AZS Częstochowa

Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: AZS Częstochowa

Post autor: lucass90 »

Guilder pisze:Mam tylko nadzieję, że jeśli skończycie sezon na miejscu premiującym do gry w pucharach, to je odpuścicie i zwolnicie Bydgoszczy lub Warszawie. Nie chciałbym znowu oglądać takiej żenady jak w tym sezonie.
Jasne... Do tego najlepiej rozwiązać klub, zawodnikom zabrać licencję, a Kardosa spalić na stosie... Jak Ci się nie podoba gra AZS-u, to jej nie oglądaj, proste.
Pele pisze:Nie liczyłbym na to! Znów się będą chwalić, ile to lat bez przerwy grają w pucharach
Masz z tym jakiś problem ? :]
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: AZS Częstochowa

Post autor: KChudz »

Skoro AZS nie odpuścił pucharów w tym roku (nie wyszło im :o granie z koncentracją), to oznacza, że jest na krzywej dołującej, a zatem w +L grać będzie coraz gorzej (ostatnio wszystko przegrywają), a to spowoduje, że na koniec sezonu zajmą 6 (niepremiowane) miejsce i "wylecą" z pucharów. Oczywiście są to moje dywagacje, ale tak to widzę :D
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: AZS Częstochowa

Post autor: pk+ »

KChudz pisze:Skoro AZS nie odpuścił pucharów w tym roku (nie wyszło im :o granie z koncentracją), to oznacza, że jest na krzywej dołującej, a zatem w +L grać będzie coraz gorzej (ostatnio wszystko przegrywają), a to spowoduje, że na koniec sezonu zajmą 6 (niepremiowane) miejsce i "wylecą" z pucharów. Oczywiście są to moje dywagacje, ale tak to widzę :D

W odróżnieniu od innych trenerów po meczu z Resovią Kardos powiedział że: sprzyjał nam rytm gry, środa, weekend, środa. Być może w tym tkwi tajemnica dołka, gdy inni ładowali akumulatory na dalszą część sezonu co skutkowało słabszą grą, AZS grał na świeżości co przynosiło dobre rezultaty. Teraz inni powinni być na wznoszącej się fali, a Czewa jeśli moje wnioski są trafne na opadającej... do tego dochodzi w zasadzie brak ławki rezerwowych.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: AZS Częstochowa

Post autor: azsiak88 »

Wracając do europejskich pucharów - tak tak macie rację, Częstochowa przez 20 lat odpuszczała zawsze puchary, nie ograła NIGDY renomowanego przeciwnika itd itd. Ale kurde nikomu nie przyszło na myśl, że zespoły grające ostatnio o 5 miejsce z Częstochową na koniec sezonu celowo je odpuściły aby nie grać w tym pucharze? Totalna bzdura? - Podobnie jak te wasze śmieszne docinki aby AZS już nigdy nie grał w pucharach. Na nie trzeba zapracować. Żenuaaa.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Pele »

azsiak88 pisze:Wracając do europejskich pucharów - tak tak macie rację, Częstochowa przez 20 lat odpuszczała zawsze puchary, nie ograła NIGDY renomowanego przeciwnika itd itd. Ale kurde nikomu nie przyszło na myśl, że zespoły grające ostatnio o 5 miejsce z Częstochową na koniec sezonu celowo je odpuściły aby nie grać w tym pucharze? Totalna bzdura? - Podobnie jak te wasze śmieszne docinki aby AZS już nigdy nie grał w pucharach. Na nie trzeba zapracować. Żenuaaa.
Faktycznie żenujące jest to że wy, częstochowscy kibice chcecie mieć zawsze rację, ale nie zawsze macie!
A co do wypowiedzi lucassa90 - zaszkodziło Ci to że zostałem modem bo to tylko funkcja nabyta. A niestety wiedzy od tego nie przybywa, dalej masz dośc wąski pogląd na pewne sprawy
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Mateusz1993 »

W sezonie 2008/2009 też mieli oddać komu innemu ligę mistrzów? Chyba Resovii, która się zbłaźniła w Chellenge Cup (niestety). Ci co sobie miejsca wywalczają niech poprostu tam grają. Według mnie większe szanse na półfinał (jeśli nie powiedzie się Częstochowie) ma Warszawa, a nie Delecta, no ale to już moja opinia. Z drugiej strony lepiej, że kryzys przyszedł teraz, a nie później. A jeśli się chce grać o takie cele (miejsce w 4, może medal) to nie można sobie pozwolić na brak ławki.
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: AZS Częstochowa

Post autor: KChudz »

Dlatego też (nawiązując do kilku poprzednich postów) uważam, że niezależnie od pucharów, w +L AZS Częstochowa na koniec sezonu zajmie 6 miejsce z powodu braku rezerwowych oraz takiego a nie innego cyklu przygotowań do sezonu. Oba AZS-y (Cz-wa i W-wa) ugrały co ich na początku sezonu i teraz będą kryć tyły grupy szóstkowej +L. Brak mozliwości spokojnego treningu spowoduje, że już się nie "odrodzą". Amen.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: AZS Częstochowa

Post autor: KadrO »

KChudz pisze:Dlatego też (nawiązując do kilku poprzednich postów) uważam, że niezależnie od pucharów, w +L AZS Częstochowa na koniec sezonu zajmie 6 miejsce z powodu braku rezerwowych oraz takiego a nie innego cyklu przygotowań do sezonu. Oba AZS-y (Cz-wa i W-wa) ugrały co ich na początku sezonu i teraz będą kryć tyły grupy szóstkowej +L. Brak mozliwości spokojnego treningu spowoduje, że już się nie "odrodzą". Amen.
To jest tylko Twoje zdanie. Delecta może i ma lepszą ławkę (jeśli już to nie wiele), ale szóstkę ma gorszą.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Mateusz1993 »

Nie wiem czemu tak grupujesz oba AZSy. Fakt Częstochowa cieniuje, ostatnio, ale jeśli się nie odrodzi to i tak 5 miejsce raczej zajmie. Politechnika-? Cóż ona ugrała w tym sezonie? Według ciebie może tak, ale dla nich oni jeszcze nic nie ugrali, 6 to był cel, który mieli osiągnąc, o czym wspominał w wywiadzie Bartman.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Guilder »

lucass90 pisze:
Guilder pisze:Mam tylko nadzieję, że jeśli skończycie sezon na miejscu premiującym do gry w pucharach, to je odpuścicie i zwolnicie Bydgoszczy lub Warszawie. Nie chciałbym znowu oglądać takiej żenady jak w tym sezonie.
Jasne... Do tego najlepiej rozwiązać klub, zawodnikom zabrać licencję, a Kardosa spalić na stosie... Jak Ci się nie podoba gra AZS-u, to jej nie oglądaj, proste.
(...)
Równie dobrze mogę napisać "jak coś masz do moich postów to ich nie czytaj", ale to nie o to chodzi w dyskusji, prawda?

Do Antonella Hard Core, tu nie chodzi o mocny czy słaby skład, bo ja nawet dzisiaj jestem absolutnie pewny, że gdyby wszyscy w AZS'ie chcieli wygrać z drużyna z Izraela, to by ich w pył rozjechali. Rzecz w tym, że puchary zostały po prostu odpuszczone. Stracili na tym i kibice, bo się wstydu najedli, i polska liga, która straciła punkty do rankingu CEV. Ja się więc pytam: po cholerę startować dla samego startu? Nie napędzi to sponsorów, jak się będzie z takimi ekipami przegrywało.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
fifok
Posty: 323
Rejestracja: 4 lip 2008, o 21:18
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: AZS Częstochowa

Post autor: fifok »

Niech sobie Warszawka i Bydgoszcz wywalczą miejsce w pucharach-to po pierwsze
A jak już wywalczą nikt nie jest w stanie powiedzieć czy także się nie skompromitują.

Poza tym znowu tyle jadu pod adresem Częstochowy , ależ musi Was drażnić nasza pozycja w lidze.
Ale cieszcie się - takie Wasze prawo.
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Resofan »

Guilder ma rację. AZS Cz-wa odpuścił puchary ze względów finansowych. Wysłanie do Izraela ośmiu zawodników w większości rezerwowych a potem zbłaźnienie się na własnym parkiecie odbyło się dla budżetu klubu. Nikt inny przecież nie narzekał wcześniej, że do pucharów musi dopłacać, że sędzia przyjeżdża aż spod mongolskiej granicy i to kosztuje, że jak będzie tak dalej to się wycofa. Pal diabli AZS (chociaż szkoda go, bo to jeden z najbardziej zasłużonych klubów), ale reprezentowali w tym wypadku Polskę i jeśli ma być tak w roku przyszłym, to szczerze im kibicuję aby zajęli 6 miejsce dla dobra swego i polskiej siatkówki.

Uprzedzam od razu ataki na Resovię za mecz ze Żłobinem dwa lata temu. Błazeństwo rzeszowian było co najmniej tego samego kalibru, a pewnie i większego bo to była I runda. Różnica jest taka, że tam zawalili zawodnicy i trener lekceważąc rywala a w Częstochowie zawalił klub ze swoimi władzami wysyłając do Izraela skład taki jaki wysłał i niejako planując porażkę. W każdym razie nie sprawiali wrażenia, że tym odpadnięciem specjalnie się zmartwili.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: AZS Częstochowa

Post autor: evija »

E tam, kto wywalczy Puchary ten będzie w nich grał - proste. Chyba, że przed sezonem stwierdzi, że nie ma kasy czy środków i wtedy odda innemu klubowi. Nie widzę jednak innego powodu, dla którego Częstochowa lub ktokolwiek inny miałby oddawać swoje miejsce.
Teraz mają dołek i im nie idzie, ale przecież tak nie będzie do końca sezonu. Wierzę, że akademicy się pozbierają i tylko mam nadzieję, że potrenują w weekend i wrócą do formy ;) A jutro jeszcze nie dadzą rady, ale wiadomo skąd jestem dlatego ciężko, bym myślała inaczej ;)
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Antonella Hard Core »

Ja jednak tego tak nie widze że Czestochowa odpuściła całkowicie puchary. Wydaje mi sie że chcieli przejść tych słabszych przeciwników jak Holendrzy czy Izraelczycy jak najmniejszym nakładem sił żeby nie tracić punktów w lidze, i to sie udawało do czasu. Myśle że właśnie dwumecz z nienajmocniejsza holenderską drużyną (kiedy już w pierwszym wyjazdowym meczu AZS grając rezerwami wygrał i praktycznie zapewnił sobie awans) zaskodził ludziom zarządzającym AZS-em i wpadli na pomysł że że skoro Holendrów ogrywają rezerwami to Izraelczyków ograją jeszcze mniejszym kosztem i wysłali do Tel Awiwu taki skład jaki wysłali. Najzabawniejsze jest to że gdy Częstochowa grała w tych pucharach to i w lidze wygrywali a teraz jak już nie muszą sie "męczyć" w pucharach to i w lidze cienką przędą.
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Antos »

Czemu prezesi Czestochowy nie moga znalezc sponsora/ów ktory da kase na wojaze po Europie? Przeciez odpuszczenie pucharow i pozbycie sie Hrazdiry to je kryminał!
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Antonella Hard Core »

Ja jednak tego tak nie widze że Czestochowa odpuściła całkowicie puchary. Wydaje mi sie że chcieli przejść tych słabszych przeciwników jak Holendrzy czy Izraelczycy jak najmniejszym nakładem sił żeby nie tracić punktów w lidze, i to sie udawało do czasu. Myśle że właśnie dwumecz z nienajmocniejsza holenderską drużyną (kiedy już w pierwszym wyjazdowym meczu AZS grając rezerwami wygrał i praktycznie zapewnił sobie awans) zaskodził ludziom zarządzającym AZS-em i wpadli na pomysł że że skoro Holendrów ogrywają rezerwami to Izraelczyków ograją jeszcze mniejszym kosztem i wysłali do Tel Awiwu taki skład jaki wysłali. Najzabawniejsze jest to że gdy Częstochowa grała w tych pucharach to i w lidze wygrywali a teraz jak już nie muszą sie "męczyć" w pucharach to i w lidze cienką przędą.
Awatar użytkownika
tclancy22
Posty: 1167
Rejestracja: 21 wrz 2008, o 19:46
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa

Re: AZS Częstochowa

Post autor: tclancy22 »

Śmieszne.

Jak AZS wygrywał, mowa była o tym, że ciągle farci. Jak teraz ma ewidentny dołek, który miał z reszta nadejsc (tysiac wypowiedzi Kardosa o tym, ze wczesniej czy pozniej to sie stanie), to oznacza ze taka jest odpowiednia gra Czestochowy. Ciekawe ciekawe... poki co kazdy zespol mial lub bedzie mial jeszcze slabszy moment w tym ciezkim sezonie a wypadkowa z tego wszystkiego zla nie jest - 3 miejsce. Jezeli kogos to drazni, to bardzo mi przykro.

A co pucharow, to juz tyle razy byla poruszana ta dyskusja, ze szkoda cokolwiek dodawac. Napisze tylko tyle, ze jak ktos jst chetny zeby nas w tych pucharach zastapic i kogos bardzo boli ta passa wystepowania za granica, prosze bardzo - pokonajcie nas. Dopoki bedziemy mieli puchary, bedziemy z nimi robic co chcemy. W tym roku nie chodzilo o odpuszczenie rywali z Izraela a o przejscie ich jak najmniejszym kosztem pieniedzy. Niestety, nie udalo sie bo sportowo sporo stracilismy w Izraelu. I tyle... Zaloze sie, ze gdybysmy przeszli pozniej Macerate to bylaby 10 razy mneijsza dyskusja niz po tej porazce. Jaka typowa ta nienawisc do nas, mimo ze od paru lat nie mamy sukcesow. No ale rozumiem - moze byc wkurzajace kiedy druzyna z tak niskim budzetem potrafi byc tak wysoko w stawce. Od lat...
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Antonella Hard Core »

tclancy22 pisze:Zaloze sie, ze gdybysmy przeszli pozniej Macerate to bylaby 10 razy mneijsza dyskusja niz po tej porazce.
Gdybyście przeszli Macerate to dyskusja byłaby równie wielkia tylko tyle że w zupełnie innym, optymistycznym tonie. Wtedy by przez lata pamiętano o tym że wyeliminowaliście Macerate tak jak sie pamięta i będzie pamietać że w poprzednich sezonach ograliście zdecydowanie mocniejsze kadrowo i naszpikowane dobrymi zawodnikami kluby takie jak Iskra Odincowo i Copra Piacenza. Jednak rzeczywistość jest taka że odpadliście z Maccabi Tel Awiw wiec chyba nie liczycie że kibice bedą za to was chwalić.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Guilder »

tclancy22, chyba zapomniałeś jak zdecydowana większość forum była oczarowana Waszym zespołem po tych zwycięstwach na Iskrą i Coprą. Ludzie albo się zachwycali, albo gratulowali, praktycznie razem z Wami i zawodnikami chcieli iść na Trentino. Także nie mów, że wszyscy są przeciwko AZS'owi, bo tak nie jest. AZS ma po prostu to do siebie, że często bierze udział w ekstremalnych wydarzeniach (na plus i na minus, zwycięstwa z wyżej wymienionymi zespołami, a potem porażki do 9 w setach). Za te faktycznie dobre jest chwalony, za te zdecydowanie kiepskie jest ganiony.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Qiub
Posty: 512
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:11
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Qiub »

Nie wiem po co całe to spinanie się. Z taką grą jak ostatnio to Częstochowa nie ma szans na puchary, a jeśli odbudują formę to znaczy, że na puchary zasługuje, i tyle...
Podpis.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: AZS Częstochowa

Post autor: lucass90 »

Guilder pisze:
lucass90 pisze:
Guilder pisze:Mam tylko nadzieję, że jeśli skończycie sezon na miejscu premiującym do gry w pucharach, to je odpuścicie i zwolnicie Bydgoszczy lub Warszawie. Nie chciałbym znowu oglądać takiej żenady jak w tym sezonie.
Jasne... Do tego najlepiej rozwiązać klub, zawodnikom zabrać licencję, a Kardosa spalić na stosie... Jak Ci się nie podoba gra AZS-u, to jej nie oglądaj, proste.
(...)
Równie dobrze mogę napisać "jak coś masz do moich postów to ich nie czytaj", ale to nie o to chodzi w dyskusji, prawda?
Oczywiście uciekasz od tematu, no ale cóż... AZS od ponad 20 lat gra w europejskich pucharach, raz mu nie wyszło, a Ty od razu chcesz im odebrać wszystko, co mają do ugrania w tym sezonie ? Bo Ci się "nie podoba ich postawa" ? To ma być argument ? Fajnie, aż mnie zatkało.

Każdy jest taki "mundry" po szkodzie. Łatwo jest kopać leżącego, pluć na niego i równać z błotem. To oczywiste, że po dramatycznie słabych meczach należy się krytyka, ale większość z tu komentujących nie krytykuje, tylko wydaje wyroki. Tak jakby gra częstochowian już nigdy nie miała wyglądać dobrze... No ale każdy ma prawo do własnej opinii, ja nauczyłem się żeby nie krytykować AZS-u zbyt szybko i gwałtownie, bo z doświadczenia wiem, że tak szybko jak wpadają w dołki, to równie prędko z nich wychodzą... Także dajmy im czas i zobaczmy co będzie.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Guilder »

lucass90 pisze:(...)
Oczywiście uciekasz od tematu, no ale cóż...
Ja uciekam od tematu?! Spójrz jeszcze raz, czyje są słowa "jak Ci się nie podoba, to nie oglądaj".
lucass90 pisze: AZS od ponad 20 lat gra w europejskich pucharach, raz mu nie wyszło, a Ty od razu chcesz im odebrać wszystko, co mają do ugrania w tym sezonie ? Bo Ci się "nie podoba ich postawa" ? To ma być argument ? Fajnie, aż mnie zatkało.
Ale nie od dwudziestu lat Pakosz jest prezesem, nie od dwudziestu lat zespół ma problemy z dopięciem budżetu, nie od dwudziestu lat zespół ten kończy swój udział w pucharach odpuszczając. Jedyne co w zasadzie można mi zarzucić względem tamtego posta to to, że z góry założyłem, że sytuacja z podkładaniem się będzie znów miała miejsce, jeśli po raz kolejny trafi się jakiś egzotyczny przeciwnik. No ale póki co nie ma powodów, by robić inne założenie, skoro od 2006 albo 2007 roku Pakosz nie potrafi zapewnić klubowi zaplecza finansowego godnego zespołowi, który zasiada w gronie legend naszej ligi.
Gdybym nie był mocno przekonany, że tegoroczny incydent się powtórzy, nie miałbym takie zdania, jakie mam teraz.

lucass90 pisze: Każdy jest taki "mundry" po szkodzie. Łatwo jest kopać leżącego, pluć na niego i równać z błotem. To oczywiste, że po dramatycznie słabych meczach należy się krytyka, ale większość z tu komentujących nie krytykuje, tylko wydaje wyroki. Tak jakby gra częstochowian już nigdy nie miała wyglądać dobrze...
Och, w to nie wątpię, że ta gra istotnie będzie wyglądać dobrze. Pytanie tylko, czy to nie będzie forma selektywna?
lucass90 pisze: No ale każdy ma prawo do własnej opinii, ja nauczyłem się żeby nie krytykować AZS-u zbyt szybko i gwałtownie, bo z doświadczenia wiem, że tak szybko jak wpadają w dołki, to równie prędko z nich wychodzą... Także dajmy im czas i zobaczmy co będzie.
To, za co ja krytykuję AZS jest już dokonane. Krytykuję za postawę, nie za grę.
Po prostu życzyłbym sobie i Tobie AZS'u 2007/2008 lub 2008/2009, a nie tej parodii z 07.12.2010.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
fifok
Posty: 323
Rejestracja: 4 lip 2008, o 21:18
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: AZS Częstochowa

Post autor: fifok »

Guilder
NA częstochowskie realia to Pakosz dokonuje niemalże cudów dopinając taki budżet jaki np. mamy w tym roku.
I co Ty wypisujesz jakieś farmazony o tym że nie potrafi zapewnić godnego budżetu legendzie wśród klubów. Na Boga ten budżet jeszcze dwie kolejki temu dawał vice lidera, teraz praktycznie po 1 rundzie jest miejsce trzecie. Nieźle jak na niegodny klubu budżet. Czasy się zmieniły nie da się porównać realiów sprzed 20 lat z ogromnymi pieniędzmi jakie krążą teraz w polskiej siatkówce. Politechnika mimo prężnego ośrodka jakim jest Warszawa rok temu spadła i też ma w historii ważne miejsce (mowa o Warszawie) a jakoś budżetu na miarę medali nie potrafi zbudować od kilkudziesięciu lat.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Guilder »

Ja rozumiem, inflacja, te sprawy, ale żeby to robiło różnicę to trzeba trochę dłuższego czasu niż 5 lat. A jakoś w 2005 czy w 2006 roku wystarczało szmalu na trenera z nazwiskiem, i na Amerykanów. Czyli jednak w tych częstochowskich realiach było możliwe uzbieranie wystarczającej sumy.
A to, że zespół ma tak wysokie miejsce...hmm...no to jest ta Wasza magia jakaś, ale zdecydowanie nie jest to zasługa tego, że Pakosz załatwił tyle kasy, a nie mniej, bo załatwił totalne minimum. Zasługę mają w tym zawodnicy z trenerami, którzy wyrabiają procentowo do potencjału chyba najwięcej normy w lidze.

A o Warszawie niech Ci napiszą mieszkańcy tegoż miasta, jak np. Osnazfsb. To, że miasto jest duże nie wpycha Ci od razu sponsorów do biura drzwiami i oknami.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
dante_azs
Posty: 573
Rejestracja: 21 gru 2009, o 16:30
Płeć: M

Re: AZS Częstochowa

Post autor: dante_azs »

Dotarłem do trzeciej mniej więcej w kolejności wypowiedzi równającej z ziemią AZS Częstochowa. Dalej czytać nie zamierzam, bo to strata czasu. Coś wam się chyba pomyliło. Przed rozpoczęciem rozgrywek większość wypowiadających się tu "znawców" widziała AZS poza szóstką, w najlepszym razie jako ostatni zespół, który awansuje do czołowej szóstki.
Dziś słyszę i nie ukrywam, że schlebia mi to, gromy lecące w stronę AZS-u. Schlebia, bo oznacza to tylko tyle, że cała Polska martwi się formą Częstochowy, jako jednego z faworytów ligi. Przecież pod adresem słabeusza nikt nie będzie ciskał takich argumentów za dwie ciężkie porażki z RZeszowem i Kędzierzynem, bo to oczywiste, że słabeusz z takimi zespołami przegrywa.
A ponieważ przegrał z nimi AZS Częstochowa zrobiła się sprawa jak widzę ogólnonarodowa. Bardzo dobrze:)

Kilka uwag dla tych, którzy w Częstochowie na meczu nie byli nigdy, a znad klawiatury mają wiedzę na poziomie szefa PZPS:
1. Nie ma żadnych kłopotów finansowych, a stan klubowej kasy jest najlepszy od lat.
2. Ostatnie wyniki zespołu i spadek formy są skutkiem ciężkich silowych treningów, które mają na celu przygotowanie drużyny do najważniejszych meczów sezonu. Może dla niektórych "ekspertów" najważniejszymi spotkaniami w sezonie były mecze 16 i 17 kolejki. Dla klubu liczą się jednak zbliżające się mecze grupy 1-6. A czy AZS przystąpi do nich z 3 czy 4 pozycji ma raczej drugorzędne znaczenie.
3. Na pewno nikt nie spodziewał się, że ciężki trening siłowy aż tak mocno odbije się na postawie zespołu, ale zdecydowanie wolę teraz przegrać dwa razy w godzinę z prysznicem, a w decydujących meczach walczyć niż rzucać się dzisiaj z motyką na słońce, a na koniec sezonu oddychać rękawami.
Tym bardziej, że AZS na swój dorobek punktowy pracował przez 15 wcześniejszych kolejek, a 3 aktualnie pozycji nie dostał za darmo.
4. 100% "znawców" w szóstce widziało Jastrzębski Węgiel. Przypomnę tylko, że to aktualny wicemistrz Polski i obrońca Pucharu Polski. Jeśli spadek formy AZS-u i dwa kompromitujące mecze spotkał się z takim zainteresowaniem, to proponuję by do Jastrzębia z listą pytań w rodzaju Kilerowego: "co się stało, że się zesrało" wysłać TVN24, TVP INFO, Polsat News, TVP Sport i jeszcze parę innych stacji.
Bo w nowożytnej historii naszej ligi nie przypominam sobie faktu, by aktualny wicemistrz kraju nie zakwalifikował się do play-off.
Dwa ostatnie mecze Częstochowy były szokujące in minus, postawa Jastrzębia hańbiąca in minus do potęgi trzeciej spierwiastkowana przez środki włożone w zagraniczny gwiazdozbiór, który zagra o zaszczytne 7 miejsce w lidze.
Pozwolę sobie na koniec na małą dygresję.
Czytałem gdzieś opinię, że Jastrzębski Węgiel ma śmiesznie łatwą drogę do FF LM. Proszę cytować już wkrótce moją opinię we wszystkich waszych wypowiedziach, bo ten zespół nie przejdzie nawet Unterhaching.
Stelmach
Posty: 259
Rejestracja: 1 wrz 2010, o 15:28
Płeć: M

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Stelmach »

fifok pisze:Niech sobie Warszawka i Bydgoszcz wywalczą miejsce w pucharach-to po pierwsze
A jak już wywalczą nikt nie jest w stanie powiedzieć czy także się nie skompromitują.

Poza tym znowu tyle jadu pod adresem Częstochowy , ależ musi Was drażnić nasza pozycja w lidze.
Ale cieszcie się - takie Wasze prawo.
Coś tam bredzisz o jadzie pod adresem Częstochowy a czy uczęszczałeś na polski? "warszawka" też jest słowem obraźliwym więc nie wiem po co używasz takich słów...Tak na marginesie ta Warszawka ostatnio sporo robi dla waszego Azs'u i ogólnie kibicujemy wam więc tacy kibice jak ty są trochę żenujący jeżeli mówimy o tym temacie bo w innych to masz ciekawe poglądy..



Czy większość ludzi z poza warszawy myśli że my mamy jakieś kompleksy i że nam się lepiej żyje i wgl hajs nam z nieba spada....

A tak w temacie ja to bym nie wieszał psów nad Azs'em na tyle meczów granych w lidze było pewne że przyjdzie zadyszka i na dalszą faze rozgrywek wyjdą z kryzysu i na pewno oni nie walczą o 5 miejsce tylko o finał
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Klugenhammer »

dante_azs pisze: Bo w nowożytnej historii naszej ligi nie przypominam sobie faktu, by aktualny wicemistrz kraju nie zakwalifikował się do play-off.
Jeśli za "nowożytną historię" uznajesz rok 2001 to właśnie wtedy z ligi spadał ówczesny vicemistrz Polski Stilon Górzów.
Jak na razie słabe wyniki Jastrzębia jeszcze nie przebiły niesławnego wyniku Stilonu.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: AZS Częstochowa

Post autor: madlark »

Bez złośliwości spytam ;)
Czy wyjaśniły się relacje z miastem?
Czy też szykuje się nowy przetarg?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
dante_azs
Posty: 573
Rejestracja: 21 gru 2009, o 16:30
Płeć: M

Re: AZS Częstochowa

Post autor: dante_azs »

Jeśli za "nowożytną historię" uznajesz rok 2001 to właśnie wtedy z ligi spadał ówczesny vicemistrz Polski Stilon Górzów.
Jak na razie słabe wyniki Jastrzębia jeszcze nie przebiły niesławnego wyniku Stilonu.
Faktycznie, masz rację. Ale liga jeszcze trwa, więc JW ma szansę "wyrównać" mało chlubny wynik Stilonu :D
Bez złośliwości spytam
Czy wyjaśniły się relacje z miastem?
Czy też szykuje się nowy przetarg?
Wyjaśniły się. AZS dostanie tyle środków na ile zasługuje, czyli najwięcej w mieście. Nie mogło być inaczej, biorąc pod uwagę, że o żużlowym Włókniarzu mówiło się przez ostatni rok wyłącznie w kontekście problemów finansowych i desperackiej walce o utrzymanie w Speedway Ekstralidze, a o innym częstochowskim klubie czyli Rakowie ostatnio głośno było tylko z jednego powodu - chuligańskiej postawie jego pseudokibiców względem fanów AZS-u.
W tym zestawieniu AZS jest jedynym sportowym klubem w mieście, który realizuje koncepcję promocji miasta przez sport.
quentin7
Posty: 130
Rejestracja: 28 lis 2007, o 01:39
Płeć: M
Lokalizacja: a różnie...
Kontakt:

Re: AZS Częstochowa

Post autor: quentin7 »

dante_azs pisze:Faktycznie, masz rację. Ale liga jeszcze trwa, więc JW ma szansę "wyrównać" mało chlubny wynik Stilonu :D
Skoro o mało chlubnych wynikach piszemy tutaj to sam jestem ciekaw czy ktoś poprawi rekordowy wyczyn Częstochowy z Rzeszowa. Chodzi mi tutaj o 2 set. Po bardzo dobrych 3/4 sezonu zimny prysznic pod Jasną Górą na pewno niektórym się przyda. Szczególnie tym, który tak dumnie po meczu z Resovią w Częstochowie wypisywali ile to znaczy Grozer i reszta tych gwiazd ściągniętych do Rzeszowa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II liga mężczyzn”