autor: kufel »

Najgorzej to bedzie wyglądała sytuacja MOSiR-u Mysłowice jak te moje gwiazdy nie dadzą rady Rumii. A taka mozliwość istnieje. Niewiadomo czy Basia Bawoł wyjdzie w 12 po kontuzji.
natii
Posty: 51
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:38
Płeć: M

Re: Sezon 2008/2009 14 Kolejka

Post autor: natii »

Szykuje sie bardzo ciekawa kolejka wazna dla układu tabeli .Zespoły Rumii i Chemika maja duza szanse wejsc do czworki (jesli wygraja za 3pkt.)a Sokoł umocnic swoja pozycje.Wszyscy wiemy ,ze pewnym kandydatem do wygrania ligi jest Organika ale uwazam ,ze trenera tego zespołu ,to juz słuchac nie mozna i czytac ,bo taka pewnosc i noszalancja oraz lekcewazenie innych ,to tylko swiadcza o braku profesjonalizmu trenera.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2008/2009 14 Kolejka

Post autor: jasson »

natii pisze:Szykuje sie bardzo ciekawa kolejka wazna dla układu tabeli .Zespoły Rumii i Chemika maja duza szanse wejsc do czworki (jesli wygraja za 3pkt.)a Sokoł umocnic swoja pozycje.Wszyscy wiemy ,ze pewnym kandydatem do wygrania ligi jest Organika ale uwazam ,ze trenera tego zespołu ,to juz słuchac nie mozna i czytac ,bo taka pewnosc i noszalancja oraz lekcewazenie innych ,to tylko swiadcza o braku profesjonalizmu trenera.
A wyobrazasz sobie jak Łódź awansuje i ten pan będzie mówił do trochę większej publiczności? Będzie na pewno ciekawie :)
Póki co jego zespół okazał się za słaby na Dąbrowę bo jechał 150km ekspresówką i się dziewczyny zmęczyły :)

Moje typy:
Sokół Chorzów - AZS AWF Poznań 3:1
Piast Szczecin - SMS Sosnowiec 3:1
MOSiR Mysłowice - TPS Rumia 2:3
Budowlani Toruń - Budowlani Łódź 1:3
AZS KSZO Ostrowiec - Chemik Police 3:1
gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: Sezon 2008/2009 14 Kolejka

Post autor: gonzales »

zgadzam się z typami jassona z jednym wyjątkiem kszo-chemink 2-3 8-)
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/2009 14 Kolejka

Post autor: Robert »

Piast gra z SMS-em 8 lutego mecz jest przełożony. SMS połączy wyjazd do Polic z wyjazdem do Szczecina i zagra dwa mecze.
Mimo wszystko typuję, ze Police wywiozą trzy punkty z Ostrowca. Ciekawa drużyna i mogą wygrać. Co do reszty Łódź i Chorzów powinny zdobyć "planowe" 3 punkty i umocnić się na swoich pozycjach. W Mysłowicach może być także ciekawie - dla MOSIR-u to mecz o zblizenie się do szóstego miejsca, a wygrana Rumi przybliży tą drużynę do gry w pierwszej szóstce.
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Sezon 2008/2009 14 Kolejka

Post autor: mikasa1 »

Sokół Chorzów - AZS AWF Poznań - meczów sokoła już nie obstawiam - rzadko trafiam - głównie mecze u siebie :) no ale zaryzykuję
Mój typ 3:1
MOSiR Mysłowice - TPS Rumia - rumia jak wczesniej sadziłem powoli sie rozkręcaja w przeciwieństwie do gospodyń
Mój typ 1:3
Budowlani Toruń - Budowlani Łódź - meczyk pewnie będzie wyrównany - ale kiedy łodziankiwystepują skoncentrowane nie maja sobie równych
Mój typ 1:3
AZS KSZO Ostrowiec - Chemik Police - kszo już sporo bezsensownych punktów stracił teraz czas na punkty ale szczerze w tym meczu może być zarówno 3:1 jak i 1:3
Mój typ 3:2
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Sezon 2008/2009 14 Kolejka

Post autor: PicelTPS »

dobrze natii piszesz, mi ten trener od kiedy go poznałem w maju na barażach nie leży, lekceważy wszystkich rywali i gada głupoty tak jak po meczu z Dąbrową.
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
viking
Posty: 15
Rejestracja: 28 kwie 2008, o 08:57

Re: Sezon 2008/2009 14 Kolejka

Post autor: viking »

Witam

Faktycznie to jest ciekawa kolejka, szkoda tylko że jako mieszkaniec Mysłowic, z te z dobrej
ubiegłorocznej druzyny , (za sprawa bardzo i to bardzo chybionych zakupów ) ten zespól jest (był) meteorem w I lidze,
szkoda, że trener SM , tak dła łatwo sobie wcisnąć "Bubla" od WaldkaK, i przed sezoniem uparł sie aby
oprzec swoja druzyne na zgasłej gwiezdzie (notorycznie chorej- chyba czesciej od urojonych dolegliwosciach),
to teraz bedzie mial "swoj najdroższy chory nabytek jeszcze póltora sezonu.
Kufel, masz rację -sama Basia B nie wystarczy na pokonanie, Olszówka jak zostanie 2x złapana - to sie "zamknie".
Kupieniec, tez ze swoimi nawykami gwiazdy - nie powinna tu zabawić na dłużej. A ilość pkt jakie zdobyły w III secie w Łodzi
pokazują , że "duze mozliwości" drzemią w tym "chorym" zespole
Moje typy:
Sokół Chorzów - AZS AWF Poznań 3:o
MOSiR Mysłowice - TPS Rumia 1:3 /0-3
Budowlani Toruń - Budowlani Łódź 2:3
AZS KSZO Ostrowiec - Chemik Police 3:2
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 14. kolejka

Post autor: mikasa1 »

W Chorzowie po trudnym meczu chorzowianki wygrały 3:0 - niby wynik spokojny jednak dwa sety chorzowianki wygrały na przewagi (pierwszy 29:27) ale w każdym secie to poznanianki do około dwudziestego punktu prowadziły jednym lub dwoma punktami. mecz dokładnie taki sam jak pierwszy mecz tych zespołów w poznaniu. Chorzwianki świetnie zagrały tylko blokiem - inne elementy czy skuteczność w ataku znacznie poniżej średniem ( za wyjątkiem jednej zawodniczki). A co do Mysłowic to panowie zespół stracił charakter i waleczność. Nawet bez Pazderskiej ten zespół jak juz gdzieś wcześniej pisałem bardzo mi się podobał (przed sezonem i na początku). Wieć problem trwi gdzie indziej :)
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/09 - 14. kolejka

Post autor: Robert »

Typowałem zwycięstwo Polic za 3 pkt i trafiłem. Podobnie było w przypadku Łodzi i Chorzowa. Brawo Chemik, chyba cel w postaci pierwszej szóstki zostanie osiągnięty. Teraz widać jaką pracę wykonał trener Bujek i jego podopieczne. W Sosnowcu po meczu z SMS-em powiedział: ja nie mam gwiazd w drużynie, ja mam rzemieślniczki. KSZO i Poznań już na pewno zagrają mecze o uniknięcie baraży, cięzko bowiem przypuszczać, aby te dwie drużyny grały o coś więcej. MOSiR Mysłowice zbliżył się do TPS Rumia, ale ma cztery punkty straty i mecz w najbliższej kolejce z nieobliczalnym SMS-em. Łódź natomiast "płynie" do pierwszego miejsca przed meczami PO, Chorzów zajmie drugie miejsce i na chwilę obecną tego można być pewnym. Toruń gra podobnie jak w ubiegłym sezonie, pierwsza runda super, druga słabo.
Awatar użytkownika
kufel
Posty: 175
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 14. kolejka

Post autor: kufel »

I nikt se nie trafił w meczu MOSiR - Rumia :P. Mysłowice niespodziewanie wygrały 3:0. W 2 secie znów przestój i to wielki :x . 24:14 prowadzi MOSiR i nagle robi się problem. Tak czy siak wygraliśmy 26:24. Bardzo dobry mecz w wykonaniu "sznura" (Olszówki). Basia Bawoł po kontuzji weszła w tragicznym momencie i.... nie dała rady. Trener Skrobecki załapał żółtko po kłótni z sędziami. Zaczynamy grać z lekka środkiem (pare fajnie skończonych piłek). I to na dzis tyle. :)
P.S. ciekawe czy sie viking wypowie...
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 14. kolejka

Post autor: pek »

kufel pisze:I nikt se nie trafił w meczu MOSiR - Rumia :P. Mysłowice niespodziewanie wygrały 3:0. W 2 secie znów przestój i to wielki :x . 24:14 prowadzi MOSiR i nagle robi się problem. Tak czy siak wygraliśmy 26:24. Bardzo dobry mecz w wykonaniu "sznura" (Olszówki). Basia Bawoł po kontuzji weszła w tragicznym momencie i.... nie dała rady. Trener Skrobecki załapał żółtko po kłótni z sędziami. Zaczynamy grać z lekka środkiem (pare fajnie skończonych piłek). I to na dzis tyle. :)
P.S. ciekawe czy sie viking wypowie...
Wypowie sie czy nie - to jest niebezpieczeństwo wszystkich radykalnych sądów, zwłaszcza w tej lidze i w tym sezonie, gdzie nic nie można przewidzieć. Jedno jest tylko stałe (i to od wielu sezonów): trener Skrobecki ma pretensje do sędziów.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/09 - 14. kolejka

Post autor: Robert »

No to w najbliższej kolejce w Sosnowcu Mysłowice zagrają kolejny meczo "życie". SMS jest nieobliczalny i wynik jest sprawą otwartą dla obu drużyn. MOSiR po tym zwycięstwie nad Rumią nieco "odżyje" i zapewne dobrze to wpłynie na morale zawodniczek. Poza tym trener Skrobecki powiedział, że jego drużyna jest zmęczona grą w PP - zgodzę się z tym. Dlatego też drużyny z 1 ligi nie chcą w większości grać w PP z następujących powodów: kasa, - daleki podróże po całej Polsce, dziwaczna formuła PP.
Porter
Posty: 47
Rejestracja: 25 mar 2008, o 11:43
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 14. kolejka

Post autor: Porter »

Robert pisze:No to w najbliższej kolejce w Sosnowcu Mysłowice zagrają kolejny meczo "życie". SMS jest nieobliczalny i wynik jest sprawą otwartą dla obu drużyn. MOSiR po tym zwycięstwie nad Rumią nieco "odżyje" i zapewne dobrze to wpłynie na morale zawodniczek. Poza tym trener Skrobecki powiedział, że jego drużyna jest zmęczona grą w PP - zgodzę się z tym. Dlatego też drużyny z 1 ligi nie chcą w większości grać w PP z następujących powodów: kasa, - daleki podróże po całej Polsce, dziwaczna formuła PP.
Trzeba grać, jeździć (najlepiej pociągami), a nie pisać w "koło Macieju" :D

Chemik wygrał w OŚ, bo pociągiem pojechał na spotkanie, i z buta dawał z dworca! Jakby zimniej było, to zwycięstwo byłoby bardziej przekonywujące.
natii
Posty: 51
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:38
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 14. kolejka

Post autor: natii »

Ciekawa kolejka ,robi sie coraz ciasniej od miejsca 2 do 6 mysle ze walka bedzie do konca.Smuci kolejna porazka ,chociaz przewidywana ,Torunia mysle ,ze dziewczyny jak najszybciej musza wymazac te przegrane z pamieci i wziasc sie ostro do pracy ,bo potecjał jest.Pomomo porazki dobrze w Toruniu zaprezentowała sie Matusowa,Szulc i Krawulska ktora jest chyba zbyt mało wykorzystana w tym zespole a poprzedni sezon w Chorzowie pokazał ze ma duze mozliwosci.Szkoda tez kontuzji Filipowicz i to jeszcze w ostatniej piłce meczu.
viking
Posty: 15
Rejestracja: 28 kwie 2008, o 08:57

Re: Sezon 2008/09 - 14. kolejka

Post autor: viking »

Witam i pozdrawiam, spowodu pilnego wyjazdu nie mialem okazji odpowiedziec kuflowi, toteż napisze to co widzialem,

Po ostrej rozmowie z zawodniczkami - "gwiazda" , wróciła do gry, to ze Olszówka miala "dzien Konia" - to widzial kazdu kto był na meczu, drugi set 24-10 , i w sumie ledwo ledwo wygrywaja 26-24 , czy to jest powód do dumy?. Ten mecz został takze wygrany , przez zagrywkę ( zespól zespoł Mosir-u, poraz pierwszy grajac w I lidzie popełnil w całym meczu tylko 5 zagrywek z czego "gwiazda" 4). Jak juz było tak wysokie prowadzenie - to i rozgrywajaca przepieknie na 6 kiwek wykorzystała 5 - to równiez zdarzyło się poraz 1. Kufel - piszesz " ..Zaczynamy grać z lekka środkiem (pare fajnie skończonych piłek). I to na dzis tyle. :), zartujesz - co to znaczy z lekka ? , poza piłkami skonczonymi przez kiwkę wykonaną przez rozgrywajacą, widziales jakas inna akcję srodkiem ?
Co do kary dla Trenera Skrobeckiego - to "akurat prezent krakowskich sedziów , którzy ukarali trenera akurat na "wyrost" poniewaz w tej kwestionowanej piłce - TO ON mial rację -nie sedzia 1 . Cieszę sie , ze myliłem się z wytypowaniem wyniku . I faktycznie "gwiazda" jak zostanie przyparta finansowo do muru - pokazuje, że "cos" umie.

Ps, moze zwrocisz kiedys uwagę jak zachowuje się zaw nr 15 , gdy zostaje zdjeta z parkietu.

viking
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga kobiet”