Sezon 2007/08 - 1/4 i 1/2 finałów play-off

Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Sezon 2007/08 - 1/4 i 1/2 finałów play-off

Post autor: Robert »

W najbliższą sobotę rozpoczną się mecze o awans odo LSK oraz o uniknięcie spadku z I ligi, a także chyba mało emocjonujący ("o czapkę gruszek") mecz o piąte miejsce. Do podobnej sytuacji jak rok temu dojdzie w meczu o 3 miejsce gdzie najprawdopodobniej Piast Szczecin (przegrany w meczu z Wisłą zmierzy się z przegranym w meczu zGwardią)

Mecze o miejsca 1-4
Gwardia Wrocław - Sokół Chorzów. Zdecydowanym faworytem tego dwumeczu są Wroclawianki. Jednak same zawodniczki jak i trener podchodzą do rywala z dużym szacunkiem i nie lekceważą go. Wygrana Gwardii w meczu sparingowym z Winiarami Kalisz 3-2 podbudowała drużynę i pozwoliła jej jeszcze bardziej uwierzyć we własne możliwości. Sokół to waleczna drużyna, która jako jedyna dwukrotnie pokonała Wisłę Kraków. W tym tygodniu Chorzowianki wystąpią w charytatywnym turnieju na rzecz Agaty Mróz w Zawierciu. Wrocławianki powinny dwukrotnie odnieść zwycięstwa i przypieczętowac je w ostatnim meczu w Chorzowie. Kazde inne rozstrzygnięcie zostanie uznane za sensację. W rundzie zasadniczej dwukrotnie padł wynik 3-0 dla Gwardii Typy 3-0 i 3-1

Wisła Kraków - Piast Szczecin. Krakowska drużynę jak mówił trener Krzysztof Mazurek interesuje awans do LSK. Gra w rudndzie zasadniczej przeplatana była dobrymi jak i słabymi występami. Dwukrotne zwycięstwa nad Gwardią Wrocław, czy dwukrtone porażki z Sokołem Chorzów. Prawdziwym i jedynym liderem Wisły jest Magdalena śliwa, podczas jej nieobecności krakowski zespół zanotował jedyną porażkę z Sokołem. Z szczecińską drużyną Wisła odniosła dwa zwycięstwa i podobnie jak Gwardia jest zdecydowanym faworytem. Piast nękany przez problemy finansowe raczej nie sprawi niespodzianki. W sezonie zasadniczym popularne "Piaściary" zanotowały porażki zarowno z Gwardią jak i Wisłą. W rundzie zasadniczej było 3-0 w Krakowie dla Wisły i 3-2 w Szczecinie po zaciętym meczu Typy 3-1 i 3-0

Mecz o 5 miejsce
Skra Belchatów - Budowlani Toruń. Beniaminek z Torunia na pewno łatwo nie odda pola gry i podejmie wyzwanie, jednak doświadczenie i ogranie w 1 lidze są po stronie Skry, czy okaże się to wsytarczającymi atrybutami w odniesieniu zwycięstwa? W rundzie zasadniczej zanotowano wyniki 3-0 dla drużyny z Torunia w pierwszej rundzie i 3-0 dla Bełchatowianek w rundzie rewanżowej. Typ 3-0 dla Skry.

Mecze o miejsca 7-10 (uniknięcie degradacji/ spadek)
Chemik Police - Politechnika Częstochowa . Waleczne dziewczęta z Polic swoją grą pokazały, że zależy im na pozostaniu w 1 lidze, aby stało się to faktem muszą pokonać jeszcze SPS Politechnikę Częstochowa. Atut wlasnej hali i kibice powinny okazać się decydujące. Gdyby nie przegrany mecz we własnej hali z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski Policzanki uplasowalyby się na siódmym miejscu w tabeli. W drużynie z Częstochowy w ostatnim czasie doszło do zmainy na stanowisku trenera, za pracę podziekowano Marianowi Kardasowi (to już druga zmiana trenera w tym sezonie w tej ekipie, przed sezonem władze klubu rozstały się z Andrzejem Solskim). Te zawirowania i słabe wyniki nie wróżą raczej niczego dobrego. W rundzie zasadniczej Częstochowianki spisywały się poniżej oczekiwań i zanotowały jedną z najgorszych lokat na przestrzeni ostatnich kilku lat. Jakikolwiek sukces w Policach może okazać się bezcenny. Ważną rolę w tym meczu będzie odgrywała koncentracja i nerwy. Wyniki z pierwszej rundy 3-o dla Czestochowy i w rewanżu 3-1 dla Polic
Typy 3-2 i 3-0

KSZO - Pszczyna. siedem punktów i dwa zwycięstwa w całym sezonie wskazują, ze po rocznej przygodzie przyjdzie się pewnie pozegnać Pszczyniankom z 1 ligą. Słaba gra, oraz lokata w tabeli wskazują, ze faworytem tej potyczki jest KSZO.Drużyna z Ostrowca swiętokrzyskiego grała falami choćby porażka u siebie z faworytem Wisłą Kraków 2-3, czy wygrana z Budowlanymi 3-1, a następnie porażka z uczennicami z Sosnowca 2:3. Pomimo tego gospodynie nie powinny mieć większych problemów w odniesieniu dwóch wycięstw. W pierwszej rundzie padły wyniki 3-1 i 3-0. Typy 3-0 i 3-1
Awatar użytkownika
PaStKa
Posty: 174
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:19
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Play- off

Post autor: PaStKa »

Półfinały

Gwardia-Sokół
Nie dopuszczam żadnej innej możliwości jak awans bez porażki. Sokół stać na urwanie seta, może dwóch w trzech meczach. Szczerze mówiąc troszeczkę się obawiam meczu w Chorzowie, ale jeśli chodzi o mecze we Wrocławiu to jestem spokojny. Tak więc mecze w Hali Gwardii obstawiam na 3:0 i 3:0.

Wisła-Piast
Faworytkami są z pewnością Krakowianki. W rundzie zasadniczej bywało różnie z grą Wisły, ale w decydującym momencie sezonu powinien przypaść szczyt formy. Piast może postawi opór u siebie, ale w Krakowie rezultat może być tylko jeden. Sytuacja finansowa w Piaście jest wciąż nieustabilizowana(przynajmniej o żadnej stabilizacji nie słyszałem). Wiadomo, że bez poważnego zastrzyku pieniędzy Piasta nie będzie stać na grę w LSK, a na takowy sie nie zanosi. Myślę, że Szczecinianki zdają sobie z tego sprawę i wątpię w jakiś ogromny zryw moralny, acz liczę na walkę ze strony dziewczyn z Pomorza. Jeśli rywal nie zostanie zlekceważony, to w Krakowie wygrają gospodynie, stawiam na 3:0 i 3:2.

O 5 miejsce(o nic)

Skra-Budowlane
Mecz jest o nic, więc decydować będą zapewne głównie umiejętności, psychika i te sprawy raczej nie zaistnieją. A jeśli chodzi o umiejętności, to lepsza jest Skra i bez problemów zwycięży 3:0.

O utrzymanie

Chemik-Politechnika
Chyba najciekawiej zapowiadające się spotkanie 1 rundy PO. W Policzankach jest ogromna wola walki, pokazują one, że chcą pozostać w I lidze. Czegoś takiego nie było widać w grze Częstochowianek, i choć większy potencjał sportowy nie uważam je za faworytki. Moje typy to 3:2 i 3:0.

KSZO-Pszczyna
KSZO miało wzloty i upadki. Ich gra na przestrzeni sezonu absolutnie nie może zadowalać. I co z tego? A no nic, bo po drugiej stronie siatki stoją Pszczynianki. Być może w Pszczynie zdarzy się jakaś sensacja(np. wygrana KSZO dopiero po tie-breaku), ale w Ostrowcu spodziewał się 3:0 i 3:0.
„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.” - Albert Einstein
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Play- off

Post autor: jasson »

Gwardia - Sokół 3:2, 3:0. Pierwszy mecz zawsze jest najtrudniejszy dlatego wietrzę małą niespodziankę. Gwardia powinna załatwić sprawę w trzech meczach ale Sokół to już doświadczony zespół który rok temu w play-off przegrał 0:3 z Dąbrową ale po dwóch tiebreakach. MKS później awansował do LSK... Chorzowianki w środę na turnieju w Zawierciu przegrały ze Skrą i z Dąbrową ale stawiam na emocje chociaż w sobotę.
Wisła - Piast 3:1, 3:0. Tu emocji będzie tyle samo albo mniej. Zarówno Piast jak i Sokół powinny się cieszyć że są w czwórce. Czy podejmą walkę - zależy od tego czy spoczną na laurach. Wisła na tym etapie powinna grać już na swoim poziomie i zakończyć rywalizację w trzech meczach.
Skra - Budowlani 3:1. Skrze brakło jednej kolejki by wejśc do czwórki. Forma nadal dopisuje (2:1 z Sokołem, 1:2 z Dąbrową) choć takie mecze są o pietruszkę i wynik może być odwrotny.
Chemik - SPS 1:3, 3:1. Czy częstochowianki w końcu zaczną grać na miarę swoich możliwości? Trenera Kardasa już nie ma więc może choc zwiastun formy się pokaże... Policzanki znów walczą w barażach i znów więcej szans daje się rywalkom. Rok temu udało się utrzymać I ligę w pięciu meczach...
KSZO - Pszczyna 3:1, 3:1. Wiem, że Pszczyna jest murowanym kandydatem do spadku ale w ostatnim czasie o dziwo to ten zespół prezentował się lepiej. KSZO nie zachwyca ale dwa mecze powinien wygrać.

Ciekawe czy wobec poszerzenia I ligi mężczyzn także play-outy u kobiet będą walką o pietruszkę. No bo jak to będzie wyglądało: u chłopaków 13 zespołów, u dziewczyn 11. Znając władze ligi odpowiedź poznamy po sezonie...
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Play- off

Post autor: mikasa1 »

I kilka moich słów o zbliżających się play-off.

Gwardia Wrocław - Sokół Chorzów - faworyt jest tylko jeden i nie sa to chorzowianki :). W sezonie zasadniczym 2x szybkie 3:0 dla Gwardii stawia je zdecydowanie "z przodu". Aczkolwiek w kilku meczach w sezonie chorzowianki zaprezentowały się tak, że mogłyby i Gwardii postawić trudne warunki. Dla chorzowianek kluczem do nawiązania walki są: dobre przyjęcie, gra przez środek, wiara w zwycięstwo do końca i 150% zostawienia siebie na parkiecie. Dla wrocławianek: po prostu grac jak w rundzie zasadniczej.
Mój typ 3:0 i 3:2

Wisła Kraków - Piast Szczecin - jeśli szczecinianki nie odpuszczą sobie tych meczów to wynik końcowy może być bardzo różny. Nieznaczną przegawę mają gospodynie i powinny na własnym parkiecie ją wykorzystać.
Mój typ 3:1 i 3:1

Skra Bełchatów - Budowlani Toruń - raczej Bełchatów patrząc po ostatnich meczach. Podkreślam dla mnie mecze o 3 czy teraz o 5 miejsce są bezsensowne. Można tabelę ustalić po rundzie zasadniczej. Ciekawe czy zespoły podejdą do tych spotkań ambitnie.
Mój typ 3:1

KSZO Ostrowiec Św. - PLKS Pszczyna - mega sensacją byłoby wygranie jednego meczu przez zespół z Pszczyny. ja w to osobiście nie wierzę. Może secik ale mecz nieeeee.:)
Mój typ 3:0 i 3:1

Chemik Police - Politechnika Częstochowa - oj będzie się działo w Policach - dla mnie osobiście indywidualnie zespół z Częstochowy znacznie lepszy zespołowo zespół z Polic. jeśli Politechnika wygra w tej fazie potwierdzi to mój sceptycyzm do play-off
Mój typ 3:1 i 2:3
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Play- off

Post autor: mikasa1 »

jasson dla ciebie gratulacje.
MMKS pokazał w tym sezonie, że jest zespołem z jajami i mimo gry składem zbliżonym do zeszłorocznych rozgrywek spokojnie utrzymał się w lidze. Aczkolwiek myslałem, że dzisiaj Centrostal coś z Muszyny wywiezie.
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Play- off

Post autor: evija »

Mamy pierwsze wyniki play-offów:

Wisła - Piast 3:0 ( 25:22, 25:20, 26:24 )

Kolega był na meczu i mówił, że Piast zawalczył głównie w 3 secie, gdzie miał nawet piłkę setową, ale generalnie to pod kontrolą Wisły raczej. Zobaczymy czy jutro dziewczyny ze Szczecina wyciągną wnioski i zrealizują je na parkiecie.

KSZO Ostrowiec Św. - PLKS Pszczyna 3:0 ( 25:12, 25:21, 25:19 )

Szczerze to bez niespodzianki.

Chemik Police - Politechnika Częstochowa 3:1 ( 25:22, 25:21, 14:25, 25:19 )

Cz-wa nadal cieniuje... brawa dla Chemika Police za zwycięstwo, jeśli jutro Chemik też wygra to ustawi się w bardzo dobrej pozycji przed meczem w Częstochowie... Akademiczki byłyby pod ścianą.

Niestety nie znam wyniku Gwardii ani Torunia.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Play- off

Post autor: jasson »

Gwardia wygrała 3:0. Sokół z żadnym secie nie wyszedł z 20 punktów. Podobno godzinka z kąpielą.
Skra natomiast odwołała swój mecz z Toruniem bo podobno nie jest zainteresowana jego rozegraniem...

Wisła wygrała z Piastem i podobno jest "świetnie przygotowana do play-off". Sądząc po wyniku to tak do końca nie jest. W tytule relacji z meczu użyto nawet słowa "CUD". W sezonie krakowianki zmiotły Piast z parkietu a teraz się trochę męczyły...

Wygrana KSZO nie dziwi ale kolejna porażka SPS to już dramat. Ale poczekajmy do jutra - przywieźć jedno zwycięstwo z Polic nadal można...
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Play- off

Post autor: mikasa1 »

Gwardia rzeczywiście spokojnie wypunktowała Sokół który próbował walczyć ale w każdym secie przestój - kilka punktów z rzędu dla Gwardii i spokojny "dojazd" do końca meczu. Ale skład Gwardii - patrz pierwsza szóstka i ławka rezerwowych do pozazdroszczenia dla WSZYSTKICH I ligowych zespołów. Przyjęcie zespołu Gwardii na świtnym poziomie - a Mroczkowska na środku robiła co chciała. Chorzowianki pokazały pazurki tylko z lewego skrzydła - niestety przyjęcie chorzowskiego zespołu pozostawiało wiele do życzenia więc środkowe były mało wykorzystywane.
Co do pozostałych meczów chyba bez niespodzianek - Wisła do przodu - ale wierzę, że Piast jeszcze powalczy, KSZO - planowo, Chemik po walce - ale tutaj każdy mecz będzie ciężki a Skra ..... niespodziewanie oddała jak czytałem na forum walkowerem - dziwne wszak walkower to 5 tys. zł a koszty dwumeczu do nie tak odległego Torunia i u siebie znacznie mniej - cóż ciekawe czy potwierdzą się pojawiające się plotki:)
Awatar użytkownika
PaStKa
Posty: 174
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:19
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Play- off

Post autor: PaStKa »

Pozwolę sobie nieco napisać o rywalizacji Gwardia-Sokół. Wczoraj do 17, 15 i 19 w 65 minut, dziś do 19, 9, 15 w 58 minut. Oba mecze od początku do końca pod kontrolą. Dziś w drugim secie zaczęło się od 7:0(zagrywka Marty Haładyn), skończyło się 6-punktową serią Asi Kaczor(19:9 => 25:9), która w połowie seta weszła na podwójną zmianę za Hałę, co oznacza ni mniej, ni więcej, że w tym secie drużyny zrobiły całe obejścia. Gwardia grała ze świetnym przyjęciem, blokiem i zagrywką. Jeśli chodzi o atak, hmm, atak raczej dobrze, ale rozegranie szwankowało, szczególnie kiepsko wyglądała współpraca ze środkowymi. Kasia Mroczkowska i Zuza Efimenko dostawały piłki na łokieć, a chwilami wręcz pod brodę. I to zarówno, gdy rozrzucała Haładyn, jak i Gosia Kupisz. Mimo ogromnej sympatii, szczególnie do pierwszej z nich, to w LSK ta para rozgrywających może nie wystarczyć. Wczoraj nawet na skrzydła szły za niskie/przerzucone piłki. Jednak póki co finał na pewno będzie nasz. Jeśli chodzi o drużynę z Chorzowa, to przyjęcie było porażająco słabe. W pierwszym meczu libero było Settnik, której konsekwentnie piłki zabierała Krawulska. Dziś na libero grała zawodniczka z nr 7(nie pamiętam nazwiska) spisała bardzo słabo, często kryła ogromną część boiska, stając się łatwym do zaskoczenia celem, co było umiejętnie i konsekwentnie robione. Podsumowując Gwardia jest o klasę lepsza od Sokoła i z pewnością awansuje do finału, i jest duża szansa, że na jesieni zobaczymy Gwardię w LSK.
„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.” - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Play- off

Post autor: Robert »

Wielki szacunek i słowa uznania dla MARIUSZA BUJKA i Chemika brawo dziewczyny, utrzymanie macie na wyciągniecie ręki. Darze Wasz zespół szczególną sympatią, za to co zrobiłyście w tym sezonie, za grę z poświęceniem i zangażowaniem. Za to że jeździłyście pociągami chodziłyście na hale z dworców PKP na nogach, za to szacunek i słowa uznania. Dla pana panie Mariuszu wiecej cierpliwości i spokoju, może zacznie się normalnie dziać w Chemiku? Proszę ostudzić "rozpalone" głowy dziewczyn i spokojnie podejść do meczu w Częstochowie, żeby ta rywalizacja tam dobiegla końca. Jeszcze raz ode mnie dla pana dziekuję i pozdrawiam. Mam nadzieję na kolejne spotkanie w przyszłym sezonie na meczu SMS Sosnowiec - Chemik Police?
Wyniki Chemika "prawie" bezbłędnie wytypowałem.

Co do reszty wyników, nie rozumię postawy Skry Bełchatów, a z drugiej strony mecze o miejsca 5-6 jaki sens jest je rozgrywać? Może tak w przyszłym sezonie warto byłoby się zastanowić czy to ma sens? Podobnbie za dwa tygodnie bedzie rozgrywany mecz o ..... 3 miejsce pomiędzy Szczecinem a Chorzowem. Moim zdaniem dla dobra obu klubów lepiej byłoby aby te mecze odpuścić, po pierwsze koszty duże, a po drugie co te mecze dadzą obu drużynom?

W drugiej parze o utrzymanie KSZO podobnie jak Chemik jest bliskie postawienia kropki nad "i' w meczu z Pszczyną. Tutaj aczej problemów nie powinny mieć dziewczyny z KSZO.

W finale dojdzie do ciekawie zapowiadającego się meczu: Wroclaw - Kraków. Nie będę typował kto wygra, gdyż może być różnie to są PO. W ubiegfłym sezonie Wisła była pewniakiem i jak się skończyło wszyscy wiedzą. W tym sezonie przewagę psychologiczną ma właśnie Wisła dwa zwycięstwa nad Gwardią i rozgrywającą Magdalenę Śliwę. To na niej spoczywa ciężar gry i gdy zostanie wyłączona to Wisła nie gra. Gwardia z kolei to monolit i kombinacyjna gra zespołowa. Obie drużyny w tym sezonie widziałem i były to różne okresy, a mianowicie Wisła gral w Sosnowcu z SMS we wrześniu i łatwo wygrała 3:0, natomiat Gwardia Wrocław grała spraing z DG i byuło 2:2 i mecz ligowy z SMS 3:1 w Sosnowcu. Piszę już w kontekście kolejnej rundy PO, gdyż cięzko przypuszczać aby Chorzów i Szczecin odwróciły losy rywalizacji w PO.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Play- off

Post autor: jasson »

Bez emocji w meczach o finał I ligi. O ile Piast w sobotę trochę powalczył to Sokół oba mecze zagrał katastrofalnie. Przegrać na tym etapie seta 9:25 to chyba sensacja. Ciekawe czy Gwardia gra tak dobrze czy to Sokół nie podjął walki. Wydaje mi się że między tymi zespołami jest różnica klasy. Inna sprawa że Gwardia na ławce ma szóstkę którą chciałby mieć jako podstawową każdy trener w I lidze. Jak zwykle grało 12 zawodniczek i jak zwykle nie miało to wpływu na grę... Wisła też szybko uporała się z Piastem i w sobotę chyba półfinały się zakończą...
W dolnej połówce Pszczyna ugrała dwa sety w Ostrowcu i za to należy jej pogratulować. Jednak rywalizacja ta skończy się pewnie w najbliższym meczu. Tak będzie lepiej dla tych rozgrywek.
No i Police... Ja również jestem pod wrażeniem Chemika. Wielkie słowa uznania dla trenera Bujka. Częstochowa natomiast w takich meczach wystawia debiutującą rozgrywającą... To chyba już rozpacz trenerów SPS-u - tonący brzytwy się chwyta i tak to wygląda w Częstochowie. Tu jednak przewiduję jeszcze co najmniej dwa mecze...
Co do meczów o miejsca 5-6. Skra i Budowlani mają na pewno na ławce zawodniczki które przez cały sezon stały w kwadracie i teraz bez obciązeń mogłyby zagrać. Te mecze są dla takich zawodniczek a oddawanie ich walkowerem świadczy o braku zawodostwa ekipy bełchatowskiej...
Budowlany
Posty: 88
Rejestracja: 7 paź 2007, o 07:26
Płeć: M

Re: Play- off

Post autor: Budowlany »

z tego co mi wiadomo nie ma walkowora Skry.
Budowlane jadą do Bełchatowa w sobotę na 17.00. a mecz z tego weekendu przeniesiony mabyc. termin ustali pzps.
pozdro
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Play- off

Post autor: Robert »

Powód przełożenia sobotniego meczu wg mnie mógł być tylko jeden był Final Four w Łodzi i dlatego dziewczyny z Bełchatowa nie zagrały. Na przyszłość przydałaby się jakaś informacja lub komunikat, że mecz jest przełożony, aby nie wprowadzać dezinformacji i niedomówień. Mecze o wybitnie szkoleniowym znaczeniu, trenerzy obu druzyn będą mogli wypróbowac zawodniczki z poza pierwszej szóstki i przećwiczyć różne warianty gry.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Play- off

Post autor: Robert »

W tą sobotę i niedzielę "powinny" dobiec rywalizacje w parach Chorzów - Wrocław oraz Szczecin - Kraków. Inne wyniki niż zwycięstwa drużyn przyjezdnych będą dla mnie wielką niespodzianką. Podobnie też powinno być w Częstochowie i Ostrowcu. Dziewczyny z Częstochowy mają już "pełne" głowy i zapewnienia, ze dobrze zagrają jakoś mnie nie przekonują. Chemik jak dobrze zagra ma na pewno utrzymanie, mądra i rozsądna gra da im dobry wynik. Z tego co dziewczyny z Polic się wypowiadały wynika, że zapominają o dwóch zwycięstwach w Policach i z szacunkiem do rywala przystępują do kolejnego meczu. Pszczyna jest już raczej spisana na straty tutaj razej nic się nie wydarzy

Pozostaje dwumecz zwany "treningiem" pomiędzy Toruniem a Bełchatowem. Obie drużyny przystąpią do tego mecu na luzie gdyż o nic nie grają.
Awatar użytkownika
PaStKa
Posty: 174
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:19
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Play- off

Post autor: PaStKa »

Wisła miała w reprezentacji Śliwę, teraz u Bonitty ma grać Asia Kaczor! Warunkiem uczestniczenia w zgrupowaniu jest zakończenie sezonu w kwietniu, a więc awans bez baraży(lub, teoretycznie, porażka w półfinale z Sokołem). To świetna wiadomość dla Gwardii, gdyż po pierwsze mamy zawodniczkę w kręgu zainteresowań Bonitty, a po drugie Asia będzie bardziej zmobilizowana, by skończyć sezon jak najszybciej, a myślę, że cała drużyna będzie chciała jej pomóc.


I jeszcze moje typy na nadchodzące mecze:

Sokół-Gwardia 0:3, no bo jak inaczej?(wiem, wiem jestem zbyt pewny siebie)

Piast-Wisła Liczę na niespodziankę, dobrze troche zmęczyć Wisłę przed finałami. Szczecinianki widząc, że klub się sypie nie będą zapewne nadzwyczaj zmobilizowane. Na pewno faworytem są Wiślaczki. Ta rywalizacja powinna skończyć się w ten weekend. Troche na przekór i wbrew logice stawiam na 3:2 i 1:3.

Skra-Budowlane Podtrzymuje to, co napisałem wcześniej, czyli 3:0.

PLKS-KSZO
Pszczyna potrafiła ugrać dwa sety na wyjeździe. Myślę, że dzięki lekceważącej postawie KSZO. Z resztą nie dziwie się temu bardzo. Jednak po tie-breaku Ostrowianki powinny wziąć się do roboty i wygrać 0:3.

SPS-Chemik Policzankom należy się miejsce w lidze, za walkę i za ambicję. Ale w Częstochowie może nie być łatwo. Chemik będzie chciał przypieczętować utrzymanie, bardzo będzie im zależeć na wygraniu już w sobotę. Być może uda im się. W dużej mierze zależy to od Częstochowianek, które jeszcze nie pokazały w tym sezonie ambicji i woli walki. Skoro nawet w Policach, mimo że już wtedy stały pod ścianą, nie potrafiły pokazać pełni swoich umiejętności to chyba już ich nie pokażą. Tak więc: 1:3.
„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.” - Albert Einstein
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Play- off

Post autor: jasson »

Sokół - Gwardia 0:3. No bo jak inaczej? Chorzowianki nie umieją grać z Gwardią i mają problemy by w jednym secie ugrać 20 punktów. Jutro pewnie to się im uda ale na więcej niż jeden set bym nie liczył. Wrocławianki pod każdym względem są po prostu o klasę lepsze.
Piast - Wisła 1:3. Nie oszukujmy się, Piast nie jest w stanie zagrozić na powaznie Wiśle. Krakowianki też nie chcą się męczyć i nie pozwolą sobie na dłuższy weekend w Szczecinie.
Skra - Budowlani 3:0. Tak mi się wydaje. Ciężko uzasadniać.
Pszczyna - KSZO 0:3. Ostrowiec jest lepszy i jesli nie zaśnie to wygra bez straty seta. A pszczyniankom po prostu życzymy powodzenia. W II lidze...
SPS - Chemik 3:2, 3:1. Cały sezon w wykonaniu SPS to jedna wielka porażka. Ale jeśli jakimś cudem częstochowiankom uda się utrzymać to za kilka tygodni nikt nie będzie pamiętał o tym sezonie. Jednak za postawę w całym sezonie I liga należy się Policom.
Awatar użytkownika
PaStKa
Posty: 174
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:19
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Play- off

Post autor: PaStKa »

Piast Szczecin - Wisła Kraków 3:0 (25:19, 26:24, 25:20)

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Owszem, byli tacy, np. ja, którzy liczyli na wygraną Piasta. Ale 3:0?! Według mnie mogą być dwie przyczyny porażki: zlekceważenie Piasta, który jednak nie przypadkiem był trzecią drużyną rundy zasadniczej, albo zryw ambicji i woli walki wśród Szczecinianek. Jeśli to pierwsze, to Wiślaczki zapewne wezmą się za siebie i jutro zwyciężą. Jeśli drugie, to jutro wszystko może się zdarzyć.

Skra Bełchatów - Budowlane Toruń 2:3

Cóż, mecz był o nic, więc wynik mógł być właściwie każdy. Skra zasadniczo jest lepszą drużyną, ale widocznie Toruniankom bardziej chciało się wysilić. Może nawet potrafiły się zmobilizować. A niech sobie wygrają 5 miejsce, proszę bardzo!

Sokół - Gwardia 0:3 (16:25, 22:25, 20:25)

Wyszły z dwudziestu! Brawo dla Sokoła! A tak bez złośliwości, to było to po prostu do przewidzenia, wynik musiał być taki. Sokoła nie stać na pokonanie Gwardii. Teraz już tylko pozostaje czekać na zakończenie rywalizacji Wisła-Piast.
„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.” - Albert Einstein
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Play- off

Post autor: jasson »

Wisła przegrywa! To niespodzianka i ciekaw jestem jutrzejszego meczu. Krakowianki jednak nadal nie osiągnęły formy bo po wymęczonym zwycięstwie w pierwszym meczu teraz przyszła kolej na szybką porażkę. Faworytem jutro jest znowu Wisła ale emocji na pewno nie zabraknie. Szczecinianki uwierzyły że są w stanie ograć rywalki. Potrzebowały na to 10 spotkań!
Sokół miał pięć szans i ani razu nie udało mu się ugrać choćby seta z Gwardią. Tu jednak różnica poziomów jest większa niż w w/w parze więc cudów nie można się było spodziewać.
Częstochowianki w grze! Doświadczony SPS nadal ma szanse na utrzymanie i coś czuję że dojdzie do piątego meczu...
O meczu Skry - Toruń ciężko coś napisać tak jak zwykle nie ma o czym pisać w meczach o pietruszkę.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Play- off

Post autor: Robert »

Czyżby Wisła wiecznie druga? Ta forma na nic dobrego nie wskazuje ani nic dobrego nie wróży. Chyba nastąpiło zlekceważenie przeciwnika i obawiam się, zer był taki wynik dla Piasta a nie w drugą stronę. Prawdziwą wartość Wisły poznamy w meczu z Gwardią. na co stac tą drużynę, czy te dwa zwycięstwa z Wrocławiem to przypadek, czy też wypadki losowe Gwardii. Warto nadmienić w tym miejscu jeszce jedną ważną rzecz .Szczecin przełamał kompleks Krkaowa. w tamtym sezonie było 5 porażek w tym 4 czyli razem 8 w 9 meczu nastąpił przełom. Jutro Wisla zapewne wygra, żeby nie robić sobie nerwówki.

Częstochowa wygrala, ale czy jutro starczy sił, żeby powtórzyć wynik? W najgorszym wypadku piąty mecz w Policach. Zobaczymy jutro jak to się potoczy.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Play- off

Post autor: jasson »

jasson pisze: Potrzebowały na to 10 spotkań!
Robert pisze: w tamtym sezonie było 5 porażek w tym 4 czyli razem 8 w 9 meczu nastąpił przełom.
5+4=9 a to był dziesiąty mecz.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Play- off

Post autor: Robert »

Tak jest w 10 spotkaniu nastąpiło przełamanie, masz rację. Dziś pewnie już tak łatwo nie będzie Piastowi, choć kto wie. Gwardia na spokojnie może przygotowywać się do finału. W tym czasie pewnie rozegrają dziewczyny jakiś sparing. Chemik Police z kolei jak dziś nie wygra, to zostaje mu własna hala i ostatni decydujący mecz. Pszczyna zgodnie z przypuszczeniami opuściła ligę.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Play- off

Post autor: Robert »

Mamy sensację numer dwa w Szczecinie. Przez nikogo niedoceniany Piast pokonał po raz drugi w PO Kraków i decydujący mecz odbędzie się w Krakowie w środę. Podobnie będzie też w Policach. Zrobiła się walka na całego. Ciekawy jestem czy po raz kolejny Krkaów zlekceważył przeciwnika, czy Piast tak dobrze zagrał? Moze to swiadczyć tylko o jednym Piast wspiął się na wyżyny swoich umiejętności i pokazał prawdziwy charakter. W Krakowie zdecydowanym faworytem jest Wisła. Szczecinianki będą miały tam cięzko nie ma co ukrywać. Chemik z kolei znalazł się w odwrocie. Eksperymenty pomogły Częstochowie, ale czy w Policach będą to wystarczające argumenty? Poza tym za Chemikiem przemawia własna hala i publiczność, ktora będzie dopingowła swoją drużynę.
>Petr<
Posty: 353
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 19:39
Płeć: M
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Re: Play- off

Post autor: >Petr< »

no jestem bardzo ciekaw postawy piasta w 5 meczu. do tej pory ich 3 wizyty na parkiecie przy reymonta trwały w sumie 3 godziny...
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Play- off

Post autor: Robert »

Wisła wygra to spotkanie, bez obaw. Gdyby po pierwszych dwóch meczach w Krakowie był remis 1-1 mogło być różnie. Pamiętasz zapewne, co było w tamtym roku w PO jak Wisła grała w Krakowie z DG. Gwardia już spokojnie czeka i według mnie to oni awansują do LSK. Mają bardziej wyrównany skład i grają całą drużyną. Wisła z kolei opiera swoją grę na Magdzie Śliwie. Zobaczymy jak bedzie,a le większe szanse daje Gwardii
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Play- off

Post autor: mikasa1 »

Wielkie gratulacje za dotychczasowa postawę dla piasta - mimo problemów niezwykła ambicja i .... szansa sprawienia dużej niespodzianki. Również w Policach mecz o wszystko i również ... wszystko może się zdażyć. Wszak w decydujących meczach raczej nie własny parkiet decyduje tylko odporność psychiczna. W pozostałych meczach bez niespodzianek - z niecierpliwością czekam na środę :))
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Play- off

Post autor: jasson »

Gdyby w pierwszym meczu Piast zachował więcej zimnej krwi to już teraz byłby w finale. Szczecinianki uwierzyły że są w stanie wygrać z Wisłą i teraz wcale nie stoją na straconej pozycji w piątym meczu. Oczywiście więcej szans daje Wiśle ale emocji będzie co niemiara. Daleki jestem od tego by uważać że krakowianki zlekceważyły rywala. To są play-offy i tak mogło być w pierwszym meczu, no może przy pierwszej porażce. Dziś jednak Wisła grała na maxa i przegrała. Formy jeszcze nie ma, finału też - a nerwów coraz więcej. Jak gra Wisła pod presją? Zapytajcie kogoś z Dąbrowy.
Czętochowianki zgodnie z moimi prognozami wróciły do walki. Tylko od nich zależy czy się utrzymają. Wszystkie atuty - oprócz hali - są po stronie SPS-u. Nadal się dziwię że SPS jest w tym miejscu...
Sezon zakończył KSZO. Z ambitnych planów znów wyszły nici. Trener Bodys coś mówił o czwórce, później o 5-6, a skończyło się na play-outach. To że padło na Pszczynę to tylko szczęście ostrowczanek. A Pszczynie dziękujemy i żegnamy. I liga to jednak jakiś poziom i trzeba być do niej przygotowanym pod każdym względem by myśleć co najmniej o utrzymaniu.
>Petr<
Posty: 353
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 19:39
Płeć: M
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Re: Play- off

Post autor: >Petr< »

Robert pisze:Wisła wygra to spotkanie, bez obaw. Gdyby po pierwszych dwóch meczach w Krakowie był remis 1-1 mogło być różnie. Pamiętasz zapewne, co było w tamtym roku w PO jak Wisła grała w Krakowie z DG. Gwardia już spokojnie czeka i według mnie to oni awansują do LSK. Mają bardziej wyrównany skład i grają całą drużyną. Wisła z kolei opiera swoją grę na Magdzie Śliwie. Zobaczymy jak bedzie,a le większe szanse daje Gwardii
nie pamiętam bo powiem szczerze - wtedy jeszcze nie interesowałem się aż tak. w zeszłym roku wiedziałem dobrze co się dzieje w PLSie. im dłużej jestem w małopolsce, tym bardziej angażuję się w tutejszą siatkówkę ;) za wisłę trzymam kciuki, bo głupio żeby tak w Krakowie nie było siatkówki na najwyższym poziomie.
A moim zdaniem grę ciężko oprzeć na rozgrywającej ;) już szybciej wskazałbym duet Śliwa - Kosek.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Play- off

Post autor: Robert »

>Petr< pisze:nie pamiętam bo powiem szczerze - wtedy jeszcze nie interesowałem się aż tak. w zeszłym roku wiedziałem dobrze co się dzieje w PLSie. im dłużej jestem w małopolsce, tym bardziej angażuję się w tutejszą siatkówkę za wisłę trzymam kciuki, bo głupio żeby tak w Krakowie nie było siatkówki na najwyższym poziomie.
A moim zdaniem grę ciężko oprzeć na rozgrywającej już szybciej wskazałbym duet Śliwa - Kosek.
Robert pisze:Wisła wygra to spotkanie, bez obaw. Gdyby po pierwszych dwóch meczach w Krakowie był remis 1-1 mogło być różnie. Pamiętasz zapewne, co było w tamtym roku w PO jak Wisła grała w Krakowie z DG. Gwardia już spokojnie czeka i według mnie to oni awansują do LSK. Mają bardziej wyrównany skład i grają całą drużyną. Wisła z kolei opiera swoją grę na Magdzie Śliwie. Zobaczymy jak bedzie,a le większe szanse daje Gwardii
nie pamiętam bo powiem szczerze - wtedy jeszcze nie interesowałem się aż tak. w zeszłym roku wiedziałem dobrze co się dzieje w PLSie. im dłużej jestem w małopolsce, tym bardziej angażuję się w tutejszą siatkówkę ;) za wisłę trzymam kciuki, bo głupio żeby tak w Krakowie nie było siatkówki na najwyższym poziomie.
A moim zdaniem grę ciężko oprzeć na rozgrywającej ;) już szybciej wskazałbym duet Śliwa - Kosek.
Dla przypomnienia: Wisła "jechała" równo w sezonie zasadniczym poniosla jedyną porażkę w.... DG 1:3, w rewanżu było 3:0. Z kolei DG miała porażki po 1:3 z Chemikiem, SMS i Łańcutem. Na finał PO DG pojechała do. Krkaowa i ierwszy mecz był zwycięski 3:2 dl DG, drugi w trochę pechowy sposób DG przegrywa 0:3. Rewanże w DG 3:0 i 3:2 dl gospodyń. Wisła w tamtym sezonie była zbyt pewna swego i to ją zgubiło. Przed PO (sezon 2006/2007) mówili kogo kupia jak awansują, a co wyszło...

Wisła będzie miała ciężką przeprawę z Gwardią i jeśli wygrają mecz we Wrocławiu to pójdą za ciosem, jeśli będzie w meczach 2:0 dla Gwardii to decydujący piąty mecz jest we Wrocławiu. Baraże z przedostatnią drużyną LSK pokazują i obrazują jasno, żę pomiędzy 1 ligą a LSK jest zbyt duża różnica.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Play- off

Post autor: Robert »

Z tego co czytałem na http://ligowiec.net/news/13373-piast-po ... wisly.html
to Wisła wcale dobrze nie grała w meczach z Piastem, a poziom też zadowlający nie był poza tym Wisła nie wytrzymyła emocjonalnie tego meczu,a to niczego dobrego nie wróży. Cóż Piast pomimo, ze będzie grał na wyjeździe jest w lepszej sytuacji psychicznej i zapewne to może być atutem, gdyż dziewczyny nie mają nic do stracenia, a więcej do zyskania. Wisła z kolei jak przegra to chyba będzie najwyższa pora na gruntowną przebudowę tej drużyny. Czekamy do środy.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Play- off

Post autor: mewa »

No Robercie, do środy, ale... następnej. Piast już ponoć zarezerwował noclegi i wykupił bilety na jutrzejszą podróż, a tu niespodzianka. PZPS przełożyl spotkanie na 16 kwietnia. Powodem jest występ juniorek Wisły w finalach MP juniorek w Łańcucie, które zaczynają się własnie w tą środę. z podobnego powodu przełożono mecze decydujące w II lidze w grupie 4.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga kobiet”