Sezon 2008/09 - grupa IV

eve
Posty: 53
Rejestracja: 22 lis 2008, o 20:22
Płeć: K

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: eve »

I znowu bezdyskusyjne zwycięstwo Farta ! :D Tym razem na wyjeździe z Błękitnymi Ropczyce. Czekamy na awans!
Awatar użytkownika
Skalar121
Posty: 384
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:17
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: Skalar121 »

:O eve bylas na meczu ze wiesz ze zwyciestwo bylo bezdyskusyjne? Bo malych punktow jeszcze nie podali a moglo sie skonczyc 3 razy 42:40 w punktach i wtedy nie juz ciezko mowic o bezdyskusyjnym zwyciestwie...

Czarni niestety porażka na wyjeździe z Raciborzem 3:2. Karpaty wygrały swój mecz i już mamy 3 miejsce w tabeli ;/ Nie jest dobrze, ale tak jak pisałem od początku sezonu: jeżeli nie rusza się nic w sprawie sponsora to nie będzie gry o awans jedynie o trzymanie kontaktu z czołówką. Nie wiem jak wyglądał mecz, ale dwa kolejne będę już oglądał (jadę do domu na święta :D) więc jaką śrelację postaram się tutaj zamieścić.
Nawet w drugiej lidze Czarnych Radom się nie wstydzę!
eve
Posty: 53
Rejestracja: 22 lis 2008, o 20:22
Płeć: K

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: eve »

"Pierwszego seta podopieczni Dariusza Daszkiewicza po bardzo wyrównanym pojedynku wygrali do 25. W kolejnych dwóch odsłonach już przewaga kielczan nie podlegała dyskusji. Drugi set to zwycięstwo do 17, a trzeci do 18" - informacja ze strony http://www.radio.kielce.pl podana zaraz po zakończeniu meczu. Staram się nie być gołosłowna :P Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Skalar121
Posty: 384
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:17
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: Skalar121 »

ok ok zwracam honor :P
A do awansu potrzebne będzie jeszcze wygranie play-off :P
Nawet w drugiej lidze Czarnych Radom się nie wstydzę!
eve
Posty: 53
Rejestracja: 22 lis 2008, o 20:22
Płeć: K

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: eve »

Wiem, i oczywiście będzie ciężko, ale i bardzo ciekawie - taką mam nadzieję.
Awatar użytkownika
ark
Posty: 408
Rejestracja: 11 wrz 2007, o 11:22
Płeć: M
Lokalizacja: Kęty

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: ark »

dreamer pisze:Widzę, że Hejnałowi Kęty idzie w lidze trochę średnio.
Wiem, że gdy awansowali do II ligi, to chyba po to żeby zapewnić sobie utrzymanie, zatrudnioli paru doświadczonych zawodników.

Wie może ktoś jak to wygląda w tej chwili? Interesuje mnie zwłaszcza, jaką siłę obecnie w ekipie II-ligowej stanowią młodzieżowcy z drużyny kadetów Kęczanina Kęty, która wiosną 2007 zdobyła 4. miejsce w finałowym turnieju mistrzostw Polski.

dreamer
nikt z Kęczanina nie gra, nie grał i pewnie nie zagra w drużynie Hejnału Kęty, choćby dlatego, że to dwa różne kluby sportowe, mimo że z jednego 20-tysięcznego miasteczka

.... a młodzież z Kęczanina Kęty po tegorocznym VI miejscu w Finale Mistrzostw Polski Juniorów Starszych w Częstochowie, jest aktualnie liderem małopolskiej III ligi
Awatar użytkownika
maniek009
Posty: 99
Rejestracja: 25 mar 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: maniek009 »

RCS Czarni Radom - Hejnał Kęty 3:1

( 25:21, 25:22, 22:25, 25:22)
Awatar użytkownika
Skalar121
Posty: 384
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:17
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: Skalar121 »

RCS Czarni Radom - TS Hejnał Kęty 3:1

Czarni rozpoczęli w nieco zaskakującym ustawieniu z Marcinem Obremskim na ataku, Łukaszem Kleczajem na środku i Grzegorzem Szumielewiczem na przyjęciu. Mecz rozpoczął się od walki punkt za punkt dopiero po bloku Buckiego radomianie uzyskują dwupunktową przewagę która utrzymuje się aż do stanu 11:9 kiedy to nieporozumienie pomiędzy środkowym a rozgrywającym Hejnału zwiększa przewagę do 3 punktów. Chwilę później mamy jednak asa serwisowego oraz udany atak gości i jedynie punkt różnicy, po kolejnych dwóch wymianach złe przyjęcie zagrywki doprowadza do remisu. Ciężar gry w ataku spoczywa na trójce: Bucki, Szumielewicz, Obremski. Przy stanie 20:18 atakujący kętczan uderza w aut i o czas prosi trener gości. Przerwa przynosi efekt, i serwis radomian ląduje w aucie. Pierwszą piłkę setową przy 24:21 asem serwisowym kończy Fryszkowski.

Mocnym uderzeniem rozpoczynają drugą odsłonę goście od prowadzenia 0:3 po złym przyjęciu libero i nieskończonym ataku Fryszkowskiego. Chwilę później Fryszkowski już skutecznie atakuje, a następnie serwuje asa. Kolejne wymiany wygrywają na przemian zawodnicy obu drużyn, aż przy stanie 7:7 bardzo dobry serwis Szumielewicza daje piłkę przechodzącą którą kończy Fryszkowski i po raz pierwszy Czarni wychodzą na prowadzenie. Chwilę później na boisku melduje się w miejsce Fryszkowskiego, który nie kończy jednak tylu piłek ile można by po nim oczekiwać, Damian Słomka. Po nieskończonym ataku Obremskiego i długiej wymianie z punktu cieszą się goście wychodząc na prowadzenie 18:19. O czas prosi trener Skrok. W końcówce zaskoczył blok w ekipie z Radomia, para Bucki - Doliński powstrzymuje atakującego z Kętów, który chwilę później myli się w ataku dając pierwszą piłkę setową. Partię kończy skutecznym atakiem Słomka.

Set trzeci to jednopunktowa przewaga Radomia do stanu 5:5, kiedy najpierw piłki w jednej akcji nie kończy Szumielewicz,a następnie 3 razy Fryszkowski który za trzecim razem jest blokowany. Po chwili blokowany jest Kleczaj (jego pierwszy i jedyny atak całym meczu, przy zerowym udziale w bloku czy wybloku), a tuż po nim Szumielewicz. Trener Skrok prosi o czas, przerwa nie pomaga jednak radomianom którzy tracą kolejne punkty (atak w aut i złe przyjęcie Szumielewicza). Na boisku ponownie pojawia się Słomka zmieniając Szumielewicza i od razu w pierwszej akcji zdobywa punkt. Goście mają jednak cały czas 4-5 punktową przewagę. Kolejne już nieporozumienie na linii Doliński - Bucki daje jeszcze większą przewagę Hejnałowi, i powoduje, że na boisku w miejsce Dolińskiego pojawia się Damian Sąpór. Punkt z kontry Fryszkowskiego i as serwisowy Obremskiego pozwala zmniejszyć straty do 2 pkt. O czas prosi trener gości. Kolejną akcję po kontrze kończy Słomka i mamy 21:22. Kolejna akcja to jednak pomyłka sędziny, która odgwizduje dwa odbicia Buckiemu nie uznając pierwszego z nich za blok i 21:23. Sytuacja ta zdenerwowała radomian, najpierw nie kończy Słomka, ale szczęśliwie kontra nieudana, po czym Fryszkowski źle przyjmuje i atakuje daleko w aut dając tym samym zwycięstwo gościom.

Czwartą, i jak się później okazało ostatnią partię Czarni zaczęli ze Słomką w miejsce Fryszkowskiego i Sąporem za Dolińskiego. Do wyniku 5:5 walka punkt za punkt. Kolejna zmiana: Staniec za Kleczaja. Radomianom udaje się wypracować 2 punkty przewagi jednak natychmiast w głupi sposób ją tracą ( atak w aut rozgrywającego oraz trafiony Obremski zagrywką w trakcie nabiegu do ataku). Dwie kontry po podbitych atakach Szumielewicza oraz as serwisowy i Hejnał ma 3 pkt przewagi. Trener Skrok wykorzystuje już drugi czas. Blok na Szumielewiczu i 9:14. Wszystko wydaje się zmierzać do tie-breaka jednak od tego momentu znakomite zawody zaczyna rozgrywać Słomka. Skuteczna ataki i plasy w pierwszej linii oraz kilka obron pozwalają Radomianom dogonić rywala na jeden punkt (17:18). Po czasie goście grają krótką, w aut atakuje Szumielewicz i sytuacja znowu wygląda źle. Robimy jednak przejście, na zagrywkę idzie właśnie "Szumi" i po dwóch jego świetnych zagrywkach goście nie są w stanie wyprowadzić akcji. Co ugrał na zagrywce przyjmujący radomian przetracił chwilkę później Krzysztof Staniec atakując w aut i wpadając w siatkę. Wynik 21:23 i ponownie blisko wydaje się 5 set. Skutecznie atakuje jednak Słomka, następnie wykorzystuje kontrę i mamy remis po 23. Na dwa punkty zdobyte przez gości dwukrotnie odpowiada Słomka, następnie broni piłkę w polu a akcję kończy Szumielewicz dając radomianom pierwszą piłkę meczową. Całe spotkanie uderzeniem w aut kończy atakujący Hejnału.

Bardzo dobre spotkanie rozegrał dziś Kuba Bucki zdobywając 12pkt. pomylił sie tylko raz w ataku (jeżeli za błąd uznać złe dogranie przez wystawiającego) i do momentu pojawienia się Stańca wszystkie bloki w drużynie Radomia odbywały się z jego udziałem. Dobrze również Obremski, i słowa pochwały dla Słomki, bez którego zapewne oglądalibyśmy dziś w Radomiu tie - break. Słabo z kolei Kleczaj, praktycznie przeszedł obok meczu, niespecjalnie także Staniec. Szumielewicz na zmianę, raz lepiej raz gorzej, ale ogólnie na plus, zawodzi nieco już od kilku spotkań Fryszkowski.

P.S. przepraszam, że opisuję tylko właściwie tylko jedną drużynę, ale niestety notowałem numery zawodników biorących u dział w poszczególnych akcjach, a nie nazwiska, i teraz nie mogę nigdzie znaleźć składu Hejnału. Jedyny kto rzucił mi się w oczy z drużyny przeciwnej to zawodnik z numerem 7 (chyba atakujący).
Nawet w drugiej lidze Czarnych Radom się nie wstydzę!
Awatar użytkownika
ark
Posty: 408
Rejestracja: 11 wrz 2007, o 11:22
Płeć: M
Lokalizacja: Kęty

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: ark »

skład Hejnału jest stronę wcześniej
ludpaj pisze:Skład T.S. "HEJNAŁ":
R. Kwasowski-1, R. Marczuk-3, M. Zajac-4, K. Kapa-6, D. Lenc-7, Ł. Wołek-8, B. Ficoń-10, K. Węgliński-12, J. Guzdek-13, D. Kubica-14
Trener: Grzegorz Kosatka
Evitka
Posty: 24
Rejestracja: 8 sty 2008, o 12:56
Płeć: K
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: Evitka »

TS Volley Rybnik - KS AZS RAFAKO RACIBÓRZ 0:3 (18:25, 15:25, 28:30) :D
http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.31936
http://www.azsrafakoraciborz.bnx.pl
dario_azs
Posty: 13
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:03
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: dario_azs »

Obrazek

W Betlejem na sianku Zbawiciel się rodzi,
niech wam jak najlepiej w życiu się powodzi,
zaś w Nowym Roku o każdej godzinie,
niechaj nic co dobre was w życiu nie minie!

życzy
wszystkim trenerom, zawodnikom, przyjaciołom i sympatykom siatkówki

Zarząd
Akademickiego Związku Sportowego
Politechniki Krakowskiej
Awatar użytkownika
maniek009
Posty: 99
Rejestracja: 25 mar 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: maniek009 »

Witam, mam prosbe. Czy ktos moglby wyjasnic mi na jakiej zasadzie Martin Sopko gra zarowno w Mostostalu, jak i w Farcie Kielce?
Awatar użytkownika
Skalar121
Posty: 384
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:17
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: Skalar121 »

Jeżeli już to nie w Mostostalu tylko w Chemiku Bydgoszcz :D Ale przyznam, że też byłem w pierwszym momencie zaskoczony :) Są to jednak dwaj różni zawodnicy, nie wiem czy są braćmi, Martin z Farta jest o 5 lat młodszy od tego z Bydgoszczy. Wyglądają dosyć podobnie, nieco dziwne jednak wydaje się nazywanie obu synów takim samym imieniem :)
Nawet w drugiej lidze Czarnych Radom się nie wstydzę!
Awatar użytkownika
maniek009
Posty: 99
Rejestracja: 25 mar 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: maniek009 »

oczywiscie, że w Chemiku pomyłka :) Tym bardziej byłem zdziwiony, gdyż na wikipedii np. figurują oni jako jedna i ta sama osoba:) dzieki za informacje.
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: Ted »

Skalar121 pisze:Jeżeli już to nie w Mostostalu tylko w Chemiku Bydgoszcz :D Ale przyznam, że też byłem w pierwszym momencie zaskoczony :) Są to jednak dwaj różni zawodnicy, nie wiem czy są braćmi, Martin z Farta jest o 5 lat młodszy od tego z Bydgoszczy. Wyglądają dosyć podobnie, nieco dziwne jednak wydaje się nazywanie obu synów takim samym imieniem :)
i pochodzą z tego samego miasta i obaj także grali w reprezentacji.
Awatar użytkownika
Skalar121
Posty: 384
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:17
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: Skalar121 »

Hmmm no to zapewne są rodziną ale nieco dalszą: np kuzynami. Bo chyba za dużo tych wspólnych cech, jak na całkowicie obce osoby.
Nawet w drugiej lidze Czarnych Radom się nie wstydzę!
eve
Posty: 53
Rejestracja: 22 lis 2008, o 20:22
Płeć: K

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: eve »

Nie są w ogóle spokrewnieni. Informował o tym spiker przedstawiając Martina Sopko przed jego pierwszym meczem w drużynie Farta.
A to informacje ze strony http://www.fart.kielce.pl :
Pseudonim: Snapso
Data i miejsce urodzenia: 30.01.1987 - Presov - Słowacja
Pozycja na boisku: przyjmujący
Nr koszulki : 5
Wzrost : 197cm
Waga : 100 kg
Pierwszy klub: VKPU Presov
Poprzedni klub: VKPU Presov
Członek kadry narodowej Słowacji juniorów i seniorów.

Rzeczywiście dziwne zbiegi okoliczności jeśli chodzi o niektóre dane :)
Awatar użytkownika
ark
Posty: 408
Rejestracja: 11 wrz 2007, o 11:22
Płeć: M
Lokalizacja: Kęty

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: ark »

Hejnał Kęty - Volley Rybnik 1:3 (-20,-21,19,-19)
Evitka
Posty: 24
Rejestracja: 8 sty 2008, o 12:56
Płeć: K
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: Evitka »

No i RAFAKO pokonało Resovię 3:1 :D
(22:25, 30:28, 25:15, 25:18)

Śni mi się czwóreczka :] :D
Chociaż wszyscy nas skazywali na walkę o utrzymanie :P
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: Ted »

Chłopcy z Volleya mówili mi przed chwilą, że Karpaty łyknęły Farta po tie-breaku.
Awatar użytkownika
Skalar121
Posty: 384
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:17
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: Skalar121 »

Tabela się nieco wyrównuje, aczkolwiek w przypadku Farta przewaga jest już chyba niczym nie zagrożona - 5pkt przewagi na 4 kolejki 5 kolejek przed końcem rundy zasadniczej to akurat w tej lidze bezpieczny wynik. Wszystko tak naprawdę rozegra się w play-off.
Nawet w drugiej lidze Czarnych Radom się nie wstydzę!
eve
Posty: 53
Rejestracja: 22 lis 2008, o 20:22
Płeć: K

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: eve »

Karpaty Krosno – Fart Kielce 3:2 (25:19, 25:19, 23:25, 16:25, 15:8).
W dwóch pierwszych setach podopieczni Dariusza Daszkiewicza niewiele mieli do powiedzenia. Nie potrafili poradzić sobie z mocnymi i precyzyjnymi zagrywkami Tomasza Gadzały. W trzeciej partii kielczanie wreszcie „wrócili” do gry i po zaciętej końcówce zwyciężyli. W czwartym secie to gospodarze byli tłem dla szybko i skutecznie grającego Farta. Niestety na początku piątej partii zespół Karpat odskoczył na cztery punkty i kontrolując sytuację pewnie wygrał 15:8 i cały mecz 3:2. Mimo porażki Fart nadal jest liderem gr. IV drugiej ligi i ma cztery punkty przewagi nad Karpatami Krosno , które dzięki temu zwycięstwu awansowały na drugie miejsce. Za tydzień – w sobotę /10 stycznia/ o g.17 Fart zagra w hali przy ul. Bocznej z AZS Politechnika Krakowska.
http://www.radio.kielce.com.pl
eve
Posty: 53
Rejestracja: 22 lis 2008, o 20:22
Płeć: K

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: eve »

Fart Kielce : Politechnika Krakowska 3:1 :D Set I wygrany do 10, później lekkie rozprężenie i przegrana 25:27, trzeci i czwarty -spokojne zwycięstwo. W 4 secie trochę zabawy w końcówce. Fart grał bez podstawowego rozgrywającego dwoma innymi rozgrywaczami.
3:1 w setach 25:10, 25:27, 25:19,25:19
Awatar użytkownika
Skalar121
Posty: 384
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:17
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: Skalar121 »

A Czarni po raz kolejny tracą punkty... a właściwie punkcik. Został już tylko jeden przewagi nad Karpatami a należy oczekiwać, że w spotkaniu z tym zespołem na wyjeździe nie uda się zdobyć kompletu oczek. Oznacza to 3 miejsce w tabeli i rozegranie w play-off pierwszego i ewentualnie trzeciego meczu właśnie z Karpatami na wyjeździe, a wygrać w Krośnie nie jest rzeczą łatwą... Ale zawodnicy sami się w taką sytuację wpakowali (a może raczej trener, rozpoczynając mecz w rezerwowym składzie)
Nawet w drugiej lidze Czarnych Radom się nie wstydzę!
Awatar użytkownika
maniek009
Posty: 99
Rejestracja: 25 mar 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: maniek009 »

Troche więcej optymizmu drogi Kolego. Osobiście mam nadzieję, że Karpaty pogubią punkty z Rafako , a może nawet w najbliższej kolejce z Politechnika Krakowska. Po naszej stronie czekaja nas ciezkie mecze z Błękitnymi Ropczyce, Fartem Kielce i oczywiście z Karpatami Krosno , ale wierze że wyjdziemy z nich zwycięsko i zajmiemy dobre, drugie miejsce . :)
Evitka
Posty: 24
Rejestracja: 8 sty 2008, o 12:56
Płeć: K
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: Evitka »

Ja też mam nadzieję, że moje RAFAKO powalczy o punkty z Krosnem :]
Chociaż trzy wyjazdy na pewno zrobi swoje... :|

No ale przed Krosnem czekają nas dwa wyjazdy, jutro do Ropczyc 8-)
I mam nadzieję, że nie pojadę na darmo ;D
Awatar użytkownika
Skalar121
Posty: 384
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:17
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: Skalar121 »

Czarni Radom - Resovia II Rzeszów 3:0
Szybko, krótko i bezboleśnie. Ciężko raczej było o inny wynik. Niespodziewanie porażki doznają Karpaty, co pozwala nam odskoczyć na 4 pkt. :D Przyznam się szczerze, że tego się nie spodziewałem :) Zobaczymy jak zagra Fart w swoim meczu. Właśnie ktoś wie czemu grają później niż reszta?
Nawet w drugiej lidze Czarnych Radom się nie wstydzę!
eve
Posty: 53
Rejestracja: 22 lis 2008, o 20:22
Płeć: K

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: eve »

Mecz został przełożony na prośbę gości czyli Rafako.
Evitka
Posty: 24
Rejestracja: 8 sty 2008, o 12:56
Płeć: K
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: Evitka »

Musieliśmy (AZS RAFAKO Racibórz) przełożyć mecz bo nasi Juniorzy walczyli od piątku do niedzieli o finał Mistrzostw Śląska :]
No i wywalczyli pokonując Sosnowiec, Bielsko-Białą i Jaworzno :D
No i mój AZS pojawi się w Kielcach w środę koło 17 :P
ludpaj
Posty: 12
Rejestracja: 19 sty 2008, o 20:43
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: ludpaj »

Czy ktoś zna wynik Resovia II Rzeszów-Hejnał Kęty?
ODPOWIEDZ

Wróć do „II liga mężczyzn”