Sezon 2007/08 - II kolejka czyli hit w Krakowie

jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Sezon 2007/08 - II kolejka czyli hit w Krakowie

Post autor: jasson »

Już w niedzielę znajdziemy odpowiedź na pytanie w jakiej formie są najwięksi faworyci I ligi. Gwardia przed tygodniem wykorzystując pauzę w lidze zagrała w mocno obsadzonym turnieju w Niemczech. Wisła natomiast wygrała ze słabiutkim SMS Sosnowiec 3:0. Forma więc obu zespołów jest niewiadomą. Oba zespoły szykują się do rozgrywek odpuszczając rywalizację w Pucharze Polski. Najpierw Wisła podłożyła się zespołowi z Andrychowa, a Gwardia do Bełchatowa wysłała juniorki. Jest wielce prawdopodobne że w Wiśle zagra Magda Śliwa, która ma przerwę w reprezentacji. W Gwardii zapowiadają powrót Małgorzaty Kupisz po urlopie macierzyńskim. Obie zawodniczki praktycznie są więc bez treningów ze swoimi zespołami. Moim zdaniem faworytem jest Gwardia, która na każdej pozycji ma mocną zawodniczkę. W Wiśle tak mocnej szóstki nie ma. Siatkówka jednak to sport zespołowy więc nie liczą się indywidualności. W ub. sezonie Wisła przegrała tylko jeden mecz, teraz wydaje mi się że porażek uzbiera się więcej (ok. 3-4). A Gwardia? Fachowcy twierdzą że mają lepszy skład niż w LSK. To się okaże. Zwycięstwo za trzy punkty jednego z zespołu stawia zwycięzcę w świetnej sytaucji już na początku sezonu i może mieć wpływ na rozstawienie przed play-off. Mój typ 3:2 dla Gwardii.
W pozostałych meczach najciekawiej zapowiada się spotkanie w Toruniu. Beniaminek po gładkim zwycięstwie z Sokołem będzie chciał urwać punkty Skrze. Myślę że choć jeden w Toruniu zostanie. KSZO z Chemikiem i Sokół z Pszczyną powinni sobie poradzić bez problemów i wygrać za 3 punkty.
Awatar użytkownika
PaStKa
Posty: 174
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:19
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: II kolejka czyli hit w Krakowie

Post autor: PaStKa »

W sprawie rozgrywających, to w Gwardii myślę, że w pierwszej szóstce wybiegnie Marta Haładyn. Właśnie z powodu nieprzygotowania do sezonu Gosi Kupisz. W zeszłym sezonie często byłem niezadowolony z gry Hały, ale jednak złoty medal uniwersjady coś znaczy. Po za tym byłem jednym z niewielu niezadowolonych z jej gry. Gosia może jej pomóc doświadczeniem, ale wątpie, żeby od początku grała w pierwszej szóstce. Magda Śliwa po drugiej stronie siatki to ogromne zagrożenie, ale jestem dobrej myśli. Wyniki sparingów nastrajają optymistycznie, trudno mi o obiektywną ocenę, ale myślę, że zwycięży Gwardia, choć łatwo na pewno nie będzie.
„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.” - Albert Einstein
Smienof
Posty: 74
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:41
Płeć: M
Lokalizacja: Katowice

Re: II kolejka czyli hit w Krakowie

Post autor: Smienof »

Prócz meczu w Krakowie, który będzie prawdziwym hitem rozegrane zostaną inne spotkania. Czekamy na Wasze komentaże pomeczowe no i w miare mozliwości o przesyłanie wyników. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mazia
Redaktor
Redaktor
Posty: 372
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:07
Płeć: K
Lokalizacja: Podłopień/Kraków
Kontakt:

Re: II kolejka czyli hit w Krakowie

Post autor: mazia »

Magda Śliwa to głównie znane nazwisko, które działa na młode zawodniczki. Pani Magda, nie powiem, rozegrala wiele znakomitych spotkań... szkoda tylko, ze nie w zeszlym roku w Wisle. Z meczu na mecz prezentowala sie słabiej, ale alternatywy bylo brak (niestety Julka Babraszewska musi sie jeszcze wiele nauczyc). Poza tym Śliwa na boisku jest kims wiecej niz zawodniczka, to raczej grajacy trener (z podkresleniem slowa trener). Tak czy inaczej wydaje mi sie, ze najwiecej zalezy jednak od dyspozycji Pauliny Olszewskiej. Jesli ta zawodniczka ma "dzien konia" trudno ja powstrzymac.
I kiedy czego gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.
Budowlany
Posty: 88
Rejestracja: 7 paź 2007, o 07:26
Płeć: M

Re: II kolejka czyli hit w Krakowie

Post autor: Budowlany »

W Toruniu bardzo ladny mecz. w Pierwszych dwóch setach emocjie na bardzo wysokim poziomie. w pierwszym od remisu 20:20 a później 23:23 nie wiadomo było kto wygra, Skra wybroniła setową przy 24:23 ale później 2 punkty Budowlanych i seta kończy juniorka z Torunia - Agnieszka Sikorska. w drugim secie 13:19 dla Skry, ale Budowlanki doporwadzają do remisu 20:20. Chwile poźniej remis 23:23 i setowa dla TOrunia 24:23. Skra ponownie broni setową. Za chwilę kolejna setowa dla Budowlanek 25:24, ale to jeszce nie był koniec seta. Na całe szczęście dla toruńskich kibiców chwilę poźniej jednak Budowlanki wygrywają 27:25. W trzecim secie Skra nie podjęła praktycznie walki. przegrywając do 12.

W zespole Skry opórcz rozgrywających Alicji Leszczyńskiej i Judyty Szulc wyróżniałą się Iza Kasprzyk, która niemiłosiernie wykorzystywała błędy w ustawieniu bloku Budowlanek.
W Budowlanych Najskuteczniejsza była Ola Marchlewska, świetną robotę w polu i na siatce wykonała Majka Soja. Ja zadowolony jestem z gry juniorek Budowlanych Agnieszka Sikorska cały mecz na boisku i Patrycja Kowalska, która zmieniła Malwinę Konkolewską w 2 secie zdobyła 4 punkty.
Pełne trybuny w Toruniu, wielka radość. No i jeszce rezerwy w grze Budowlanych, bo jeszcze Budki nie grają "swojego"

pozdro!

ps. jak ktos ma jeszcze jakies pyutania do meczu to śmiało prosze pytać.
Dino
Posty: 8
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:54
Płeć: K
Lokalizacja: Kraków

Re: II kolejka czyli hit w Krakowie

Post autor: Dino »

Hit w Krakowie zakończony wynikiem 3:1 dla Wisły. Bardzo dobry mecz w wykonaniu Magdy Żochowskiej, z piłki na piłkę coraz lepiej grała Karolina Kosek. Trzeba też zaznaczyć, że Wisła grała bez Pauliny Olszewskiej!!
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: II kolejka czyli hit w Krakowie

Post autor: jasson »

Dino napisz coś więcej o meczu. Czy rzeczywiście to są najlepsze zespoły I ligi? Jaki był poziom? W Wiśle już wiemy kto dobrze zagrał a kto się wyróżnił w Gwardii? Grała Śliwa, jeśli tak to jak? Przyznam że nie spodziewałem się wygranej Wisły za 3 punkty. Gwardia zawiodła? Z drugiej strony Wisła w poprzednim sezonie nie straciła punktu u siebie. Dopiero w play-off przegrała z Dąbrową. Jestem więc ciekaw czy Wisła z tego sezonu jest lepsza od tej z poprzedniego...
Dino
Posty: 8
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:54
Płeć: K
Lokalizacja: Kraków

Re: II kolejka czyli hit w Krakowie

Post autor: Dino »

W Gwardii w sumie dobrze grała Agnieszka Starzyk, tzn. kończyła efektownie piłki, ale też zdarzały się jej przystoje. Na rozegraniu dobrze spisywała się Marta Haładyn, szczerze mówiąc jej gra podobała mi się bardziej niż Małgorzata Kupisz. Kilka ładnych akcji w wykonianiu Mroczkowskiej, wg mnie raczej słabo Solipiwko. Bardzo słabo Bogumiła Barańska, która w pewnym momencie dostawała czapę za czapą (choć szczerze mówiąc nie były to najlepiej rozegrane piłki).

Trudno mi ocenić czy sa to najlepsze zespoły I ligii w końcu to dopiero druga kolejka.
Myślę, że oba zespoły mają jeszcze duże rezerwy.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: II kolejka czyli hit w Krakowie

Post autor: jasson »

To fakt, liga się dopiero rozkręca i oba zespoły dopiero wchodzą w rytm meczowy. A co ze Śliwą bo zapowiadali że zagra?
Forester
Posty: 31
Rejestracja: 4 wrz 2007, o 09:45
Płeć: M

Re: II kolejka czyli hit w Krakowie

Post autor: Forester »

zapowiadali,że zagra i zagrała
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: II kolejka czyli hit w Krakowie

Post autor: jasson »

Forester po to się logowałeś żeby aż tyle napisać?
Podsumowując kolejkę kolejna niespodzianka w Toruniu. Budowlane wyrastają na czarnego konia rozgrywek. Zwycięstwa Sokoła i KSZO spodziewane ale wymęczone. Ligowa karuzela rozkręca się na dobre...
gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: II kolejka czyli hit w Krakowie

Post autor: gonzales »

Budowlany pisze:W Toruniu bardzo ladny mecz. w Pierwszych dwóch setach emocjie na bardzo wysokim poziomie. w pierwszym od remisu 20:20 a później 23:23 nie wiadomo było kto wygra, Skra wybroniła setową przy 24:23 ale później 2 punkty Budowlanych i seta kończy juniorka z Torunia - Agnieszka Sikorska. w drugim secie 13:19 dla Skry, ale Budowlanki doporwadzają do remisu 20:20. Chwile poźniej remis 23:23 i setowa dla TOrunia 24:23. Skra ponownie broni setową. Za chwilę kolejna setowa dla Budowlanek 25:24, ale to jeszce nie był koniec seta. Na całe szczęście dla toruńskich kibiców chwilę poźniej jednak Budowlanki wygrywają 27:25. W trzecim secie Skra nie podjęła praktycznie walki. przegrywając do 12.

W zespole Skry opórcz rozgrywających Alicji Leszczyńskiej i Judyty Szulc wyróżniałą się Iza Kasprzyk, która niemiłosiernie wykorzystywała błędy w ustawieniu bloku Budowlanek.
W Budowlanych Najskuteczniejsza była Ola Marchlewska, świetną robotę w polu i na siatce wykonała Majka Soja. Ja zadowolony jestem z gry juniorek Budowlanych Agnieszka Sikorska cały mecz na boisku i Patrycja Kowalska, która zmieniła Malwinę Konkolewską w 2 secie zdobyła 4 punkty.
Pełne trybuny w Toruniu, wielka radość. No i jeszce rezerwy w grze Budowlanych, bo jeszcze Budki nie grają "swojego"

pozdr
ps. jak ktos ma jeszcze jakies pyutania do meczu to śmiało prosze pytać.
zobaczymy co będzie na wyjazdach bo wasza salka to istny kurnik nieporozumienie!!!!!!!!!!! to samo co w dąbrowie tylko tam lotnisko ale lepsze lotnisko niż kurnik z grzędami 1m za bocznymi i końcowymi liniami
Budowlany
Posty: 88
Rejestracja: 7 paź 2007, o 07:26
Płeć: M

Re: II kolejka czyli hit w Krakowie

Post autor: Budowlany »

gonzales pisze: zobaczymy co będzie na wyjazdach bo wasza salka to istny kurnik nieporozumienie!!!!!!!!!!! to samo co w dąbrowie tylko tam lotnisko ale lepsze lotnisko niż kurnik z grzędami 1m za bocznymi i końcowymi liniami
ale co Cie boli?
jezeli bys sie skupil troche bardziej to bys wiedzial ze potrzeba wiecej niz 1m od bocznych linii aby mozna bylo grac w siatke . a dwa po co CI 5metrow miejsca od bocznej linii? trzeba dobrze przyjmowac piłkę i wtedy wystarczy 9x9.

peace
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga kobiet”